Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Wg5113 válasza Dzsana (#21128) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én nem tudok segíteni,de a "Svájci órák index"-en esetleg APT mester hozzá tud szólni.

(#21152) busman válasza bandus (#21149) üzenetére


busman
addikt

Jap. Amúgy milyen ügyvéd az aki másodreggel jön vissza trollkodni..?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21153) Sungoo válasza blt.62 (#21147) üzenetére


Sungoo
addikt

Tudom, hogy nem sokat segít, de +1 a Citizennnek. Nekem is nagyon tetszik, egyszer szeretnék én is egyet. :)

(#21154) Mosanke válasza blt.62 (#21150) üzenetére


Mosanke
senior tag

Tudod ügyvéd(?) Úr én csak mosolygok itt azon, hogy mennyire tipródsz már hónapok óta a döntésed meghozatalán. Ez különösebben nem érdekel, de egy valami roppantul bosszant és egyre jobban bántja a szememet, ezért fel szeretném hívni rá a figyelmedet.
Ez pedig a mondatszerkesztésed.
A hogy és az és kötőszavak előtti írásjel, a vessző használata, a Magyar helyesírás szabályai szerint! Ez már az általános iskolában tananyag.

[ Szerkesztve ]

(#21155) #75945984 válasza darvak (#21148) üzenetére


#75945984
törölt tag

Én sem tudok jobb oldalt, mint a nagyker, de a Vatera talán segíthet, de ez csak egy szükség megoldás. Én személy szerint órásnál kezdenék, múltkor is bementem az óráshoz és legalább 20 féle Q&Q volt ott a vitrintben. Mit értesz az alatt, hogy "játszós" óra? Mennyire legyen pontos? Mert ha nem igazán, akkor egy Noname vagy valami egyéb divatmárka is jó lenne, hangsúlyozom: szerintem. [link]

(#21156) blt.62 válasza Mosanke (#21154) üzenetére


blt.62
őstag

És még ti mondjátok,hogy ez az egész nem arról szól,hogy sértegessétek a másikat?! Már régen lezártam részemről ezt az egészet, te pedig jössz itt a helyes írással. Mobilról írok így lehet,hogy néha nem helyesen. Te valami tanár vagy? Attól,hogy elütök egy-két betűt vagy vesszőt, még jó szakembernek tartanak.

MegtorloXp

(#21157) busman válasza blt.62 (#21156) üzenetére


busman
addikt

Te meg egy troll vagy,illetve nem vagy egyenes ember....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21158) busman válasza Mosanke (#21154) üzenetére


busman
addikt

Nah,csak most lettem figyelmes a Vacheron tulajra.... :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21159) runner 125 válasza blt.62 (#21135) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, valóban ügyvéd lennél, tudhatnád, h vessző után szóközt illik tenni. :)

mod.

Jól van, látom nem csak nekem tűnt fel. :D

mod. 2:

"Hidd el, a büdös életben nem lesz sem G10-el.."

G10-zel.

Ejj ejj pajti, így még titkárnak sem fogadnálak fel, nem ügyvédnek.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21160) seiko válasza runner 125 (#21159) üzenetére


seiko
senior tag

Hé, ezt nem én írtam?! :-O

(#21161) Ed Hocken


Ed Hocken
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy sokszor volt már róla szó korábban, de érdekelne, hogy van-e új fejlemény az ügyben. Kinéztem egy Seikót, és messze a FehérÓra hozza a legjobb árat. Eredeti lehet? Garancia elvileg 1 év, sikerült már valakinek érvényesíteni? Gyári nemzetközi garancia is lehet nála? Azért lehet ennyire olcsó, mert se áfa, se extra költségek, vagy ...?

Egyébként az óra: http://www.seiko.hu/popup.php?tip=kar&id_karora=1630
Mi a véleményetek róla?

