Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) Livius válasza #72445440 (#90894) üzenetére


Livius
őstag

Ha jogilag kell cserélni a cuccot, mert a név nem használható akkor ez van, nincs mese. Ezen a téren keményebben bukhatják a pénzt, itt a gatyájukat is ráfizetnék különböző perekben nem úgy mint amikor a DD-t a parasztnak kifelejtik a boxból.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90902) Livius válasza #72445440 (#90900) üzenetére


Livius
őstag

A weboldalon kint van nagy betűkkel a box ábráján, hogy Dolby Digital 5.1, valamint azokért a csatornákért is fizeted a havi díjat keményen aminek ebben kéne jönni.

https://www.upc.hu/keszulekek/mediaeszkozok/

https://www.vodafone.hu/miert-a-vodafone/otthoni-szolgaltatasok/vodafonetv

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90903) cof válasza #72445440 (#90900) üzenetére


cof
veterán

Persze, úgy hirdetik az oldalukon...

Engem mondjuk nem izgat a DD, de totál megtévesztő, hazugság. És sehol egy csillag vagy valami jelölés, hogy majd lesz, vagy csak bizonyos csatornákon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90904) kezo0 válasza gduck (#90898) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ezek a sajtóközlemény nyomán született cikkek, de magát a közleményt is belinkelték már ide. Semmi baj, tényleg megélénkült hétfő óta a topik. (Láthatóan több idő van a munkahelyen fórumozni, mint hétvégén, otthon. :P)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90905) zoli62 válasza gduck (#90883) üzenetére


zoli62
addikt

Na és itt jön be, hogy ha a régebbi upc boxokat (pl. Cisco) fokozatosan lecserélik, de az ügyfélnek csak tv szolgáltatása van, akkor kényszerítik, hogy árukapcsoltan fizessen elő ex-UPC területen 500 Mbs internetre is, egyébként nem biztosítják a VTV-t?

(#90906) cof válasza zoli62 (#90905) üzenetére


cof
veterán

Nem A DVB-C nem szűnik meg. Sokféleképpen lehet értelmezni a leírtakat. De igazából semmi konkrétumot nem írtak és mi is csak találgatunk, spekulálunk.

A modemet szerintem kisakkoztuk, a BOX az kérdőjel.

Hűség hosszabbítás nélkül nem hinném, hogy cserélnének bármilyen eszközt is, mert ahhoz eleve szerződés módosítás kell, hogy mik vannak most nálam.

És tegnap is olvastam olyat, hogy CI kártyára kaptak ajánlatot hűségre, ami innen +1 év.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90908) kezo0 válasza zoli62 (#90905) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem már csak ezért sem fog ez megtörténni. A másik ok pedig az, hogy még mindig sok előfizetőnek lehet olyan tévéje, amin nincs HDMI-bemenet. A VTV boxon viszont nincs SCART-csatlakozás. Nyilván nem fognak senkit sem új tévé vásárlására kényszeríteni...
Szóval ez az eszközcsere egy jóóóóóó hosszúúúúúúúú folyamat lesz, abban biztosak lehetünk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90910) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Amúgy lehet elsiklottunk afelett, hogy a VTV boxon van koax bemenet, de nincs smart card foglalat. :D
Valszeg beépített chip tárolja a jogosultságot.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90911) cof válasza szabogabor10 (#90910) üzenetére


cof
veterán

Á, nem. Ezt a részét már áprilisban kitárgyaltuk. :D

Úgy van ahogy írod, chip van benne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90912) anglergab válasza #72445440 (#90909) üzenetére


anglergab
addikt

Ahol Vodafone optika van (Telekom területen), ott kell technikai internet a TV-hez.
A Horizon box is OTT streamet használt az IPTV funkciókhoz, azaz az interneten ment.
Ha nincs internet előfizetés, csak OTT-s TV (Horizon vagy VTV)/telefon, akkor valószínűleg le volt korlátozva az internet az OTT és a telefon szerverek IP címeire.

