Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) #75501312 válasza LouiS22 (#90044) üzenetére


#75501312
törölt tag

+(#90046) ish4d0w

Hát, nekem ezzel a problémám még mindig az, hogy aki kitölti ezt a kérdőívet az nem tudja, hogy van jobb, egyszerűbb.
Mert egyszer úgyis váltani kell majd, mert már nem halogathatják a korszerű változást, de akkor legalább lenne működő eszköz.
Itt a topikban is egyre több az előfizető, aki legalább képben HD minőséget szeretne, mert látja, hogy van különbség, mert minimálisan beállította a rendszerét.
De akkor ne ebből induljunk ki, még mindig a legalapabb dolgot kellene teljesítenie a szolgáltatónak: olyan eszközöket adni, ami működik, egyszerűen és gyorsan használható. Mert egy jó felhasználói felületnek bárki örülne, akiknek zúg a felvevő még azoknak is egyszerű lenne kezelni. De a jelenlegi eszközök vagy hibásan működnek, vagy bonyolult a rendszerük, vagy lassúak, vagy mindhárom, jelenleg semmi értéket nem nyújt a tévézés és nem csak a 80-90% trash tartalom miatt.
A bedugom és működik is megoldható lenne megfelelő infrastruktúrával, pontosabban megfelelő szoftveres támogatással.
Ha már pénzt költenek, legalább tennék azt okosan. Nyilván a mi országunk kicsi, de általában régiós fejlesztés folyik, szóval lehetne még ebből valami jó is. Gondolkozni meg nem kerül semmibe, kivéve ha munkaidőben teszik, ahogy kellene is, ha már fizetnek érte.

(#90052) woodworm válasza cof (#90039) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet nüansznyi a különbség, de ezek nem voda eszközök igazából, hanem telekom eszközök voda(upc) fw-vel.

(#90053) cof válasza woodworm (#90052) üzenetére


cof
veterán

Persze az fw a megrendelőtől függ. De a CB, Horizon és társai direkt az UPC-nek készültek, ez a Sagemcom meg egy független márka.

Annyit láttam, hogy a Telekomnál is rá van szitázva az elejére egy T betű a Sagemcom felirat helyett. Vodafone területről még nem láttam képet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90054) merqree válasza Marcsello31 (#90040) üzenetére


merqree
őstag

Szia,
Nem fogok tudni segíteni, de volt már nekem is, hogy nem működött...

(#90055) Marcsello31 válasza merqree (#90054) üzenetére


Marcsello31
őstag

Èrtrm. Akkor hagyom. Keresek más megoldást. Bocsi ès köszi azèrt is. :)

(#90056) zzola


zzola
félisten

Korábban írtam, hogy Kozármisleny nyugati városrészben kiépítik az optikát. Nos, ma láttam, hogy ujjnyi vastag fekete koaxot húztak be a földbe.

A csomag meg ez:

Vodafone Home Prémium
Vodafone TV 115 cstorna (35 HD) PRÉMIUM TV
Internet 500 M/s Wi-fi modem
Non stop S vezetékes telefonvonal
Havi díj: 5.699 Ft
Hűségidő: 1 év

(#90057) MadMancs válasza zzola (#90056) üzenetére


MadMancs
veterán

Teljesen jó ár érte. De 29 es körzet kivételével továbbra se épít optikai hálózatot. Sőt ott is HFC, de ott a lakásokban van egy mini node.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90058) cof válasza zzola (#90056) üzenetére


cof
veterán

Vajon miért 5 csatornával kevesebb mint nálunk?

Amúgy jó ajánlat, ez itt ahol van Digi FTTB konkurencia 6499 Ft/hó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90059) tobias40


tobias40
veterán

Nekem ma küldtek egy emailt hogy nálunk is elérhető a vodafone vezetékes hálózat.
Telekom vonalát használják vagy sajátot építenek?
10980 ft az 500 megás net a tv-vel,a telekomnál gigabit net és legnagyobb tv csatorna kerül 7400 ft-ba.
Hogyan akarnak piacot szerezni ilyen árakkal?
Lehet valamivel csökkenteni ezt az összeget vagy ez ennyi és kész? :U
Eddig sem upc sem más nem volt ezen a településen...

[ Szerkesztve ]

(#90060) cof válasza tobias40 (#90059) üzenetére


cof
veterán

Nálad a Telekom vonalán fognak szolgáltatni gyanítom.

