Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90651) kabelmania27 válasza Beniii06 (#90649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondoltam a box telepítéséhez hasonló három szám hátha jó lesz.
Janaboy: Próbáld meg az irányítószámból az első hármat vagy box telepítéséhez való aktiválási kódot még megpróbálhatod, de nem biztos hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#90652) Livius válasza tomp (#90648) üzenetére


Livius
őstag

Az app lenne a jövő, mivel már kb 2010 utáni minden TV oprendszere és ARM alapú CPU-ja képes a hardveres H264-re tehát tudja a lejátszást. Ha mégse, akkor ott bizony nem a TV-vel lenne a gond, hanem megint a trehány programozással, ami itt is jellemző a bug halmaz boxoknál.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90653) anglergab válasza viktorhu (#90639) üzenetére


anglergab
addikt

Mert nem route-olja a legtöbb ISP az IGMP-t. Azaz külön (V)LAN kell neki, jelenleg csak a szolgálatató hálózatán belül működőképes. Ami ugye pontosan az OTT ellenkezője, mivel annak csak egy tetszőleges internetkapcsolat kell.

(#90654) zolee001 válasza Vesa (#90636) üzenetére


zolee001
őstag

Nem védeni akarom a vodát de nem kis feladat átvenni és migrálni a megvásárolt infrát,mondjuk ez nem vigasztalja azokat akiknél éppen probléma merül fel a szolgáltatással ,továbbiakban volt rá majd 1 évük a tervezésre

(#90655) cof


cof
veterán

Két táborra szakadtunk, OTT és DVB-C pártiak. :)

A döntéseket úgysem mi hozzuk, szóval lényegtelen is, hogy mi mit szeretnénk.

Egy biztos, rengeteg probléma van a VTV-vel, FB csoportokban olvasom, és nem user error, hanem rossz a hálózat, eddig fel sem tűnt az előfizetőnek a 8 csatornás HGW-vel, ugye megkapta a CB-t az betette a kaput... Először az ilyen dolgokat kellene rendbe hozni, és nem erőltetni a felhasználóra egyik jövőbox-ot sem, ami ugye tudjuk itt a topikban, hogy abszolút béta állapotban van.

Hogy a 4K adások kit vonzanak azt nem tudom, magyar tartalom az 0 konkrétan, szóval nem hinném, hogy az prioritás lenne a közeljövőben. Egyébként is nagyon sok csatorna van szerintem már így is a kínlatban, tudnék ritkítani személy szerint.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90656) Beniii06 válasza kabelmania27 (#90651) üzenetére


Beniii06
őstag

Kár próbálkozni, ugyanezzel szívtan én is. Csak akkor működik, ha mind az 5 szám be van írva helyesen, szóval szükség lesz másik eszközre, amiben be lehet írni az 5 számjegyet.

"Got any other secret weapons?"

(#90657) anglergab válasza Livius (#90652) üzenetére


anglergab
addikt

A CPU egy dolog, de ha nincs hozzá support, hibajavítás, megfelelő RAM, belső busz sávszélesség, ROM, interworking tesztelés, közös platform/operációs rendszer API-kkal hogy ne kelljen százféle programot írni ugyanabból stb. akkor nem jelent semmit.
Nagyon sok mindenen múlik, és ezeket nem lehet bővíteni, mivel integrált termékek.

(#90658) kabelmania27 válasza Beniii06 (#90656) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, köszi az infót.
CoF: Csatornakiosztás sem egyszerű téma, mert van aki sportcsatornából szeretne többet, van aki több ismeretterjesztő hd-t, van aki több külföldi csatornát szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#90659) Beniii06 válasza kabelmania27 (#90658) üzenetére


Beniii06
őstag

Ez valami szoftveres hiba egyébként, nem tudom a upc volt-e ennyire forradalmi, hogy 5 jegyű kódot használt, mert sok eszköz SW szinten csak 4 jegyet enged beírni. Egyszer kell csak ezt beírni és utána már visszatéve a korábban "hibás" eszközbe már működni fog, illetve nem kell többször megcsinálni.

"Got any other secret weapons?"

