Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90251) sixpak válasza Livius (#90249) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, igazad van, persze ez nem vígasztal engem...bár én könnyen vagyok aránylag, CB nélkül élem az életem, cserében lassan 10 éve 120-as netem van és úgy néz ki, hogy csak szolgáltató váltással lehet nagyobb.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90252) tomp válasza Livius (#90247) üzenetére


tomp
félisten

Na elég volt egy fárasztó nap a munkában és már meg is írtam a vodának a kötbér igényt.
TV Premium és HBO Pak-nál is részben nem tudom igénybe venni a szolgáltatást.
Ez a havjdíjból számított napidíj négyszerese!
VodaTV-s hűségnyilatkozat életbe lépésétől kezdve kérem a kötbért a hiba javításáig!
Közöltem velük, hogy ha a hűségnyilatkozatban/ÁSZF-ben szerepelt volna e "korlátozás" miszerint béta állapot miatt nem vehető igénybe akkor elfogadtam volna. De még most is úgy szerepel a voda box, hogy elérhető. Azaz még ráadásként valótlant írnak...

(#90253) Beniii06 válasza sixpak (#90251) üzenetére


Beniii06
őstag

Még megvan a lehetőséged, hogy szerezz egy upc-s HGW-t, válts 300-as csomagra, majd a kapott cb helyére regisztráld azt. Idővel csökken az esély, hogy találsz ilyet, illetve, hogy marad a kézi regisztrálás lehetősége.

"Got any other secret weapons?"

(#90254) Livius válasza sixpak (#90251) üzenetére


Livius
őstag

Nekem 240-es netem van és a CB-t használom. Nálam pl semmi jele hibáknak. Amikor váltottam a T VDSL-ről a UPC CB-és 240-re, akkor az első 2 napban én is éreztem és láttam a kritikán aluli szar pinget, de jött egy gyors szoftverfrissítés és elfedte a dolgokat. Szóval, hiába van gond vele, akár ki is lehet mérni, jelenleg nem tapasztalom a problémát így minek foglalkozzak vele. Amúgy szerintem ebben a CB-és gondokban az is rengeteget számíthat, hogy milyen jók a jelminőségek azon a koax hálózaton amire csatlakozik, nálunk elég jók (24 letöltési csatorna is van), és én erre tippelek, hogy ettől nem vehetők észre annyira.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90255) GoodSpeed válasza sixpak (#90251) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Miért esik ki Nálad a CB? Ha tehermentesíted, azaz használsz egy külön saját routert, sokat jelent.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#90256) Livius válasza tomp (#90250) üzenetére


Livius
őstag

Az egy dolog hogy állítólag meg van fizetve a boxhoz, de vajon a Stream szerverhez is ahonnan kapod?

Egy ilyen rendszerben sokféle balfaszkodás miatt lehet az, hogy még nincs benne. Lehet még meg se vették, csak úgy poénből rajta vannak a logók, simán megtehetik (kínai szarokon simán van ilyen, itt miért ne lehetne), lehet hogy megvették, csak épp a fejlesztőkörnyezet annyira legalja, hogy képtelenek értelmesen használni benne, vagy nincs meg a kompetencia ahhoz, hogy hogyan kell használni benne. De lehet még a szerver oldalon is ugyan ilyen licensz probléma, pl spóroltak, és az olcsóbbik csomagot vették meg a felhőszolgáltatótól, jah és abban pont nincs benne a Dolby codec stb, stb. Sok minden lehet, de az tuti, hogy nagy balfaszkodás van mögötte, amiért igen csak megérdemlik ha fizetniük kell, sok milliót is akár.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90257) #75501312 válasza kezo0 (#90245) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mert nem találják a HDMI Passthrough opciót. ;]
Egyébként jah, nálam pontosan ez történt, kaptam jóváírást.

(#90258) tomp válasza Livius (#90256) üzenetére


tomp
félisten

Azért ha a stream szerverhez nem vették meg az eléggé szánalmas lenne...
Poénból biztosan nem rakják rá a box dobozra a logókat. Európai nagy telkó. Ha kiderülne az ügyesség olyan pert kapnának a Dolby-tól, hogy lehúzhatnák a rolót.
Kíváncsi vagyok mikor fog a voda reagálni a levélre.
Az ugyfelszolgalat.hu@vodafone.com címre írtam.

(#90259) LouiS22 válasza tomp (#90258) üzenetére


LouiS22
veterán

Legkésőbb 30 nap múlva.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90260) sixpak válasza Beniii06 (#90253) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen, de félek, hogy valahogy kib@sznak velem és akkor onnan sehova, amíg tart a hűség.

