Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107401) kolopele válasza t72killer (#107394) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az ilyen _Atesz féle homály emberek sajnos egy idő után kihozzák az emberből azt, amit amúgy nem is akart igazából leírni.

[ Szerkesztve ]

(#107402) kolopele válasza t72killer (#107394) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez nem oltási reakció, a retinaleválás nem tartozik abba bele. Ez lehet véletlen egybeesés, de elfogadom azt is, hogy az oltás mellékhatása volt (bár nagyon kétkedve azért).

(#107403) Cs1csó válasza Citroware (#107396) üzenetére


Cs1csó
félisten

" betegen" nem ajánlják az oltás felvételét. A betegség típusától függetlenül sem.

(#107404) BalanceR válasza Citroware (#107396) üzenetére


BalanceR
addikt

A tűnetek alapján bármi lehet... ( Akár covid is, a delta esetében pl. már nem jellemző a szaglás / íz vesztés, de a gyomorpanaszok / hasmenés / szem kipirosodás igen.)
A gyorsteszt meg eleve nem ad pontos képet.( pláne az betegség elején, pláne a deltára) De mint említettem, bármi lehet... Biztosat csak a PCR adna.
Alapvető minden vakcina esetén (legyen az covid, influenza, rubeola, himlő... akármi) hogy tűnetes beteget, pláne ha láza is van / volt, nem oltunk. Az immunrendszer riasztás módban van ilyenkor és egyszerre "két felé kellene figyelnie". Mindenképpen szakorvos véleményét kell kikérni, az oltópontot pedig tájékoztatni a helyzetről telefonon, esetleg későbbi időpontot kérni. (Legalább két-három hét a teljes gyógyulás után, orvossal egyeztetve)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107405) Citroware válasza BalanceR (#107404) üzenetére


Citroware
addikt

Hívtam a háziorvost, keddig szabadságon van. Tulajdonképpen a probléma megléte is kérdéses. Máskor is köhögtem már, allergiától is előfordul illetve a klímától is lehet. Hasfájást-hasmenést egy rossz étel is okozhatta, ma már nem volt, csak tegnap. Fáradtságérzet pedig a munkától is lehet, vagy csak attól, hogy jobban odafigyelek magamra, mert felmerült a gyanú. Lázat mértem, 36,7. Otthoni gyorsteszt negatív lett. Mást nem nagyon tudok csinálni holnapig.

[ Szerkesztve ]

(#107406) BalanceR válasza Citroware (#107405) üzenetére


BalanceR
addikt

A te döntésed, a te felelősséged, duplán is:
Ha valóban csak allergia, meg fáradtság, semmi gond, de ha esetleg valami vírusos, vagy bakteriális fertőzés, nagyon meg fog rángatni az oltási reakció, illetve pár ezrelékkel növelheted az esetleges mellékhatások lehetőségét.
Ha pedig esetleg covid, akkor viszont kórház is lehet a vége, ha ráoltasz az aktív betegségre, emellett a vakcina immunizáló hatása sem lesz túl jó, ráadásul szétfertőzheted az oltóponton várakozókat / dolgozókat, akik szépen adják tovább...
A halasztás nem játszik? Rácsörögsz az oltópontra, hogy ez van, tegyenek későbbre, illetve valószínűleg megerősítik , amit mi is mondunk, hogy betegen ne menj oda.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107407) Citroware válasza BalanceR (#107406) üzenetére


Citroware
addikt

Megvárom holnap mi lesz. Ha valamilyen fertőzésem van, az nem létezik hogy 2-3 nap alatt el is múlik, pedig már ma reggel is azt hittem ez ennyi volt, aztán délután jött vissza a köhögés.

[ Szerkesztve ]

(#107408) kolopele válasza BalanceR (#107406) üzenetére


kolopele
nagyúr

A fertőzésre ráoltás semmiféle negatív hatással nem jár, ez tévhit, aki pedig a védettség kialakulása előtt fertőződik meg, azon az oltástól függetlenül is végigmegy a Covid. Mit gondolsz, hányan kaphattuk meg úgy az oltást, hogy már lappanghatott bennünk? Egy a fontos, aki lázas, azt nem szabad oltani.

