Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90151) Beniii06 válasza kezo0 (#90149) üzenetére


Beniii06
őstag

Gondolom a speedtest-el mért, az szokott ilyet produkálni, 1000-es netre pl. simán 1070+ Mbps-t ír(vicces egy kicsit :DDD), közben a valóság 950-970 Mbps között van. A speedtest sem a régi már, max terhelésnek jó, de sokan nem hiszik el. Ha szelessav.net-en mérne, rögtön max 500 lenne nála is szerintem.

"Got any other secret weapons?"

(#90152) kezo0 válasza Beniii06 (#90151) üzenetére


kezo0
addikt

A példádban szereplő 1070 is +10%-on belül van a névlegeshez képest, de ugye a 740 az 500-hoz képest majdnem +50%-os többletet jelent. Ekkorát még a speedtest sem tud hibázni, szóval nem tudom, milyen módon lehet ilyen értéket mérni...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90153) Beniii06 válasza kezo0 (#90152) üzenetére


Beniii06
őstag

Itt nem az arányok a fontos, hanem az, hogy fals értékeket ír ki. Én csak arra használom, hogy elindítom és nézem a routerben(és a feladatkezelőben) a sebességet, ott szépen látszik is + a szelessav-ra is mérek. Így kb. minden hibalehetőség a minimálisra csökken(minden más program lelőve természetesen, ami használná a sávszélességet), azért a 4 értékből lehet gyorsan következtetni, hogy mennyi is a valós és a speedtest szokott a legtöbbször, akár kirívóan is eltérést mutatni.

"Got any other secret weapons?"

(#90154) kabelmania27 válasza speakertechn (#90139) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Hardveraprón néha lehet találni olyan modemet (cisco 3212, 3208, 3925) amely UPC hálózatban működött, itt a topikba vannak páran akik régi tipust használnak.

(#90155) anglergab válasza Beniii06 (#90153) üzenetére


anglergab
addikt

A Feladatkezelőben nézni jó ötlet.
A MAC feletti sebességet mutatja?
Mert szinte mindig több mint amit a Speedtest mér.
A PHY-hez úgy tudom, az operációs rendszer, kernel nem fér hozzá, a legalsó réteg Etherneten/wifin a MAC amit lát. LTE-n meg az IP, ott a MAC-et sem látja az operációs rendszer (azt egy másik számítógép/operációs rendszer kezeli kizárólagosan).

A másik, hogy a parancssoros Speedtest megbízhatóbb. Persze ott is többször érdemes mérni, más időpontokban, több szerverrel.

[ Szerkesztve ]

(#90156) speakertechn válasza kezo0 (#90149) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Figyelj, nem vagyok már kisgyerek, miért mondanám ha nem így lenne :F és még csak nem is szimpatizálok velük, mert annyi bajom volt már velük, égen a csillag. Tessék itt van két kép, most mértem.

(#90157) speakertechn válasza Beniii06 (#90151) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Nem. Xbox beepitett sebesség merojet használom. És mivel routerembe is van sebesség mérő, ott is ezt az értéket muataja, miközben merek az xbox-bol. De webes felületről is ennyit mérek, kábeles kapcsolat esetén :) sőt, mertem már ezeknél az értékeknel többet is, de azt le sem merem írni, mert van aki ezt sem hiszi el. :N ha csak connectboxrol megy a hálózat router módban, 400at is nehezen éri el a mért eredmény ;) szóval ez bizony ennyi, csak normális routert kell használni. Már ha van rá igénye az embernek.. Mert én például egy stabil pingnek jobban tudnék örülni, egy 200mbs sebessegel.....

(#90158) speakertechn válasza kabelmania27 (#90154) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Köszi a választ. 1db jó minőségű kettes osztó van a lakásban (upc amit használt) csillapító nincs bekotve. Esetleg szerezzek be egyet és próbáljam ki úgy?

(#90159) cof válasza speakertechn (#90157) üzenetére


cof
veterán

Ezek false eredmények.

