Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90451) kezo0 válasza canniball (#90450) üzenetére


kezo0
addikt

+1
És a telefonon bejelentkező üzletkötőkkel kapcsolatban (akik jellemzően külsősök, akik jutalékért dolgoznak), nyugodtan használhatod a hazudnak szót. Ez nem egyszer kiderült már itt a fórumon. Tipikus módszerük, hogy azt hazudják, „megszűnik” ill. „kivezetésre kerül” a csomagod, ezért válts feljebb, kicsit több pénzért.
A valóság pedig általában az, hogy
– nem is szűnik meg a csomagod, vagy
– olyan értelemben szűnik meg, hogy új ügyfél már nem választhatja, de akinek ilyen csomagja van korábbról, azok továbbra is változatlanul ebben maradnak, vagy
– tényleg megszűnik, de mivel erről te nem tehetsz, ezért változatlan áron áttesznek a legközelebbi, magasabb kategóriájú csomagba.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#90452) ztsoft válasza canniball (#90450) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is várom azt a levelet, nem mintha az a 30 Mb olyan sokat számítana. Több, mint egy éve hűség nélkül vagyok, persze időnként hívogatnak, hátha rá tudnak venni a hűségre. Ráadásul még nagyobb árat is ajánlanak, mint amit kapnék a MyUPC-ben ugyan arra a csomagra.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90453) blakey válasza ztsoft (#90452) üzenetére


blakey
titán

Erre megoldás ha te hívod őket és a lemondás opciót választod, 1,5 év alatt közel harmadára csökkent az előfizum, nem mindegy, hogy 15e vagy 6,8e.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90454) tomee987


tomee987
tag

Connect box modemem van 500-as nettel. Már nem egyszer tapasztaltam, ha valami nagyobb letöltés megy WiFi-n keresztül, akkor a többi eszközön ami WiFi-vel csatlakozna a modemre irtózatosan lassú vagy nincs is net.
Tegnap pl. a laptop töltötte le a Windows 10 2004-es frissítést WiFi-n és az idő alatt 2 telefonnal szinte lehetetlen volt rácsatlakozni a modem WiFi-jére. Csak villogott a WiFi jel 30-40 mp-ig, majd "internet esetleg nem elérhető" hibaüzenet is megjelent több másodpercig. Ilyenkor a modem adminfelületét sem tölti be a 192.168.0.1-en (még a laptopról sem). Amint véget ért a letöltés, azonnal működött minden, rendben.
Ez egyedi modem hiba lesz vagy általános?

(#90455) MadMancs válasza tomee987 (#90454) üzenetére


MadMancs
veterán

Semmiképp se általános. De passz hogy mi okozza.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90456) MájMekk


MájMekk
tag

Nálatok megy rendesen az email? Nekem több órás / fél napos késéssel jönnek meg a bejövő üzenetek.

(#90457) feketedini


feketedini
tag

Vodafone TV Boxnál akinek van HBO Go előfizetése mellé, akkor a boxon keresztül bejön az összes HBO GO tartalom? (nekem csak Premium TV van)

(#90458) LouiS22 válasza feketedini (#90457) üzenetére


LouiS22
veterán

VTV boxon nincs HBO GO app egyelőre, így nincs minek "bejönnie".

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#90459) ztsoft válasza blakey (#90453) üzenetére


ztsoft
őstag

Persze, ezzel tisztába vagyok. Még várok, mert valószínűleg a TV-t és a telefont lemondom, csak a net marad.

Nálam nem lenne ennyire drasztikus a csökkenés (ha lenne egyáltalán). Most 6645,06 Ft-ot fizetek (2x Gold TV HD, 120-as net, alap telefon, ePack kedvezménnyel).

A MyUPC-ben a Vodafone Home 500 Premium-ot kapnám 5799 Ft-ért (ePack-kal, csak ez az egy csomag elérhető számomra), ehhez hozzáadom a második Mediacard árát (890 Ft), máris 6689 Ft-nál járok. Talán még egy kicsit lehetne faragni belőle ügyfélmegtartóval.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90460) MadMancs válasza ztsoft (#90459) üzenetére


MadMancs
veterán

500Ft a második mediacard. Első 0Ft. Igy 6299Ft, sporóltál 400Ft és sokkal többet kapsz.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90461) ztsoft válasza MadMancs (#90460) üzenetére


ztsoft
őstag

Mivel hűség nélkül kértem a második Mediacard-ot, így 890 Ft/hó. De ezen felesleges rágódni. Én azt szoktam nézni, ami nekem kell, nem azt, hogy mit adnak.

