Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) cof válasza Csabex (#90100) üzenetére


cof
veterán

Itt? https://www.rtlmost.hu/premium/aktivalo-kod

Tudod nézni az Élő csatornákat? Akkor sikeresen aktiváltad.

Azt nem tudom, hogy ugyanabban az időben hány eszközön használható, az is lehet, hogy csak egy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90103) Csabex válasza cof (#90101) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, és tudom az élőket nézni. Na ezt lenne jó tudni, de ish4d0w állítása szerint lehet, hogy csak egy képernyőn lehet...

ish4d0w: Nem áll szándékomban szét osztogatni, csak és kizárólag ennek az egy ismerősnek adnám át amíg ők is megoldják ha majd elérhető lest a Telekom hálózatán is.

CoF-et nem tudod überelni :D Imént szerkesztettem a hszt, mert kihagytam a webmailes dolgot, de ő már lecsapott rá az idő alatt amíg szerkesztettem :D CoF köszi egyébként :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#90104) gduck válasza cof (#90087) üzenetére


gduck
addikt

A VTV használható töltőnek :K

(#90105) cof válasza Csabex (#90103) üzenetére


cof
veterán

Egyszerre 3 helyről nézem. Egy webböngésző PC, ugyanitt Kodi, egy másik PC Kodi. Mindegyiken megy a műsor.

Ja, és direkt nem ugyanazt indítottam el, A Tanár 3. évad 8, 9, 10. rész. Mindegyik Most+ tartalom.

Szóval az biztos, hogy egy háztartáson belül megy 3 eszközön egyszerre.

UPDATE: Megy kettő különböző IP-ről is egyszerre, most néztem meg Wi-Free-n és közben otthoni nettel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90106) Csabex válasza cof (#90087) üzenetére


Csabex
őstag

Ez de jó ötlet! A Pace beltérimen is van egy usb és fel tudnék szabadítani így egy aljzatot, illetve nem lenne non stop áram alatt egy adapter a chromecast-nek :) Most teszteltem le, kikapcsolt állapotban is van táp rajta :D ThX!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#90107) Livius válasza sixpak (#90086) üzenetére


Livius
őstag

Mivel a konkurencia is mind a nulla forintos fejlesztéseket és csak toldozást-foltozást preferálja, nagyon nem tartanak a nagy bukástól.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90108) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a "lemondás" menüt hogyan érem a legkönnyebben? "Magyar nyelvű menü 1-es gomb", erre emlékszem.. :)
Vagy nincs ilyen menü és ügyintézőt kell kérni?
Sajnos nem emlékszem, hogyan lehet eljutni az ügyintézőhöz aki ügyfélmegtartót ajánlana.

Tegnap hívtak, hogy a meglévő 150-es netre ajánlanának dupla ilyen gyors 300-as netet és csak 500 Ft-al lenne drágább az előfizetésem, mondtam a hölgynek, hogy köszönöm nem kérem, erre mondja még 2 nap múlva felhívom, gondolja át :)

szerk.:
elnézést közben megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Levi

(#90109) Beniii06 válasza Levi123 (#90108) üzenetére


Beniii06
őstag

Mikor jár le a hűségnyilatkozatod? Ha még nem járt le és több mint két hét van belőle, akkor nem próbálkoznék vele.

"Got any other secret weapons?"

(#90110) Levi123 válasza Beniii06 (#90109) üzenetére


Levi123
senior tag

Ja az lejárt már régen, talán 6 hónapja.. már a szerződéseknél nem írja mikor járt le.
Azért köszi az infot!

Levi

(#90111) ztsoft válasza cof (#90087) üzenetére


ztsoft
őstag

Kipróbáltam a telefonnal, rádugva jelez a telefon, de a töltés nem indul el. Ugyan így egy TP-Link router-rel elindult a töltés.

Nálam ennyi különbség van, a többi megegyezik.
Hardververzió 2.0

Más.

Nem tudom mi volt éjjel, de a log érdekes a TC7200-ban.