[ Szerkesztve ]

(#90913) anglergab válasza anglergab (#90912) üzenetére


anglergab
addikt

A nem beépített modemes mediaboxok esetén is kell technikai internet/modem a TV-hez.
Igazából szinte mindig kell, csak a régebbi mediabox-okban volt DOCSIS modem, nem kellett külön - csak internet esetén.

(#90914) anglergab


anglergab
addikt

Más országban elérhető a Vodafone TV PC-n böngészőben, androidos TV-ken, androidos mediabox-okon, Chromecast-on, azaz nem kell minden nagy képernyő esetén Vodafone mediabox:
https://www.adslzone.net/noticias/operadores/vodafone-tv-tcl-smart-tv-android/

[ Szerkesztve ]

(#90915) LouiS22 válasza anglergab (#90914) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert más országokban egy androidos STB van a usereknél. Nálunk meg nem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90916) LouiS22 válasza #75501312 (#90897) üzenetére


LouiS22
veterán

Az itteni nyálverésen túl egyébként bárki tett már panaszt a DD miatt az NMHH-nál, illetve fogyvédnél fogyasztó megtévesztése miatt?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90917) #75501312 válasza szabogabor10 (#90910) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezt nem is értem, miért kell chip meg kártya. A dobozt mindig hozzárendelik a userhez, miért kellenek a plusz lépések? Ennyire el van maradva az infrastruktúra?

(#90916) LouiS22
Hát, sztem nem, legalábbis ide nem írta be senki.
Mert a többséget tuti nem érdekli a DD hiánya, nem is tud róla, a kisebbség meg ki tudja miért nem foglalkozik vele.
Én odáig jutottam, hogy megnéztem az NMHH oldalát és láttam egy olyan opciót, ahol lehet jelentést tenni, de ilyenkor elesel az ügyfél jogoktól és kötelezettségektől is, viszont ki tudja mit hoz ki a vizsgálat eredménye.

(#90918) LouiS22 válasza #75501312 (#90917) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor viszont tök felesleges itt túráztatni magatokat ezen. Ha nem léptek, nem is lesz változás. A szolgáltató meg röhögve fogja kifizetni az aprópénz kötbért.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90919) ztsoft válasza gduck (#90883) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezek szerint bukom a jó öreg TC7200-át, az új CB miatt. Már annyira a szívemhez nőtt. :D
Akkor ismét esemény dús időszak következik, mert az itteni hálózat nem stabilitásáról híres (most is vannak magas ping-ek, drop-ok). Ahogy olvastam itt, a CB nem szereti ezeket.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90920) #75501312 válasza LouiS22 (#90918) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez így van.
Annyiból nem felesleges, hogy a többség nem is tud ezekről a dolgokról és minél több ember van tisztában ezekkel a dolgokkal, annál nagyobb az esélye, hogy valaki jelenti őket vagy legalább a saját érdekeiket tudják majd érvényesíteni.
Áááh, nem túráztatjuk magunkat, ez már a komédia része, meg ez nem a Netflixes topik, ahol lecsökkent a minőség és kisebb lett az e-penis. ;]

(#90921) tomp válasza LouiS22 (#90918) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi nekem már megvan írva az NMHH levél is. Csak a küldésre vár. De várok még vele.
Egy gyors számolás után én most járok 41.512Ft-nál a DD hiánya miatt. De ez napról napra növekszik mivel a hiba elhárításáig kérem! Azaz ha év végéig nem oldják meg akkor év végéig ingyen kapom a teljes Vodafone vezetékes szolgáltatást...
Volt már dolgom az NMHH-val nem 1x. Telenornál 3hónapos hiba után 130ezret kaptam. Velük volt 2x is NMHH-s panaszom és még mindig a Telenornál vagyok. ;]

(#90922) #75501312 válasza tomp (#90921) üzenetére


#75501312
törölt tag

Akkor te a kérelemmel mentél tovább, vagy bejelentést tettél?
Nem találom most az oldalon a leírást melyik mi, de gondolom a kérelem az, ahol mint ügyfél és bevonással kezelnek?

