Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) pohár válasza Miamiquake (#20500) üzenetére


pohár
félisten

gyorsan szedd ki, a privátok közzétételéért bünti jár :U
valamelyik paréagyú beköp a modiknál, akkor nézhetsz :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20502) pézoli válasza Miamiquake (#20495) üzenetére


pézoli
csendes tag

:DDD

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#20503) busman válasza Miamiquake (#20500) üzenetére


busman
addikt

Ejj lekéstem... :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#20504) tupacamaru válasza busman (#20503) üzenetére


tupacamaru
veterán

495-ben leírta. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#20505) busman válasza tupacamaru (#20504) üzenetére


busman
addikt

Jah,már látom a szájkarate az megy ..... :DDD
De amikor meg oda kellne állni,akkor meg vonalkódos a gatya...

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#20506) busman válasza lutdani (#20488) üzenetére


busman
addikt

A közepén az mi? Ánuszvizsgáló? :U

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#20507) Miamiquake válasza busman (#20506) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem nem, az egy "ipari műremek"!
Tökéletes egy kezes súlynak, illetve mivel van hozzá doboz, azt is lehet használni szemetesnek, vagy akár ceruzák tárolására. ;]

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#20508) Dzsana válasza busman (#20506) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szerintem választ ne nagyon várjál, gyorsan ki lett utálva a SZERENCSÉTLEN. ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20509) busman válasza Dzsana (#20508) üzenetére


busman
addikt

Szerintem,csak rossz volt a belépője...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#20510) robcsi30


robcsi30
csendes tag

Casiokról mi a vélemény?

http://www.karorauzlet.hu/casio-standard-mtf-e001-1a.html

[link]

Mennyire megbízhatóak? Valami aviator/military órát keresnék, - kb 45mm - vagyonokat nem költenék rá.......... Parnisokat nézegettem, csak megoszlanak a vélemények róluk. Orient aviator zöld full lumés számlappal tetszik még bőrszíjasba, de ez a Casio sem néz ki rosszul - mondjuk egy fehér varrásos barna bőrszíjjal :Y Casiom utsóra még ifjú koromban volt databankos verzsönbe.

Erre a Casiora tud valaki valami jóárasított forrást?

Young kolléga! Orient aviatorról vagy a Spartaról van e már valami infó a beszerzését illetően? :U

(#20511) young78 válasza robcsi30 (#20510) üzenetére


young78
tag

A casio én leszek Orient viszont azóta se jött...

(#20512) BiriBum


BiriBum
őstag

Bőrszíjas analóg egy plusz zónaidőt tudó budget órát tudtok nekem mondani. Pl. Orient jó lenne, ha van nekik ilyen.

(#20513) WiZARD válasza BiriBum (#20512) üzenetére


WiZARD
addikt

link
[link]

hogy lehet-e még kapni, és hol, azt passzolom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20514) Csigusz 1 válasza BiriBum (#20512) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

[link]
[link]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#20515) BiriBum


BiriBum
őstag

Köszi, mindkettőtöknek, nem rossz! Ráadásul automata!

(#20516) BiriBum


BiriBum
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a szerkezetben hogy van megoldva a GMT funkció.

(#20517) ans válasza BiriBum (#20516) üzenetére


ans
aktív tag

Szerintem a mutató nem állítható, a lünettát kell tekerni. Legalábbis a második link alapján. (WiZARD hozzászólásában)

[ Szerkesztve ]

(#20518) seiko válasza ans (#20517) üzenetére


seiko
senior tag

Ha a mutató nem állítható, akkor hogyan lehet, hogy más-más eltéréseket mutat a kismutatóhoz képest?

(#20519) ans válasza seiko (#20518) üzenetére


ans
aktív tag

"The GMT hand is fixed and the 24 hour bezel can be rotated using the crown at 4 o'clock."
"The GMT hand cannot be set independently"

Rosszul írtam, nem a lünetta forgatható, hanem a belső gyűrű.

(#20520) seiko válasza ans (#20519) üzenetére


seiko
senior tag

Ha fix lenne, akkor szerintem mindig ugyanannyinak kellene lenni a gmt es a kismutato kozotti elteresnek.
A kepeken viszont mast latok, ebbol ugy gondolom, hogy allithato a gmat mutato.
Bar lehet, hogy rosszul ertelmezem a latottakat!

(#20521) Csigusz 1 válasza seiko (#20520) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Ennél elég érdekesen mozog a GMT-mutató, mintha 24 órás lenne - és tényleg kell a lünettát is buzerálni a leolvasáshoz.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#20522) ans


ans
aktív tag

Igen 24 órás a GMT. Amit én GMT-t láttam, ott mindíg 24 órás volt a GMT kör (Seiko, Orient). Nem tudom, hogy a svájciaknál hogy van ez.

