Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) HourHand


HourHand
csendes tag

Egy limitált Seiko modell. Teljes képernyőn nézzétek meg 1080 felbontásban. Szerintem egész jó. A felvétel is teljesen korrekt.

SEIKO BRIGHTZ

(#21052) Sungoo válasza HourHand (#21051) üzenetére


Sungoo
addikt

Kicsit ismerős a formavilág, de szép. :)

(#21053) csabulaxi válasza HourHand (#21051) üzenetére


csabulaxi
senior tag

A római számokat nem nagyon csípem, akkor inkább ez:
SEIKO BRIGHTZ PHOENIX SAGH007

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#21054) Misi1979


Misi1979
őstag

"hivatalos replikák, amiket a Rolex is ad az órái mellé":)) moderátori topicban is zajlik az élet:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21055) pohár válasza Misi1979 (#21054) üzenetére


pohár
félisten

adjál nekik, csak keményen! :D
hivatalos replika, befosok bammeg :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21056) WiZARD válasza Misi1979 (#21054) üzenetére


WiZARD
addikt

a Rolex hivatalos replika Omegát ad? lol :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21057) Misi1979 válasza WiZARD (#21056) üzenetére


Misi1979
őstag

Miért, szerinted nem így van? Troll:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21058) tupacamaru válasza Misi1979 (#21057) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem tudom hogy miért kell minden értelmes embert elüldözni a fórumokról. :( :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21059) Misi1979 válasza tupacamaru (#21058) üzenetére


Misi1979
őstag

Sajna bezárták azt a másik topicot, a nemsznob-órásat:( pedig!

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21060) WiZARD válasza Misi1979 (#21057) üzenetére


WiZARD
addikt

rájöttem, lehet, hogy így akarja lejáratni a Rolex az Omegát :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21061) Zozzer888 válasza Misi1979 (#21054) üzenetére


Zozzer888
addikt

basszus Misi, nekem egy üveg nutellát megért volna a cucc :((

( :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21062) Dzsana


Dzsana
senior tag

Ájj, már megint nem bírtam magammal! Nekem nem szabad bekapcsolni a gépet, mert akkor veszek egy órát! :D Oriosa WW

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21063) Zozzer888 válasza Dzsana (#21062) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én ma olyan ügyesen visszafogtam magam :) (mondjuk nem óra, obi)

ezt viszont kár lett volna otthagyni :K :R :C

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21064) pézoli válasza Dzsana (#21062) üzenetére


pézoli
csendes tag

szép.
nálunk (hasonlóan egy fenti fórumozóhoz)már össze van készítve a bőröndöm, ha megjelennék egy újabb órával otthon...
pedig erősen nézegetek egy Steinhart-ot...:))
[link]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21065) Dzsana válasza pézoli (#21064) üzenetére


Dzsana
senior tag

:-)) Én mellette azért megpróbálok pénzt is csinálni belőle. Most nagyon halott az órapiac a vaterán, vagy válság van, vagy a nyár és a jó idő miatt, nem tudom, de egyszerűen nem mennek az órák, és szemtelenül lehet alkudni. Tegnap is össze válogattam az egyik eladótól 6 db órát, amik fix árasak voltak, és összeadva 46.000 Ft-ra jött volna ki. E-mail emailt követte, és végül 30.000-ért hoztam el a 6 órát, és még az értékbiztosított postát is a vevő állja! :-) Pedig van közte alsó kismásodperces Doxa, Silvana, Certina, Nirvel, szóval jó kis bolt volt. ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21066) Zozzer888 válasza pézoli (#21064) üzenetére


Zozzer888
addikt

ez nekem is jöhetne :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21067) Dzsana válasza Dzsana (#21062) üzenetére


Dzsana
senior tag

Más előtt is ott volt a lehetőség, hetek óta barátkoztam vele, de a kutyának se kellett. Nem értem.Pedig hibátlan, frissen szervizelt, új plexi, új szíj, bronz Adolph Shield 1130-as ütésbiztosított (Incabloc) szerkezettel, és még azt se lehet mondani, hogy nem lenne szép, sőt! Egy fillért nem kell rá költeni, olcsó is volt, és hozzá se nyúltak hetek óta, még csak megfigyelő se volt rajta. Hát megsajnáltam szegényt. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21068) pézoli válasza Dzsana (#21067) üzenetére


pézoli
csendes tag

:C

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21069) Miamiquake válasza Misi1979 (#21059) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

"2. ha veszel egy rolex-et 5 milláért kapsz hozzá egy ugyanolyan replikát. az is gagyi?"

Hát ez a csúcs, ennél nincs jobb. Ezen lefagytam.