Livius: nekem ezer éve ez a modem van, elvileg ez is bírná a 300-at, de nem aktiválják, már azt is felvetettem, hogy fizetek dupla havídíjat havonta, csak ne hozzák be a házba azt a fehér szart.

GoodSpeed: azért esik ki, mert a lányaim (illetve leginkább a kisebbik és én is napi szinten), online lövöldözik pc-n, és erre (is) a cb alkalmatlan.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90261) Livius válasza sixpak (#90260) üzenetére


Livius
őstag

Én is használom pl CS:GO-ra a 240-es CB netet, és jobb a pingem mint volt a VDSL-vel.
Ha nálad is lenne 24 letöltési csatorna és a max 6 feltöltési (vagy több) és jók a jelszintjeid, akkor nem hiszem hogy beszívnád a CB-vel való gamelést. Még külön routered is van ahogy látom, amivel jól le is tudnád minimalizálni a CB terhelését, ha azon megy a Wifi, vagy akár az egész router funkció is. Az persze alap egy CB-nél hogy a Wifit ki kell kapcsolni, és a UPC WifiFree-t is le kell mondani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90262) GoodSpeed válasza sixpak (#90260) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nos az a helyzet, hogy én is használok Multi FPS-t, de nekem az a tapasztalatom, hogy a CB rendben van, ha az ember tehermentesíti.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#90264) GoodSpeed válasza #72445440 (#90263) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"Az egyetlen módra már rájöttél: ha megtagadod a szerződés megújítást. Innentől a kör bezárul. De nem kell örökre kibírnod, előbb utóbb a connectboxnak is lesz utódja ami remélhetőleg jobb lesz."

Az ED 3.1-hez új kábelmodem kell. Szóval az új CB már minimum tervezés alatt áll, de az is elképzelhető, hogy már gyártják is titokban.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#90265) sixpak válasza Livius (#90261) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezeket a dolgokat tudom valahogy itthon csekkolni?

GoodSpeed: én készséggel elhiszem neked ezt, viszont rengeteg ismerősömnél nem jó.

ish4d0w: igen, ez remek kis cucc, már a 3. külső tápot eszi, 2-3 évenként elposszanik egy. :D
240-est sem adják, 120-ról 150-re rakják át max. ezzel a modemmel, azt meg kenjék a hajukra.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90266) gduck válasza tomee987 (#90238) üzenetére


gduck
addikt

És ennek mi köze a csatorna nevéhez? Semmi! Már régen át kellett volna nevezni, ugyanazokra a nevekre amik már az ÁSZF-ben is szerepelnek!

A jövőbox szoftverét is "Vodásították" már. Illő lenne már a csatorna neveket is rendbe rakni.!

[ Szerkesztve ]

(#90267) blakey válasza sixpak (#90260) üzenetére


blakey
titán

Nálam is játszanak a gyerekek, CB modem módban van és utána egy erős router, nem problémáznak a játékoknál, teljesen rendben van. Azért egy dobozban ott pihen a Cisco ha netán szükség lenne rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90268) gduck válasza blakey (#90267) üzenetére


gduck
addikt

+1. Nálam sincs semmi gond multiban sem.

(#90269) anglergab válasza sixpak (#90260) üzenetére


anglergab
addikt

A jelszintjeidet meg tudod osztani a Cisco-ból?

(#90271) mikung válasza blakey (#90267) üzenetére


mikung
aktív tag

Szerintem nem ártana ilyenkor odaírni hogy mely játékokról, alkalmazásokról van szó.

Pl. hétvégén nálam L4D2 -ben simán 30-50 ms volt a ping, de random felugrik 1000-3000 ms -re is 4-6% packet loss mellett, s ilyenkor a charger későn reagál, a smokert lelőttem, köv. pillanatban viszont már elkapott, ...

Ofc. IPv4, modem, normális saját router.

[ Szerkesztve ]

(#90272) Livius válasza sixpak (#90265) üzenetére


Livius
őstag

A Cisco-ba is biztos be tudsz lépni, és a letöltési és feltöltési csatornák jelszintjeiről küldhetsz ide egy képet. Viszont nem tudom a Cisco max mennyi letöltési és feltöltési csatornát tud, az elképzelhető hogy a 24 letöltési csatornát nem látod abban csak kevesebbet, mert az annyit nem tud használni. A biztos az lenne, ha közvetlen szomszédban egy CB-ről is lenne infód/képed, azon megnézni, hány csatorna van elérhető a környékeden.