Üdv

(#21162) #24334592 válasza blt.62 (#21135) üzenetére


#24334592
törölt tag

bocs, h belevau....de ha en ugyved lennek, gondolkodas nelkul egy szep rolex-et pattintanek a kezemre ;]

kar,h nem lettem ugyved :U

ilyen egzotikumot lattatok-e mar? :))

[ Szerkesztve ]

(#21163) seiko válasza Ed Hocken (#21161) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem senki nem tudja a helyes választ.
állítólag forgalmaz hamis órákat is (Tissot prc200).
a Seiko-k többek szerint eredetiek, csak kikerüli a hivatalos forgalmazót (szürke import).
garanciális ügyben hozzá kell fordulni, nem a márkaszervizhez.
ha megveszed tőle az órát, és kiderül, hogy hamis, mehetsz a bíróságra (de itt a topikon úgyis van menő ügyvéd). :C ;]

(#21164) seiko válasza #24334592 (#21162) üzenetére


seiko
senior tag

Hogy vehess egy Rolexet, meg is kell nyerni néhány ügyet! :K

(#21165) Sungoo válasza Ed Hocken (#21161) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem mindig az az érzésem a Fehérékkel az árakkal kapcsolatban, mintha 2 éve nem frissítettek volna honlapot. Van olyan Seiko modell, amit fele annyiért látok, mint bárhol másutt. :)

(#21166) Ed Hocken válasza seiko (#21163) üzenetére


Ed Hocken
csendes tag

Köszönöm!

(sungoonak is): Valóban, túl szépnek tűnik a menyasszony, azért is bátorkodtam tőletek érdeklődni. A legjobb hazai "hivatalos" árat a győri Bálint órás adja (legalábbis én ezt találtam, és gondolom, hogy ők nem kamut árulnak). Ha abból leveszem az áfát, mivel számla ugye nincs, meg hozzáveszem azt, hogy nincsenek egyéb költségek, akkor akár ki is jöhet ez az ár. Ennyit még ki tudok fizetni egy óráért (bár az asszony így is, úgy is kinyír :) ), de ha kamu, akkor tényleg már csak az ügyvédek segíthetnek rajtam... :N

Tudtok még esetleg - akár külföldi- "megbízható" forrást?

Kösz még 1x!

[ Szerkesztve ]

(#21167) blt.62 válasza runner 125 (#21159) üzenetére


blt.62
őstag

A vessző jogos, de a G10 nem az én beírásom.
Most már túlléphetnénk ezen az egészen.

MegtorloXp

(#21168) nőci


nőci
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hátha valaki tud segíteni. A képen látható órának mi a jelenlegi piaci értéke? Érdemes megpróbálni értékesíteni (esetleg csak a szerkezetét vagy az egészet)? Sajna mi nemigen hordjuk, csak áll a szekrényben.

Ha jól értelmeztem a típust: Citizen 8228A-21JEWELS automatic

Válaszotokat előre is köszönöm szépen!

(#21169) pézoli válasza #24334592 (#21162) üzenetére


pézoli
csendes tag

élőben sajnos nem, max. az Óra Magazinban, de ez az egyik új kedvencem, a rose-gold kivételével.
[link]

Roger Dubuis. 100% Poíncon de Geneve.

(#21170) Dzsana


Dzsana
senior tag

A hétvége eredménye 2 db acél Tourist, mindkettő finom szabályozós AS 1130-al! :D A bronz szerkezetesben olyan finomszabályozó van, amit még nem is láttam, olyan az állítója, mint a szőlőprés menetes része. A másikon hattyúnyakas finomszabályzó van. Mindkét óra gyári állapotú, még bontatlan, hibátlanok!








[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21171) darvak válasza #75945984 (#21155) üzenetére


darvak
senior tag

Azt értem alatta, h úszáshoz, kerkpározáshoz, munkához használnám. Olyan óra, ami digitális kijelzős, legalább stopper+ébresztő kombós, ha értelmesen áron van egyéb funkció, akkor jöhet az is. Pl. Q&Q-ban is létezik Pro Tek tudású óra, kb féláron, csak sehol sem lehet beszerezni. Azért kíváncsi lennék milyen más típusok szerepelnek még a kínálatukban.

Végtére is olyan óra lenne, amit nem sajnálnám odavágni, porba vinni, megkarcolni, vagy netán, ha csütörtököt mondana, mert nem bírja már a strapát. Mindenes óra, minél olcsóbban.
Erre a digi kvarc a legjobb. Egy ilyen alapóráért meg én a lehető legkevesebbet akarom fizetni.
NA de ez nem jelenti az, h ettől még nem kell, h tetszen nekem. Ezért keresgélek, mivel elég nagy választék lenne, csak pl. Q&Q elég fos jelenléttel operál az interneten.

üdv

(#21172) seiko válasza darvak (#21171) üzenetére


seiko
senior tag

Egész jó Casio-k vannak már 6-8 ezer Ft-ért.