2020-06-19 03:28:25: [Info] Authorized;CM-MAC=fc:52:8d:be:4c:b3;CMTS-MAC=00:01:5c:49:2c:4... 2020-06-19 03:28:22: [Info] TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=fc:52:8d:be:4c:b3;CMTS-MAC=0... --- -- --:--:--: [Warn] DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MAC... --- -- --:--:--: [Info] Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4 --- -- --:--:--: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... --- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f... --- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2020-03-28 14:35:21: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un... 2020-03-24 15:29:47: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2020-03-24 15:28:13: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un... 2019-12-24 01:06:20: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2019-12-24 01:06:18: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un... --- -- --:--:--: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-11-04 12:46:34: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-11-04 12:45:41: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f... 2019-11-04 12:45:38: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2019-11-04 12:45:36: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC f... 2019-11-04 12:45:34: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2019-11-04 12:44:47: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un... 2019-11-04 12:44:47: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... --- -- --:--:--: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... --- -- --:--:--: [Major] SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/Q... 2019-10-08 08:32:56: [Major] Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un... 2019-08-14 13:17:00: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:16:14: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:15:29: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:14:44: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:14:05: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:13:10: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:12:31: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:11:44: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be... 2019-08-14 13:11:00: [Major] No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=fc:52:8d:be...

A ping mérésem szerint 3:27:05-től 3:28:15-ig nem volt elérhető a HGW. Áramszünet esetén ennyi idő alatt nem csatlakozik a hálózathoz, több idő kell neki. A másik meg az, hogy szünetmentesen van a router-rel együtt, aminek több, mint 22 napos uptime-ja van.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90112) ztsoft


ztsoft
őstag

Megrogyott a Vodafone vezetékes lába.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90113) cof válasza ztsoft (#90111) üzenetére


cof
veterán

Köszi. Ez pont elég különbség, hogy ne lehessen megoldani egy fw frissítéssel. Talán a v1-ben nem is szoftveresen van csak tiltva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90114) cof válasza MadMancs (#90088) üzenetére


cof
veterán

A TC-vel semmire nem jutottam, de rápróbáltam az Ubee-re, és valóban gyenge. Mondjuk jól megvezetnek, mert kék az USB, aztán közben nem is 3.0 közelebbről megnézve a portot... Nem tudtam kisajtolni belőle 0.48A-nál többet, telefon töltésre ugyan jó lehetne, de az egy örökkévalóság így. A projektemhez meg kevés, oda kell az 1A.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90115) #75501312 válasza ztsoft (#90112) üzenetére


#75501312
törölt tag

Imádom az ilyen cikkeket. Eddig egyikben sem említették meg, hogy a többség most otthon van a korona miatt és a hálózat többszörösen le van terhelve és lehet, hogy részben ez csak véletlen egybeesés.
Nem baj, okoljuk a Vodát, mert a közös gyűlölet egyben tartja a nemzetet, kár, hogy ez az igyekezet rossz fél felé irányul.
Nem védem a Vodát, nekem is van bajom elég még a UPC miatt, de azért ne felejtsük el, hogy nem csak ez a váltás történt, és van az országon kívül más is ezen a világon.

[ Szerkesztve ]

(#90116) LouiS22 válasza #75501312 (#90115) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez mind szép és jó, viszont két dolog hiányzik az okfejtésből:

1. nem olvastam sehol, hogy a Vodafone és a Liberty Global átátható módon erről kommunikált volna

2. miért nem tette? Mert akkor kiderült volna, hogy a hálózatban jelentős tarték nincs.

+1, de ez személyes vélemény csak: az is benne van, hogy most bosszulja meg magát a rizsacsökkentés és multi különadók miatt elmardt/takarékra tett hálózatfejlesztés és karbantartás. Nyilvánvalóan a UPC is ott faragott a saját költségein, ahol tudott.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90117) #75501312 válasza LouiS22 (#90116) üzenetére


#75501312
törölt tag

Így van, tipikus clickbait, aztán az ember gondoljon amit akar, vagy elhiszi vagy nem, de idegborzolásra pont elég.
Annyi kommunikációt adott ki a Voda, hogy az infrastruktúra még mindig a Liberty Global alatt lévő eszközökön működik, sőt, ezt talán ugyanezen az oldalon olvastam, így nem is értem az ellentmondást.
De reakcióként a kollégáimat tudom idézni: "Miiiivaaaaaan?!!??!!négynégynégy"

[ Szerkesztve ]

(#90118) MadMancs válasza cof (#90114) üzenetére


MadMancs
veterán

Szin semmit se jelent. Bár pl nálam pl TV-n pont stimmel. De jellemzően routereken általában csak kamu.
Konkrétan mit szeretnél üzemeltetni onnan?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90119) #75501312 válasza MadMancs (#90118) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nekem Amazon Firestick 4K-ra kellene valami hasonló, mert már 3 elosztó tele van a tévé alatt. :DDD :(

(#90120) cof válasza MadMancs (#90118) üzenetére


cof
veterán

Hát azért eléggé megtévesztő. Tudom akár lehetne rózsaszín is, de a 3.0-val jött be a kék szín a köztudatba.