Csak úgy a semmiből egyik napról a másikra nem építik ki a hálózatot. Gondolom semmi mozgást nem láttál a környékeden, fúrás-faragás, munkások hada.

Nézd meg a címedre milyen árakat mond az oldal.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90061) zzola válasza MadMancs (#90057) üzenetére


zzola
félisten

Na én abban a hitben voltam, hogy optika lesz. Nem mintha nem lenne mindegy, a Digi-s 100/8-hoz képest ez is jó már...

(#90062) zzola válasza cof (#90058) üzenetére


zzola
félisten

Ez az ár csak üzletkötőn keresztül ennyi, weben min. 2k-val hosszab az ár!

(#90063) tobias40 válasza cof (#90060) üzenetére


tobias40
veterán

Írtam hogy milyen árakat hoz a címre..
Nem volt semmi munkálat ezért gondoltam hogy a telekom optikáját fogják használni.
De ennyire drágán hogyan akarnak itt előfizetőt szerezni? :U

(#90064) cof válasza tobias40 (#90063) üzenetére


cof
veterán

Azt írtad, hogy kaptál egy e-mail-t, nem azt, hogy beírtad a címedet a upc.hu-n és így adta ki az általad írt árakat.

Ebben a formában semmi értelme a Vodának, mikor a Telekom Gigabit sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90065) tobias40 válasza cof (#90064) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,a honlapon néztem,nekem így felejtős...
Nálatok hogy adják 6490-ért,van konkurencia?(digi esetleg?)
Mert itt a telekom a konkurenciájuk,nem is értem hogyan érné meg itt szolgáltatni nekik amikor még a telekomnak is fizetnek bérleti díjat a hálózatért...

(#90066) cof válasza tobias40 (#90065) üzenetére


cof
veterán

Gyanítom, hogy az ügyfelekkel fizettetik ki a bérleti díjat ezért ilyen magas az árképzés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90067) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Raneztem mar az otthoni szolgaltatas melle vasarolhato eszkozokre, jovo honapban meglepem magam lehet egy Apple tabletel, lehet reszletre venni. Egybol bekert 50k forgalmi eloleget amit persze jovair majd, ~100ks tabletnel szep... :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#90068) pjen válasza cof (#90066) üzenetére


pjen
félisten

Mindent az ügyfelekkel fizettetnek ki.

(#90069) gduck válasza cof (#90047) üzenetére


gduck
addikt

Nálunk speciel fejlesztik a hálózatot (csak a gerincet!), a Gigabit miatt, az jön nemsokára. Viszont nem 3.1-en fog jönni, ergo a felfelé irány nem nagyon fog emelkedni.

[ Szerkesztve ]

(#90070) sacaboy válasza gduck (#90069) üzenetére


sacaboy
tag

Hát ráhúzhatják a hátukra a gigabites letöltést. 500Mbit mindenre elég. Azt a nyomorult uploadot kellene megtolni. Tudom hfc-n nem egyszerű. De ha 3.1-re akarnak átállni, akkor a mininode-oknál is cserélni kell az eszközöket, akkor meg már az optikai kábel kihúzása lenne a plusz költség. Viszont akkor gpon hálón egy csomó felesleges eszközt ki lehetne dobni, illetve nem kellene csillió forintért sajátot szart fejleszteni. Egy ONT-ot kell kihelyezni amit nagy tételben fillérekért meg tud venni és jóccakát. Mindenki akinek nem jó a filéres ONT az ruházzon be magának egy routerre. Jó lenne ha tudomásul vennék, hogy az upload fejlesztésének az irányába kellene menni, ha már mindenki a felhő és youtube világa felé tereli a népet.
De egyébként egy közeli ismerősöm akinek a cége kis kábelhálózatokat vásárol fel, még mindig ragaszkodik a HFC hálózati fejlesztéshez, az optika ellenében, pedig nagyságrendekkel nagyobb a HFC hálózatok üzemeltetési költsége.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#90071) gduck válasza sacaboy (#90070) üzenetére


gduck
addikt

3.1-nél minden erősítőt cserélni vagy fejleszteni kellene. Nehéz ügy, rengeteg pénzt kellene beleölni. Optikára csere is hasonló eset. Ördögi kör :(

(#90072) Voice24 válasza tobias40 (#90059) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, hol ennyi a telekomos csomag, én a 300/75-ös netért és a szuper családi tévéért (2 beltérivel, felvétel nélkül) fizetek 11.500- körül. Oké, hallottam, hogy vannak bizonyos területek, ahol a konkurencia miatt bőven engednek az árból, de a hivatalos áruk messze nem az, amit írtál.

