Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108851) t72killer válasza BalanceR (#108849) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És miután kijött, már nem kellett neki a jelmez, be is fejeződött a metamorfózis :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108852) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megint lesz Sziget
Yess, végre megint tönkre vágják a zöld felületeket.

⭐ Stella

(#108853) bopeti98 válasza radi8tor (#108852) üzenetére


bopeti98
őstag

Tavaly is úgy volt, hogy idén lesz.

(#108854) radi8tor válasza bopeti98 (#108853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyszer úgyis lesz, mondjuk titkon reméltem hogy egy búzatáblára költöznek majd ki az M0 mellé. De nem jött be. :D

Apropó fesztivál, csodálom hogy nem került szóba itt Kapolcs ahol vasárnap fejeződött be Művészetek Völgye. Ismerős dolgozott kint egy portán, azt mondta kellett pár nap míg visszaszokott a tömeghez. Brutális sokan voltak azokon a szűk helyeken.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#108855) bopeti98 válasza radi8tor (#108854) üzenetére


bopeti98
őstag

Külföldiek nélkül nincs értelme megtartani. Kérdés jövő nyáron mennyi külföldi turistára lehet számítani. Párszor voltam kint én is 1-2 napra amikor jó fellépők voltak, de minden horror áron van. A Balaton elbújhat mellette. :DDD
Nem magyar pénztárcabarát esemény.

(#108856) radi8tor válasza bopeti98 (#108855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Idén is jöttek már bőven külföldiek, csak az anyaországuktól függ hogy mennyire fenyítik be őket visszautazásnál.

⭐ Stella

(#108857) Sped válasza radi8tor (#108852) üzenetére


Sped
aktív tag

Mi a gond? Helyreállt a zöld felület, nem? Mi ez a besavanyodott nyugger tempó?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#108858) radi8tor válasza Sped (#108857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Helyreállt 2 év alatt ja. De amikor évente volt itt fesztivál akkor kb egy homokos saras valami volt szinte egész évben.
Értem én hogy marhára kellenek a milliárdok az önkormányzatnak, de szerintem jobb helyen lenne ez valami eldugottabb helyen.
Nem vagyok besavanyodva, de korábban sosem jártam ki a szigetre mert ocsmány volt, most hogy nem kopaszították le minden évben így már szerintem vetekszik a Margit sziget minőségével.

⭐ Stella

(#108859) t72killer válasza radi8tor (#108858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk gyepet karbantartani/0ról helyreállítani nem rocket science, igazából fordulnak rajta pár megfelelő géppel, kiszórnak egy platónyi fűmagot és 3 hónap múlva tökéletes lesz a terület. Csak intézni kell a tehervonatnyi műanyagszemét, "ottfelejtett" bugyi, használt koton, stb elszállítását és megsemmisítését..

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108860) Sped válasza radi8tor (#108858) üzenetére


Sped
aktív tag

Tavaly is rendben volt, többször jártam kinn.
Egyébként lehet menni a Margitszigetre, dehát ezt pontosan tudod te is. Szóval végülis semmit és senkit nem akadályoz meg az a tény, hogy évente 8-10 napra le van zárva a Hajógyári.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#108861) Qtya123 válasza radi8tor (#108858) üzenetére


Qtya123
őstag

Én nem is a gyep, hanem a lakosság miatt csodálkozom, hogy nem pakolták át máshová a sziget fesztivált.

2017-ben a sziget időszaka alatt volt 2-3 nap, amikor késő este a Kaszásdűlőn volt dolgom. Ott ugye van egy csomó 10 emeletes panel és simán odahallatszottak a koncertek, de nem kicsit.
El nem tudom képzelni, hogy hogyan tudtak ott a népek aludni nyitott ablak mellett. Azt meg főleg nem, hogy emiatt hogyhogy nem költöztették el a helyszínt. Azért nem 1 napig tartó buli, hogy jóvanna 1 estét kibírnak.

(#108862) bopeti98 válasza Qtya123 (#108861) üzenetére


bopeti98
őstag

Akik régóta ott laknak már megszokták (1993 óta), hogy azalatt a pár nap alatt nem alszanak. Akik meg mostanában költöztek oda, azok annak tudatában költöztek oda, hogy azalatt a pár nap alatt nem fognak aludni.

(#108863) #57833216


#57833216
törölt tag

Miért ne lehetne aludni? Nagyon sok fesztiválon megfordultam már, a legtöbb alkalommal sátraztam és soha nem volt problémám az alvással.

(#108864) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Gondolatok?

