Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89501) -=RelakS=- válasza rosszcsont88 (#89462) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

video kbit? Codec? Biztos, hogy nekem címezted? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89502) unravel


unravel
őstag

DIGI területről költöztem UPC-re.
Ez valami hihetetlen fos. :)) :((( 📴

¯\_(ツ)_/¯

(#89503) sublett


sublett
tag

Most mintha lenne pozitív változás (14. kerület)

(#89504) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam már vissza jött úgy negyed órája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#89505) kezo0


kezo0
addikt

Akadozik a Vodafone (ex-UPC) hálózata, sok helyen nincs net és tévé

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89506) Beniii06 válasza kenwood (#89496) üzenetére


Beniii06
őstag

"Mit jelent az, hogy terhelesnek jo "

Azt hogy elindítod a speedtested, megynitod a feladkezelőt és nézed a hálózati forgalmat vagy ha olyan routered van, ami ki tudja írni a sebességet, akkor az.

"Ez igy ertelmetlen. a Speedtest.net oldalt rengetegen ismerik,es hiteles forrasnak tartjak., "

Inkább az az értelmetlen, hogy megvan az embereknek a sebessége és nem örülnek neki/nem használják ki(amíg van). Másnál szolgáltatás sincs jelenleg.
Az egy dolog, hogy ismert az oldal, de közel sem hivatalos. Mindegyik szolgáltató a hatóság által működtetett szelessav.net et fogadja el hibabejelentés alapjául, pont azért mert az utóbbi időben(kb félév) a speedtest egyre gyakrabban hülyeségeket ír ki + jobban böngészőfüggő stb.

Nem azt jelenti, hogy nem kell használni, sőt az a jobb ha több oldalon is teszteled, de ilyen esetben te is meggyőződhettél róla, hogyha a P2P és a szelessav is hozza az elméleti maximumot, csak a speedtest nem, akkor ki lehet a hunyó. :U

"Got any other secret weapons?"

(#89507) homer10


homer10
csendes tag

(#89508) LouiS22 válasza kezo0 (#89505) üzenetére


LouiS22
veterán

És most fogja megbosszulni magát a rezsisökkentés, multik különadója és egyéb nyalánkságok. Nyilvánvalóan minden cég ott faragott költséget, ahol tudott. Pl. hálózatfejlesztés és karbantartás.

De nem baj, jön majd az INGYENES NET!!!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#89509) vlevi válasza LouiS22 (#89508) üzenetére


vlevi
nagyúr

És ilyenkor derül ki, hogy milyen jó, ha internet alapúra állítják át a TV-t is, mert ilyen nagyobb a valószínűsége annak, hogy mindkettő egyszerre megdöglik, mintha a TV a hagyományos DVB-C lenne, nettől függetlenül. Aztán, ha még a telód is vodás, akkor mehetsz ki a ház elé a fülkébe, hogy felhívj valakit. Tudom, az GSM, az teljesen független a kábeles voda szolgáltatástól, de jól hangzik. :D

(#89510) MadMancs válasza homer10 (#89507) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezzel egyenlőre az a baj, hogy Voda marhára nem tehet róla. Csak egyszerűen akkor lett voda a neve mikor már boldog boldogtalan otthon nyúzta a netet. Ez eleve nem Office/munkára lettek tervezve. Arra ott a business. Ha valakinek annyira fontos a "hómofisz" váltson, munkáltató meg pengetheti a támogatást rá. Ezek a károgók ha tudnák hogy 2019 augusztus óta vodáé mit mondanának? 8 hónapig jó volt Voda majd direkt elrontotta? Egyébként alapvetően upc színvonal van. Akkor is volt hiba (és javarészt most ugyanazok jönnek elő ) mint amikor liberty volt a tulaj.
De igen, egyszerűbb azt mondani hogy Voda a hibás mint azt hogy a #maradjotthon nevében sz@rrá hajtják a hálózatot. :C

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89511) vargalex válasza vlevi (#89509) üzenetére


vargalex
félisten

Jelezném, hogy tegnap a DVB-C is megdöglött...