Nekem most egy átlagos CS:GO MM-en este csúcsidőben 20:00-21:00 között ilyen a pingem. 30 alatt van bőven és kicsi a szórása is. Szóval szerintem ha jó a hálózat, akkor simán hozza amit kell a CB is, persze ki lehet méregetni a hibáit, de nem fog jelentkezni a mindennapokban.

Amúgy egy ilyen kidobásra ítélt Cisco-t jó pénzért vagy akár hulladék áron ingyen a Voda ember aki kiviszi a CB-t, nem lehet megörökölni örökbe tőle? Max ha van valami gond, visszarakható a töredék sebességért beáldozva. Nekem régen a VDSL-re váltásnál a régi ADSL2+-os modemre rákérdezett a szerelő, hogy kell-e, mert ha elviszi, ez a kukába fog menni, aztán persze hogy kellet, megtartottam.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90273) anglergab válasza Livius (#90272) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a régi Cisco modem valószínűleg max. 8 letöltési csatornát tud.

[ Szerkesztve ]

(#90274) sixpak válasza Livius (#90272) üzenetére


sixpak
nagyúr

OK, köszi, rámegyek az ügyre.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90275) cof válasza sixpak (#90274) üzenetére


cof
veterán

Most ahogy nézegetem eléggé telített a piac, Ubee, TC7200 meg ilyen Cisco is akad, jófogás, meg fb. marketplace. Előbb utóbb elfogynak mindenkinél, addig kell beszerezni amíg lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90276) GoodSpeed válasza #72445440 (#90270) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ha most a Puma 6-tól eltekintünk, a CB a szolgáltatói eszközök legjobbja specifikáció alapján. Nagyon erős WiFi, 512 MB RAM, 5GHz-es AC-s WiFi. Tud 24 letöltési csatornát kezelni, igaz én vettem egy külön routert, de ha rákeresel, hogy mennyibe kerül egy olyan router ami azokat nyújtja amit a CB vastagon 25-30K felett vagy.
Amit én várok, hogy egy NEM puma 6-ra épülő - gondolom a Vodafone nem fogja az Intel Puma6 fiaskót elkövetni - ED 3.1 kompatibilitással.

De ha 1+ év múlva lesz is kibírom ám várni.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#90277) kezo0 válasza tomp (#90258) üzenetére


kezo0
addikt

És amúgy a nagy, előre beharangozott, VTV-t érintő karbantartás után történt bármilyen, észrevehető változás?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90278) cof válasza kezo0 (#90277) üzenetére


cof
veterán

Szerinted ne lettünk volna róla informálva itt? :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90279) kezo0 válasza cof (#90278) üzenetére


kezo0
addikt

Csodálkoztam is, hogy nagy a hallgatás. :) Pedig én biz’isten, nagyon drukkolok, hogy ez egy jól működő rendszer ill. box legyen, mert előbb-utóbb úgyis ilyen lesz mindenkinél, akár tetszik, akár nem...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90280) anglergab válasza GoodSpeed (#90276) üzenetére


anglergab
addikt

A CB hardvere valóban erős, különösen a LAN és a wifi része, kiemelkedő a szolgáltatós eszközök között. Azaz irónikus módon a saját router sokszor gyengébb és nem segít hanem ront a helyzeten, főleg a wifi esetében.
De árnyalja a képet a szolgáltatói szoftver, a latency spike nem teljesen megoldott problémája, aminek állítólag hardveres/hardverközeli oka van. Ezen (ha fellép) a saját router sem igazán segít.
Az sem tisztázott, hogy hasonló játék felhasználás esetén miért jelentkezik egyik helyen, míg máshol nem.

[ Szerkesztve ]

(#90281) sixpak


sixpak
nagyúr

Így néz ki a dolog:

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90282) gduck


gduck
addikt

Valami fejlesztés biztos történik, mert évek óta fixen 3 feltöltési csatornám volt, most meg már 6db van.

(#90284) cof válasza gduck (#90282) üzenetére


cof
veterán

Egyel is elmenne ez a szégyenletes teljesítmény.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90285) Toth_Jani válasza cof (#90284) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De miért, hiszen az 500-as Net stabilan hozza átlagban a 490-et, on-lány nem játszom, filmezéshez meg tökéletes.
Az meg egy dolog hogy egy nyugdíjas lakótelep közepére kell érte költözni. :)

(#90286) anglergab válasza Toth_Jani (#90285) üzenetére


anglergab
addikt

A feltöltésre gondolt.

(#90287) Toth_Jani válasza anglergab (#90286) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ja ahhoz a másik madzagot kellene behúzhatnom, de ott meg nem felel meg a TV az elvárásomnak.

