Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) Gubu0101 válasza PirosHello (#89248) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem érdemes kihívni egy technikust,ott más gebasz lesz,én is városban lakok,de azért a fent említett értékek mindig meg vannak szinte..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89252) PirosHello válasza Gubu0101 (#89249) üzenetére


PirosHello
senior tag

Bizisten otthon a CB-re kötött kábellal is megmérem.

Sztem simán hasonlót fog mérni, mint routerrel, csak egy kicsit lesz gyorsabb, mondjuk 100Mbits. :(((

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#89253) PirosHello válasza Gubu0101 (#89251) üzenetére


PirosHello
senior tag

Mérés után (kábeles) kihívok egy Vodás technikust, még az sem baj ha kiszámlázzák. 99%-ig biztos vok benne, hogy valami a hálózatommal nem stimmel. :W

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#89254) Gubu0101 válasza PirosHello (#89253) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azért nem fognak többet számlázni,esetleg,lakáson belül nézd meg a coaxot nincs e megsérülve,vagy valamelyik elosztónál nincs e fellazulva a bekötés.
Amúgy látod,nekem mobilon többet mér Wifin 5Ghz-en mint ha számítógépről mérek :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89255) PirosHello válasza Gubu0101 (#89254) üzenetére


PirosHello
senior tag

Megnézem a koaxos kötéseket, a CB-nál biztosan jó, azt tegnap megnéztem. Még a TV elosztónál is rápislogok.
Olyan érzésem van, mintha egy bizonyos sávszélesség elérésénél valami miatt hirtelen "berántják a kéziféket" és a sávszélességem harmadára esik vissza stabilan. A következő mérésnél uez, majd megint. Lehet kötéshiba, de ha nem az, technikust hívok.
Ráadásul mindkét frekin (2,4 és 5 G) ugyanezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#89256) Gubu0101 válasza PirosHello (#89255) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem is,jobb lesz egy technikus,mert gyorsabb mint ha te magad keresgéled a hibát stb :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89257) anglergab válasza Gubu0101 (#89249) üzenetére


anglergab
addikt

Azt nem írtam, hogy nem lehet ilyet mérni. De nem ez az átlagos :)

(#89258) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Most jött mail :DD

Tájékoztatjuk, hogy a jogszabályi előírások alapján kötbérfizetési kötelezettségünk keletkezett. A további információkat a mellékelt tájékoztatóban találja.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89259) viktorhu válasza Gubu0101 (#89249) üzenetére


viktorhu
veterán

Bőven hibahatáron belüli különbség, főleg hogy ennyire különböző eszközökről mérted.

Ezek gyakorlatilag egyforma értékek.

(#89260) kabelmania27 válasza PirosHello (#89245) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
192.168.100.1 címen betudsz lépni a modembe.
Egy hsz-ba kellene másolnod a modem oldaláról haladó beállítások, hálózat állapota menüpontból a letöltési és feltöltési értékeket.

(#89261) anglergab válasza viktorhu (#89259) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, a wifi 100 Mbps-eket ingadozhat, főleg ha van pár fal a jel útjában.
Illetve az összes wifis és UTP-s eszköz 1 Gbps-on osztozik le- és feltöltésben is. Továbbá a wifis eszközök a linksebességen osztoznak mind, amiben van sok overhead, illetve zavarják egymást (eszközök és routerek is). Ez a mobilnetre is igaz (ott kisebb a késleltetés és az overhead a wifihez képest).

[ Szerkesztve ]

(#89262) viktorhu válasza PirosHello (#89255) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez sima mérési hiba (hogy menet közben csökken vagy növekszik a kijelzett sebesség).

Mindenképpen a kábeles mérés az első, nem chrome alól, javaslom az nmhh szelessav.net oldalát hozzá.