(#21173) young78 válasza seiko (#21172) üzenetére


young78
tag

az sok :)

(#21174) darvak válasza seiko (#21172) üzenetére


darvak
senior tag

Örülök, h megint nem a kérdésre kapok választ, helyette inkább jönnek a gúnyos megjegyzések. Gratula!
Nem értem mért kell ez, az ilyen válaszok nagyon konstruktívak.

Young78:
Talán hadd én döntsek a nevemben, megengeded? Óóó igazán köszike, rendes tőled!

Seiko:
Imádom, hogy sose a kérdésre válaszolsz. Nem a te véleményedre vagyok kíváncsi, már megbocsáss ne sértődj meg ezen, csak egyszerűen most nem tanácsot kértem, hanem 1 egyszerű kérdésre akarok választ kapni, amiben Q&Q szerepel, ennyi. Ha ehhez nem tudsz hozzászólni, akkor légyszíves ne tedd!! Kösz!

Tudom a tapasztalatod, nem is cáfolom meg :C , ha majd tanácsra lesz szükségem, akkor szívesen fogom látni.

Nyilván tisztában vagyok a Casio-val, nem tudom milyen bolygón nem ismerik :)) , pont ezért még értelmetlenebb felhozni. :U

(#21175) seiko


seiko
senior tag

Nekem úgy tünik, egyeseknek megártott a meleg!

(#21176) seiko válasza darvak (#21174) üzenetére


seiko
senior tag

"Azt értem alatta, h úszáshoz, kerkpározáshoz, munkához használnám. Olyan óra, ami digitális kijelzős, legalább stopper+ébresztő kombós, ha értelmesen áron van egyéb funkció, akkor jöhet az is."

Erre föl merészeltem egy olcsó Casio-t javasolni, ami ráadásul minőségileg a fétiselt Q&Q fölött van, és még könnyen meg is szerezhető.

Nem tudom, hol és mit vétettem?! :-O

(#21177) Misi1979 válasza Dzsana (#21170) üzenetére


Misi1979
őstag

Hát, nem egy Vacheron.. de szépek:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21178) darvak válasza seiko (#21176) üzenetére


darvak
senior tag

A 2. hsz egyszerűen az első kiegészítése volt. Azzal csak annyit magyaráztam volna meg, h digi óra kell, méghozzá a Q&Q-ból. Azt hittem ez egyértelmű.

Nálad csak az kifogásolható, h ennyire hülyének nézel, h nem gondolok Casiora?:) Pláne, aki korábban is itt a fórumon a Casio órákat mutogatta? :B

Ezek után talán annyira nem meglepő, hogy a Casio felhozatalt elég tüzetesen ismerem, annyira nem tetszenek, ezért keresgélek még. Persze ha nem akad jobb, akkor marad a kászióóó.

Amúgy nem hinném,h bármilyen gond adódna a Q&Q-val. Vagy ezt tapasztalatból mondod?

(#21179) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Jó ideje nem jártam itt, látom sok minden történt, izgalmas a topik továbbra is!
Végigolvastam az elmúlt pár napot ( hetet ? ) és nagyszerűen szórakoztam.

:D

Időközben szert tettem egy forgatóra: [link]

Működik és még szép is!

Valaki hozzáértő nem akar " Nőcinek " válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#21180) menyko válasza darvak (#21174) üzenetére


menyko
tag

Young kolléga nem neked írta, hogy az sok, hanem seikonak. Arra a 6-8 ezres árkategóriára reagált, mert hogy vannak ennél olcsóbban is játszós káziók. :N

Talán ha valami irányvonalat megadnál biztosan könnyebben tudnának számodra is tetszetős órát ajánlani. Mert eddig amit tudunk, hogy olyan digi quartz kell ami nem hasonlít casio-ra (na de melyikre?)

(#21181) Dzsana válasza Misi1979 (#21177) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nekem ezek a Vacheronok! :D Nem tartom kevesebbnek ezeket a szépségeket sem, mint azokat, pontosságban is simán felveszik a versenyt! ;] Sőt!

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21182) runner 125 válasza seiko (#21160) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg.
..késő volt már, elnéztem. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21183) young78 válasza darvak (#21178) üzenetére


young78
tag

De megközelíti a Q&Q a casio-t minőségben, amiben nem az a hozzá tartozó szolgáltatás, pl hogy nincsen jól definiálható értékesítési csatornájuk, nincsen katalógusuk, nincs állandó modellválaszték stbstb szóval tipikusan nem a neten gondosan kiválasztom és megrendelem esete. Ettől függetlenül lehet a neten is találni de ez egy töredéke a tényleges kínálatnak.