(#90288) Vesa válasza MadMancs (#90227) üzenetére


Vesa
veterán

"Szóval lehet mondani hogy voda óta sz@r, csak placebo."

Igen, 1995 óta netezem, bizonyára nem tudom eldönteni, hogy sz*r a net vagy sem. Egyébként csak fel kell menni a voda FB oldalára, és meg lehet nézni, milyen sok placebo-s van. Tele van a kommentszekció az akadozós, használhatatlan "netszolgáltatásos" problémákkal.

Az szintén kiderül (ebből a cikkből is), hogy az ÜFSZ mások számára is elérhetetlen, nem én találtam ki. Képtelenség hibát bejelenteni...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#90289) FraFer82 válasza kezo0 (#90277) üzenetére


FraFer82
tag

Semmit, talán gyorsabb, de nálam egy ideje teljesen jól, gyorsan, megbízhatóan működik.:R
Két dolog van, ami zavaró a VTV-vel kapcsolatban: mivel IPTV, ezért 10-20 másoperccel később van kép, mint kábelen volt, illetve a felirat hiánya filmeknél (utóbbi javítására tettek ígéretet). Ezeket leszámítva ég és föld egy Cisco boxhoz képest, bár én azt is szerettem (amíg nem láttam ennek a képét), mert a felvételeket leszámítva atomstabil volt. :Y

(#90290) kezo0 válasza FraFer82 (#90289) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk erről a képminőséget érintő hatalmas különbségről eddig egyedül te számoltál itt be. Én VTV-t még nem láttam, de kizártnak tartom, hogy annyival jobb, szebb legyen a képe a nálam levő DVB-C-s Cisco box képénél. Mert annak gyakorlatilag tökéletes a képe – már persze azon a szinten, amit az 1080i@50Hz-ből ki lehet hozni. (És persze nyilván egy jobb HD csatorna adására gondolok, nem az Izaura TV-re.) Az 55”-es Pana OLED tévém saját tunerjének a képét talán-talán, de csak nagyon talán látom egy árnyalatnyival jobbnak a Cisco box képminőségéhez képest, és nem vagyok benne biztos, hogy ez is nem csak placebo, mert jobbnak akarom látni.
Szóval arra gondolok, hogy nálad az a Cisco box hibás volt, esetleg nem volt megfelelően beállítva, ezért találod most annyival jobbnak a VTV box képét.

Az általad leírt hiányosságokon kívül szerintem a Dolby Digital hang hiánya és a csatornaválaszték saját kedvencekre történő szűkítési lehetőségének hiánya is elég komoly problémája jelenleg a VTV boxnak. (Ígéretekkel meg tele a padlás, ahogy a mondás tartja... ;))

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90291) FraFer82 válasza kezo0 (#90290) üzenetére


FraFer82
tag

Főleg sportot, HBO-t és néhány ismereterjesztő csatornát nézek, szerencsére pont ezek vannak HD-ban, de a sima csatornákban van nagy különbség. A nem HD csatornák bántóan rosszak voltak Ciscóval, ami elvileg jól működött pedig és jól volt beállítva.
Én is gondoltam arra, hogy szebbnek akarom látni csak, de nem nagyon vagyok ilyen típus, elég kritikus vagyok, leginkább azokkal a dolgokkal (nem csak dolgokkal... :B ), amiket szeretek, de amikor itt volt az apám és egy barátom, ők is azt mondták, hogy ez nagyon jó kép, tehát nem csak nekem tűnt fel. Hangban nem igazán érzek változást a Ciscóhoz képest, egyikkel se vagyok túlzottan megelégedve, de elmegy mindkettő. A csatornák összeválogatása, kedvencelése pedig sosem érdekelt, így ez fel se tűnt, bevallom. Viszont az EPG-je bár szarabbul nézett ki a Ciscónak, de jobban szerettem, számomra logikusabb volt, egyszerűbb volt kezelni. A felvételekkel többször volt gondom, egyébként mással nem, 5 évig kiszolgált. A VTV-től még többet várok, de értékelem, hogy folyamatosan javítanak rajta, foglalkoznak vele. :K

(#90292) kabelmania27 válasza sixpak (#90281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod, ha jól emlékszem az osztók bekötése is megfelelő volt.

[ Szerkesztve ]

(#90293) sixpak válasza kabelmania27 (#90292) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ok, köszi a választ.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90294) tomp válasza kezo0 (#90290) üzenetére


tomp
félisten

Én is írtam, hogy jobb a képe. Mármint a HD képe jobb!
TV-n nincs beállítva semmi. Mozi módon van azaz minden képjavító csilivili ki van kapcsolva.