Gondolom a srác naponta 4x jár a Vörösmarty téri ROLEXBE és szabad bejárása van az emeleten az öreghez... :O

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#21070) pilóta válasza Miamiquake (#21069) üzenetére


pilóta
nagyúr

Várjál, szerintem nem mindegy, hogy hová teszed a vesszőt a monadtban!
(királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz... :D)

Mert mondjuk ha azt nézed, hogy: "ha veszel egy rolexet, 5 milláért kapsz hozzá egy ugyanolyan replikát. az is gagyi?"

Mindjárt másképp hangzik, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21071) blt.62 válasza Misi1979 (#21059) üzenetére


blt.62
őstag

Szio! Privi ment.

MegtorloXp

(#21072) Yurp válasza seiko (#3300) üzenetére


Yurp
csendes tag

Kedves Seiko és mások!

Több kérdést is szeretnék feltenni nektek, mint szakértőknek.

Először is, tőled és másoktól is többször láttam a Fehér Óragaléria (oragaleria.hu) említését, a fórumon.

Az oldalt még az előtt megtaláltam, hogy a fórumra tévedtem, sőt tulajdonképpen az eladó leellenőrzése miatt jöttem ide. A oragaleria.hu oldalon nem találtam arra vonatkozó információt, hogy pontosan miként történik az ott "megrendelt" termék szállítása, kifizetése, egyebek (gondolom nem véletlenül).

A lényeg, hogy akkor véleményetek szerint megbízható eladóról van szó, akire nyugodtan támaszkodhatom?

A másik kérdés (amit neki is fel fogok tenni, ha kapcsolatba lépek vele), hogy az oldalán található órákon kívül lehetséges-e a nála feltüntetett márkák azon termékeinek "megrendelése" is rajta keresztül, amelyek adott pillanatban nem találhatók meg a honlapon?

A kérdés amiatt fontos, mert sajnálatos módon engem eléggé vékony alkarral áldottak meg (a mostani órám 39mm-es) ezért viszonylag kis átmérőjű (39-41 max 42 mm-es) órára lenne szükségem.

A harmadik kérdésem, hogy mi a véleményed, a véleményetek a solar típusú (azt hiszem fényenergiás óraként említik leggyakrabban pl. Citizen Eco-drive vagy a Casio órái) illetve az automata órákról?

Negyedszer pedig a jövőben kerékpárral szeretnék majd dolgozni járni és olyan óraszíjra lenne szükségem, amelyiknél a legkevésbé zavaró az izzadtság, de amelyik egy komolyabb szituációban is "megállja a helyét".

Mindezeken felül az órára max. 60-65 000 Ft-ot tudok szánni és külsőre a chronograph típusú órák tetszenek.

Segítségedet, segítségeteket előre is köszönettel,

Attila

Ui: Amennyiben a válaszok egy része (gondolom az első) nem publikus, úgy privátban is szívesen veszem a választ.

(#21073) young78 válasza Yurp (#21072) üzenetére


young78
tag

Az óráinak nagy része eredeti, más része nem, magyarországi hivatalos szervizben érvényesíthető garanciát nem ad, ennek tudatában válogathatsz nála nyugodtan.

(#21074) seiko válasza Yurp (#21072) üzenetére


seiko
senior tag

1: én nem emlegetem Fehér urat, mivel nem ismerem, sosem vásároltam tőle semmit, és nem vagyok hajlandó ismeretlenül bármit is mondani róla.

2: erre csak ő tud válaszolni.

3: én a mechanikus órákat preferálom, de amíg volt eco-drive-om, vagy tough-solar-om, semmi gondom nem volt velük. De a sima kvarchoz képest nekem macerásnak tűnnek (napoztatás például).

4: szerintem a fém óracsat a legjobb alternatíva. Gyorsan szárad, szellős, erős.
Komolyabb fizikai "munkához" én kizárólag mozgó alkatrész nélküli (digitális) kvarcórát javasolnék, akár egy teljesen egyszerű, olcsó Casio-t.
Mellé pedig egy neked tetsző analóg kronográfot, ami elérhető anyagilag (bár a kereted eléggé karcsú).

(#21075) pézoli


pézoli
csendes tag

ez mennyit ér meg újan kp.-ben? automata triton 100atm, 120-130 ok szerintetek?
(nem marad nyugton az ember,nem....)
[link]

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21076) pézoli


pézoli
csendes tag

szép?
[link]
:B

[ Szerkesztve ]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21077) pilóta válasza pézoli (#21076) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem mondanám...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21078) seiko válasza pézoli (#21075) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem annyit mindenképpen.
Fém csattal 500 Euro-t mondanék rá, gumival max. 450-et.

(#21079) seiko válasza pézoli (#21076) üzenetére


seiko
senior tag

Annak biztosan, akinek tetszik.........