[ Szerkesztve ]

(#107409) Daffni2 válasza BalanceR (#107404) üzenetére


Daffni2
addikt

Biztosat csak a PCR adna. :W :W

"Aki ad,az nyer"

(#107410) BalanceR válasza kolopele (#107408) üzenetére


BalanceR
addikt

Attól, hogy az elbaszott EÜ rendszerünk b@$zta ellenőrizni (legalább egy lázméréssel) hogy fertőzöttet olt-e, még semmi esetre sem okos , vagy normális dolog aktív beteget oltani.
És igen a Covid végigmegy ha oltott vagy, ha nem, viszont a szervezet két felé küzd majd, és az is előfordulhat, hogy ahelyett, hogy a tüdő felé tartó valódi vírust kezdi el azonosítani, kiiktatni, a karban termelődő tüskefehérjét kezdi lenyomni, vagy hevesebb immunválasszal reagál mert úgy "detektálja" hogy a betolakodó "mindenhol ott van" a citokin vihar meg nem játék.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107411) BalanceR válasza Daffni2 (#107409) üzenetére


BalanceR
addikt

Jó, hogy jössz, a komoly topicban, téged keresnek...
:))

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107412) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Azert ez igen! 100 szazalek folotti oltottsag, nem csoda ahol igy duborog az oltasi propaganda.
Hozzateszem ez a turista ovezet, szpe lenne ha nem itt lenne fullnal is nagyobb oltottsag :D
Amugy a kozvetlen kornyezetemben kb 60 ember,3 van beoltva.
A megyeszekhelyen olyan kannibalok elnek, akik eskusznek a rumra es a vaporubra, de megis ilyen szamokat produkalnak. :)
Gondolom az itteni elemzok megfejtik a rejtelyt. Azert komoly a 3. vilag jobban teljesit mint a fejlett orszagok.
Ja azt elfelejtettem,hogy ennek ellenere duborog a virus.
Hogy is van akkor ez?

[ Szerkesztve ]

(#107413) BalanceR


BalanceR
addikt

Rekombinációs melegágy / új variáns inkubátor lehet Thaiföld.
- Ázsiába szakadtam

Btw. Ott kb csak az EÜ dolgozók vannak oltva, azok is Sinoval...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107414) Asbee válasza BalanceR (#107413) üzenetére


Asbee
veterán

Ott nem az Ivermectin a "csodaszer"? Meg nem csak oltottakban mutálódik? :D

(#107415) BalanceR válasza Asbee (#107414) üzenetére


BalanceR
addikt

Nyilván az oltottakban mutálódik, de a háttérhatalom átteszi az oltatlanokba, miközben a folyóba önti az ivermectint.
Egyébként nem alapítunk valami jó kis szektát? ;]
Jobban megéri most a tudatlanságba fektetni, mint bármilyen kryptóba. ;]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107416) syberia válasza lacafaca (#107383) üzenetére


syberia
veterán

;]

https://howbad.info/

(#107417) lacafaca


lacafaca
őstag

mindenki térdre imához syberiához [link] ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107418) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Tegnap a feleségem kolléganőjének a testvére megkapta ezt a génterápiát, felment a vérnyomása, kórházba került és meghalt.

(#107419) BalanceR válasza lacafaca (#107417) üzenetére


BalanceR
addikt

Oh mon Dieu, Sacre bleau! :)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107421) csapee


csapee
senior tag

Azért tegyük rendbe a hozzáállást, rémhír terjesztése még mindig büntethető. Nem zavar ha nem akarja magát beoltani de nem kell mesét meg ideológiát költeni hozzá. Ha kell hozzá a konteo azt jelenti nem tudod feldolgozni a helyzetet. Igaz nem valami acélos de lehet szakembert keresni.

Csapee

(#107423) kisgyerek85 válasza #20749568 (#107420) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, azért írtam be, mert kamu. Istenem........ :W mindegy lövessétek magatokat!!

