Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94601) Lauda


Lauda
félisten

N95 maszkok tisztítása újrafelhasználás céljából: Researchers find a way to clean N95 masks for reuse - in a common electric cooker

(#94602) Stanlee


Stanlee
őstag

Az az erzesem, hogy Parcin kivul mar szinte mindenki kapott oltast vagy behivot a forumtarsak kozul.

Par het es leul a topic, mert mar mindenki a nyaralast tervezi vagy eppen a kokteljat szurcsolgeti a tengerparton :P

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94603) Lauda válasza Stanlee (#94602) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem már rég beadatta a kínait, csak a feszkót kelteni jár ide.

;] :DDD

(#94604) lacafaca válasza lacafaca (#94600) üzenetére


lacafaca
őstag

mármint a borsban..persze a bor is alaptartozék :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94605) Stanlee válasza Lauda (#94603) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem hiszem, de remelem hozzajuk is mihamarabb eler valamelyik cucc.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94606) emvy válasza Stanlee (#94602) üzenetére


emvy
nagyúr

Ő is kapott behívót oroszra.

while (!sleep) sheep++;

(#94607) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Romániában tényleg így megy?

(#94608) Sped válasza HellGreg (#94571) üzenetére


Sped
aktív tag

Akkor társasház jogilag, ha van társasházi alapító okirata.
Ha nem tudsz ilyenről, akkor tulajdoni lapon kell megnézni, hogy van bejegyezve.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#94609) Z.É.T. válasza lacafaca (#94600) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Senki nem mondta, hogy a fermentált növények ne lennének kiválóak, sőt.
Nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy Syberia minden olyan szalmaszálba belekapaszkodik, amelyik olyan régióban """bizonyítja""" az akármik (iverMac, fűszer, bármi) jelentőségét, amelyikben a másikhoz képest komolyabb járványügyi szigor van.
De persze ugyanez a napfény/meleg nyár, az "ahol nem hordanak maszkot", meg az "ahol enyhébbek a szabályok" - csak közben meg az ajánlásokat többen tartják be - meg az összes többi.
Aztán meg szembejön a valóság.

Mint amikor példaként szerepelt itt már többször is az elhízás és tsai, amiket, ha jobban megnéz az ember és nem csak a listán való elhelyezkedést, akkor kiderül(t), hogy a két hivatkozott ország (mi és a másik) ugyan tényleg ~20 helyezéssel tértek el egymástól, az már senkinek nem szúrt szemet, hogy az egyik olyan 26.8%-on szerepelt, a másik meg 26%-on.
Hát bizonyosan ez a rohadt nagy különbség okozza az eltérő halálozást, nem az, hogy az egyik időben és szigorúan zárt, aztán nullához konvergáló szinten tartotta a járványt, mi meg hagytuk elszaladni.

Nem igazán zavar, mert tanultam egy kevés pszichológiát és tudom, hogy szükség van reménykeltő dolgokra, azt is, hogy aki nem érti a járványdinamikát, annak meg szüksége olyan elméletekre, amelyeket könnyebben megért.
Csak ezek rohadtul félreviszik az embert és a terjesztése pedig akár tömegekre van hatással.

Zárásként mindenkinek: egyetek egészségesen és egyénre szabva, bátran fogyasszatok kiegészítőket, amelyek igazoltan pozitív élettani hatásúak, imádkozzatok, meditáljatok, járjatok természetbe, olvassatok, sportoljatok, tegyetek meg mindent amit tudtok, egészen biztos, hogy javulni fognak az esélyek, csak legyetek vele tisztában, hogy nem ezeken fog múlni ELSŐSORBAN!

[ Szerkesztve ]

(#94610) szabi__memo válasza Stanlee (#94602) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Aki most kap AZ-t az max augusztusra tervezzen bármit is :)
Hacsak nem jön addig a dél afrikai vagy valami másik hasonló :D

(#94611) attiati válasza Z.É.T. (#94609) üzenetére


attiati
veterán

Naja, kéne csinálni egy teszt országot, ahol minden állampolgár
- 0s vércsoportú
- sportol
- fűszeres kajákat eszik
- napi 1 órát napozik
- káposzta is lenne dögivel :DDD
Stb...

