Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Kis olvasni való: POLITIKUSOK ÉS KARÓRÁIK!!!

Jó csemegézést. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#20552) seiko válasza jengab (#20550) üzenetére


seiko
senior tag

Hardlex = keményített ásványi üveg.
Normál (nem erős fizikai) használat mellet kiváló.
Casio-t vidd szakszervizbe (TimeCenter).

(#20553) seiko válasza Miamiquake (#20551) üzenetére


seiko
senior tag

Che Guevara rulez! ;-)

(#20554) Miamiquake válasza seiko (#20553) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Azt mondod? :D Szerintem Fidel papa akkor DUPLÁN Rulez!!!

Rolex Submariner

Rolex Day-Date és Rolex Submariner

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#20555) Kelvin válasza seiko (#20553) üzenetére


Kelvin
őstag

Azon én is mosolyogtam. :DDD

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#20559) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

:C Jutyub videjó - (divat,ékszer, és órabemutató)

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#20560) Mariner válasza Miamiquake (#20551) üzenetére


Mariner
tag

Az árakkal mindenesetre nem nagyon volt a cikkíró tisztában... Jópár (aminek konkrétan tudom az árát utánanézés nélkül is) nagyon alul voltak értékelve:(
Olyan ez mint a mozgásérzékelős rendszer ami már évek óta helyettesíti az "automata" szót, talán mert elegánsabban hangzik, bár semmi értelme.Minek kell a mozgást érzékelni?Elég ha egy csengőt köt az ember a csuklójára és mozgáskor csilingel, ehhez nem kell óra...

MZ/X jelentkezz!

(#20561) young78 válasza Mariner (#20560) üzenetére


young78
tag

2007-es a cikk, a Planet ocean ára akkor nagyjából stimmelhetett, 155 ft/chf de azóta chf-ben is emelkedtek az árak!

(#20562) seiko válasza Miamiquake (#20554) üzenetére


seiko
senior tag

A Sub nagyon rendben van, látszik, hogy volt ízlésük az elvtársaknak! :C

(#20563) WiZARD válasza young78 (#20561) üzenetére


WiZARD
addikt

jaja évente emelik az óra árakat, forint is romlik...
Omega is júli 1től emel ismét :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20564) seiko válasza WiZARD (#20563) üzenetére


seiko
senior tag

Én az Omega butikot már meg sem nézem évek óta! ;-)
Igaz, a többit se nagyon.

(#20565) robcsi30


robcsi30
csendes tag

Tudtok nekem mondani egy olyan webshoppot ahonnan óraszíjakat lehet rendelni? Mármint minőségi szíjakra gondolok, mint pl a RIOS webshopja, de ott meg nincs az amit keresek :-(

Ez a mesh szíj lenne az amit vadászok:

Ha esetleg van valakinek 22mm-esbe írjon rám egy privátot!

(#20566) WiZARD válasza robcsi30 (#20565) üzenetére


WiZARD
addikt

ebay?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20567) robcsi30 válasza WiZARD (#20566) üzenetére


robcsi30
csendes tag

ebay-es accom. van, de sajnos nem tudom hogyan működik a paypal+hogy mennyibe kerül a tranzakció (pénzutalás) ha a bankomon keresztül utalom. Illetve hogy milyen árfolyamon váltja át a Ft-ot, mennyi idő amíg oda ér a pénz, mennyi időbe telik a postázás stb.

Ti egyébként az ebayes rendeléseket hogyan szoktátok kifizetni?

(#20568) Misi1979 válasza robcsi30 (#20567) üzenetére


Misi1979
őstag

Csakis paypal! Más módon ne is fizess ebay-en keresztül, kivétel, ha ismered az eladót.

