Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) seiko válasza Mosanke (#21949) üzenetére


seiko
senior tag

Tévedsz, automata. ;-)

(#21952) seiko válasza brozy (#21948) üzenetére


seiko
senior tag

A zafír a tizes skálán kilences keménységű, nincs lágyabb-keményebb változat.
Szerintem csak a fordítás sikerült ferdítésre. :-O

(#21953) TimeCenter válasza brozy (#21948) üzenetére


TimeCenter
tag

1. Mi az, hogy fokozottan karcálló zafírüveg? A zafír is tud többféle keménységű lenni?
- Minden zafir (AL2O3) egyforma keménységű és mesterségesen előállított. Mivel vannak olyan anyagok amik még ezt a kemény anyagot is meg tudják karcolni ( pl. gyémánt ) nem mondhatjuk rá hogy "KARCÁLLÓ", hiszen így azt jelentené hogy semmi sem karcolja meg. Ezért mondjuk erre, hogy csak "fokozottan karcálló".

2. Melyiken láthatóbb az LCD kijelzés?
- Mindhárom apró pontokból állítja össze a számokat és a betűket ( DOT MATRIX ). Szerintem egyformák.

3. Mi a különbség a kétféle világítás között? Van ahol kihangsúlyozzák, hogy oldalról történik. Hogy néz ki a kétféle megvilágítás szemmel?
- Általánosságban analóg óráknál:
a, van ahol csak egy nagy fényerejű leddel világítják meg a számlapot ( SUPER LED, vagy SUPER ILLUMINATOR a jelzése )
b, van ahol LED fényét a számlapon körbevezetik egy műanyag fényvezető alkatrésszel ( mint a fénykábel a telefonnál ). Ez így a számlap nagyobb részét világítja meg. Ennek a jelzése ILLUMINATOR.

Digitális órák esetén a LED fényét az "a" megoldással a teljes kijelző alá juttathatják ez a LED LIGHT megoldás ( Sajnos ahol a LED található ott erősebb a fénye - az oldalánál ). De a legszebb fénye digitális órák esetén az Electro Luminescent - EL ILLUMINATOR technológiának van. Ez egy papírvékonyságú fénykibocsájtó lapka, mely magas feszültség hatására teljesen egyforma erősségű fény bocsájt ki a teljes felületén keresztül. Ez egyértelműen alulról világítja a kijelzőt.

4. Lehet-e a nap neve helyett a hónapot kiíratni állandóra? Tehát például így: 07 14
- NEM lehet a hónapot megjeleníteni a nap neve helyett.
Idő üzemmódban választhatsz
a másodperc vagy
a nap neve és a nap vagy
az óra és a perc megjelenítése között.

5. Melyik vékonyabb?
WVA-230 - 11.3 mm
WVA-460 - 10.0 mm
LCW-M100 - 9.4 mm

6.Melyik olcsóbb?
www.timecenter.hu

7. Mindhárom 1500 km-es körön belül veszi a jelet Németországból, nincs különbség közte. Az angol MSF60 jelet mióta Rugby-ből Anthorn-ba költözött az adó, nem nagyon veszik az órák.

8. Nekem a nagyobb órák tetszenek ( CITIZEN AS2031 ) ezek közül a WVA-230 nagyobb, viszont annak nem zafír az üvege. Ha neked a normál méretű órák tetszenek akkor az LCW-M100 a javaslatom. Az a legújabb modell is a három közül.

[ Szerkesztve ]

(#21954) Mosanke válasza seiko (#21951) üzenetére


Mosanke
senior tag

:D :O :C

Én automatát nem vennék magamnak, ezek után meg már mechanikusat sem, de ez mindig egyéni ízlés kérdése természetesen.

(#21956) seiko válasza Mosanke (#21954) üzenetére


seiko
senior tag

Én pedig 99,9%-ban mechanikusat hordok.