Jobb számaik lennének, de attól még lenne covid.

[ Szerkesztve ]

(#94613) Stanlee válasza emvy (#94606) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem emlekeztem ra, na akkor mar tenyleg mindenki oltva lesz :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94614) radi8tor válasza attiati (#94611) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Indiában ez majdnem mind adott.

⭐ Stella

(#94615) Z.É.T. válasza radi8tor (#94614) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sőt, még az iverMac is, aztán két hónappal a nyitást követően már csúcson pörög náluk is a következő hullám.

(#94616) Ringman válasza Stanlee (#94602) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nálunk még 50 felett járnak sajnos. :(

(#94617) Stanlee válasza szabi__memo (#94610) üzenetére


Stanlee
őstag

Itt a nemeteknel a Vorsprung durch Technik! szlogen nem igazan jott be, igy picivel negyven elott ha minden jol megy talan junius vege fele majd behivnak az elso adagra, hiaba vagyok mar majdnem 3 honapja regisztralva :((

Par hete meg optimista voltam es egy majusi elso oltasban remenykedtem, de mar elhagyott az optimizmus.

@Ringman: a fritzeknel most a cel a hatvanas generacio beoltasa aprilis vegeig. A haziorvosok itt szinte konyorognek, hogy olthassanak es felvihessek a napi oltasszamot 1 millio kozelebe a mostani 200 ezerrol. A Mutti meg ellenall a kisertesenk, csak kar hogy o az egyetlen, aki nem akar gyorsitani.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94618) lacafaca válasza Z.É.T. (#94609) üzenetére


lacafaca
őstag

csak azt nem értem, miért baszod föl magad állandóan a gulágoson...minden egyes tüske ogyan úgy rombol, mint egy feles...zen ;) :P

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94619) szabi__memo válasza Stanlee (#94617) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gyere haza fiatal :D

(#94621) Z.É.T. válasza lacafaca (#94618) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Már legalább 1 hónapja nem b@szott fel semmi, éppen a kutyámmal labdázom, közben szól a psychill.
Félreérted, egyszerűen nem hagyom szó nélkül az ilyen "sokat sejtető" dolgokat és nem azért, mert nem bírom ki az egóm miatt, csupán azért, mert veszítettünk már megvezetett ismerőst és az összes ilyen kijelentés kártékony lehet az arra fogékonyakra.
Vedd úgy, hogy ugyanazzal a lendülettel igyekszem másoknak segíteni, mint te, csak más megközelítéssel.
De százszor beszéltük, hogy az egészséges életmód kapcsán ugyanazon az oldalon állunk.
Itt abszolút relax van, a hevesebb reakció az általam vélt kártékonysági koefficiens alapján születik csak ;)

(#94622) Stanlee válasza #20749568 (#94620) üzenetére


Stanlee
őstag

Tegnap azt mondta Söder, hogy begyorsit mint atom (Vorsprung durch Söder!), talan csak 200 ezer adagot akar itt a bajoroknal raktarozni, a tobbit meg beadatna, hogy a leheto legtobben kapjanak oltast. Csak az ugy eleg nehez lesz, hogy 60 alatt nem lehet adni Astrat, Biontechbol meg meg mindig nincs tul sok, ill. a hazirovosokat nem akarjak engedni oltani a Biontech-el, mert nincs biztositva a hutesi lanc. Valami olyat vakeralt az egyik orvos, hogy praxisonkent heti 30 adagot kapnak majd ettol a hettol, de azt meg eloltjak anelkul, hogy megereznek.