Ha már spórolás, csak a net-ért fizetnék 2260 Ft-ot (ePack-kal (-444,92 Ft): 1815 Ft), na, ez lenne ám a spórolás.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#90463) MadMancs válasza ztsoft (#90461) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor ezt nem értem, eszközre eleve jóideje nem is kerül hűség, anyumnak sincs. Így 500 a második.
Persze igazad van, felesleges, viszont önmagában net soha sehol nincs olyan árban mint csomagban. Sokkal nem lenne kevesebb csak net mint a Home Premium csomag.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#90465) viktorhu válasza tomee987 (#90454) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy a 2,4-es sávot használod, ami túlterhelődik.

(#90466) tomee987 válasza viktorhu (#90465) üzenetére


tomee987
tag

Akkor ez lesz a gond. Sajnos csak 2,4 GHz-et tud a laptop és a 2 telefon is. Az 5GHz ki is van kapcsolva a modemen.
Letesztelem majd úgy, hogy a laptop vezetékesen van fent a modemen és úgy töltök le valamit hosszasan.

(#90467) ledgeri válasza cof (#90448) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

(#90450) canniball :R
De persze a 150-es csomag feltöltése kevesebb, mint a a jelenlegi...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#90468) Ghostman78 válasza cof (#90430) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Például aki 7 éve ugyan azt az email címet használja, és nem cserélgeti hetente.
Illetve, aki hivatalos céges dolgokra cikinek találja a gmailt :C

(#90469) kabelmania27 válasza ledgeri (#90467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

150-es csomagnál is 10Mbit a kínált feltöltési sebesség.
Megteheted, hogy nem fogadod el az ajánlatot, ha megszűnik a 120-as csomag központilag beállítanak egy másikat. Itt a topikban több 120-as előfizető van.

[ Szerkesztve ]

(#90470) cof válasza ledgeri (#90467) üzenetére


cof
veterán

Miért nálad mennyi a feltöltés? Nekem 120/10, és a 150-hez is 10 Mbit/s feltöltés van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90471) cof válasza Ghostman78 (#90468) üzenetére


cof
veterán

Céges dolgokra ciki az upcmail is. :B

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90472) Ghostman78 válasza cof (#90471) üzenetére


Ghostman78
senior tag

jaja, igazad van ciki
Gmail sokkal jobb
:DD :DD

(#90474) cof válasza Ghostman78 (#90472) üzenetére


cof
veterán

Félreérted. A gmail is ciki céges dolgokra. Saját domain és egy webhosting. :R

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90475) Beniii06 válasza cof (#90474) üzenetére


Beniii06
őstag

Cég és cég között is van különbség, ahogy mindenkinek mást jelent az üzlet is.

"Got any other secret weapons?"

(#90476) ledgeri válasza cof (#90470) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok én úgy tudtam, mert úgy emlékeztem és úgy is mértem, hogy 12-őt adna fel a 120-asban... Akkor ez már nem érv alap :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#90477) cof válasza Ghostman78 (#90468) üzenetére


cof
veterán

Céges dolgokra ciki az upcmail is. :B

Viszont ha a kettő közül kellene választani akkor +1 a gmail-ra. Erre azért nem lépek be akárhonnan csak úgy, van 2FA, egy upcmail-ra meg bárhonnan bármikor ha megszerezték a hozzáférést. Attól meg nem tartanék, hogy megszűnik vagy ilyesmi, sokkal nagyobb cég mint az UPC, és még bejelentkezési problémák sem voltak soha.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90479) Ghostman78 válasza cof (#90477) üzenetére


Ghostman78
senior tag

dehogy ciki :(((
Ha egy komolyabb tenderen dolgozol,(értsd sok-sok millio) nem találkozol gmailes címekkel, se freemaillel.
Vagy, max egyszer, de utána már nem lesz éritett a címzett ....

Ettől függetlenül, szar fos lett a UPC, az utóbbi 3 hónapban, és 2 nap egymást követő napon lehalt a bejövő levelező mail szerver. :W

(#90480) viktorhu válasza #72445440 (#90478) üzenetére


viktorhu
veterán

Vagy amit írtam, ingyen opció is van a zoho mailnél, csak egy domaint kell lefoglalni valahol, és használható cégesen is.

