Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) oriic válasza oriic (#73348) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Központi hiba volt, már megy minden \o/

Live-Die-Respawn

(#73352) Livius


Livius
őstag

Ha a CB-ét bridge módba rakom, akkor maximum hány eszközre ad még publikus IP-t a LAN-okon? (240 Mbites net csomagom van)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#73353) kabelmania27 válasza Livius (#73352) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Három eszközön lesz netkapcsolat.

(#73354) #19482368 válasza Sleed (#73346) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ezt általában akkor csinálják, amikor nem rendeltetésszerűen használod az Internet előfizetést. Értsd, úgy, hogy vagy te csinálsz valamit, vagy átjáró ház az internetre csatokozatot eszközeid, és rajtad keresztül történnek érdekes dolgok a hálózaton. :(
Ha rendes előfizető vagy, akkor nem szoktak ilyen drasztikus megoldást alkalmazni. Fel kell őket hívni, és meg kell kérdezni annak okát, amiért ilyen drasztikus megoldást alkalmaztak.

(#73355) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Gyors segítség kellene.
TC7200 kábelmodemet szeretném beállítani. Bridge módban működött, mert volt mögötte egy router, amit kivettem. Jelszóra már nem emlékszem, ezérrt resteltem a kábelmodemet, de az admin/admin felhasználónév/jelszóval nem enged be wifin. Hogy tudnék belépni? Vagy csak kábeles kapcsolattal lehet?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#73356) kabelmania27 válasza benjoe1 (#73355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen mindkét módban belehet lépni admin párossal, próbáld meg vezetékes kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

(#73357) polonic


polonic
félisten

150-es nettel ennyit érek el, nem többet.

Garantált megvan, szóval így gondolom hiába jelenteném be.

Modem-router-gép is cat5e kábellel van összekötve.

(#73358) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van vmi a UPCvel?

Nem megy a net Kiskunfélegyházán. .. :(

Net elindult, de a box csak "Kérem várjon"....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73359) Cifu válasza polonic (#73357) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nemrég hasonlóan jártam, kiderült, hogy egy router restart kellett csak... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73360) polonic válasza Cifu (#73359) üzenetére


polonic
félisten

Itt sajnos nem segített.

(#73361) blakey válasza polonic (#73360) üzenetére


blakey
titán

Most lett bekötve, nem? Akkor 72 órán belül rendeződnek a dolgok, nálam is valamikor később kapott egy frissítést a box és utána minden rendben lett. 72 óra után "illik" reklamálni, addig várni kell míg a rendszer összerázódik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73362) woodworm válasza blakey (#73361) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam a szerelő működő rendszert adott át. Frissült a CB, új fw, új profil.
Mondjuk azt meg lehet nézni, hogy melyik fw és profil van most rajta, a Haladó beállítások - Eszközök -
Hálózat állapota - Konfiguráció, ill. Admin beállítások - Információ lapon.

[ Szerkesztve ]

(#73363) jeni


jeni
félisten

Hello!
Van olyan oldal ahol szerepel a beállítási adatok egy UPC-Office 2016 Pro plus csomaghoz Win 10 Home alatt?

[ Szerkesztve ]

(#73364) 4Grider válasza jeni (#73363) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pont ilyen rendszerre kicsi az esélye. De outlook beállítást biztosan találsz a UPC weblapján.

(#73365) zolee001 válasza jeni (#73363) üzenetére


zolee001
őstag

Az outlook autodiscoverje müködik,alapbol megtalálja a server beállitásokat

mail.upcmail.hu
mail.upcmail.hu

(#73366) jeni válasza zolee001 (#73365) üzenetére


jeni
félisten

az a gondom,hogy a freemail-ra semmit se tudok beállítani.

beérkező levelek-Port:995(UPC110 javaslat)
pop3.freemail.hu
kimenő levelek-Port:587 (UPC:25 javaslat)
smtp.upcmail.hu

a titkosítási mód legyen automatikus?

(#73367) zolee001 válasza jeni (#73366) üzenetére


zolee001
őstag

ITT

(#73368) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ugy erzem, hogy visszavettek az internet sebessegebol, es ezt a Speedtestes meresem is alatamasztja. Hol tudom megnezni pontosan, hogy milyen internetet kellene biztositania a UPCnek?

