Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94951) blakey válasza blakey (#94822) üzenetére


blakey
titán

Annyit hozzátennék az egészhez, hogy vérprofi volt minden, semmi várakozás, minden azonnal történt, a várakozási idővel (ami 30 perc volt) együtt összesen 45 percet voltunk az oltóponton. Semmilyen rémtörténetet nem tudok írni, ennek így kell működnie. Nem csak nekem volt szerencsém hanem mindenkinek aki elöttünk vagy utánunk érkezett, elég nagy volt a várakozó, pihentető, voltunk vagy 50-en, ezek között volt aki megkapta, volt akinek meg folyamatban volt, szóval ez így teljesen okés. Remélem a 2. kör is ilyen lesz. :C
Arról nem tudok nyilatkozni, hogy lesz-e valamilyen mellékhatása vagy sem, egyelőre 0.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94952) Asbee válasza szabi__memo (#94948) üzenetére


Asbee
veterán

Annak aki kefekszik tőle annak mondhatod hogy komolytalan. Úgy hogy ne adj isten full egészséges és nem is találkozik a vírussal.

(#94953) Chesterfield válasza Citroware (#94950) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A moderna mellett az szól, hogy attól tök különlegesnek érezném magam.
Mint amikor traubit iszol :D

Egyébként nyilván pfizert kérnék.

(#94954) FіkuszKukіsz válasza Citroware (#94950) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mind2 jó. Ugyanaz a technológia. Amelyik éppen van a kettő közül, azt válaszd.

Chesterfield Akkor én most különlegesnek érzem magam. :)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#94955) emvy válasza Citroware (#94950) üzenetére


emvy
nagyúr

Moderna, mert annak a cegnek a tozsdei tickerje is MRNA.

while (!sleep) sheep++;

(#94956) Chesterfield válasza FіkuszKukіsz (#94954) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ez alapján valamiért a moderna kicsit mintha le lenne húzva

(#94957) radi8tor válasza Asbee (#94952) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyrészt, másrészt nézzük meg hány ország azt mondta, hogy akkor mostantól nem olt vele.

⭐ Stella

(#94958) andor80 válasza Angelina87 (#94896) üzenetére


andor80
senior tag

És akkor mi van ?Elkényelmesedett egy világban élünk.Ha fél évente szuri akkor fél évente.
NE olvasgass halál oldalakat a az FBn borzasztó ami szenny ott is megy.
Vigyázz magadra és a szeretteidre .Oltassatok mossatok kezet hordjatok maszkot használjatok fertőtlenítőt a felületekre.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#94959) Narxis


Narxis
nagyúr

EMA-tisztségviselő: Kapcsolat van az AstraZeneca vakcinája és a vérrögképződés között [link]

Thanos was right.

(#94962) ivana válasza Citroware (#94950) üzenetére


ivana
Ármester

A modernát, de csak azért mert azzal nem kell oltópontra menni.

(#94963) Lauda válasza Ringman (#94934) üzenetére


Lauda
félisten

[linElküldik az oltásra érkezőket a Kútvölgyiből, ahol AstraZeneca-vakcinát adtak volnak

Egy XII. kerületi csoportban valaki arról számolt be, hogy a többi oltóanyaggal folyamatosan oltanak, csak az AstraZenecát függesztették fel. :U

(#94965) szabi__memo válasza Chesterfield (#94961) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nekik hitelbe ment a sok? Az EU előre fizetéssel meg vár? Azért az LOL

(#94966) nobela


nobela
senior tag

Azt lehet tudni hogy az AZ esetén miért olyan sokára adják a második adagot?

Ha ezt ajánlanák fel lehet hogy nem is a vérrögképződéses esetek, hanem e miatt kérnék mást... :F

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#94967) FіkuszKukіsz válasza lacafaca (#94964) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ö, izé lehet repülsz?

