Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) LouiS22 válasza merqree (#90600) üzenetére


LouiS22
veterán

:R

Mondjuk az eddig is nyilvánvaló volt, hogy ez nem hibabejelentő fórum ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90602) anglergab válasza viktorhu (#90599) üzenetére


anglergab
addikt

Változnak a felhasználási szokások is, ennek megfelelő arányban kell korszerűsíteni (analóg/digitális TV vs. OTT TV).
Ahol nincs eleve net, vagy nincs elég gyors/megbízható net, ott ugye nem optimális az OTT TV. Ha mindenki elsősorban netezik, akkor sokkal optimálisabb az OTT TV, ha mindenki elsősorban lineáris TV-t néz, akkor pedig a DVB-C.
Ez hasonló mint a telefonnál az analóg/digitális -> VoIP átmenet.

(#90603) kabelmania27 válasza merqree (#90600) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van olyan eset amikor lakáson belül meg lehet oldani a problémát, pl ha nincs jól bekötve az osztó, laza a csatlakozó. Összefoglaló hibaelhárítási részben leírtakat végignézve kiderül, hogy központi hiba okozza-e a problémát.
Tied lett a 90600-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#90604) zolee001


zolee001
őstag

Megszólalt a Vodaa hivatalos bla bla bla itt olvasható
https://www.hwsw.hu/hirek/61965/vodafone-upc-liberty-global-osszeolvadas-vezeteke-halozat-modernizacio-csere.html

(#90605) Livius válasza zolee001 (#90604) üzenetére


Livius
őstag

Nettó 90%-a hazugság. Miközben azt állítják, hogy a COVID-19-es home office roham alatt a vezetékes és a mobil hálózat kiállta a próbát, utána írják hogy ekkor 50%-val emelkedett az ügyfélszolgálat forgalma. Nah már most, ha ennyire megugrott az ügyfélszolgálat, akkor talán nem az volt, hogy még se bírta a hálózat és ennyi hibabejelentés jött, vagy mégis mire hívták az ügyfélszolgálatot ha nem hibabejelentésre ennyien? Lelkisegély szolgálatuk is volt, csak a COVID-19 alatt? :C

Az hogy CB-t egy az egyben ki akarják vágni a kukába és helyettesíteni, remélem ez legalább nem hazugság volt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90606) zolee001 válasza Livius (#90605) üzenetére


zolee001
őstag

Azért irtam,hogy bla bla bla
A nagy kérdés az,hogy milyen peering megállapodás van az LG és a voda között illetve meddig használhatja a voda az LG infráját (aorta.net) és hogy a voda akar e fizetö ügyfele lenni az LG-nek avagy másfelé tereli a forgalmat
A trace utvonalakból látszik hogy ezekkel kavartak bár még még mindig az aortán mennek a comagok de már bécs kihagyásával

(#90607) Mik^ válasza kabelmania27 (#90596) üzenetére


Mik^
tag

Szia,

technetix esx-02 elosztó van, előtte pedig egy 6db csillapító (nincs rajt, hogy fam, csak annyi, hogy 6db)

[ Szerkesztve ]

(#90608) kabelmania27 válasza Mik^ (#90607) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egy jófajta osztó.
Ha megnézed a feltöltési értékeket (feltöltés fülnél) meg lehet mondani, hogy érdemes-e kivenni a csillapítót mert ha magas a feltöltés akadhat a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#90609) tomp válasza Livius (#90605) üzenetére


tomp
félisten

Azért kíváncsi vagyok miként fogják a Liberty-s hálózatot kiváltani...
Ez nem olyan egyszerű mint a TV-nél behozni a Vodafone TV-t aztán csókolom. :DDD

(#90610) Mik^ válasza kabelmania27 (#90608) üzenetére


Mik^
tag

Bridge modban van, nincs nagy feltoltes.
Speedtest szerint jo. Modem ertekek:
Channel Frequency (Hz) Power (dBmV) Symbol Rate (ksps) Modulation Channel ID
1 26600000 45 5.120 64qam 6
2 59800000 47 5.120 64qam 5
3 46600000 45 5.120 64qam 3
4 53200000 45 5.120 64qam 4
5 40000000 45 5.120 64qam 2
6 33200000 45 5.120 64qam 1