Alex

(#89512) tomp válasza vargalex (#89511) üzenetére


tomp
félisten

Az nem létezik! DVB-C mindig van ha nincs net! ;] :DDD

(#89513) #75501312 válasza MadMancs (#89510) üzenetére


#75501312
törölt tag

Egyelőre :P
Ez az általános probléma, nem gondolkoznak, mindenki csak vádaskodik, mert az emberek imádnak utálni. Nem értem őket. :(
De nem baj, mondja fel a csomagot, menjen át a konkurenciához így több sávszél marad nekünk. :DDD

(#89515) cof válasza #72445440 (#89514) üzenetére


cof
veterán

Az érdekes is lenne, ha lehal a teljes rendszer és van DVB-C.

Szerintem ilyet senki sem írt soha, hogy mindig van DVB-C.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89516) gduck válasza tomp (#89512) üzenetére


gduck
addikt

Nálam mindkettő volt :D "

"Nem csak a Budapestieké a világ,
Mi most is vígan netezünk jó komám"

Ahogy a dal is mondja :D

[ Szerkesztve ]

(#89517) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Akkor tök jó, hogy újraindítottam a modemet, a hiba nem nálam van? :D
Reggel még videó, olvasgatás ment.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89518) pjen válasza vlevi (#89509) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk semmi nem volt.Telefonálni se tudtam vodáról.Még szerencse van DIGI simem azzal hivtam a 1270 et.Remélem ingyenes.

(#89519) MadMancs válasza pjen (#89518) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam tv, net , es mobil is hibátlan volt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89520) pjen válasza MadMancs (#89519) üzenetére


pjen
félisten

Én felhívtam a 1270 et DIGI ről.Azzal kezdte,hogy akadoznak a 17.ker. ben is.

(#89521) tomp válasza gduck (#89516) üzenetére


tomp
félisten

Nálam mind3. DVB-C, net, VTV :D

(#89522) anglergab válasza vargalex (#89511) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, sok helyen összefonódik a DOCSIS és a DVB-C is.
Amúgy is, a DOCSIS egy DVB-C-vel részben kompatibilis jel.

[ Szerkesztve ]

(#89523) MoVieFaN válasza kabelmania27 (#89426) üzenetére


MoVieFaN
tag

Ennyi válasz kaptam a 26 órás net kiesésre (48 órás intervallum alatt):
"A VII.kerületben kábelhálózati szintezést kellett végezzenek műszaki munkatársaink."

Ezt a szintezést magyarázza már el nekem valaki pontosan, miért is tartott több mint 1 napig? Ez tervezetten megy? Nagyjából sejtem, hogy mi lehet, de pl. ha tervezett munka, akkor miért nem karbantartási időablakban csinálják (0-6h)? Mert ez így nagyon nincs rendben, ahogy az sem, hogy az ügyfélszolgálat 3x30 perc után sem vette fel, a web-es hibabejelentésre meg bőven 48 óra után sem kaptam semmilyen választ.

Most éppen jó a speedtest szerint (120-as net): Ping 8ms DL: 120.74 Mbps UL: 10.31 Mbps.

Ha úgy gondolod, hogy ezek után is nézzem meg amit kértél, akkor persze szétbontom a vezetékelést a bútorok mögött, meg megnézem a jelszinteket.

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#89524) agabe


agabe
addikt

Itt belvarosban ejjel kezdett elmenni hajnalban mar nem ment semmi...akkor most varhato, hogy egesz nap holnapig kb (vagy akar tovabb ) nem lesz szolgaltatas ?

