Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) seiko válasza pézoli (#21249) üzenetére


seiko
senior tag

Inkább én sem mondok semmit! :C

(#21252) #75945984 válasza pézoli (#21249) üzenetére


#75945984
törölt tag

El tudnám képzelni a csuklómon :D :D

(#21253) pézoli válasza pilóta (#21250) üzenetére


pézoli
csendes tag

végül is ez is egy vélemény...

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21254) pézoli válasza seiko (#21251) üzenetére


pézoli
csendes tag

köszi, ha megkímélsz... :P

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21255) pézoli válasza #75945984 (#21252) üzenetére


pézoli
csendes tag

nem szeretem a skeleton-órákat, de ez valami más kategória,szerintem gyönyörű kidolgozás, ezt érdemes mutogatni, mint szerkezeti működést!

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21256) Misi1979


Misi1979
őstag

Egy kép többet mond minden szónál. Egy videó meg még többet:)

Legújabb szerzeményem, egy ezüst apácaóra-beépítés 1891-ből: saját videó

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21257) Veron válasza nostromo73 (#21210) üzenetére


Veron
őstag

Hi!

Nagyon szép óra, viseld egészséggel. Anno én is nézegettem, de csak "játszásiból", mert egyelőre nem az az árkategória, amit kerestem. Egyelőre! :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#21258) Misi1979


Misi1979
őstag

Még egy önérzetes gagyiáruló.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21259) tupacamaru válasza Misi1979 (#21258) üzenetére


tupacamaru
veterán

Te egy nagyon rossz ember vagy. :((( ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21260) SyntaxeError válasza Misi1979 (#21258) üzenetére


SyntaxeError
tag

Harcolni kell a sok (elképesztően sok) gagyi hamis hulladék hirdetés ellen!

Nem értem én se, akinek csak 15 20K-ja van órára miért nem vesz egy szép Vintage karórát???
Már szép svájci (marvin doxa bwc stb) órák vannak ennyiért. :K
Az oroszokról nem is beszélek fillérekért, és legalább nem csinál az ember majmot saját magából

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#21261) Misi1979 válasza SyntaxeError (#21260) üzenetére


Misi1979
őstag

Mindig fel szoktam tenni a kérdést, hogy miért visel ilyet valaki, hátha egyszer leírja azt, hogy többnek akar látszani, mint ami..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21262) pohár válasza Misi1979 (#21258) üzenetére


pohár
félisten

biztos ez is eredeti replika, ezt meg a Longines órákhoz adták egy időben :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21263) sysrq válasza Misi1979 (#21258) üzenetére


sysrq
őstag

Szemét vagy, végre megszabadulhattam volna a hamis iphone-omtól.
Dupla másodpercmutatós Patek Philippe valakinek?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#21264) Misi1979 válasza sysrq (#21263) üzenetére


Misi1979
őstag

Bakker és vajon mindkét mutató működik? Szinkronban vannak? Micsoda kuriózum lenne..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21265) sysrq válasza Misi1979 (#21264) üzenetére


sysrq
őstag

Sajnos nem, a kicsin nincs tengely, pedig majdnem megvettem.

u.i.
figyelik a fórumot. már zárták is.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#21266) SyntaxeError válasza sysrq (#21265) üzenetére


SyntaxeError
tag

Hihetetlen hogy nem lehet ezeket tiltani, mondjuk vatera is fullon van ilyenekkel.

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#21267) Misi1979 válasza SyntaxeError (#21266) üzenetére


Misi1979
őstag

Felelősség kérdése az egész. A hardverapró magyar. A vatera dél-afrikai.

Van még kérdés?:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21268) SyntaxeError válasza Misi1979 (#21267) üzenetére


SyntaxeError
tag

Ennyi. Akkor kérnék 3,5 kg Rolexet de lehetőleg annyira gagyi hamisítványt hogy még csak ne is hasonlítson semelyik modellére a Rolexnek.
Az a legjobb és a bokámra is felhúzok 5-öt ;]

