Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108801) pjen válasza Nikaré (#108799) üzenetére


pjen
félisten

Azt szokták mondani, ha 5 évig tünetmentes akkor gyógyult.Sajnos ez nincs kőbe vésve.

(#108802) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha már változás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#108803) lacafaca


lacafaca
őstag

[link/btvidi] szóval ne többet ide a fosfactokat!..köszönöm :DDD (legalább ezt is tisztáztuk)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108804) lacafaca


lacafaca
őstag

[link] nem tudom igaz-e, de ha igen :C :C :R :R

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108805) BalanceR válasza lacafaca (#108804) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát persze, hogy igaz, hiszen ott van a zinterneten! :C
És ez a hiteles híroldal a lap alján az ajánlott cikkek között azt is leírja, hogy a hadsereg kivégezte Tom Hankset, meg hogy tartják a Fehér Házat Trump visszatéréséhez....

Komolyan szomorú, látni ahogy süllyedsz lefele a konteó tengerében. :((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108806) S e t h válasza lacafaca (#108804) üzenetére


S e t h
nagyúr

Édes istenem......

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#108807) csapee


csapee
senior tag

Szegény orosz ügynök most túltolta.

Csapee

(#108808) BalanceR válasza csapee (#108807) üzenetére


BalanceR
addikt

Ne aggódj, hamarosan jön a duma, " hülyék vagytok, én sem feltételeztem, hogy ez fake, nem értitek a viccet" vagy valami hasonló bullshit. :))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108809) Ricardo válasza BalanceR (#108808) üzenetére


Ricardo
félisten

"Kiragadtad a szövegkörnyezetből" , vagy "Nézd meg mire írtam" is lehetséges.
A kifogások száma végtelen.

:DDD

(#108810) Nikaré válasza BalanceR (#108808) üzenetére


Nikaré
őstag

A topik neve:
"Laza koronavírus topik"
Csak azt nem értem miért megy el a butaság, a provokáció és az ugye megmondtam mi van "ámerikában"
stb. stb.
Nem elég nekünk az országhatáron belüli hülyék produktuma?
Vallási felekezeti nemi iskolázottsági, titulus, celeb.. stb. -tól függetlenül!?!?
Miért kell az arcunkba tolni a ezt az alja színvonalat???
Én azt hittem, hogy segítő, konstruktív, jóindulatú stb. témakör lesz a topik címe szerint! E helyett buta, semmitmondó, felesleges kivagyiság a fő sodrás iránya. Összemosva az azt hallottam, hogy "a szomszéd nővérének az unokatestvérének a meg nem született fia testvére, látott olyat amit .... ezzz biztos, tuti mert fent van aaaaa neten..."
Szomorú, hogy ennyire "gyengének" nézik egymást az emberek.
:U Inkább bosszantó! :W

(#108811) BalanceR válasza Nikaré (#108810) üzenetére


BalanceR
addikt

Korábban már megállapításra került, hogy ennek a topicnak a tartalma nem igazán tükrözi a topic címét, sajnos azonban szükséges a megléte, mert nélküle a "komolyban" szabadulna el a pokol.
Amolyan szemetesként működik... Azok, akik túl khm "okosak" meg "felébredtek", egyből át vannak paterolva ide. Itt meg csak pár racionális ember tartja az ajtót, (Hodor!) hogy ne ömöljön át a szar. PH berkekben sajnos ez lett a "legalja" színvonal, néhány jóembernek köszönhetően.
Ha néhány napig a "máskéntgondolkodók" szabin vannak, azért itt is ki tud alakulni normális eszmecsere, de az a néhány "józanparaszti eszű" ezt hamar és tartósan fel tudja borítani.
Volt már itt minden: Gyilkos BillGates, Felirattal rezgetett víz, gonosz világbanki terv, Ördögi háttérhatalom, Nanochip az oltásokban, Grafén oxid a Pfizerben...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108812) lacos001 válasza BalanceR (#108811) üzenetére


lacos001
senior tag

"Gyilkos BillGates, Felirattal rezgetett víz, gonosz világbanki terv, Ördögi háttérhatalom, Nanochip az oltásokban, Grafén oxid a Pfizerben"