A szelessav.net mit mutat? Meg egy google letöltés is sokkal pontosabb mint az xbox mérője.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90160) tomp válasza speakertechn (#90157) üzenetére


tomp
félisten

Ha a CB 500-as konfigot kap akkor nem tudsz ilyen értéket mérni!
Mérd meg pc-n speedtest parancssorral vagy Win10-es alkalmazással. Ez nehezen hihető!
Amúgy ha belépsz a CB felületére és megnézed a Haladó beállítások->Eszközök->Hálózat állapota menüt, ott a Konfigurációt akkor megnézheted, hogy a CB max mennyit enged!
500-as netnél:
Max. adatforgalmi érték: 537600000 bps
Azaz max 537,6Mbps-et enged a CB.

(#90162) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Számla befizetése után a számlaidőszak vége előtt lemondom a szolgáltatást, azonnal le is lövik. Visszakapom az időarányos havi díjat?

(#90163) gduck válasza speakertechn (#90157) üzenetére


gduck
addikt

Hát azért picit gyanúsak ezek az értékek. Nálam ilyen és a PC-ben is Corei7+SSD van, szóval nem lehet szűk keresztmetszet ;) Jó lenne tudni, melyik szervert használja az XBOX.

XBOX:

PC:

(#90164) anglergab válasza speakertechn (#90156) üzenetére


anglergab
addikt

Elhisszük, hogy annyit mérsz. A kollégák arra világítottak rá, hogy rossz/hibás a mérés.
Mérd meg Speedtest-tel parancssorból / Windows 10 app-ból és közben készíts screenshotot a Feladatkezelő > Teljesítmény > Ethernet grafikonról.

[ Szerkesztve ]

(#90165) anglergab válasza gduck (#90163) üzenetére


anglergab
addikt

Egy rosszul mérő szervert.
Ha ilyen kiugró érték van, akkor érdemes telefonról leosztani neki netet, és azzal is megmérni.
Mind a kettő felfelé fog torzítani, hasonló mértékben.
Persze egyszerűbb parancssorból / Windows 10 app-pal mérni, és közben a Feladatkezelőt figyelni. Az utóbbi a L2 overhead miatt mindig kicsit több mint a valós IP felett elérhető (L3) sebesség (ennyit "torzít"), de amúgy nagyon pontos.

[ Szerkesztve ]

(#90166) anglergab válasza anglergab (#90165) üzenetére


anglergab
addikt

Amúgy sokat számít a szerver, ezek egymás utáni mérések, azonos körülmények esetén, a piros vonal a letöltés átlaga:

Látszik, hogy a burst majdnem elérte az 500 Mbps-et L2/MAC rétegben a 2. esetben.

(#90167) speakertechn válasza #72445440 (#90161) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Senkit nem akarok meggyozni, és nem is tartozom senkinek magyarázattal ;) én így mértem, ennyit mutatott. Ebből a mérési módszerbol,mindenki azt a következtetést vonja le ami neki megfelel. Ha ez nem valós, akkor nem valós, engem nem érdekel. Nem is akarom h ennyi legyen. Csak mint érdekesség említettem meg tegnap, a problem mellé!! Az első számú prioritás és kérdés számomra nem ez volt. De ha olvastad volna akkor ertened, tudnad hogyan került ez szoba. Nem is értem mi a gondod. :C ha azt mondod hogy ez nem valós érték, én elhiszem neked ;)

Másik, utalom ha meghazudtolnak, soha nem hazudok senkinek, az hogy tudatlanságombol fakadoan írtam egy letöltési sebbesegget mint érdekesség elnézést, nem akartam senkit félre vezetni..... Te meg "kötve hiszem h annyit mersz" .... És még én vagyok unszimpatikus... :C Ember írd azt hogy lehet annyit mutatott az eszköz amin mertel, de az nem lehet valós sajnos. Mindjárt máskep hangzik. Ennyi. Aztán a képel csupán annyit bizonyítottan h valóban ennyit mutat a mert érték. Semmi más bizonyítási értéke nem volt, csak a meghazudtolasom kiigazitasat szolgálta. Ami ezek szerint nem valós, és elhiszem nektek. 🙂 De azért majd megmérem ahogy írták, a sracok,h te is megnyugodj, hogy biztosan igazad van.😉 Bár igazad nem lehet, mert semmit nem állítottam, és szálltam vitába.