(#90923) tomp válasza #75501312 (#90922) üzenetére


tomp
félisten

Na pontosan már nem emlékszem. De nem kértek 3ezer Ft-os eljárási díjat 1x sem.
De mindig hívott a Telenor, hogy megkaptuk az NMHH-tól a levelet ééééés......
... elégedett ezzel? Ha igen akkor azt jeleznünk kell a hatóság felé.
Utána pedig jött a postás a Telenor majd az NMHH levéllel. Postán csak lestek, hogy miért kaptam NMHH-s levelet. :DDD
NMHH űrlap

(#90924) headhunter válasza cof (#90896) üzenetére


headhunter
addikt

3.0-ról csere 3.0-ra, ebből a megfelelő következtetést levonhatjuk:

DOCSIS 3.1 fasorban sem lesz egy ideig.

(#90925) viktorhu válasza headhunter (#90924) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég pánikszerű akciónak tűnik - lehet, hogy ez kell a upc-ről való technikai leváláshoz, mármint annak a jogi oldalához, hogy a upc eszközeit se használják. Ez meg így akkora beruházás lesz (nyilván nemcsak a felhasználói oldalon jelent ez eszközcserét), ami rendesen elviheti a fejlesztési büdzsét.

Szóval én még mindig reménykedem, hogy mivel évek óta ment a készülődés a 3.1-re (előbb vártuk tőlük, mint a Telekomtól), ha most cserélni kell a hálózati eszközöket, akkor már 3.1-est hoznak.

Szerintem nem véletlenül csak cseh linkek jönnek be a modemre. Ha most valaki modemet kap, akkor annak a mostani hálózathoz kell illeszkednie, így ez a legegyszerűbb megoldás, ha ugyanazt adják (ahogy a telekomos hálózaton is a voda ugyanazt adja, mint a telekom). De ez hátha nem jelenti azt, hogy a tömeges csere is ugyanerre az eszközre fog majd történni.

A telekomos szerelő azt mondta nálam, hogy a kisebb csomagokhoz is ED3.1-es eszközt visznek az ED3.1-es területeken, ami logikus döntés technikailag, költségben meg nyilván több, ezt a vezetőknek kell mérlegelniük, hogy mit választanak - a voda esetében ezek szerint puma 6 a kisebb csomagokhoz, puma 7 mondjuk 500-tól fölfelé, vagy mindenkinek mehet a puma 7-es eszköz, ha már úgyis cserélni kell.

(#90926) anglergab válasza #75501312 (#90917) üzenetére


anglergab
addikt

A chip egy integrált, nem eltávolítható kártya (azaz a chip az új kártya, lényegében a kártya chip-je az alaplapra forrasztva).
A kártya pedig a DVB-C miatt kell.
A kártyát és az olvasót/olvasós mediaboxot pedig egymáshoz rendelik, amit egy előfizetőhöz rendelnek.
Olyan mint a SIM kártya, azon vannak az előfizető alap azonosítói, meg kulcsok, meg cipher-ek. A jelszónak felel meg, hardveresen. Wifihez is lehetne kapcsolódni smartcard-dal. Minden smartcard egy kis számítógép, külön ROM, RAM, CPU-val.
Azonosít, titkosít, titkosítást felold, közben magát is titkosítja, mindezt megbízhatóan, szabványosan.

[ Szerkesztve ]

(#90927) LouiS22 válasza viktorhu (#90925) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem pánikszerű akció ez, a név- és brandhasználat időben limitált. Értelemszerűen a CB felületén ott a baszom nagy UPC logó, és a doboz elején is ott virít. Meg persze a dobozán is. Ezeket muszáj cserélniük.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90928) #75501312 válasza tomp (#90923) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ahh, panaszt néztem, de nekem nincs ügyfélkapum, így azt nem tudom elküldeni.
Pontosabban levélben küldhetek panaszt.
De mintha frissült volna az NMHH oldala, legalábbis úgy emlékszem 2-3 hónapja kicsit másképpen nézett ki és ott még leírást is találtam valahol, hogy melyik pont mit jelent.