(#21957) Zozzer888 válasza Mosanke (#21949) üzenetére


Zozzer888
addikt

erre se nagyon fogadnék... :U

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21958) Mosanke válasza seiko (#21956) üzenetére


Mosanke
senior tag

Okés értem én. :) :R

Csak most, hogy megcsapott az órába épített "értelem", ezért már nem kívánok magamnak alacsonyabb tudású órát. Nem kell felhúznom naponta, vagy kényszerűen de mégis viselni, mert hogy az automata tartalékoljon magának energiát. Egyszer be lett állítva aztán kalap-kabát annyi. Ezzel amiket most előbb mondtam senkit sem szeretnék megbántani aki más fajta órát használ, vagy ne adj' isten lenézni. :N Mindenkinek szíve-joga, hogy milyen szerkezetű óra áll közelebb hozzá és hogy milyet használ. Én pár héttel ezelőttig el sem tudtam volna képzelni, hogy az óra, ami kezemen van, ne mutatókkal mutassa nekem az időt. Tini koromban egy rövid ideig volt egy digi órám de azt is hamar ellopták a strandon. Pedig akkor még eléggé nehezen lehetett ilyeneket szerezni. Még emlékszem az óra nevére is, CasiTron volt. Csak az időt tudta, és a napokat pedig úgy jelölte, hogy a kijelzőn felül volt egy sor ablakocska, bennük a hét napjainak rövidített neveivel, és mindig abban kis ablakban volt egy kis vonalka amelyik napot éppen írtuk. Az év/hó-t meg az egyik oldalsó kis gomb megnyomásával lehetett előhozni. Ekkor eltűnt arra a néhány másodpercre az idő kijelzés. Három gomb volt rajta, egy világításnak, egy az előbb említett dátum/idő átváltásának és egy a menübe való belépéshez. :)

Csak tudod - egy kis hasonlattal élve - most úgy vagyok, hogy mintha a mostani autóm helyett egy olyat kellene használnom, amit kurblival kell indítanom minden alkalommal, és tekerős ablaklehúzója van, meg nincs benne klíma és szívó dízel a mostani turbó helyett, ... de nem sorolom inkább mert csak hasonlat. A kor és az idő mára már túlhaladta ezt a szintet. Ez az autós dolog csak hasonlat akart lenni és mint tudjuk minden hasonlat, sántít is.

(#21959) pozitivzero


pozitivzero
csendes tag

Sziasztok.

Erről az óráról van valakinek tapasztalata ? Mennyire megbízható ,és a szíj rögzítése és csatja ,elég erős ? már elhagytam 2 órát a rögzítő stift miatt. Megéri az árát , 160 000.- ft
Valamint a mechanikus szerkezetet nem zavarja a hideg meleg környezet hirtelen változása ?
Pár quartz órám ,leáll mikor hideg vízbe kerül .

Köszönöm.

(#21960) seiko válasza pozitivzero (#21959) üzenetére


seiko
senior tag

Mekkora az a hőmérséklet különbség, amitől megáll egy kvarcóra? :-O

A mechanikusak másképpen járnak nyáron, mint télen, másképpen hordás közben, mint lerakva.

(#21961) seiko válasza Mosanke (#21958) üzenetére


seiko
senior tag

Én jobban kedvelem a kurblis kocsikat, mint a kompjutereseket!!!!!

(#21962) Ribi


Ribi
nagyúr

Na jártam 1-2 boltban és a certina ds podium 2011-es tetszett a legjobban.
A klasszikus kinézetű órák amik képen jók, élőben nem jönnek be.
Valamint a citizen sem amit néztem. Túl vastag a széle és relatíve kicsi a számlap.
Hát neten nézelődni úgytűnik viszonylag értelmetlen. Bár ha már tudja az ember mi hogy néz ki élőben, lehet jobban tudja "transzformálni" a képet élőre.

(#21963) pozitivzero válasza seiko (#21960) üzenetére


pozitivzero
csendes tag

Hordom a kezemen ,így a testem hőfokát felveszi kb ,majd ruhán kívülre veszem és bemegyek egy kb 7 fokos vízbe , nos nálam ekkor állt meg ,miután felmelegszik újra indul,de ez nem segít,kapott új elemet ,de akkor is fent áll ez a reakció.

(#21964) seiko válasza pozitivzero (#21963) üzenetére


seiko
senior tag

Ilyen esetekre vegyél egy G-Shockot!