Romanes eunt domus

(#94968) szabi__memo válasza nobela (#94966) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sokan vannak így ezzel...
Egyébként azért mert úgy néz ki ráér akkor adni. És addig lehet oltani másokat

(#94969) Qtya123 válasza TA68 (#94802) üzenetére


Qtya123
őstag

Valóban nem lehet logikát találni ebben a vírusban. Egyrészt durva, hogy ennyire széles körű és változatos tüneteket tud produkálni (egyik lázas, másiknak csak a szaglása ment el, harmadiknak csak hasmenése van, stb, stb...).

Másrészt van aki két percre találkozik valakivel, pl idős rokon, aki 1 éve ki sem mozdult, egyedül élt és pár percre találkozott csak hetente 1 személlyel, mikor a heti bevásárlás be lett adva a lakásába. Majd lett egy csőtörés, találkozott a közös képviselővel, meg egy szerelővel és pár nap múlva covid és elhalálozás. :(

Én az Ázsiában való kirobbanáskor 2-3 hónap alatt ~1000-2000 darab pekingivel és szöulival találkoztam, illetve folytattam ugyanúgy éltem az életemet, sok emberrel találkoztam, sokfelé jártam, edzeni, bevásárolni mentem stb... Egy sebészi maszk a szájon és hazaérkezés után egy kézmosás szappan mellett kézfertőtlenítővel is. A védekezésem ebben merült ki. Asszony napi 2x átutazta tömegközlekedéssel az egész várost 3 átszállás oda és 3 vissza. Plusz tanítóként rengeteg gyerekkel találkozás. Mégis egészen idén február végéig "várnunk kellett", hogy elkapjuk. Mondjuk mikor a tanári kar kezdett náluk kihullani a brit mutánstól, akkor mondtam is neki, hogy itt az idő, meglepne, ha most már tényleg nem kapnánk el. El is kaptuk ekkor.

Egyik munkatársam meg a két lábon járó egészségtelenség. A csávó tényleg csak és kizárólag a legretkebb kajákat eszi, cigizik, alig alszik, széjjel van hízva, mozgás 0, lábai X-ben a súlytól, ereje 0. Tényleg az a kategória, hogy ránézel és legyintesz, hogy az első nátha ledönti, vagy 10 méter futás után szívinfarktus. Tünetmensesen ment át rajta.

Halálozás meg... Sajnos már a 4. rokon/ismerős halt meg idén a vírusban. Van aki úgy, hogy elkapta és 3 nap múlva halott volt, míg a férje, aki szintén 80 éves tünetmentesen tudta le a vírust. Munkatársam 95! éves nagymamája is orrfolyással vészelte át a covidot. Kiegészítő programként a vízóraaknába lemászva földet dobált ki onnan és hasonlók.

Most melóhelyen az a kör fut, hogy naponta van 1-2 ember a beoltottak közül, akik esnek ki a munkából covid fertőzéssel.

Durva, hogy mind a fertőződés, mind a tünetek, mind az utóhatás terén annyi variáció van, hogy egy könyv megtelne vele.

[ Szerkesztve ]

(#94970) blakey válasza nobela (#94966) üzenetére


blakey
titán

Fiam ma azt kapott, azt mondták neki, hogy annyira nem kell izgulni, az első oltás utáni 3. hétben meglesz a 70+ %-os védettség és nem gond ha későn kapja az emlékeztetőt. Gyerekeknél is van, hogy hónapok múlva kapják az emlékeztető oltást. Szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94971) lacafaca


lacafaca
őstag

ööö...izé...tényleg ekkora a (mű)pc-skedés itt cicus? :) amúgy nem tudom mi volt a probléma ezzel, csak egy vicces gif egy nép habitusáról...na mindegy, nehéz az idomulás na

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94972) ubyegon2 válasza #20749568 (#94938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Saját szekrénye van a fürdőben, szerinted én azt majd nekiállok kinyitogatni

Nyilván, ha ilyen spéci vackokat akarsz mutatni nekünk. Mondjuk ilyet se láttam még, amit képen mutattál. FFP2 maszkot két helyről is szereztem be, de nem volt ilyen hozzá, ott biztos a kokányorrú migráncsok miatt adják hozzá. :D

(#94945) lacafaca

Shotról? Hoppa, Parci is bekerült a szórásba? B+ mindenről lemaradok. :N

[ Szerkesztve ]

(#94973) bigdady válasza nobela (#94966) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert jobb a a hatásossága ha később kapod állítólag

(#94974) FіkuszKukіsz válasza lacafaca (#94971) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez nem PC. A 30-as években Németországban voltak ehhez hasonló plakátok.