(#90929) cof válasza LouiS22 (#90927) üzenetére


cof
veterán

Ubee, Technicolor? Admin felület mai napig UPC logós, szerintem erre firmware frissítést sem lehet távolról küldeni úgy, hogy a logót cseréljék, tehát egy full firmware cserét kellene.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90930) LouiS22 válasza cof (#90929) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem értem, amit írsz. A CB admin felülete is UPC logós :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90931) #75501312 válasza cof (#90929) üzenetére


#75501312
törölt tag

Szerintem simán lehetne. Mármint a kezelőfelületen, nem a dobozon. :DDD

(#90932) LouiS22 válasza #75501312 (#90931) üzenetére


LouiS22
veterán

Laikusként nem tudhatjuk ezt. Szerintem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90933) cof válasza LouiS22 (#90930) üzenetére


cof
veterán

Ha cserélik a logó miatt a CB-t, szerintem mindegy, hogy hol van az a logó, fizikailag az eszközön vagy a szoftverben. Akkor a régi eszközöket is ki kell cserélniük nem? Erre gondoltam.

@Soul Gem Aha, ott könnyű lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90934) #75501312 válasza LouiS22 (#90932) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez nem laikusság, hanem firmware kérdése. :D
Mint a telóknál is, custom romoknál pl. el lehetett tüntetni a szolgáltatói animációt vagy kicserélni.
Ez is így működik, firmwareben kell módosítani.
Mondjuk nyilván ettől még a dobozon a UPC logó marad.

(#90933) CoF
Jah, hogy kapok ugyanolyan dobozt csak más logóval? :D

[ Szerkesztve ]

(#90935) kabelmania27 válasza cof (#90896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem tudom elképzelni, hogy az új modem ne tudja a 3.1-et.
Vannak még olyan társasházi szekrények ahol látszik a Kábelkom/Kábeltel felirat.

(#90936) cof válasza kabelmania27 (#90935) üzenetére


cof
veterán

Csak úgy nem kerül be semmi az ÁSZF-be feleslegesen. Szerintem még elég sok idő mire lesz itt 3.1, már lassan 5 éve várjuk, az UPC már akkor elkezdte a fejlesztéseket Budapesten és még csak teszt körzet sincsen.

Wikipédia, A 'UPC Magyarország Kft. 1998. július 1-jén jött létre az addigi két piacvezető kábeltelevíziós csoport, a Kábelkom és a Kábeltel egyesülésével.

Itt nem ez történt, a Liberty nem szűnt meg, ezért senkit nem zavar a Kábelkom felirat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90937) Ledi válasza kabelmania27 (#90887) üzenetére


Ledi
aktív tag

Köszi a segítséget!

Megnéztem és a CB eddig is a -3.5dB volt és a bejövő kábel is az osztó in bemenetén van. Nem meglepő, hogy az értékek továbbra is változatlanok.
Viszont megnéztem a hálózati naplót és ezeket találtam szinte minden nap vannak ilyen bejegyzések:

error DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;CM-MAC=34:2c:c4:63:4c:a8;CMTS-MAC=00:01:5c:ac:48:79;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

critical No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=34:2c:c4:63:4c:a8;CMTS-MAC=00:01:5c:ac:48:79;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Laikusként arra jutottam, hogy esetleg házon kívül lehet a hiba legalábbis a CMTS alapján.

(#90939) kabelmania27 válasza Ledi (#90937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, osztó bekötése megfelelő. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál modemnél és ha van toldás akkor ott is.
Lehet volt egy pillanatnyi áramszünet ami szakadást okozott.
Néha érdemes újraindítani a modemet, ha nem találod a cb oldalán a modem üzemmódot, 1221 vagy 1270-es számon csak internethiba menüpontban kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Amennyiben a közösségi wi-free szolgáltatást használod kapcsoltasd ki a hálózat szórását.
CoF: Ettől független lehet csak 3.0-át tud az új modem.

