Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89401) cof válasza MadMancs (#89399) üzenetére


cof
veterán

Nálam nincs ilyen hiba, se PC-n se a BOX-on Kodi-n.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89402) tomaszka88 válasza cof (#89373) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Megnéztem, és pedig nekem is ez a alapértelmezett átjáró.
.254 végezetűvel és megnéztem, de semmi. Most Restart! :D :DD :DDD

(#89403) Ledi válasza modi (#89397) üzenetére


Ledi
aktív tag

Most tettem le a telefont ezzel a problémával kapcsolatban. Azt mondta az üfsz, hogy több helyen szolgáltatás kiesés van jelenleg. Valószínűleg még több órát is eltart mire kijavítják.
Lehet, hogy a lassulást is ez okozza.

Box és modem reset megvolt?

(#89404) MadMancs válasza tomp (#89400) üzenetére


MadMancs
veterán

Látod azt nem tudom mi konvertál kit. Nekem nem CC mint eszköz van, hanem Android TV rendszer tartalmazza. Viszont sajnos már itt is van reklám.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89405) tomp válasza MadMancs (#89404) üzenetére


tomp
félisten

Chromecast vagy Cast mindegy. Ugyan az csak az egyiknél dedikált hardver van.
Csatornán elkezdődik a sorozat és megszakítás nélkül leadják.
Web vs Cast esetén valóban mérföldekkel jibb a Cast. De Cast vs TV csatorna között a TV csatorna győz.

(#89406) MadMancs válasza tomp (#89405) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez lehetséges. Mondjuk amit tudok én is élőben nézek. De pl tanár, apatigris nincs élőben. Mellékhatás meg múlt héten néztem meg a 10. részt 1 héttel premier előtt mert kíváncsi voltam az évadzáró epizódra. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89407) modi válasza Ledi (#89403) üzenetére


modi
tag

Köszönöm az infót :)

(#89408) anglergab válasza tomp (#89405) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, a TV-nél nagyobb a bitráta.
De most már ugye a TV is OTT, azaz ugyanaz :)
Ugye a DVB-C broadcast, a netes adás pedig unicast. Unicastnál optimalizálni kell a sávszélességet, mivel több CDN szerver kell.
Illetve a hálózatot is jobban terheli, hiszen ha sokan nézik ugyanazt, azt külön sokszor le kell küldeni.
De ha nem nézik, akkor nem foglal sávszélességet, míg a DVB-C-n igen.

[ Szerkesztve ]

(#89409) #07746304 válasza Beniii06 (#89386) üzenetére


#07746304
törölt tag

"Gyanítom, amint frissült a rendszerük, rögtön elérhető lenne a digis területi ár: 500-as net+ premium tv+alap telefon 7000-ért és ha még egyéb extra van (több mediacard/box/hbo stb.) akkor az még erre rájön. Legalábbis ismerősöknél ez van."

Nem volt kiépítve a másik két szolgáltatónak a rendszere, ezzel (vissza) éltek is. Viszont, most nem gondolom, hogy nem látnák, hogy két nagy ISP optikázza a várost.

Csak a mihez tartás végett: ha ugyanannyiért adná a csomagját a Vodafone (TV, Telefon, Internet), mint a két optikás ISP is hátrányban lenne. Technológiaiban méghozzá. Lehet, hogy a laikust csak az ár érdekli, de belőlük is sok van, és most a Vodafone árban is rosszabb választás. Amelyik ügyfelet elveszti, azt olyan városban, ahol van optikás alternatíva, nagyon nagy eséllyel nem fogja tudni visszaszerezni.

A DIGI optika már 2019 végén az utcámban volt, de majdnem 7 hónapot kellett várni, hogy végre megrendelhessem, és ennek az oka nemcsak a hűségem volt a UPC-vel, hanem az is, hogy addig csak lógott fent a kábel.

A Vodafone UPC felvásárlásnak két oldala van, egyrészt kapott egy csomó ügyfelet, de megörökölte a koaxos hálózatokat is. A koax a feltöltési sebességben egyszerűen nem képes felzárkózni az optikához.