(#21965) Zozzer888 válasza seiko (#21964) üzenetére


Zozzer888
addikt

:K nyúzásra az a legjobb :) nem kell sajnálni, bírja

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21966) Mosanke válasza pozitivzero (#21963) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Milyen órád ez ami ezt csinálja?
A hétköznapi kvarc órákban lévő hasított kvarc-kristályok piezzo-elektromos tulajdonságai miatt nagyon tág hőmérséklet határok között is állandó rezgés-számot adnak. Ezért is a pontosságuk. (Többek között) Olyan mínusz 15 és plusz 60 fok közötti értékekre gondolj (a hétköznapi órákra értve) amik között állandó rezgés-számot produkálnak.
Tettem egy próbát, miután írtad a problémádat. Nekem van egy mezei Q&Q alig 5 ezer forintot elérő, 100 méterig vízálló, fekete-műanyag tokozású és szilikon szíjas órám az ilyen strandolási, fürdési meg nyaralási alkalmakra. Betettem a mélyhűtőbe fél órára majd a mikróban 54 fokra felmelegített vízbe mártottam. Ezt még egyszer megismételtem, de semmi baja nem lett, azóta is jár tovább, miután mint gondos tulajdonosa :DDD letöröltem és megszárítottam.

(#21967) Mosanke válasza seiko (#21961) üzenetére


Mosanke
senior tag

Kinek a pap, kinek a ministráns fiú. ;] :D

Véletlenül akadtam rá erre.
Nem akarom megvenni csak kérdezem. Ez lehet eredeti? Kép alapján nehéz megítélni tudom.
Csak ami Omega-kat eddig láttam azok nem így néztek ki egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#21968) seiko válasza Mosanke (#21967) üzenetére


seiko
senior tag

Ócska szar!!!!!

(#21969) pozitivzero válasza Mosanke (#21966) üzenetére


pozitivzero
csendes tag

Ő az lent .... Néztem G-shockot de valahogy nem jön be ,a pro trek , ami tetszik az pedig majdnem súrolja a Steinhart árát ,mivel a Steinhart tetszik ,és ha még kibírja a strapát részemről akkor az lenne a befutó ,régóta tetszik és egy órával lefedném a napjaim.

(#21970) Mosanke válasza seiko (#21968) üzenetére


Mosanke
senior tag

Volt egy sejtésem nekem is. Mint mondtam is én ami Omega órákat eddig láttam, azok nem így néztek ki. Közelében sem voltak ennek. Mondjuk azokat kirakatban láttam, de nagyon szépek voltak. Viszont iszonyatosan drágák is.

Két és fél havi minimál bér árán voltak az olcsóbbak is.

Ausztriai minimál bérre értettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21971) Mosanke válasza pozitivzero (#21969) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ez az ami leáll a külső hőmérséklet változáskor? Hogy mi lehet a baja azt nem tudom, ennyire azért nem értek az órák lelkivilágához. Viszont tippem szerint lehet kenési probléma is. Ugyan is ezekben a kvarc órákban is van mechanikai rész és azt kenni/olajozni kell. Lehet, hogy az olaj tréfál meg? Órás, aki érti ezt a technikát is, az el tudja dönteni gondolom.

Nekem három órán van egyébként. Célorientáltan a már előbb is említett mezei Q&Q, aztán a mindenkori napi használatra a Casio, és egy öltönyóra, amit csak alkalmi viseletre veszek fel, sajnos elég ritkán. Ez utóbbi egy mozgási energiával működő(meca-kvarc) fekete bőr szíjas Helvetia. Ezen még dátum ablak sincs, csak a három mutatója. Elég ritkán viselem ezt az órát, ezért általában kábé 3 havonta egy-egy napra felveszem itthon, hogy feltöltse a mozgási energia az akkumulátorát. Eddig még sosem állt le. Állítólag 8-9 hónapig elmegy mozgás nélkül, ha fel van teljesen töltve.

[ Szerkesztve ]

(#21972) darvak válasza pozitivzero (#21969) üzenetére


darvak
senior tag

Hello!