A sötéttel kiemeltek wtf? Jájjde lemaradtam erről.... Régvót?
A többi bárhol megtalálható, évtizedes problémák. :D

(#108813) BalanceR válasza lacos001 (#108812) üzenetére


BalanceR
addikt

#107694
#104833
#107698
#105247
De ne inkább felejtsük el, hogy valaha megtörtént ez a PH-n...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108814) Asbee válasza BalanceR (#108805) üzenetére


Asbee
veterán

Időnként csak csak belebukdácsol, bár ez most azért mindent vitt. Szépen mutatja ez az eset, hogy itt előadja mennyire naprakész , mennyire átlát mindenen. Holott szellemileg…….. Mindent elhisznek, szó szerint mindent. Persze ki lesz ez magyarázva pár röhögő smiley + zagyvasággal, vagy fél nap hallgatás, és csak úgy random egy újabb ökörség bedobása.
Szégyenemben elbújnék ez után.

(#108815) BalanceR


BalanceR
addikt

Amikor a kormány több millióból hónapok alatt összeállított oltási tervénél praktikusabb átláthatóbb megoldást rak össze pár független szakértő ingyen, néhány hét alatt..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108816) Sped válasza lacafaca (#108804) üzenetére


Sped
aktív tag

Hát persze hogy igaz. Ha az Igaz Hírek portálon jelenik, akkor biztos igaz. :U
Neked segítségre van szükséged. Agyadra ment a tanyalét. Teljesen elvesztetted a kapcsolatod a valósággal.

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#108817) Fire/SOUL/CD válasza BalanceR (#108815) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó ez a szakmai állásfoglalás, csak ha elolvasod a teljes PDF-t, akkor láthatod, hogy 2 ponton el is vérzik a dolog...
A 3. oltásra azoknak lenne célszerű menni(első körben), akiknél nem alakult ki meg felelő védelem (avagy semmi) ill. akik eddig nem kérték az oltást.

1. arra senkit nem lehet kötelezni (jelenlegi jogszabályok szerint), hogy saját költségen végeztessen ilyen-olyan tesztet
2. akik eddig sem kérték az oltást, azokat szintén nem lehet kötelezni (szintén a jelenlegi szabályzás szerint), hogy beoltassák magukat
3. akik beoltatták magukat, azoktól sem elvárható, hogy tűpárnává váljanak csak azért, hogy az 50% nem oltottat így védjék...

Nagyon jó az állásfoglalás valóban, de megfelelő törvénymódosítás/szabálymódosítás/esetleges szankciók nélkül -szvsz- nem kivitelezhető.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#108818) BalanceR válasza Fire/SOUL/CD (#108817) üzenetére


BalanceR
addikt

Jogos érvelés. :R
Ezért IS lenne fontos, hogy mondjuk évente kétszer alanyi jogon elérhető legyen ingyenes teszt. (Még ez is kevesebbe lenne, mint ha kezelni vagy ellátni kellene azokat, akikben nem alakult ki / lecsökkent a védelem.)
Kötelezni valóban nem lehet, de mondjuk a munkáltatóra lehet bízni, aki már elvárhatja az oltottságot, a legtöbb cég saját érdeke is, hogy dolgozói a lehető legjobban védettek legyenek. Nem kötelező, de ha dolgozni akarsz, akkor kell. (persze, ha valaki valamilyen egészségügyi ok miatt nem kaphatja meg az más)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108819) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

A szokásos egymásnak esés, egymást hülyézés helyett ajánlanám a Buda Péter nemzetbiztonsági elemzővel készített interjút/beszélgetést mindenkinek, szerintem ebben sok olyan tételmondat hangzik el, amiben a káposztás, a gazdaGsági elemző, az IT huszár és a meteorológus is találhat közös nevezőt, közös "ellenséget", közös feladatot.
Persze - gondolom - mindenki máshol húzná meg benne a befogadási limitet, de még akkor is "kötelező tananyaggá" tenném 16 év felett, ha utólag kiderül, tartalmazott túlzásokat, tévedéseket. (érzésem szerint nem sokat)