(#90481) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Mi még mindig az Invitel levelező rendszerét használjuk a cégnél, brutális 40 Megás tárhely van, de elég, hiszen hétközben letöltjük hétvégén meg a partnereink sem dolgoznak.
Persze elöfordult már hogy nagyobb mellékletet akartak küldeni, na azt már a Gmail-re kértük.

(#90482) charlie22m


charlie22m
csendes tag

Sziasztok!

Átböngésztem a fórumot, de feltenném a kérdésemet, mert annyira nem vagyok szakavatott a témában.
Már régóta UPC-s előfizető vagyok, más nem igazán érhető el nálunk és szerintem elég jó áron kapunk jelenleg 120mbit-es netet, Nonstop M-es vezetékes telefont és Bronze analóg kábeltévét. Szerződésünk már határozatlan. A szolgáltatás összességében számunkra megfelelő, a tévét szinte kizárólag csak a gyerekek nézik, a vezetékes telefont kihasználjuk, az internet sávszélesség elegendő.

A héten azonban felhívtak immáron a Vodafone-tól, egy új ajánlattal. 1 évre kellene aláírni, ami nincs ellenemre, mivel lényegében nincs konkurencia. Az ajánlat tartalma a következő: 150 mbit-es net (mert ma már az a minimum), telefon változatlan formában és 1 db 69 csatornás digitális kábeltévé előfizetés, 1 db ingyen médiabox-szal/mediacard-dal.
A havidíj lényegében változatlan, a növekmény 100 Ft alatti lenne.

Lehet az ajánlatban bármi, amire figyelni kell? Lehet valami buktató benne?
És talán a legfontosabb kérdés: nekünk a digitális kábeltv nem létszükséglet, persze ha van, kipróbáljuk. Ami viszont fontos, hogy több tv készülék van használatban a házban, a gyerekek miatt. Ennek apropóján fel is tettem a kérdést az ügyintézőnek. Azt a tájékoztatást kaptam (és utánanézve, ezt találtam itt a fórumon az összefoglalóban is és hozzászólásokban is, bár ezek elég régiek), hogy 1 tv készüléken lenne digitális az adás, a másik kettőn pedig változatlan formában foghatóak lennének az analóg adások. Ez biztosan így van? Azért vagyok nagyon óvatos, mert nem szeretnék belefutni, mert akkor világvége lesz itthon :) .

További kérdésem, hogy a tv-nk, amelyiken a digitális adás jönne, a hivatalos honlap szerint alkalmas mediacard fogadására. Melyik jobb: mediacard vagy külön médiabox? Melyik tud többet, stb.? Teljesen hétköznapi felhasználóként gondolom mediacard esetében a tv távirányítójával tudok majd mindent vezérelni. Vagy van még más is?

Mert összességében változatlan havidíj mellett egy kicsivel többet kapnánk, ez pedig mindenképpen pozitív…

Nagyon köszönöm a segítséget :R !

(#90483) Beniii06 válasza charlie22m (#90482) üzenetére


Beniii06
őstag

Azt nem írtad, hogy mennyit fizetsz ezért most, de szerintem inkább lefelé lehetne faragni a havidíjból. Fel kell hívni őket és a lemondás opciót választani, utána alkudozni velük. Mostanában sajnos hosszú a várakozási idő az ügyfélszolgálaton.

Ha eddig az analóg adás elég volt funkcionalitásban, akkor a mediacardot javaslom, úgy marad a tv távirányítójával való használat.

Az hogy utána fog-e változni az analóg csatornakínálat nem tudom. Ha telefonon módosítasz, akkor elvileg 14 napon belül visszakérheted a régi csomagot, legalábbis másik szolgáltatónál így van tudtommal.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#90484) charlie22m válasza Beniii06 (#90483) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Köszi az infókat. Jelenleg 5660 Ft-ot fizetek havonta.
Bocs, és igen, telefonos a módosítás.

[ Szerkesztve ]

(#90485) cof válasza charlie22m (#90482) üzenetére


cof
veterán

Nálunk digital Bronze van, de csak 20x csatorna jön analógon, nálatok a teljes Bronze csomag? Mint ID Extra, Nickelodeon, Cartoon Network.. mert digitálisra váltás után szerintem ezek már nem fognak jönni.

