Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107902) BalanceR válasza syberia (#107901) üzenetére


BalanceR
addikt

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107904) t72killer válasza Qtya123 (#107900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez gáz. Én mondjuk meg ellenkező véglet voltam, egy idő után rádöbbentem, hogy nem kéne napi 5 litereket inni, ha egy amúgy is hűvös irodában ülök.

#107901: közepes teljesítmény várható a delta ellen, nem jobb nem rosszabb. Akik arról ábrándoztak, hogy a spájzer majd szuperjól megvédi a pincediszkózókat a duplamutánsból, azok legyenek kedvesek csavarjanak le pár levél klotyópapírt és tolják arrébb a bilit. De globál az áldozatszámok valóban alacsonyabbra várhatók, mint egy fullos hullám esetén. Nem biztos persze, hogy a korábbiknál jobb lesz, mert a vakcinát most full nyitással párosítják.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107905) BalanceR válasza syberia (#107903) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát én sajnos nem tudok new age-es scifi írók Twitter posztjait linkelni, csak Francia, Államokbeli, és Izraeli kutatóorvosok hivatalos , jól dokumentált tanulmányát, ami szerint az egy háztartásban élők között is 50%-al csökkenti a továbbadást az mRNS....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107906) syberia válasza BalanceR (#107905) üzenetére


syberia
veterán

"From December 31, 2020, to April 26, 2021, 276 SARS-CoV-2 cases were identified among
HCWs of the Sheba Medical Center and their household members (Figure 1). Of these, 212
agreed to participate, gave their consent, and were enrolled in the study with their household
members."

Mit szeretnél mondani ezzel a tanulmánnyal, ami bár hiteles és jól dokumentált, de a jelenlegi járványhelyzet már más adatokat mutat. :U

https://howbad.info/

(#107907) BalanceR válasza syberia (#107906) üzenetére


BalanceR
addikt

Más adatokat mutat...
A facebookon, a Twitteren, meg a tiktokon... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107908) t72killer válasza BalanceR (#107905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áprilisban hol volt a delta? Ez így egy kalap ló.r, a deltát konkrétan tünetesen kapják el sorba a dupla Pfizeresek, akiket az alfa meg se tudott karcolni. Olyan szuperül fogják az oltások a terjedést, hogy az egyik legjobban átoltott UK-ben napi 50ezer fertőzöttet fognak.

Az ausztrálok 10 másodperces meséjét meg meséljék valaki másnak, mert elég sokszor jártam már brutál bedeltázott városokban Tesco-ban, Morrisonsban és nulla oltással se kaptam el. 100%, hogy tartózkodtam egy zárt, sőt hűtött légkörben fertőzöttel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107909) Corleone33 válasza laszlohu (#107898) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nem megint azt a szöveget tolják hogy majd a doki eldönti hogy szerinte mi a neked megfelelő oltóanyag?

Nem mintha akaratod ellenére beolthatnának olyan oltóanyaggal amivel nem akarod hogy oltsanak.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#107910) lacafaca


lacafaca
őstag

7. Hogy lehet, hogy egy halálos kór által fenyegetett időszakban az emberek maguk választhatnak az egyre szélesebb oltási palettáról, mint étteremben az étlapról, ízlésük szerint nevezhetik meg a gyártót? Milyen tudás, végzettség, szakmai tapasztalat alapján teszik ezt?

mostantól random fogom beszórni reakcióként, mivel láthatóan senkit nem érdekelt és arra sem jött reakció, hogy nem folytattam...ha látok egy posztot ami indokolja, reagálok eggyel :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107911) Coyot válasza lacafaca (#107910) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem nyugodtan nyomjad a facebook csoportjaidba ezeket a fasságokat :R

Má' nem

(#107912) BalanceR válasza Coyot (#107911) üzenetére


BalanceR
addikt

Dehát onnan hozta.... :DDD
Ez megint egy olyan facebookon / konteó "hír"-oldalakon (Gödényhez, meg a többi bohócdoktorhoz köthető "médiaforrás / besthirdetés.hu") terjedő, uszító - hangulatkeltő , áltudományos iromány, amit a "nembirkák" osztanak orrba - szájba.
Laca rendszeresen hozza onnan a "tudást", mert saját gondolatai nem igazán vannak...
Ironikus, ez a "nem vagyok birka" mozgalom, ahol feltétel, kérdés, vagy gondolkodás nélkül bégetik azt, amit a teszkós rumcájsz és haverjai kitalálnak.
:))

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107913) Coyot válasza BalanceR (#107912) üzenetére


