Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni:
Az új Lg tévém sajnos nem látja a Transmission mappát hanem csak a DS Video, Photo, és Music alkalmazások által létrehozott mappákat lan kábellel összekötve. Gondoltam nem gond beállítom a klienst, hogy oda töltsön, de sajna nem lát minden filmet sőt random egyszer ezt egyszer azt..Meg tudná nekem mondani valaki mit kell állítanom (engedélyek?) a transmission mappán, hogy működjön. Ha nem megy akkor hogyan tudnék létrehozni olyat ami teljesen publikus mindenféle engedély mentes vagy bármi más megoldás, hogy újra tudjak filmeket nézni.DS 118 legfrissebb DSM verzió van
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#53352) scream válasza scream (#53350) üzenetére


scream
veterán

Ja, hogy csak egy reverse proxy kellett. :B

(#53353) Dr.Wallet válasza Sztupidka (#53351) üzenetére


Dr.Wallet
csendes tag

Szia!

[link]

Üdv!

(#53354) Sztupidka válasza Dr.Wallet (#53353) üzenetére


Sztupidka
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Neki is ugrok!

(#53355) zzotto


zzotto
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ha ds 1515+ból mivel sajnos tönkrement. ha átrakom egy az egyben a hdd-ket egy másik 5 vagy 6 lemezes új szintén synology NAS-ba akkor megmaradnak az adatok? Felismeri a rendszer a vinyókat? Vagy hogyan tudom leszedni róluk az adatokat veszteségmentesen?

[ Szerkesztve ]

(#53356) péjé válasza gyugyo79 (#53349) üzenetére


péjé
őstag

köszi, végülis ez vált be:
synoindex -R [video]

többieknek:
Hiába adtam meg útvonalat a scriptben az nem működött. Az indexelt mappába beraktam az útvonalat, az időzítő scriptbe meg csak azt kell megadni hogy video, music, photo kategóriát frissítsen, esetleg mindet.
synoindex -R [video|music|photo|playlist|all]

[ Szerkesztve ]

(#53357) gyugyo79 válasza zzotto (#53355) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen. Ha volt mentésed amit a vezérlőpult -> frissítés és visszaállításnál kell csinálni akkor egy migrálás és ennek a visszaállítása után minden pont olyan lesz mint előtte (De az adatok a mentés vissza állítása nélkül is meglesznek).

Vagy hogyan tudom leszedni róluk az adatokat veszteségmentesen?
Így lehet még .

Vagy XPeno alá is be lehet migrálni és utána meg egy Synoba vissza ha fontos a működés amíg megvan a beszerzése az újnak.

[ Szerkesztve ]

(#53358) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok! Milyen 4k külső Média player ajánlotok ami hálózatra kötve lát minden mappát? Régen WD Tv live-ot használtam, de ugye az már elavult.

(#53359) AiRLAC válasza Sztupidka (#53358) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amlogic topicban vagy a Milyen médialejátszót vegyek topicban segítenek

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53360) Borisz76 válasza Sztupidka (#53358) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg HTPC topik.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53361) wolf13


wolf13
őstag

Van arra lehetőség , hogy valami időzített paranccsal törölje a nas-ról az üres vagy pl 50mb alatti mappákat ?

Mert ha törlöm a DS video appba a filmet , akkor a nasson így még a letöltött helyen a mappa s benne az nfo vagy más file még megmarad.

Köszönöm.

(#53362) Alex91 válasza Sztupidka (#53358) üzenetére


Alex91
félisten

Apple TV 4K, ha jot akarsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53363) BullZeye válasza Zebu (#19495) üzenetére


BullZeye
veterán

4 év alatt sikerült találni megoldást @eadir ellen, azon kívül, hogy naponta fusson task törlésükre?

(#53364) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! Adott egy 218+ egy 8as lemez 1 kötet (shr) meg hozzá raktam egy 2 es (jbod) 2. kötet. Namost nem bírom az egyeshez hozzátákolni, nem használja a kettest. Nem akarok mentést,csak egybe lássa a két lemezt. De ha megpusztul az egyik,ne vesszen mindkettő. Van ilyen verzió? Miért nem tudom összetaknyolni az egyessel? Előre is köszönöm. Linket,leírást is szívesen veszek,de amit eddig olvastam abban nincsen megoldás. Mintha kicsit más lenne a kezelő felület.