[ Szerkesztve ]

(#90611) kabelmania27 válasza Mik^ (#90610) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

47-es érték közel van az 50-hez, de ezekkel az értékekkel nem kellene akadnia, vedd ki a csillapítót és teszteld úgy hátha kevésbé fog akadni.
Nézd meg elérhető-e a modemüzemmód, ha nem 1221 vagy 1270-es számon csak internethiba menüpontban kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha kivetted másold be az értékeket a következő hsz-ba.

[ Szerkesztve ]

(#90612) tomp válasza merqree (#90600) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is kockásodik pár csatorna DVB-C-n mivel amióta letöltési csatorna számot emeltek, gyengébb a jelszint így az internet feltöltése szétszedi a 112MHz alatti TV csatornákat.
De én már nem foglalkozom vele. DVB-C-n már csak HBO HD-t nézek és MTV Live HD-t.

(#90613) cof válasza tomp (#90612) üzenetére


cof
veterán

112 MHz alatt nálam nincs semmi már.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90614) tomp válasza cof (#90613) üzenetére


tomp
félisten

Akkor úgy mondom, hogy a 112MHz körül. :)
RTL Klub HD, ZDF totál eltűnik ha van internet feltöltés. "Nincs jel" :DDD
Tegnap ránéztem kíváncsiságból.

(#90615) cof válasza tomp (#90614) üzenetére


cof
veterán

A ZDF az micsoda? Az életben nem hallottam még róla. :D

Az nálam is 120 MHz, de az RTLHD az már 314 MHz.

Ami nekem érdekes volt eddig amíg volt HD az a Natgeo HD volt a 112 MHz-en, de nem volt vele probléma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90616) kabelmania27 válasza cof (#90615) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ZDF Zweite Deutsche Fernsehen egy német közszolgálati csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#90617) cof válasza kabelmania27 (#90616) üzenetére


cof
veterán

Közben utánanéztem, de nem én vagyok a célcsoport. :U

Mondjuk a HD csatornákat kicsit tehették volna magasabb frekvenciára is, a modem is 80 MHz-ig megy úgy tudom, ezért bekavarhat, meg magasabb frekvencián több sávszélesség is jut 1-1 MUX-ra (szerintem). Például a 330 MHz-en adnak 32 stream-et (bár ebben van adat is).

Még a Super TV2 HD van nálam 112 MHz-en, de az is érdektelen volt számomra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90618) kabelmania27 válasza cof (#90617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem lesznek analóg csatornák feljebb tudják pakolni a muxokat.

(#90619) anglergab válasza tomp (#90609) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, a Vodafone TV sem segít a nagyobb terhelésű, zajosabb szegmensek esetében.
Egyszerre analóg, digitális TV, Vodafone TV, nagyobb terhelés, nagyobb zaj nem túl jó kombináció.
Modernebb infrastruktúra, kisebb szegmensek, a hagyományos TV-ről Vodafone TV-re való átállás lenne a megoldás. Főleg mivel úgy tűnik az IGMP és az OTT TV kizárják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#90620) #75501312 válasza tomp (#90609) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez mennyire jelent fizikai változást?
Mármint gondolom minden fizikai eszközt is megvettek, és így inkább a technikai átállás lesz főleg, amire figyelni kell, mert elektronikus?
Nekem fogalmam sincs hogy kell ezt elképzelni. :DDD

(#90621) Livius válasza anglergab (#90619) üzenetére


Livius
őstag

Én ebben az országban amúgy azt látom, hogy a Digi FTTH-s megoldására lenne inkább igény. Tehát FTTH az ügyfél ajtajáig, aztán onnan a DVB-C leválasztása egy koaxra és optika tovább a netre és telefonra egy ONT-hez.