(#21184) Empsepo


Empsepo
senior tag

Egy kis történet:

Egy hete járta egy plázában, ahol van egy üzlet amely Mont Blanc illetve Chronoswiss órákat forgalmaz.
Egy nagyon kedves hölgy volt bent, bementünk a kislányommal és gyönyörködtünk.
Kifelé jövet kérdeztem, nincs-e valami katalógus az órákról, láttam prospektusokat az asztalon Mont Blanc felirattal.
Azt mondja erre a hölgy, hogy azok tollakról szólnak, ( a Mont Blanc ugyebár elsősorban " tollakban utazik " ) de mindjárt hoz egyet az órákról.
Erre kaptam egy kemény kötésű csodálatos kivitelű könyvet ( angol nyelvű ) amely tényleg minden igényt kielégít!
A teljes sorozatok képekkel, leírásokkal.
Ez igen!
:R

(#21185) nostromo73 válasza darvak (#21178) üzenetére


nostromo73
tag

Üdv.
Szerintem is jobban járnál egy casio órával, de ha mégis a másik márkánál maradnál,egyszerűen vedd meg azt ami a legjobban tetszik, és le van tudva a gond, az általad támasztott követelményeknek , biztosan megfelel valamelyik digitális modellje a két márkából, legfeljebb azt kellene eldöntened hogy mettől meddig mehetsz el az anyagiakban.

(#21186) darvak válasza menyko (#21180) üzenetére


darvak
senior tag

Na még 1 nekifutás akkor a további félreértések elkerülése végett.

Először is én nem tanácsot akartam kérni, csak megfelelő Q&Q forrást keresek, mivel szerintem nincs még 1 olyan kvarcóra gyártó, amelyik a Casio-nál, adott esetben még a Q&Q-nál is olcsóbb, de még elfogadható minőséget képvisel.

Magát a Casio felhozatalt ismerem, forrásból is akad bőven. DE 1 szóval sem mondtam olyat, h olyan órát keresek, ami ne hasonlítson a Casiora. Csak azt, h a Casiokat ismerem annyira, h válasszak közölük, ezért azokat nem kell ajánlani (de nem is kérdeztem rá).

Szóval a háttérgondolat csupán annyi volt, kell 1 óra, amit semmire sem sajnál az ember. Oké akkor veszek 1 Casio-t. Casiok közül annyira egyik sem megnyerő. Ezután elkezdtem vakarni a kis fejemet, h mit lehetne még digi olcsó kvarcban venni? áááh eszembe jutott, Q&Q.

Elkezdtem keresgélni utána. Csak a Q&Q-ból egyszerűen nem találni 1 olyan webáruházat, hol fenn van a teljes kollekció, illetőleg az órák ára is, amik nélkül elég nehéz válogatni.:) Amúgy van 1-2 tetszetős darab, nyilván ezér erőltetem az egész Q&Q mizériát.

Na ezek után jöttem ide, h hátha valaki tud valami megoldást Q&Q webáruházra-boltra-teljes kollekció katalógus letöltésére.

Vagyis kell 1 olcsó digi kvarc, ami nem hinném,h Casio, v Q&Q-n kívül nekem mást jelentene.
DE szívesen megtekinteném a teljes Q&Q kollekciót, mert lehet,h felülírom az olcsóság feltételt, és jóval drágábban veszek órát, ha találok valami jót. Azért, mert pl. ott a Q&Q weathermaster. Barométer, iránytű, hőmérő stb.. . Funkcióban ugyanaz, mint egy Pro tek, csak szó szerint fele annyiért. Ha látok egy jóárú barométeres Q&Q-t, akkor lehet,h kitoldom, s nem a legolcsóbb órát keresem.

Ehhez ismernem kéne a Q&Q kollekciót, vagy 1 jó webáruházban körül kéne tudnom nézni. Enélkül nem fog menni.

Ezért kérdeztem rá #21148-ban. Olvass vissza.

DE kösz a választ, szeVasz

MOD:
(#21183) young78

Én is így gondoltam, de gondoltam ti tutira tudtok valami forrást mondani. Mertem feltételezni, h az egyik legnagyobb tömegmárka elérhető kishazánkban. Citizen leányvállalatként meg pláne.

(#21185) nostromo73

Hello!