És a komolyabb G-Shock modelleket is nézegetted már?
GW4000-1A

Nem a tartósság szempontjából "komolyabb", csak 1 drágább széria, mivel pilótaóraként van eladva, műrepülő pilótákkal reklámozva:). DE azért nem rossz. :U

(#21973) pozitivzero válasza darvak (#21972) üzenetére


pozitivzero
csendes tag

Átnéztem a G-Shock órákat ,köszönöm, de azért kérdeztem a Steinhartot, mert digitális óráért nem adok ki ennyi pénzt ,én sajnálom érte :( Orient M-force volt a másik ,gondolat .
Így ha választanom kellene a legdrágább G-shock és az Triton közt ,akkor Triton,
csak érdekelt a ,tapasztalat ,vagy gondolat a Steinhartról .
Köszönöm.

(#21974) seiko válasza pozitivzero (#21973) üzenetére


seiko
senior tag

A Steinhart jó minőségű tokokba pakol jó minőségű szerkezeteket.
Viszont az extrém hőmérsékleteket egy digitális kvarc jobban tolerálja (nincs mozgó alkatrész), mint egy mechanikus, bár ez utóbbinak a várható élettartama hosszabb.

(#21975) Mosanke


Mosanke
senior tag

Ma reggel kicsit nézegettem az aprod.hu-t. És mit találtam! Szerintem, de legalább is nekem nagyon rondán néznek ki ezek órák. De legalább viszont cserében ezt kompenzálva jó drágák. :DDD
[link]
[link]

(#21978) Mosanke válasza brozy (#21977) üzenetére


Mosanke
senior tag

Akkor már inkább ez búvárkodásra! Búvárcomputer és óra is egyben. 100 ezerből ki is jön az ára.

Minden szabadtüdős és palackos búvár merüléshez: akár levegős vagy nitroxos, dekompressziós vagy dekompresszió nélküli, készülékes vagy szabadtüdős merülésekhez!
Ilyeneket tud mint: - aktuális mélység, max elért mélység - merülési idő (perc és másodpercben) - biztonsági megálló - no dekó idő - dekómegállók - teljes idő a felszínig - vízhőfok - digitális kijelzés (méter/perc) - emelkedési sebesség (a max megengedett %-ában) - CNS O2 limit %-osan (nitrox merüléseknél)
•Felszíni funkciók: - felszínen eltöltött idő - merülési napló - ezek merülési profilja, 30 másodperces időközzel - tisztulási idő - repülésig eltöltendő idő (no-fly idő) - óra és naptár funkció - ön-diagnosztika - ismételt merülés tervezés
•Figyelmeztetések: - no dekó szint elérése - túlzott emelkedési sebesség - kihagyott dekó megálló - merülő elem - max engedélyezett mélység a beállított PPO2 alapján (nitrox merüléseknél) - "Deep Stop" mélység elérése
•Speciális funkciók: - levegős/nitroxos üzemmód - 21% és 50% között állítható O2 szint - 1.2 és 1.6 között beállítható Po2 szint - magassági funkció - összes eddigi merülés, legmélyebb merülés, leghidegebb víz, összes eddigi merülési idő tárolása - időzített háttérvilágítás - elemcsere esetén sem törlődik a memória - maradék nitrogén memória törlése - figyelmeztető hangok kikapcsolása - hőmérséklet Celsius (°C) vagy Fahrenheit (°F) fokban
Igaz, hogy csak 200 méterig használható. A mérési tartomány: -10 és +50°C (14/122 °F) között - tárolás max: -5 és +40°C (-4/+158 °F) között
Búváróra szabadtüdőzéshez- Merülés alatt méri: - aktuális mélység - merülés ideje (perc és másodpercben) - vízhőfok Felszínen: - felszíni idő - vízhőfok - előző merülés során elért maximális mélység - összes merülés - előző merülés ideje (perc és másodpercben) - óra Figyelmeztetések (kikapcsolható):
- maximum mélység - maximum merülési idő - maximum felszíni idő - mélységi intervallumok
•További funkciók még: - összes eddigi merülés, legmélyebb merülés, leghidegebb víz, összes eddigi merülési idő tárolása - időzített háttérvilágítás - elemcsere esetén sem törlődik a memória - merülési profil 4 másodperces időközzel
ÓRA : - kvarc naptár és óra - másodlagos időbeállítás - stopper - külső hőmérséklet - ébresztőóra - időjelzés - időzített háttérvilágítás

(#21979) seiko válasza brozy (#21976) üzenetére


seiko
senior tag

Ok.

