Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) #07746304 válasza Beniii06 (#89440) üzenetére


#07746304
törölt tag

Engem pl a Sport csatornák nem érdekelnek. Meg amit még nem kötöttem az orrukra, hogy Magenta 1-em is van TV GO-val... A DIGI-nél a 105 csatornában meg benne van szerintem ami kell (nem néztem még meg a listás)

Rengeteg videót csinálok, így nekem fontos, hogy Youtube csatornáimra minél gyorsabban menjen fel. Most úgy alakult, hogy a Vodafone kábele bent marad, mert több mint két héttel előbb lesz a bekötése a DIGI-nek, (és ugye tegnapig lógott a kérdés a levegőben, hogy akkor a TV+ Telefon marad e náluk), de mivel 2-3 hétnyi teljes havidíjat fizetek a Vodafone-nak, azért már csak nem húzatom ki. Meg nem baj az ha bent van.

Az optikában az a jó, hogy töredékvastag mint a koax volt, nekem pl a be fog férni a szilo helyett (mellett) a Vodafone-os résznél.

Valaki írta korábban, lehet, hogy Te, hogy ők a Vodafone nem tudhatja, hogy csak bemondom, és nem akarok közben váltani, vagy tényleg váltani akarok. Azzal, hogy felmondtam a szerződést, szerintem leesett nekik, hogy nem szórakozom.

(#89446) headhunter Csak majd nem kell meglepődni, ha már 7 hónapja ott lengedeznek a kábelek, mégsem lehet rácsatlakozni. Itt is így volt... Akkor még javában 2021 lesz már...

[ Szerkesztve ]

(#89452) tomp válasza #67553024 (#89438) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz nem kell teljes VTV lekapcsolás. Netflix és HBO Go majd egy box frissítéssel fog jönni.

(#89453) cof válasza Toth_Jani (#89450) üzenetére


cof
veterán

Hmm, érdekes.

Mad és én egy városból vagyunk, de nem hinném, hogy ez valami helyi promóció.

Talán majd más is nyilatkozik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89454) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Fél 5 múlt, megint előjött a hiba.
letöltés jobbára 1-2 dBmV, de ha elég kitartóan és gyakran frissítek, ilyen -48 - -3dBmV listát is tudok látni. Vagy olyan listát, amiben csak 5 letöltő sáv van :Y

Ilyet sem láttam még, hogy majdnem minden nap menetrendszerűen ugyanakkor elkezdjen köhögni a net, és kb fél-egy óra alatt rendbejöjjön magától :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89455) cof válasza -=RelakS=- (#89454) üzenetére


cof
veterán

Hát, ha mindig ugyanabban az idősávban, akkor lehet valamelyik szomszéd valami időzítője lép akkor működésbe, ami bezavar. De akkor másnál is hiba kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89456) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? A második TV-n szeretném lecserélni a Horizon mediaboxot (nem felvevős) egy Mediacard-ra. Tavaly az UPC-s szerelők, akik itt voltak a szomszéd lakásban, áthívtam Őket hogy megnéznék-e, hogy tudom-e használni ezt a kártyát. Akkor azt mondták, hogy simán válthatok.
Most beírtam a TV modell számát a Vodafone oldalán, és azt írja, hogy A választott TV készülék nem alkalmas a Vodafone Mediacard használatára.
A kérdéses TV Samsung T32E310EW. Ott van a kártya fogadó helye hátul az oldalán. Common Interface jelöléssel.
Beteszem a használati utasítást, a 28.-ik oldalon van erről szó, ezek alapján én úgy értelmezem, hogy fogadja, de nem vagyok szakember és elbizonytalanodtam. [link]
Azért kérdezem ezt a kártya dolgot, mert ha mégsem tudja fogadni akkor feleslegesen adom vissza a Horizon boxot és kérhetem majd vissza. Nagyon hülyén néznének majd rám.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#89458) MadMancs válasza Jenne (#89456) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
UPC oldala nagyon elavult és hiányos. Pl én TV-m sincs a listán, és megelégedettséggel használom a kártyát. A lényeg ha CI+ foglalat megtalálható akik menni fog. Valószínűleg technikus is látta azért mondta hogy oké.

Update: Most néztem használatit. CI+ képes a TV, menni fog 100% a MediaCard.

UPC user: Sajnos részemről passz. Nem használok visszanézőt.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89459) kenwood


kenwood
veterán

Az vajon mitol lehet,hogy a speedtest tobb magyar szervernel is ilyen 200-300 megabiteket mer, a 20 gigas torrent meg 55 megbayte/sec atlaggal jon, a 61et nyaldosva, ami kozel van az 500 megabites elmeleti maximumhoz ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#89460) Beniii06 válasza kenwood (#89459) üzenetére


Beniii06
őstag

Mert a speedtest csak terhelésnek jó, a szelessav.net mérvadó + ha megvan egyébként a sebesség, akkor csak használni kell.

"Got any other secret weapons?"