(#53365) AiRLAC válasza zarew (#53364) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem fogja egyben látni. Megosztást át lehet mozgatni a 2-es lemezre a vezérlőpultban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53366) zarew válasza AiRLAC (#53365) üzenetére


zarew
senior tag

Értem. Tehát csak úgy lehet egybe sikálni,ha hiba esetén borul az egész bili.

(#53367) gyugyo79 válasza zarew (#53366) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem kell hiba. Meg tudod csinálni csak:
Egybe sikálni így már nem lehet. Ha 0-ról elölről kezded és az első lemezt már JBOD -nak indítod tudod hozzáadni a másikat. Vagy jelen esetbe törlöd az elsőnek berakott SHR-t akkor utána azt is hozzá tudod adni a másodiknak hozzá adotthoz.

Viszont ha most mind a 2. van adat / telepített program azt előbb kezelni kell mert kiadott lemezről törlődik ami rajta volt amikor kiveszed és vissza rakatod az új formába ha megcsinálod.

(#53368) saalty válasza saalty (#53242) üzenetére


saalty
csendes tag

Az volt a gond hogy a portot automatikusan a NAS-al nyitottam meg a routerben és valamiért ez mégsem volt mindig nyitva. Manuálisan forward-oltam a routerben és most már jó. Hátha valaki még ebben a cipőben jár (akár más alkalmazással is)

(#53369) Ismerosok


Ismerosok
csendes tag

Sziasztok !
Photo mappa tele képekkel, az admin joggal rendelkező felhasználóval nem látom a képeket DS photo androidos alkalmazáson keresztül.
A file station/photo jobb gomb tulajdonságok/engedélyek nem enged jogosultságot hozzáadni, elküld "please go to the photo station for the permission settings"
A photo stationt megnyitva ( DSM-ből ) látom a képeket ( jobb felül ugyan az a felhasználó mint az andoidos appba ) de hol lehet és kinek jogot adni ???

[ Szerkesztve ]

(#53370) kgymac válasza gyugyo79 (#53367) üzenetére


kgymac
őstag

petaspace? Elvileg erre a célra készült.
Én ugyan nem használom, de telepítve van, egyszer ránéztem.
Újra létre kellett volna hozni a köteteimet, de egy logikai lemezen kezelte volna az adataimat. Elsősorban pc-s adatmentési probléma miatt esett ki.

(#53371) gyugyo79 válasza kgymac (#53370) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudja mindenre használni és nincs Syno support a 218+ -hoz. Ezért ha esetleg valaki célzottan keresi amivel ráutaló jelzést tesz arra is, hogy tudja miről van szó annak szívesen segítek de javasolni nem fogom olyannak akinek a JBOD alternatíva.

(#53372) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Elkeztem hasznalni a hyperbackup-ot, viszont szeretnem a cuccaimat google team drive-ra is menteni. Tud valaki ajanalani valami megoldast?

(#53373) gyugyo79 válasza noorbertt (#53372) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én 2 dolgot olvastam ezzel kapcsolatban az egyik hogy kérjük minél többen a Synologytól itt
a másik :
"I suppose it will never happen, not for Synology willing, but because Google doesn't offer APIs for Team Drives that can manage the sync process. Currently they only support backup. Google doesn't want to loose the control they have with their Drive File Stream."

Aztán lehet az is, hogy van jobb megoldás amit majd megír valaki.

(#53374) noorbertt válasza gyugyo79 (#53373) üzenetére


noorbertt
őstag

Akkor marad az eredeti terv: hyperbackup és dupliciti docker.
Dupliciti dockernek adok hozzáférést a backup mappahoz es az behúzza a hyperbackup mentést és menti a Google team drivre-ra.

(#53375) kgymac válasza gyugyo79 (#53371) üzenetére


kgymac
őstag

Akkor neki marad a két külön kötet, csatolva vagy linkkel összefűzve.
Köszönöm az infót, én is a support hiánya :B miatt hanyagolom. :R

(#53376) noorbertt válasza noorbertt (#53374) üzenetére


noorbertt
őstag

marmint duplicati (autocorrect)

(#53377) zarew válasza gyugyo79 (#53367) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönöm a segítséget! Most mindkettő JBOD. hogyan tudom egybe sikálni?

(#53378) gyugyo79 válasza zarew (#53377) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az újat a meglévőhöz kellet volna adnod és nem egy "újat indítani". De gondolom még akkor úgy sincs rajta semmi szóval neki tudsz futni még 1x . Azért engedi ezt amit most csináltál mert egy több lemezesbe átrakva(migrálva) pld. 4 így 2db 2 lemezes JBOD kötet lehet a vége ha valaki azt szeretné.

