Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107801) _Atesz válasza FrezeR (#107799) üzenetére


_Atesz
addikt

Németeknél van egy igen erős összetartás ez ügyben, ott összefogtak jogászok is. Persze lehet sejteni mi lesz a perek végeredménye. Azért a delta ha beüt, mint az várható, akkor mit sem ér egy per.

(#107802) kolopele válasza _Atesz (#107801) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben a delta beüt akkor a per lesz a legkisebb gond. Amikor majd szülők veszítik el a kisgyerekeiket már késő lesz gondolkodni.

(#107803) _Atesz válasza kolopele (#107802) üzenetére


_Atesz
addikt

Egymásnak ellentmondó híreket olvastam, 12-18 év közt elvileg nagyon is védettek a gyerekek. Sok szülő pedig pont hogy a gyerekét nem fogja engedni oltatni, bár vegyelőre még nincs szó kényszeroltásról.

(#107804) kolopele válasza _Atesz (#107803) üzenetére


kolopele
nagyúr

Elvileg igen, akik nem szenvednek semmiféle krónikus betegségben, azaz makkegészségesek. Őket talán nem kell majd oltani, a WHO szerint sem egyelőre, csak adott a lehetősége. Aki viszont asztmás, cukorbeteg, stb. ott nagyon is javasolt. Az enyémek nem betegek, de nagy eséllyel oltva lesznek, a felelősség úgyis csak az enyém.

(#107805) lacafaca válasza _Atesz (#107800) üzenetére


lacafaca
őstag

pályafutásom majd 30 éve alatt már többmill magot elvetettem, sok év volt, hogy szar volt a csírázási arány, de ezt most eskü-bohóc leszek vagy sem- kipróbálom szakszerű és egál körülmények között. dokumentálom és ha nem kamu, minden tele lesz fújkálva a keltetőben piros szívecskékkel, mert nálam nem éppen babra megy a játék :DDD
ha kamu, akkor viszont meg kell fogadnod, hogy nem eszel meg minden szart, amit a neten látsz ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107806) _Atesz válasza lacafaca (#107805) üzenetére


_Atesz
addikt

Csak nyugodtan, te leszel (rajtam kívül) a 3. ember, aki ennek utánanéz (személyes ismeretségi körben).
Ugyanazon feltételek legyenek, hasonlóan, mint a videóban is.
Pár nap alatt kell eredményt kapj.
Egyáltalán nem szoktam megenni minden szart, jó darabig nem hittem benne, de a sokadik után gondoltam én is megpróbálom, aztán még 2 ismerős is így tett. Egyikünk sem igen hitt benne.

[ Szerkesztve ]

(#107807) _Atesz válasza kolopele (#107804) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha a szülőket megfelelően tájékoztatják a kockázatokról, még azt mondom ok.
Tényleg örülök ilyen szempontból, hogy nekem nem kell ilyen ügyben döntenem.

(#107808) t72killer válasza _Atesz (#107807) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vaxerként mondom ez egy képtelen szitu. Már csak azért is, mert a gyerekek 98%-a még longcovid közelébe se kerül fertőzéskor, viszont kap egy már az irodalomban is leírt hosszútávú védelmet egyenesen egy komolyabb mutáns ellen. Sőt, szerencsével akár spéci szélesspektrumú antitesteket is megtanulhat gyártani természetes úton, ami lehet egy évtizedekkel későbbi cirkusz során az életét menti meg.

Csak ott motoszkál a 2% körüli long esélye, akkor meg nem fog ágytálat cserélni alattam, ha egy életre elveszíti a szaglását :(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107809) kolopele válasza t72killer (#107808) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudhatod, a deltára miként fognak reagálni. Én sem tudom. Senki nem tudhatja. Talán életem legnehezebb döntése lesz ez. A gyerekkori oltásokon, a bárányhimlő elleni oltáson az ember nyilván nem is gondolkozik, egyrészt a legtöbb kötelező, ill. már bizonyítottak.
Itt azért komoly a dilemma.

[ Szerkesztve ]

(#107810) t72killer válasza kolopele (#107809) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A briteknél rengeteg a deltás gyerek, mert angliában még mindíg suli van. Ahol olvastam róluk, ott 3% körüli long előfordulást írnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107812) Csókolom válasza t72killer (#107808) üzenetére


Csókolom
tag

ez az egy eletre elvesziti a szaglasat
is olyan, hogy sokan bejelentettek, nagy nyilvanossag elött, hogy elveszitettek, de azok közül nagyon-nagyon kis szamban jelentkeztek vissza ugyanazokban a müsorokban/forumokon, azutan, amikor visszajött. a szaglasuk...
Ez a media dolgok termeszeteböl adodik, hogy a negativ hir cimlapos (elveszitettek a szaglasukat), a pozitiv hir pedig mar nem erdekes (visszajött a szaglasuk) :)

(#107813) Ricardo válasza _Atesz (#107806) üzenetére


Ricardo
félisten

"Csak nyugodtan, te leszel (rajtam kívül) a 3. ember, aki ennek utánanéz (személyes ismeretségi körben)."

