Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) kabelmania27 válasza atala (#73300) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jófajta osztók. Első lépésben a 1221-es számon csak internethiba menüpontban bejelenteni a problémát.
Ez a modem elvileg 50-nél magasabb szinten is tud adni több csatornával, ezért lehet nem lesz gond.
Ha akadást tapasztalsz először nézd meg, hogy elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot, illetve a modemet (hgw-t) használhatod modem üzemmódban ha rendelkezel gigabites routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#73302) pjen válasza atala (#73300) üzenetére


pjen
félisten

Hívod a 1221 et.j Csinálják meg, azért fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#73303) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na megjött a UPC hozzám.

Van mediabox is.

Viszont kérdés, hogy lehet azt, hogy csak a tv távirányítóval lehessen csatornat váltani?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73304) Intruder2k5 válasza Graphics (#73303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt szerintem sehogy. Fordítva lehet valahogy párosítani, tehát a box távirányítójával tudod a TV-t kezelni.

(#73305) 4Grider válasza Graphics (#73303) üzenetére


4Grider
nagyúr

Box helyett médiakártyát kérsz a tv-dbe...

(#73306) Graphics válasza 4Grider (#73305) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oh. Valahogy sejtettem hogy nekem ez a mediabox nem fog bejönni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73307) Intruder2k5 válasza Graphics (#73306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont bukó a rögzítés, a visszanéző, a myprime, a videótár, stb., ezzel számolj ha használnád valamelyiket. Bár a rögzítést nyilván meg lehet oldani a TV-n is, de a többi ugrik.

(#73308) Graphics válasza Intruder2k5 (#73307) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Megszokjuk egyelőre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73309) kali válasza Intruder2k5 (#73304) üzenetére


kali
legenda

Nálam a tévé távirányítójával van vezérelve a Horizon HD Mediabox is, de igaz, megfelelő készülék kell hozzá, alapban nem megy, viszont amelyik tévéhez adnak külön vezérlőt, azzal megoldható.
UE48H6400AWXXH tévé és gyárilag adtak hozzá külön IR egységet, azt kellett a szolgáltatós médiaboxhoz helyezni, majd a tévé menüjében párosítani, beállítani és működik.
Konyhafőnök VIP megy, az asszony nézi, ezért most nem csesztetem, hogy megnézzem, de a neten rákeresve ez lehet az: BN96-31644A

[ Szerkesztve ]

(#73310) viktorhu válasza kabelmania27 (#73296) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi, kimentem a lépcsőházba lefényképezni, és találtam valami ontopic dolgot is :)

Van egy ilyen doboz, viszont cím szerint nem érhető el nálunk a upc:

Ilyen osztó van kint nálam:

Tegyek be egy csillapítót a modem elé?

(#73311) kabelmania27 válasza viktorhu (#73310) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a környéken lévő Rubicom hálózat nem került át a UPC-hez, átkerült területek bent vannak a címlistában.
Akkor mehet egy hármas csillapító ha kiveszed az osztót de kb hasonló feltöltési értékek lesznek, osztóval nem kell több csillapítás különben nem lesz meg a három feltöltési csatorna. Ha akad legjobb bejelenteni, osztóval is 50 alatt kellene lenni a feltöltési értéknek.

[ Szerkesztve ]

(#73312) ates2 válasza kabelmania27 (#73311) üzenetére


ates2
senior tag

Szerintem van olyan rész ahol digihez került :p

[ Szerkesztve ]

(#73313) kabelmania27 válasza ates2 (#73312) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ha jól emlékszem első kőrben egyes fővárosi területek kerültek a négybetűshöz és 2012-ben a maradék része hárombetűshöz, itt a topikban többen vannak akik még a Rubicomnál fizettek elő.

[ Szerkesztve ]

(#73314) ates2 válasza kabelmania27 (#73313) üzenetére


ates2
senior tag

jaja :p

(#73315) Jannn válasza Graphics (#73303) üzenetére


Jannn
senior tag

LG SJ810V tévé is tudja kezelni a horizon boxot a saját távirányítójával.
Nem tudom hogy működik, mert IR box külön nincs, de nem is a távirányítóba kellett kódot pötyögni.
Ki lehetett választani a settopbox típusát (én KAON-t választottam) és onnantól kezdve a tévé távirányítójával mindent lehet kezelni (lehet h HDMI-n küldi a jelet?) - mindenesetre kényelmesebb mint az a lókolbász gyári UPC távirányító :K

[ Szerkesztve ]

(#73316) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Végül a Happy 500 comfort mellett maradtam. 800Ft-al olcsóbb volt mint a premium, kevesebb csatornával, de több HD csatornával mint most ami volt. 7699Ft/hó. Telefonon rendeltem meg, kérdeztem mire lesz aktiválva, azt mondta 72 órán belül. Letettem a telefont, újraindult a modemem és már gyorsabb is volt. :)

(#73317) Pacák


Pacák
senior tag

Mindenkinek rendben megy a csoportos beszedés a UPC-vel?

