Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107101) Angelina87 válasza -Skylake- (#107094) üzenetére


Angelina87
tag

Hagyjuk!!!!! :))

" A világon vendég vagyok."

(#107102) Coyot válasza LuckyL (#107095) üzenetére


Coyot
őstag

Ugyan úgy fizeted a kamatot a nálad levő tőkére. A futamidő nem csak abból áll, hogy amenynivel szüneteltetted annyivel tovább fog tartani, hanem vagy annál is tovább fog tartani, vagy szépen nő a törlesztőd mert az elmaradt kamattartozást is ki kell pluszban fizetned.

Má' nem

(#107103) LuckyL válasza Coyot (#107102) üzenetére


LuckyL
őstag

NEM NŐHET A TÖRLESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ :D
természetesen ha változó a kamatozás, akkor nőhet, de ott az opcio a fixre, tesék áttérni, aki ettől fél

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107104) lacafaca válasza LuckyL (#107100) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt is leszarom, de úgy tudom, biza nőni fog, mégpedig az idő alatt fölhalmozódott kamatok miatt (amit tudunk pár napja, szépen meg is piszkáltak) és ugye a törlesztő nem emelkedhet, nade a futamidő...még örökölhető is...ördögi kör...kerékbe tör :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107105) Coyot válasza LuckyL (#107103) üzenetére


Coyot
őstag

Szerintem semmi érthetelen nincs azon a részen, hogy vagy így lesz vagy úgy. A bankokat ezzel mocsok mód megszopatták, így azok élni is fognak minden lehetőséggel, hogy pénzüknél legyenek.
Ez még mindig nem a kamatlábtól függ.

Má' nem

(#107106) LuckyL válasza Coyot (#107105) üzenetére


LuckyL
őstag

értem hogy élni fognak a lehetőséggel
de mi a helyzet ha az a helyzet, ami most a helyzet, hogy nem emelhetik a törlesztőt?
akkor mivel fognak élni?

azt gondolod hogy megszopatták a bankokat, de elmaygarázom miért nincs így
a bank nem egy döbörgi uraság aki ül a pénzesládán és kiadja az aranyat uzsorába
a bank a hiteleit refinanszíroztatja a pénzpiacról, és a kamatmarzson keres
őt nem szivatod meg ha kitolod a futamidőt, sőt hosszabb időre adsz neki kamatmarzsot
próbálj úgy véleményt formálni, hogy az alapvető pénzpiaci dolgokkal előtte képbe kerülsz

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107107) Coyot válasza LuckyL (#107106) üzenetére


Coyot
őstag

Tehét a kieső bevétele ebben a 1,5-2 év moratóriumban az nem számít. valamint a 1,5-2 évig nálad levő pénz után gondolod, hogy nem kell kamatot fizetni? Ez lesz a plusz amivel a 1,5-2 év + a felgyülemlett kamatnyival lesz hosszabb a törlesztő, ha valami - gondolom törvény - éppen tiltja, hogy nem nőhet a havi törlesztő összege.

A bankközi folyamatokat mi a redves tusnak kevered ide azt nem is értem, a bankot azzal szivatták meg hogy szétbaszódott a kessfló. Ami miatt nagyon nagyon sokan nem is kaptak tavaly covid indulásakor hitelt, mivel mindenki behúzta a féket mivel nem tudtak finanszírozni.

De gondolom ezt is jobban fogod majd tudni :D Szerintem ne offuljunk többet.

De megígérem hogy próbálok alapvető pénzpiaci dolgokkal képbe kerülni :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#107108) LuckyL válasza Coyot (#107107) üzenetére


LuckyL
őstag

lehet hogy volt egy hirtelen sokk nélhány hétig, amikor visszafogták a hitelezést, a tőkemegfelelési mutatók miatt
de ez rövid ideig tartott, a finanszírozás nem apadt el, nem látok bele pontosan de gyanítom az állam bőven refinanszírozza őket
nem akarlak megsérteni, de annál aki képes iylet leírni hogy a bankokat mocsok mód megszivatták, tényleg úgy gondolom, hogy jobban tudom....

azt fogd fel, hogy a bankokat ugynazzal lehet megszivatni, amivel az adósokat, hogy olyan helyzetet teremtessz, hogy nem tud az adós fizetni, rázúdul a sok ingatlanra a piacra, ami leveri az árat, ezzel a bankok hiteleinek eltűnik a fedezete
ha ezt végiggondolod, akkor szerintem megérted amiről beszélek ;)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107109) fatal` válasza Coyot (#107093) üzenetére


fatal`
titán

De majd az én pénzemen megmentik őket mint a frankosokat, ettől nem félek.