To add a drive to a storage pool rész kell neked

[ Szerkesztve ]

(#53379) pisti22


pisti22
csendes tag

Sziasztok. Plexben be lehet állítani azt hogy keressen a neten és szedje le magyar nyelvű feliratot angol szinkronú filmekhez? Gondolok itt pl. a subtitles.org-ra. Lehetséges ilyen opció?

(#53380) saalty válasza pisti22 (#53379) üzenetére


saalty
csendes tag

Szia!

Opensubtitles.org-ról tud automatikusan letölteni. Regisztrálni kell először majd jöhet a plex berállítás:

[link]
[link]

(#53381) pisti22


pisti22
csendes tag

Remek koszonom. Kiprobalom.

(#53382) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Sziasztok! Egy kötetet tartalmazó ds218play-t szeretnék bővíteni további egy lemezzel. Mit kell ahhoz csinálnom az új lemez behelyezését követően, hogy a két lemezt egyben lássa a nas?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53383) zarew válasza gyugyo79 (#53378) üzenetére


zarew
senior tag

Megcsináltam. De furcsa,hogy a widgetben a tárolót csak a kisebbet mutatja. És a nagyobban meg 1.8 Terát felhasználtnak ír. De ha van még tanács szívesen gyakorolok. Most még üres minden :-)

[ Szerkesztve ]

(#53384) Pubszon válasza ssgt1981 (#53382) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha e mellé raksz még egy ilyen lemezt, megoldható hogy egyben lássa, viszont a tárhely nem fog nőni!
A biztonság fog nőni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53385) ssgt1981 válasza Pubszon (#53384) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Azt, hogy tudom megoldani, hogy egyben lássa? A tárhelyet szeretném növelni. Mindenről van külső hdd-n biztonsági mentés a nas nekem azért kell, hogy mindent egyben elérjek itt nincs szükségem biztonsági mentésre.

(#53386) Pubszon válasza ssgt1981 (#53385) üzenetére


Pubszon
veterán

Pont pár hozzászólással korábban lett kibeszélve.
Teljesen a nulláról kell formázni a lemezeket. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53387) ssgt1981 válasza Pubszon (#53386) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Ha jól értem akkor is újra kell formázni a meg lévő kötetet, ha az új lemez még nem lett hozzáadva?

[ Szerkesztve ]

(#53388) Pubszon válasza ssgt1981 (#53387) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, mert most SHR és neked JBOD kell.

Vagy lesz egy külön köteted, az adatokat szétosztod.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53389) ssgt1981 válasza Pubszon (#53388) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Az sem rossz megoldás, ilyen esetben a fájl kezelő gondolom két meghajtót lát és az indexelt photo station, illetve plex mappákat az új meghajtón is be kell állítani.
Amennyiben az új kötetet jbod-ban csatolom és arra átmásolom az shr adatait, majd az shr-t jbod-ban formázom akkor már összetudom vonni a két lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#53390) blakey


blakey
titán

Üdv
Úgy döntőttem, hogy lecserélem a meglévő NAS-omat, két kiszemelt lenne de nem tudok dönteni, illetve ész érv alapján az olcsóbbik lenne a jobb. A meglévő NAS egy QNAP TS251 4GB RAM-al, a kiszemeltek meg a Syno DS218+ és a DS718+. sokat olvastam itt is és más topikokban is, de valahogy nem "nyomtam meg a gombot". Semmi különösre nincs szükségem csak maximálisan lássa el hálózati feladatát, több eszközt szolgáljon ki, akadás nélkül menjen a Plex/Emby, Serviio, SMB/NFS, csendes legyen, a mostani az. Ha netán valamilyen oknál fogva transzkódolnia kell akkor az se legyen gond. Mindkét NAS-t felturbóznám 6GB RAM-ra, tehát már csak egy "löket" kéne, hogy melyiket vegyem, feleslegesen nem költök többet a szükségesnél és itt jön a gond, értem, hogy 25-30e-el több lenne a 718+ de valahogy nem látom azt a szitut amikor kihasználnám a többletet amit az adna, + tárolót nem fogok venni, a két LAN-t most sem használom ki, a 4 mag lehet, hogy jól jönne de még nem találtam olyan dolgot ami miatt inkább azt válasszam, tehát erősen hajlok a 218+ irányába. Olvastam az Intel féle proci "parákról" is, de ha most szeretnék venni Inteles NAS-t akkor ebben a kategóriában kb. mindegyik gyártó érintett.
Ha a 218+-t választom akkor gond lesz a transzkódolással, a "csendességgel", a megbízhatósággal, a hálózati kiszolgálással?
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53391) AiRLAC válasza blakey (#53390) üzenetére