Tegnap kellett volna a UPC beszedje a pénzt. A direktneten ezt a hibaüzenetet találtam: 'A felhatalmazás érvényessége lejárt. '

Voltam a bankfiókban, még mindig érvényes a UPC felhatalmazása, a limitet nem haladta meg, pénz is van/volt a számlámon. A Rafi szerint a UPC a hunyó. UPC-nek írtam, még nem reagáltak, a telefonközpont túlterhelt. Több, mint 10 év alatt nem volt ilyen. Ilyenkor legyek résen, és utaljam át kézzel?

Nuclear launch detected

(#73318) polonic válasza Pacák (#73317) üzenetére


polonic
félisten

Nekem budapest bankos számláról megtörtént a levonás.

(#73319) blakey válasza Pacák (#73317) üzenetére


blakey
titán

Soha nem volt gondom és most sincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73320) vesir válasza Kicsirics77 (#73106) üzenetére


vesir
tag

Azóta egyszer felhívtam őket és távolról restart-olták a connect box-ot. Vezetéken kb. 250 volt a max azóta, többször is mértem. Legalább nem 100 alatti, de nem is 500. Ez esetben érdemes megint felhívni őket vagy kérni, hogy kijöjjenek vagy az 500-as ennyit tud, úgy tűnik? Nálad volt 480 is, ráadásul wifi-ről, ahogy írtad. Biztos tök máshol laksz, nincs annyira lefoglalva.

[ Szerkesztve ]

(#73321) 4Grider válasza vesir (#73320) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szép is lenne ilyen wifi sebesség. Talán ac-n.

(#73322) vesir válasza 4Grider (#73321) üzenetére


vesir
tag

(#73323) 4Grider válasza vesir (#73322) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tud a fosbox ac-t?

(#73324) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn meghótt a tévéadás?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73325) tomp válasza 4Grider (#73323) üzenetére


tomp
félisten

Connect box? Tud persze.

(#73326) 4Grider válasza tomp (#73325) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ki nem néztem volna ebből a húsz dolláros vacakból...

(#73327) Rover623 válasza -=RelakS=- (#73324) üzenetére


Rover623
félisten

Meg. :K
Mingyá' rájuk köszönök Messengeren! :U

primus inter pares

(#73328) kali válasza 4Grider (#73326) üzenetére


kali
legenda

Pedig 5 GHz 3*3:3 MIMO AC 1300 Mbps sebességet tud a Connect Box.
Akinek van hozzá megfelelő ellenoldali eszköze, az 500 Mbps sebességű netet maximálisan átnyomja simán wifi AC kapcsolaton.

[ Szerkesztve ]

(#73329) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.
Erdőkertesen sincs tv adás telefon, internet van.

(#73330) Rover623 válasza vesir (#73320) üzenetére


Rover623
félisten

Teljesen hasonló!
Amikor megemelték 500-ra az előfizum, pár napig megvolt...sőt, 520-at mértem csúcsban. Ez volt júliusban.
Azóta 250-300 fölé nem megy...ügyes! ;]

primus inter pares

(#73331) blakey válasza 4Grider (#73323) üzenetére


blakey
titán

Tud és simán ment AC-n a 300Mbps (ennyi a netem).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73332) akaido válasza Zolifarkas (#73329) üzenetére


akaido
addikt

Kerepesen se kábel, se analóg adás a TV-n nincs, net és telefon megy. 1221-en jelezték, hogy központi hiba, dolgoznak rajta.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#73333) Rover623 válasza Zolifarkas (#73329) üzenetére


Rover623
félisten

UPC Magyarország Facebook oldalán a friss tájékoztató! 😃

primus inter pares

(#73334) modi válasza Rover623 (#73333) üzenetére


modi
tag

Mire gondolsz, mert án nem találtam semmit...

(#73335) atala válasza Rover623 (#73330) üzenetére


atala
addikt

Nekem most kötötték be, és a maximum amit mértem az 450 volt. Az is csak a Antenna Hungária szerverén. A többin jó ha 250 meg van. De nem is kell ekkora sebesség nekem, csak a 300-as, és az 500-as között 300 Ft volt a különbség.