(#90073) tobias40 válasza Voice24 (#90072) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem így van:
9400 ft. lista ár.
Speciális kedvezmény-3650 Ft
Magenta 1 kedvezmény (30%)-1725 Ft

Nekem ezek még lejönnek mint kedvezmény a gigás netből!

A tv-ből pedig ennyi:
8000 ft lista ár
Speciális kedvezmény 2549,99 Ft
Magenta 1 kedvezmény (30%)-1635 Ft

Így jön ki 7840 ft-ra együtt.
Van még Magenta 1-ben egy mobilnetem 3 giga(most 6 giga) 1323 ft.-ért,ezt csak azért vettem mert a kedvezmény levonása után kb 250-300 ft-ban van! ;]

[ Szerkesztve ]

(#90074) LouiS22


LouiS22
veterán

Ha a Telekom nem lenne havercég (bocs, kiemelt stratégiai partner) és igazán meg akarnák szívatni az összes szolgáltatót, akkor a rizsacsökkentés jegyében Viktorék tuti meglépnék azt, ami Ausztráliában van: hálózat közös, mindenki azzal a céggel szerződik, amelyik szimpatikus vagy jobb árat ad. Na, akkro lenne valódi verseny.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90075) viktorhu válasza LouiS22 (#90074) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott sem közös a hálózat, de a kiemelt piaci erővel bíró cégeknek meg kell osztaniuk a sajátjukat a virtuális szolgáltatókkal. Ez egyébként EU előírás, egyedül Magyarország szabotálja a kezdetektől.

(#90076) LouiS22 válasza viktorhu (#90075) üzenetére


LouiS22
veterán

Köszi a pontosítást. Második mondatod tartalmát nem is tudtam... Remek, ismét egy hungarikum.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90077) Voice24 válasza tobias40 (#90073) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor te valószínűleg olyan területen laksz, ahol van konkurencia. A telekomos topikban régebben olvastam erről, az ilyen területeken speciális (amúgy nem publikus) ár érhető el, mint a tied is.

(#90078) tobias40 válasza Voice24 (#90077) üzenetére


tobias40
veterán

Pont ez az érdekes hogy komoly nincs.PR telekom meg Vidékháló és ennyi.
Mindegy örülök mint majom a farkamnak! ;] (Üvegtigris)

(#90079) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

Csak egy személyes tapasztalat lemondás indításánál kapott kedvezményekről:

1221-en le akartam modnani egy régi előfizetést, százakárhány csatornás felvevős Gold TV + Fiberpower 240 csomagot, amire eddig 7900 Ft-ot fizettem lejárt hűséggel. Elmondtam, hogy költözünk, meg TV-re úgy sincs szükség, meg versenytársaknál jó árak vannak. Megtartás érdekében olyanokat ajánlottak, hogy 68 csatornás TV komfort + 300-as vagy 500-as net, így 12 havi új hűséggel attól függően, hogy kérek-e tv felvétel opciót meg mekkora netet, 4100 és 5300 Ft közötti havidíjak jöttek ki. Úgyhogy érdemes próbálkozni.

Esetemben mondjuk miután rábolintottam az új hűségre, kiderült, hogy a 18. kerületi új címemre nem is tudnak semmit szolgáltatni. :)

(#90080) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Kábeles netet vezetnek nálunk, a villanyoszlopokon fent van már a leágazások..... remélem hamarosan kötik. A kérdésem, az lenne, hogy a kábeles szolgáltatói rúter, tudja e a bridge módot, tehát a szolgáltatói rúter tud e klasszikus modem üzemmódban működni, és az utánna kötött ruter tárcsázna.

(#90081) #75501312 válasza Mauzes (#90079) üzenetére


#75501312
törölt tag

Akkor ezt a csomagot megkapja az új lakó?

(#90082) Gubu0101 válasza Csabesz666 (#90080) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tud,ha kéred majd az IPV6 kikapcsolását vagy módosítását IPV4-re.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#90083) sacaboy válasza gduck (#90071) üzenetére


sacaboy
tag

Viszont ha így is úgy is bele kell ölni a pénzt, akkor egy időtálló optikai hálózatot fejlesztek, amin már megfelelő feltöltést is tudok nyújtani, hogy versenyképes legyek a konkurenciával, urambocsá előzzem is meg őket. Ami viszonylag közel van már víve az előfizetőkhöz, ott csak rövidebb szakaszokat kell átalakítani optikává, ami alapanyag szintjén egyre olcsóbb lesz, és az utána következő fenntartás is rentábilisebben kihozható.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#90084) Mauzes válasza #75501312 (#90081) üzenetére


Mauzes
őstag

Sajnos még nincs, úgyhogy nem...