(#90660) tomp válasza Livius (#90652) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván ha esetleg jövőre behoznának új tartalmat akkor H264 lenne...
Nem véletlenül tudja a box a HEVC-t...
Az meg egy dolog, hogy maga a TV képes rá. Igen. Belső lejátszóval tudja a HDR-t is. Meg a Netflix app is. Csak azok az utolsó kódig arra a TV-re van optimalizálva. Egy külső app már nem biztos, hogy menne így ahogyan anglergab is írja. Millió dologtól függ.

CoF
Videótárban szerintem jövőre már jönnek a 4K tartalmak. Nyilván nem csak a Netflix miatt tudja a box a 4K-t...
De igaz. Sokaknak a HD is felesleges. Akkor kapcsoljuk le a digitális tv-t és go az analóg? Nyilván nem. Fejlődni kell. Az egy dolog, hogy behúzott fékkel fejlesztünk.
Lásd: analóg mellett már az OTT is elindult...

(#90661) kabelmania27 válasza Beniii06 (#90659) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes, mert a médicard tájékoztatóban ha jól emlékszem azt írták, hogy modul nélkül legyen elindítva a keresés.
Janaboy: Próbáld meg amit Benii06 írt.

[ Szerkesztve ]

(#90662) anglergab válasza Livius (#90646) üzenetére


anglergab
addikt

Ha DVB van, akkor is "fizetsz" érte az internet sebességeddel, csak közvetve. És sokkal többet, mert az folyamatosan elvesz az internet sebességéből, míg az OTT TV csak akkor, ha nézed.

(#90663) cof válasza tomp (#90660) üzenetére


cof
veterán

Amúgy én nem aggódom, hogy lekapcsolják a DVB-C-t. Német Vodafone-nál is dübörög a Gbit internet mellet is, köszöni szépen elvan. Bármennyire is fáj ez a VTV pártiaknak, hogy ellopja a sávszélt. :D

Nyilván nem csak a Netflix miatt tudja a box a 4K-t... Ugyan... tudja a DD-t is, aztán egyszer volt, hol nem volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90664) Janaboy válasza kabelmania27 (#90661) üzenetére


Janaboy
veterán

Kipróbáltam, köszi srácok.
Ezzel úgy tűnik jó lett.
A HiSense csak másodlagos tv, Sony-n gond nélkül be tudtam írni és úgy látom meg is tartotta.

Egy másik kérdés: most kötöttem újra a szerződést (vagy hosszabbítás ha így tetszik) elvileg kaptam a Cinemax pakot, de nekem mennek az HBO-k is, ez normális?

Janaboy

(#90665) woodworm válasza kabelmania27 (#90624) üzenetére


woodworm
veterán

A mi településünk elméletileg a piliscsabai rfog csoportban van, noha ez hagyományos hfc terület és már közel sem ez a csatornakiosztás él..
US 40, 46,6 MHz
DS 354-466 MHz
DVB-C 522-546 MHz
DVB-C 714-890 MHz
Analóg nincs.

(#90666) anglergab válasza tomp (#90660) üzenetére


anglergab
addikt

A szolgáltatói box-nak megvan még az az előnye, hogy az a szolgáltató felelőssége, ő biztosítja, teszteli. Illetve ha jön egy új kodek vagy akkora bitráta, progresszív fps amit már nem bírna el a TV, akkor sokkal egyszerűbb box-ot cserélni.

(#90667) Adama123


Adama123
tag

"Két nagy bejelentéssel indította a hetet a Vodafone hazai kirendeltsége. A legtöbbeket és leghamarabb érintő újdonság, hogy a felhasználói élmény javítása érdekében a következő hónapokban a vállalat minden egyes volt UPC-előfizetőnél le fogja cserélni a kábelmodemeket és a médiaboxokat, ennek a részletei kapcsán minden ügyféllel egyedileg egyeztet a cég."

link

link

[ Szerkesztve ]

(#90668) tomp válasza cof (#90663) üzenetére


tomp
félisten

Igen megy de ahogyan láthatod ott is a fullos TV szolgáltatáshoz már netes boxot adnak.
Itthon is marad még a DVB-C sok évig mint ahogyan az analóg is marad.