MERRE TART A VILÁG - Buda Péter - YouTube podcast

(#108820) lacafaca válasza Z.É.T. (#108819) üzenetére


lacafaca
őstag

csalódtam is a kis csapatban...sokkal nagyobb habcunamit vártam :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#108821) nagylaci6417 válasza BalanceR (#108811) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

Néha olvasgattam komolyabb fórumot is,nekem akkor telt meg a pohár mikor az egyik úgymond szakértő és moderátor is egyben.,elkezdte becézgetni a virust”KOVIDICSKÁK”fogadni mernék hogy még beszél is a virushoz😁

(#108822) BalanceR válasza nagylaci6417 (#108821) üzenetére


BalanceR
addikt

Tőlem haikut
is írhat róla csak ne
írjon faszságot.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108823) kwzatz


kwzatz
őstag

Megemelte a Pfizer és a Moderna a vakcinák árát

25-35%, vastagon fogott a ceruza. Emberbaráti szeretetből. :D
Ez hogy triggerelné a Covid kocsmát... :D

[ Szerkesztve ]

(#108824) syberia válasza lacafaca (#108804) üzenetére


syberia
veterán

"He was taken into custody and is currently being detained at an unknown location pending transportation to Guantanamo Bay, our source added."


:DDD

szerk: Én is benéztem, úgy emlékeztem már bezárták, de mégsem.

(#108805): A humorérzék hoax irományokkal is fejleszthető, de ne add fel! :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#108825) BalanceR válasza kwzatz (#108823) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem túl "szép" gesztus, de szabadpiac van. Anyiért adja , amennyiért megveszik, ráadásul az alapanyag árak felmentek, csakúgy mint a szállítási költségek. A nagyobb kereslet miatt azonos idő alatt nagyobb mennyiséget kell legyártani, kiszállítani, szóval nem teljesen indokolatlan, volt már ennél gusztustalanabb áremelés ezen a piacon.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108826) kwzatz válasza BalanceR (#108825) üzenetére


kwzatz
őstag

"volt már ennél gusztustalanabb áremelés ezen a piacon"
Meg lesz is. :D

(#108827) natë válasza kwzatz (#108823) üzenetére


natë
nagyúr

Iparban dolgozom, nagy multinál. MINDEN beszállított cucc árát emelték, még olyan cikkeknél is, ahol nem volt indokolt, de a szállítás drágulása emelte annak az árát is. Van, ahol jóval nagyobb mértékben, mint ahogy a Pfizer/Moderna tette.
Semmi különleges nincs az áremelésben, ne láss bele semmi egyedit.

(#108828) BalanceR válasza kwzatz (#108826) üzenetére


BalanceR
addikt

Nézz szét kicsit mondjuk az építőiparban...
Faanyag / zártszelvény / horganyzott acél elemek... esetében 40-60%-os áremelkedés, pedig az nem a gonosz "BigPharma".

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108829) Kaba válasza natë (#108827) üzenetére


Kaba
veterán

A szállítás drágulása miatt majd mindenki árat emel.Amikor a benzin ára 300 Ft alatt volt,akkor senki sem csökkentette az árat.

(#108830) Kaba válasza kwzatz (#108823) üzenetére


Kaba
veterán

Nem nagyon,mivel már tegnap volt róla szó a másik topikban.