Német balliberális napilap: Annyira kényelmetlenné kell tenni az oltatlanok életét, amennyire jogilag csak lehet!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#108865) radi8tor válasza Qtya123 (#108861) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na vajon miért nem kapcsolták le soha az áramot egyszer sem a feljelentések ellenére? :U
Money money money.

⭐ Stella

(#108866) Z.É.T. válasza radi8tor (#108865) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Soha egyetlen fesztiválnak se kívánnám, hogy "beszántsák", mert rengeteg embernek a munkahelye(i), szemmel látható gazdasági tényező, sokaknak pedig az éves kikapcsolódás, de ez a helyzet senkinek (a profitmaximalizálókon kívül) nem jó.
A hangnyomás-limit miatt a mainstage hangja baromi kevés egy 40-60 ezres tömegnek, a lakóknak meg rengeteg.
Az más kérdés, hogy magáról a felhozatalról (zenei és guest) többnyire az örökbecsű "sörtől elbutult hús, sárral kevert vér" sor és a hulladék drogok jutnak eszembe.

Természetesen jó szórakozást és egészséget minden fesztiválozónak! :R

Mindazok mellett, amit említettél is, persze. Azt a kevés zöldet, ami egy-egy nagyvárosban még maradt, illene védeni, karbantartani.

[ Szerkesztve ]

(#108867) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A covid lockdown mellékhatásai: [Megrongált ágyakat, lyukat hagytak a falban maguk után hazautazó ausztrál olimpikonok]
De ettől függetlenül szuper hogy majd kinyitják a határaikat ha meglesz a 80% átoltottság. :U

⭐ Stella

(#108868) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez ennyire laza topic? Még a MODI is segg hülye? (Na most kapom a BAN-t) :R
Azt még értem, hogy LAZA, de ennyire?
Skacok, elő a farbával... Nem baj, ha nem osztják a véleményt, de azért ennyire azé' nem...
Ez a Topic azé' van, hogy olyan dolgokat is megoszthassatok, amit a "Pfizer is a King" topicban nem -> (tudnék még írni), szóval hajrá...
Hákúnámátátá, milyen gyönyörű szó... :C

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#108869) lacafaca válasza Sir Pocok (#108864) üzenetére


lacafaca
őstag

büdös komcsik :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108870) BalanceR válasza Sir Pocok (#108864) üzenetére


BalanceR
addikt

Itthon az is egy ösztönző alternatíva lehetne, ha a kórházi Covid kezelések (ellátás, ágy, beavatkozások, gyógyszerek, vizitek, konzultációk... szóval minden.) térítését kivennék a TB-böl oltatlanság esetén. Ha nem vagy oltva, és bekerülsz igazoltan coviddal ,akár csak 1-2 napra, az utolsó lázcsillapítóig mindent lehet zsebből csengetni.
Ha nem voltál oltva, és coviddal kezeltek, megy a pár százezres csekk, többnapos bent lét esetén akár milliós.
Persze a teljes összeg közvetlenül mehetne a kórháznak.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108871) Gsx-rr válasza BalanceR (#108870) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tenyleg ez teljesen igazsagos, azokkal szemben akik 30 eve fizetik a Tb-t de meg orvosnal se voltak soha!

(#108872) LuckyL válasza BalanceR (#108870) üzenetére


LuckyL
őstag

azt is lehetne hogyha valaki az oltás miatt lesz súlyos beteg, azt se lássuk el, hiszen ő döntött a cucc mellett
tönkretette a vérnyomását, trombózist okozott sebaj
esetleg egy szett ciántablettát kiutalunk neki

/irónia off

fel nem tudom fogni hogy tudsz ekkora baromságot leírni józan ésszel amit leírtál

cryptot minden termékemért elfogadom

(#108873) Gubu0101 válasza BalanceR (#108870) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igy is megy/menne,ha nem masra koltenek :U 15 eve kb nem voltam orvosnal,persze ez jo nekem,viszont a tb- ugyan ugy fizetem :U Nyugodtan csapkodhatnank mi is az asztalt,hogy akkor szepen,minden evben ha nem voltam ellatasra szorulva,meg egy natha miatt se,akkor szepen johet vissza a befizetett osszeg,vagy csak egy resze.Inkabb azokat kellene kiszűrni,akik kamu betegek es csak azert mennek orvoshoz,mert epp budos a munka :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#108874) BalanceR válasza Gsx-rr (#108871) üzenetére


BalanceR
addikt

Ami azt illeti én is huszon' éve fizetem a TB-t és soha nem voltam kórházban, de orvosnál is egy kezen megszámolós... Ez nem takarékpénztár, hogy visszakérd, amit befizettél...
Abba is bátran belemennék, hogy mondjuk a drogosok / alkoholisták / dohányosok kezelése ne legyen TB támogatott, vagy fizessenek 3x annyit. Mindezt úgy, hogy dohányzom. ( És azután, ami ebben a topicban az elmúlt pár héten folyt, lehet, hogy rászokok a piára meg a kábszira :DDD )