Szoval mindegy, hogy Lauterbach vagy Söder mit bofogott a hetvegen, annyira nem lehet fontos az oltas, mert a hetvegen ez is jobbara allt - legalabbis nalunk nem volt oltas se tegnap, se ma a varosi oltoponton. Persze tudom, hogy nem ezen a 2-3 napon fog mulni, de az az erzese az embernek, hogy mindenki beletorodott, hogy nem lehet gyorsabban oltani es majd lesz valami, egyszer vegeter ez a balfaszkodas. A politikusok meg toljak a szoveget, de valamikor junius kozepen a teljes tarsadalom el fogja engedni ezt a temat, mert a politikusok toketlenkedeset mar csak a bargyu szolgalelkuek fogjak elfogadni... :((

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94623) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Szlávik:
"A POSZTCOVID SZINDRÓMÁRA MÁR KORÁBBAN IS FELFIGYELTEK.

Sok gyógyult betegnél maradnak hosszú távú tünetek, mint például köhögés, hőemelkedés, fejfájás, memóriazavar. Felhívta a figyelmet arra, hogy eleinte ezeket a betegek 10-15 százalékánál észlelték, az újabb tapasztalatok szerint viszont ez az arány már 30 százalék körüli"

(a cikk többi része szimpla szócséplés)

(#94625) lacafaca válasza Z.É.T. (#94621) üzenetére


lacafaca
őstag

helyes :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94626) szabi__memo válasza #20749568 (#94624) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kockáztattak. Eddig bejött.
Viszont nem biztos hogy a szerencsejátékot dicsérni kell. Ha megnézed a kínaival kapcsolatban mostanában derülnek ki érdekes eredmények..

(#94627) Hieronymus válasza Z.É.T. (#94609) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

[I"...nem ezeken fog múlni ELSŐSORBAN!..."

Hanem min?
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, az utóbbi néhány oldalon.
Azt gondolom, hogy a genetikára fogod a dolgot.
Ha valaki jó géneket örököl, akkor király. Ha valaki rosszakat, akkor lehet indulni próbafekvésre a temetőbe. Jól gondolom?

Én még nem láttam olyan kutatást, ami meghatározta volna mely génekhez vagy géncsoportok köthető az eredendő immunitás. Olyan kutatásokat sem amik megerősítenék az alapkutatás eredményét.
Addig viszont csak egy újabb burkolt formájú fajelmélet marad a dolog. Mert ugye vannak a jó genetikájú túlélő rendűek és vannak a mások. Adolf bátyád is valahogy így fogalmazott csak némileg másként.
Vannak a jó genetikájú bőrrel rendelkezők. Azok állítják az égő kereszteket a kevésbé jó genetikájú emberek ablaka elé.

Nem jó ebben az irányban elmenni és minősíteni az embereket. Nem vezet jó karmához. Bármi is legyen a jó karma.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94628) Drizzt válasza Drizzt (#94551) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, tesom megjelent miutan masodszor is felhivtak, hogy igen, ma 4-kor kell mennie, majd az oltoponton azt kozoltek vele, hogy nincs a listan, nem kapja meg az oltast. Gratulalok a kurva jo oltasszervezeshez!

I am having fun staying poor.

(#94629) bigdady válasza szabi__memo (#94610) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miért is? Első után is jár az igazolvány és a védettség is meg van

(#94630) FіkuszKukіsz válasza Hieronymus (#94627) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Túlgondolod. Vannak olyan elméletek, hogy az NKG2C aktiváló receptor hiánya okozza a súlyosabb eseteket. [link] Ez nem rasszizmus, nem fajelmélet.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#94631) Z.É.T. válasza Hieronymus (#94627) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ritkán reagálok az írásaidra, erre úgy érzem, hogy van értelme.

Az elsődleges megkérdőjelezhetetlenül a vírusdózis. (nem ismeretlen, a korábbi vírusoknál is hasonló a helyzet)

A tudomány jelenlegi (de még hiányos, nem teljeskörű, átfogó) álláspontja szerint a második a genetika. Itt is szerepelt minimum három - négy tanulmány erről, elsősorban génhiba lehet az ok, eddig egy ilyet valószínűsítenek és egyről bebizonyosodott. Sajnos a betűszavakat képtelen vagyok megjegyezni. (előbbi valami tlr7 receptor talán, utóbbi abszolút nem ugrik be, közben 42 topiktárs bedobta, NKG2C, szintén egy receptor)
A másodikról már komolyabb tanulmányok jelentek meg, az emberek 4%-ánál hiányzik, további 30%-nál csak kevésbé működik jól.
Egészen biztos, hogy a továbbiakban fognak még ilyeneket találni.
Van saját - nem bizonyító erejű - tapasztalat is, a komoly kocsmában keress rá a "temetésen" kifejezésre a hozzászólásaim között.