A paypal amúgy nem a sátán műve, sőt, tökhasznos és biztonságos dolog is, már csak ezért is "megéri", hogy csinálj magadnak egy kontót. Nem bonyolult, költsége kb párszáz ft, amit jóvá is írnak rögtön. A pénz, ha paypalen fizetsz, azonnal levonódik a számládról és jóváíródik az eladóén. Tehát ideális esetben aznap, másnap már postázza a cuccot. Kérdés persze, hogy honnan jön az áru, ha eu, akkor viszonylag gyors a szállítás, ha tengerentúl, esetleg távolkelet, akkor szállítási módtól függően egy hónap is lehet, ameddig vársz türelmesen:))

Nagy jóság az ebay és paypal, én rendszeresen használom őket, sosem volt gondom velük, sőt, minden esetben jó áron szereztem be, ami kellett.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20569) Dzsana válasza robcsi30 (#20567) üzenetére


Dzsana
senior tag

Még annyit kiegészítésként, hogy ha paypal-al fizetsz, akkor nincs semmiféle tranzakciós díj, az eladónak lesz vele költsége. Neke a paypal aktuális árfolyamán közvetlenül a bankszámládról levonja a vételárat, és kész, ennyi.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20570) seiko válasza robcsi30 (#20565) üzenetére


seiko
senior tag

Óvatosan a milánói szíjjal!
Amelyiknek jó a csatja, az csak pár milliméternyit állítható.
Amelyiknél nagy az állítási lehetőség, annak könnyen tönkremenő, gagyi csatja van.
És az sem mindegy, milyen vastag drótból készül a fonat.

(#20571) robcsi30 válasza Misi1979 (#20568) üzenetére


robcsi30
csendes tag

"Más módon ne is fizess ebay-en keresztül, kivétel, ha ismered az eladót." - ?

Na ettől félek, mivel messziről érkezne, bármit berakhatnak a csomagba. A paypal milyen biztosítékot ad a sikeres tranzakcióhoz? Ezt nem értem.......... :W

(#20572) WiZARD válasza robcsi30 (#20571) üzenetére


WiZARD
addikt

fizetéstől számított 45 napon belül jelezheted paypalnak, hogy vmi gond van, akkor visszakapod a lét.
a 45napra figyelni kell, mert 46. napon már "így jártál"....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20573) seiko válasza robcsi30 (#20571) üzenetére


seiko
senior tag

Ha jo sok pozitivja van az eladonak, az mar szinte biztos siker.
98 % folott szerintem nem lehet gond.
Persze nem art bizonyos angol nyelvtudas, legalabb a levelezeshez.
A paypal-on keresztul is irhatsz az eladonak.

(#20574) nostromo73 válasza robcsi30 (#20571) üzenetére


nostromo73
tag

én az utóbbi vásárlásaimat banki utalással fizettem ( sajnos nem jó a pééjpálom ) :K szóval szerintem mindkettő fizetési mód jó

(#20575) Zen Master


Zen Master
csendes tag

Sziasztok!
 
Eladó egy Lüm-Tec M43 quartz chronograph 47/100!
Hiánytalanul, dobozzal,számlával. Fém-, bőr-kaucsuk szíjjal + bónusz vörös NATO.
 
Leírás, gyári fotók:
http://www.watchtalkforums.info/forums/official-lum-tec-forum/54905.htm
 

További infó privát üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#20576) Dzsana válasza Zen Master (#20575) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nálunk is mindig ilyen kupi van az erkélyen! :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20577) robcsi30


robcsi30
csendes tag

na végig olvastam a paypal magyarnyelvű LÚZERmanualját. Amit nem értek hogy ha fel akarom tölteni a paypalos számlám, akkor minek kéri a bankkártya számom ha úgyis a netbankomból kell utalnom közvetlenül az Unicredithez (ők kezelik a paypal számláit)?! Csináltam paypal accot, van ebayesem (15db 100%-osom, régen német ebayeztem, de akkor egyik ismerősömnek volt német bankszámlája, arról utaltunk régen), ebayból van egy olyan "opció" hogy át tudom linkelni a paypalos accom közvetlenül az ebay alá. Át is dob oda, csak félek kiadni a paypalos accom linken keresztül.......

De ezt a bankkártyás dolgot akkor sem értem, minek kéri a paypal? (boccs az offért, de valszínűleg én vagyok hozzá a LÁMA, hátha itt megvilágosodom) :W

(#20578) pilóta válasza robcsi30 (#20577) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert bankkártyával fizetsz a paypalnak. Miről vegye le a pénzt, ha nem a bankkártyádról?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20579) robcsi30 válasza pilóta (#20578) üzenetére


robcsi30
csendes tag

nem a bankszámlámról kell átutalnom az paypalos accountomra?

(#20580) qfm válasza robcsi30 (#20579) üzenetére


qfm
senior tag

Mindkét módszer használható. Vagy feltöltöd a paypal-t, és fizetsz vele úgy, vagy összekapcsolod számlával, és akkor közvetlen arról vonja a pénzt.