Már tisztán látszik, hogy a szolgáltatók csak azért erőltetik ezeket a boxokat, (amiket persze hulladék minőségben terveznek és programoznak hogy olcsó legyen), hogy ezzel tudják eladni az extra profitot termelő szolgáltatásaikat, csak hogy a sok szar eszközeik és az itthoni nem túl sok fizetőképes ügyfél miatt ez rövidesen bukó lesz, de legalábbis csak vergődésbe fog menni, és csak azt látjuk majd hogy évente mindig valami új boxra cserélik majd a koncepciót, mert már kínjukban a nagy manager urak nem tudnak jobb lehúzási platformokat kitalálni erre az országra.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90622) kabelmania27 válasza #75501312 (#90620) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy kell elképzelni, ahogy korábbi modemcseréknél is volt, először az új csomaghoz adnak új modemet, aztán csomagváltásnál, később pedig a régi csomagban lévőknek ahogy a 30-as csomagban lévők akiknél még webstar volt kaptak ubee-t.

[ Szerkesztve ]

(#90623) woodworm válasza cof (#90617) üzenetére


woodworm
veterán

A 8MHz az 8MHz, nem lesz attól szélesebb, hogy magasabb sávban van. Az pedig szolgáltatói döntés, hogy hány csatornát kódol egy-egy muxba.
Nálam már nincs analóg és dvb-c sem 500MHz alatt.

(#90624) kabelmania27 válasza woodworm (#90623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálad mi a legmagasabb letöltési csatorna / mux/analóg freki?

[ Szerkesztve ]

(#90625) cof válasza woodworm (#90623) üzenetére


cof
veterán

Oké, köszi a kiegészítést, nem értek hozzá. Inkább arra gondoltam, hogy magasabb frekvencián kevesebb lehet a környezetből összeszedett zaj.

Gondolok itt alacsony frekvencián a rádióra, esetleg távirányítókra, meg ki tudja milyen zajok vannak még a levegőben.

Nálam már nincs analóg és dvb-c sem 500MHz alatt. Ez, hogy lehetséges?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90626) anglergab válasza Livius (#90621) üzenetére


anglergab
addikt

Az FTTH a legjobb megoldás természetesen (nem túl nagy overbookinggal), TV-re pedig az OTT TV.
Viszont az ex-UPC terület hozzáférési hálózata koax alapú, abból van a legtöbb vezeték, meg hozzá sok passzív és aktív technika: szűrők, csillapítók, erősítők, combiner, multiplexer, osztó, tápfeladó, földelő, mini CMTS node, modemek, modulátor eszközök.

(#90627) anglergab válasza cof (#90625) üzenetére


anglergab
addikt

Alacsony frekiken sokkal nagyobb a környezeti zaj, magas frekiken pedig a csillapítás.

(#90628) cof válasza anglergab (#90626) üzenetére


cof
veterán

TV-re pedig az OTT TV

Ezzel nem értek egyet...

De ez a 3.1 fejlesztés is elég költséges lesz, tekintve, hogy mennyi minden kell hozzá, amiket említesz. A nyerő az optika lenne, az mehet sok kilométeren passzívan is (úgy tudom). De a 3.1 fejlesztés sem lesz sokáig vállalható ha nem emelnek majd a feltöltésen, mert 5 év múlva már bizony kevés lesz az 50 MBit/s upload is, mondjuk már most sem versenyképes.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90629) kabelmania27 válasza cof (#90625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet azért nincs nála 500Mhz alatt tévé adás, mert újabb kiépítésű területről ír ahol eleve így tervezték meg a csatornakiosztást, ex Kábelkom/Kábeltel/Fibernet/Rubicom hálózat tervezésekor még docsis 1.0-ás szabvány volt, és még a tv szolgáltatás volt a jelentősebb ezért http://tv.tvnet.hu/cable/freqs.html alacsonyabb frekikre is tettek tv adást.
2000-es évek elején még kb 50 analóg tv csatorna volt, több rádióval, dvb-c nem volt, aztán elindult az internet (kisebb sebességgel) amihez kevesebb letöltési csatorna elegendő volt.
Ráadásul nem minden településen van 850Mhz-es hálózat, van ahol 650-es van, előfordul 750-es, de még 550Mhz-es is volt.