AiRLAC
addikt

218+ ez alapján, de az a QNAP kb. ugyanazt tudja, miért akarod lecserélni?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53392) blakey válasza AiRLAC (#53391) üzenetére


blakey
titán

Mert már meguntam, lassan 4 éve használom, feketét szeretnék, kb. ennyi az oka. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53393) gyugyo79 válasza zarew (#53383) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amikor csináltad nem volt egy opció, hogy kibővítse egyből a teljes méretre a kötetet (SHR-nél alapból ki is pipálja ilyet meg még nem csináltam) ? A tároláskezelőben a kötetnél a tevékenység fülön konfigurálás általános fülön megtalálod ahol ki tudod bővíteni a méretet max-ra, szerintem.
Bár JBOD-ot még nem csináltam meg nem is fogok ezért csak tippelem, hogy annál is oda rakták ezt.

[ Szerkesztve ]

(#53394) zarew válasza ssgt1981 (#53389) üzenetére


zarew
senior tag

Szia! Ugyan azzal kinlódom mint te. Nem bír ráálni az agyam a rendszerre. De igyekszem. Én is két winyót akarok egybe. Védelem nélkül.Feljebb raktam be egy képet,most itt tartok. Amit a rendszer először formázott kivettem ,töröltem win alatt, és visszaraktam a 2. nak berakott JBOD ra alakított mellé,és hozzáadtam. Eddig jó, de a kötet és a tárhely külön dolog. Ilyen furcsán látszik. Ott van a két hdd összesített területe, de valamiért a tároló csak a kisebb winyó területe.

(#53395) gyugyo79 válasza zarew (#53394) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itt egy video, hogy 0-ról hogy kell. Ha már van kötet az törölhető amíg semmi fontos nincs rajta....

(#53396) pisti22


pisti22
csendes tag

Sziasztok. Elbizonytalanodtam. DS218Play Nasomba szeretnénk venni egy 4TB-os WD RED HDD-t, azonban nagyon sok helyen olvastam, hogy a kondició nagyon hamar lemegy, valamint tönkremennek ezek a HDD-k rövid idő alatt (pár hónap fél év, egy év)
Valaki használ ilyen típusú HDD-t? Tényleg igazak a hírek, vagy csak bullshit az egész?
Köszönöm

(#53397) blakey válasza pisti22 (#53396) üzenetére


blakey
titán

Sajnos igen, 1,5 év után nálam jelentkeztek érdekes dolgok, újraformáztam és másik területen még elvileg használják. Purple-re cseréltem és azok amellett, hogy csendesebbek még a fejet sem parkoltatják folyamatosan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53398) Dolphine válasza pisti22 (#53396) üzenetére


Dolphine
addikt

Seagate IronWolf-ot nézd még meg.
Nekem egy DS218-ban egy WD RED már gallyra ment. :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53399) zarew válasza gyugyo79 (#53395) üzenetére


zarew
senior tag

Óoo a bánatba. Az eszembe sem jutott,hogy disk nélkül indítsam. Próbálom.

(#53400) noorbertt válasza pisti22 (#53396) üzenetére


noorbertt
őstag

2x3tb red kb 4eve gond nélkül

[ Szerkesztve ]

(#53401) palu


palu
tag

Sziasztok,
AiRLAC irányított hozzátok a Milyen NAS-t vegyek topikból.

Ajánlásokat várnék az alábbi feladat megoldására:

Feleségemmel mindketten otthonról is dolgozunk, ehhez van 3 asztali gépünk mindben SSDn a rendszer, az adatok meg HDD-n.