(#107424) kolopele válasza kisgyerek85 (#107418) üzenetére


kolopele
nagyúr

Érthető miért kisgyerek a nick neved :) Amúgy meg biztosan ez az a topic, ahol egy valódi ilyen esetet jelenteni kell :K

(#107425) Citroware válasza kolopele (#107424) üzenetére


Citroware
addikt

Szerinted ha nem lenne igaz, miért jött volna ide ezt beírni?

(#107426) Citroware válasza kisgyerek85 (#107418) üzenetére


Citroware
addikt

Melyik vakcina volt?

(#107428) kisgyerek85 válasza kolopele (#107424) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szerinted troll vagyok és csak ezért jöttem ide?? Nézd meg mikor regisztráltam az oldalra. Igen anno így hívott 1-2 barátom a 2000res évek elején.
Te nem hiszel abban, hogy vakcinázás után halnak meg embere? Kásler is közölte 1-2 hónapja az adatokat.

(#107429) Citroware


Citroware
addikt

Amúgy őszintén szólva, látva, hogy mennyire horribilisen szar színvonalon van Magyarországon az egészségügy, én nem lepődnék meg azon, hogy egyeseknek azért vannak komoly problémáik a vakcináktól, mert esetleg nem voltak megfelelő minőségben tárolva/hűtve, esetleg már lejárt a szavatosságuk és hamarabbi beoltásra lettek raktározva... amilyen sokat behoztak az országba...
Túl sokat láttam már a magyar egészségügyből ahhoz, hogy ezen ne lepődjek meg. Szerencsére én Ausztriában kapom, csak gondoltam megemlítem, hogy egyes problémák akár még ezzel is magyarázhatóak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#107431) Sped válasza kisgyerek85 (#107418) üzenetére


Sped
aktív tag

Népmese...

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#107432) t72killer válasza kolopele (#107402) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan ez, mint amikor egy emberhez hozzávágsz egy 20kilós bőröndöt: stabil talajon állva no problem, elkapom, viszem tovább. Viszont ha épp lépcsőn jövök fel a kezemben egy torony tányérral... El tudom képzelni, h enyhe oltási reakciók is okozhatnak bonyodalmat egy érzékenyebb szervezetben, fontos lenne ezeket összegyűjteni, elemezni és az érintetteket esetleg előszűrni mielőtt beoltjuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107433) BalanceR válasza Citroware (#107429) üzenetére


BalanceR
addikt

Egy pár dolgot magyarázz el nekem:
Miért van az, hogy ilyen esetek kizárólag az oltástagadókkal történik? Mert olvastam már jópár ilyet a 'Fészbúkon pár antivaxxer csoportban (kb hetente 3-4 új ilyennleírás van az oltások kezdete óta, szóval eddig több száz embernek kellett volna meghalnia), de minden esetben olyan posztolta aki korábban is az oltások ellen hergelte a többieket, osztott meg antivaxxer sületlenségeket. Egy olyan eset sem volt, hogy mondjuk "oltáspárti" lett volna a szerző, pedig engem is kizökkentene, felháborítana, ha ilyen történne, és tolnám minden formában. De nincs ilyen. Hogy van ez?
Illetve az is érdekes, hogy soha nem közvetlen családtag, vagy barát az áldozat, hanem valkinek a valakijének a valakije.
Soha nincsenek konkrétumok: Oltás ideje, helyszíne, oltott kora, egészségi állapota ,esetleg kórelőzmény (pl cukorbeteg volt...), soha nincs meg hogy hol, melyik kórházban, milyen osztályon halt meg, hogyan kezelték. Nincs infó arról, hogy mi volt a halál pontos oka (pl szepszis, vagy szívleállás, allergiás reakció miatti keringés összeomlás...) , soha nincs később "utóbeszámoló" pl. Kórházi per, vagy a média felé fordulás, ami indokolt lenne valós helyzetben.
Ha neked a testvéred, vagy a fiad halna meg bizonyítottan , 100%-osan biztosan egy oltástól, nem az lenne az alap, hogy minden követ megmozgass, hogy felhívd rá a figyelmet? Tv, újság, rádió...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107434) t72killer válasza Citroware (#107429) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán elképzelhető.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107435) Citroware válasza BalanceR (#107433) üzenetére


