Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90752) szabogabor10 válasza #72445440 (#90750) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jó kérdés. Még nem jöttem rá, mi a különbség köztük.
Ha betanítod a tv-dre a távot, a továbbiakban mindig a tv hangerejét fogja állítani a hangerő gombokkal, a táv alsó részén a képernyő gomb pedig aktiválódik, és a tv source gombjának fog megfelelni. A be/kikapcsoló pedig be/kikapcsolja a boxot ÉS a tv-t is. Tök jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90754) cof válasza zoli62 (#90749) üzenetére


cof
veterán

Vagy ezt kapták meg olcsó pénzért. Tudjuk, hogy ennél létezik sokkal komolyabb Vodafone BOX is a világban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90755) szabogabor10 válasza #72445440 (#90753) üzenetére


szabogabor10
veterán

1. Turn on your TV that you wish to pair with
2. Press and hold the Yellow and OK buttons on your remote until the Power button blinks green twice
3. Point the remote towards your TV
4. Press and hold the Power button on your remote until your TV turns off (this may take up to 30 seconds), then release the Power button

The LED will indicate its progress by a long green blinking
5. Press the Power button to turn your TV back on

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90756) tomp válasza szabogabor10 (#90755) üzenetére


tomp
félisten

hmm szóval ezért van 2 infra a távban!
Betanítottam neki a TV-t. Ha ki vagy be kapcsolom akkor a tváirányító a TV-t és a boxot is kapcsolja. A hangerő pedig fixen a TV-t vezérli azaz nálam a soundbart. :C

(#90757) szabogabor10 válasza tomp (#90756) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én meg se kérdeztem a szerelőt, hogy tanítható-e a táv, mert úgyis azt mondta volna, hogy nem. Inkább utánanéztem magam. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90758) gduck válasza tomp (#90746) üzenetére


gduck
addikt

Nem Ti tárgyaltátok az előző X hozzászólásban, hogy ez a hálózat nem bírja el ebben a formában ezt a boxot? Akkor előfizetőnként 3db ilyen boxot hogy bírna el? ;)

Amúgy semmivel sem látom rosszabbnak a PHILIPS box képét! És azt veszek fel amit akarok és akkor amikor akarom :D

[ Szerkesztve ]

(#90759) tomp válasza gduck (#90758) üzenetére


tomp
félisten

VHS-en is azt vesz fel az ember amit akar. Mégse használunk már VHS-t. Max az idősebb korosztály.:)

Hát én még mindig azt mondom, hogy kérdéses a kapacitás. Ha mindenki VTV-t kapna szerintem összef0sná magát a hálózat. :DDD

(#90760) cof válasza tomp (#90759) üzenetére


cof
veterán

Hát ami igaz, az igaz. :P

Amúgy megfigyeltétek, hogy máshol ahol VTV van, sokkal több órát lehet a felhőbe rögzíteni? Most ahogy linkeltek külföldi oldalakat, ezeket néztem, pl. Új Zélandon is 300 óra mehet a felhőbe.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90761) szabogabor10 válasza tomp (#90759) üzenetére


szabogabor10
veterán

“Ha mindenki VTV-t kapna szerintem összef0sná magát a hálózat.”

Én is ettől tartok. Illetve mivel adaptívak a stream-ek, leskálázódna a képminőség, ami nyilván nem járható út.

CoF: persze, a magyar Voda nem akart annyi pénzt perkálni a tárhelyért.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90762) gduck válasza tomp (#90759) üzenetére


gduck
addikt

Azért a VHS más tészta, de van olyanom is! :P Igaz, már csak akkor kerül elő, amikor ismerősök vagy ismerősök ismerőse jön régi lagzis/ballagásos/szalagavatós/babás stb. felvételekkel, amit digitalizálni kell :D

Szerintem nem kell még a DVB-C-t temetni, mert a jelenlegi hálózat azt tudja a legjobban "kiszolgálni" ;) És képminőséggel sincs semmi gond. Na jó ez box függő, pl. a jövőbox visszanéző képminőségéről ne is beszéljünk :(

[ Szerkesztve ]

(#90763) Vesa


Vesa
veterán

A vodafos szerint "apró hiba", hogy 5/2-es netet szolgáltat jelenleg (128-as ping-el) a 250-es helyett, és este 10 órakkor ismét 35 perc üres zenélést követően b*sztam már le idegességemben a telefont, mert nem vagyok hajlandó tovább várni. Email-re 8 napja !!! nem jött válasz!

