Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) TimeCenter válasza ans (#21100) üzenetére


TimeCenter
tag

Egy dél-amerikai modell.

(#21102) TimeCenter


TimeCenter
tag

Itthon ez ilyen Ti+IP tokozású:

SUPER TITANIUM

(#21103) seiko válasza TimeCenter (#21099) üzenetére


seiko
senior tag

Mint tudjuk, még a zafírt is meg lehet karcolni (gyémánt nélkül is). :O

A jó kis acél tok pedig szépen és könnyen polírozható. :K

[ Szerkesztve ]

(#21104) seiko válasza TimeCenter (#21099) üzenetére


seiko
senior tag

Ez az óra gyönyörű!!!! :Y

(#21105) TimeCenter válasza seiko (#21103) üzenetére


TimeCenter
tag

Ugyanannak az órának a CITIZEN gyártja mindkét változatát. Az öcsémnek acéltokos, nekem Ti.C.C. titánium tokozású. Össze tudom hasonlítani, most már 8 év távlatából a két anyagot.

Az én titánium órámon kb. 5 évig nem volt karcolás. Az öcsémén már korábban megjelentek. Szerintem ennyivel is jobb az acélnál. Az első öt év, olyan mintha új lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21106) seiko válasza TimeCenter (#21105) üzenetére


seiko
senior tag

Egy ötven éves karcos acéltokot újjá lehet varázsolni, aránylag egyszerűen.
Ugyanezt a titánnal nem tudod megtenni. :(
Én nem szeretem, hogy olyan könnyű, egy órának legyen súlya (is)! :P
Persze vannak olyan órák, amiket kizárólag ebből az anyagból gyártanak, na azoknál nincs lehetőség a válogatásra. :U

[ Szerkesztve ]

(#21107) blt.62 válasza TimeCenter (#21105) üzenetére


blt.62
őstag

Az Időzóna boltban kapható CITIZEN JY0000-53E PROMASTER SKYHAWK RÁDIOKONTROLL ECO DRIVE órák is ilyen jó minőségű titánból vannak?? A lünettán lévő fekete színű bevonat mennyire időtálló? Nem fog gyorsan kopni?

MegtorloXp

(#21108) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Na ezért nem jó hogy tele van a vatera hamisítványokkal..."kérdezzen az eladótól" részt nézzétek meg:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21109) runner 125 válasza Zozzer888 (#21108) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annó én megkérdeztem az egyik eladótól, hamis órát árul-e, illetve mertem kérni tőle saját fotókat. -> Válasz nélkül tiltólistára rakott. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21110) m3tr0 válasza Zozzer888 (#21108) üzenetére


m3tr0
senior tag

Óriási, 8000 Ft-os ajánlat. :DDD Mondjuk annyit nekem is megért volna, de még 80 ezret is. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#21111) Dzsana


Dzsana
senior tag

Szép kis gyűjtemény! : Nyálcsorgató

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21112) Zozzer888 válasza m3tr0 (#21110) üzenetére


Zozzer888
addikt

mekkora lenne ráírni:

"Engem is felháborít a 8,000FT-os ajánlat!Meglepő és felháborító!Én felajánlok 18,000 Forintot az óráért!Remélem ez az ajánlat már nem sértő!"

:DD :DDD :))

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21113) seiko


seiko
senior tag

Azért az érdekes, hogy az óráról egy saját fotó sincs.

(#21114) pézoli válasza seiko (#21113) üzenetére


pézoli
csendes tag

egyértelmű.találni fenn komoly eladót, rengeteg saját képet tesz fel, ez egy szinten(hiába eladó, vagy pont azért...)büszkeség kérdése is.
erre rácsodálkozik,ha megkérdezik, saját fotó kérhető-e, vagy jönnek a (szemmel láthatóan gagyi másolat óra) hivatalos listaárával, aminek a felét ők nagy kegyesen "elengedik"... :C

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21115) pézoli válasza Dzsana (#21111) üzenetére


pézoli
csendes tag

azér' az sem utolsó, amit kinéztél, fekete számlappal,remélem összejön! :R
(as 1130,70'es évek egyik szépsége)

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21116) blt.62 válasza seiko (#21113) üzenetére


blt.62
őstag

21107-re tudnál válaszolni? Egyébként én is a nehéz órákat szeretem és ez is a bajom a Citizennel amit kinéztem,mert az acél tokos-szíjas 190g, de sajnos nincs most csak a titán tokos-szíjas de az 125g. Nehéz dönteni mert az acél az fényes ezüst,ezüst tokkal-szíjjal csak a lünetta fekete. A titán az titán szürke tok-szíj a lünetta ott is fekete.
Szerinted is igaza van TimeCenter-nek és jobb a titán? Ebben a 160-190 ezres kategóriában is a jobbik titán változat lehet?