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#21269) #75945984


#75945984
törölt tag

Én nem ítélem el azt, aki replikát vesz, ha neki ez így jó, és örömét leli benne, hát miért ne? :F De az, hogy tonnaszám adják el pár ezer forintért, a hamis, kevés esetben replika órákat, eredetinek feltüntetve, na azt szerintem legalább tiltani kéne, aki meg nagy tételben adja, börtönnel kéne jutalmazni! :K Az meg egyenesen bunkóság, hogy felteszik ezeket az órákat minden féle Certifikációval meg több százezer forintos villámárral. Szerintem nem érdemes azon spórolni, hogy odaírjam, vagy nem, hogy "nem eredeti". Egyszer kipróbáltam egy ilyen órát, az órásomhoz elvittem, mert szétment a szíja. Erre közölte velem, hogy amit rárakott 1490 forintos bőrszíj többet és, mint maga az óra. :W Aki olcsón akar venni órát, legalább ne gagyit vegyen, mert vesz pár ilyet és egy kezdő szintű, AKÁR automata is kijöhet belőle. A Vatera órarésze többségében, meg még pár mellékága (mivel nem órás dolog, nem részletezem) a megtévesztésről, a nemtörődömségről szól. Remélem a Hardverapró nem jut erre a sorsa, kár lenne érte. :( Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#21270) Misi1979 válasza #75945984 (#21269) üzenetére


Misi1979
őstag

Nehéz küzdeni a gagyik ellen, Olaszországban pl. le is tartóztathatnak, ha hamis divatcikket vásárolsz.

Itthon a hatóságoknak nincs kapacitása arra, hogy a netes gagyidömpinget felszámolják. Egyelőre.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21271) SyntaxeError válasza Misi1979 (#21270) üzenetére


SyntaxeError
tag

"Egyenlőre". Sohasem lesz, itt ahol lakok az ázsiai "üzletemberek" csak Porsche Cayenne meg X5 ML63 AMG-kel járkálnak.
Ugye tudjuk miért: vevők vagyunk mi magyarok a gagyi eldobható szarra...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#21272) #75945984 válasza Misi1979 (#21270) üzenetére


#75945984
törölt tag

Én remélem, hogy lesz, mert aki esetleg mellénéz egy ilyet, azt anyagi kár éri, plusz komolyan elmegy a kedve a márkától, ha nem tudja, hogy nem eredeti. Ezt kormányrendeletbe kéne foglalni, és a szabályzatokat átírni. Magán az oldalon kéne ezeket csírájában elfojtani úgy, hogy egy olyan rendszert kiépíteni, ami csak sorozatszám és garanciapapír ellenében engedi a terméket hirdetni. És nem azokat büntetni, akik megveszik, mit sem sejtve, hanem azokat, akik hamis dolgokat árulnak, ráadásul álnéven futó licitautomatákkal feltornázzák az árakat, akár 5-6 ezer forinttal is, utána meg eltűnnek. Ahogy a hozzászólásokat tudja moderálni a Vatera úgy magát a hirdetést is lehetne egy "replika" vagy "hamis" kifejezés beillesztésével. Sajnos, ez csak a jövő zenéje, sajnos!! :(( :( :((( :W

(#21273) pézoli


pézoli
csendes tag

szerintem egy külön website kellene az ilyen másolatok eladására is.
elhiszem, hogy sokaknak teszik egy adott(számára megfizethetetlen)márka bizonyos típusa, amiből ráadásul van is replika normálisabb minőségben, az eredeti töredék áráért.
nem fizetheti meg a manufakturális gyártást, szerkezetet,no meg a "logót", ez van.
ezért degradálni egy embert butaság,sajnos nem mindenki engedhet meg magának egy valódi Omega, vagy Corum órát, ez tény,de ettől még (vagy hordásra, vagy otthon,egy "gyűjteményben")simán megvásárolhatja...
az eladó által adott vételár meg (józan ésszel nézve) irányadó lehet a vevő számára, bár kétlem, hogy 3-400ezres-vagy milliós órát valaki a vaterán akar venni....

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21274) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Kaptam egy Casio Edifice Ef-550-es karórát, és lenne néhány kérdésem.
A másodperc mutató alatt van egy 10-es skála az mire való?
És a 24-orás tárcsa mellett van egy 6 lyukból álló, 3fehér és 3színes(nekem piros a képen kék) mutató az mit jelez?