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108875) lacafaca válasza BalanceR (#108874) üzenetére


lacafaca
őstag

lehet, hogy rászokok a piára meg a kábszira

na ennyire nehéz volt az ifa :F :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108876) Daffni2 válasza BalanceR (#108870) üzenetére


Daffni2
addikt

Téged biztosan valami mással is beoltottak! :((( :W

"Aki ad,az nyer"

(#108877) BalanceR válasza lacafaca (#108875) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem IFA az Laci bácsi, hanem OPNI betegszállító kisbusz, amiből kiszabadult a "nívós" kompánia, és kényszeresen késztetést éreznek ide posztolni hülyeségeket...
Jut eszembe, mik a hírek? Gates bácsit kiengedék már Guantánamról? Vagy ott tartják, amég ki nem javítja a Windows KB 2609786-os patchével megjelent post script / nyomtato port bugot? :DDD Tom Hankset viszont sajnálom azért... Kár érte, kíváló ügynök volt ...

Daffini2:
Persze, nyilván.... Kérsz belőle? :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108879) ubyegon2 válasza BalanceR (#108874) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez az idiótaság időről időre előkerül, de hogyan képzelnéd, ne kezeljék egy dohányos gerincsérvét? Vagy a dohányos, piás ne fizessen TB-t meg jövedéki adót, mivel neki úgysem járna TB ellátás? És a kóros hülyeséget azt azért lássák el TB kereteken belül?

[ Szerkesztve ]

(#108880) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok,

Tudom, hogy senki nem jós közületek, de láttok reális esélyt arra, h az oltások ellenére ősszel újra lesznek lezárások, bezárások, gondolok, itt idegenforgalom, iskola-hibrid oktatás stb? :)

bocs, ha nagyon előre szaladtam :-)

" A világon vendég vagyok."

(#108881) Gsx-rr válasza Angelina87 (#108880) üzenetére


Gsx-rr
veterán

1000

(#108882) Di Natale válasza Angelina87 (#108880) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Sajnos nagy az esély. A média már kezdi adagolni, kapunk egy hónapot, hogy szépen lassan megbarátkozzunk a gondolattal.

(#108883) Angelina87


Angelina87
tag

már csak azért is kérdezem, mert egyre több embertől hallom, h na majd a kormány már ezt úgy sem meri megtenni, én meg mindenkinek mondom, hogy: DE-DE!, lesz szerintem :)
Úgy döntöttem, itt is tartok egy közvélemény kutatást!!! :U

" A világon vendég vagyok."

(#108884) radi8tor válasza Angelina87 (#108883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én inkább arra szavazok hogy ha bele gebednek az EÜ intézmények akkor lesz korlátozás, de sokkal enyhébb mint tavaly. Pl nem zárnak be semmit de maszk kötelező lehet.

⭐ Stella

(#108885) #57833216 válasza ubyegon2 (#108879) üzenetére


#57833216
törölt tag

+1

Maradjon továbbra is kötelező az adózás és akkor minden egészségügyi nyavaját el kell látni előéletre való tekintet nélkül, vagy pedig legyen opcionális az állami egészségügyben való részvétel.

(#108886) Di Natale válasza radi8tor (#108884) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Felakasztom magam, ha újra szájkosarat kell húznom.

(#108887) BalanceR válasza ubyegon2 (#108879) üzenetére


BalanceR
addikt

Mennyi most a kötelező biztosításod a verdára?
Mennyi lesz, ha havonta összetöröd, meghúzzák, reped a szélvédő....?
Nyilván magasabb, sőt egyéb kockázati tényezőket is figyel a biztosítód, és annak függvényében változik a biztosítás ára.
A Társadalom Biztosítás is mehetne ilyen alapon.
Aki szarik magára, az fizessen többet, aki vigyáz, odafigyel, az meg kevesebbet.
Kb az én eddig befizetett TB-m nagy része ment el alkeszek májgyógyszerére, dialíziséra, meg drogosok rehabjára, bagósok onkológiájára...
Ráadásul ha a TB alacsonyabb lenne a vegán sportolóknak, mint a dagadt alkeszoknak, ösztönözné is a társadalmat az egészséges életmódra, mert nem mindegy, hogy havi 5 vagy 25K...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108888) LuckyL válasza #57833216 (#108885) üzenetére