(#89263) cof válasza Gubu0101 (#89249) üzenetére


cof
veterán

Jól néz ki, de a jobb oldal az nagyon sovány... :D

Még egy 1-es elférne a 22-es előtt, akkor rendben lennénk.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89264) anglergab válasza cof (#89263) üzenetére


anglergab
addikt

Valaki tudja esetleg hogy miért 22 Mbps a feltöltési maximum? Azaz miért ennyire aszimmetrikus a sebesség mint az ADSL-nél volt?
A 4-6 db feltöltési csatornának sokkal nagyobb a linksebessége.

A feltöltési zajszint, a feltöltési szegmensméret vagy a szegmens uplinkje a szűk keresztmetszet?

[ Szerkesztve ]

(#89265) Gubu0101 válasza cof (#89263) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hirtelen fellángolás lehetett,azóta se mértem ennyit,érdekes modon,most vissza néztem a műszer által mért értékeket,de sehol nincs 500.490 az átlag és alatta.
Most vissza esett 400 alá,biztos indul az online suli :D :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89266) Spartacushu


Spartacushu
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy aki már esetleg rendel a UPC-től vagy Vodafontol nem tudom már hogy hívjam mivel elvileg egy a kettő, Hogy Tv-t rendeltem és hol tudom azt esetleg nyomon követni. Illetve mik a tapasztalaitok készülékrendelés kapcsán velük. Válaszotokat előre is köszönöm!! :))

(#89267) Gzu73


Gzu73
tag

az mennyire normális hogy nem érem el a connect boxot?
újraindítottam, mert a kapcsolatnál azt, hogy korlátozott, csak feltöltés, és azóta meg nem akar betölteni.
se a 192.168.0.1, se a 192.168.100.1 nem jó.

(#89268) Beniii06 válasza Gzu73 (#89267) üzenetére


Beniii06
őstag

192.168.1.1?

Ha így sem jó, akkor reset-eld ki, persze csak akkor ha utána be is tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#89269) Gzu73 válasza Beniii06 (#89268) üzenetére


Gzu73
tag

közben nagy nehezen megjött a kis k*cs*g.

(#89270) anglergab válasza Gzu73 (#89267) üzenetére


anglergab
addikt

Ilyenkor általában rossz a PC oldali IP cím (link-local).

[ Szerkesztve ]

(#89271) kabelmania27 válasza Tyroc (#89203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a következő hsz-ba másolnád a modemértékeket meg lehetne írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.

(#89272) Samott


Samott
addikt

Sracok a vodafone tenyleg ekkora hulladek szolgaltato? Hibabejelentenek, de 40 perce zene szol a vonalukon...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89273) MadMancs válasza Samott (#89272) üzenetére


MadMancs
veterán

40 perc az semmi. Volt már itt másfél órás zene is. :DDD Egyébként otthoni szolgáltatás téren valóban sok a panasz. Mondjuk nekem 2 hete szombaton ~2perc alatt felvették a hibabejelentés menüpont alatt. Mondjuk én mobil fronton redes vagyok, így elsőbbségi pioritás van 1270en, de nem tudom ez érvényes e az otthoni szolgáltatás menüpontra is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89274) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nagyjából 2 hónapja van Vodafone otthoni szolgáltatásom, de eddig csak a baj van vele. 500 megabites netem van, de örülök ha 250-et mérek általában, ráadásul teljesen instabil az egész! A tv, na az még ennél is idegesítőbb. Mi ez a fos menürendszer? Lassú az egész, idiótán van kitalálva a kedvencek használata, nem mindig reagál a távirányítóra, számomra ez ilyen formában teljesen használhatatlan.. most éppen a HD csatornák nem akarnak bejönni 😂, vicc kategória! Annyira kiidegelt ez a Horizon Box, hogy rákötöttem a kábelt a tv-re, ami tegnapig estig volt hajlandó működni.. nálam lesz valami probléma, vagy ez csak úgy fog működni rendesen, ha kérek tőlük CI kártyát? Voltam már szinte minden szolgáltatónál, de ilyen problémáim sehol nem voltak. Sajnos az első kerületnek ezen a részén nincs más opció jelenleg :(. Van esetleg valami ötletetek, hogy mit tudnék ezzel kezdeni? Vagy ez ilyen, és szokjak hozzá? 😂 Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#89275) kabelmania27 válasza Ronam (#89274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezetékes kapcsolattal nézd meg milyen a letöltési sebesség.
Kódolatlanul csak 26-27csatorna jön ezért érdemes lenne a boxot cserélned médiacardra.
Ha megírod a modemértékeket + milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma miatt van-e gond a szolgáltatásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#89276) inf3rno válasza Ronam (#89274) üzenetére