[KÉP]

[ Szerkesztve ]

(#21275) Misi1979 válasza pézoli (#21273) üzenetére


Misi1979
őstag

Legyszives definiald szamomra, mit jelent egy markas karora "replikaja"..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21276) Zozzer888 válasza pézoli (#21273) üzenetére


Zozzer888
addikt

van egy srác, ő külön oldalon árulja az ilyeneket és fel is tünteti hogy másolatokról van szó :K

írtam neki mailt, érdekelt hogy milyen szerkezet van ezekben, azt mondta hogy amiket ő árul azokban olcsóbb ETA...

jó persze nem lett vétel a dologból,de a srác normálisnak tűnt :K :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21277) pézoli válasza Misi1979 (#21275) üzenetére


pézoli
csendes tag

nem hinném, hogy ez az én tisztem lenne... :o
(amúgy olcsóbb szerkezettel,olcsóbb alkatrészekből összerakott, külsőre hasonlóan festő utánzatokról beszélek, nem a megszokott kínai szarról-ezek közt is van különbség, gondolom feltűnt már Neked is...)
ezek szerint ez mindenkinek mást jelent, maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21278) pézoli válasza Zozzer888 (#21276) üzenetére


pézoli
csendes tag

igen,olvasgattam felőle is.
vannak korrekt eladók, és vannak buta vevők,ennyi.

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21279) Misi1979 válasza pézoli (#21277) üzenetére


Misi1979
őstag

Hasonloan festo vagy ugyanazzal a logoval ellatott orarol beszelunk?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21280) pézoli válasza Misi1979 (#21279) üzenetére


pézoli
csendes tag

Mi már nem beszélgetünk semmiről. :B
nem jogszabályok, gyűjtési szempontok szerint néztem,és befejeztem.

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21281) TimeCenter válasza Mustármag (#21274) üzenetére


TimeCenter
tag

Mustármag: A CASIO EF-550 órán a hatórás pozícióban található segédszámlapról idő üzemmódban leolvasható a másodperc, stopper üzemmódban a huszadmásodperc.
A háromórás pozícióban található 24 órás tárcsa a pontos időt mutatja 24 órás formátumban ( meg tudod különböztetni pl. a 6 és a 18 órát). A színes tárcsák a nappalt és az éjszakát jelképezik.

(#21282) norbertb88 válasza pézoli (#21277) üzenetére


norbertb88
tag

Rolex replikát csak a Rolex cég gyárthat, Longines-t csak a Longines, Tissot-t pedig csak a Tissot-t. Onnantól kezdve ha egy órán pl Rolex márkajelzés van, de azt nem a Rolex cég gyártotta, onnantól kezdve származási helytől, minőségtől, és egyéb mástól függetlenül csak egy rohadt HAMISÍTVÁNYRÓL beszélhetünk.

(#21283) norbertb88 válasza norbertb88 (#21282) üzenetére


norbertb88
tag

Ha mondjuk egy kínai vacak megszólalásig hasonlít mondjuk egy Rolex sub.-ra, de az van ráírva, hogy Lorex, akkor az utánzat. Ha pedig a Rolex cég úgy gondolja, hogy kiadná most újra az 1967-es submarinert, mondjuk modernebb változatban zafírral, na az lenne a replika! De replika esetében eredetei óráról beszélünk......

(#21284) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Van annak jelentősége, hogy milyen nyugalmi pozícióban teszem le, este az órát. ?
Mennyire befolyásolja ez a pontosságot. ?

köszi .

(#21285) norbertb88 válasza nostromo73 (#21284) üzenetére


norbertb88
tag

Amennyiben az óra automata akkor a pontosságát befolyásolhatja az óra helyzete, de hogy melyik a legjobb pozíció a te órádnak és mennyire befolyásolja a pontosságát ezt neked kell próbálgatnod, mert kis túlzással minden óránál más, még adott modell családon belűl is.

(#21286) nostromo73 válasza norbertb88 (#21285) üzenetére


nostromo73
tag

Bejáratós még, de majd próbálgatom hogy melyik pozícióba, mit hozz.
Kösz.

(#21287) #75945984 válasza norbertb88 (#21282) üzenetére


#75945984
törölt tag

Igen, most ezt tényleg jól megfogalmaztad, az a helyet, hogy a Vaterán nem ilyenek vannak, hanem gagyi hamisítványok.... :C

(#21288) DjBlero


DjBlero
őstag

Legújabb kedvencem :C Omega Dynamic

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#21289) seiko válasza nostromo73 (#21286) üzenetére


seiko
senior tag

És még hőmérsékletfüggő is a legtöbb mechanikus óra!

(#21290) norbertb88 válasza #75945984 (#21287) üzenetére


norbertb88
tag

Én ezzel tökéletesen tisztában vagyok! Van azonban ott is két eset. Az egyik mikor egy 1millás Omega seamaster-t árulnak 20ezerért, azt a hülye is tudja, h egy hamisítvány és vannak olyan idétlenek akik többnek akarnak látszani és megveszik! Na az ilyeneknek azt kívánom, hogy guminőn kívűl soha ne legyen szexuális kalandjuk.
Az eladót súlyos pénzekre büntetném, hogy legközelebb elfelejtsen ilyet árulni.