Samsung Galaxy A55 5G

(#73369) Menotti válasza Sleed (#73346) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ha a körülötted lévő kb.500 lakásban azért nincs internet,mert a te lakásodból jön ki egy jó nagy zavar,akkor igen,szó nélkül (főleg ha nem is vagy otthon) kikötik a kábeledet a többi ügyfél érdekében.(az értesítés jogos,azt megoldhatná az Upc.)

[ Szerkesztve ]

(#73370) kabelmania27 válasza DrDobos (#73368) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A számlán vagy my upc oldalon meg tudod nézni milyen netcsomagban vagy.
Összefoglalóban le van írva pár dolog.
Vezetékes kapcsolattal érdemes mérni, előtte nézd meg a windows-ban, hogy megvan-e a gigabites lankapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#73371) jeni válasza zolee001 (#73367) üzenetére


jeni
félisten

egyik beállítást nem fogadja el,az Imap esetén a kiszolgáló kimenőnél meg semmi sincs írva a leírásban.
tudtommal oda az smtp.upcmail.hu kell írni.
a bejövő esetén meg a pop3.freemail.hu kell írni.

(#73372) Menotti válasza atala (#73255) üzenetére


Menotti
aktív tag

Meg lehet változtatni..De...Ezeket a modemeket 2-3 havonta érdemes leresetelni (hátul,sülyesztett gomb) Lásd:sebességlasulás,wifi szakadozás,stb.Ezután mindig átirni a wifi nevet,egy idő után unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#73373) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Nem rég volt egy jelszint hibám, túl magas volt a lefelé irány (ha jól emlékszem, 15 körül volt). Akkor sikeresen beállították (0, -1 körül volt). Most elindult a másik irányba (-5 és -6.2 között van). A ping ismét elérte az 1500-at.

Az alsó 3 frekvenciával (112, 120, 128 MHz) is gondom van, nagyon gyenge (jelerősség 8, jelminőség 100, de néha ingadozik is, 120 MHz-nél ez 35 és 50 között ugrál), a kép még nem esik szét, de a bithibaarány számláló már jelez, hogy gond van.

Ez zajbetörés lehet, vagy valami más nem szereti a hideget (igaz, most már nincs annyira hideg)?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#73374) polonic válasza blakey (#73361) üzenetére


polonic
félisten

Nem bekötve lett. Már upc van 10 éve itt. Csak ugyanolyan árért jobb csomagomra váltottam most. A net 120-ból lett 150-es. És pénteken aktiváltak az új csomagot.
A CB is újraindult. A profilnál is látszik az új.

(#73375) kabelmania27 válasza ztsoft (#73373) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha a feltöltési értékek nem változtak lehet erősítőprobléma vagy beázás van valahol.
Korábban nálunk is -5 is volt a letöltés feltöltés 51, nettel nem volt gond, miközben ugyan ez a három freki jóval gyengébb (40-50%) volt internetezés közben leesett 50% alá a minőség és meg is ált az adás, miközben a többi freki rendben volt, 70-92% erősség és minőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#73376) blakey válasza polonic (#73374) üzenetére


blakey
titán

Akkor majdnem ugyanaz, nálam is hasonló volt, másnap valamikor aktiválódott a csomag hiába váltott, sőt még frissítést is kaptam és utána volt jó. Ha nálad nem javul akkor telefonálj be, jelentsd, hogy nem feltétlenül jó, ráküldenek egy frissítést, stb és akkor hátha megjavul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73377) woros


woros
őstag

Sziasztok!

Tegnap váltottam UPC Media Card-ra és azt szeretném kérdeni, hogy az normális-e, hogy egyes TV bekapcsolásoknál kiírja, hogy autentikál a kártya, sikeres, majd eltűnik. Én azt gondoltam, hogy ezt 1x megcsinálja és kész, de ha huzamosabb ideig ki van kapcsolva a TV, akkor szokta csinálni.

Az adások amúgy rendben vannak vele, nem érzem lassabbnak a régi media boxnál, sőt így jobb is, hogy a TV kezeli a dolgokat.

(#73378) kabelmania27 válasza woros (#73377) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez normális jelenség.

(#73379) ztsoft válasza kabelmania27 (#73375) üzenetére


ztsoft
őstag

A felfelé irány az jó, 41,8 és 43,5 között vannak. A netezés nincs hatással az adásra (még a bithibaarány számlálón sem mutatkozik).