Egy ilyet: HDMI2HDMI Le akarom lopni a hangot egy külső erősítőre, és rádiónál egyéb zenénél nem kellene mennie a TV-nek.

A MiniPC-met meg a telefonnal tudom irányítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90121) MadMancs válasza cof (#90120) üzenetére


MadMancs
veterán

Hat sajnos igen.

HDMI/MHL csatiról ( ha van ilyen nálad) nem tud felvenni tápot? Ennek a kütyünek nem elég 500 mA?
Nálam egyébként van képernyő off menüpont, esetleg nálad is egyszerűbb lenne ha van, mint kütyü.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90122) cof válasza MadMancs (#90121) üzenetére


cof
veterán

Még nincs nálam, csak készülök. :D

De majd kipróbálom simán is persze, meg kimérem mennyit fogyaszt, bár nem hiába van az a +power. Nekem nincs képernyő off, de nem is a TV hangszórón akarom használni. Ha megnézed jack-en le lehet lopni az audiót, persze analóg lesz (gondolom ezért is kell a +power).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90123) MadMancs válasza cof (#90122) üzenetére


MadMancs
veterán

Képernyő off esetén működnek a kimenetek még, de ha nincs akkor persze tárgytalan.

Igen azt értem. De ugye MHL kepes HDMI kepes kiadni 900mA tápfeszt is. Kérdés a kütyü MHL képes e. Az lenne neked a legjobb.
Volt anno egy tabom, mini hdmi csatlakozóval, ott TV MHL HDMi csatival töltötte is tabot használat közben.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90124) speakertechn


speakertechn
csendes újonc

Üdv!

Valakinek van már itt tapasztalata a Sagemcom F3686AC v2 HGW el kapcsolatban? Igazaból arra lennék kíváncsi hogy ennek is vannak ping problémái mint a CB HGW-nek ?? Szeretném valahogy kicseréltetni a vodafonnal a CB-et egy ilyen "sagemcomra" ha ez jobb. Mert konkrétan a cb-el a hócipőm tele van. Eddig alternatívaként egy tc7200at használtam a ping miatt. De sajnos az elromlott múlt héten, így kénytelen voltam vissza tenni a CB-t de ez valami borzalmas srácok. online pvp játéra ez teljesen alkalmatlan, még modem módban is :W :W van már ilyen Modem valkinek, illetve össze hasonlítási alapja van? :U :)

(#90125) Beniii06 válasza speakertechn (#90124) üzenetére


Beniii06
őstag

Nincs ilyenem, de ha elérhető lenne és tudnék cserélni, akkor biztosan cserélném a sagem HGW-re. Abban más chipset van, illetve stabilnak mondható cucc a twlekomos topikból ismerve, nem tökéletes, de egy fokkal jobban mondanám a CB-től, már csak az eltérő belső miatt is. Kérdés a vodafone mennyire mókolta át a szoftverét/van-e olyan kitétel, ha VTV boxod van akkoe ugrik-e a modem mód, stb.

"Got any other secret weapons?"

(#90126) woodworm válasza speakertechn (#90124) üzenetére


woodworm
veterán

Azt csak telekomos hálózaton adja "kényszerből". A hitront sem szeretik adni lakossági előfizetőnek, szerintem ennek még kevesebb az esélye.

(#90127) speakertechn válasza Beniii06 (#90125) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

köszönöm a véleményed. Én is abban reménykedem hogy ennek nincsenek ilyen gondjai mint a cb. mi az a vtv box? : B : B

(#90128) speakertechn válasza woodworm (#90126) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

a most szomurúvá tettél. a hitron ugyan olyan rossz mint a cb. ha ismereteim nem tévednek, szóval azzal nem is lennék előrébb.