[ Szerkesztve ]

(#89525) kabelmania27 válasza MoVieFaN (#89523) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában előre megtervezik, de van kivétel pl. ha tönkremegy egy olyan eszköz ami kiesést okoz. Szintezés azt jelenti, hogy az optikai node-tól kezdve beállítják az erősítőket, azért lassú folyamat mert ilyenkor műszerrel kell csatlakozni a beállítás alatt lévő eszközre és addig kell keresni a hibát amíg a jelértékek a kívánt tartományba nem lesznek.
Amennyiben megnézed a modemértékeket és az osztó tipusát ki lehet számítani kb milyen a bejövő jelerősség és kell-e számítani akadásra.
agabe: Nagyobb területet érintő meghibásodást kiemelten kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#89526) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Vicc ez a voda hálózat, régen a upc-nél ilyen problémák sose voltak, mint amik most vannak..
Kenjék a hajukra mindenestül.. rengeteg embernél akadozik, ledobálja a netet random.. de azért fizessük ki rendesen a havi számlát.. Nem lesz ennek jó vége..

(#89527) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv.
Létezik, hogy ez a premium 500 csomag ennyibe kerülne 12 hónapos szerződéssel?
A mostani csomagom már vagy 10 éves, 7-8ezret fizetek a 120-as netre. meg a gold tv-re.
Mindenhol látom, hogy 3 hónapig féláron vannak a csomagok, de itt nem látom leírva.
12 ezerért meg nem kell.

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

Online szeretném megrendelni, mert ha a connect box-al nem tudok játszani, akkor van 14 napom elállni.
Az ügyfélszolgálat elérhetetlen természetesen, csak munkanapokon tudok érdeklődni, amíg upc volt, addig bármikor hívhattam őket, bármivel.

(#89526) Farkassacred:
a UPC is egy hulladék volt, most viszont gyakorlatilag egy foshalmaz az egész, értékelhetetlen szolgáltatással, ahogy beleolvasok a topikba.
De sajnos nálunk nincs másik alternatíva....remélem nem mindig lesz ez így.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#89528) MadMancs válasza sixpak (#89527) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia. Létezik. Bár ilyen árat általában ügyfélmegtartóval szokták adni, zek szerint nagyon jó helyen laksz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89529) sixpak válasza MadMancs (#89528) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát jónak jó hely, de csak telekom van jelen a 30 megás szarjukkal az upc mellett. :D
Köszönöm a választ. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#89530) maki1976


maki1976
tag

Számlalevélen volt: "kivezetésre kerül a TV Premium és a Világ csomagból az ORF1, TV Slo1, valamint a TV Polonia műsorcsatorna, továbbá a TV Premium és az Európa csomagból a Deutsche Welle műsorcsatorna, továbbá a TV Comfort, TV Premium
és a HD kiegészítő csomagból a Nickelodeon HD műsorcsatorna"

(#89531) Farkassacred válasza sixpak (#89527) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ebben van valami, már ott se volt rendben minden. De most meg konkrétan káosz van.. Reméljük hamarosan kijavítják majd a problémákat.

(#89532) cof


cof
veterán

Nálam semmi gond nincs a szolgáltatással mióta a Vodafone átvette.

Előtte sem volt, sőt. Inkább jobb lett, mert végre levették az értelmetlen kódolást sok csatornáról.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89533) kabelmania27 válasza sixpak (#89527) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez nem tűnik rossz ajánlatnak.
Az a lényeg, hogy a CB modemet saját beüzemeléssel kérd.
Ha nem működik a megrendelés munkanapon 1221 vagy 1270-es számon lemondás gomb után kedvező ajánlatot tudsz kérni.

[ Szerkesztve ]

(#89534) MadMancs válasza kabelmania27 (#89533) üzenetére


MadMancs
veterán

5790 Ft net 500 + tv prémium esetén szerintem alapból nagyon jó ár, 100-200ft ért nem biztos hogy megéri telefonálgatni, pláne hogy úgy néz ki mostanában szigorítottak is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89535) kabelmania27 válasza MadMancs (#89534) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, át is írtam a hsz-t. Lehet telefonon sem kapna rosszabbat mert jelenleg lezárt csomagban van.
unravel: Nézd meg a cb oldalán (192.168.100.1) van-e modem üzemmód, ha nincs 1221 vagy 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot, amennyiben használsz saját router érdemes a cb-t modem üzemmódban használni.