Az előző beállításnál a technikus sem értette, hogy miért ment el ennyire a lefelé irány, miközben a felfelé nem változott.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#73380) blakey válasza woros (#73377) üzenetére


blakey
titán

Ez előfordul, minden tv-n tapasztaltam, többnyire akkor ha kódolt csatornán kapcsolód be a TV-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73381) pjen válasza blakey (#73380) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,hogy ez nem az összehasonlító topik,de ugyanazon a Samu tévén UPC fél perc,a DIGI kártya egy villanás.Tapasztalat.

(#73382) blakey válasza pjen (#73381) üzenetére


blakey
titán

Nálam 2-3 másodperc, fél perc az sok, csak akkor jelentkezik ha bekapcsolás után kódolt csatornán van, kódolatlan esetében nincs ilyen. A Diginél alig van kódolt csatorna, nem mérvadó az összehasonlítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73383) pjen válasza blakey (#73382) üzenetére


pjen
félisten

UPC nél valamilyen szinten mindegyik kódólt.Megmértem,Travel:20 másodperc.

(#73384) woros válasza kabelmania27 (#73378) üzenetére


woros
őstag

És blakey köszi a válaszotokat. :)

(#73385) kezo0 válasza woros (#73377) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam ez (egyébként Panasonic tévével) csak azóta jelentkezik, amióta kb. egy évvel (?) ezelőtt szoftvert frissített a UPC a kártyákon. Azt megelőzően soha nem tapasztaltam ilyet, azóta viszont gyakran előfordul.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73386) tomp válasza kezo0 (#73258) üzenetére


tomp
félisten

Na most a NatGeo HD-n a Mars és az utána lévő műsort is beállítottam felvételre. Elsőt felvette. 23:00-kor amikor a következő műsor kezdődött bekapcsoltam a boxot de közölte velem, hogy 2műsor felvétele van folyamatban(mind2 a NatGeo HD-n) így a box tv nézésre nem használható. Azaz 1perces ráhagyással az első tunerrel még az első műsort rögzíti, a második tunerrel már a másodikat.

(#73387) kezo0 válasza tomp (#73386) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, standby-ban megoldja a box az egymást „virtuálisan” átfedő két műsor rögzítését, és ilyenkor az sem számít, hogy mennyi az az átfedés. Ilyenkor két eltérő csatorna műsorát is képes rögzíteni, hiszen 2 db tuner van benne.
A probléma az, hogy ha be van kapcsolva a box, akkor viszont előre beállított időráhagyás esetén nem vesz fel ugyanarról a csatornáról két egymást követő műsort. Pedig ilyenkor ha okos lenne a szoftver, és érzekelné, hogy ugyanarról a csatornáról akarok felvenni, akkor egyszerűen csak figyelmen kívül kéne hagynia az előre beállított időráhagyásokat, és máris elég lenne mindkét műsor rögzítéséhez ugyanaz a tuner. Így a másik tunerrel pedig lehetne közben nézni valami mást. (Avagy standby-ban az egyik tunerről felvehetné az ugyanazon a csatornán egymást követő két műsort, a másik tunerről meg valamit egy másik csatornáról – akár ott is két vagy több, egymást követő műsort.)
A lényeg, hogy most mindkét tunerre szüksége van a boxnak, ha egyazon csatornáról akarsz rögzíteni két olyan műsort, amelyek közvetlenül egymást követik, ez pedig rossz gazdálkodás a box erőforrásaival.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73388) tomp válasza kezo0 (#73387) üzenetére


tomp
félisten

Nade az utolsó 2 F1-nél is Stanbyban volt a box és mégsem vette fel a futamot csak a stúdió műsort.

(#73389) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes jelenséget vettem észre.

MEdiaBox-on keresztül megy az adás., és ugrál a TV-n a megjelenített tartalom színe. Olyan mintha képfrissítési gond lenne. Nagyon halvány színváltás, alig észrevehető, mintha egyszer halványabb, egyszer erősebb lenne a kontraszt.

/ új TV, kipróbáltam Youtube-on is, ott nem csinálja /

Találkozott valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73390) tomp válasza Graphics (#73389) üzenetére


tomp
félisten

Milyen box? Ha Horizon akkor nincs túlmelegedve? Húzd ki a tápból aztán pár perc után vissza.