inf3rno
nagyúr

CI kártyát mindenképp javaslom. Nekem úgy rémlik, hogy csak CI+ kompatibilis amit adnak, úgyhogy régi TV-vel és TV tunerrel nem fog működni. De biztosan én sem tudom. A tuner kapcsán érdekelne engem is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#89277) Ronam válasza kabelmania27 (#89275) üzenetére


Ronam
addikt




Ezt most kábelről mértem, szóval valami tuti nem stimmel.. Próbáltam a DIGI-t választani a Speedtest-en, úgy viszont 505 Mbps-t mért.

Ezekre gondoltál? Kártyát akkor majd kérek tőlük, csak az a furcsa, hogy az elmúlt 1 hétben ment minden csatorna a box nélkül is, tegnap viszont már azt írta a tv, hogy kódoltak a csatornák.. Az is furcsa, hogy a HD adások nem működnek a box-szal sem, majd megpróbálom újraindítani, hátha az segít.

[ Szerkesztve ]

(#89278) MadMancs válasza inf3rno (#89276) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha a van DVB-C Tuner akkor működni fog. Interfacenek kell CI+ nak lenni amibe modul + kártya megy.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89279) Ronam válasza Ronam (#89277) üzenetére


Ronam
addikt

Wifi-ről mérve:


(#89280) cof válasza Ronam (#89277) üzenetére


cof
veterán

Kártyát akkor majd kérek tőlük, csak az a furcsa, hogy az elmúlt 1 hétben ment minden csatorna a box nélkül is, tegnap viszont már azt írta a tv, hogy kódoltak a csatornák..

Azért mentek a csatornák mert kódolatlan időszak volt március közepétől tegnapig, ezért nem kellett hozzá semmi, kártya vagy BOX. Mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89281) inf3rno válasza MadMancs (#89278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de elvileg nem létezik ilyen PC-hez, mert a másolásvédelem miatt nem adnak hozzá licenszet egyik gyártónak sem. Csak dobozok és tévék vannak CI+-al, PCI kártyák vagy USB-s kütyük nincsenek. Legalábbis ezt olvastam több helyen is. De ha tudsz valami CI+-os megoldást PC-re, akkor ne tartsd magadban!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#89282) MadMancs válasza inf3rno (#89281) üzenetére


MadMancs
veterán

Fórumtárs tv ről beszélsz.
Egyébként nem érdekelt soha PC-s vétel, de régebben olvastam PC-s fórumokon hogy megoldható a dolog.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89283) Gyurka6 válasza Ronam (#89277) üzenetére


Gyurka6
őstag

speedtest.net -en mérj

Gyurka

(#89284) inf3rno válasza MadMancs (#89282) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én meg azt olvastam, hogy CI-vel oldható csak meg CI+-al nem. Vannak olyan szolgáltatók állítólag ahol CI van, vagy a CI+ kártya kompatibilis a CI foglalattal is valahogyan. De kb. ennyit tudok a témáról. Nekem úgy rémlik annak idején a UPC azt írta, hogy csak CI+-al működik a kártyájuk, amikor a dobozukat lecseréltem kártyákra.