Nem mentettek senkit, csak a kurva gazdagok végtörleszthettek szarért-húgyért. Aki meg fizette rendesen az meg fizet és kész.

De még így sem lehet összehasonlítani a moratóriummal, ami egy választható dolog volt. Nem egy embert ismerek, aki most sír miatta, hogy hosszabbodott a futamideje, tavaly meg a különbözetből pancsikált a tengerparton és verte a nyálát, hogy milyen jó, hogy nem kellett a hitelt fizetni.

(#107110) LuckyL válasza fatal` (#107109) üzenetére


LuckyL
őstag

tavaly meg a különbözetből pancsikált a tengerparton és verte a nyálát, hogy milyen jó, hogy nem kellett a hitelt fizetni.

jól tette, olyan magas az infláció, hogy a jelenlegi kamatok mellett nem érdemes törleszteni, ha nem muszáj
más kérdés hogy lekötni a pénzt jobb ötlet mint elszórakozni, de ez egyéni preferencia kérdése

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107111) kolopele válasza fatal` (#107109) üzenetére


kolopele
nagyúr

A "kurva gazdagok" eleve hitelt sem vettek fel, de ne zavarjon. Olyanok fizették ki akkor a hiteleiket (is) akik nem voltak azok, viszont szegények sem voltak, és a 180 ft - os végtörlesztést meg tudták oldani.

(#107112) fatal` válasza LuckyL (#107110) üzenetére


fatal`
titán

"jól tette, olyan magas az infláció, hogy a jelenlegi kamatok mellett nem érdemes törleszteni, ha nem muszáj"

Nézőpont kérdése, mert sok esetben fix kamatozású személyi hitelről van szó. Nekem is ilyen van és inkább kifizetem előbb. Mondjuk ez már hitelkonstrukciótól is függ, de hogy a tengerparton verni a nyálat belőle sehogy nem jó az biztos. Ha lekötöd vagy befekteted az más.

De a kieső időre ugyanúgy plusz kamatot fizetsz, nem nagyon van olyan befektetés, aminek a hozama fixen magasabb lenne, mint a hitelkamatok.

(#107113) LuckyL válasza fatal` (#107112) üzenetére


LuckyL
őstag

személyi hitelnél jogos!
de pl nekem van az egyik cégben egy teherautó, fix 0 val, egy másik fix 2.5 el
várhatják hogy fizessük :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107114) fatal` válasza LuckyL (#107113) üzenetére


fatal`
titán

Én is autóra kötlöttem a személyit, olcsóbb volt mint ha zárt lízingelem. :D Viszont nem akarom, hogy öreg legyen az autó mire lejár a tőle független hitel és a munkahelyemmel sincs gond úgyhogy fizettem tovább.

0%-nál nyilván felesleges. :D

[ Szerkesztve ]

(#107115) lacafaca válasza LuckyL (#107113) üzenetére


lacafaca
őstag

hú az anyja héccázát..ez gyors vót..lassan már nekem is kapkodni kell a fejemet, olyan gyorsan történnek a dolgok (jó nem, csak viccelek, nem fog engem semmi meglepni) ;] ...ides:
#106858>>> [link]
szóval nyugodtan pörgessed csak át a vad gondolatokat újra és újra :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107116) szabi__memo válasza syberia (#107058) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem az mrns vakcina feltalálója, sokadszor írjuk le.
Az autó feltalálója sem a kerék feltalálója

[ Szerkesztve ]

(#107117) lacafaca válasza szabi__memo (#107116) üzenetére


lacafaca
őstag

még 100x írod le, akkor is csak maszlag lesz...autó sem lenne kerék nélkül :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107118) zolivissza válasza LuckyL (#107106) üzenetére


zolivissza
aktív tag

Fix forint alapú hiteltörlesztésem havi hatvanhétezer forintról emelkedett hetvenegyezerre, mert változott a banki bubor. Így megy ez.