[ Szerkesztve ]

(#90630) anglergab válasza cof (#90628) üzenetére


anglergab
addikt

Ha megfelelő kapacitású a hálózat és vannak cache szerverek, akkor a unicast OTT TV a legjobb megoldás.
Ha nem nézik, akkor nem fogyaszt sávszélességet.
Persze ez a használati szokásoktól függ, azok éppen most változnak. OTT kell a csatorna kínálat és a csatorna képminőség, felbontás folyamatos fenntartható növeléséhez és az interlaced helyett progresszív adás bevezetéséhez. A DVB-nek vannak limitjei, amiket nehéz megkerülni. Pl. ha 50 Mbps lenne egy TV csatorna, akkor fixen elvinne egyedül 8 MHz-et, ami nem gazdaságos. Ha sok ilyen csatorna lenne, az sokszor 8 MHz-et elvinne (ha nézik, ha nem). Ha van 100+ db ilyen csatorna, az egyedül elviszi a koax teljes sávszélességét, úgy hogy az internetnek nem marad hely. Sőt, nem is kell ennyi csatorna ehhez. Amikor már most is van ennyi csatorna, amik képminősége mind jobban lemarad az OTT szolgáltatókétól, ahol pl. alap már a progresszív videó (60 fps).

[ Szerkesztve ]

(#90631) tomp válasza cof (#90628) üzenetére


tomp
félisten

Miért akkor mi lenne a legjobb hosszú távon ami nem DVB-C?
Internet alapú TV a megoldás. Nincs más.:)

(#90632) cof válasza anglergab (#90630) üzenetére


cof
veterán

Engem amúgy csak az zavar ebben az OTT-ben, hogy terelnek a szolgáltatói eszközök felé (nem elég, hogy a HGW kötelező), és nincs választás, hogy A vagy B hanem ez van és kész. Aztán én tök jól meg tudnám csinálni egy saját BOX-al ezt az egészet, ha adnának egy user/pass-t ami lekéri a listát.

A többlet funkció meg amit nyújt, mind szintén rétegtermék felvétel visszanéző stb...

@tomp Internet alapú TV a megoldás. Nincs más.:)

Szerencsére csak egy páran látjátok így, én DVB-C párti vagyok és maradok míg élek. De a legjobb hosszútávon természetesen optika lenne, legalább bejáratig, és nem ED3.1-el való bohóckodás, inkább ezt mondanám elavultnak. Eljárt a technika felett az idő, optika 100x jobb és költséghatékonyabb is.

Sajnos azt veszem észre, hogy mindegyik szolgáltató terel a saját eszközei felé, ezt valahol megértem végül is, mert nem kell 100 felé support-ot adnia, MindigTV is elesett nagyjából, már ők sem adnak kártyát, csak saját BOX-al foghatóak a fizetős csatornák, ott is vannak bajok, egy bughalmaz az ő BOX-uk is.

Igazából még nem is lenne akkora probléma a szolgabox, csak nekünk mindig a legalja jut mindenből.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90633) anglergab válasza cof (#90632) üzenetére


anglergab
addikt

Telefonon is minden szolgálatatónak külön TV app-ja van, pedig mindegyik MPEG DASH vagy HLS-t használ, VLC-ben is mehetne az összes. Sajnos ez ilyen. Kompatibilitás, interworking tesztelés, felhasználói élmény, hozzáférés védelem, titkosítás, szerzői jog védelme csak így garantálható.

[ Szerkesztve ]

(#90634) tomp válasza cof (#90632) üzenetére


tomp
félisten

Maradhatsz DVB-C párti mint ahogyan sokan kitartanak az analóg mellett is. Ezért marad még idén is...
Csak el kell fogadni, hogy ezeknek végük.
Ha érdemi fejlődés lesz TV-n az már csak OTT-n fog megtörténni.
Nem véletlenül nincs DVB-C2. Döglött ötlet volt.
Bármikot dönthet úgy a Voda, hogy behozza a 4K-t. Koaxon ez lehetetlen.