Adama123
Mindenkinél VodafoneTV? Az miként akarják? Koaxról fog menni mindenkinél? A jelenlegi netes VodaTV ügyfeleknél is? Mivel akkor kevesebb HD és az SD-k minősére romlik. Érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#90669) cof válasza tomp (#90668) üzenetére


cof
veterán

Itthon is már kell a visszanézőhöz LAN. Még a Pace HD-ba nem kellett, Horizon BOX-ba már eddig is kellett, ha többet akartál mint lineáris TV műsor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90670) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na megvan a Voda box, egyből Telekom optikára kötöttük rá, néhány alap ficsőr (DD, kedvencek lista) hiányát leszámítva alapvetően nem rossz. A kép tényleg sokkal szebb, a csativáltás gyors, kb ugyanolyan, mint a Cisco-n volt. Extra HD csatik megvannak, akik miatt elsősorban akartam a váltást. :)
Látatlanban is szinte biztos vagyok benne, hogy Telekom neten stabilabb, mint Voda neten. A heti 1 PPPoE reconnect-et még ki lehet bírni. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90671) MiZo1990 válasza Adama123 (#90667) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Érdekes, hogy a két oldal tök mást hozott le a mai blabla anyagból.

Kíváncsian várom, milyen új eszközöket szabadítanak az ex-UPC ügyfelekre.

(#90672) tomp válasza szabogabor10 (#90670) üzenetére


tomp
félisten

Igen 4G-n is gyorsabb a box mint DOCSIS hálózaton... :DDD

(#90673) viktorhu válasza anglergab (#90653) üzenetére


viktorhu
veterán

Attól a kettő nem zárja ki egymást.

Mehet külső hálózatra OTT-ként, az on demand is OTT, az alkalmazás is OTT, a saját hálózaton meg igmp.

(#90675) wjbhbdux válasza Adama123 (#90667) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Gondolom ezzel kiírtják a WiFreet a levegőből.

/s

(#90676) kabelmania27 válasza woodworm (#90665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy tűnik arrafelé 900Mhz-es a hálózat így lesz hely az új letöltési csatornáknak.
Janaboy: Előfordul, hogy egy ideig több csatorna megy.

(#90680) norbertoth


norbertoth
senior tag

[link]

Nekem jó a régi is...mediacard nem szűnik meg ugye?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#90681) kabelmania27 válasza norbertoth (#90680) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Marad a médiacard.

(#90682) cof válasza norbertoth (#90680) üzenetére


cof
veterán

Lehozott pár oldal valamit, de nem mondtak semmit. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90683) anglergab válasza #72445440 (#90678) üzenetére


anglergab
addikt

A DOCSIS nem támogat VLAN-okat, csak a DSL, illetve a mobilnet APN-eket.
Ha privát VLAN-on megy, akkor nem OTT TV (új generációs IPTV), hanem hagyományos IPTV.
OTT TV nem mehet privát VLAN-on, ahogyan hagyományos IPTV sem az interneten.

Ezeket nem lehet vegyíteni: régen volt a dedikált csatornás IPTV, ahol fixen le kellett neki erőforrást foglalni, de az garantált volt, viszont relatíve kevés bitráta, régebbi/egyszerűbb kodekek (kompatibilitás), mindig rosszabb minőségű mint az OTT TV. Speciális eszköz kell hozzá, és a fizikai rétegnek támogatnia kell. Azaz más eszközön és netkapcsolaton nem működik.
Az OTT TV-nél pedig nincs dedikált csatorna, az interneten utazik (Over The Top). Nincs garancia, best effort szolgáltatás, megállhat ha gond van az internettel. De ugyanakkor tetszőleges a bitráta és a kodek, sokkal jobb lehet a minősége mint a hagyományos IPTV-nek.
Elvileg nem kell hozzá speciális eszköz, azaz pontosan ugyanaz a stream mehet másik eszközön (pl. mobiltelefon) és netkapcsolaton (pl. mobilnet) is.
Azaz fizikai rétegtől független.
Lásd: vonalas telefon vs. VoIP appok

[ Szerkesztve ]

(#90684) norbertoth válasza kabelmania27 (#90681) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszi! Azt nem is látom milyen modemük van nekik az én connect boxom helyett.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#90686) anglergab válasza #72445440 (#90685) üzenetére


anglergab
addikt

Egyértelműen az internetkapcsolatot érdemes javítani, kisebb szegmensekkel és modernebb infrastruktúrával ahol szükséges.
Ahol most kapacitás/zaj gondok vannak, ott a VTV sem lesz jó, illetve az is ronthat a helyzeten. Ott a DVB-C a megoldás egyelőre.

