Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94551) Drizzt válasza Drizzt (#94153) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mielőtt még azt hinnétek, hogy onnantól, hogy felhívnak, s megkapjátok az időpontot, minden simán fog menni, egy kis infó, hogy mi történt azóta:
- Részleteket nem írok, de egyik tesóm idején olyan dátumot adtak meg, ami nem valid(nap megnevezése és dátumban nem egyezik a nap). Masszív nyomozás és panaszolás után végül úgy néz ki, hogy tényleg kap, de eddig kb. 2 óránként változott a helyzet. Remélem tényleg meg is történik.
- Másik tesómnak megírták az időpontot mikorra menjen, de valami megérzésre ő is nyomott egy double-checket a helyszínnel. Ott mondták, hogy aznap, de más időpontra kell menni.

Khmmm... Nem megy ez a dolog valami flottul. De mindegy csak legyen már meg az oltásuk. Aztán meg az enyém is. Közben meg haladjanak a booster fejlesztések, a vírus meg ha változik, akkor enyhülés irányába tegye. Nem kérek én túl sokat.. :D

I am having fun staying poor.

(#94552) radi8tor válasza ubyegon2 (#94549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért az szép, hogy egy nő átvette a te papperodat. Mondjuk ő rosszabb helyzetben lenne, mert neked írtak volna egy újat...

⭐ Stella

(#94553) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Csütörtökre lehet meg a 2,5 millió beadott oltás, pénteken jöhet a nyitás*

*sorbanállás

Ha meglesz a várt szám, akkor másnap:
- a kijárási tilalom este tíz órára módosul, este 10-től hajnali ötig tart;
- az üzletek hajnali öttől fél tízig lehetnek majd nyitva;
- valamennyi bolt kinyithat, de az üzletekben és boltokban biztosítani kell, hogy tíz négyzetméterenként csak egy vásárló tartózkodhat (itt írtunk arról, hogy ez a gyakorlatban mit jelent);
- a szolgáltatásoknál a március 8-i szigorítások előtti szabályokra térnek vissza;
- az iskolák a jelenlegi tervek szerint április 19-én nyithatnak meg, ekkorra szeretnék az óvodákat, általános iskolákat, gimnáziumokat is visszaállítani a hagyományos rendbe.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#94554) Z.É.T. válasza radi8tor (#94552) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jöttünk már haza úgy Boszniából, hogy csak valamivel a határ előtt derült ki, az egyik utasunk elcserélte egy másikkal az útlevelét. (férfi/nő)
Addigra volt a két cserélő között vagy 1500km távolság. Ott szerencsés volt, hogy az "alapos" határőrök nem tudtak/akartak jól számolni, hogy mennyi nő és mennyi férfi ül az autóban :D

(#94555) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Megkaptam az első Sputnik V-t... nem volt nagy sorbanállás, de látszik, hogy sebtiben kialakított oltópontról van szó. :D
Kb 15-20 ember volt előttem, összességében 40 perc volt tokkal-vonóval.
(BP. II. ker Budai Gyermekkórház - csak Sputnikkal oltanak itt)

[ Szerkesztve ]

(#94556) szabi__memo válasza radi8tor (#94553) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tegnap még úgy volt hogy kedd-szerda :))

(#94557) radi8tor válasza daneel_hu (#94555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Disney-figurás sebtapaszt is kaptál? :DDD

szabi__memo: szvsz én nem várom a sorban állást mindenhol. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#94558) daneel_hu válasza radi8tor (#94557) üzenetére


daneel_hu
addikt

Semmilyen sebtapasz nem járt a mutatványhoz. :)

(#94559) szabi__memo válasza daneel_hu (#94558) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kakasos nyalóka?

(#94560) radi8tor válasza daneel_hu (#94558) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor szépen döfték be, nem véreztettek ki.

⭐ Stella

(#94561) Drizzt válasza daneel_hu (#94555) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Használd egészséggel! ;)
Jó látni a pozitív élményeket is.