(#20581) pilóta válasza robcsi30 (#20579) üzenetére


pilóta
nagyúr

Lehet úgy is de az pénzbe kerül és sokáig tart.
A kártyás meg azonnali és ingyenes...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20582) robcsi30 válasza pilóta (#20581) üzenetére


robcsi30
csendes tag

mármint a kátyás fizetés alatt azt érted amikor közvetlenül a bankkártya adataimmal egyenlítem ki az ebayen? De itt arról volt szó hogy a paypal pont azért jó mert ha az eladó nem küldi vagy nem azt küldi akkor vissza kaphatom a pénzem..................azt nem értem hogy ha úgyis utalnom kell a netbankomból a paypal számlámra, akkor a paypalnak minek kellenek a bankkártyám adatai?

(#20583) tupacamaru válasza robcsi30 (#20582) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem biztos hogy ezt itt kellene megbeszélned, mert van Paypal topik. De a kolléga arra gondol hogy a PP acc-odhoz ha hozzárendeled a számládat, akkor nem kell külön a PP-ra pénzt utalni, mert ha fizetsz akkor a hozzárendelt számláról veszi le egyből a pénzt. A másik verzió hogy nem rendeled hozzá a számládat, hanem a bankból utaltatsz rá pénzt, de ez körülményesebb és amíg megérkezik a PP számládra a pénz az egy-két munkanap is lehet. Remélem valamennyire érthető voltam. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20584) fa4hu válasza robcsi30 (#20565) üzenetére


fa4hu
őstag

Én innen vettem, korrekt áru, gyorsan itt volt: [link]

(#20585) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintetek mennyire hivalkodó "drágább" órát hordani egyetemistaként? Mert ugye össze lehet spórolni egy olyan 110-120k körüli órára még akkor is, ha még nincs állandó jellegű munkád, de egy kicsit soknak érzem őszintén szólva, amikor saját keresettel rendelkező felnőtteken nem látok ilyeneket, sőt. Konkrétan:

Most egy ilyet hordok (árban kb. a harmada a fentebb említettnek), de már ezzel is baromira megnéznek sokszor (most az hagyjuk, hogy azért nézik, mert szép, a pozitív jelzés ellenére zavaró):

Remélem értitek, hogy mire gondolok. Tehát meg tudsz engedni magadnak egy ilyen órát, de mégse annyira passzol az anyagi helyzetedhez. Bezzeg a 200k-s iPhone.. :)

[ Szerkesztve ]

(#20586) Zozzer888 válasza Jhonny06 (#20585) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én átérzem mire gondolsz bár részemről úgy vagyok vele hogy majd veszek "drága" órát, ha lesz mögötte valami.

Mondjuk vizsgázni nem biztos hogy mernék drága órába menni ha olyanok a tanárok...mondjuk egyetemen nem találkoztam még ilyen dologból fakadó rosszindulattal ,én hétköznap omegát hordok (quartz, régebbi) de ha olyanok lennének a tanárok (pl mint gimiben néhány) biztos nem használnám.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20587) jookomak válasza Jhonny06 (#20585) üzenetére


jookomak
őstag

Érdekes kérdés. Ha úgy tekintesz egy 100k-s órára, mint ékszer, aminek emellett még funkciója is van, és hosszútávra szól, akkor egyáltalán nem drága. Főleg egy mechanikus modell, ami elvileg "örök darab".

Vedd figyelembe, hogy a mai világban szerintem egyre kevesebben hordanak órát, ezért nem láthatsz mindenkin.
Sokan nem engedhetik meg, de azért 3-4 aranygyűrű, nyaklánc, meg karkötő befigyel az embereken. Az mennyivel másabb?

Egyetemistaként szerintem sima ügy egy több 10k-s óra. Ha meg már van saját kereseted, úgyis nagyon hamar fogsz olyan órát venni, ami tényleg tetszik.