(#73391) Graphics válasza tomp (#73390) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Simán asztalon van, nem sok esélye van túlmelegedni elvileg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73392) Fred23


Fred23
nagyúr

Másnál sincs net? Mobilnetről kérdezem. :/

(#73393) Cifu válasza Fred23 (#73392) üzenetére


Cifu
nagyúr

Fejér megyében van. De gondolom ez rajtad nem nagyon segít....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73394) tomp válasza Graphics (#73391) üzenetére


tomp
félisten

Nekem anno a Horizon f0sbox szimplán műsort nézve túlmelegedett... Meg is lágyult egy kicsit a kártya benne...

Fred23
Bp. VII.: semmi hiba

(#73395) abopeti


abopeti
tag

Üdv!

Nekem 500-as net van itthon, EMTA 3.01GB; CH7465CE. Wifin mi az átlagos sebesség a letöltésnél, ami jónak mondható? Wifin ki lehet valahogy aknázni az 500 Mb-et, vagy csak vezetéken? Esetleg más routerrel, tudtok ajánlani? Iphone 7 és 2018-as ipadom van. Az ipad 100 Mbps körül hoz, ez siralmas!

(#73396) Cifu válasza abopeti (#73395) üzenetére


Cifu
nagyúr

2.4Ghz-es, 802.11n-es (Wifi3) Wifin nem tudod kiaknázni, annak ideális esetben is ilyen 100-108Mbit/s a felső határa.
Az 5Ghz-es, 802.11n-es Wifin már ilyen 300-350Mbit is elérhető.
Az 5Ghz-es, 802.11ac-es (Wifi4) Wifin már ki tudod aknázni, annak a felső határa jó esetben 700Mbit/s felett is lehet.

Tehát első körben én azt nézném meg, hogy a ConnectBox-nál be van-e kapcsolva az 5Ghz-es Wifi. Utána pedig arra próbálnék meg felcsatlakozni, és úgy megnézni mi a helyzet.

Amúgy pedig ha zsúfolt Wifi környezetben vagy (lakótelep, sok 2.4 és 5Ghz-es eszköz (a Bluetooth is 2.4 Ghz-es!)), akkor sajnos teljesen normális, hogy még 5Ghz-es, AC-s Wifin sem tudod rendesen kihasználni.

A 802.11 hálózati protokol úgy működik, hogy az adott frekvenciatartományban az adó figyel, hogy éppen valaki küld-e, és ha nem, akkor a saját csomagját elküldi. Ha másvalaki éppen küldi a saját csomagját, mikor adni szeretne, akkor véletlenszerűen megállapított, pár milliomod másodperces várakozást iktat be a következő próbálkozás előtt, és akkor újra próbálkozik. Ebből fakadóan ha sok aktív eszköz van a frekvenciatartományban, akkor bizony folyamatosan egymásra várnak az eszközök. A helyzeten nem segít, hanem ront, amikor a sok hozzáértő minél nagyobb jelerősséget állít be a routerén, gondolván, hogy majd attól jobb lesz a Wifije. Valójában azt éri el, hogy a jóval távolabbi Wifi eszközök működését is lassítja majd.

Szóval a kérdésedre a válasz: Igen, ki lehet 5Ghz-es AC-s Wifin aknázni az 500Mbit/s sebességű internetet, ha nem Wifi eszközök terén túlterhelt környéken laksz...

Szerk.: Kösz Duliee, tényleg rosszul írtam. :R :W
Kell még egy kávé... :(((

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73397) tomp válasza abopeti (#73395) üzenetére


tomp
félisten

Connect box wifi 5GHz AC:

(#73398) Graphics válasza Cifu (#73396) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2,4GHz az inkább :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73399) Fred23 válasza Cifu (#73393) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi az infót! Pedig Székesfehérvár. De már jó. Fogalmam sincs, mi lehetett, de úgy 25-30 perc kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#73400) abopeti válasza Cifu (#73396) üzenetére


abopeti
tag

Köszi a gyors választ! :)
Be van kapcsolva az 5 Ghz-es, sőt, tegnap még a 2,4Ghz-est ki is kapcsoltam…
És igen, ez lakótelepi lakás. A telefonom most wifi jelet lát, az soknak számít?
Akkor ezek szerint nem érdemes egy új routert vennem… :(( pedig, ha tutira segítene, biztos nem gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.