Most már tényleg fel kellene jelenteni ezt a tetves ótvaros bagázst a Nemzeti Média Hatóságnál! Hogy lehet így elb*szni valamit, ami 6 évig gond nélkül működött? Beképzelt, hazudozó és végtelenül amatől "cég".
Akinek esze van, messzire elkerüli őket!

A tudomány a valóság költészete!

(#90764) kezo0 válasza kezo0 (#90699) üzenetére


kezo0
addikt

Sőt, Androidon is frissült ma a Horizon Go app.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90765) cof válasza Vesa (#90763) üzenetére


cof
veterán

Bocs, de nálad azóta ilyen a szolgáltatás mióta CB-t kaptál?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90767) tomp válasza gduck (#90762) üzenetére


tomp
félisten

Visszanéző az IP a jövőboxon is csak hát ott fapados a stream mert a vas annyit bír...

szabogabor10
Ahogy tapasztaltam a saját tesztjeim alatt nem igazán skálázza le a felbontást pedig megkapja a kisebb felbontásokat is. Helyette inkább megáll.
3G-n a HD csatorna nem lesz SD minőség hanem "Pause" :DDD

Azért is kevesebb a felhős tárhelyünk mivel ugye itthon mindent aranyárban mérnek. Amazon Cloud szerverpark sem lehet olcsó. :D

(#90769) tomp válasza #72445440 (#90768) üzenetére


tomp
félisten

Mármint, hogy minden megyei városban legyen helyi szerver park amiről menne a VTV?
Mivel az Amazon Cloud Budapesten van az Aréna plázától nem messze.

(#90771) tomp válasza #72445440 (#90770) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem mérlegelték, hogy melyik lenne a jó.
Gondolom az Amazon megfelelő rendelkezésre állást garantál és 100Gbps-el rendelkeznek a Datacenterben. Egyszerűbb velük üzemeltetni mint saját csapatot fenttartani ha esetleg valami műszaki esemény történne.

(#90772) szabogabor10 válasza tomp (#90767) üzenetére


szabogabor10
veterán

Fura, mert odakapcsoláskor (legalábbis nálam) 1-2 mp-ig 25 fps-sel és láthatóan kisebb felbontáson megy a műsor. A leskálázódás nem működik ezek szerint, lehet egyébként szándékosan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#90773) zolee001


zolee001
őstag

Egyáltalán nem vészes a felhös tárhely,mondhatni vicc kategoria árak vannak
Az "apa kezdödik" funkciót nem elöfizetöként kell értelmezni hanem ha akarná a szolgáltató akkor 0-24 -ben rögzitheti az összes csatorna müsorait a cloudba és a userek onnan nézhetik vissza
Persze képbe jönnek a tetvarek kanálisok akik nem engedélyzik illetve a szerzöi jogi bla bla ami miatt nem eröltetik

Azureban ennyi bárkinek aki reggel
Prices for locally redundant storage (LRS) Archive
€0.00069/GB per month

(#90774) cof válasza zolee001 (#90773) üzenetére


cof
veterán

Csak azért érdekes mert nyilván minden műsort rögzítenek a felhőbe, az user csak megjelöli és olyan mint ha csak az övé lenne, de ez nem így van természetesen. Ezért furcsa a többi Voda hálózathoz képest a 90 óra.

Sajnos hiába egy műsor 45 perc (12:00-13:00-ig), kénytelen vagyok felvenni a reklámokat is, és gondolom a VTV is ugyanígy rögzít, szóval 5-5 perc ráhagyással lesz 70 perc egy 45 perces műsorból.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90775) akaido válasza akaido (#90302) üzenetére


akaido
addikt

Kerepesen Ösmét nincs a CB-on jel, ez már a második a hónapban. Pont egy hete volt az előző. A 1270-et nem lehet hívni, automatice leteszi?, a upc-s "utódállam" a 1221 mától nem él...infó nincs a voda oldalán...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#90776) Livius


Livius
őstag

Úgy általában Ti mire használjátok a rögzítést? Én a mai TV műsorokra egyszerűen feleslegesnek látom, semmi igényem nincs a szemét show műsorokat felvenni vagy filmeket esetleg sportműsorokat. Sport műsort csak élőben érdemes nézni, utána már minek. A filmeket sorozatokat felvenni full felesleges, ha kell, van hozzá más forrás hogy letöltsem. Az egyedi műsoraikat meg a TV adóknak, hát annyira legalják, hogy nem éri meg egy 1 perc rögzítést sem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90777) pjen válasza Livius (#90776) üzenetére


pjen
félisten

Óriási szerencse,hogy nem vagyunk egyformák.Én keveset rögzítek,de sokszor megállítom.Jön a postás,telefonon hívnak stb.A sör se jön be magától.