amor fati

(#107119) LED333 válasza lacafaca (#107117) üzenetére


LED333
csendes tag

Fú' haver, micsoda logika :D

(#107120) lacafaca válasza LED333 (#107119) üzenetére


lacafaca
őstag

ilyen az, amikor valakinek a jóisten ajándékozott azt is... ;)

szabi__memo lyully :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107121) szabi__memo válasza lacafaca (#107117) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát a kerék feltalálója ért az autókhoz.
Szerintem pihenjél mert komoly gondjaid vannak

(#107122) LuckyL válasza zolivissza (#107118) üzenetére


LuckyL
őstag

akkor nálad nem a kamat volt a fix, hanem a kamatfelár a buborhoz képest
ezeket tényleg fontos tisztázni hitelfelvétel előtt!
és ennek semmi köze a moratóriumhoz, amugy is emelkedett volna

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#107123) zolivissza válasza LuckyL (#107122) üzenetére


zolivissza
aktív tag

:R

amor fati

(#107124) LED333 válasza szabi__memo (#107121) üzenetére


LED333
csendes tag

Mi a bajod, kikezdhetetlen logika...:D
Bár, Atesz és Laca között néha így érzem megam:

[ Szerkesztve ]

(#107125) natë válasza LED333 (#107124) üzenetére


natë
nagyúr

:DDD

(#107126) szabi__memo válasza LED333 (#107124) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:C

(#107128) Disk4mat válasza lacafaca (#106980) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

Azt hiszem ezt hiányoltad tegnap...

(#107129) _Atesz válasza LED333 (#107124) üzenetére


_Atesz
addikt

Uuuu ezt most jól megkaptuk. Ki se merek menni már a zuccára. :O
Ezentúl magunkba nézünk és csakis a hivatalos propagandát szajkózzuk mink es! :D
Amúgy kissé mintha kifehéredtél volna. :U

(#107130) kolopele válasza _Atesz (#107129) üzenetére


kolopele
nagyúr

Éppen ezért nem is kellene piszkálni, mivel nem tud rá reagálni.

(#107131) _Atesz válasza kolopele (#107130) üzenetére


_Atesz
addikt

(#107132) Cs1csó válasza LED333 (#107124) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legnagyobb filmek egyike, elképesztően jó disztópia!

(#107133) Disk4mat válasza LED333 (#107124) üzenetére


Disk4mat
csendes tag

:C Nem csak te, vagyunk ezzel egy páran így.

(#107134) Asbee válasza _Atesz (#107129) üzenetére


Asbee
veterán

Ne szajkózzatok semmit. Tudjátok a megoldást, nálatok a tudás, ti biztos túlélők vagytok az új világrendben. Egy kis proteázgátló, esetleg hozzá kis ivermektin. Vitaminnal felturbózva, napozás + káposzta meg sali és baj már nem lehet ez 100%!!!

(#107135) _Atesz válasza Asbee (#107134) üzenetére


_Atesz
addikt

Te meg ne sarkíts és ferdíts folyamatosan.
Leírtam világosan, csak értelmezni kellene: akik nem akarnak oltani, azoknak mint alternatív védekezés ez a lehetőség. D és C vitamin, természetes proteázgátlók, és az Ivermectin.
Azt is leírtam számtalanszor, hogy senkit sem akarok lebeszélni az oltásról, aki akar, szúrassa magát...
Továbbá az oltás sem jelent 100%-os védelmet, sőt, kísérleti oltások ezek, szóval a közép és hosszútávú hatásuk kérdéses...

[ Szerkesztve ]

(#107136) szabi__memo válasza _Atesz (#107135) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az éves influenza oltást sem vizsgálják évekig, szóval az is mind kísérleti...
Igazából kísérleti akkor lenne ha nem lenne rendesen engedélye. De már a Sino és a Cansino kivételével mind rendes engedély birtokában van. Így az hogy kísérleti max a te szubjektív véleményed

(#107137) _Atesz válasza szabi__memo (#107136) üzenetére


_Atesz
addikt

Mondd el Szlávik papának is, ő nyilatkozta le, hogy kísérleti oltások ezek.
Az éves influenza oltás a hagyományos elvre épül, teljesen más kategória. Talán nem kellene összekeverni az mRNS oltásokkal.
.. de mint írtam csak bökessetek, ha titeket megnyugtat az engedély. Ez is egyfajta hit csak, hisz engedély ide-oda, nem ismertek a közép és hosszútávú hatások. Ez évek alatt fog kiderülni.