Médiakártya jó, ha eddig nem volt igény műsor visszanézőre meg felvételre. Ezzel biztos nem lesz probléma, a VTV vagy a Horizon BOX már nem garantált, hogy problémamentes lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90486) charlie22m válasza cof (#90485) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Nálunk is csak annyi csatorna jön, és Nickelodeon, Cartoon Network nincs.

Nem volt és nincs is igény semmi extrára, sőt! Párszor már el is gondolkoztam rajta, hogy le is kéne mondani a tévét, de aztán mégse... Amikor erre pár hónapja rákérdeztem, kihozta a kedves ügyintéző, hogy az új csomag internet+telefon drágább lenne, mint ha megtartom a tévét is, úgyhogy maradt.

(#90487) cof válasza charlie22m (#90486) üzenetére


cof
veterán

Értem, ez a 20x csatorna menni fog analógon továbbra is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90488) charlie22m válasza cof (#90487) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Az szuper, köszönöm. Mert arra gondoltam, hogy ha ez így mind oké, akkor a nappaliban lesz a digitális adás, ott a tévéhez elvileg jó a mediacard is (azért még utánanézek), a szobákban meg marad az analóg a 20x csatornával, aztán kész. A digitálison akkor pedig még több csatorna is lesz, mint most.

A net meg kicsivel gyorsabb lesz, az se baj. És ez így nem kerül szinte semmibe.

(#90491) charlie22m válasza #72445440 (#90489) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Igen, az már körvonalazódott, hogy nem az összeset kapom meg, de ha az marad az anlógokon, ami most van, már jó.

Az elmúlt jópár évben már alkudoztam velük elég sokat :) . Nem tudom, olvastad-e és nem tudom, ez mennyire jó, de amit írtam, az kb. 5700 Ft lenne havonta. A vodafone honlapon a hasonló csomag ára 7000 Ft, de abban alap telefon van, én a mostanival bármikor korlátlanul hívok minden vezetékes számot. Annak az árát most hirtelen nem találtam meg, de pár ezres kedvezmény már így is lehet a csomagban. Nem tudom, mit bír még a rendszer, de meglátjuk, még lehet, hogy megpróbálok kisajtolni valamit :) .

(#90492) charlie22m válasza #72445440 (#90490) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Még a kezdetek kezdetén voltak gondok, elég gyakran kimaradt a szolgáltatás, de mostanra én se sok rosszat tudok mondani. Bár az a helyzet, hogy nincs normális konkurencia. Megyeszékhely, kertvárosi rész...

(#90493) Beniii06 válasza charlie22m (#90491) üzenetére


Beniii06
őstag

"de meglátjuk, még lehet, hogy megpróbálok kisajtolni valamit"

Ilyen esetben kötelező megpróbálni, nem veszthetsz vele semmit.

"Got any other secret weapons?"

(#90494) cof válasza charlie22m (#90491) üzenetére


cof
veterán

Nem leszel ezzel az árral világbajnok azért itt. ;)

Vannak itt 5800 Ft-ért /hó Premium TV + 500 Net + Nonstop S vagy L most hirtelen passz. Meg 2, 3 kártya. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#90495) Beniii06 válasza #72445440 (#90489) üzenetére


Beniii06
őstag

"Én a helyedben megpróbálnám belealkudni a második, harmadik mediacardot "

Nem biztos, hogy kezelik e azokat vagy egyáltalán "lapos" tvkről van szó, főleg ha eddig csak analóg csomag volt előtte.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#90497) charlie22m válasza cof (#90494) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Akkor tényleg nem :) . Pedig én még az enyémet se tarto(tta)m soknak, de ezt csak nagyon halkan jegyeztem meg :)

(#90499) charlie22m válasza Beniii06 (#90495) üzenetére


charlie22m
csendes tag

Az egyik "lapos" tévé szerintem oké lenne, a másik is "lapos", pontosabban "laposabb", de az egy ősrégi. Médiabox-ot ezek szerint nehezebb alkudni :) ?

(#90500) cof válasza charlie22m (#90497) üzenetére


cof
veterán

Annyit tudok még tanácsolni ha még nem nézted, akkor nézd meg az oldalukat és írd be a címedet, mik az ajánlatok, meg írj be egy közeli címet is ahol nincs előfizetés, és megtudod, hogy egy új belépőnek mennyit kellene fizetnie, ez jó kiindulási alapnak alkudozáshoz. A telefon másik végén is tisztában vannak ezekkel az információkkal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.