(#73336) Kicsirics77 válasza 4Grider (#73321) üzenetére


Kicsirics77
veterán

AC-n meg 80MHz-en simán viszi az air2 ipad.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#73337) vadászcsiga válasza modi (#73334) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Utolsó post kommentjei között.

Amúgy Sopronban sincs net.

[ Szerkesztve ]

(#73338) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Van adás ismét

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73339) polonic


polonic
félisten

Beszereltem ezt a horizon mediaboxot.
Olyan, amilyen.

Lehet ezt később cserélni hűség alatt mediacard-ra, ha lesz alkalmas tv?

A my upc felületén mikor látszódik a televízió alatt új csomag?
A netnél már látszódik, tv-nél még nem.

(#73340) Graphics válasza polonic (#73339) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73341) akaido válasza -=RelakS=- (#73338) üzenetére


akaido
addikt

Kerepesen még nincs. :(

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#73342) polonic


polonic
félisten

Bejön az összes hob meg cinemax.
Pedig nem is rendeltem meg ezt a csomagot.

Vagy kódolatlan napok vannak?

(#73343) tomp válasza polonic (#73342) üzenetére


tomp
félisten

Új eszköz beüzemelésekor aznap minden csatorna nyitva van. Másnapra frissül a kártyán lévő csatorna infó, hogy mire vagy előfizetve.

(#73344) solarix45


solarix45
senior tag

ConnectBox csinált már valakinél olyat, hogy egyszerűen nyitottra állította a wifi hálózatot?
Nekem most játszotta el másodszor, a múltkor kb. fél éve. 5GHz nyitott, 2,4GHz pedig nem is üzemel. Az admin felületen minden jónak látszik. Legutóbb factory resetet csináltam, most egy újraindítás is elég volt.
Elvileg 2 nap uptime-ja volt a modemnek, kb ezzel egybe is vág, amitől fogva így viselkedett. Csak azt vettem észre, hogy a mobil nem csatlakozott automatikusan, de csak gépen láttam, hogy azért, mert nyitott lett a hálózat.

Ez nagyon gáz...

(#73345) F_Zolee válasza Rover623 (#73330) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én ezután mondtam is vissza 14napon belül. :D

(#73346) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!

Az mennyire bevett gyakorlat hogy egy szo nelkul lehuzzak a rendesen fizeto felhasznalot a halozatrol?
Egy par honapja nem volt netem, jeleztem a UPC fele, par nap mulva kijottek es kiderult hogy a tarsashaz egy masik lakojanak problemaja volt a nettel, es ennek az oka az en halozatom volt, ezert szo nelkul lehuztak engem hogy "majd ugy is szol az ugyfel ha nincs net" es akkor kijonnek megcsinalni. Ekkor felraktak egy uj osztot, meg kiszedtek egy darab kabelt.
Tegnap este amikor hazaertem megint nem volt net, nyitottam ticketet a UPC-nek. Ma reggel amikor jottem ki a lakasbol nezem hogy az oszto eltunt, es konkretan megint lekotottek a halozatrol.
Legalabb egy rohadt e-mailt dobhatnanak, hogy egyeztessunk hogy mikor johetnek ki megoldani a problemat, miutan lehuztak, mert igy napokat vesztek ezzel.

Ugy nez ki hogy a problema egy kicsit osszetetteb az uj osztonal meg a nemhasznalt kabelcsonkok eltavolitasanal. Most 3-4 havonta le fognak huzni?

Ha lenne mas alternativa, gondolkodas nelkul valtanek, de sajnos nincs.

(#73347) kabelmania27 válasza Sleed (#73346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha tőled megy ki az alacsonyfrekis zaj akkor felmondhatják a szerződést, de nem így csinálják.
Megpróbálhatsz az osztó tévés kimenetére tenni hpf szűrőt, crt tévé több zajt küld vissza mint az újabbak.

[ Szerkesztve ]

(#73348) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok. Van itt olyan aki 11. keruleti es nala sincs net kb del ota?

1221-et hivom de csak csorog folyamatosan, automata sem jelentkezik be.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#73349) blakey válasza oriic (#73348) üzenetére


blakey
titán

Bár a kerület stimmel de nálam van net.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73350) Toth_Jani válasza Sleed (#73346) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk a szomszéd társasházban volt ilyen, ott is valaki (de nem a szerelő) egyszerűen kitépte a kábelt az elosztóból, hogy játékból vagy bunkósságból azt nem tudni, mert nem jelezte.
Csak reklamált az ismerős hogy 3 napja nincs Net, pedig csak 50 méterrel van arrébb, és ugyanaz a kábelünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.