[ Szerkesztve ]

(#90940) tomp válasza #75501312 (#90934) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom a hardver felállást meg lehetett venni mivel az szabadon van de magát a modem házát és szoftverét nem mivel az már Made in Liberty.
Ők tervezték a házat és a szoftvert is. Ha nem adják el ezeket is(miért is adnák?) akkor x időn belül cserélni kell. Mint ahogyan a naaagy UPC logót is levették a Haller Garden oldaláról. A UPC nevet se használhatták volna örökké.

(#90941) #75501312 válasza tomp (#90940) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ha ez így van, akkor lehet jön a Sagemcom modeme?

(#90942) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Amikor elvitte tőlem a szerelő a Horizon boxot (jött egy vtv-s Voda box) és kérdeztem, hogy ez megy most másnak, azt mondta, hogy nem, megy vissza a volt Upc tulajnak. Ők újra nem helyezik ki, leadják. Amúgy csak a box kellett, se távirányító, se táp, se kábelek. (Persze beszélhetett hülyeséget...)

(#90944) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Attól, hogy a meglévő ConnectBoxot (és minden korábbi típust) cserélik műszakilag azonos, nem UPC-Liberty Global verzióra még simán tesztelhetnek ED 3.1-es modemet és pl. januártól bevezethetik az 1 Gb/s- es netet, amihez azt adják majd.
A ConnectBox bevezetésénél is csak 500-as net mellé adták.

Beltéri egység váltásnál pedig szerintem CI kártyát osztanak és valami eddig ismeretlen STB-t. Nem tartom valószínűnek, hogy mindenkinek VTV boxokat adnának, főleg nem 2-3 darabot.

Meglátjuk, addig meg spekulálunk tovább. :)

(#90945) anglergab válasza #72445440 (#90938) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, akkor ez a dilemma megoldása hogy mi van ha nincs net, de OTT TV van, amihez kell net.

(#90946) tomp válasza anglergab (#90945) üzenetére


tomp
félisten

Vagy nekik lesz csak aktiválva a tuner vagy kapnak modemet amivel csak a TV tud menni. Azaz a modem nincs kiengedve a netre csak a VodaTV-s hálózaton megy.

(#90947) anglergab válasza MiZo1990 (#90944) üzenetére


anglergab
addikt

A vodafone-os modem ugyanaz mint a CB nem brandelt változata, azaz Compal Broadband (szoftvere vodafone-os). Vicces, hogy a Liberty féle brandelt Connect Box és a gyártó neve Compal Broadband (nem brandelt) rövidítése azonos.
Tehát az új modem is CB :)
Logót természetesen lehet cserélni TFTP firmware frissítéssel, ahogy a Horizon box-nál is történt (ott DVB-C-n).

Ne feledjük hogy a VTV mediaboxban van DVB-C tuner és integrált kártya (azaz chip).
Valószínűleg minden TV-t a hálózat nem bír el OTT-n.

[ Szerkesztve ]

(#90948) woodworm


woodworm
veterán

Most akkor kire vonatkozik a vodafone vezetékes áfsz, a telekomos területen szerződőkre vagy az integráció után, volt upc területen szerződőkre is? Vagy utóbbiakra a dátumtól függetlenül a volt upc-s link alatti érvényes?

(#90950) MiZo1990 válasza woodworm (#90948) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A Telekom hálózaton nyújtott szolgáltatásra vonatkozik az "otthoni" Vodafone ÁSZF.
Ex-UPC területen pedig van külön ÁSZF:
https://www.vodafone.hu/vodafonerol/aszf#upc

Ha neked VTV boxod van és korábbi UPC területen vagy, akkor is a volt UPC ÁSZF él (ezért vannak dupla csatornák).

Egyszer majd összevonják a két külön ÁSZF-et, addig meg külön-külön módosítják őket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.