(#21980) seiko válasza Mosanke (#21978) üzenetére


seiko
senior tag

Az Omega legalább kinéz valahogy'! ;-)

(#21981) t-bali3 válasza brozy (#21977) üzenetére


t-bali3
senior tag

A Sinn mechanikus búvárórái 1000 m-re vannak megadva, de például ez a kvarc 12000 m-re van hitelesítve. És még van számos mechanikus búváróra, ami veri a 600 métert.

[ Szerkesztve ]

(#21983) BiriBum válasza brozy (#21982) üzenetére


BiriBum
őstag

Az első nagyon vagány.

(#21985) seiko válasza brozy (#21982) üzenetére


seiko
senior tag

Én biztosan az Orange Monster-t választanám, és elméletileg olyan 50ezerért kapható a Fehér óragalériában.
Ennél olcsóbb (pofás) mechanikus búváróra már csak az Orient kínálatában található (Mako, BigMako).

(#21986) t-bali3 válasza brozy (#21982) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ízlésben nehéz tanácsot adni!
Azt válaszd, amelyik jobban tetszik, mert lehet, hogy itt rábeszélünk valamelyikre, de végül Te fogod hordani!

Személy szerint nekem is a felső tetszik jobban!

(#21988) Zozzer888 válasza seiko (#21980) üzenetére


Zozzer888
addikt

az az Omega nekem is bejön :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21989) Zozzer888 válasza brozy (#21987) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerintem EZ sokkal szebb :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21990) atkd5331


atkd5331
csendes tag

Kiváló órák, kiváló áron: [link]l a
hülyének megéri

(#21992) Zozzer888 válasza atkd5331 (#21990) üzenetére


Zozzer888
addikt

Misi szerintem már jelenti is az aukciót :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21993) Zozzer888 válasza brozy (#21991) üzenetére


Zozzer888
addikt

a vaterás linken lévők hamis órák :) amúgy simán lehet ott vásárolni,meg kell nézni mit veszel :K

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21994) young78 válasza atkd5331 (#21990) üzenetére


young78
tag

A casio ér párezer ft-ot a többi kuka :) Jól bevásárolt a Königswerk és Graf luxus órákból, nem maradt pénze az eredeti Rolexre :)

(#21995) Mosanke válasza seiko (#21980) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nekem is jobban tetszik de most nem ezért tettem be. Amit belinkeltem az munka eszköz főleg és sokad rendű szempont a dizájz ilyenkor.
Az Omega (és sok társa is) nem csak időmérő hanem egyfajta ékszer is mindig. :K

(#21996) Zozzer888 válasza Mosanke (#21995) üzenetére


Zozzer888
addikt

ékszer, hitvallás, nézőpontok kifejezése :K

szerk.: nem csak az Omega, hanem úgy általában az óra :D

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#21997) SyntaxeError válasza atkd5331 (#21990) üzenetére


SyntaxeError
tag

Atya ég, ennyi szemetet. Egy alap Tissot nem adnék értük, de komolyan.

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#21998) Misi1979 válasza SyntaxeError (#21997) üzenetére


Misi1979
őstag

Elég kicsit körülnézni a háttérben, kosz stb mindenfele.

Inkább az bosszantó az egészben, hogy 1-2 "normális" óra is kijött volna abból az összegből, amit ezekre a szutykokra költött (bocs, kivétel a Casio).

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21999) SyntaxeError válasza Misi1979 (#21998) üzenetére


SyntaxeError
tag

Ö egy eltévedt bárány. Én már feladtam a harcot a hamisítványok és gagyik töménytelen mennyiségű piacán.

A biztosítónál ahol pl négy napja voltam a következő órákat szúrtam ki:
security srác - Rolex Milgauss,
security srác 2 - Breitling akármi (az már annyira hamis volt hogy még csak nincs is hasonló modellje a repülősóra gyártónak),
ügyintéző - Vintage Fortis (vele beszélgettem is hogy milyen kis szép órát lőtt magának),
311-es mellettem üllő srác - KÖNIGSWERK akármi, ezeket nem ismerem

És kb ez is a magyar átlag óra kultúrában. :(

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#22000) pohár válasza Mosanke (#21975) üzenetére


pohár
félisten

nem szépek, de legalább rondák! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.