Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő dologban kérném a segítségeteket. Egy idős szomszédom kért meg arra, hogy nézzem a upc-is vezetékes telefonját, mivel nem tud rajta telefonálni. A lakásban 3 telefon van rákötve egy telefonvonalra, amelyikből az egyik dect telefon. Azt tapasztaltam, hogy mindhárom telefonnál van tárcsahang, de a tárcsázás után olyan hangjelzés hallható, ami nem létező számra figyelmeztet. A számot más telefonról hívva, pedig a szám jelenleg nem elérhető bemondás hallható. Ez szerintetek központi hiba lehet, vagy esetleg csatlakozó vagy telefonvezeték probléma lehet a háttérben. A digitális tv tökéletesen működik. Előre is köszönöm a segítséget.

(#73852) Intruder2k5 válasza Tappancs2001 (#73851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem vezeték probléma, már csak azért sem, mert ha jól emlékszem az ő számát hívva másik telefonról akkor is "kicseng" visszajelzést kellene hallani, ha nincs is telefonkészülék dugva a modemre.

(#73853) cigam válasza Tappancs2001 (#73851) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Próbád ki úgy, hogy csak 1 készülék van rádugva. Milyen modem? az 1-es telefon csatlakozóba van bedugva? Mióta nem jó? Nem volt csomagváltás? Újraindítottad a modemet(áramtalanítottad)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#73854) tobias88888 válasza kabelmania27 (#73845) üzenetére


tobias88888
őstag

Megnéztem az értékeket. Láttam pár furcsaságot.

- Upstream bonded channels-nél a channel 1 T3 értéke 90 körül van, a többié 1-2.
- Downstream bonded channels-nél a Post RS Errors legtöbb helyen 2000 körül van kivéve két channelt, az egyiknél 100 a másiknál 500 ezer.

Ezek normális értékek?

(#73855) kabelmania27 válasza tobias88888 (#73854) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed (első két táblázatot kellene beilleszteni ahogy ITT van) letöltési és feltöltési teljesítményt meg tudjuk írni, hogy van-e jelszint probléma. Kb egyformák szoktak lenni a T3 értékek.

[ Szerkesztve ]

(#73856) canniball válasza Intruder2k5 (#73852) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól emlékszel. Nálam is előfordult hogy reklamált éccsanyám, hogy csak cseng cseng de nem veszem fel, közben meg nem is volt telefon bekötve.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#73857) tobias88888 válasza kabelmania27 (#73855) üzenetére


tobias88888
őstag

Azokkal nincs gond, ezért nem is irtam. Amit irtam azok furcsák

(#73858) polonic válasza zoo8800 (#5) üzenetére


polonic
félisten

Most csinált először hülyeséget a horizon box.

Kikapcsoltam este, eco módba, kijelzője is kikapcsolt.
Reggelre látom, hogy 71-es csatornán bekapcsolva vár. Aztán csatornát se lehetett állítani rajta, meg kikapcsolni sem a távirányítóval.

(#73859) boneyard válasza polonic (#73858) üzenetére


boneyard
tag

Nekem folyamatosan csinálja ezt (szintén eco módban). Tartsd hosszan nyomva a kikapcsoló gombot, úgy kikapcsol.

(#73860) polonic válasza boneyard (#73859) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Közben rájöttem.

Meg lesz az új TV, cseréltetem mediacardra.

Az előző meg nem válasz akart lenni, csak félrekattintottam. :)

(#73861) bounty123 válasza polonic (#73860) üzenetére


bounty123
őstag

Mediacarddal óvatosan, csak 1 napnyi műsorújságot engednek rá. Nincs 7 napos visszanézés, MyPrime se.

[ Szerkesztve ]

(#73862) polonic válasza bounty123 (#73861) üzenetére


polonic
félisten

Köszi.
Ismerem ezeket a korlátokat!
A myprime-ot nem használom, le is mondtam. Sokkal jobb minőségben van lehetőség filmezni.
A 7 napos visszanézés, ami hiányozni fog szerintem.
Bár a tv is tud majd elvileg felvenni külső HDD-re. Akár még ki is válthatja ezt, majd meglátom.

(#73863) blakey válasza polonic (#73862) üzenetére


blakey
titán

Az előfizetésedhez van myprime ami elvileg ingyenes, médiakártyákat használok de a myprime nekem is szerepel a számlán és 0Ft, Androidos médiaboxon, tableten, telefonon, számítógépen bármikor tudom használni a Horizon GO-t és vissza tudom nézni a dolgokat.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73864) polonic válasza blakey (#73863) üzenetére


polonic
félisten

Nekem korábban tv gold volt és külön myprime, ami 500 Ft volt.
Aztán tv prémiumra váltottam és akkor is ott maradt külön a myprime a upc felületén és a számlán is. A upc felületén lemondtam aztán a myprime-ot. És most már nem is látszódik a szolgáltatások között.