Ezek szerint ti személyesen is ismeritek egymást?

(#107814) Citroware


Citroware
addikt

41 órával az első Pfizer után: bal karon az izomfájdalom sokat enyhült, elmúlóban. A fáradtságérzet sincs annyira, mint tegnap, de lehet csak azért, mert reggel van.

Remélem ez ennyi volt.

(#107815) _Atesz válasza Ricardo (#107813) üzenetére


_Atesz
addikt

Vele személyesen nem ismerjük egymást, aztán ki tudja, kicsi a világ.
Voltam már úgy pesten az egyik OKJ vizsgán, hogy netes haverral összefutottam.

(#107816) natë válasza Citroware (#107814) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos nem. Számíthatsz plusz végtagokra, stb.

(#107817) Csókolom válasza Citroware (#107814) üzenetére


Csókolom
tag

valoszinüleg annyi volt, nalam az izomfajdalom tulajdonkeppen ugyanaz volt, mint amit az evenkenti influenzaoltasok utan mindig erzek, a serüles az amit az izmszövetbe szurt tü okoz termeszetesen erezhetö es voltak rövid nehany masodperces enyhe megszedülesek a 2-3 napon az elsö oltas utan. Mas nem volt

(#107818) BalanceR válasza Csókolom (#107817) üzenetére


BalanceR
addikt

Azért erősen függ attól, hogy mekkora rutinja van a beadó orvosnak / nővérnek.
Nekem mindkettőt egy 60 körüli " Dadusnéni" típusú nővér adta be, olyan profin, hogy nemhogy nem éreztem, nyoma sem volt, se egy piros pötty, se fájdalom később, még az utána odaszorított vatta is makulátlan volt. ( Amég nem jött az oltási reakció, még gondolkodtam is, hogy egyáltalán beszúrta-e)

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107819) Coyot válasza natë (#107816) üzenetére


Coyot
őstag

Azt majd a második után. Addig altat a világ legmocskosabb ipara a gyógyszeripar, meg a szabadkőművesek, meg a háttérhatalom a gyíkemberekkel szövetkezve.

Má' nem

(#107820) natë válasza Coyot (#107819) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem plusz p*cs*m nőtt, az asszony szereti. Mondjuk biciklin kényelmetlen.

(#107821) _Atesz válasza BalanceR (#107818) üzenetére


_Atesz
addikt

Nos .. láttam videót, ahol szándékosan mellészúrták.

Más, erősen antivaxxer, meg persze nem igaz, stb., de azért érdekességképp kirakom, had szörnyülködjön a vaxxer sereg: [link]

(#107822) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Refluxra nekem ez a termék segített pár éve [Huminiqum] , panaszom az volt, hogy a torkomban idegen test érzésem volt. Megállapították, hogy kezdeti refluxom van. Akkor beszedtem azt amit felírtak. Megszűnt, de nem akartam folyamatosan refluxra gyógyszert szedni (azóta sem szedek) rátaláltam erre a termékre is, és 2 doboz elfogyasztása után meg is szűnt. Persze a táplálék bevitelen is módosítottam.
Ami még nagyon jó termék és bátran ajánlom az az [Emóció]

[ Szerkesztve ]

(#107823) _Atesz válasza kisgyerek85 (#107822) üzenetére


_Atesz
addikt

Huminiqum-ot kipróbáltam (nem refluxra, csak kíváncsiságból), nekem az íze miatt nem jött be.
Az emóciót viszont évek óta fogyasztom időnként, most volt egy pár napos antibiotikumos kúrám (fogam végett), jól is jött, hogy volt itthon.

[ Szerkesztve ]

(#107824) BalanceR válasza _Atesz (#107821) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD :))
Nyugodj meg, attól majd megnyugszol.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#107825) kisgyerek85 válasza _Atesz (#107823) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Kapszula formába kell szedni (reflux 2*2), egyszer vettem én is szirupos változatát. Hát nekem sok minden lemegy a torkomon (amúgy ez is) ,de g**i rossz íze van (mintha fémet innál ha valamilyen hasonlattal akarok élni)
Emóció mindig van itthon, mondjuk ennek se szereti mindenki az ízét (nem szoktam belekeverni semmibe) de én ezekkel úgy vagyok, hogy ha a testemnek jót teszek, akkor bánom is én, hogy milyen íze van.
Egyszer szedtem méhpempőt, az elsőre fura, de aztán ahogy telnek a napok és minden reggel éhgyomorra beveszed, na az úgy már kezdett sok lenni.