MegtorloXp

(#21117) seiko válasza blt.62 (#21116) üzenetére


seiko
senior tag

ÉN nem szeretem a titánt.
Képesítésem sincs, hogy eldönthessem, jobb-e, mint az acél.
Akkor vennék csak titántokos órát, ha allergiás lennék az acélra.
Timecenter-nek sokkal több a személyes tapasztalata ebben, szerinte jobb.
Én tiszteletben tartom a véleményét.

(#21118) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Ehh:S

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21119) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Ezúton is szeretném megköszönni young- 78 topictárs segítségét a Mido commander beszerzésében, ez az óra tényleg nagyon szép, nagyon tetszik az egyszerűsége.

még egyszer köszönöm, és jövő héten teszek fel képeket is hogy milyen a kézen.

[ Szerkesztve ]

(#21120) Dzsana


Dzsana
senior tag

Valaki esetleg tudja, hogy ez milyen Marvin? A logoja nem a szokásos korona, hanem két egymásnak fordított R betű, a koronán is ez van, illetve a szerkezet se saját Marvin, hanem a szabvány svájci IS szerkezet.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21121) Misi1979


Misi1979
őstag

Vélemény?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21122) #75945984 válasza seiko (#21097) üzenetére


#75945984
törölt tag

Ma vettem vastagabb stiftet, egy picit felfúrtam a gyári szíj lyukát 0.14 milliméterrel és így már nagyon erős lett. Köszi a tippet! :R

(#21123) blt.62


blt.62
őstag

Ha valakit érdekel eladnám a 6 hónapos újszerű állapotban lévő Casio PRW-1500T-7VER titán órám. Új ára: 110 ezer ft,én 60-ért oda adom. Doboza,mindene megvan.Szegeden.

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#21124) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Ha valakinek lenne eladó Citizen Skyhawk vagy Certina Ds Podium órája és beszámolná 60 ezerbe az újszerű Casio Pro-Trek 1500-t 7 órámat,akkor írjon privátban. +Kp-t adok rá 100 ezerig érdekelne vagyis 40-et adnák a Casiora.
Bocsi,hogy ide írtam,de ezt többen olvassák.

MegtorloXp

(#21125) seiko válasza blt.62 (#21124) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem Magyarország órakedvelő topiklátogatóinak nagy része reszketve reméli, hogy végre-valahára rátalálsz álmaid karórájára, mert észbontó a vajúdásod! ;-)

(#21126) hukocsat válasza seiko (#21125) üzenetére


hukocsat
tag

:DD :DD

Citizen Skyhawk

(#21127) TimeCenter válasza blt.62 (#21124) üzenetére


TimeCenter
tag

Milyen CERTINA DS PODIUMot szeretnél?

Ezek közül válassz és adok rá egy kihagyhatatlan ajánlatot privátban, hogy tényleg tegyünk pontot a végére.

( Én csak az analógokat ajánlom, azok nem G10-zel készülnek )

(#21128) Dzsana válasza Dzsana (#21120) üzenetére


Dzsana
senior tag

Esetleg az én Marvinos kérdésemre tudja valaki a választ? Elég fontos lenne!

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21129) blt.62 válasza seiko (#21125) üzenetére


blt.62
őstag

A gúnyolódás ellenére azt kell hogy mondjam, valóban nem vagyok egyszerű eset ha vásárlásról van szó. A két óra tetszik nagyon és nem igazán tudok dönteni köztük. Egyébként ha ez egy óra topik akkor talán ide lehet írni ha órát keres az ember. Vagy ha az ember nem hódol be egy-két "ász"-nak itt akkor bármikor ki lehet kezdeni??? :F

MegtorloXp

(#21130) sysrq


sysrq
őstag

(#21131) blt.62 válasza TimeCenter (#21127) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi! Rendes vagy,te legalább segítesz és nem gúnyolódsz. Írok pri-ben.

MegtorloXp

(#21132) seiko válasza TimeCenter (#21127) üzenetére


seiko
senior tag

Miért, a G10 talán digitális? ;-)

(#21133) seiko válasza blt.62 (#21129) üzenetére


seiko
senior tag

Ha egy ember mondja hogy részeg vagy, akkor lehet, hogy téved.
Ha ketten mondják, akkor lehet, hogy ők a részegek.
Ha hárman, akkor jobb, ha hazamész, és kialszod magad.