(#90295) Toth_Jani válasza Vesa (#90288) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha 1995- óta nettezel akkor tudod hogy ez egy jó net, hiszen akkor egy marék Floppyval jártunk be a helyi főiskolára mert ott szédítő 1 Mbps sebességű hálózat volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#90296) GoodSpeed válasza Vesa (#90288) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az ilyen fúzióknak, általában vannak hátulütői (is). Nyilván a felvásárló mérlegeli. Az is biztos, hogy az előnyök többet nyomtak a mérlegelésnél mint a hátrányok. A nagy hal szőröstől, bőröstől, szálkástól nyeli le a kisebbiket.

A Vodafone vezetékes szolgáltatóvá akart válni. Ehhez két út vezet. Az egyik, hogy 0 tapasztalattal belevág, és épít saját hálózatot, aztán azt vagy országosan mindenütt teszi meg, vagy úgy jár el mint a DIGI sokáig, hogy csak a megyeszékhelyeken. Az is tisztán látszik, hogy az országos felé mozdultak el.

Ha az előbbit választja, akkor valószínűleg eleve optikával indít ez bizonyosság. Viszont akkor le kell győznie a konkurensek között az erős UPC-t is. A siker meg egyáltalán nem garantált.

Mi tehát a legegyszerűbb? Felvásárolni a konkurensek közül az egyik legmenőbbet. Kapja a szakemberi gárdát, nem kell 0-ról építkezni, a több százezres előfizetőt, akiket nem kell meggyőzni, hogy átálljanak, országosan egy pillanat alatt ahogyan végbe ment a fúzió, jogilag az övé az egész hálózat, nem kell feltérképezni, hogy hol kell kiépíteni, rengeteg időt takarít meg, és fixen átörököl egy pillanat alatt egy komoly előfizetői tábort is.

A két rendszert azonban össze kell fésülni. Most ez zajlik. A 29-es körzetért, ahol a UPC-nek is csak ADSL-e volt (valaki betette ide a képet), nyilván nem rajong, mert ott majd neki kell fejlesztenie.

De! Ugyanígy járt el a DIGI is az Invitel felvásárlásánál, csak ott kevésbé volt tapasztalat nélküli a dolog, mert alapjában véve egy vezetékes szolgáltató vásárolt fel egy másik vezetékest.

Pár évvel ezelőtt, több mint 1 évig döcögött a Telekom oldala, mert a saját rendszerük modernizálása sikerült olyan szerencsétlenül, hogy sokszor még az ügyfélszolgálat sem tudta telefonon keresztül a módosításokat elvégezni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#90297) #75501312


#75501312
törölt tag

Emelték a 150-es net feltöltését?
Úgy emlékeztem 5mbit volt, most meg 10.

(#90298) kali válasza #75501312 (#90297) üzenetére


kali
legenda

Már a 120 Mbps letöltési sebességnél is 10 Mbps volt - illetve jelenleg is annyi - a feltöltés.

(#90299) zolee001 válasza GoodSpeed (#90276) üzenetére


zolee001
őstag

"Amit én várok, hogy egy NEM puma 6-ra épülő - gondolom a Vodafone nem fogja az Intel Puma6 fiaskót elkövetni - ED 3.1 kompatibilitással."

Nagyon nem kell reménykedni mert a CB-t tákolták gagyibitesre
https://www.upc.cz/internet/doplnky/zarizeni/premiovy-wifi-modem/
A lengyel az tudtommal maradt upc a cseh viszont voda,a lengyeleknél is a "Premium" CB van csak
https://www.upc.pl/internet/poznaj/modemy/

A németeknél ellenben van fény az alagut végén (ott nem lehet szivatni a vásárlót) ,idén kezdik kiszórni ezt
https://www.commscope.com/press-releases/2020/vodafone-germany-and-commscope-bring-higher-speeds-into-the-connected-home/

Találós kérdés,a keleti piacokra (magyar) ugyan melyiket adják?

(#90300) anglergab válasza zolee001 (#90299) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek az Arris modemek Puma 7-es chipset alapúak.
Kérdés, hogy abban jelen van-e a 6-os problémája.

Illetve csak EuroDOCSIS 3.1 lesz vagy GPON is?
Amúgy a meglévő koax infrastruktúrából többet ki tud hozni a jelenlegi frekvenciákon az ED 3.1.
Persze legalább új modem és CMTS node kell hozzá, de a képességei teljes kihasználásához sok helyen kábelcsere, új erősítők, osztók stb. kellenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.