(#107826) _Atesz válasza kisgyerek85 (#107825) üzenetére


_Atesz
addikt

Folyadék formában volt, inkább mintha folyékony földet ittam volna, ami nem csoda, mert az is.

Az Emóció ízét kedvelem, simán ráhúzok az üvegre. Muternak is vettem most legutóbb.


BalanceR

Én nyugodt vagyok, egyáltalán nem parázok egy esetlegesen brutál forgatókönyvtől sem. Tudod: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#107827) kisgyerek85 válasza _Atesz (#107826) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ne húzzál rá az üvegre, azért adnak mellé kimérő poharat vagy ha kidobod, akkor megteszi egy stampós pohár is. Ha akarod ha nem a nyáladból így kerül vissza a üveg tartalmába.

(#107828) lacafaca


lacafaca
őstag

azért ha bemondják a tévében, hogy a 3. is kell, vagy ugrott a védeccségi karesz, megmozdul végre valami? vagy akkor sem fog? #106858 :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107829) _Atesz válasza kisgyerek85 (#107827) üzenetére


_Atesz
addikt

Okidoki, legközelebb így járok el. :R

(#107830) Ricardo válasza _Atesz (#107823) üzenetére


Ricardo
félisten

kíváncsiságból szedegetsz kapszulákat?

(#107831) _Atesz válasza Ricardo (#107830) üzenetére


_Atesz
addikt

D vitamin, bár az folyadék ( [link] ), cink tabletta, szelén tabletta (Lenkei), lugol jód oldat (Jom Tom, mert hogy tiszta sót használok), magnézium L laktát (ez GAL por), spirulina tabletta, aszkorbinsav, halolaj (GAL), ezüst kolloid néha ivásra és spray formájában az orromba.
Jelenleg kissé rendszertelenül szedem ezeket, de kövi hónaptól a D vitamint, C vitamint és a cinket rendszeresen fogom, továbbá jelenleg készül a rozmaring tinktúrám, kb. 2 hónap múlva lesz kész, abból fog még menni napi 5 csepp.

(#107832) csapee válasza lacafaca (#107828) üzenetére


csapee
senior tag

Nem a védettségi igazolvány miatt oltottam. Kijárási korlátozás sem érintett, sőt külföldre is lehetett menni. Ez elvi alapon megy, nem fertőzöm meg a családom és nem kell 5 palack oxigén ha elkapom.

Csapee

(#107833) lacafaca válasza csapee (#107832) üzenetére


lacafaca
őstag

nem ez volt a kérdés ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107834) Ricardo válasza _Atesz (#107831) üzenetére


Ricardo
félisten

"Huminiqum-ot kipróbáltam (nem refluxra, csak kíváncsiságból), nekem az íze miatt nem jött be."

Emiatt kérdeztem.

(#107835) kisgyerek85 válasza Ricardo (#107834) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem kimondottan valami bajra (jelen esetben reflux volt terítéken) kell szedni egy készítményt. Huminiqum egy étrendkiegészítő.

_Atesz: Jó, hogy említettem GAL család készítményeit. Így nyár folyamán nálam is alábbhagyott ezeknek a szedése. Be is nyomtam egy adag magnézium L laktát-ot. :)

(#107836) lacos001 válasza csapee (#107832) üzenetére


lacos001
senior tag

"Ez elvi alapon megy, nem fertőzöm meg a családom és nem kell 5 palack oxigén ha elkapom."
Huh....Ez végülis teljesen törvényszerű, előírt bekövetkezés...

Részemről semmi baj, hogy sokan/rengetegen ezt mantrázzák, de lássuk be, azért közel sem így van. Nagyon nem.

Meddig fog ez az egész húzódni?...
Bár ha nem médiázik az eNbör, semmit sem tud/érzékel a világelsöprő csodakovidról. Tudom...Csak benyeli és továbbadja felelőtlenül. Igenperszetermészetesen.
Kár, hogy a mars olyan messze van...Ha mettdémon túlélte... :DDD

Jaés jól "felfejlődött" itt a topik... Azanyámot...

[ Szerkesztve ]

(#107837) kisgyerek85 válasza lacos001 (#107836) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

"Meddig fog ez az egész húzódni?..."

2025 vége- 2026 tavaszával lesz vége.

(#107838) t72killer válasza Csókolom (#107812) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem címoldalakból indulok ki, oda 1/1M- s sztori is bekerül. Brit statisztikákban vannak ilyenek, pl fél+éve nincs szaglása x%-nak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107839) t72killer válasza _Atesz (#107821) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor a nejem kap valami vénába való cuccot, kb texasi láncfűrészes sztori megy, mert a jellemzően odab.szott lvl.1.0-ás gyakornok nem talál vénát. Extrém, milyen hentesek dolgoznak sokszor nyugatisztáni EÜ-rendszerekben is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107840) kisgyerek85 válasza t72killer (#107839) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Egyik partnerünk mesélte, hogy édesanyjának a pcr pálcikát úgy feldugták, hogy megsértette egy ideget és részleges vaksága (foltokat, homályba lát) van arra a szemére. Gyakornok csinálta a mintavételezést.
True story, nem gondolnám róla, hogy bekamuzott volna ilyet nekem.