(#90168) Livius válasza speakertechn (#90167) üzenetére


Livius
őstag

Ahhoz képest, hogy senkit nem akarsz meggyőzni meg nem érdekel a másik, az előbb még hencegve és dicsekedtél vele, hogy Te jóval többet tudsz mérni mint 500 Mb egy olyan sebességteszttel, ami szinte nem is sebességteszt, csak egy tájékoztató funkció az Xboxokban. Most meg elzárkózol a normális körülmények között mért eredmény felmutatásáról, mert a végén még tényleg kiderülne hogy ki a hülye valójában. Gratula ehhez a hozzálláshoz meg stílushoz. Szerintem offoljuk a témát, felesleges olyannal ezen vitatkozni aki annyira nem ért szakmailag hozzá, hogy képes ész nélkül egy Xboxos mérést elhinni és azt villogtatni, aztán még ráadásul a webes ugyan olyan bizonytalan mérésekre hivatkozni hogy ott is megvan, kész vicc vagy.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90169) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Vodafone ezt a rettenet ótvar boxát vajon mikor akarja tovább fejleszteni softwaresen ? :W
500as netem van , éve óta koppra megvan, így most is, lassulást nem igen tapasztaltam.
Én bal*asz user Horizonról átmentem erre a vodás dobozra, de annyit nyertem csak vele hogy a csatorna váltások átlag 3-4 másodperc (vagy több)

Használhatatlan, nem lehet tévézni azaz műsort keresni :W :W

(#90171) zolee001


zolee001
őstag

Pedig pár hónapja micsoda versenyt futottak itt a userek,hogy kinek lesz leghamarabb vtv box a tulajdonában
Számomra cable tv egyenlö a dvb-c vel semmiféle kódolás,se StB se smart sem stupid kártya és semmiféle box vagy legyen bármi a fantázia neve

(#90172) szabogabor10 válasza zolee001 (#90171) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kódolásra pedig szükség van, ha több tv csomag van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90173) rgeorge


rgeorge
addikt

Gyors kérdés: Cisco box hard reset után a felvett műsorok megmaradnak, de a beprogramozott felvételekkel mi történik?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#90174) cof válasza szabogabor10 (#90172) üzenetére


cof
veterán

Igen, de nem mindegyik csomagra lenne szükséges a kódolás. Az alap csomagra gondolok, ami most a TV Comfort, csak hát nekik plusz pénz az is ha kiadják a cuccaikat az ügyfélnek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90175) Ghostman78 válasza #72445440 (#90170) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Én úgy tudom , hogy ez nem egyedi , sőt elég áltanos dolog.
Ügyfélszogálat türelmet kér.

(#90176) zolee001 válasza szabogabor10 (#90172) üzenetére


zolee001
őstag

A diginél koax,abba kötöd amibe akarod és csomagnak megfelöen jönnek a csatik,erre gondoltam
A upc esetében (dvb-c esetén) csupán görénységböl (lehuzás) volt kötelezö a StB vagy a kártya

(#90178) zolee001 válasza szabogabor10 (#90172) üzenetére


zolee001
őstag

A digi képes megoldani 1 db koax kábellel ndenféle felesleges ketyere (lehuzás) nélkül és abba kötöd amibe akarod?
Upc esetében csak görénység és egyben plussz lehuzás volt a StB és a kártya
Az ip alapon (nevezzük bármi technologiának ami interneten jön) az a szolgáltatónak jó,1 db user által kifizetett interneten adják a tv-t és a voip telefont persze plussz haszonért ugyanazon infrastrukturán

AZ ELÖZÖ UGY TÜNT NEM MENT ÁT IDÖTULLÉPÉS MIATT

[ Szerkesztve ]

(#90179) zolee001 válasza #72445440 (#90177) üzenetére


zolee001
őstag

Mint elöfizetö hol érdekel engem a szolgáltató hálózata és megállapodásai?
Mit nyujt,milyen minöséggel megbizhatósággal és mennyiért,szerintem ez a lényeg
Kötelezö persze plussz pénzért még egy felesleges népi kinai ketyere ha tv-t akarok nézni esetleg több helyiségben kanócokkal mindennel vagy nem?

(#90180) cof válasza zolee001 (#90179) üzenetére


cof
veterán

Kicsit túlreagálod.