Coyot
őstag

Namost elolvastuk előre az összes kérdést, lebuktattad a trollot! :DDD :R

Amúgy Gödénynek volt 10 éve pár korrekt videója, ahol a testépítők szteroidhasználatáról szólt. Azóta rájött, hogy jobb idiótát csinálni a sok félidiótából, mert azon legalább szarrá keresik magukat. Az 5g-s orvossal meg a vitamindealerrel egyetemben.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#107914) Asbee válasza BalanceR (#107912) üzenetére


Asbee
veterán

Hoppá ez mekkora bukta. :D Előadja itt magát, azt most kiderül csak ilyen szánalmas oldalakról másolgat, teszi át a dolgokat,
mintha saját lenne. Hát ez szép leleplezés. :R

[ Szerkesztve ]

(#107915) _Atesz válasza BalanceR (#107912) üzenetére


_Atesz
addikt

Pont erre találták ki Gődényt, hogy az amúgy jogos és logikus kérdéseket se kelljen megválaszolni, elég legyen felemlegetni a csoport vezetőjét, és így legyenek elhiteltelenítve a kétkedők.
Egyszerű és mint látható működik.

(#107916) Coyot válasza _Atesz (#107915) üzenetére


Coyot
őstag

Szövegértelmezés nem erősséged mi? ;]

Má' nem

(#107917) _Atesz válasza Coyot (#107916) üzenetére


_Atesz
addikt

De, az erősségem. Neked kellene megérteni, amit leírtam.

(#107918) Coyot válasza _Atesz (#107917) üzenetére


Coyot
őstag

Az itteni hozzászólásaid alapján én ebben kételkedem, és ezt hadd kérjem ki magamnak amivel a nem-de-nem-de "vitát" le is zárnám.

Má' nem

(#107919) _Atesz válasza Coyot (#107918) üzenetére


_Atesz
addikt

Neked még egy értelmes hozzászólásod sem volt, csak fikázni jársz ide, szóval nem kell a hülye duma.

(#107920) Coyot válasza _Atesz (#107919) üzenetére


Coyot
őstag

Idiótákkal máshogy gondolkodókkal mást nem tudok már kezdeni, nézd ezt el nekem :P

És igen leginkább mulatni járok ide, mostanában rajtad legfőképp, laca már a középszintet sem üti meg, főleg hogy kiderült csak a kopipaszta megy neki is, lehet önálló gondolata már nincs is.

Javaslom éjjel írd magad alá hogy "értelem" egy papírra, hátha segít :DD

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#107921) radi8tor válasza laszlohu (#107898) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap hallottam, hogy a harmadiknak másik fajtát lehet felvenni.
Tehát aki vektorost kapott az mRNS-t vagy fordítva.
De miért aggódsz Pfizer mellett bármin is?

Ezt meg csak úgy érdekességként:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#107922) _Atesz válasza Coyot (#107920) üzenetére


_Atesz
addikt

Ez a baj, hogy egy logikus kérdéssel nem tudsz mit kezdeni, és ész nélkül fújod a kormánypropagandát.
Persze ahogy tetszik, hiszen te olyan agyatlan okos vagy. :R

[ Szerkesztve ]

(#107923) BalanceR válasza Coyot (#107913) üzenetére


BalanceR
addikt

Azért néha érdemes végigpörgetni a facebook oltásellenes csoportjait ( összefoglaló nevén retardia :D )
A sok hiteles, és "józanparasztiésszel" kitalált információ mellett például megtudhatjuk, hogy "Ex doktor" Pócsot egy klón vagy maszkos ember helyettesíti, mert bekerült a tanuvédelmi programba :DDD :

Az azt is jó tudni, hogy "az oltottak elbambulnak", ezért IS veszélyesek!


:))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107924) Coyot válasza _Atesz (#107922) üzenetére


Coyot
őstag

Logikusnak tűnő ferdítésekkel nem akarok mit kezdeni, max röhögni rajtuk. Az meg hogy neked ez egyenlő a kormánypropagandával, hát istenkém. Lassan választhatnál magadnak egy uj nevet, legyen mondjuk: koriander.

Hint: én nem állítottam magamról sosem hogy okos lennék, ellentétben veletek kedves növénykéim. De szeretném ha nem hagynátok abba, mert tényleg rohadt nagyokat szoktunk itt céges szinten röhögni a fasságaitokon :R

Má' nem

(#107925) _Atesz válasza BalanceR (#107923) üzenetére


_Atesz
addikt

Naná, egy csoportban sok hülyeség megfordul, ez nem újdonság, de attól még logikus kérdések felmerülhetnek. Pont ez a baj, hogy egy kalap alá van véve minden.
Magyarán az jön ki, aki kételkedik, az hülye is. Ki van ez találva.