(#21080) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Rettentően foglalkoztat az a kérdés, hogy hogy működik az atomóra szinkronizáció a wave ceptor óráknál.
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy egyirányú rádiós kapcsolatban, hogy lehet visszacsatolás nélkül közvetíteni a pontos időt gondolván arra, hogy már a jel megérkezéséig is mekkora időeltolódások keletkeznek. :F
Ismeri vki ennek a mikéntjét? :)

(#21081) pilóta válasza Teasüti (#21080) üzenetére


pilóta
nagyúr

gondolván arra, hogy már a jel megérkezéséig is mekkora időeltolódások keletkeznek

Mekkorák is? :D

Fénysebesség megvan? 300.000 km/s. Ha 1500 km-re vagy az adótól, akkor az 0,005 másodperc eltérés.
Én ezt valahogy még kibírom, legfeljebb fejben hozzáadom az időhöz, ha nagyon pontosat akarok :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21082) Sungoo válasza pilóta (#21081) üzenetére


Sungoo
addikt

:D :D :C

(#21083) pohár válasza seiko (#21078) üzenetére


pohár
félisten

hát gumi nélkül mennyi cica? :DDD :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21084) seiko válasza Teasüti (#21080) üzenetére


seiko
senior tag

Általában naponta egyszer szinkronizálnak ezek az órák, amúgy normál kvarcóraként működnek.
Rossz esetben akár napi fél másodpercet is elmászhatnak, szóval ezek sem száz százalékosak.

(#21085) #75945984


#75945984
törölt tag

Sziasztok!

Kaptam egy Orient kék Mako órát. Ez milyen minőségű és mennyit bír?

(#21086) Teasüti válasza pilóta (#21081) üzenetére


Teasüti
nagyúr

30 ms körül van konkrétan.
Technikai háttér érdekelne, h egyáltalán van erre megoldás, vagy ez csak kvázi szinkronizáció?

(#21087) pilóta válasza Teasüti (#21086) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van egy rádióadó, ami sugározza a pontos időt. Az óra veszi ezt a jelet, és beállítja magát. Ez ennyire egyszerű.

Ha nem titok elárulod, hogy milyen tevékenység az, amire egy karóránál nem elég a 30ms-os pontosság?

Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21088) jookomak válasza #75945984 (#21085) üzenetére


jookomak
őstag

Megbízható, jó minőségű japán automata szerkezet. És még szép is!
Hogy meddig bírja? Ha vigyázol rá, és 5 évente szervízelteted, akkor költői túlzással egy örök élet!
Becsüld meg azt, akitől kaptad!

(#21089) seiko válasza #75945984 (#21085) üzenetére


seiko
senior tag

Jó kis igásló, az üvegére vigyázz!
Jó lenne valami erősebb rugós stiftet szerezni hozzá!
Ha fémcsatos, akkor a toknál lévő lemez rész egy kalap sz@rt sem ér.

(#21090) #75945984 válasza jookomak (#21088) üzenetére


#75945984
törölt tag

Köszi!

(#21091) #75945984 válasza seiko (#21089) üzenetére


#75945984
törölt tag

Miért nem jó az a fém rész? Stiftet órástól?

(#21092) seiko válasza #75945984 (#21091) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos nem tömör a záróelem.
Igen, órástól érdemes valami erősebb stiftet beszerezni.

(#21093) #75945984 válasza seiko (#21092) üzenetére


#75945984
törölt tag

Oké, akkor majd meglátogatom az órásomat.

(#21094) blt.62 válasza seiko (#21092) üzenetére


blt.62
őstag

Szerinted az nemes acél változat vagy a titánt éri meg megvenni? Mert a titán ugyan abból a típusból 20 ezerrel drágább, és nem tudom mivel tud többet a titán azon kívül,hogy könnyebb?? Vagy hosszú távon minőségibb,karcállóbb,strababíróbb??

MegtorloXp

(#21095) #75945984 válasza seiko (#21089) üzenetére


#75945984
törölt tag

Ja, majd elfelejtettem! Minek kell kicserélni a stifteket? Szét szokott esni? Otthon van egy nem használt Certinám, abban ugyan ilyen a stift, az jó lenne bele minőségileg?

(#21096) WiZARD válasza blt.62 (#21094) üzenetére


WiZARD
addikt

acél a karcállóbb tudtommal.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21097) seiko válasza #75945984 (#21095) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem a gyári stift nagyon gyenge a Mako esetében.

(#21098) seiko válasza blt.62 (#21094) üzenetére


seiko
senior tag

Hacsak nem vagy allergiás az acél valamelyik összetevőjére, akkor én semmi értelmét nem látom a titánnak.
Személy szerint kedvelem a súlyos órákat, ráadásul egy sérülés sokkal könnyebben orvosolható az acél tok esetében.

(#21099) TimeCenter


TimeCenter
tag

A CITIZEN Super Titanium Ti+IP anyagának a felülete 5* keményebb az acélnál.

Németül

Angolul

[ Szerkesztve ]

(#21100) ans válasza TimeCenter (#21099) üzenetére


ans
aktív tag

Melyik típus van a képen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.