A myprime az a film - és sorozattár volt. Nem az archív tv.

A horizong go nekem is megy más eszközökről és ott én is vissza tudom nézni a műsorokat.

(#73865) blakey válasza polonic (#73864) üzenetére


blakey
titán

Nekem valamiért ingyen van évek óta és ugye a Horizon GO alól érhető el, legalábbis ott van ilyen tartalom.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73866) kabelmania27 válasza tobias88888 (#73857) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#73867) F-ECT$


F-ECT$
titán

Androidos mobilon futó Horizon Go képét ki akarom lőni a TV-re. Azt írja, hogy ez Screen Cast-tal tiltott, indítsam el a Horizon Go-ban a Chromecastot, és azzal menni fog. Ezt viszont nem találom, hol keressem?

Dive ever, work never.

(#73868) szabogabor10 válasza F-ECT$ (#73867) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs benne, mivel a magyar UPC még mindig nem váltott a UPC TV App nevű appra, amit nyugaton is használnak. Értékelhetetlen számomra, amit az utóbbi években ezek művelnek. Egyszerűen botrány.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73869) fokukac válasza F-ECT$ (#73867) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem nincs ilyen opció...
Ha működne, küldeném is vissza a csodaboxot, és ramennék egy media card-ra.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73870) blakey


blakey
titán

Android boxszal szépen megy a Horizon GO.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73871) pjen válasza blakey (#73870) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a Cromecast-al nem megy. :((Sőt van egy Sony műbilom amin van HDMI kimenet még ott sem engedi.Szerencsére már nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#73872) Toth_Jani válasza blakey (#73870) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Megy az simán Androidos TV-vel is, csak piszok kényelmetlen a TV-t forgatni az álló és fekvő tartalmak között, de egérrel simán kezelhető. :)
Persze az alkalmazást "kézzel" kel rátenni mivel az eltérő hardver miatt az áruház nem fogja felajánlani, hiszen a TV nem érintőképernyő.

[ Szerkesztve ]

(#73873) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tényleg várom már, hogy végre átvegye a Voda az egész kócerájt, mert ennél csak jobb lehet a helyzet szerintem. A Liberty évek óta látványosan szarik az egész magyar üzletágra.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73874) blakey válasza Toth_Jani (#73872) üzenetére


blakey
titán

Android boxon semmit sem kell forgatni, ezért írom, hogy megy. Android TV-OS-en szerintem nem megy, mert nem rendeltetésszerű a működése, az nem opció, hogy állóba indul majd ott "egerészni".

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73875) ztsoft válasza Toth_Jani (#73872) üzenetére


ztsoft
őstag

Megy az simán Androidos TV-vel is, csak piszok kényelmetlen a TV-t forgatni az álló és fekvő tartalmak között

Ez tetszett! :DDD :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#73876) blakey válasza pjen (#73871) üzenetére


blakey
titán

Airplayen megy, simán kiküldöm az Apple TV-re.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73877) szabogabor10 válasza blakey (#73876) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt hogy? Nekem nem küldi ki. AirPlay gomb sincs az appban. Nem mintha nagyon érdekelne, csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73878) blakey válasza szabogabor10 (#73877) üzenetére


blakey
titán

macOS-ről vagy iPad/iphone-ról, ott van Airplay.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73879) szabogabor10 válasza blakey (#73878) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom, iPhone-ról meg iPad-ről próbáltam mirroringgal is meg simán is, semmit nem küld ki. Mac-ről mirroringgal mondjuk működik, de akkor is röhejes ez a tiltás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73880) blakey válasza szabogabor10 (#73879) üzenetére


blakey
titán

Mac-ről mirroringgal mondjuk működik - simán megy rendes Airplayen, de ha tudod, hogy működik akkor miért kérdezed?
de akkor is röhejes ez a tiltás. - nem tudom, mert nálam megy az Androidos boxokon HDMI-n keresztül és nem érzek semmilyen röhejes dolgot. Amúgy egy szolgáltató ami abból él, hogy előfizetéseket ad el akkor nem biztos, hogy jó üzlet lenne számára, hogy elad egy kártyát vagy boxot majd a többit az előfizető "okosba" megoldja, bár hozzáteszem, hogy simán megoldhatod most is 1-2 10e Ft-os Androidos boxszal.
A Horizon GO meg mobil eszközökhöz készült, ha épp nem vagy otthon, de gépről, böngészőből is szépen megy, azt is TV-re kötheted. Más szolgátató, pl. a T egyáltalán, semmilyen módon nem biztosítja egyik megoldást sem.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73881) szabogabor10 válasza blakey (#73880) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az új UPC TV App-ben már engedélyezve van az AirPlay. A Horizon Go-t meg el kéne felejteniük végre, meg az egész Horizon brand-et, ahogy Svájcban is továbbléptek már.
Igaz, ott van rendes konkurencia, itthon meg a Telekom se képes már sok éve az Entertain TV platform bevezetésére. Szégyen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73882) blakey válasza szabogabor10 (#73881) üzenetére


blakey
titán

Amig működik addig nem kell elfelejteni, nekem jól jön amikor megnéznék egy műsort és nem vette fel a TV.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73883) szabogabor10 válasza blakey (#73882) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyilván a migrációra gondoltam elfelejtés alatt, nem a sima megszüntetésre.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#73884) fokukac válasza szabogabor10 (#73883) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem örülsz, hogy megállítottuk a migrációt..? :D