(#90129) anglergab válasza speakertechn (#90124) üzenetére


anglergab
addikt

Biztos hogy a CB okozza?
Kizártad hogy a helyi eszközök, helyi hálózat (beleértve de nem kizárólag, a wifi), DOCSIS hálózat okozza?
Érdemes mobilnettel megpróbálni, USB-n leosztva.

[ Szerkesztve ]

(#90130) kabelmania27 válasza speakertechn (#90124) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a modemértékeket, sokaknál modemüzemmódban saját routerrel stabil a netkapcsolat.

(#90131) speakertechn válasza anglergab (#90129) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

igen az okozza, túl vagyok már mindenen ami ezt a problémát illeti. normál használattal természetesen nincs gond. értem ez alatt böngészés, videózás stb. tök stabil. csak pvp játékot ne akarj vele játszani. stabil, stabil, ping 25... aztan egyszer csak ugrik egyet 300ms, es halott vagy.... termeszetesen kabelről jatszok, pvp + wifi szoba sem jöhet, ez alap. sajat routerrel modem módba 740 mega a leltöltési sebességem, akármennyire is hihetlen 500as csomag révén ennyi jön ki belőle, szóval ezen részévell nekem sosem volt gond. :)
Egyébként cb pingelési gondal kapcsolatban van itt egy nagyon jó kis cikk, ami, szuperül össze foglalja h miért is hibás ez a modem. https://logout.hu/bejegyzes/watercolour/upc_connect_box_compal_ch7465lg_problemai.html

(#90132) anglergab válasza speakertechn (#90131) üzenetére


anglergab
addikt

Mobilnettel USB-n nem jelentkezik a ping probléma?

(#90133) speakertechn válasza kabelmania27 (#90130) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

megnézem és megpróbálomm feltölteni ide a képeket. :) Nem szeretnék rá hivatkozni, ezért elnézését is kérem, de Watercolour szerint modem modban is ugyan ugy fent áll ez a hiba a cb-vel kapcsolatban. Az az nem megkerülhető modem modba való állással sem. sajnos én is ezt tapasztalom. de azért megnézem az értékeket és föltöltöm. köszi

(#90134) Beniii06 válasza speakertechn (#90127) üzenetére


Beniii06
őstag

"vtv box"

Az ez: [link]

Véleményt nem tudok róla mondani, nekem nincs ilyen.

"Got any other secret weapons?"

(#90135) speakertechn válasza anglergab (#90132) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Egy elég fincsi ki asus - rt-ac86u routerem van. illetve külön meg pingeltem már azt is, 1ms fixen. Mobilnetet adva neki, usb stickről szintén stabil :)

(#90136) speakertechn válasza Beniii06 (#90134) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

á értem mire gondolsz, nincs ilyenem, nem nézunk tv-t. szóval ez nálam nem lenne akadály elvileg.

(#90137) anglergab válasza speakertechn (#90136) üzenetére


anglergab
addikt

Volt UPC területen CB van, Telekom területen Sagemcom eszközök. Úgy tudom, nincs átjárás/cserére mód a kettő között, mivel más hálózatok (DOCSIS 3.0, de más hálózat).
Sajnos ez nem olyan mint a mobilhálózatok, ahol a független eszközök működnek a másik hálózatokon is. Ennek oka, hogy ezek szolgáltatói/managelt eszközök. Nem kell kifizetni a használathoz (ellentétben a mobillal), de a szolgáltató konfigurálja (testreszabás) és kizárólagosan meghatároz támogatott típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#90138) sixpak válasza speakertechn (#90131) üzenetére


sixpak
nagyúr

A megoldás a szolgáltatóváltás, én is most megyek rá az ügyre... agyrém, hogy 2020-ban nem lehet játszani a szolgáltató hulladékai miatt, amit persze reklámoznak ezerrel, CSÚCSMINŐSÉGŰ CONNECT BOX!!!!. az..
Az ember elkölt 6-800 ezareket pc-re, de felesleges, mert bukik minden a szarjuk miatt.
És egyesek védeni próbálják az ipari hulladék cb-t, eszem megáll.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90139) speakertechn válasza kabelmania27 (#90130) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

így sikerült feltennem. Elnézést a minőségért.