(#90635) Livius válasza anglergab (#90626) üzenetére


Livius
őstag

Neked lehet az OTT TV, csak hogy te abban gondolkozol, hogy egy patent bug mentes box van hozzád kihelyezve, és hibátlan a neted sebességben pedig több száz Mb-es. Ez itt sose lesz. Szóval mivel kelet-európában csak a hulladék szolgáltatói boxok lesznek mindig is a piacon, így ez itt csak szenvedés, és lehet látni, hogy nincs is rá igény még mindig. Még mindig a klasszik TV-zés kell az itthoni ügyfeleknek, tehát kb a barátökköztre és az élő sport műsorokra van igény, úgy hogy a lehető legminimálisabb technikai tudás kelljen a nézéshez. Ezt jelenleg csak a CI+-os DVB-C TV-ék tudják nyújtani, szóval ez a jövő a user szempontból, addig amíg minden hülye szolgáltató a gyenge hardverrel a saját kis egyedi szoftveres platformját erőlteti, ami sehova sem kompatibilis lásd T IPTV. Majd ha mindenki egységesen egy Android és iOS alapú áruházban letölthető app-ra helyezi a TV szolgáltatást, nah akkor mondom azt, hogy az lesz a jövő, mert akkor már box nélkül is egy jó Androidos TV-vel megy a dolog akinek az kell.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90636) Vesa válasza zolee001 (#90604) üzenetére


Vesa
veterán

Kell egy arc ahhoz, hogy ilyen szinten folyamatosan hazudozzanak! Korábban nem volt bajom a Vodával, de ahogy ezt a helyzetet jelenleg kezelik (eleve késedelmes tájékoztatás, majd hazudozás és ön-mosdatás, a felhasználók teljes hülyének nézése), az egyik leggyűlöltebb cég lett számomra.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#90637) viktorhu válasza cof (#90632) üzenetére


viktorhu
veterán

"Szerencsére csak egy páran látjátok így, én DVB-C párti vagyok és maradok míg élek."

Mármint hogy akkor a továbbfejlesztéshez Te inkább az internetet szednéd le a madzagról? És annak mi lenne az üzleti modellje? Mert interneten tud jönni digitálisan videó is, így ott/iptv megoldással szerintem messze nem veszítenének annyi vevőt, mintha a DVB-C marad inkább.

(#90638) kabelmania27 válasza cof (#90632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Médicardnak pont az az előnye, hogy nem kell plusz távirányító, olyan sorrendet állít be az ember amit szeretne. Ez a téma hasonló a lineáris tv vs új lehetőségek témához.
Nem lenne rossz ha saját eszközön lehetne használni a VodafoneTv szolgáltatást. Van még tartalék a koaxban, de ahhoz csökkenteni kellene az analóg csatornák számát.

(#90639) viktorhu válasza anglergab (#90619) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért zárják ki egymást?

(#90640) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Nem tudom, hogy hol kellene kérdeznem, de talán itt tudjátok.
Adott egy HiSense H40B5100 TV (egyszerű nem okos, olcsó) ment bele egy médiakártya, ami látszólag megy is, de kér egy Network ID-t, amire írja hogy üssem be az 5 digitet, de csak 4 digitnek van helye és csak 3-at enged beírni.
Esetleg van erre valakinek ötlete?
Mondjuk egy idő felismeri a kártyát, de ezt az ID-t kb minden indításnál kéri.

Köszi
Üdv

Janaboy

(#90641) kabelmania27 válasza Janaboy (#90640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Próbáld meg az első három számot beírni vagy az utolsó hármat.