(#89461) Jenne válasza MadMancs (#89458) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R
Kicsit más téma...:
Az igen csak érdekes, hogy ha én, mint új ügyfél, most megrendelek 12 hónapos szerződéssel egy Vodafone Home 500 Premium csomagot / Internet 500 + TV Premium + vezetékes telefon , akkor 6 999 Ft/hó a díja és grátiszként most az első 3 hónapban 50% kedvezmény is !!!. [kép]
Nem régen hívtak a Voda/UPC ügyfélszolgálattól a hamarosan (aug. 21.-én) lejáró csomagomat megújítandó. Erre, a fenti csomagra akartak rábeszélni, (huszon éve UPC ügyfél vagyok) és adtak egy kihagyhatatlan ajánlatot, miszerint 8.199 Ft-ért meg tudnám rendelni és indíthatja-e a megrendelést? :F
Hát nem ...
Sajnos ahogy nézem, csak ehhez a csomaghoz rendelhető ez a Vodafone Mediabox, a többihez csak a Horizon Box. Nekem meg ez a Voda Box kellene majd az első TV-hez a mostani Horizon felvevős helyett (asszony miatt), a másodikhoz meg a Mediacard.
Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Talán várni az utolsó napig amíg leketyeg a szerződésem és másnap bemenni az ügyfélszolgálatra, vagy felhíni őket és akkor megrendelnem ezt a csomagot 6999Ft-ért, mint akkor már egy új előfizető?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#89462) rosszcsont88 válasza -=RelakS=- (#89454) üzenetére


rosszcsont88
tag

emelni kell video kbit és nem lesz homály tenger, de lehet codec csere is segithet
box tudja , hálózati központ ? :F

(#89463) woodworm válasza Jenne (#89461) üzenetére


woodworm
veterán

Nem ketyeg le az előfizetésed, csak a hűségidőd. Ha nem nyilatkozol, akkor automatikusan határozatlan idejűként él tovább.

[ Szerkesztve ]

(#89464) Ledi válasza #22302976 (#89439) üzenetére


Ledi
aktív tag

A helyzet szerintem mindenkinél ugyanaz, mert egy szerveren vannak a műsorok. Nálam is napi 1-2 műsor vehető fel a Paramount Channel-ről sőt a Sony Movie Ch-ról is, de még sorolhatnám.
Visszanézni még kevesebbet lehet. Pedig utóbbiról április elején még sok műsornál ott volt R betű a Voda boxon.

Az, hogy milyen műsort tudsz visszanézni/ felvenni (Voda box esetén) attól függ, hogy a csatorna megvásárolta-e a műsor licencét.
Elméletileg ebbe a Vodafonnak nincs beleszólása. De ki tudja. :((

[ Szerkesztve ]

(#89465) cof válasza Ledi (#89464) üzenetére


cof
veterán

Külön kell jogot vásárolni sugárzásra és visszajátszásra is, ha csak sugárzásra vettek jogot akkor nem visszanézhető.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89466) Jenne válasza woodworm (#89463) üzenetére


Jenne
senior tag

Oké. Hűségidő. nem jól értelmeztem.
Tehát ha lejár a hűségidőm aug. 21.-én és én másnap reggel már hívom az ügyfélszolgálatot, vagy bemegyek személyesen hozzájuk, akkor már én új ügyfél vagyok?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#89467) cof válasza Jenne (#89466) üzenetére


cof
veterán

Természetesen nem. Legalább 3 hónapnak kell eltelnie, ha nem többnek.

Ügyintéző sosem ad neked kedvező ajánlatot. Neked érdemes majd hívni, és lemondás gomb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89468) Ledi válasza cof (#89465) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ez így van! Sőt talán a rögzítésre is. Tudom Neked ez nem probléma. Mindent felveszel amit akarsz. ;)
Csak azt nem értem, hogy 2020-ban a VOD/OTT korában nagy külföldi csatornák mért nem költenek kicsit többet jogdíjra?

(#89469) Jenne válasza cof (#89467) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát ez a 3 hónap nem jól hangzik.
Hívni mikor ajánlott? Hűségidő utolsó napján? Vagy előtte már néhány nappal is lehet?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#89470) #75501312 válasza Jenne (#89469) üzenetére


#75501312
törölt tag

Előtte legalább egy héttel, ha jól tudom 8 nap, az a tuti.

(#89471) Jenne válasza #75501312 (#89470) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#89474) birorichard


birorichard
őstag

Hali!
Zugloban nincs net kabelen, csak downstreamet scannel a szerencsetlen folyamatosan, 1270 elerhetetlen. Nalatok is van problema?

[ Szerkesztve ]

(#89475) rgeorge válasza birorichard (#89474) üzenetére


rgeorge
addikt

Igen, Zugló, és kb. 20 perce nincs net (tv sincs).

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#89476) birorichard válasza rgeorge (#89475) üzenetére


birorichard
őstag

Hibabejelenteshez nem tudsz esetleg szamot ezen a default 1270en kivul?