I am having fun staying poor.

(#94562) lacafaca válasza ubyegon2 (#94549) üzenetére


lacafaca
őstag

я все еще работаю .... tessék..kezdi :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94563) attiati válasza Sir Pocok (#94520) üzenetére


attiati
veterán

+1

Sajnos az emberek többségét nem lehet megváltoztatni.
Ahhoz teljes környezet változás vagy nagyon erős külső kényszer kell.
Sokat ugrálok nagyon bp-i és nagyon vidéki közeg között.
Nem ok nélkül alakult így mindkét életforma / gondolkodás.

Egyébként mindkét életformát hátrányosnak érzem és a kettő keveréke a jó. Csak mindkét tábor ragaszkodik a saját igazához. Ahogy te is irtad az a jó, ha egy ponton túl enged a nézeteiből (mindkettő tábor).

[ Szerkesztve ]

(#94564) HellGreg


HellGreg
őstag

Jött egy értesítés, hogy április közepén "kötelező" kéményellenőrzést fognak tartani. Ugye nem vagyok köteles beengedni a kéményseprőt, aki előttünk bejárt több száz házat a környéken? Nem is értem, hogy jut eszükbe ilyen... :W

(#94565) Micsurin válasza HellGreg (#94564) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt 17-ben nem megszüntették?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94566) radi8tor válasza HellGreg (#94564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vízóra leolvasók voltak (lettek volna) nálunk március végén, de azt ki lehetett váltani a hivatalos appon keresztüli óraleadással is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#94567) #49155328 válasza HellGreg (#94564) üzenetére


#49155328
törölt tag

A kötelező kemény ellenőrzés már rég megszűnt! ;)

(#94568) HellGreg válasza #49155328 (#94567) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát... nem úgy néz ki.

Víz-, gáz-, villanyóra-leolvasás rendben van, mert ahhoz nem kell bejönni a házba.

[ Szerkesztve ]

(#94569) ans válasza #49155328 (#94567) üzenetére


ans
aktív tag

Társasházban nem szűnt meg!

(#94570) pjen válasza HellGreg (#94564) üzenetére


pjen
félisten

Csak családi házban szűnt meg, társas házban most is kötelező.

(#94571) HellGreg válasza pjen (#94570) üzenetére


HellGreg
őstag

A sorház az társasháznak minősül?

(#94572) ubyegon2 válasza radi8tor (#94552) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tuti, hogy nála volt, de a mandró utánarohant, de valaki másé volt nála, nem is az enyém. Nem tudtam követni az eseményeket, de fél perc alatt ott termett az ember, így fenét érdekelte, de humoros volt maga a jelenet. Egyébként akkora volt a pörgés, hogy azon a folyosórészen, ha odamentél és kezedbe nyomták a papírt, nem nagyon tud az ember nyugodtan tanulmányozgatni, persze azért rápillantok én is, ha valamit kapok. Jártam már érdekes helyzetben. :N

No de tényleg max ennyi porszem volt a gépezetben.

Alapból fiatalkori élményeim vannak eü szakértelemmel kapcsolatban meg később családon belüli dühítő élmények. Ez most pozitív volt, no de katonai irányítás van. Nem csoda, ha tetszik nekem. ;]

(#94555) daneel_hu

40 perc se vészes, én jobban jártam akkor, de ez valódi nagyüzem volt! A palackozó automatasor jut eszembe az egészről.

(#94562) lacafaca

Majd nézd meg mit írok holnap Laca! :D Most szívódik orosz génjeimbe a szuri, max oroszul foglak szidalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#94573) pjen válasza HellGreg (#94571) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, de szerintem igen.