(#90085) Livius válasza sacaboy (#90083) üzenetére


Livius
őstag

A szolgáltató olcsón akar fejleszteni és drágán szolgáltatni a user felé, ez a helyzet. Ebbe nem fér bele az igényes jól átgondolt akár tetemes költségekkel járó fejlesztések. Ez itt a gond csak csupán, semmi más.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90086) sixpak válasza Livius (#90085) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem gond, hosszútávon visszaüt majd... aztán lehet majd sírni, hogy senki nem fizet elő a 20 évvel lemaradt fosukra.
Mondjuk amíg ilyenek vannak, addig nyeregbe érzik magukat.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#90087) cof


cof
veterán

Van itt olyan TC7200 használó akinek az USB porton ad ki áramot a HGW?

Jó lenne tápfeladónak, vagy telefontöltésre, szerintem 1A-t simán ki tudna sajtolni magából.

Kábelmodemes szoftver adatai
Szabványoknak való megfelelőség DOCSIS 3.0
Szoftververzió STD6.02.42
Hardververzió 1.0

Ez van nekem, talán egy fw frissítéssel élesíteni tudná az üfsz. ha másnál megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90088) MadMancs válasza cof (#90087) üzenetére


MadMancs
veterán

Passz. De az 1A kizárt. USB 2.0 esetén 500mA a technológiai limit. 3.0 tól emelkedett 900mA re.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90089) tomp válasza MadMancs (#90088) üzenetére


tomp
félisten

Ezek az értékek csak a szabvány szerinti minimumok! Nekem a 2014-es TV-m 2.0-n simán kitol 1,7A-t.

(#90090) pjen válasza MadMancs (#90088) üzenetére


pjen
félisten

Én Tv m is kitol 1A t USB 2 ön.Mellé is van írva HDD.

(#90091) Csabex


Csabex
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy az rtlmost-os kódot amit kiküldtek, azt csak és kizárólag én használhatom, vagy esetleg telekomos hálózatban lévő ismerőssel is megoszthatnám?
Egyébként nem találom az aktiváló kódot és azt sem találom, hogy hol kérhetek újat... Ti tudjátok esetleg?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#90094) Csabex válasza #72445440 (#90093) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm a választ :) Ő is fog majd kérni, csak telekomos területen sajnos még nem elérhető :(

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#90095) cof válasza #72445440 (#90092) üzenetére


cof
veterán

Nem is a töltő lett volna a lényeg mert az van, hanem, hogy ne kelljen még egy eszköz a konnektorba feleslegesen, meg olyan hülyén vannak tervezve a hosszabbítók, hogy persze, hogy nem fér el egymás mellett 2 töltő adapter. De az 500 mA az kevés arra a feladatra amire nekem kellene, szóval köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90096) pjen válasza #72445440 (#90092) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,sajnos az Amikom még 500 at sem tud.

(#90097) cof válasza Csabex (#90094) üzenetére


cof
veterán

Aktiválnod kell majd a kódot, és egy e-mail címhez hozzá lesz így rendelve. Azt simán megoszthatod bárkivel, e-mail/jelszó párost.

Telefonon tudsz kérni az üfsz-tól kódot ha nem találod.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90098) Csabex válasza cof (#90097) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi :) Ez az, hogy megosztottam, csak kérni nála is ezt az aktiváló kódot...
Ja és engem itt kijelentkeztetett... Lehet egy időben csak egy helyen lehet használni?

Szerk: Ja meg webmail-re nem tudok belépni :D Jelszócserére azt mondja próbáljam később :D

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#90099) cof válasza Csabex (#90098) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem azt az e-mail cím / jelszó (rtlmost regisztráció) osztottad meg amelyikre aktiváltad, ha aktiváltad. Próbáld meg még egyszer aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90100) Csabex válasza cof (#90099) üzenetére


Csabex
őstag

Aktiváltam, mert itthon nem enged másként átrakni cuccot a chromecast-re csak ha be vagyok lépve.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.