Szeretném a gépek közötti adatmásolgatás helyett az összes HDD tartalmát NAS / Otthoni Szerverre összevonni. Aminek teljesülnie kéne:

1.) Mindenhol 1Gigabites hálózat van, a fileok elérését ennek megfelelően szeretném tempósan megoldani ( legalább olyan sebességgel, mint a beépített HDD-ről, de ha gyorsulna sem lenne baj)

2.) A fileokhoz csak password-el védve lehessen hozzáférni, az adatok legyenek a lemezen titkosítva (itt mar gondba vagyok milyen HW tudja a titkosítást es az 1Gigabitet fullba)
- Ha a merevlemez kikerül NAS-ból legyen olvashatatlan,
- ha valaki leül, az egyik gépünk elé jelszó nélkül ne férhessen az adatokhoz

3.) Az eddigi havi mentéseket szeretném automatizálni, minden nap 1x a fenti NAS tartalmat egy másodikra szinkronizálni, ez egy ismerősnél lenne és automatikusan indulna, szinkronizálna majd kikapcsolna
- Itt is fontos a titkosítás, hozzáférés, de a sebesség másodlagos.

Amin gondolkodtam:

- Otthonra HP Proliant GEN10 mini szerver RAID 0 2x1TB igy lenne jó irási / olvasási sebesség + 1db 2TB amire automatikusan szinkronizálná az előzőt (kieső HD esetén, a helyszínen meglegyenek az adatok)

- Ismerőshöz NAS 1db 2TB mire szintén automatikusan szinkronizálna.

Vagy

- Otthonra is NAS. Ekkor melyik tudna egyszerre gyorsan és titkosítottan kiszolgálni, illetve a fenti HDD konfig milyen alternatívája lenne elérhető
Az aktuális tárterület igény 1T körül alakul és az árakat nézve lehet igy álítanám össze:
1T SSD hogy gyors legyen a tárterület elérés, 2T HDD amire automatikusan szinkronizál, esetleg úgy hogy csak a valtozásokat menti és addot ideig a régi verziokat megtartja
- Ismerőshöz NAS 1db 2TB mire szintén automatikusan szinkronizálna.

A titkosításon és hozzáférésen azért rugózom, mert a munkáltató szerződésben elvárja az adatok titkosított kezelését.

Szívesen beszélnék is Skype / Watsup- on pár percben olyan fúrumtárssal, aki kompetensnek érzi magát és nyitott némi eszmecserére a témában.

[ Szerkesztve ]

(#53402) gyugyo79 válasza palu (#53401) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha munka és visszahozza akkor 918+ RAID10 + Bond. + egy switch is ami a 2 port összefogását tudja, így 2 gépről is egyszerre kihozható a max ezen a szinten.

A NAS -on a munkára használt könyvtárakra be kell kapcsolni a titkosítást és ezt esetleg úgy hogy újraindítás után manuálisan kelljen ezeket bemountolni.

Windowsokba a hálózati elérést nem betárolni és a felcsatoláskor az adatokat nem szabad megjegyeztetni.
Igazából ez a része a legkényelmetlenebb de a windowsos hülyeségek miatt a leír igényeknek megfelelni szinte csak így lehet.
"ha valaki leül, az egyik gépünk elé jelszó nélkül ne férhessen az adatokhoz"
Igazából persze csak akkor ha már nincs a windows szinten védve és ha valaki leül a gép elé akkor már ne tudjon a gépre belépni ....

A titkosított könyvtár maga nem igazán lesz a szűk keresztmetszet leginkább a gigabites hálózat.
Ha a NAS-t viszik vagy HDD-ket a titkosított könyvtárak tartalmához nem férnek hozzá. A mentés egy másik egy lemezes kis NAS-ra amit ismerőshöz írsz kötelező erre a mentés egy titkosított állományba kerül szintén. Érdemes ennek is Synology NAS-t venni de ha nem akkor olyat ami tudja az rsync -et.

[ Szerkesztve ]

(#53403) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem múlt héten 30.000+ üzemóra után kezdett RAW_read_error_rate lenni az egyik 4TB WD RED-n. Először 4, aztán ez egy gyors és egy bővített teszt során elment 31-ig.
Kiszedtem a lemezt a NAS-ból, és PC-n minden partíciót töröltem, formáztam is (nem gyorsformázás), majd HD Sentinel-lel teljes felülettesztet (írás/olvasás) végeztettem. Semmi hibát nem találtam.
Visszaraktam a NAS-ba, azóta is ez a hibaérték 31-n áll, már nem változik.

(#53404) Fisha


Fisha
őstag

Halványan off kérdés:
Audiostation android applikációval szeretnék majd zenét lejátszani egy dlna playerként használható házimozi erősítőn. Van erre remény? Még nem próbáltam, mert még nincs meg az erősítő. Fogom látni majd valahol az appban mint lejátszó opció? Hol?

Előre is köszi.