(#20588) yodamastah válasza Jhonny06 (#20585) üzenetére


yodamastah
őstag

Hivalkodo egy SL roadsterrel suliba jarni, nem egy 100k-s karoraban :) Eleve az emberek 99%-a nem tudja megmondani hogy az orad 30ezret er vagy 300ezret. Egyebkent meg orat magadnak veszel nem masnak, szoval szard le ki mit gondol :)

[ Szerkesztve ]

(#20589) Jhonny06 válasza yodamastah (#20588) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván nem egy Ferrari kategória, de a hétköznapokban ez is hivalkodó lehet. Ezek a bőrszíjas órák pedig pont olyanok, amik minőségi érzetet keltenek még a laikus emberben is, árcédulától és minőségtől függetlenül. Ezerszer jobban, mint a divatmajmokon lévő 50mm-es D&G óra, amiről mindenkinek lejön, hogy gagyi. De még ide sorolható a fémszíjas óra, vagy a klasszikus digitális számlapos Casio.

(#20590) WiZARD válasza yodamastah (#20588) üzenetére


WiZARD
addikt

egyetértek.
magadnak vedd, ne másnak.

hivalkodónak se tartanám ezt az órát. egy minőségi, igényes óra.
a legtöbben azt se tudják mennyi egy ilyen, és egy 10ezres gagyi divatórától se tudják megkülönböztetni...

jól írod, van aki 200at költ egy iphonera, van aki órára költ, és van aki egyéb, más szemében felesleges hülyeségre...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20591) flash-


flash-
veterán

mi a véleményetek erről az óráról?

szerintetek megéri az árát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20592) jookomak válasza flash- (#20591) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem simán. Jól néz ki. Szerkezete g10, amiről megoszlanak a vélemények (nem javítható).

(#20593) flash- válasza jookomak (#20592) üzenetére


flash-
veterán

ja akkor ez a g10 miatt hanyagoljam?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20594) pohár válasza flash- (#20593) üzenetére


pohár
félisten

aránylag olcsón be tudod szerezni a szerkezetet, beépíttetni se vészes pénz, olyan 30-ból talán meglennél, ha garanciaidőn kívül menne gallyra... szíved joga, azért jól össze vannak rakva azok a G10-esek is :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20595) Csigusz 1 válasza Jhonny06 (#20589) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

A fémszíjas óra a gagyi kategóriába sorolható?! :F :Y

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#20596) csabulaxi válasza robcsi30 (#20565) üzenetére


csabulaxi
senior tag

pedig a Steinhartnak is van ilyen szíja, mivel a Rios shop forgalmazza aSteinhart órákat is, szerintem ezt is betudja szerezni.
STEINHART "Metallarmband Milanaise

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#20597) WiZARD válasza Csigusz 1 (#20595) üzenetére


WiZARD
addikt

ki is dobom a Seamasterem :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20598) flash- válasza pohár (#20594) üzenetére


flash-
veterán

értem
most már csak azt nem tudom hogy kék számlapos legyen vagy fekete

amúgy honnan lehet tudni hogy egy órának milyen a bele?g10 vagy egyéb?

és mi az a belső ami jobb a g10nél és javítható cserélhető,mert akkor az alapján keresnék órát..vagy olyat nem kapnék 100 alatt?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20599) seiko válasza csabulaxi (#20596) üzenetére


seiko
senior tag

Ez a jo minoseg, de a hossza csak par millimeterrel allithato, max. egy centivel, de inkabb fellel!!!!!
Csak amennyit a biztonsagi csat enged.
Es ebbol nem lehet szemet kivenni, mert nincs neki olyanja! ;-)
Tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#20600) Jojo5 válasza Jhonny06 (#20589) üzenetére


Jojo5
őstag

figyelj, ezt neked kell eldönteni, hogy mennyit is ér neked egy óra ilyen idősen...

Amikor én álltam óravásárlás előtt én is gondolkodtam ezen nem is keveset, főleg, hogy egy korosztályba tartozunk, át is érzem...

Megmondom őszintén, nekem ajándék volt az órám, de úgy, hogy max. 200k-ig vehettem volna, de az először kinézett Oris TT3, vagy Fortis-ok annyival a szememben nem tetszettek jobban, hogy csak úgy 200k-t leperkáljon érte bárki...
Ezért is esett végül a választásom egy PRS 516-ra, ami ugyanúgy mechanikus óra volt mint az előbb említett órák, de fele annyiért, és azt mondom, hogy nem bántam meg, hogy nem a Fortis-t vagy Oris-t vettem... :K :C
Úgy vagyok vele, hogy ha majd megengedhetem magamnak úgyis veszek majd magamnak egy Fortis\Oris szintű órát :)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.