[ Szerkesztve ]

(#89477) kabelmania27 válasza birorichard (#89476) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg ezeket +36 1 688 1221 vagy +36 1 456 8751.

(#89479) vargalex válasza rgeorge (#89475) üzenetére


vargalex
félisten

Szintén.

Alex

(#89480) Phoenixy válasza birorichard (#89474) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Szia,
Igen, szintén Zulgó, nincs semmi.

Motorola Edge 20 Pro

(#89481) homer10


homer10
csendes tag

Rengetegen irjak facebookon hogy nincs net, nekem kezd tele lenni a ... ezzel

(#89482) Palace701 válasza Phoenixy (#89480) üzenetére


Palace701
csendes tag

16. kerületben sincs se net, se tv.

(#89483) tomp


tomp
félisten

7. kerület a Keleti mellett net megy de a VodaTV box belassult.

(#89484) sublett


sublett
tag

Azt vajon honnan fogjuk tudni hogy van net és már csak a modemet kellene újraindítani...?

(#89485) Gubek-Einste válasza sublett (#89484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg ide be lesz írva ha másnál már visszajött.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89486) birorichard válasza kabelmania27 (#89477) üzenetére


birorichard
őstag

Koszonom! Tudnak rola, csinaljak.

(#89487) sublett válasza Gubek-Einste (#89485) üzenetére


sublett
tag

Köszi szépen, ez megnyugtató!

(#89488) birorichard válasza Gubek-Einste (#89485) üzenetére


birorichard
őstag

Hat ja, csak kulturalt helyen errol megy egy email v sms. :/

(#89489) Gubek-Einste válasza birorichard (#89486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Várható javítási időt nem mondtak?
Csak 30 perce várom, bejelenthessem a hibát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89490) sublett válasza Gubek-Einste (#89489) üzenetére


sublett
tag

Az automata egy 20 perce már bemondta, hogy (ha jól emlékszem) 10,14,16 kerületekben gebasz van (14-ben vagyok érintett így a többire nem figyeltem). Ezért én nem is léptem tovább a hibabejelentés menübe

(#89491) Gubek-Einste válasza sublett (#89490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A XVII. kerületben is teljes a leállás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89492) Rage47


Rage47
veterán

Nem tudom, mi van, de sosem mértem még a csomagomhoz (500 mbps) ennyire közeli letöltési értéket :D - 480 mbps
8ker

[ Szerkesztve ]

(#89493) sublett válasza Rage47 (#89492) üzenetére


sublett
tag

Majd ha visszaeresztenek minket belassul jól :)

(#89494) cof válasza Rage47 (#89492) üzenetére


cof
veterán

Pesten mindenkinek elment a net, tied most minden. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89495) tomp válasza cof (#89494) üzenetére


tomp
félisten

Nálam tökéletes maga a net. 517Mbit. :D
VII. kerület

(#89496) kenwood válasza Beniii06 (#89460) üzenetére


kenwood
veterán

Mit jelent az, hogy terhelesnek jo ?

szelessav.net 515-ot mert.

"ha megvan egyébként a sebesség, akkor csak használni kell."

Ez igy ertelmetlen. a Speedtest.net oldalt rengetegen ismerik,es hiteles forrasnak tartjak.,
Ha nem hiteles, akkor nem csak hasznalni kell a netet,hanem beszelni rola, hogy masok ne teszteljenek olyan weblapon, ami teljesen fals eredmenyt ad.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#89497) cof válasza kenwood (#89496) üzenetére


cof
veterán

Nálam tökéletes a speedtest.net is, Antenna Hungária Zrt. szerverén. Megvan a 120/10.

Azt azért ne felejtsük el, hogy ami nekünk letöltés, az a szervernek feltöltési sebesség terhelés. De a böngészők is bekavarhatnak, lehet használni App-ot is PC-n is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89498) kezo0 válasza tomp (#89483) üzenetére


kezo0
addikt

De ugye ez neked nem gond, mert MAJD úgyis megjavul! ;)

Megjegyzem, nálam, a XIII. kerületben – legalábbis egyelőre – minden megy. A Cisco box sem lassult be a DVB-C-n. ;)

CoF: nem is a 120-as DL mérésevel szokott gond lenni a Speedtesten, hanem inkább az 500-as csomagokkal. Ott már nagyon nem mindegy, hogy melyik szervert választja az ember.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89499) tomp válasza kezo0 (#89498) üzenetére


tomp
félisten

Ránéztem a CB jelszintekre és a letöltési jelszintek egyre rosszabbak! Lehet jövőhéten bejelentem.
Nálam a Cisco box már attól belassult, hogy bekapcsoltam. Szegényke már nagyon a végét járta.

(#89500) kezo0 válasza tomp (#89499) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam két Cisco is van, egyelőre – kopp-kopp – mindkettő fürge. Legalábbis a maguk szintjén, de azt már megszoktam.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.