(#89410) cof válasza anglergab (#89408) üzenetére


cof
veterán

Amazon felhőből streamelik, szóval én nem aggódnék, hogy elfogyna náluk az upload. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89411) anglergab válasza cof (#89410) üzenetére


anglergab
addikt

De a hozzáférési hálózaton, DOCSIS-on nagyobb terhelés ha egy szegmensben sokan nézik.
Vajon a Vodafone TV vagy a DVB-C bitrátája nagyobb?
Ha kisebb is a Vodafone TV-jé, jobb kodekkel lehet ellensúlyozni.
Azaz még jobban közelíthet a minőség a forrásanyag képminőségéhez.

[ Szerkesztve ]

(#89412) norbertoth


norbertoth
senior tag

De jó lenne ha a vodafone app-ba is integrálva lennének a szolgáltatás infók ill. számlabefizetés...mondjuk jobban működik mint a upc oldala anno :U

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#89413) gduck válasza tomp (#89376) üzenetére


gduck
addikt

Beüzemelik a HBO HD packot :DDD

(#89414) Gubu0101


Gubu0101
veterán

"Kedves Ügyfelünk! 2020.06.22-én 02:00-06:00h között rendszerkarbantartàst végzünk, ekkor a Vodafone TV szolgàltatàsodban idöszakos fennakadàsokat tapasztalhatsz. Az ebben az idöszakban sugàrzott müsorok a karbantartàs befejezése utàn sem lesznek visszanézhetök, sem a sajàt felvételek, sem a müsor visszajàtszò menüpont alatt. A karbantartàs csak a Vodafone TV szolgàltatàsodat érinti, màs Vodafone szolgàltatàsod müködését nem befolyàsolja. Megértésedet köszönjük! Üdvözlettel: Vodafone"

Szolnok :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#89415) MoVieFaN válasza MoVieFaN (#89368) üzenetére


MoVieFaN
tag

És megint nincs internet, ez már vicc. Tegnap-ma 15-órás kiesés, és ma megint kezdődik. Visszasírom a UPC-t. 🤬

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#89416) tomp válasza gduck (#89413) üzenetére


tomp
félisten

:DDD
Vagy kodeket állítanak és lekapcsolják a teljes szolgáltatást vagy kapacitást bővítenek mert hiába amazonról megy de az amazon szerver és a box között ott van a Vodafone Cache szervere is.

(#89417) kezo0 válasza tomp (#89416) üzenetére


kezo0
addikt

Vagy élesítik a VTV boxokon a DVB-C-t is. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#89418) #75501312 válasza gduck (#89413) üzenetére


#75501312
törölt tag

Úgy legyen!

(#89419) MadMancs válasza kezo0 (#89417) üzenetére


MadMancs
veterán

Kérdés mit értenek Vodafone TV szolgáltatásnak. Mert nekik a DVB-C is az.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89420) anglergab


anglergab
addikt

A Vodafone TV-hez milyen kodeket használnak?

(#89421) cof


cof
veterán

Tényleg, a VTV-n van lehetőség a felbontást állítani? Teszem azt, hogy egy 720p monitorra akarom rákötni. Vagy régebbi TV-re.

MindigTV topikban is volt téma, hogy az ottani szolgabox ilyet sem tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89422) #75501312 válasza cof (#89421) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ha jól emlékszem volt 3 opció, SD, 720p és 1080p, talán még automatikus is. De ezt majd megerősítik, akiknél még ott van a doboz.
Van RGB és még egy opció is.

[ Szerkesztve ]

(#89423) Alex889 válasza cof (#89421) üzenetére


Alex889
csendes tag

576p, 720p, 1080p, 4K.

(#89424) tomp válasza kezo0 (#89417) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz nem kell lekapcsolniuk a kiszolgálót! Mivel a leállás alatti időt Műsorvisszanézővel sem lehet majd megnézni. Azaz a VodaTV app is le fog állni.

(#89425) modi válasza gduck (#89413) üzenetére


modi
tag

Mondjuk az HBO teljes HD csomagja már nem ártana VTV-n!

(#89426) kabelmania27 válasza MoVieFaN (#89415) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Amennyiben visszajött az internet a következő hsz-ba másold a modemértékeket.

(#89427) #67553024 válasza gduck (#89413) üzenetére


#67553024
törölt tag

Vagy az HBO GO t végre ☺️

(#89428) LouiS22 válasza #67553024 (#89427) üzenetére


LouiS22
veterán

Annak mi köze a Vodához? Semmi :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#89429) kem001 válasza kem001 (#89305) üzenetére


kem001
tag

Esetleg valaki? Vagy felejtsem el, hogy a Vodafone valaha kiad egy rendes Mediabox-ot?