Citroware
addikt

Én már leírtam korábban, hogy olyanok beszámolói alapján, akik megkapták az oltást, és komoly bajuk lett belőle, akármelyik orvoshoz fordult, rendszeresen az volt a válasz, hogy ez nem oltástól van. Nem számít hogy évek óta nem volt baja az embernek, és az oltást követő napon, vagy két nappal később ilyen vagy olyan durva dolgok történtek vele, sehol nem vettek tudomást arról, hogy ez a vakcinával összefüggésben lehet, hiába mondta. Az volt rá a válasz, hogy nem attól, vagy hogy nem őket kell ez ügyben értesíteni, és ezzel le is zárták a beszélgetést, aztán elkezdték kezelni a problémát.
Erről több precedenst tudok Magyarországon és Ausztriában is. Nem veszik tudomásul és nem is kommunikálják a lehetséges problémákat, elhallgatják, csak mindenki oltson és kész.

A média, amelyik a kormány kezében van, ami az oltást gyakorlatilag rá akarja erőszakolni az emberekre, nyilvánvalóan nem fog a saját vezetői ellen fordulni és olyan hírt lehozni, ami ellene szól. Azt fogják lehozni hogy senkinek semmi baja, akár igaz akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#107436) BalanceR válasza Citroware (#107435) üzenetére


BalanceR
addikt

Talán mert az orvos egyetemen tanul több évig, aztán praktizál több évig, több száz esetet lát személyesen, megvan a tudása, és a tapasztalata, hogy mérlegelje, eldöntse, hogy mi volt a halál , vagy a kialakult betegség közvetlen oka, nem pedig az internetről szedi össze a fél-információkat.
"rendszeresen az volt a válasz, hogy ez nem oltástól van. "
Mert nem attól van.
Ha fejfájással mész dokihoz a , és az mondod neki, hogy szerinted egy egy kacsa okozza, aki mindig téged néz, nem fogja azt mondani, hogy "hmmm valóban" hiába olvasol a neten olyat, hallasz történeteket, hogy a kacsatekintet okozhat ilyet.

Többször leírtam én is, más is:
Ha valóban sok lenne a súlyos mellékhatás, halál, minden facebook megosztás, a barát barátjának a haláláról igaz lenne, azt nem tudnák csak az orvosok eltitkolni a kormány vagy más szervezet hatására.
A földön minden orvos, szakember, kutató, ápoló, nővér, beteghordó, kiszolgáló személyzet, gyógyszerész, és ezek barátai, családja , ismerősei is látnák, hallanák, továbbadnák, kikotyognák...
Hogy kényszerítesz hallgatásra alsó hangon is százmilliókat? Pénz? Életveszélyes fenyegetés?
Ki szervezi ezt az egészet meg? Logisztika? Az adatok ? Ki törli folyamatosan? Irdatlan erőforrás, és meló lenne, kivitelezhetetlenül nagy.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107437) Citroware válasza BalanceR (#107436) üzenetére


Citroware
addikt

Az a baj, hogy olyan eseteket is olvastam, ahol teljesen nyilvánvaló a dolog. Az embernek krónikus betegsége van, tegyük fel olyan mint a cukorbetegség, mert azt jobban megérted.

9 éve panaszmentes volt, megfelelő értékek között volt a véreredménye a gyógyszer mellett, amit mindvégig szedett erre. Megkapta az oltást, két napra rá előtörtek a betegség tünetei, hirtelen kevés lett az a gyógyszer, ami eddig elég volt rá, felerősödött az alapbetegség. Már egy hónapja rosszul volt, elment az orvoshoz, aki azt monda neki, hogy ez nem az oltástól van. Na ja...
Aztán fel kellett írni egy erősebb gyógyszert, most pedig reménykedik, hogy legalább azzal már jól lesz.

Ennyit arról, mennyire vesznek tudomást a mellékhatásokról.