Szerintem nincs gond Q&Q-val sem.
NEm egyszerűen vedd meg és le van tudva, nem figyeltél. Pont,h nem találok forrást Q&Q-ra, 1 pdf-et a teljes kollecióval (többet is letöltöttem már), 1 webáruházat, ahol ember tud válogatni, semmi.
Nézz csak utána. Több ezer modelljük van, jó ha 100-at fellelni itthon, abból is max 10% a digitális. Superior steel órákat nem is nagyon láttam, 2012-eset tutira nem. Trackmaster, weathermasternek se híre, se hamva. Szóval a kollekció töredékét lehet elérni itthon. pl.

[ Szerkesztve ]

(#21187) nostromo73 válasza young78 (#21183) üzenetére


nostromo73
tag

Szia

Ma voltam az óra szíját be álltatni WDL-be, udvariasak és szakszerűek voltak, így ez a része is rendbe van a dolgoknak, meg persze nem kevés dicséretet, elismerő pillantást kaptam a kollégáimtól az órára.

Még egy-szer kösz.

(#21188) seiko válasza nőci (#21168) üzenetére


seiko
senior tag

Ezért az óráért jelenleg 5, max. 15 ezret kapsz, ha találsz rá egyáltalán vevőt.
Külön a szerkezetet szinte lehetetlen eladni.
Biztosan tisztíttatni kell, ami 5-10 ezer Ft.

(#21189) seiko válasza darvak (#21178) üzenetére


seiko
senior tag

Hol mondtam, hogy gond adódna a QQ-val?
Egy közeli ismerősöm hatodik éve nyúzza az analóg kvarc QQ-ját, és tökéletesen elégedett vele, pedig már akartam venni neki valami normális karórát.

(#21190) nostromo73 válasza darvak (#21186) üzenetére


nostromo73
tag

Akkor nincs mese, kutakodni kell a külföldi oldalakon, hátha akad valami forrás.

(#21191) nostromo73 válasza Dzsana (#21170) üzenetére


nostromo73
tag

Szépek , Gratula :K

(#21192) WiZARD válasza Empsepo (#21184) üzenetére


WiZARD
addikt

én is jártam egy üzletben (WDL) és felpróbáltam a Seamasterem mellé egy Planet Oceant. Mobillal le akartam fényképezni, hogy lássam milyen egymás mellett a kettő, erre közölték, hogy nem lehet lefotózni az órákat, és nézegessem interneten :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#21193) csabulaxi válasza WiZARD (#21192) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Talán azért, hogy ne tud a "replika" Omegádat saját fotóval árulni a vaterán. :O :C

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#21194) young78 válasza darvak (#21186) üzenetére


young78
tag

Q&Q órát tudnék hozni neked, de max úgy hogy elmondod a preferenciáidat és az alapján kapsz egyet. Mivel ezek alapon olcsó órák a netes beszerzési kedvezmény jelentéktelen tehát a legjobb amit tehetsz ha elmész a nyugati aluljáróba (a westend és a pályaudvar között van egy bolt rengeteg órával), és választasz magadnak egyet.

(#21195) Misi1979


Misi1979
őstag

Vagy kimegy a józsefvárosi piacra, autentikusabb beszerzési lehetőséget el sem tudok ennél képzelni. Viccen kívül írom, rengeteg van belőlük ott.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21196) darvak válasza young78 (#21194) üzenetére


darvak
senior tag

Kösz!

Sajna Pest közelében sem vagyok, és 1 ideig még biztosan nem is leszek.

(#21197) #75945984


#75945984
törölt tag

Sziasztok!

Ma sem unatkoztam, inkább csináltam LEGO-ból egy óraforgatót. Szerintem nagyon jó lett és egész lassan is képes forgatni az áttételnek hála. Masszív nyomatékkal rendelkezik, így :DD 10 kilós KARÓRÁT :DD is képes elforgatni. Szerencsére még nem nőttem ki a legóból..... :)

[ Szerkesztve ]

(#21198) tupacamaru válasza #75945984 (#21197) üzenetére


tupacamaru
veterán

Képet! :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21199) Empsepo válasza Empsepo (#21184) üzenetére


Empsepo
senior tag

És van aki árulja... [link]

:B

(#21200) #75945984 válasza tupacamaru (#21198) üzenetére


#75945984
törölt tag

Itt csak ekkorában ment, de esetleg privibe vagy emailba eltudom nagyobba is küldeni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.