(#94574) HellGreg válasza pjen (#94573) üzenetére


HellGreg
őstag

Mindegy, kihúzom a harmadik időpontig, hátha addigra be leszek oltva :D

(#94575) Stanlee válasza radi8tor (#94543) üzenetére


Stanlee
őstag

Locsolkodtam, most mar csak oltakozni kellene :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94576) #49155328 válasza HellGreg (#94568) üzenetére


#49155328
törölt tag

A magáningatlanok esetében 2018-tól megszűnt a kötelező évenkénti kéményfelülvizsgálat (társasházak és lakásszövetekezeteknél továbbra is kötelező), csak abban az esetben kell, ha gazdálkodó szervezet használja/tulajdonolja az adott ingatlant.

Nem tudom melyik alá tartozol, amúgy elhúzható a 3. ellenőrzésig. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94577) Stanlee


Stanlee
őstag

Ha valaki otthon akarna szintetizalni a Biontech/Pfizer vagy a moderna oltoanyagat, a githubon fenn van az mRNA szekvenciaja:

Assemblies of putative SARS-CoV2-spike-encoding mRNA sequences for vaccines BNT-162b2 and mRNA-1273.docx.pdf

Ahogy nezem mar forkoltak paran :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94578) Sdi


Sdi
addikt

Most kaptam fél 12 körül Kispesten AZ-t. Egyenlőre semmi mellékhatás.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#94579) skroy válasza Stanlee (#94577) üzenetére


skroy
senior tag

Csütörtökre behívtak AZ-ra. 38 vagyok, betegség nélkül, gondolom sokan lemondják, ezért kerültem sorra. Az oltások közül ezt szerettem volna legkevésbé, de nem a hírek, hanem a 12 hét miatt, de rögtön igent mondtam. Eredetileg mennyi volt a 2 oltás között, és van rá esély, hogy visszaállítsák arra? Júliusban kapnám a másodikat. Há' hol van az még?! :D

(#94580) Drizzt válasza skroy (#94579) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem nem sok.
Ugyanakkor azért ha megnézed a UK számokat, azt úgy érték el, hogy a két dózist ott is elenyészően kapták már meg, mégis szépen alakulnak a számaik. Az elsőt meg nagyon sokan(46% vs. 7.7%). Mindemellett szépen lassan, de enyhítenek(bár kb. ez annyit jelent, hogy olyasmik a szabályok most ott, mint itt).

I am having fun staying poor.

(#94581) Sdi válasza skroy (#94579) üzenetére


Sdi
addikt

4 hét volt. Most 12. Én is június 26.-án megyek vissza.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#94582) szabi__memo válasza Drizzt (#94580) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi ez a 46-7.7? Teljesen lakosságon belül elsőt kapott oltáson belül 46% AZ? És összes két dózisos 7.7%-a AZ? Vagy hogy? Mert többféleképpen is tudom értelmezni

(#94583) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Most hívtak egy másik oltópontról, mint ahol megkaptam a szputnyikot.
Kérdezi a hölgy; Megkaptam múltkor az oltást? Mert van nekik egy lista ahol szerepel a nevem...ha akkor nem kaptam meg, most kaphatok AZt...
Mondom mi a fasz?
Nem húztak ki a listáról, mikor megkaptam már az oltást?
:F :W :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#94584) syberia


syberia
veterán

Mégis jók a fűszerek a koronára? :))

https://howbad.info/

(#94585) BalanceR válasza Stanlee (#94577) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD
A legtöbb git.pull meg valamiért kínába megy.
Btw, egy ilyen rövidke kód meg tudja menteni az emberiséget, de néha 100szor ennyi sem elég hogy FF-en ne csússzon szét a CSS... :))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#94586) Drizzt válasza szabi__memo (#94582) üzenetére


Drizzt
nagyúr

46% egy dozist kapott, 7% kettot barmelyik oltasbol. Bar ez par napos adat. Tulnyomo reszt Az-t, de van Pfizer is, ha jol remlik. Ott is 3 honapra adjak az AZ masodik adagot.

I am having fun staying poor.