Ezek után jön minden más.
A fajelméletes agymenésre inkább nem reagálnék ezen felül ;)
Azért sem, mert ha azt mondom, hogy "vigyázz magadra, mert nem tudhatod, miként reagálna a szervezeted a covidra", azzal talán kevésbé lövök mellé, mint a mindenhatónak kikiáltott akármi esetén, legyen az káposzta, gyógyszerkészítmény, napsütés, vitamin, bármi.

[ Szerkesztve ]

(#94632) Drizzt válasza Drizzt (#94628) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Közben eltelt fél óra, nem tudom milyen mágiák történtek még, de megkapja.

I am having fun staying poor.

(#94634) szabi__memo válasza #20749568 (#94633) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyjából majd ez kiderül később. Nem véletlenül van engedélyeztetés
Ez nem Las Vegas, itt emberek élete, egészsége forog kockán.
Ehhez tapsolni ostobaság, akkor is ha bejön

[ Szerkesztve ]

(#94635) bigdady


bigdady
nagyúr

Na ismerős kapott két hét után újra időpont lehetőséget ugyanarról a háziorvostól astrára aki már beoltotta múltkor... covid.erodium-on megint
Teljes káosz

[ Szerkesztve ]

(#94636) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Az 1. oltáson már túl vagyok.
A 2. oltásra is ki kell majd tölteni Hozzájáruló nyilatkozatot?

(#94637) Ricardo válasza Z.É.T. (#94621) üzenetére


Ricardo
félisten

"Már legalább 1 hónapja nem b@szott fel semmi, éppen a kutyámmal labdázom, közben szól a psychill."

Jó az Ízlésed. :K

(#94638) hellboy válasza neo81 (#94636) üzenetére


hellboy
csendes tag

Igen, nem mondták az első oltás után?
Akkor is lehetsz lázas, vagy közben elkapod a covidot, vagy a 25-35 nap alatt várandős leszel :)

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#94639) hellboy válasza szabi__memo (#94626) üzenetére


hellboy
csendes tag

Miért milyen új infot tudsz a kinairól?

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#94640) radi8tor válasza Drizzt (#94632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod hogy van ez... nem adják mindenkinek a vakcinát csak az arra érdemeseknek. Kicsit küzdeni kell érte. ;]

⭐ Stella

(#94641) Drizzt válasza hellboy (#94639) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sinopharm-vakcina: egyre biztosabb, nem elég a két dózis sokaknál
Sajnos az nem világos, hogy mennyit jelent a "sokaknál", meg hogyan lehet eldönteni, hogy kik azok a "sokak". Nekem most ez az egyetlen vakcina, amire kategórikusan nemet mondanék. Többi jöhet. Szputnyikban jobban bízom az eddig látottak alapján, de azért mindenre gyanakodva nézek, ami Oroszországból jön, gazdag politikai körítéssel. Pöttyet nyugodtabban kérném, ha a phase 3 studyban nem csak orosz szerzők működtek volna közre.

#94640 radi8tor: Igen, lehet a Szputnyikhoz meg kellett mutatni, hogy ott helyben le tud birkózni egy medvét. :D

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#94642) Stanlee válasza #20749568 (#94624) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerbia is jobban olt, mint a nemetek. Orbanc, BJ, de meg Biden is jobban nyomatja, mint a Mutti. Persze amikor az az erveles a mostani oltasi sebesseg mellett, hogy vannak a nemeteknel lassabban olto orszagok is, akkor az nagyon szanalmas a vilag egyik vezeto nagyhatalmatol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#94643) FіkuszKukіsz válasza Drizzt (#94641) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ott van a cikkben. Az időseknél gyakoribb, valszeg náluk lesz szükség harmadik lövésre.