LuckyL
őstag

vagy pedig legyen opcionális az állami egészségügyben való részvétel.
nincs ilyen lehetőség, leírni is képtelenség
ha kiveszed azt az elemet a rendszerből, hogy mindenki fizessen bele, akkor onnantól összeomlik az egész, a drága gyógyszerek, kezelések finanszírozhatatlanná válnak az emberek 70-80% ának
elaprózódik több biztosítóra a piac, ezáltal romlik az alkupozíció és ha mondjuk egy 4 gyerekes család akar valamiféle ellátási biztonságot, akkor simán fizethet több millió ft ot évente tb-re
bármilyen kormány azonnal belebukna, tehát teljesen irreális ötlet

cryptot minden termékemért elfogadom

(#108889) lacafaca válasza Di Natale (#108886) üzenetére


lacafaca
őstag

arra nem kell sokat várnod...sodorhatod :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108890) LuckyL válasza BalanceR (#108887) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, csináljunk egy egészségügyi gestapot, aki az utcán erőnlétet mér fel fekvtőtámaszal, felüléssel, dohányzókat fényképez, italboltokban kamerás arcfelsimerést
honnan jönnek neked ezek a képtelen ötletek :D
mielőtt bedobsz egy iylet elgondolkozol a gyakorlati megvalósíthatóságán?

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#108891) sipi700 válasza Di Natale (#108886) üzenetére


sipi700
tag

Neked az a legnagyobb bajod? :D Sokkal jobban zavarnak a bezárt szálláshelyek és az, hogy nem engedik a futóversenyeket :) Köszi, hogy nyáron engedik, ilyenkor nem versenyzek. Maszkot ki lehet bírni a boltban 15 percig (most is felveszem boltban), utcán soha nem hordtam (igaz többnyire sportoltam ha autó nélkül mentem ki), tömegközlekedéssel vagy 10 éve nem utaztam (akinek kell annál megértem, ha lázad ellene ;)) , cégnél most is kötelező, ha egyátalán bemehetek.

(#108892) S e t h válasza Di Natale (#108886) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#108893) BalanceR válasza LuckyL (#108890) üzenetére


BalanceR
addikt

Aki dolgozik, annak évente van kötelező ( üzem) orvosi vizsgálat, ahol a vér/ vizelet / vérnyomás értékekből + szemrevételezésből ( izomzat, BMI... ) azonnal kibukik, ha tavalyhoz képest zsírosodsz, ha alkesz vagy , vagy ha csökkent a tüdőkapacitásod, az már egy mérőpont lehet pl.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108894) laszlohu válasza Di Natale (#108886) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

(#108895) BalanceR válasza Di Natale (#108886) üzenetére


BalanceR
addikt

Szájkosár.... :Y
Itt Pesten csak maszk volt, a pandémia felívelő hullámától a tetőzés végéig. Kemény lehet felétek az élet, nálunk csak a kutyákon van olyan.
:DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108896) laszlohu


laszlohu
addikt

Teljesen újként mutatják be az alábbi szert, ami 90 % - ban megállítja a citokinvihart ,
amit a koronavírus okoz,
pedig ezt a csodaszert már korábban linkeltük, az alábbi link viszont friss eredmény :

[link]

egyébként ha ennyire hatásos ez az izraeli gyártású inhalációs szer, miért nem használják a világon mindenhol?

[ Szerkesztve ]

(#108897) Coyot válasza laszlohu (#108896) üzenetére


Coyot
őstag

Le van írva a cikkben. Most kezdődik csak a fázis 3. Ezután jópár hónap lesz mire engedélyeket kap. Pont mint a vakcinák.

Má' nem

(#108898) BalanceR válasza laszlohu (#108896) üzenetére


BalanceR
addikt

Ahogy nézem egyelőre kicsi a minta, de bíztató.
Viszont ez csak a cytokin vihar ellen "véd". Egyéb, endothel problémákra nem írják, hogy jó lenne (szív / agy / érrendszer...) és a heges tüdőgyulladás esetén sem megoldás, de legalább már valami. De talán legalább egy fejét le lehet vele vágni a 10 fejű hidrának.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108899) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

M1 Hirado:

Izraelben ujra korlatozasok varhatoak, korhazba kerultek 57 szazaleka oltott.

Es most kapaszkodj, a hulyek gyulekezete:
Svedorszagban, 3 azaz harom uj lambda mutanssal fertozottet talaltak es ebbol a hatalmas szambol megallapitottak ez a jelenlegi legfertozobb mutans! :D

(#108900) Di Natale válasza Gsx-rr (#108899) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Akkor ezzel eldőlt. Szeptembertől korlátozások lesznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.