(#90140) anglergab válasza speakertechn (#90139) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a jel tökéletes (kivéve ha túl magas neki a jelerősség :) )

(#90141) speakertechn válasza anglergab (#90137) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

igen értem amit írsz logikus is. köszönöm. Azért hétfőn felhívom őket, hátha van valami megoldásuk.

(#90142) anglergab válasza speakertechn (#90141) üzenetére


anglergab
addikt

Másik CB-vel érdemes lehet kipróbálni.

(#90143) speakertechn válasza sixpak (#90138) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

így van ahogy mondod, ezt a routert is a jatékhoz vettem, mondom hátha... de ezt a sz@rt nem bírod megkerulni. A váltást már régen megtettem volna. Csak az utcánkban nincs más alternatíva sajnos. Vagy is van, de nem akarok a telekom 30/2 mbs adsl hálózatára váltani :DD illetve digi mühold. 600 méterre meg ott az optika, de a mi társasházunkhoz mar nem huzták el a kábelt. :O :O Nem is fogják. Sopronba igen szépen felosztották egymás között a területeket :W

(#90144) speakertechn válasza anglergab (#90140) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Ezen részéhez nem értek. Nem tudom mi számít jó értéknek egy ilyen modemnél.

(#90145) anglergab válasza speakertechn (#90143) üzenetére


anglergab
addikt

Illetve megpróbálhatsz kérni egy régebbi modemet. Azzal nem lesz meg az 500 Mbps, illetve a LAN/wifi részük is gyengébb mint a CB, de az esetedben megoldhatja a problémát.

(#90146) speakertechn válasza anglergab (#90145) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Igen, volt is múlt hétig egy tc7200 :) csak sajnos elfáradt, tönkre ment. Aztán most regisztráltam vissza pár napja ezt a fehér csodát. Mint új modern alternatívaként megláttam ezt az "uj" sagemcom készüléket a vodafonnál... csak ugye ez meg pechemre úgy lesz ahogy írtad fentebb... volt upc terület...

(#90147) anglergab válasza speakertechn (#90146) üzenetére


anglergab
addikt

A CMTS, DOCSIS hálózat is okozhatja ezt.
Ezeket nem egyszerű kideríteni, másik CB, illetve régebbi modem segíthet.
Illetve érdemes ezekkel router nélkül, azaz router módban is tesztelni, és közvetlenül modem módban úgy, hogy csak egy PC van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#90148) Beniii06 válasza anglergab (#90145) üzenetére


Beniii06
őstag

"Illetve megpróbálhatsz kérni egy régebbi modemet."

Ha már hivatalosan CB-re váltott, nem lehet régebbi "jót" kérni.

Mostmár egyre kevésbé opció a használtpiacról a beszerzés, mert már mindenhol visszakérik a régit, ha nem adod, akkor kiszámláznak egy csillagászati összeget, amit nyílván nem ér meg az eszköz.

"Got any other secret weapons?"

(#90149) kezo0 válasza speakertechn (#90131) üzenetére


kezo0
addikt

„sajat routerrel modem módba 740 mega a leltöltési sebességem, akármennyire is hihetlen 500as csomag révén ennyi jön ki belőle”

Ne vedd támadásnak, tényleg nem annak szánom, de ezt a 740-es DL sebességet egész egyszerűen nem tudom elhinni. Évek óta itt vagyok, úgy olvasom ezt a fórumot, mint egy könyvet, de még soha, senki nem számolt be ehhez még csak hasonló sebességről sem a UPC hálózatában. 500 a maximum, és a gyakorlatban ez néha akár 510-et vagy még egy kicsit többet is jelenthet, ha ideálisak a körülmények. Szóval itt csak valami mérési hibáról lehet szó, és nem is kicsiről.

Még egyszer: no offence.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90150) anglergab válasza kezo0 (#90149) üzenetére


anglergab
addikt

Ha van Wi-Free, Műsorvisszanéző, akkor 510 Mbps felett van. Illetve az overhead miatt is magasabbra van állítva a sebesség (hogy IP felett kijöjjön a névleges 500 Mbps megfelelő körülmények esetén). Ez amúgy nem ritka, LTE-n is a névleges 150 Mbps fölött van a valódi sebesség (egy vivőn). Ott azonban sokkal kisebb az esélye a 150 Mbps kimérésének.
De a 740 Mbps valóban kizárt, hacsak nem mérési hiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.