Romanes eunt domus

(#94644) Z.É.T. válasza Stanlee (#94642) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Látod, nekünk legalább kiegyensúlyozott ez a dolog, oltásban is másodikak vagyunk az EU-ban, meg halálozásban is másodikok a világon.
Kicsit még okosak leszünk és mindkettőben bajnokok leszünk. Oltásból csak 1-2 hónapig ugyan, de az már senkit ne érdekeljen, egy aranyunk akkor is marad!
:(((:W

[ Szerkesztve ]

(#94645) Drizzt válasza FіkuszKukіsz (#94643) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az ami a cikkben van, nesze semmi, fogd meg jól. Mik az arányszámok? Nem mindegy, hogy 1% a fiatalabbaknál és 5% az idősebbeknél, vagy 10% a fiatalaknál és 50% az idősebbeknél. A cikk alapján a kettő közül bármelyik állítás igaz lehet, sőt természetesen az arányszám sem szerepel, szóval olyan is lehet, hogy 20% vs. 30%. Az eredeti állítás mindegyik említett példában igaz. Az viszont, hogy semmilyen előzetes számot nem közölnek, az remek bizalomromboló.
Az AZ-nél is sokkal jobb, hogy tudjuk a potenciális trombózis veszélyt, így legalább informált döntést tudunk róla hozni. A Sinopharmnál és a Szputnyiknál ez egyértelműen nem igaz. Sajnos a Szputnyikos adatok is inkább anekdotikusak.
Eddig valós életből adatok csak az AZ-ről, illetve a Pfizerről vannak hatásosság szempontjából. Mind a két oltás nagyon jól szerepel a valós életbeli adatok alapján eddig.

I am having fun staying poor.

(#94646) hellboy válasza Drizzt (#94641) üzenetére


hellboy
csendes tag

Köszi, ezt már olvastam igaz egy telexes cikkben és nem volt így kifejtve
csak hogy 70-seknél problémás. Azt gondoltam van valami új "gond" a vakcinával.

Viszont arra is kiváncsi lennék, hogy az AZ-ból mennyi 60/65 feletti embert
oltottak be mondjuk Angliában vagy világ szinten.

Mert átálltak a 60 felettiekre (a rögösödés miatt) , de az
miért lesz jó megoldás? Most már van elég 60 feletti beoltott ehhez?
(az elején még az volt, hogy 65 felettieknek nem adják mert nem hatásos - ha jól emlékszem)
Ha kiderül, hogy a 60 felettieknél is gondot okoz
akkor végleg leállíjták vele az oltást?

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#94647) snecizero válasza lacafaca (#94448) üzenetére


snecizero
senior tag

Kivéve azokat akik belehaltak. Viszont azok csak járulékos veszteségek?!

Írok én is egy baromságot ha már minden firkásznak szabad.
Egy év múlva kiderül hogy az oltás méreg. Elkezdik az ellenszert gyártani. Ha már egyszer az üzlet beindult nem szabad leállítani.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#94648) lacafaca


lacafaca
őstag

csináltam egy faék kérdőívet az oltásról/igen-nem, ennyi a kérdés...csak mert kíváncsi vagyok hányan rejtőzködnek, vagy csak egyedül én vagyok-e a hüle :DDD segítsetek kideríteni nekem :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94649) Drizzt válasza hellboy (#94646) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem tudok mindenre választ.
"Mert átálltak a 60 felettiekre (a rögösödés miatt) , de az
miért lesz jó megoldás?"
Mert a rögösödéses mellékhatás elsősorban 55 alatti nőknél jött elő eddig, időseknél elhanyagolható mértékben jött elő bármelyik nemnél is, mert nem is volt róla szó.
Az elején azért nem adták az időseknek, mert a phase 3 trialban több idősebbet kellett volna oltani, hogy magabiztosan tudják állítani az időseknél való hatásosságot. Azóta nem tudom mik történtek ebben a körben, lehet a valós adatokból szűrték le azt, hogy megfelelő a hatásosság időseknél. Pontosan nem tudom mi az oka, ez csak tipp.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.