(#53405) paolinho


paolinho
őstag

Előre is bocs, ha rosszul teszem fel a kérdést, de kissé kontár vagyok a témában.
Szóval egy DS216Play alatt hol tudom beállítani, vagy hogy lehet megoldani, hogy az otthoni hálózat "számokkal rögzített" elérhetősége (pl. 198.162.1.1) külső hálózatról DDNS név alól is (pl. enyemgep.synology.me:5000) elérhető legyen? Korábban ezzel nem volt gond (hála MrCsiT fórumtársnak), most viszont költözés kapcsán egy kis zavar keletkezett a rendszerben, és nem tudom ezt az opciót visszanyerni, pedig volna rá igényem.
Előre is köszi a segítséget!

(#53406) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Külső merevlemezre hogyan tudok másolni ds218+ esetén?

Amennyiben egy SSD-t raknék a HDD mellé, akkor valahogyan meg tudnám gyorsítani a NAS-t? :)

A 2GB ram lehet hogy nem elég? :)

köszönöm

(#53407) gyugyo79 válasza Fisha (#53404) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van. 99% menni fog. Annyi, hogy ha nem admin jogú felhasználóval használod az alkalmazást vagy ha azzal is de nem megy akkor néz rá egy admin jogúval az Audio Station -> beállítások-> jogosultság fülön legyen az adott felhasználónak joga a USB/DLNA lejátszáshoz.
Ha ez megvan a webes felületen is és az appaban is ki lehet választani, hogy a zene hol szóljon : saját eszközön a látható DLNA eszközök valamelyikén vagy ha van google castot tudó eszköz akkor azon vagy stb.

(#53408) QuToR


QuToR
tag

Sziasztok!

Ma reggel az eddig jól működő DS415+ -on megadta magát. Tegnap már furcsán lefagyott többször is amit eddig soha nem csinált, ma reggel próbáltam újraindítani, jelenleg mind a 4 disk led sárgán villog, illetve a bekapcs gomb mellett kéken villog, a HDD-ket föl sem pörgeti. időnként a ventillátorok nagyobb fokozatra kapcsolnak aztán visszaállnak, de amúgy semmi. Szerintetek javítható? RAID5-ben vannak az adatok rajta. Kihez lehet fordulni? Van szeríz? Van esély a javításra, vagy temessem el :(

:O

Köszi, sziasztok
Q

[ Szerkesztve ]

QuToR

(#53409) Pubszon válasza QuToR (#53408) üzenetére


Pubszon
veterán

Borisz76 írt korábban egy NAS szervizről, keress vissza, jó véleménnyel volt róluk.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53410) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Jelenleg van két kötetem. Az első shr-ben, a második pedig jbod-ban. Amennyiben az egyesről átmásolok mindent a kettesre, majd törlöm az egyest és újra formázom jbod-ban, akkor összetudom vonni a két kötetet?

[ Szerkesztve ]

(#53411) AiRLAC válasza QuToR (#53408) üzenetére


AiRLAC
addikt

Javítható. Egy 100Ohm-os ellenállást kell a 12 lyukú csati 1es(jelölve) és 6-os lába közé forrasztani. A CR1220-as alaplapi gombelemet is ki kell újra cserélni. Ha már ott vagy, akkor vedd le a bordát, pucold le a régi pasztát és rakj MX4-et rá. Esetleg RAM upgrade 8GB DDR3L-ra.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53412) QuToR válasza AiRLAC (#53411) üzenetére


QuToR
tag

Jól hangzik. Esetleg elmondod , hogy mi a hiba, mi történt, miért kell ezt tennem? Arra is gondoltam, veszek egy újat, de vajon az adatok megmaradnak-e egy költözésnél? Illetve ha Raid5-nél összekeverednek a lemezek valami miatt, valahogyan ki lehet találni melyik volt a 0,1,2,3 -as disk?

Köszi, szia
QuToR

QuToR

(#53413) AiRLAC válasza QuToR (#53412) üzenetére


AiRLAC
addikt

Intel C2000 cpu hiba, elfárad egy idő után és kell neki ez a fix hogy elinduljon. Utána megy évekig.

4 lemezesbe ha átteszed akkor felajánlja a migrációt és kb. mindent átvesz.
Lemezek sorrendje mindegy ha SHR volt a tömb.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53414) Pubszon válasza QuToR (#53412) üzenetére


Pubszon
veterán

Jegyezd fel SN alapján a jelenlegi HDD sorrendet.
Én is elmentettem egy txt fájlba.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.