[ Szerkesztve ]

(#89536) sixpak válasza kabelmania27 (#89533) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi.
Néhány játék topikjában, melyekkel én is tolom, rákérdezek a tapasztalatokra, feleslegesen nem hiányzik a visszapostázás, meg a többi bonyodalom...mondjuk az előbb rákerestem itt a topikban a connect box szóra, hát eléggé lelombozó volt olvasni.
Amúgy van rá esély, hogy a közeljövőben kifogy ez a szar a raktárakból és bevezetnek egy olyat, amit használni is lehet 2020-ban?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#89537) rene85


rene85
aktív tag

Sziasztok, tudtok róla esetleg, hogy a voda kötelékében van már esély új médiaboxra? A mostani UPC-s az egy gyalázat.

(#89538) MiZo1990 válasza rene85 (#89537) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

(#89542) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Az albiban batyam neven van az elofizetes, de most en szeretnek csomagot valtani. Ha irunk meghatalmazast ugy eljarhatok a neveben?

Koszi!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#89543) sixpak válasza #72445440 (#89541) üzenetére


sixpak
nagyúr

"A probléma intenzív torrentezésnél vagy játéknál jelentkezik."

A torrentezés abszolút hidegen hagy, a játékok viszont nem.
A legnagyobb gond, hogy ebben a szarfé... visszamaradott országban a világ legjövedelmezőbb szórakoztatóipari biznisze nem számít átlagos igénynek. Tőlem egyszer tátott szájjal kérdezte upc-s tag, hogy "játszik??" és úgy nézett rám, mintha minimum az antikrisztus manifesztálódott volna előtte.
A szolgáltatók úgy képzelik, hogy ha fel tudod tölteni a vacsorádat a fészbukra, akkor mar műkődik a szolgáltatás.
Nekem viszont soha nem volt facebook-om és nem is lesz.
Viszont van két gyerekem, akik játszanak a gépen, meg Netflixet néznek mondjuk 2 külön tv-n, van feleségem, aki szintén le szokott ülni egy-egy sorozat elé.
Vagyok én, aki szintén sokat játszik...na mindegy is.
A saját routerem is 2 sávos wifit oszt (a régi Cisco-m nem wifi képes), ezen lóg kábelen a PC.
Wifi: 5 telefon, 2 4K tv, 1 4K media player, 1 házimozierősítő, 2 laptop, 1 bluray player...na ezt kell elosztanom a kis 120-as netemmel. :D
Tudom, hogy ezer sebből vérzik a CB, de engem ezek közül csak a jatékoknál mutatott siralmas teljesítménye érdekel.
Valahol olvastam, hogy több országban csoportos pert nyertek a felhasználók szolgáltatókkal szemben, akik ugyanezt a szart terítették, vissza is vonták oket....itt mi kellene ahhoz, hogy ez megtörténjen? :U

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#89544) -=RelakS=- válasza sixpak (#89543) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

500/20-as neten twitch-re tökéletesen tudok streamelni. Egyszer volt probléma, de az a hülye, aki ilyenkor nem kapcsolja ki a torrentet :D
Lefelé 4K távoli asztal + twitch stream/youtube stream háttérzajnak meg sem kottyan.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89546) sixpak válasza -=RelakS=- (#89544) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, milyen online gameket tolsz?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#89547) AtHoS válasza #22302976 (#89545) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem mindenki humoros, de ha benyögésen túl leírnád honnan kívánod magad törölni, akkor talán érdemben is kapnál választ, addig pedig igen, maradnak a számodra humorosnak tűnő válaszok.

Vagy egyébként honnan a fenéből kellene kitalálni milyen oldalról szeretnéd magad törölni? :F

read-only mode on the forum

(#89548) -=RelakS=- válasza sixpak (#89546) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak Quake Champions, de már azzal is rég toltam.
Doom Eternalban kéne még pár battlemode dolgot megcsinálni, csak lusta emberrel játszani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89550) RudiLicenc válasza sixpak (#89546) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Én eléggé benne vagyok a játékokban, LoL-tól kezdve PUBG-t GTA V-ig, nekem gyakorlatilag végtelen packet loss problémám van, nem tudok vele mit kezdeni.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.