Számítottam rá, hogy így fogsz reagálni.
Egy jó ideje az óramizériáddal van tele a prohardver és az index hasonló témájú topikja.
Válaszokat kaptál, de mégsem tudsz dönteni.
És még most is két alternatíva között őrlődsz.
Belegondolni is félek, mi lesz akkor, ha a döntésed után mégis meggondolnád magad! :-O

(#21134) Hankuk Taja válasza Dzsana (#21128) üzenetére


Hankuk Taja
csendes tag

Szerintem itt találsz valakit aki tudja a választ a kérdésedre.

Koons százados: "Öt hosszú éven át hordta ezt az órát a seggében. Aztán, amikor haldoklott vérhasban, nekem adta. És én járkáltam ezzel a fémkrumplival a seggemben két évig." Ponyvaregény

(#21135) blt.62 válasza seiko (#21133) üzenetére


blt.62
őstag

"Egy jó ideje az óramizériáddal van tele a prohardver és az index hasonló témájú topikja."

Legalább nem unatkozol ha olvasod. Vagy nem olvasod és akkor nem lázongsz.

"Belegondolni is félek, mi lesz akkor, ha a döntésed után mégis meggondolnád magad!"

Ne gondolj bele,és részeg se vagyok. Viszont ügyvédként azt érzem,hogy te és egy-két ember itt azt hiszi,hogy ő dönti el hogy ki és mit írhat,mi tetszhet neki,és kit útáljon ki innen.
Miért baj az,hogy ha van olyan aki nagyon nehezen dönt egy óra vásárlás esetén,és többször és többet kérdez? Miért kell kigúnyolni?
Egyébként részemről ennyi.

MegtorloXp

(#21136) TimeCenter válasza seiko (#21132) üzenetére


TimeCenter
tag

nálam:

karóra 3 mutatóval : analóg
karóra stopper funkcióval analóg megjelenítésses : kronográf

Az CERTINA DS PODIUM kronográfokban megtalálható a Valjoux 7750es, meg a Valgranges szerkezetek is. De blt.62 a 200.000 Ft alattiak közül akar választani. Itt főleg a G10 és a jobb 251.262-es szerkezetek közül választhat.

[ Szerkesztve ]

(#21137) Misi1979 válasza blt.62 (#21135) üzenetére


Misi1979
őstag

Sokadjára hangsúlyozod ki, hogy ügyvéd vagy. Miért érzed ennek ennyire szükségét? A munkádban remélem sikeresebben hozol döntéseket. Nézd, nem kiutálni akarunk innen, csak rámutattunk, hogy furcsának tartjuk ezt a hónapok óta tartó "vergődést". Kezdődött ugye azzal, ha még emlékeznek rá a többiek, hogy ajándék-órát akartál venni magadnak, az anyukád nevében.

Részemről drukkolok neked, bármilyen célra és bármelyik órát is választod, de nem tudom értelmezni a privát üzenetedet sem, nem értek a kvartz órákhoz, ha nem csak write-only módban lennél, láthatnád.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21138) seiko válasza TimeCenter (#21136) üzenetére


seiko
senior tag

Én tudom, de ez mind analóg, amiket felsoroltál.
A G10-es is az.

(#21139) TimeCenter válasza seiko (#21138) üzenetére


TimeCenter
tag

Igazad van.

(#21140) TimeCenter


TimeCenter
tag

DS-ből is van analog digitális:

(#21141) seiko válasza TimeCenter (#21136) üzenetére


seiko
senior tag

Vannak analóg és digitális órák.
Az előbbiek mutatókkal, az utóbbiak számjegyekkel jelzik az időt.
Legalábbis én így tudom.
Szerintem amúgy a G10-essel az az egyetlen baj, hogy drága órákba is belerakják. Mint manapság sok mindent, ezt sem lehet javítani, olcsóbb cserélni.
De ilyen alapon a 7750-es is problémás, mert többszázezres órákból is visszaköszön. És még egy tisztítás is több tízezer Ft.

(#21142) seiko válasza blt.62 (#21135) üzenetére


seiko
senior tag

Ha te ügyvédként az én hozzászólásaimból ezt a következtetést vontad le, akkor remélem, sosem fogunk egy tárgyalóteremben találkozni! :-O

(#21143) seiko válasza TimeCenter (#21136) üzenetére


seiko
senior tag

Hidd el, a büdös életben nem lesz sem G10-el, sem más analóg kvarc kronográf szerkezettel szerelt órám.
Ezeket tartom a leg értelmetlenebb választásnak.
De a hárommutatós analóg kvarcokat sem kedvelem.
Számomra a hárommutatós mechanikus, vagy a full-digiális kvarc a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#21144) TimeCenter válasza seiko (#21143) üzenetére


TimeCenter
tag

Egyáltalán nem hiszem hogy bármikor egy G10-es szerkezetű órát veszel, Én sem vennék ilyet, sőt akit tehetek lebeszélem róla.