Viszont van a másik eset, am szerintem sokkal bosszantóbb, hogy egy 100ezer forintos Tissot PRC200-at adnak 40-50-60 ezer Ft-ért, dobozzal, kamu papírokkal, stb., hogy külföldi rendelés és egyéb olyan kamu szövegekkel aminek én már 5évesen nem döltem be, DE sajna sok naív ember igen és kiad sok ezer Ft-ot egy hamisított sz@rért.
Na ez viszont a vásárló megtévesztése, a Tissot cég meggyalázása, lejáratása, mivel nyílván nem olyan minőségű, mint az eredeti! Konkrét példa volt itt a fórumon is, hogy valaki vett vaterán prc200-at és festék hiba, stb......!:S
Na az ilyen eladónak konkrétan levágnám mindkét karját. Bár az a szomorú, hogy sok esetben még az eladó sincs tisztában azzal, hogy hamisítványt árul!

(#21291) norbertb88 válasza norbertb88 (#21290) üzenetére


norbertb88
tag

El kell fogadni, hogy mindennek van egy ára, csodák nem léteznek, max. óraboltok ritkán csinálnak 20-30%-os kedvezményt, sőt saját tapasztalat, hogy engednek is!
Vagy ki kell várni egy ilyen kedvezményt (régebben volt Aréna szerda), vagy nem kell többnek látszani mint ami vagy! Ha 40ezred van, akkor vegyél egy Citizent vagy Casiot vagy gyűjtsél még, DE semmiképpen ne EGY VATERÁS GAGYIT!

(#21292) #75945984 válasza norbertb88 (#21290) üzenetére


#75945984
törölt tag

Igen, ez is egy lehetőség, hogy nincs tisztában, de az inkább a ritkábbik eset. Sajnos az eladók többsége hamis dolgokat árul, valódi fotóval és replika minőségű iratokkal-dobozokkal. Nem tudom kinek jó sz*rt venni, de nem is akarom tudni. Ugyanakkor hozzáteszem, hogy ki lehet fogni egy-kettő jót is. Egyszer az egyik webáruháztól kaptam egy replikát/hamisítványt "Onega" felirattal, aminek kiesett a gombja és foltos volt a számlapja. Megragasztottam, meghúztam ezt-azt, szétszedtem, kipucoltam és 2 évig bírta a gagyi automata szerkezete. Na visszatérve és már félek egyszerű Casio zsebszámológépet is venni a Vaterán, mert lehet, hogy hamis. Az hogy lejáratják a gyártót, egyszerűen szánalmas. Aki nem tud mit árulni, az ne ilyet hirdessen, hanem zsák krumplit, az tán csak eredeti. :D

Ui.: Akinek nincs pénze, vegyen Casiot, Seikot, vagy Orientet!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#21293) pézoli válasza norbertb88 (#21282) üzenetére


pézoli
csendes tag

frankó vagy, elmagyaráztad azt,amivel magam is tisztában vagyok-jópár éve.
SENKI nem állította, hogy ezek "gyári" replikák, vagy hogy "jogosan" készítik őket...
ettől függetlenül gyűjtheti őket vki, mert gyártásban vannak(sajnos),de meg sem közelítik az eredeti órák milliós-több milliós árát.
mint anno a matchbox-ok, de ott volt licensz utánuk, ill. méretarányban is kissé mások voltak a mérvadó dolgok-de attól még gyűjtötte az őket,akinek nem tellett Lambo-ra, vagy Jaguar-ra...látom nehezen emésztődik meg a dolog, hogy ettől még egyesek gyűjthetik-vásárolják őket... :U

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21294) norbertb88 válasza pézoli (#21293) üzenetére


norbertb88
tag

Nem mondtam, hogy én frankó vagyok, nem is akartalak kioktatni,csak felhívtam a figyelmet arra, hogy miért írjátok azt a hamisítványra, hogy replika, mikor azok köszönő viszonyban nincsenek egymással!
Annak ellenére, hogy elmondásod szerint te tisztában voltál ezek jelentésével mégis helytelenül használtad, hiszen te a gyagyi és replika szót szinonímaként kezelted!!! :U

(#21295) norbertb88 válasza pézoli (#21293) üzenetére


norbertb88
tag

Itt is helytelenül használod a ,,gyári replikát", hiszen olyan nincs, hogy gyári vagy nem gyári replika! A replika az replika, leírtam, hogy mit jelent! Az általad fogalmazott ,, nem gyári replika" az HAMISÍTVÁNY!