-----------------

az én horizon boxom kb. 2 hónapja, a szoftverfrissítés óta használhatatlan. Már be se kapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73885) fokukac


fokukac
nagyúr

Ma itthonról dolgozom, es ilyen citrixes programokat kell használnom... Aztán éreztem, hogy nagyon belassult.
Ránéztem a speedtest-re, és ilyeneket mérek... :( 58% loss..?
500 megabites nettel.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73886) kabelmania27 válasza fokukac (#73885) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#73887) fokukac válasza kabelmania27 (#73886) üzenetére


fokukac
nagyúr

minden érték rendben volt, be is tudtam lépni a modemba. CSak eltűnt a sávszél. Aztán levele visszajött ilyen 20-30-40 mbit néha, de felfele 0,1 volt, és a citrix úgy nem működik...
most hirtelen megjavult. De este 6-tól mostanáig nem nagyon tudtam dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73888) 4Grider válasza fokukac (#73887) üzenetére


4Grider
nagyúr

A migrációval nem viccelődünk. Még egy ilyen, és hetekre ilyen lesz a neted... ;]

(#73889) F-ECT$ válasza fokukac (#73885) üzenetére


F-ECT$
titán

A fölfelé néha rejtélyesen eltűnik (főleg csúcsidőben, azaz este, mikor mindenki hazaér és rászabadul a netre), nekem 500/20-as netem van, most rámértem: 440/2...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#73890) Kicsirics77 válasza F-ECT$ (#73889) üzenetére


Kicsirics77
veterán

492/22 nálam martfűn rendben van.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#73891) kabelmania27 válasza F-ECT$ (#73889) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#73892) Apaxp


Apaxp
senior tag

Családi házas övezet, minden érték rendben, sebesség kaotikus, de ez 500-as net. Csatlakozók stabilak.
Üfsz szerint minden ok mert a garantált megvan.
sebesség

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#73893) kali válasza Apaxp (#73892) üzenetére


kali
legenda

Kábeles kapcsolaton történik a sebesség mérése?

(#73894) Digidroid


Digidroid
tag

Ez, mi ez.. :F



Közben wifin gyakorlatilag azonnal csatlakozik a tablet, de a modem menüjében navigálni szinte lehetetlen..

(#73895) Apaxp válasza kali (#73893) üzenetére


Apaxp
senior tag

Azt valóban kifelejtettem: laptop, kábeles kapcsolat, gigabites lan.
Természetesen tisztában vagyok azzal hogy nem fog mindig maximumon menni a le/fel, de sokáig rendben volt a sebesség. 400Mbps környékén, inkább kicsit alatta. Ez az állapot sem állandó, de 300 fölé már csak elvétve mászik fel. Üfsz-t hívtam hogy mit lehet tenni az ügyben de simán elhajtott arra hivatkozva hogy a garantált megvan. Mikor megkérdeztem tőle hogy akkor mi a francnak kell fizetnem az 500-as netet ha még 240-et sem adnak csak hallgatott. A dühítő hogy itt csak ők vannak, más konkurens cég a telekom, de csak réz érpárral
Jelenlegi helyzet :)
sebesség

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#73896) polonic


polonic
félisten

Ma reggelre is be volt kapcsolva a horizon box.
Kap egy gyári visszaállítást.

(#73897) #19482368 válasza Digidroid (#73894) üzenetére


#19482368
törölt tag

Egy nagy RESET-et neki. És kezd újra beállítani. :(

(#73898) Cifu válasza Apaxp (#73895) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem a Jitter érték kicsit magasnak tűnik, 18ms nálam, 240/20-as netnél, TC7200-as HGW-vel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73899) Digidroid válasza #19482368 (#73897) üzenetére


Digidroid
tag

Mostanra megjavult, igaz 9:40-kor volt egy Cable Modem Reboot - dual boot reset indication
előtte meg ilyeneket látok: GUI Token verify failed; client ip=[192.xxx..

(#73900) boneyard válasza polonic (#73896) üzenetére


boneyard
tag

Ez ilyen, ha használod, akkor utána hiába kapcsolod ki, reggelre újra világít a kijelző, de le van fagyva. Nekem az a tippem, h frissítés keresés miatt bekapcsol, csak aztán nem lövi ki magát normálisan. Nem eco módban még nem próbáltam, h jelentkezik-e a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.