(#90642) anglergab válasza Livius (#90635) üzenetére


anglergab
addikt

Ok, egyetértek. Ha jó minőségű az internet/IP kapcsolat és az az "alap" szolgáltatás, akkor minden sávszélességet oda kell tenni és arra minden mást, azaz a TV-t is, természetesen digitálisan, mert csak úgy lehet. Ahogyan ez a telefonnál is történt. Anno a telefon egymaga lefoglalta a 64 kbps vonalat, mint ahogyan most egy 10-20 Mbps-os jó minőségű adás egy ADSL-t.
Aztán ahogyan fejlődött az internet/IP kapcsolat, előbb a telefont, majd a TV-t is simán elvitte/elviszi.
Ekkor pedig semmi szükség külön fixen fenntartani sávszélességet a telefonnak és a TV-nek, azt az internetnek lehet adni.
Korábban a telefonon, TV-n ment az internet/IP, most egyre inkább az interneten/IP-n kellene mennie a telefonnak és a TV-nek.
Azaz anno az internet volt az extra, most pedig inkább a telefon és a TV. Azaz régen az internethez kellett külön eszköz, most pedig a TV, telefonhoz (ahogyan kerülnek át IP-re).

[ Szerkesztve ]

(#90643) Janaboy válasza kabelmania27 (#90641) üzenetére


Janaboy
veterán

Próbáltam azt is, de se egy OK-t se egy semmit nem fogad el.
Elég fura ilyen szempontból a tv :)

Janaboy

(#90644) kabelmania27 válasza Janaboy (#90643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Garanciális szervíztől, vagy a gyártó ügyfélszolgálatától kérdezd meg hogy lehetne megadni.

(#90645) merqree válasza kabelmania27 (#90603) üzenetére


merqree
őstag

"Tied lett a 90600-as hsz."

Ennek van valami jelentősége?

(#90646) Livius válasza viktorhu (#90637) üzenetére


Livius
őstag

Egyelőre sok évig akár 10 évig is el lenne ez a DVB-C alapú rendszer, csak ki kell hajítani az analóg adásokat végre, és mindenhol el kéne érni a koaxon elérhető maximális MHz-eket, aztán még +10-20 év megint jönne erre, ha az ED3.1-es átállás is megtörténne.

Ez az OTT és IPTV meg mindenféle hibrid szar szép és jó, addig amíg nem egy hulladék boxhoz kötik a szolgáltatók, ráadásul még dedikált internetes sebességet se tudnak neki adni lásd a Voda boxnál vagy xDSL IPTV-én. Konkrétan az internet előfizetésem árából még fedezzem a külön fizetett TV nézés sebességét is? Azért ez is több mint már sok, és előnytelen a usernek.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90647) kabelmania27 válasza merqree (#90645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megszoktam jegyezni ha valaki kerek hsz-t ír.

(#90648) tomp válasza Livius (#90635) üzenetére


tomp
félisten

Ha lenne app akkor meg az lenne a baj, hogy ezt meg azt nem tudja lejátszani. Miért nem? Mert a TV hardvere nem képes rá. Szóval a dedikált hardver egy biztosíték, hogy tudja a szolgáltató mit lehet és mit nem lehet.
A Klasszik DVB-C-nél meg hiába dugom be a drótot a TV-be ha a napsütéstől is kockásodni fog a TV mivel egy millió dolgot be kell állítani a hálózatin ahhoz, hogy a nagy hőmérskélet ingadozástól ne készüljön ki a DVB-C.
Nálunk a TV kárára emeltek internet letöltési csatornaszámot. Miért a kárára? Mivel a csatornaszám emelés miatt gyengébb lett a jelszint. E miatt a CB-nek magasabb adásival kell üzemelnie ami kiakasztja a DVB-C-t.
Vagy akkor állítsuk le a Vodafone TV-t is és legyen 130csatornás analóg? :DDD
Oké de akkor a net max 2Mbit lesz.

(#90649) Beniii06 válasza kabelmania27 (#90641) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem fog működni.

"Got any other secret weapons?"

(#90650) Beniii06 válasza Janaboy (#90643) üzenetére


Beniii06
őstag

Kell egy másik tv(vagy mediabox ami kezeli a CI+ modult), amiben beírod az 5 jegyű kódot, majd visszahelyezve a hisense tv-be már működni fog.

"Got any other secret weapons?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.