[ Szerkesztve ]

(#21145) blt.62 válasza Misi1979 (#21137) üzenetére


blt.62
őstag

Sok mindenben igazad van. Hidd el nekem,hogy jogászként semmi gondom sincs,se ház se autó vásárláskor nem dilemmázok ennyit. Egyedül a ruha,mobil,óra vásárlás okoz gondot nekem. Egyszerűen nem tudok dönteni és sokszor rosszul. Mint most is,mert valóban sokat agyaltam nemrég azon,és zaklattalak benneteket,hogy milyen órát vegyek a szülinapi ajándék pénzből. Megvettem a Casio Pro-Trek 1500-t 7v órát,és már az első nap lehurrogták,hogy hiába 115 ezer ft-os óra semmiben nem különbözik a 20 ezer ft-os Casio-tol.
Én pedig ebből a 120-130 ezer ft-ból olyan órát szeretnék venni amelyik a mellett hogy megbízható,modern,még legyen mutatós-kicsit feltűnő is, amit meg dicsérnek.
Megígérem,hogy ezentúl nem zaklatlak benneteket,feleslegesen.
Bocsi mind azoktól akik felhúzták magukat miattam. :R :R :R

MegtorloXp

(#21146) seiko válasza blt.62 (#21145) üzenetére


seiko
senior tag

Ne másoknak vegyél órát, hanem magadnak!!!!

(#21147) blt.62 válasza seiko (#21146) üzenetére


blt.62
őstag

Oké.ebben is igazad van,de szerintem jól esik az embernek ha megdicsérik az óráját. A Casio-nál az a baj,hogy nem látszik külsőleg,hogy drága vagy olcsó óra. Ráadásul én olcsóbban vettem meg a Pro-Trek órát mert a srác itt Szegeden 118 ezer körül vette és 6 hónaposan adta el 60 ezerért. Ezért tudtam megvenni mert ennyi pénzt kaptam a családtól a szülinapomra,hogy órát vegyek. De a Casio-m lünettája elkezdett lekopni a farmer dzsekim újjától, látszik vagy fehér,vagy ezüst van alatta,mert fénylik egy picit. Így elég nehéz lesz vigyázni rá,és pár év múlva egy leütött,céllövöldés órának tűnik majd. Ezért szeretném lecserélni egy Skyhawkra,vagy Certinára.

MegtorloXp

(#21148) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Na majd én elviszem a prímet, ezt figyeld bt62 (talán nem lesz off).

Konkrétan most Q&Q órát keresek :)) . Hogy mért? Mert nekem 2. óraként kell, nulla státuszszimbólumként, de 100% játszósóraként, és pont. :K

Ha valaki tudna mondani valami jó webáruházat-beszerzési forrást, azt megköszönném.

Magamtól csak nagyker oldalt látok kb (semmitelen weboldallal, mentségére a nemzetközi oldal is 1 vicc), vagy nagyon kis választékú egyéb "áruházat" :W

Valaki?

De egy teljes kollekció link is jól jönne, mert én egy-két 300 oldalas katalógust találtam már, de azok is csak 1 részét fedik le a választéknak!

üdv

(#21149) bandus válasza blt.62 (#21145) üzenetére


bandus
veterán

kérlek, ne írd már le minden egyes hsz-edben, hogy jogász, ügyvéd, akármi vagy. egyébként is, mi a fene köze van annak, hogy ügyvéd vagy ahhoz, hogy nehezen választasz magadnak órát, ruhát, házat és kocsit viszont nem :F csak én nem tudom összekapcsolni a dolgokat?
de ez valami szakmai ártalom lehet, mert egy más témájú fórumon is összefutottam most egy taggal, aki szükségesnek érzi minden hozzászólásában megjegyezni, hogy ő bizony ügyvéd..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21150) blt.62 válasza bandus (#21149) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,szakmai megjelenítés megszüntetve.

"kérlek, ne írd már le minden egyes hsz-edben, hogy jogász, ügyvéd, akármi vagy."

Ha arra van időd,hogy rám szólj akkor talán számolni se ártana pontosan. Kb 50-60 hozzászólásomból talán ha 3-szor említettem,hogy ügyvéd vagyok. Ha már oktatsz akkor legalább valós dolgot írj,még ha igazad is van. NEM minden egyes hsz-ben van ügyvéd szó,csak akkor amikor beszóltak.
De részemről ezzel többet nem foglalkozok,és szerintem lépjünk tovább ezen. :R

MegtorloXp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.