(#89430) #07746304


#07746304
törölt tag

Eltűnt a modem üzemmód:

:U :F :Y

(#89431) Intruder2k5 válasza kem001 (#89429) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézőpont kérdése, kinek mi a rendes. Bár én már régen nem vagyok előfizetőjük, de a topikot követem. Általánosságban a VTV box-al szerintem jobban meg vannak elégedve itt mint a Horizonnal, mert nyilván egy korszerűbb szolgáltatást nyújt. Ugyanakkor nekem személy szerint IPTV csak a legvégső esetben kéne, ha már semmi más nincs.

[ Szerkesztve ]

(#89432) Intruder2k5 válasza #07746304 (#89430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom átállítottak IPv6-ra, akkor szokott eltűnni.

(#89433) kem001 válasza Intruder2k5 (#89431) üzenetére


kem001
tag

Köszi. Nekem mindenképpen jobb lenne, ha ez használhatóbb lenne, mert egyszerűen katasztrófa ez a Horizon. Random újraindul, képernyőújságnál sokszor nem reagál rendesen,m és az éjjeli folyamatos bekapcsolásáról még nem is esett szó akkor.

(#89435) Marcsello31 válasza Intruder2k5 (#89432) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ha ipv4re volt ès csak gondoltak egyre hogy át állítanak ipv6ra akkor is jelezniük kellene hogy kèred e vagy sem. Èn direkt ipv4et kèrtem.mert nekem.nem jött be az IPv6. Modem üzem mód van nálam.jobban megy a net vele mint amúgy. Persze gigabites routerrel. :)) :)

[ Szerkesztve ]

(#89436) Beniii06 válasza Marcsello31 (#89435) üzenetére


Beniii06
őstag

"Ha ipv4re volt ès csak gondoltak egyre hogy át állítanak ipv6ra akkor is jelezniük kellene hogy kèred e vagy sem."

Nem, nem kell jelezniük, ez a része az internet működésének, kevés a publikus IPv4 cím és ezzel a módszerrel kiszűrik, hogy kinek van tényleg rá szüksége, akinek fel sem tűnik a változás, annak nem is volt rá igazán szüksége. Az hogy kellemetlenséget okoz, ezzel jár sajnos, de max egy telefon és visszakéred.

"Got any other secret weapons?"

(#89437) #07746304 válasza Intruder2k5 (#89432) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi, nem baj, már az a pár nap kibírható ügyfélszolgálatra telefonálás nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#89438) #67553024 válasza LouiS22 (#89428) üzenetére


#67553024
törölt tag

VTV-re várható a Netflix és HBO GO integráció ☺️

(#89440) Beniii06 válasza #07746304 (#89437) üzenetére


Beniii06
őstag

Biztos azért csinálták, mert tudják, hogy mész. :DDD (csak vicc) Ez a dolog teljesen független ettől.

Amúgy nem lennék meglepve, ha hónap végén hívnának és a szokásos Digi területes árat bemondanák, amit korábban leírtam.

Akkor most válaszolnák a korábbi hsz-edre(#89409) is:

"Viszont, most nem gondolom, hogy nem látnák,"

De, az engedélyekből világosan kiderül + biztosan vannak olyan emberek a cégen belül, akiknek csak ennyi dolguk van, hogy figyeljék az nmhh oldalát.

A többivel egyetértek, amíg nem volt valós konkurencia addig adják a 12+ezres csomagot, majd amint köthetővé válik a konkurencia is, 1-2 hónapon belül hirtelen tudják ugyanazt adni 7 ezerért is.

Az emberek az áron túl azért azt is szokták nézni mit kapnak érte(pl tv csatornák, lásd korábbi Spíler-foci mizéria) vagy akinek teljesen mindegy alapon, akkor legalább azt fogja nézni, hogy ennek megvan a kábele a házban, a másiknál pedig újat kell behúzni(átalakítással járhat) + új eszközök jönnek, azoknak a betanulása stb, valakinél ez is szempont, nem csak az ár.