Diginél egy csomag van csak, úgy könnyű. Itt meg volt valamikor 3 is, Digital Bronze, Silver, Gold és még ezek is futnak csak már nem rendelhetőek, szóval van jelenleg 5 TV csomag, egyszerűen nem megoldható valamilyen azonosítás nélkül, és erre van a kártya.

Egyébként a Diginél is ha többet akarsz, mint pl. HBO vagy FilmNOW, oda is kell szolgabox vagy kártya. Szóval az sem különb.

Itt a csomagokat kellene rendbe tenni UPC-nél, kivezetni a régieket, és akinek Digital X van, átnevezni TV Comfort-ra, és lehetne ez a csomag kódolatlan, de hát úgy sem az lesz amit én elképzelek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90181) pjen válasza #72445440 (#90177) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul a beltéri korlátozza a Tv képességeit is.A PVR képes Tv k csak az antennán érkező jelet tudják rögzíteni. :((

(#90182) Intruder2k5 válasza zolee001 (#90179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem először is nyugodj meg, aztán pedig gondold újra amit írtál. A DIGI sem oldott sem meg semmit, csupán a DIGI-nél 1db TV csomag van, amiben benne van a csatornák 98%-a. Azon kívül már csak 3 darab extra csomag van, mint a felnőtt csatornák, az HBO pack, és a Film Now, viszont utóbbiakhoz a DIGI-nél is Smart CAM, ami itt a Média Card, vagy pedig box kell, amiből ott is csak egy darab ingyenes, ráadásul egy előfizetéshez összesen kettő kérhető belőle.

Bár abban egyetértünk, hogy a DIGI megoldása szimpatikusabb, viszont ne felejtsük el, hogy ott van pl. a Telekom IPTV, ahol meg abszolút megkerülhetetlen a box, a TV csak egy teljesen funkciót vesztett megjelenítő szerepet tölti be. Ehhez képest a UPC / Vodafone megoldása még mindig jobb.

[ Szerkesztve ]

(#90183) Toth_Jani válasza zolee001 (#90179) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk ebben maximálisan igazad van, a szolgáltató megállapodásihoz semmi közünk, nekünk csak egy feladatunk van kiválasztani azt a szolgáltatót aki az igényeinknek megfelelő szolgáltatást biztosit.
Ugyanúgy mint ahogy KFC-be sem megyünk pacalt enni.

(#90184) zolee001 válasza cof (#90180) üzenetére


zolee001
őstag

Nos valóban egy csomag van,de régen több csomagot ajánlottak és auth nélkül müködött,ki mit fizetett azt kapta alapon
Nem rendelkezem tv elöfizetéssel ,az ex upc esetében a fentebb emlitett policy miatt valamint nem vagyok vevö a 10 percenként 20 perc reklámbámulással és mindezért még fizessek is
Ugyanakkor 1 db vlc és némi szaktudás és ott a világ összes tv kanálisa

(#90185) viktorhu válasza zolee001 (#90178) üzenetére


viktorhu
veterán

A diginél csak a teljes csomag létezik, aki nem akarja az egészet fizetni, nincs rá lehetősége, így oldották meg.

Én mondjuk annyira akarok lineáris tévét magamnak, mint gőzgépmeghajtást az autómba, de ha valaki ez alapján választ szolgáltatót, lelke rajta.

(#90186) cof válasza zolee001 (#90184) üzenetére


cof
veterán

Ezer éve voltam már Digis, valóban ha jól emlékszem ott is volt egy alap csomag meg egy fullos. Nekünk abban az időben csak analógon jött, talán még nem is volt digitális TV, passz. Jó 10 éve volt már Digi nálunk.

Megoldható természetesen egy szűrővel is a korlátozás koax-ra, ha növekvő sorrendben vannak a csomagok a frekvenciákon.

De ez macera, csomagváltásnál ki kellene ballagni egy technikusnak mindig.

Itt az UPC-n a TV csomagokat kellene egységesíteni, addig úgy sem lesz változás.