(#90687) Vesa válasza zolee001 (#90654) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, de akkor ezt kell kommunikálni és nem azt, hogy "apróbb problémák vannak". És ennek megfelelően kell számlázni is. Vélhetően azért hazudoznak, mert ha elismerik, hogy országos a hiba, akkor kötbért kéne fizetiük nem kevés ügyfélnek. Jelenleg ezt tudja a 250-es netem.(és ez megy 3 hete)

A tudomány a valóság költészete!

(#90688) anglergab válasza Adama123 (#90667) üzenetére


anglergab
addikt

Vajon milyen új modemet és mediaboxot fognak adni?
Mindenkinél cserélnek, vagy csak ahol elavult modemek/mediaboxok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#90689) cof válasza anglergab (#90688) üzenetére


cof
veterán

Lehet rosszul emlékszem, de a CB nem lett vodafone-osítva? Mert ha igen, az biztos, hogy marad. A TC7200-am meg eszem ágában sincs odaadni egy CB-ért.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90690) MadMancs válasza cof (#90689) üzenetére


MadMancs
veterán

CB nem lett. Csak HoriRezsó.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90691) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! mitol van az hogy nem lehet visszanezni a csatornakat mostansag? sokszor annyit ir hogy informacio nem elerheto...elore is koszonom!

(#90692) cof válasza MadMancs (#90690) üzenetére


cof
veterán

Jól emlékeztem, hogy valamit pirosítottak. Vajon akkor ezekkel mi lesz? Erre a pár hónapra dolgoztak volna vele, vagy még akkor nem voltak tervben az új eszközök. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mik lesznek ezek az eszközök.

Még a legpesszimistább forgatókönyv az lesz, hogy mindenkinek CB-t meg Horizon BOX-ot akarnak adni. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90695) cof válasza #72445440 (#90693) üzenetére


cof
veterán

Horizon BOX-on is van még SCART ahogy nézem Google-n, szóval az nem lesz probléma. Én sem cserélném le a PaceHD-t, kérdés mi van akkor? Felbontják a szerződést? Hűségem mondjuk nincs, szóval előnyben vagyok velük szemben, nem kell elfogadnom semmit ami szerintük nekem jó lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90696) tomp válasza #72445440 (#90693) üzenetére


tomp
félisten

CB nem maradhat örökre mivel ezek továbbra is a Liberty tulajdonában lévő eszköz. Gondolom a Vodának ezeket vissza kell majd szolgáltatnia.

(#90697) viktorhu válasza #72445440 (#90693) üzenetére


viktorhu
veterán

Honnan szeditek ezt a connect boxot? Nyilván valamelyik vodafone station lesz az, meg nyilván, ha már cserélik, ED3.1-esre cserélik, hogy nagyobb sávszélességen osztozzanak a felhasználók.

(#90699) kezo0


kezo0
addikt

Ahhoz képest, hogy mega-giga eszközcserét ígérnek mindenkinél, meg egy pár hete megjelent interjú szerint a komplett Horizon Go platformot is megszüntetik nyár végén, éppen most kapott újabb frissítést az iOS-es Horizon Go app. Biztos csak egy titkos fejlesztő-team partizánakciója. :)
(Én mindenesetre nagyon fogom sajnálni, ha megszüntetik, mert mára egy igazán szuper alkalmazássá nőtte ki magát.)

OFF: érdekes, hogy a hét első munkanapján, munkaidőben mennyivel több hsz születik, mint hétvégén... Elvtársak, termelni ki fog? ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.