Coyot

Persze, ne is foglalkozz semmivel, irány a 3. shot, kollégáiddal egyetemben.
Amúgy inkább lehet dolgoznotok kellene nem? :D
A profilképed találó. :R

[ Szerkesztve ]

(#107926) lacafaca válasza Asbee (#107914) üzenetére


lacafaca
őstag

hol álmodtátok ismét, hogy ez az én kútfőmből :DDD egyre szánalmasabbak vagytok a megfejtéseitekkel :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107927) HellGreg


HellGreg
őstag

Kellemes csalódás, a munkahelyem kötelezővé tette a maszkot az irodákban (nagy multi IT cég), igaz, lehetőség hordani nem sok lesz, mert még mindig tart a 2020 márciusában kezdődött home office, és szerintem most már ebben az évben sem megyünk be :D

(#107928) Asbee válasza lacafaca (#107926) üzenetére


Asbee
veterán

Te vagy a szánalmas, nem is kicsit. Előadod itt magad, játszod a messiást, akinek kezében a tudás, persze nulla konkrétumokkal. Aztán lelepleződsz, hogy ócska konteós beteg oldalakról másolgatsz, meg hozod az "okosságokat". Ennél azért többre tartottalak, azt hittem önálló gondolatod is akad, de meg nem lepődtem az tuti. Ugyanolyan birka troll vagy a bandádból mint a többi.

(#107929) Coyot válasza _Atesz (#107925) üzenetére


Coyot
őstag

Azt honnan szűrted le hogy 3. shot? Nem csak olvasni nem tudsz, szöveget értelmezni, de még sejteni sem. Lófaszjóskák vagytok mind! ;]

Má' nem

(#107930) lacafaca válasza _Atesz (#107922) üzenetére


lacafaca
őstag

soha ne ülj föl a fizetett provokátoroknak...emiatt vannak ott mindenhol. jöhetsz bármilyen igazsággal, logikus következtetéssel, nevetségessé próbálnak tenni a nyáj előtt és addig mantrázzák ezt, amíg a csordaszellem legyőzi a józan észt...ez alapszabály. aztán vannak az igazi lúzerek, akik ezért pénzt sem kapnak, csakis "meggyőződésből" csinálják ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107931) _Atesz válasza Coyot (#107929) üzenetére


_Atesz
addikt

Mivel vaxxerkedsz itt, ezért gondoltam megvolt az első kettő.
Lófaszjóska, na ez találó, de kettőnk körül nem rám..
Nincs érvelés, csak folyamatos fikázás. Ez vagy te.


lacafaca

Vágom, nyilván nem lehet sokat várni tőlük, de azért az hihetetlen, hogy úgy le tud peregni itt 20 hsz, hogy nem kapsz választ tőlük egy logikus kérdésre. :D

[ Szerkesztve ]

(#107932) Asbee válasza lacafaca (#107930) üzenetére


Asbee
veterán

Csak nem magadra ismertél Gődény harcos? Ezt a szöveget is másoltad?

(#107933) lacafaca válasza Asbee (#107928) üzenetére


lacafaca
őstag

a tartalom számít, vagy a forrás a lényeg, teljesen mindegy milyen igazságot/ostobaságot tartalmaz? bocs, de én is többre tartottalak eddig, nem gondoltam, hogy ilyen szinten szívott be az örvény..ez van, most van itt két csalódott ember :)

#107932 hát...ez már egyre gázabb így...de csak folytassad, ahogy érzed ;) (de hogy még azt sem ismerted föl ebben a pár hónapban, hogy ki is valójában a gődény és így tudsz a nevével érveket építeni...na ez is gáz)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107934) BalanceR válasza _Atesz (#107925) üzenetére


BalanceR
addikt

"egy csoportban sok hülyeség megfordul, ez nem újdonság, de attól még logikus kérdések felmerülhetnek"
Ember, ha másból nem, abból rájöhettél már volna, hogy tévúton jársz.
Az ilyen facebook oltásellenes csoportok kb. 80-90%-ban olyanokból áll össze, akik fullba" nyomják a kretént.