Nekem jobb lenne úgy, ha csinálnék erre egy mini ITX-es PC-t, vagy SBC-t Linux-al, és az csinálná a kikódolást, hálózatról lejátszást, stb. azon a kijelzőn, amit én használok. Mert a PC-t könnyen tudnám napra készen tartani, a TV meg lehetne nagyon buta mellette, esetleg akár még TV helyett monitort és valami hang rendszert is berakhatnék mellé. Kimondottan irritál az "okos" TV-k esetében, hogy megszűnik a support néhány év után és nem javítják a szoftver hibákat sem. Ezen meg tudnék folyamatosan szoftvert frissíteni, vagy akár még hardvert is minimális kiadással. Gyakorlatilag azt tudná, mint a most kapható dobozok, csak bármikor belenyúlhatnék, módosíthatnám, fejleszthetném.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#89285) cof válasza inf3rno (#89284) üzenetére


cof
veterán

A CI és CI+ között csak a szoftver a különbség. A foglalat ugye ugyanaz, belemegy, csak a CI+ dekódolása rafináltabb, és nincs nagyon hozzá szoftver.

Itt UPC-nél CI+ kódolás van. Olyan BOX-ot kellene szerezned amit lehet moddolni, valamilyen Linux alapút, amiben van CI modul foglalat.

Aztán TVHeadend-el megoldható onnantól bármi. Hátránya itt is, hogy csak egy eszközön lehet nézni akkor is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89286) Floyd80 válasza cof (#89237) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, gyári beállítás megoldotta. :) Én is rányomtam tegnap, csak nem vártam meg amíg újraindul, azt hittem egy ok és kész.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#89287) viktorhu válasza Ronam (#89277) üzenetére


viktorhu
veterán

"Próbáltam a DIGI-t választani a Speedtest-en, úgy viszont 505 Mbps-t mért."

Akkor mi a probléma?

(#89288) Marcsello31 válasza Ronam (#89279) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Wifiről hogy sikerült ekkora sebességet mérned? Milen adapterrel,
milyenbeállítással, és géppel?

(#89289) kezo0 válasza Ronam (#89277) üzenetére


kezo0
addikt

Az, hogy a UPC/Vodafone a szolgáltatód, nem azt jelenti, hogy csak a UPC/Vodafone szerverével lehet a sebességet mérni. Ha találsz akár csak egy szervert is, amellyel megfelelő sebességet mérsz, akkor megvan az előfizetett sebességed. Más szervereket választva olyan dolgok korlátozhatják a mérés által mutatott értéket, amiről nem a szolgáltatód tehet. (Pl. adott esetben a UPC szervere és/vagy az odavezető „út” is lehet terhelt.)

Most pl. én is csak 188 Mbps-t mérek a Voda szervert választva, de ha pl. a MobilGo szervert választom, akkor ez az eredmény (ráadásul wifi-n keresztül, egy iPad minin mérve):

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89290) Ronam válasza viktorhu (#89287) üzenetére


Ronam
addikt

Az a problémám, hogy wifin közel sem érek el ilyen értékeket, pedig annyira nem vagyok messze a routertől, egészen pontosan egy szobában van, de a kábelt meg problémás eljuttatnom a gépig. Tehát wifiről szeretném mindenképpen használni a netet, normálisak ezek az értékek? Mert szerintem nem..

#89288 Marcsello31: 5 Ghz-en próbáltam, egy HP Omen 15-ax003nh laptopról.

#89289 kezo0: ok, kábelen megvan a sebesség, de mi a helyzet a wifivel? DIGI-nél voltam pár hónapja, ott nem voltak ilyen problémáim. Itt konkrétan előfordul naponta többször is, hogy pár másodpercre teljesen lehal a net.

[ Szerkesztve ]

(#89291) inf3rno válasza cof (#89285) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Utána nézek, hogy milyen dobozok vannak, meg hogy esetleg létezik e PC-re valami CI+-os szoftver, ha a foglalat tényleg ugyanaz.