(#107138) kolopele válasza szabi__memo (#107136) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem látod, mi akik be vagyunk oltva, mind meg fogunk halni rövid időn belül, aki meg eszi a D vitamint meg a prozeázgátlót, káposztalevet iszik, annak semmi baja nem lesz. Mondjuk a káposztalé elől én is elmenekülnék :D Azért az már valahol bosszantó, hogy ezen emberek szerint a tudomány a hit, és a vitaminok amik megmentenek (fényevéssel együtt persze).

[ Szerkesztve ]

(#107139) szabi__memo válasza _Atesz (#107137) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szlávik papa is általánosít? Mind mrns? Mikor volt ez?

(#107140) lacafaca válasza _Atesz (#107137) üzenetére


lacafaca
őstag

kis segítség ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107141) _Atesz válasza kolopele (#107138) üzenetére


_Atesz
addikt

Ez neked is szól: [link]


lacafaca

Jajj ne már, mi nem hozhatunk ide hivatalos doksikat, hisz mi csak a nemlétező ismerősökkel példálóhzatunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#107142) _Atesz válasza szabi__memo (#107139) üzenetére


_Atesz
addikt

(#107143) lacafaca válasza _Atesz (#107141) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja...igaz :D a legszomorúbb, hogy sokan még azzal sincsenek tisztában, mit bökdösnek beléjük...lényeg, aki adta azon fehér köpeny volt, így tuti minden ok...mondjuk a hentesen/mészároson is az van, ha már itt tartunk :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107144) fatal` válasza lacafaca (#107140) üzenetére


fatal`
titán

Itt mit kell nézni? Emlékeim szerint most a b1-gyel oltanak, ez meg nem az. Ismét sikerült mellélőnöd?

Aki minimálisan képben van az mRNS működésével, az pontosan tudja, hogy miért hatalmas baromság, hogy "évek múlva".

[ Szerkesztve ]

(#107145) _Atesz válasza lacafaca (#107143) üzenetére


_Atesz
addikt

Sokan? Az emberek 99%-nak halvány gőze sincs, ez tuti.
Laboratoár ganyé. :D

(#107146) kolopele válasza fatal` (#107144) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván sikerült neki, mint úgy általában. Mégis mit vártál? Azt írják itt folyamatosan ketten hogy azt sem tudjuk mit bökdösnek belénk. Szomorú, hogy ezeknek az embereknek szavazati joguk is van. Nem vagyok rosszindulatú ember, de valahol mégis azt kívánom, érezzék meg milyen az amikor elkapja őket a vírus. Én láttam amikor a nejem benne volt, mint teljesen egészséges ember, 4 hét, még szerencse hogy kijött végül belőle. Ahogy lehetett máris adatta be az oltást, ahogy én is. Most megint fájogat a porckorongsérvem, csak nem a Moderna......................Ja, lehet csak sokat ültem :)

[ Szerkesztve ]

(#107147) szabi__memo válasza _Atesz (#107142) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amit írtam. Az influenza oltásra is igaz ez hiába mondja bárki hogy de az hagyományos (a Sino is). És, ott nem mehet félre semmi?'
A két év meg egy normális járványmentes időszakra vonatkozó minimumként (!!!!) elfogadott intervallum. Ez lehet 10+ is. Most meg kevesebb. És ez változni fog (járványügyi szakértők szerint is, de logikusan is) ahogy fejlődik a technika (csökkenni). Szóval ez igazából mindig is szubjektív lesz, mert sok oltásra sem igaz a két év de amelyikre igaz ott is lehet elégedetlenkedni, hogy miért nem 5.
Kísérleti volt ez a vakcina, már nem az.
Egyébként 2 év után vajon mennyivel többet lehet tudni hosszú távú hatásokról??? Ugye te is tudod

[ Szerkesztve ]

(#107148) lacafaca válasza _Atesz (#107145) üzenetére


lacafaca
őstag

#107144 látod...erről beszélek :D

fatal` kis segítség ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107149) _Atesz válasza szabi__memo (#107147) üzenetére


_Atesz
addikt

Mióta oltanak? Nincs még 2 éve ugye?


lacafaca

[ Szerkesztve ]

(#107150) fatal` válasza lacafaca (#107148) üzenetére


fatal`
titán

Igen, mit kell nézni? Hogy veszélyhelyzeti engedélye van?

Meg hamarabb le tud menni a klinikai fázis, mert egymásra csúsztatják őket, illetve járványban több tesztalany van? Most haralmas újdonságokat linkeltél.

Ja, mégsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.