Ugyanúgy elhiszik, tovább osztják , kérdés vagy bármilyen bizonyíték nélkül azt, "hogy a szomszédom ismerősének a tesvérének a főnöke belehalt az oltásba" , mint, hogy titkos náci tábor működik a hold sötét oldalán, hogy billgéc csipszet tesz a karodba, hogy az oltásoktól mindenki meghal összel, hogy imával és fenyőrügy-kivonattal mindent IS lehet gyógyítani, hogy QR kódok negatív hullámú hologramokat vetítenek az agyadba, hogy a "föld 3D rezgése az 5G miatt nem megy át 5D rezgésbe"- (jelentsen ez bármit is), hogy minden orvos, szakember, ápoló milliókat kap a covi halottakért, hogy gyilkos DNS naorobotok vannak a PCR tesztpálcákon ...
A realitástól teljesen elrugaszkodott, logikus gondolkodásra alkalmatlan, saját véleménnyel nem bíró, alapvető fizikai / kémiai / biológiai tudással nem rendelkező "szatyorban élő" emberek csoportjával értesz egyet, "mert hát nekik is lehet igazuk" a szakemberekkel, kutatói közösségekkel, szemben.
Kb olyan, mintha azt mondanád, hogy "dehát az ovodás kiscsoportosoknak is lehet igazuk, szakemberek által eddig fel nem fedezett meglátásuk járványkezeléssel fizikával / biológiával kapcsolatban". :))

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107935) _Atesz válasza BalanceR (#107934) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem írogatok egy ilyen csoportba sem és igen, sok hülyeség van, mint írtam.
Az meg, hogy valaki leír egy halálesetet, lehet igaz, vagy nem. Senki sem fog kitenni hivatalos dokumentumot hozzá.
Az a probléma, hogy laca felvetett egy logikus kérdést és teljesen másfele ment el a fórum menete, mintsem hogy megválaszoltátok volna.

(#107936) lacafaca válasza _Atesz (#107931) üzenetére


lacafaca
őstag

az emberi civilizáció szégyene és totális csődje az, amilyen szintre lépett a 21. században az emberiség...nem kell túl sokat várnod, csak nézz szét a világban.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107937) HellGreg válasza lacafaca (#107933) üzenetére


HellGreg
őstag

Ha a forrás tele van ilyenekkel:
- az olasz orvos megoperálta az oltásban meghalt lányt, amit látott, döbbenetes volt (szokásos FB-klikkvadász cím, a címnél csak a cikk tartalma a szánalmasabb és az aki elhiszi)
- be kéne vonni az oltottak jogosítványát, mert elbambulnak (nem szoktam elbambulni)
- a delta variáns valójában nem covid, hanem csak az oltottak betegsége, amit a vakcina mellékhatásai idéznek elő
- mindenféle magukat orvosnak hazudó (valójában legjobb esetben gyógymasszőr, rosszabb esetben sámán, még rosszabb esetben még az se) videói, akik elmondják az igazságot a járványról (egyszer eltöltöttem egy órát ezeknek az "orvosoknak" a keresgélésével, a 90%-uk nem is létezett, a maradék 10% meg természetgyógyász volt)
és akkor még a mikrochipes videókat ne is említsük :D

Már bocsánat, de ha ilyen forrásokból táplálkozol, hogy várhatod el, hogy bárki is komolyan vegyen? ezek azok a józan paraszti gondolatok?

[ Szerkesztve ]

(#107938) syberia válasza t72killer (#107908) üzenetére


syberia
veterán

A vakcinikusoknak kár konkrét kérdést feltenni, kerülgetik mint a macska a forró kását. ;] De hiába tolják a személyeskedően fölényes mantrájukat "a tudomány a mi oldalunkon" stb. Nem lehet a biológiát kiabálással jobb belátásra bírni, túlságosan öntörvényű. :P

https://howbad.info/

(#107939) Qtya123 válasza lacafaca (#107936) üzenetére


Qtya123
őstag

Voltak sajnos "nagy" villantásai a civilizációnak korábban is nem egyszer.

Amúgy meggyőződésem, hogy ez a túlzott információbőség is sok esetben káros. Rengeteg helyről rengeteg infó áramlik az emberekhez nap mint nap. Sokan rá is függenek. Aztán mindent és mindennek az ellentettjét is olvassák, hallják, látják. Ezeket normálisan feldolgozni, értelmezni, kiszűrni nem kis feladat. Kell hozzá normális értelem, önismeret és miegymás. Mivel ez sok esetben nincs meg, ott állnak segítség nélkül az értelmezésben, vakon, összezavarodottan és már indulnak is a vadhajtások.