(#108831) natë válasza Kaba (#108829) üzenetére


natë
nagyúr

Persze. Ez így működik. Egyébként nem csak amiatt emelnek.
Gonosz kapitalista világ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#108832) kwzatz válasza BalanceR (#108828) üzenetére


kwzatz
őstag

Napi szinten követem a tőzsdét, a faanyag, építőipar... ah, bele sem kezdek.

natë: "Semmi különleges nincs az áremelésben, ne láss bele semmi egyedit."
Ez így van, tökéletes megállapítás. Nem tudom ki említette, hogy itt bármi is egyedi lenne? :D

(#108833) nagylaci6417 válasza BalanceR (#108822) üzenetére


nagylaci6417
aktív tag

Bocs számomra az ilyen ember nem teljesen normális.

(#108834) natë válasza kwzatz (#108832) üzenetére


natë
nagyúr

Jajj ezekbe a hurkokba ne menjünk bele. Volt elég a másik topikban. Nézd a Pfizer és Moderna emelésről szóló első postod. Egyértelmű volt a célod vele. Értem én, hogy kielégítő számodra, ha bedobod a "csalit" amire jönnek akár egyet nem értő válaszok, s ezekkel végigjárod a covid topikokat (sokszor kihangsúlyozva, hogy mindent is tudsz, hisz tele vagy tapasztalattal), de egy idő után elfárad ez a dolog.
Megelőzöm a reakciód : mindenben igazad van. Én biztosan rosszul látom, hisz csak egy manager vagyok, a többiek pedig szintén más területen mozognak.

(#108835) BalanceR válasza natë (#108834) üzenetére


BalanceR
addikt

Manager pacsi :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108836) kwzatz válasza natë (#108834) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem értem a problémádat, hiszen még egyet is értettem veled. Mi pontosan az az állításom, ami ekkora ellenérzést váltott ki? :D

"Én biztosan rosszul látom, hisz csak egy manager vagyok"
Ez a kedvencem. A "bedobom az álszerény megjegyzést, amivel sugallom, hogy mekkora sztár vagyok és ezért nekem van igazam, bár azt sem tisztáztuk, hogy pontosan miről vitatkozunk". Erre azt mondom: Ne szégyenkezz, az is valami. Ugyan így is kell utasításokat követned, alkalmazkodnod bizonyos elvárásokhoz, de azért megsüvegelendő, meg valószínűleg a fizu is elmegy szódával. Még azt is el tudom képzelni, hogy van, akit ez lenyűgöz. :D
Mára is elég volt a szórakozásból.

[ Szerkesztve ]

(#108837) Reggie0 válasza BalanceR (#108828) üzenetére


Reggie0
félisten

Elektronikai alkatreszek ugyanez.

(#108838) natë válasza kwzatz (#108836) üzenetére


natë
nagyúr

Úgy kb. mind, amit eddig covid témában megosztottál. Tetszik a játszótér?
A többire nem reagálok, mert csak a szokásos. Meh.

(#108839) kwzatz válasza natë (#108838) üzenetére


kwzatz
őstag

Sejtettem, hogy konkrétan nem sikerül semmit megnevezni, nehéz, amikor zavaros az ember álláspontja. A játszótér pedig tökéletes metafora, ismét egyet kell értsek a manager úrral. :D

(#108840) #57833216 válasza kwzatz (#108839) üzenetére


#57833216
törölt tag

(#108841) natë válasza #57833216 (#108840) üzenetére


natë
nagyúr

Illetve [link]

(#108842) kwzatz válasza #57833216 (#108840) üzenetére


kwzatz
őstag

Szinte folyamatosan egyetértek, milyen "arguing"? Még mindig nem értem, mi az az állítás, amiről "vitatkozunk". :D
Egyébként hasznos is tud ez lenni (inkább nem fejteném ki miért), meglehetősen ritkán vitázok fórumon, félévente rámjön egyszer pár napra egy-egy érdekesebb témában, általában megunom, mert mindenki habzó szájjal reagál mindenre, ami kicsit is kimozdítja őket valamilyen szempontból a komfortzónájukból. A manager úrnak pl. gyanítom több vitában volt már része a 15k hsz-ével. :D

[ Szerkesztve ]

(#108843) BalanceR válasza kwzatz (#108842) üzenetére


BalanceR
addikt

Külső szemlélőként:
K - "25-35%, vastagon fogott a ceruza. Emberbaráti szeretetből. :D
Ez hogy triggerelné a Covid kocsmát.."