Azt meg neked kell eldönteni, hogy pl amit leírtam fenti csomagot megéri-e vagy mindenképpen váltani akarsz. Nem lennék meglepődve, ha hó végén hívnának vagy pl a weboldalt nézve feltűnne az általam leírt ajánlat minimum, mert ugye kell idő amíg átállítják a rendszerüket másik besorolásba.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#89441) gduck válasza kem001 (#89429) üzenetére


gduck
addikt

Hát a Horizont még egy fogkefére is érdemes lecserélni :DDD De viccet félre téve szerintem mindenképp érdemes. Sokkal jobb mint a Horizon!

Amúgy a boxokra nincs hűség, így bármikor visszacserélheted ha nem tetszik ;)

(#89442) cof


cof
veterán

Most nézem, hogy újra kódolatlanul jönnek a Prémium csatornák. :DD

Discovery Science az mondjuk nem (kódolt), talán kártyával.

Mégsem, Discovery Science még a PaceHD BOX-on sincs semmilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89443) MadMancs válasza cof (#89442) üzenetére


MadMancs
veterán

Most ahogy mondod. Tényleg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89444) cof válasza MadMancs (#89443) üzenetére


cof
veterán

De semmi kommunikáció a Vodafone részéről facebookon sem...

Most akartam törölni a kódolt csatornákat TVHeadend-ből, hogy ne foglalja a helyet és akkor vettem észre, hogy nincs pipa a kódolt rubrikában.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89445) MadMancs válasza cof (#89444) üzenetére


MadMancs
veterán

Valószínűleg azért mert átmeneti állapot, valamit butykolnek.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89446) headhunter válasza Beniii06 (#89440) üzenetére


headhunter
addikt

"...De, az engedélyekből világosan kiderül + biztosan vannak olyan emberek a cégen belül, akiknek csak ennyi dolguk van, hogy figyeljék az nmhh oldalát..."

Engem pár hónapja "zaklattak" mobilt nem vettem fel, mert tudtam miért hívnak. Később vezetékesen hívtak felvettem végighallgattam, havidíj több lett volna mint most hűség nélkül.
Megemlítettem, hogy a Telekom már építi az optikát így hamarosan lelépek így elköszöntünk.

Héten megint próbálkoztak délelőtt 5x, délután 1x mobilon.
"Kém" jelzett nekik, hogy a Telekom kábel már fent az oszlopokon...

[ Szerkesztve ]

(#89447) cof válasza MadMancs (#89445) üzenetére


cof
veterán

Ez más mint a múltkori. Nagyjából az van kódolatlanul mint a Bronze csomagomban is, a HD-kat kivéve, mert az külön fizetős volt annak idején.

Pl. az összes Német nyelvű továbbra is kódolt, Eurosport 2, Spíler 2, TV Paprika, Travel Channel, Viasat Explore, Nature, History, Boomerang, Cinemax 1-2, Da Vinci, Dikh TV, DW English, Discovery Science, Discovery Showcase HD, DocuBOX, Euronews, Fem3, FightBOX, Film Café, Film 4, Filmbox összes, Fine Living, F&H, Food Network, JimJam, MTV összes, Mezzo, Moziverzum, NatGeo WILD

Ezek kódoltak, bár amúgy sem lennének az előfizetésben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89448) MadMancs válasza cof (#89447) üzenetére


MadMancs
veterán

Igaz. Ki is kaptam kártyát nem csak az azonosításra hagyatkoztam. Ez mintha valahol a prémium és comfort között lenne félúton. Vagy csak a comfort? Hirtelen nem tudom abban mi van. Végülis akár az is lehet hogy a comfort-hoz nem kell majd kártya :F
De ezt még azért nem tartom valószínűnek mert akkor meg szűrő kell a csak neteseknek.
Szóval passz. :D

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#89449) cof válasza MadMancs (#89448) üzenetére


cof
veterán

Jó ötlet, támogatom. :)

Egy csomagot mindenképpen meg tudnak oldani kártya nélkül. Kódolatlan lenne a kisebb csomag.

De ezt még azért nem tartom valószínűnek mert akkor meg szűrő kell a csak neteseknek.

Ez nem akkora probléma, bekötésnél mindenképp kimegy egy technikus. Bár most is van olyan hely, ahol csak net előfizetés van s nincs szűrő, de jobb később elkezdeni mint soha.

Ez a felállás meg eléggé elenyésző szerintem, akinek csak net előfizetése van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#89450) Toth_Jani válasza MadMancs (#89448) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Sajnos nálam Vásárhelyen a június 3.-án lekódolt állapot van továbbra is, itt kell a kártya. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.