Buliban hasznos! =]

(#89292) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Honnan lehet megállapítani hogy ipv4 vagy ipv6 van-e bekapcsolva? Ma az ügyfélszolgálat javaslatára gyári beállításokra állítottam vissza a connect boxot. A visszaállítás után szépen jött az 500megabit/s. Most este megint elkezdte eldobni az 5Ghz-es hálózatot, egyszerűen nem látszik sehol de a connect box felületén azt mutatja hogy aktív. Direkt 2 külön néven neveztem el a 2,4-es és 5Ghz-es hálókat. Újraindítottam a boxot menüből akkor kb 2 másodpoercenként jelentek meg az ssdid-k majd tüntek el. Ezt megunva hardveres(tápelvétel) reset következett. Most úgy néz ki észhez tért, de érdekes hogy ipv6-os címet ír. Pár hete kapcsoltattam be az ipv4-t. A conect box menüjében van modem üzemmód és port forward is.

ui: Most nem tudok csatlakozni a connect box felületére(pingre sem válaszol), de net viszont van....

[ Szerkesztve ]

(#89293) kezo0 válasza kezo0 (#89289) üzenetére


kezo0
addikt

Kifutottam a szerk. időből, szóval ez van nálam wifin, a MobilGo szervert választva a mérésnél, miközben a Voda szervert választva a felét sem méri a Speedtest. Vagyis megvan a max. sebesség, csak a Voda szerverhez kapcsolódva most éppen nincs meg. De hát úgy egyébként nem akarok a Voda szerverhez kapcsolódni, csak a mérés miatt próbálkoztam vele. ;)

Ronam: a wifire egyetlen szolgáltató sem vállal garanciát, a kínált sebesség mindig vezetékes kapcsolatra értendő. Más kérdés, hogy nekem most wifin is átjön. A Connect Box modem (bridge) módban van, utána egy saját router (Asus RT-AC68U) van kötve, ahhoz kapcsolódom egy iPad mini 5-össel 5 GHz-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89294) inf3rno válasza Ronam (#89290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ookla nekem sem mindig hozza a maxot. Jobban járnál ha helyi hálózaton mérnél sebességet iperf-el először [link], már ha van több géped is, nem csak egy. Ha ott sincs meg, akkor valami a wifi beállításaiddal rossz. Nagyobb esély van rá, hogy a laptopban kell keresni a hibát, és nem a CB-ben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#89295) Ronam válasza kezo0 (#89293) üzenetére


Ronam
addikt

De nekem ilyet nem sikerül mérnem wifin 😂

(#89296) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Beállítottam a UPC Voda connect boxot ahol a wi-fi jelszó min 10 karakter... A midea légkondimnak meg sok a 10 karakter... Ötlet?
Probaltam bekapcsolni vendég hálózatot ott csak 8 az elvárt de az meg 5ghz-est csinál is nincs alternatíva 2.4-re... :W

(#89297) viktorhu válasza Ronam (#89290) üzenetére


viktorhu
veterán

Oké, akkor a netkapcsolat rendben van, most már csak a wifit kell beállítani.

A 200 megabit egészen jó érték wifin első körben. Milyen a linksebesség a router és a géped között?

Milyen sávszélesség van 5GHz-en beállítva? Csak Te vagy a router sávjában, vagy a szomszédok is bezavarnak? Ez esetben érdemes lenne átrakni szabadon lévő sávba a wifit.

A legstabilabb wifi kapcsolatot egyébként úgy éred el, ha bridge módba teszed a connect boxot, és saját routert csatlakoztatsz rá. Mit használtál a diginél? Nincs már meg az a routered?

(#89299) Beniii06 válasza bigdady (#89296) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha fontos a klíma vezérlése, akkor minimum egy AP-ra(vagyis saját "router") be kell ruháznod pluszban. Ha jól emlékszem a tplinkeken 8 karakter beállítható mint jelszó hosszúság, legalábbis, amik nekem korábban voltak, azokon be lehetett állítani.

"Got any other secret weapons?"

(#89300) cof válasza tototos (#89292) üzenetére


cof
veterán

Ha van a menüben modem üzemmód, akkor IPv4-ben vagy. Nem tudsz csatlakozni 192.168.100.1-en sem? Talán döglődik?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.