[ Szerkesztve ]

(#90778) #75501312 válasza Livius (#90776) üzenetére


#75501312
törölt tag

"A filmeket sorozatokat felvenni full felesleges, ha kell, van hozzá más forrás hogy letöltsem"

Na ez az, amivel nem értek egyet, mert én szeretem a legális forrást, és nekem mindegy, hogy HBO vagy Netflix.
Viszont mivel ezer éve nem nézek már tévéműsort, pláne nem "élőben", így nekem a felvétel fontos lenne. Régebben rengeteg filmet, sorit felvettem HBO-ról, mert amikor adták éppen nem tudtam leülni a tévé elé.

De ha a többséget kérdezed, akkor a barátokközt milliomodik részét tuti felveszik.

(#90780) bopeti98 válasza Livius (#90776) üzenetére


bopeti98
őstag

"Az egyedi műsoraikat meg a TV adóknak, hát annyira legalják"

Az RTL Klub az utóbbi időkben meglepően minőségi tartalmakat is gyárt ( Mellékhatás, Cápák között, A Tanár, Mi kis falunk...stb ). Ha valakinek nem is tetszik, azért korántsem sem a legalja. És ezeket az RTL Klub HD-ről rögzítve lehet a legjobb minőségben nézni. :K

[ Szerkesztve ]

(#90781) Livius


Livius
őstag

A másik kedvencem az meg az, hogy kb már az elmúlt 6-8 évben minden alap okos TV (még butábbik is) tudja USB-s rögzítést, de csomóan nem is tudnak róla mikor megveszik a TV-t, aztán simán bedőlnek a szolgáltatói felvétel opciónak, hogy az kell, ami szinte ugyan az, ugyan olyan korlátokkal, plusz pénzért. Könyörgöm, ennyire birkák az átlag felhasználók?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90783) pjen válasza Livius (#90781) üzenetére


pjen
félisten

A Tv csak Rf kábelről tud felvenni.Ha IPTV lesz ez a funkció elvesz.egyébként egy cisco boxot pont annyiért ad mint egy kártyát.A boxal visszanézni is lehet

(#90784) Livius válasza pjen (#90783) üzenetére


Livius
őstag

Ki mondta hogy IPTV-ről beszélünk?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90785) cof válasza Livius (#90776) üzenetére


cof
veterán

Én most Natgeo-ról rögzítek éjjeli műsorokat (Kokainreptér, Határőrök, Bekasztlizva külföldön), de nekem saját BOX-om van, szóval sajnos csak a szabadon fogható csatornákról tudok felvenni.

Amúgy vennék fel még IDExtra-ról, meg néha vannak premierek a Discovery-n is, nemrég volt a 'A műanyag története' c. doku. is premierben.

RTL-en a Cápák között-et szoktam csak megnézni, de az RTLMost-on.

Viszont én akkor érezném magam igazán szabadnak ha nem kellene még CI kártya sem, legalább az alap csomaghoz, a TV Comfort.

TV-nél is az a baj, hogy hiába tudsz rögzíteni USB-n csak azon tudod visszanézni, ha elromlik ugrottak a felvételek is, használhatatlan lesz, míg egy saját BOX-on nem.

Engem a Videótéka része soha nem érdekelt, ezért sincs szükségem VTV-re meg Horizon BOX-ra sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90786) Vesa válasza cof (#90765) üzenetére


Vesa
veterán

Nem kaptam semmit...A UPC fehér izéjével megy, amivel korábban stabilan működött minden.

A tudomány a valóság költészete!

(#90789) cof válasza Vesa (#90786) üzenetére


cof
veterán

Valószínű a hirtelen jött melegtől van. Szinte biztos, hogy jelszint probléma lesz nálad. Képeket nem töltesz fel ide a modem értékekről? Persze nem valószínű, hogy innen fogjuk megoldani a dolgot. De akkor már tudsz majd konkrét problémára hivatkozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90790) tomp válasza Livius (#90776) üzenetére


tomp
félisten

Neked felesleges a felvétel nekünk nem. Ennyi.
Mellékhatás sorozatot csatornáról szereztem be. SpaxeX műsorát a Discovery Channel HD-ről van.
Utóbbi sehol nincs meg.
Habár legtöbbször nem felvétellel oldom meg hanem visszanézővel mivel ugye rögzített műsor. Aztán pedig átrögzítem magamnak.