(#20523) Palika71 válasza ans (#20522) üzenetére


Palika71
őstag

Ha ránézek a csuklómra, akkor úgy tűnik, hogy a svájciak is úgy csinálják. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#20524) WiZARD válasza ans (#20522) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem is 24 órás a svájci GMT órám...

de máshogy nehéz lenne egyértelműen jelezni a másik időzónát, hisz ott lehet nappal vagy éjszaka...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20525) seiko


seiko
senior tag

Koszonom!!!!!!

(#20526) Palika71 válasza WiZARD (#20524) üzenetére


Palika71
őstag

Igazából a GMT mutató az itthoni időt mutatja, és azt valszeg sejted, hogy milyen napszak van itthon, mindegy milyen messze is mész.
Inkább ha nem 24h-s lenne, akkor nem nézne az ki jól, ha a két óra mutató egymáson haladna.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#20527) ans válasza Palika71 (#20526) üzenetére


ans
aktív tag

És a Rolexen hogyan állítható külön a GMT?

Seiko Landmasteren úgy működik, hogy második kihúzott pozícióban mindhárom mutató együtt mozog, az első pozícióban pedig a kismutató állítható (óránként ugrik, nem folyamatosan) és ezáltal (a kismutató teljes körbetekerésével) a dátum is állítható.

(#20528) Palika71 válasza ans (#20527) üzenetére


Palika71
őstag

Ha jól emlékszem, akkor a percmutatóval mozog együtt a GMT mutató, de ugye mikor a funkciót használod, akkor a rendes óra mutatót ugrasztod előre (amennyit kell), vagy vissza, egy órás ugrásokkal. Ezért nincs is gyors dátum állítás funkció, mert a kismutató tekerésével ez pillanatokon belül megoldható.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#20529) WiZARD válasza Palika71 (#20526) üzenetére


WiZARD
addikt

persze de én nem az "előírás" szerint használom, hanem a rendes óra mutatja az itthonit, és a 24 órást usa időre állítom, az érdekel többnyire :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20530) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Szerintetek ez lehet eredeti? Azt hittem ezek többért mennek...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20531) blt.62 válasza Zozzer888 (#20530) üzenetére


blt.62
őstag

Szerintem másolat.

MegtorloXp

(#20532) Misi1979 válasza Zozzer888 (#20530) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez egy roppant sz.r minőségű hamisítvány.

Értéke kb a benne lévő fém ára.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20533) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20532) üzenetére


Zozzer888
addikt

sejtettem, amúgy honnan látjátok így képről hogy hamis? Mert nekem csak az ára tűnt fel :(

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20534) robcsi30


robcsi30
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni? Bőr óraszíjat hogyan/mivel lehet "fertőtleníteni", szagtalanítani?

(#20535) Misi1979 válasza Zozzer888 (#20533) üzenetére


Misi1979
őstag

Messziről felismerem ezt a fajta tokozást:) ugyanilyenbe teszik az omega stb. hamisítványaikat. Plusz a számlap is árulkodó. Nézz körül az eredeti Tag-ek között:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20536) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20535) üzenetére


Zozzer888
addikt

gyanítom ez se eredeti(ennek még a replikája is 40től indul...)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20537) Misi1979 válasza Zozzer888 (#20536) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez is ugyanolyan sz.r.

Ne használd már a replika-szót ezekre, légyszi:)

Olyan sok lehetőség van: gagyi, hamisítvány, koppintás, kínai vacak..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20538) Palika71 válasza robcsi30 (#20534) üzenetére


Palika71
őstag

Cserével lehet csak. :(

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#20539) Zozzer888 válasza Misi1979 (#20537) üzenetére


Zozzer888
addikt

azért használtam rá ezt a szót mert így árulják :U

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20540) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#20539) üzenetére


Zozzer888
addikt

már csak azt nem értem hogy miért nem írja ki hogy hamisítvány? :F :F :F

(vaterán meg full eredetiként hirdeti...lehet megkérdezem tőle hogy eredeti-e :)) )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20541) jengab


jengab
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a Lorus RXH13HX9 órájában milyen szerkezet ketyeg? Illetve mi az általános véleményetek a Lorusról? Miért mondják, hogy a Pulsar jobb minőségű? Némelyik modellje még olcsóbb is a drágább Lorusoknál. És ha valaki ismeri konkrétan ezt az órát mi a véleménye róla? Tartósság szempontjából szerintetek jobb a zafír üveg, mint a hardlex? Ahogy néztem más fórumokat ott inkább azt mondták, hogy a hardlex a jó.