VLC-s IPTV-vel szívtam én is sokat, kösz nem kell. Hol megy, hol nem a stream. Aztán vadászni megint linkek után.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90187) zolee001 válasza Intruder2k5 (#90182) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,uj info volt számomra hogy a diginál 1 db csomag van,olyan 2008 körül rendelkeztem digi szolgáltatással és emlékeim szerint akkoriban 3 db csomag volt
Gondolom lépcsöházakban volt osztva a tv jel ,hogy kinek mi jár de az biztos ,hogy semmiféle ketyere nem kellett plusszban

A telekom az más az iptv technologiával,aránylag kevés az olyan tv készülék ami gyárilag támogatja az iptv-t és akkor sem menne a user sokra vele mivel a T ugyanugy kódolja

(#90188) anglergab válasza zolee001 (#90187) üzenetére


anglergab
addikt

IPTV-hez kötelező a settopbox mindenhol.

(#90190) cof válasza #72445440 (#90189) üzenetére


cof
veterán

...csak itt most egyszerű felhasználókra...

Mi lenne egyszerűbb ennél a felhasználónak, hogy bedugom a TV-be a koax-ot, és megy minden. Hát semmi. :)

A tömegigény meg nem a visszanézős, felvevős, hiperfelhős marhaságok, csak nincs választás, és ezeket erőltetik.

De tényleg kár az almát körtével összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90191) zolee001 válasza #72445440 (#90189) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,hozzászólásom a saját véleményemet,hozzáállásomat tükrözi,ugyanakkor érdekes olvasni akik pár hónapja versenyt futottak a vtv boxért manapság nem tul öszinte a mosolyuk

(#90192) speakertechn válasza Livius (#90168) üzenetére


speakertechn
csendes újonc

Látom komoly gondjaid vannak értő olvasásból. Nem is értem egyáltalán miért álltam veled szóba. Tipikus fórumokon kötekedő egyén vagy. Még hogy hencegtem, :O Kiakarok bújni, :O vicc vagyok :O olvasd el amit írtam, javaslom jó sokszor tedd. Talán más vélemenyed lesz. Szakmailag.... feltettem egy kérdést, ami priorítás volt számomra, te erre abszolút nem regaltál..

(#90193) tomp válasza zolee001 (#90191) üzenetére


tomp
félisten

Magával a boxal elégedett vagyok. De azzal már nagyon nem, hogy nem közölték velem miszerint egy béta teszt szolgáltatást adnak el nekem teljes áron...
Megírtam nekik mint hiba. Nem válaszoltak csak a robot csaj hívogat, hogy NINCS hiba...
Megvárom a nagy karbantartást. Ha nem lesz változás akkor elmegyek az egyik irodájukba és ott teszek írásos panaszt...

(#90194) zolee001 válasza tomp (#90193) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,maga a box a szolgáltatás,ha elégedett vagy a boxal akkor magyarul tetszik a design vagy nem is tudom ugyanakkor tv és a tartalomfogyasztás (amire tervezték) az nem annyira müködik

(#90197) Gubu0101 válasza #72445440 (#90196) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ez a kihuzom bedugom nallunk minden napos elso indulasnal, de akar napkozbe is lefagy ugy, hogy kikell huzni.
Valahogy mar elment a kedvem a hibauzenetes emailektol, erdemben semmit nem csinalnak, csak vissza irnak, hogy javitottak es minden ok. Termeszetesen masnap ugyan ez a napi indulas ujrakezdodik :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#90198) pjen válasza #72445440 (#90195) üzenetére


pjen
félisten

Na ez Voda UPC vonalon se megy simán.Hányszor fordul elő például nálam is.Elmety azdás,nem vesz fel,nem lehet vissza nézni.Akkor jön hogy húzza ki a hálózati kábelt,telepitse ujra a 3 újjas modszerrel stb.A Diginél bedugom a koaxot és megy.Mindkettőt használom,az upc 20hbájára jut max 1 digis.

(#90199) tomp válasza zolee001 (#90194) üzenetére


tomp
félisten

Maga a box működése nálam jó. Nem fagy, nem lassú. Egyedül DD hangsáv hiányzik és a kedvencek lista.

(#90200) zolee001 válasza tomp (#90199) üzenetére


zolee001
őstag

Csak az itteni kommentek alapján ismerem a felmerült problémákat,mivel internet alapon müködik igy függ az adott hálózat minöségétöl a müködése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.