(#21296) Misi1979 válasza pézoli (#21293) üzenetére


Misi1979
őstag

Nincsenek "gyári replikák". Erről a szóról le kellene szokni.

Aki meg gyűjti ezeket a hamisítványokat, az érdekes ember, érdekes és büntetendő "hobbival". Ja igen, azt nem mondtam, hogy nem csak az árusítása ütközik törvénybe ezeknek a gagyiknak. Ráadásul a vackok megvásárlásával támogatja az amúgyis egyre erősödő távolkeleti gagyidömpinget.

Ha nem futja igazi Omegára, Rolexre, tessék vintage modellt venni, esetleg más MÁRKA hasonló modelljei közül választani. Ha ez sem megy, a neten sok kép van, lehet nézegetni őket, nyálcsorgatva.

A matchboxos-Jaguáros példád meg nettó hülyeség. A matchboxok árában tényleg van licenszdíj, de nem azért készültek ezek a "játékszerek", hogy azok vegyék őket, akiknek nincs pénzük a róluk mintázott járművekre, hanem vitrinbe tenni, neadjisten' játszani.

Egy esetben látom létjogosultságát a hamisóra-gyűjtésnek: ha az illető elrettentésnek, szemléltetés céljára teszi azt. Ha saját gyönyörűségére.. hát, lelke rajta, végülis a guminő is majdnem olyan, mint az igazi, állítólag..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21297) norbertb88 válasza Misi1979 (#21296) üzenetére


norbertb88
tag

Köszi, hogy leírtad neki, pont ugyanígy gondolom, csak bevallom, hogy nekem már nem volt kedvem ilyen szépen, érthetően megfogalmazni, meg igazából már értelmét sem láttam! Leírtam neki, hogy vigyázzanak azzal, hogy a replika és a hamisítvány külön faj!
Erre megkaptam, hogy milyen frankó vagyok, elmondtam amit ő már sok sok éve tud!
Persze ez nem igaz, mert azok alapján amiket ír szerintem foggalma sincs róla!
Ráadásul jött a gagyik létjogosultságával, h gyűjtők stb......SZOVAL INKÁBB FELADTAM A DOLGOT! :Y

(#21298) Empsepo


Empsepo
senior tag

Mit kell már ennyit tipródni ezen a replika témán?

Élvezzük Misi Kolléga időnkénti partizánakcióit, aztán kész.

:K

(#21299) pézoli válasza norbertb88 (#21297) üzenetére


pézoli
csendes tag

:C
magyarázzátok azt,ami egyértelmű, ráadásul senki nem buzdításként-esetleges "magyarázatként" beszélt egyesek vásárlásáról-ne adj' isten gyűjtési lázáról...
mivel nem létezik gyári "replika" ,ezért evidens, hogy minden(gyári logóval ellátott)ezeken felül csak hamisítvány-ezt SENKI nem vonta kétségbe, de regényt írtok saját magyarázatotok köré,holott nem is volt kérdéses....
"Ráadásul jött a gagyik létjogosultságával, h gyűjtők stb......SZOVAL INKÁBB FELADTAM A DOLGOT! :Y"
ezt külön megmosolygom, mert arról próbáltam beszélni, hogy mindezektől függetlenül akadnak,akik megveszik, mert legalább HASONLÍT az álomórájukra.
"foggalmam" sincs róla???! :C
CSAK svájci órákat vásárolok, attól, hogy nem "szemetelem" tele a topikot kommentekkel, még nem vagyok babaagyú betokosodott btk-szakértő...

amúgy kezdem érteni,szerintetek aki csóró,az vegyen Casio-t,meg Citizen-t(ha nem tetszik,akkor is!!!), vagy gyűjtögessen másfél millióig,amíg meg nem vehet egy Vacheron-t,mert neki annak a "hordó formája" jön be-hagyja a gagyi másolatokat,úgyis büntetendő(lenne, ha vki nyomon követné),meg messze van az eredeti szerkezetétől-minőségétől.... :C

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21300) pézoli válasza norbertb88 (#21295) üzenetére


pézoli
csendes tag

még az idéző jelet sem megfelelően másoltad be...."gyári" replika, kissé más, mint a "gyári replika"... :(((

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.