- Némi pikirtség, szarkazmus, a Pfizer ellen, (A gonosz BigPharma, aki csak a pénzt látja mindenben) a komoly kocsma degradálása (kb: "azok hülyék ott milyen nagy vehemenciával védenék a Pfizert, ha tudnák...")

N - "...ne láss bele semmi egyedit."

- reflektálva a hozzászóásra jelzi a kolléga, hogy hiába nem szimpatikus Neked a Pfizer, ez a lépésük teljesen indokolt, és normális a jelen piaci helyzteben, nem kell bele gonosz, tenyerüket dörzsölő, dollárszemű Pfizer vezetőket látni.

K -

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108844) kwzatz válasza BalanceR (#108843) üzenetére


kwzatz
őstag

Mennek a "vicces" mémek, körbemagyarázás, úgy látom, hogy ideje a legegyszerűbben, konkrétan feltenni a kérdést, hogy pontot tegyünk a "vita" végére:

Szerintetek a Pfizer és a Moderna úgy növelte az árat, hogy a termékegységre eső nyeresége egyetlen centtel sem nő ettől? Igen vagy nem? Más lehetőség ugye nem nagyon van. :D

Amennyiben azt mondjátok, hogy nem, akkor ugyanazt állítjátok, mint amit én, így meglehetősen nehéz megérteni, hogy pontosan min is próbáltok vitatkozni.

Mivel elég heves ellenreakciót kapott az eredeti kommentem, ezért ha jól értem az az álláspontotok, hogy igen (sőt, még a profitjuk egy részéről is lemondtak, ugyanis az esetek nagy többségében ugyebár ezt jelenti az igen válasz az egyetlen lehetőség mellett, amikor ugyanannyi maradt a profit, vagy hát tartozzon ide persze az elhanyagolható különbség is), ebben az esetben pedig nekem semmi gondom a naivitásotokkal, elfogadom, és arra sincs szükség, hogy engem ilyen vehemenciával próbáljatok meggyőzni erről. Sőt, ezekkel a cégekkel sincs gondom, látva a reakciókat, inkább azt kell hogy mondjam, nem emelték eléggé az árat. De majd legközelebb jobban belövik. :D

Egyébként a "nőttek az üzemanyagárak, szállítási költségek" kijelentéssel egy időben azért az olyan apróságokon is el lehet gondolkozni, hogyan alakítja egy olyan termék esetén az egységre jutó költséget a gyártási mennyiségek fokozatos növekedésével az a tény, hogy a költségek jelentős részét a K+F teszi ki, ezt csak így mellékesen jegyzem meg.

Szóval igen, nem, ahogy érzitek, az is elég ha magatoknak válaszoljátok meg, nincs nagy jelentősége. Egyben köszönöm a diskurzust.

[ Szerkesztve ]

(#108845) Kaba


Kaba
veterán

Volt már valakinek az ismerettségi körében rezidens/háziorvosi látogatás az oltásra való rábeszélés miatt a mai napon?

(#108846) Ezekiell válasza BalanceR (#108843) üzenetére


Ezekiell
veterán

;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#108847) BalanceR válasza Ezekiell (#108846) üzenetére


BalanceR
addikt

:C :DDD :D
Csak azt nem mondd, hogy van Thony nevű ismerősöd

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108848) BalanceR válasza Kaba (#108845) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem, de nem lennék a helyükben, főleg amikor valami bekattant alusipkáshoz kell becsöngetniük... :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108849) BalanceR


BalanceR
addikt

Eközben Finnországban

Teljes szörnyfelszerelésben ment el az oltásra a Lordi énekese
:))

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#108850) Cs1csó válasza BalanceR (#108849) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs ezzel gond, a lényeg, hogy a válla szabadon legyen és az oltást könnyen és gyorsan be lehessen adatni. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.