(#20542) Zozzer888


Zozzer888
addikt

van szövege:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20543) dilipok válasza jengab (#20541) üzenetére


dilipok
veterán

az itt leirtak alapjan, nekem ugy tunik, hogy mindkettonek van jo es rossz oldala. A sapphire crystal az erosebb, kevesbe karcolodik, ellenben nehezebb megmunkalni es hajlamosabb a toresre. A hardlex ezzel szemben konnyebben karcolodik, viszont nehezebben torik. (leegyszerusitve :B )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#20544) WiZARD válasza jengab (#20541) üzenetére


WiZARD
addikt

Én zafírra szavazok. nagyon nehéz megkarcolni, nagyon sokáig bírja. egyedül ütésre kell vigyázni, mert egy nagyobb ütéstől szilánkosra törik. (annyira azért nem törik könnyen, nem kell félni tőle, de előfordul) Ha mégis sikerül megkarcolni (nekem nem sikerült az Omegát 3 év alatt, de a Fortison akad karc), akkor elvileg csere.
Hardlex jóval könnyebben karcolódik. Nehezen törik, inkább reped.

(polírozás: órás/ékszerész mindkettőre azt mondja, hogy nem lehet polírozni és csere. de több helyen írják, hogy azért érdemes próbálkozni vele, ebayen 5-6$/tubus a gyémánt paszta, és 2-3-4 féle kell...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#20545) seiko válasza dilipok (#20543) üzenetére


seiko
senior tag

Én már sok nemzafír óraüveget karcoltam rommá, de egyetlen zafírt sem törtem be! :DD

(#20546) jengab válasza seiko (#20545) üzenetére


jengab
tag

Szóval azt mondjátok, hogy jobb a zafír. De ásvány üveghez képest még mindig jobb a hardlex, nem? És egyébként mi általánosan a véleményetek a Lorus órákról, meg erről a modellről, ha valaki ismeri? Jó óra? Vagy esetleg a Pulsar pxda29x1 modellje jobban megéri? És az érdekelne, hogy miért tartják jobbnak a pulsart általában?

(#20547) Vangelis válasza dilipok (#20443) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát sajnos nem lettem előrébb.

Irtam neki kért is leírást és képet. De nem válaszolt.

Így jártam.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20548) TimeCenter válasza Vangelis (#20547) üzenetére


TimeCenter
tag

Szabadságon vagyok.

(#20549) seiko válasza jengab (#20546) üzenetére


seiko
senior tag

ÉN azt mondom, egy nap-mint-nap használt óra esetében a legjobb alternatíva a zafír.
Utána a hardlex (vagy egyéb keményített ásványi üveg), majd a "sima" üveg, és végül a plexi.
:K
Szerintem a Pulsar-Lorus vonalról azt válasz, amelyik jobban tetszik.
Nézd a tok anyagát, a vízállóságot, az üveget, és a külcsínyt!
A Seiko legegyszerűbb kvarc szerkezetei is nagyon megbízhatóak, a kronográfokkal sem lehet sok gond.
Kellő karbantartás mellett évtizedekig szolgálhatnak téged.

[ Szerkesztve ]

(#20550) jengab válasza seiko (#20549) üzenetére


jengab
tag

Köszi a választ, már megvettem az először említett Lorust. Péntek óta van a kezemen, egyébként szerintem nagyon szép óra, csak kiváncsi voltam, hogy mennyire megbízható. Főképp valami jobb fajta kvarc szerkeztet szerettem volna, mert sajnos egy Casio 1332-es kavrc(MTP-1142) 7 év után tönkre ment. Habár még lehet, hogy életre kelthető. Valamiért megakad a mutató, látszik, hogy kicsit mozogni próbál, de valamiért nem megy. Olyan mintha a kezemmel lefognám. Az is érdekelne, hogy vele mi lehetett a gond, az biztos, hogy nem elemcsere kéne csak neki. Szinte mindig rajtam van az órám, úgyhogy mindenképp jobb valami masszívabb kialakítás. Nekem jobban tetszett kinézetre a Lorus, ezért azt vettem, viszont a Pulsar zafír üveges lett volna, csak azt gondoltam, hogy a hardlex is elég erős lehet. Egy hardlex nem jobb,mint a keményített ásványi üveg? Azért nem egy másik lorust választottam, mert annak csak sima ásványi üvege volt. Tartósságra ezek szerint ez a Lorus van olyan, mint egy Seiko? Ez jó hír, mert a Seikoról jó tapasztalatokat hallottam. Ismerek olyat, aki már 25 éve hord Seikot, és elemcserén kívül semmit nem kellett vele csinálni. Még az üvegén is egész kevés karc van, pedig az is napi használatban van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.