[ Szerkesztve ]

(#107940) lacafaca válasza HellGreg (#107937) üzenetére


lacafaca
őstag

a józan paraszti ész csak az igaz dolgok kiszelektálásához szükséges, jöjjön az bárhonnan, ismét: bárhonnan...az egysíkú gondolkodás balgaság. nem kell senkinek engem komolyan vennie, az idő úgy is mindent meg fog oldani és bizonyítani.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107941) _Atesz válasza lacafaca (#107936) üzenetére


_Atesz
addikt

Persze, tudom mi a pálya. Nagyon könnyen kontrollálják a tudatlan tömeget. Elég hozzá a média és megy a csorda amerre szeretnék.
Épp ezért nem járok tüntetésre, nem fogok a hatalom ellen menni, teljesen felesleges. Olyan, mintha egy betonfalnak mennék neki fejjel.
Úgyhogy nincsenek illúzióim, nem véletlen kürtölhetik világgá mi a terv, a kutyát nem érdekli. ( [link] ) Zakatol tovább minden, amerre ők szeretnék, hogy haladjon.
Úgyhogy: [link] ez van. :D

(#107942) BalanceR válasza HellGreg (#107937) üzenetére


BalanceR
addikt

Feleslegesen magyarázod, ha valaki felszáll a konteóvonatra, onnan nincs leszállás.
Számukra ez a csatorna hiteles viszont ez sarlatánság.
Számukra ez a "híroldal" a legmegbíthatóbb viszont pl. ez tele van álhírrel, hazugsággal. Véleményük szerint ez az ember a legjobban hozzáértő szakember, ez pedig egy lefizetett bohóc.
Mindemellet mindenki téved vagy hazudik, aki megkérdőjelezi a fentiek hitelességét.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107943) HellGreg válasza _Atesz (#107941) üzenetére


HellGreg
őstag

Szóval covidra lefordítva, az orvostársadalom, járványügyi szakemberek, a tanultabb réteg, akinek mond is valamit az, amit olvas, az a tudatlan birka, ellenben azok a félbolondok, akik egymást heccelik a vírus- és oltástagadók csoportjaiban, azok a megvilágosult kisebbség, akik el vannak nyomva, DE majd az idő úgyis nekik fog igazat adni. ;]
Csak azt magyarázd már el, hogy Dr. Pócs miért került tanúvédelmi programba, mert nem értem (nyilván a tudatlanságom okán) :D

[ Szerkesztve ]

(#107944) BalanceR válasza HellGreg (#107943) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát nem érted?
Az orvostársadalom a háttérhatalom bábja, a járványügyi szakemberek mind le vannak fizetve, aki nekik hisz, velük ért egyet, az az oktatási rendszer, és a média birkája, DE a hangosan kiabáló, szakértelemmel nem rendelkező, facebookon szocializálódott, (a Magyaron kívül jellemzően semmilyen nyelvet nem beszélő) elenyésző kisebbség a "józanparaszti" eszével, és az "élet iskolája" diplomájával nyilván okosabb a fentieknél.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107945) HellGreg válasza BalanceR (#107944) üzenetére


HellGreg
őstag

A Dr Pócs-csoportban olvasgatom a hozzászólásokat, egy igazi helyesírás- és fogalmazóverseny, ebből is látszik, mennyire intelligens rétegek állnak az igazság mögött.

(#107946) _Atesz válasza HellGreg (#107945) üzenetére


_Atesz
addikt


[link]

Nem oldalfüggő, a buta, helyesen írni nem tudó emberek ott vannak mindenhol.
Pont ezért kell az értelmes kérdésekkel foglalkozni és nem az oldalakkal.

(#107947) BalanceR válasza HellGreg (#107945) üzenetére


BalanceR
addikt

Ugyan!
Az iskolázottságnak semmi köze ahoz, hogy valaki "vakcina / járványtagadó" vagy nem.
Bár én is ezt hittem még tavaly, de le lettem ugatva...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107948) lacafaca válasza BalanceR (#107947) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] ;) kevésszer sikerült cáfolnod ezt, pedig termékeny vagy velem együtt :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107949) _Atesz válasza BalanceR (#107947) üzenetére


_Atesz
addikt

ahoz -> ahhoz
Azért azt megnézném, hogy valójában az oltott értelmiségnek pontosan hány százaléka van tisztában azzal, hogy pontosan melyik vakcinának pontosan mi a hatásmechanizmusa, mik a lehetséges mellékhatásaik, mire kell odafigyeljenek.
Így tippre 1% körül lenne, aki helyes válaszokat tudna adni.

(#107950) lafaty80 válasza _Atesz (#107949) üzenetére


lafaty80
őstag

És ugyanez igaz a másik oldalra is, azért ezt tegyük hozzá...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.