(#94587) proradeon válasza ProEvoFan (#94583) üzenetére


proradeon
őstag

Bosszantó, hogy 1 év alatt milyen szuper informatikai hátteret lehetett volna összedobni az oltás minél gördülékenyebb lebonyolítása érdekében. De ehelyett itt tartunk. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#94588) Nagymelák válasza Sdi (#94578) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nem is most fogod érezni, nekem is késő délután kezdődött a bugi.

(#94589) HellGreg válasza #49155328 (#94576) üzenetére


HellGreg
őstag

Ezek szerint a sorház is társasház, pedig önálló kéménye van nindenkinek, ha ez bármin változtat.
Egyszerűen nem értem, miért olyan sürgős most ez. A vodafonra is kiakadtam, hogy a tv-be a kártyát nem bírták elküldeni postán, mindenképp szerelő teszi be.. de ne aggódjak, megfelelő védőfelszerelésben jön (egy agyonmosott maszk) :DDD

(#94590) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Módszertani ajánlást készített az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet a koronavírus-fertőzésen átesett emberek utógondozására - 888.hu

(#94591) lacafaca válasza syberia (#94584) üzenetére


lacafaca
őstag

jajj..má megint jössz a sarlatánságaiddal...siccinnen :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94592) Lauda válasza ProEvoFan (#94583) üzenetére


Lauda
félisten

Régóta probléma, hogy oltott/elhunyt ember vannak a listán/kap védettségi igazolványt. Gondolom kell idő, mire átfut a renszeren.

[ Szerkesztve ]

(#94593) Ateszpapa válasza Sdi (#94578) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Majd éjjel...

(#94594) t72killer válasza Z.É.T. (#94590) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jé, odafönt is elsimerik, hogy van longcovid... Tavalyi rettegőzőknek további kellemes húsvétot kívánok...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#94596) syberia válasza lacafaca (#94591) üzenetére


syberia
veterán

Jobb ha nem nappal vigéckedek, még elvisz a vakcina-inkvizíció. :DDD

https://howbad.info/

(#94597) lacafaca válasza syberia (#94596) üzenetére


lacafaca
őstag

vigyáznunk kell :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94598) andor80


andor80
senior tag

Na 1 órája megvoolt a sputnik v
Oltópont bajcsy kórház.
Gördülékenyen ment
5 perc adatleadás előtérvárakozás-5perc oltó ajtónál várakozás -2 perc szuri-15 perc padon űlve.
Eddig kopp kopp semmi gond csak kívánom a legyeket nyersen ,villás farkam lett és anyám helyett putin hívogat.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#94599) Z.É.T. válasza syberia (#94584) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Na! Így végre kiderült, miért olyan alacsony a halálozás Magyarországon, Mexikóban és a hozzájuk hasonlóan a régiójukban legfűszeresebben táplálkozó országokban!

(már néha nem tudom eldönteni, hogy szándékosan, vagy véletlenül olyanokat hozol, amelyek alátámasztottsága minimum megkérdőjelezhető)

A leírtakkal ezer éve tisztában van a szakemberek és érdeklődők többsége, a covid járvány szempontjából az esetleges hatás marginális.
Azért idézek a cikkből is:
"A diéta csak a COVID-19 járvány egyik lehetséges moderáló tényezőjét képviseli"

(#94600) lacafaca válasza Z.É.T. (#94599) üzenetére


lacafaca
őstag

azé na...tudod jól, hogy a magyar konyha nagy fűszerezése kimerül a borban meg a fűszerpaprikában, kevesen használnak sokféle fűszert, ázsiához képest meg szinte semmit...aki bátor a fűszerezés terén az meg csak megmutatja csak az ételnek...

de azért na...ugye a savikápi micsoda egy szar:

In countries where large amounts of spices are eaten, the consumption of fermented vegetables is also high. This is the case for cassava in Africa or many fermented vegetables in Asia. Different types of fermented foods are widely consumed in Eastern Asian countries. Among them, kimchi is the most popular Korean traditional food. Kimchi is prepared by fermenting ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.