[ Szerkesztve ]

(#107438) lacafaca válasza kisgyerek85 (#107428) üzenetére


lacafaca
őstag

teljesen fölösleges volt ezt ide leírnod...csak el kellett volna olvasnod az utolsó 100 hozzászólást és eszedbe nem jutott volna megtenni...most nézheted magad, megkaptad a skarlátbetűt...így jár, aki először cselekszik és utólag gondolkodik :P (ne törődj velük, #postvaccinesyndrom :DDD )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107439) t72killer válasza Citroware (#107435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez a magyar EÜ. Van valami bajod, és kb ügyvéddel kell orvoshoz menni, hogy méltóztasson érdemben szóbaállni veled és ne hajtson el valami hajánál fogva előráncigált kamu indokkal. Sajnos covid előtt is ez volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107440) BalanceR válasza lacafaca (#107438) üzenetére


BalanceR
addikt

Igazad van, lehet, hogy én is kivezettetem a szervezetemből az ótást' ahogy az antivaxxer csoportokban javasolják, sőt igaz történetekkel is alátámasztják, ugyan miért ne lenne igaz?

Side note: ugyan ennek a néninek minimum három barátnőjének a valakije meghalt az oltás után két héttel.
# szentigaz

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107441) kolopele válasza Citroware (#107425) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez az, ha ez valóban komoly lenne nem ide jött volna.
lacafaca: Az a lényeg, hogy te ezt a sztorit feltétel nélkóül elhiszed, meg még a másik kolléga is elhinné, csak épp nincs itt.

[ Szerkesztve ]

(#107442) kolopele válasza kisgyerek85 (#107428) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem annak semmi jelentősége nincs, mikor regisztrált valaki, az a lényeg mit ír. Azt akár el is hiszem, hogy volt ez az eset, de nem tudom miért kell azonnal az oltásra fogni. Olykor előfordulhatnak véletlen egybeesések is, ki kell vizsgáltatni, jelenteni kell a megfelelő helyen, de az nem ez a topic.

[ Szerkesztve ]

(#107443) lacafaca válasza BalanceR (#107440) üzenetére


lacafaca
őstag

biztos így, de egy mukkot sem értettem ebből :DDD ...pláne azt, hogy ez hogy jött az enyémre válaszként, de legyen akkor, bánjakánya :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107444) kolopele válasza BalanceR (#107440) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem aki ilyenekkel árasztja el a fórumokat post covidtól szenvedhet, avagy konteós.

(#107445) lacafaca válasza kolopele (#107441) üzenetére


lacafaca
őstag

megint egy strigula :Y beszabehu :DDD ideje lenne összekapnod magad ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107446) kolopele válasza lacafaca (#107445) üzenetére


kolopele
nagyúr

Neked meg csendben maradnod, vegán hegylakó :)

[ Szerkesztve ]

(#107447) Asbee válasza lacafaca (#107438) üzenetére


Asbee
veterán

Fordított esetben miért nem írsz ilyen szép hsz-t?

(#107448) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Jelenleg szerintem mindenki azzal teszi a legjobbat magának ha óvatos marad. Pánikolás azért felesleges/ nem segít, mert pánikhelyzetben az ember ritkán hoz racionális döntéseket és pandémia kellős közepén éppen hogy hideg fejjel javasolt gondolkozni.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#107449) Corleone33 válasza BalanceR (#107440) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mindig imádtam ezeket az "eskü hogy így volt" facebookos halálsztorikat

mert elvégre: [link]

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#107450) _Atesz válasza kolopele (#107400) üzenetére


_Atesz
addikt

Mr. konvergál a 0-hoz embert hallhattuk. :D


kisgyerek85

Nyugi, itt elkapálnak halált, dupla retinaleválást, bármit. :C
Részvétem, és jelentsék az orvosnak a hozzátartozók, de kétlem, hogy bekerülne a Covid elhunytak közé. Itthon a dokikat nem érdekli egy oltott Covid halott, egyéb "mellék"hatást elszenvedett ember. Még a végén bekerülne a statba és kiderülne hanyas a kifli. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.