Romanes eunt domus

(#94976) lacafaca válasza FіkuszKukіsz (#94974) üzenetére


lacafaca
őstag

de az...elég kövéren...és álszent...de mindegy, hagyjuk, lényegtelen. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94977) FіkuszKukіsz válasza Chesterfield (#94956) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Itt az eredeti tanulmány amiből a Moderna értékeit vették.

[link]

Az mRNS-1273 vakcina anti-SARS-CoV-2 immunválaszokat indukált minden résztvevőnél, és a kísérletet korlátozó biztonsági aggályokat nem azonosítottak. Ezek az eredmények alátámasztják a vakcina további fejlesztését.

Jó lenne egy mostani tanulmányt látni.Beoltottak több millió embert.

Romanes eunt domus

(#94978) S e t h válasza lacafaca (#94971) üzenetére


S e t h
nagyúr

Téged tuti azért nem szankcionálnak, hogy minél többen vásároljanak prémium funkciót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#94979) lacafaca válasza S e t h (#94978) üzenetére


lacafaca
őstag

nálad még nem látom...lehet kíváncsi vagy olyan dolgokra, amit senki nem mer itt rajtam kívűl itt kimondani? :U tudod, nekem ami a szívemen a számon és ha ezért szankcionálnak, így jártam...az életbe nem érdekelt ez és nem is fog, soha semmilyen körülmények között nem fogom magamban tartani, kint is "szeretnek" emiatt :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94980) nobela válasza bigdady (#94973) üzenetére


nobela
senior tag

"Azt lehet tudni hogy az AZ esetén miért olyan sokára adják a második adagot?"

"Mert jobb a a hatásossága ha később kapod állítólag"

De ez azt kellene hogy jelentse, hogy az első adagnak az egyedüli hatásossága jobb mint a többi oltás első adagjának... Van erre valamilyen adat?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#94981) Ricardo válasza lacafaca (#94979) üzenetére


Ricardo
félisten

"soha semmilyen körülmények között nem fogom magamban tartani"

Olyan ez mint a hasmenés :DDD

(#94982) lacafaca válasza Ricardo (#94981) üzenetére


lacafaca
őstag

pontosan...meg a fing :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94983) LuckyL


LuckyL
őstag

olvasom hogy itthon is felfüggesztik az astrát, már nem oltanak vele
aki megkapta az első adagot belőle azzal mi lesz vajon?
nekem tegnapa akrták beadni, még jó hogy lemondtam :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#94984) blakey válasza LuckyL (#94983) üzenetére


blakey
titán

Nem kell annyit olvasni és be kell adatni, fiam ma kapta meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94985) Qtya123 válasza blakey (#94984) üzenetére


Qtya123
őstag

"Nem kell annyit olvasni és be kell adatni"

Senkit nem kell mondjuk az oltásról lebeszélni, de a másik oldalra se menjünk át, hogy ne olvass, csak oltass...

Az szerintem egyáltalán nem baj, hogy a kolléga utána akar járni a dolgoknak, mérlegelni és esetleg az alapján meghozni a döntését, hogy melyiket, vagy mit adat/mit nem adat be.

(#94986) bigdady válasza nobela (#94980) üzenetére


bigdady
nagyúr

Úgy kell érteni hogy ha 4 hét múlva kapod alacsonyabb a hatásossági százalék mintha 8 vagy 12-re kapnád.

Ez az egy rémlik első oltásos vizsgálatról csak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#94987) Z.É.T. válasza Qtya123 (#94969) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Örülök, hogy ezeket leírtad, a köreimben is ezt tapasztaltam, csak én ezeket részletekben írtam be ide az elmúlt bő félévben.
Igen, ez ilyen. És még nagyon sokáig fogják kutatni, mire eléggé érteni fogják/fogjuk.
Nagyjából semmilyen kiindulási pontunk nincs, hogy ki a veszélyeztetettebb és ki kevésbé.
Ettől a legnehezebb. :((

(#94988) Drizzt válasza LuckyL (#94983) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ilyet hol olvastal? Nem tortent ilyen.