(#107841) _Atesz válasza Ricardo (#107834) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha arra gondoltál nem szoktam csodacseppekhez folyamodni, igyekszem azt pótolni, amire szükségem van, vagy nincs elég az étrendemben.
Pl. az Emóció is egyfajta probiotikum, kifejezetten jót tett az emésztésemnek. Nagyon sokan használják.


kisgyerek85

Nagyon jó minőségű termékek, csak sajnos az áraikon is tükröződik. Simán el tudom képzelni, hogy egy sokgyerekes családnál már nem jut ennyi pénz táplálék kiegészítőkre.
Amúgy a magnézium mellé érdemes B vitamin gazdag táplálékot is enned, sok zöld ugye, ilyenkor nem kell más. Amúgy a spirulina többek közt azt is pótolja, ha olyan az évszak, hogy nincs elég természetes zöld.

(#107842) Ricardo válasza _Atesz (#107841) üzenetére


Ricardo
félisten

A vízből kiszeded az ásványi anyagokat (desztillálod), utána meg tablettákkal pótolod. :U

(#107843) _Atesz válasza Ricardo (#107842) üzenetére


_Atesz
addikt

A csapvízben mióta van megfelelő ásványianyag tartalom? A sok mészre (főleg felénk), vasoxidra és hasonlókra meg nincs szüksége ebben a formában a szervezetemnek.
Ráadásul az ásványi anyagokat nem a vízzel, hanem kelátos kötéssel kell bevinned, az étellel.
Az RO szűrő 10-edére csökkenti a szennyező anyagokat (méréssel is igazolva lett, 300mg helyett 30 mg lett), a desztilláló meg a maradékot is eltünteti.
Deszt vizet a télen ittam, majd megint az lesz kövi télen. Ilyenkor nyáron szinte kizárólag szódát iszom RO vízből, a kristályüveges verziójú sodastream géppel készítve.

[ Szerkesztve ]

(#107844) Cs1csó válasza Ricardo (#107842) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utánaolvastam a desztillált víz fogyasztásának és tényleg nem ördögtől való sok nehézfémtől vagy akár hormon maradványoktól és egyéb szennyeződéstől is mentessé lehet így tenni a vizet és ha egyébként egészségesen táplálkozunk akkor elegendő ásványi anyag jut be egyéb módon is a szervezetünkbe.
Vagy lehet vegyesen: mentes vagy savas vizet inni és mellé desztillált vizet. Nyáron pl. lehet több ásványvizet - hiszen jobban izzadunk több távozik és kevésbé terheljük a vesénket - télen pedig lehet több desztillált vizet inni és kevesebb ásványvizet ezzel is kímélve a vesénket.

(#107845) Ricardo válasza Cs1csó (#107844) üzenetére


Ricardo
félisten

Én azt nem mondtam, hogy ördögtől való. Főleg olyan helyen, ahol nem megfelelő a víz minősége.

" és ha egyébként egészségesen táplálkozunk akkor elegendő ásványi anyag jut be egyéb módon is a szervezetünkbe."

Ebben az esetben sincs szükség mesterséges pótlásra. :N

Csak azért kérdeztem rá, mert valakitől, aki ilyen szinten ellenez mindent, ami nem természetes, érekesen hat hogy puszta kíváncsiságból tablettákat kapokod.

(#107846) _Atesz válasza Ricardo (#107845) üzenetére


_Atesz
addikt

Nem ellenzek mindent, ami nem természetes. Furán is nézne ki, én a technokrata, számítástechnikus, aki űberkocka.. :)
Laca jóval közelebb van a természeteshez.

Amúgy meg a korona műsor végett szaporodott meg a kiegészítők száma, korábban nem szedtem pl. D vitamint, cinket.

(#107847) Ricardo válasza _Atesz (#107846) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nem ellenzek mindent, ami nem természetes. Furán is nézne ki, én a technokrata, számítástechnikus, aki űberkocka."

A táplálkozásra értettem.

(#107848) lacafaca


lacafaca
őstag

ajajj...németország :Y ...de úgy is benne van a hírekben, így tudjátok ti is... :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#107849) pjen válasza Cs1csó (#107844) üzenetére


pjen
félisten

A vesének nem pont az a jó ha sokat iszunk??

(#107850) kolopele


kolopele
nagyúr

Elvileg ez itt egy covid topic. Nem kellene ezt a sok ökörséget mondjuk az arra szakosodott oldalakon folytatni? pl. :
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.