(#90791) Vesa válasza #72445440 (#90788) üzenetére


Vesa
veterán

Nem a világvége, ha nem ez menne 3 hete! Azóta vagyok képtelen felhívni őket. De, ez így a világvége, mert nem azért fizetek, hogy egy ilyen romhalmazt kapjak a pénzemért, heteken keresztül.
Az email-re a mai napig nem válaszoltak, konkrétan 9 napja. Csak jelzem, most is zenélek éppen az üfsz.-en, jelenleg még csak 15perce.

Az internetem egy 1996-os telefon-modem szintjén van 3hete, minden második kattintásra "server error" üzenettel hibát dob, ha véletlenül bejön valami, akkor percekig tölt egyetlen oldal. És nem lehet bejelenteni!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#90792) Livius válasza Vesa (#90791) üzenetére


Livius
őstag

Viszont ha írtál nekik, akkor onnantól kezdve már ketyeg az idő a kötbérből nem? Én úgy gondolnám, bármikor ha sikerül felvenniük, vagy írsz nekik megint, már mondhatod is a kötbér igényt, ami után extrém módon be szokott gyorsulni a javítás általában.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#90794) LouiS22 válasza Vesa (#90791) üzenetére


LouiS22
veterán

Az emailre a törvény szerint 30 napjuk van válaszolni. A létező legrosszabb megoldás emailben bármit jelezni telkónak - telefon a leggyorsabb.

Egyébként szvsz az info@-ra vagy ugyfelszolgalat@ címre küldött nem megy a neten mail azzal fog visszapattanni, hogy nem tudnak beazonosítani (gondolom nem írtál bele semmilyen címet, ügyfélszámot, stb.).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90795) LouiS22 válasza #72445440 (#90793) üzenetére


LouiS22
veterán

A Vodafone hálózatából díjmentes, más szolgáltató hálózatából helyi hívásnak minősül.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90796) cof válasza Vesa (#90791) üzenetére


cof
veterán

E-mail-t írtál nekik, saját mail címről? Az nem a legjobb megoldás.

Itt kell hibajegyet felvenni úgy, hogy be vagy jelentkezve MYUPC-be: [https://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/kapcsolat]

Otthoni vezetékes szolgáltatás - Hibabejelentés - Internet

Nem találod, amit keresel? Küldj nekünk e-mailt, 48 órán belül kivizsgáljuk a problémádat és visszajelzünk!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90797) merqree válasza Vesa (#90763) üzenetére


merqree
őstag

Volt, hogy 45 percet vártam a személyes elbeszélgetésre.
Illedelmesen végighallgattam, hogy rögzítik a beszélgetést, a hívás azonosítószámát, stb.
Ezek után mindig közöltem, hogy örülök, hogy rögzítik a hívásomat, és emlékeztettem arra, hogy 5 perc a törvényi maximum várakoztatást.
Jelenleg adatigénylést nyújtottam be a Vodafone felé első lépésként, hogy nyilatkozzon arról, hogy hány DEDIKÁLT UPCs call centeres dolgozik.
Persze, erre jött, hogy csúcsidő és blablabla, ennek akkor vetettem végett, amikor vasárnap este 8kor telefonáltam pl.
Szóval minden alkalommal jelezi kell, hogy törvényt szeg, és ki kell kérni a beszélgetést elektronikus formában.
Ezt a megkapott hanganyagot lehet/kell csatolni a bejelentés mellé.
Igaz, minden alkalommal elmondom a kezelőnek, hogy nem vele és nem ellene irányul ez.
Ahányszor bejelented, annyi hibajegyet nyitnak.
Azt kell elérned, hogy ne zárják le. Nekem május 24 vagy 27 óta ketyeg a TVre a kötbér...

(#90798) viktorhu válasza #72445440 (#90793) üzenetére


viktorhu
veterán

Én szépen magam mellé szoktam tenni kihangosítva a telefont. Ha vezetékes szolgáltatás, és a telefonjuk sem működik, akkor ugyanez mobilról, onnan is ingyenes.

Eddigi rekordom egy több mint egy órás várakozás volt a Budapest Bankra, egyszer meg az osztrák Telekomra.

Szóval végzem a dolgom, közben ő elzenélget magának, aztán egyszer úgyis felveszik.

(#90799) akaido válasza akaido (#90775) üzenetére


akaido
addikt

Megvan a Voda szolgáltatás hiányára a megoldás: Áramszolgáltatói karbantartás.
Igaz nálunk egy hete és most van áram. (24-én nem volt azt tudtuk).

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#90800) LouiS22 válasza merqree (#90797) üzenetére


LouiS22
veterán

:C :R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.