I am having fun staying poor.

(#94989) szabi__memo válasza Drizzt (#94988) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Telex. Feltételezés

[ Szerkesztve ]

(#94990) Dinter válasza Drizzt (#94988) üzenetére


Dinter
addikt

Gondolom a telex cikk alapján.. először én is benéztem.
[link]

(#94991) LuckyL válasza blakey (#94984) üzenetére


LuckyL
őstag

szívből kívánom ne legyen semmi komplikáció!
sajnos ismeretségi körben többen is kórházba kerültek az első oltás után
pont az idősebb korosztály akiket védenie kellene

cryptot minden termékemért elfogadom

(#94992) stickermajom válasza blakey (#94984) üzenetére


stickermajom
addikt

Adatnám én, ha hívnának miatta..

(#94993) S e t h válasza lacafaca (#94979) üzenetére


S e t h
nagyúr

A topik témája a covid, az általad bemásolt gifet gondolom az unatkozás szülte.
Nem kell kényszeresen az osztály bohócának lenni, egy szinten túl már kontraproduktív.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#94994) bigdady válasza LuckyL (#94983) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez második oltás cikk szerint. Gondolom mégsem 4 hétre kapják hanem 12-re. Nem 4 hete már 12 hétre volt?

[ Szerkesztve ]

(#94995) lacafaca válasza S e t h (#94993) üzenetére


lacafaca
őstag

az már rég átköltözött...ez az elmeosztály ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#94996) Saskakas18


Saskakas18
tag

1 oltás + koronavírusos megbetegedés után mikorra várható a 2 oltás? Kell várni vele?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#94997) LanyUs válasza szabi__memo (#94799) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad lett, csak nem teljesen úgy... A mai mérleg az 1000 főből... 3 új eset ( abból 1 tüdőgyulladás -> kórház ). A 20-ból 5 fő visszatért, kicsit fáradékonyak, de semmi egyéb.
Viszont 2 munkavállaló szomszédja is meghalt sajnos a szputnyik beadása után 2 nappal. Nincs egyéb információm az okokról - összefüggésekről stb. Ennyit mondtak. Még mielőtt Nekem ront itt valaki, szüleimet 1 hete oltották Szputnyikkal, tehát akkor ezt tisztáztuk is. Akkor úgy állunk, hogy a cégnél szerencsére jelenleg nulla a koronavírussal összehozott haláleset, viszont akad már vakcinával összehozott... Úgy gondolom tiszta vizet kellene önteni a pohárba, kimutatni a valós statisztikát és Mindenki döntse el maga mit szeretne...

(#94998) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Azért megnyugodtam, hogy vannak nálunk is hülyébbek Európában.

Csalással jelentkeznek szlovákok soron kívüli oltásra

Az oltási központban oltani kell, nem pedig az adatokat ellenőrizni bürokratikus módon, mint egy hivatalban. (…) Az egyszerű jelentkezés helyett az oltóponton tucatnyi munkáltatói igazolás és a munkaszerződések bonyolult ellenőrzése zajlik, például a munkaköri leírásról.

Na a szlovákok is tudnak ám szervezni... :C

Romanes eunt domus

(#94999) szabi__memo válasza LanyUs (#94997) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:(
Egyébként hogy 1000 főből nincs egy sem az már már mázli. Nyilván fiatalabb korosztály de már lassan akkor is. Maradjon is így

(#95000) Ezekiell válasza LanyUs (#94997) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor úgy állunk, hogy a cégnél szerencsére jelenleg nulla a koronavírussal összehozott haláleset, viszont akad már vakcinával összehozott...

:U :W Házifeladat rájönni, hogy ez a mondat így miért ordas nagy marhaság/csúsztatás (jóindulatúan feltételezem, nem direkt akartál ilyen hazugságba csúszó hülyeséget leírni).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.