Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) fagyalllo válasza vadászcsiga (#106948) üzenetére


fagyalllo
őstag

[link]

Ez kb. olyan megtévesztő elnevezés, mint a karcálló zafírüveg, vagy a koffeinmentes kávé.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106952) Dzsana válasza Misi1979 (#106947) üzenetére


Dzsana
senior tag

Persze, az is rozsdásodhat, de ez akkor sem acél.
Voltak acél szovjet órák, olyanok is, amelyekről még a bajuszkapcsolós oldalon is kételkednek, pedig léteznek, de nem chronoban.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#106953) csabulaxi válasza vadászcsiga (#106948) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Tud rozsdásodni.
Mi is használunk többféle inox csavart.
Pl
"Rozsdamentes (inox) és saválló csavarok (A2, A4)

A rozsdamentes csavarok alapanyaga egy minimum 10,5% krómot és maximum 1,2 % szenet tartalmazó acélötvözet. Több mint 200 féle minőségben létezik. Ötvözött acélnak nevezzük mindazokat az acélokat, amelyek a karbonon kívül más ötvözőelemeket is tartalmaznak (pl. króm, szilícium, mangán, nikkel stb.). Az ötvözés célja az acél alapvető tulajdonságainak megváltoztatása szilárdság, kopásállóság, korrózióállóság.

A rozsdamentes csavar nevével ellentétben képes a rozsdásodásra és a foltosodásra különösen alacsony oxigéntartalmú, magas sótartalmú vagy nem szellőző körülmények között.

A rozsdamentes acélok négy fő csoportja:

Ausztenites acél
Ferrites acél
Martenzites acél
Ausztenites-ferrites acél (duplex)

A rozsdamentes csavarok fő alapanyaga az ausztenites acél. Széles körben elterjedt, a legnagyobb korrózióálló képességgel rendelkezik, jól alakítható, szívós, nem mágnesezhető, jól hegeszthető. Főleg háztartási eszközök, tartályok, csövek, edényekhez használt csavarok alapanyagául szolgál.

A ferrites rozsdamentes acél tulajdonságai nagyban hasonlítanak a lágy acél tulajdonságaihoz, de a magasabb krómtartalma miatt jóval jobb a korrózióállósága.

Alkalmazzák: vegyipari, légtechnikai, építészeti csavarokhoz.

A martenzites rozsdamentes acél 11-13% krómot tartalmaz. Mérsékelt a korrózióállósága. Alkalmazzák ecetsavas, olajsavas, nitrátok és lúgok környezetében alkalmazott csavarokhoz.

Az ausztenites-ferrites acél (duplex) korrózióálló acélnak ferrites és ausztenites rács szerkezete van. Kiemelkedően alkalmas nyomás alatti berendezések és eróziós környezetben működő gépek alkatrészeinek, csavarjainak anyagául. Alkalmazzák petrokémia, papír-, cellulóz-, hajóépítő ipar kötőelemeinél.

A csavar korrózióállóságának alapja a felületén képződő passzív réteg, melynek stabilitása a krómtartalom növelésével (és molibdén hozzáadásával) jelentősen fokozható. A passzivitást a csavar felületén keletkező vékony fémoxid-hidrát réteg biztosítja, amelyben az alapanyaghoz képest feldúsul a króm. A képződött réteg hosszú ideig képes egyensúlyt fenntartani a környezetével, ezáltal más közeg számára nem vagy csak nehezen átjárható. Az egyensúlyi állapot elérésével a csavar korrózió elhanyagolhatóan kismértékű lesz. Ha megfelelő vastagságú passzív réteg nem tud kialakulni, vagy a képződött réteg valahol átszakad, esetleg teljesen megsemmisül, fennáll a csavar korróziójának veszélye.

A csavar korrózióállósága annál biztosabb minél homogénebb eloszlású az acélban a króm és molibdén molekulák eloszlása, azaz sehol nem alakul ki krómban és molibdénben szegény, nemfémes fázis.

A korróziók fajtái:

kristályközi korrózió
lyuk korrózió
rés korrózió
feszültség korrózió
kifáradási korrózió
érintkezési korrózió

A rozsdamentes csavarok (A2) főleg a fürdőszobákban, élelmiszeripar, kórházakban, autóiparban, kerti szerszámoknál, sörfőző berendezéseknél alkalmazzák. Az A2-es csavarok alapanyaga 8-13% nikkelt és 17-20% krómot tartalmaznak.

A saválló (A4) csavarok 10-14% nikkelt, 16-18,5% krómot és 2-3% molibdént tartalmaznak. Alkalmazási területei textilipar, vegyipar, tengeri körülmények, borkádak, csatornázás, szivattyútelepek.

A korrózióálló csavar jelöléseinek értelmezése:

A2-70 jelentése:
ausztenites rozsdamentes kötőelem
700 N/mm szakítószilárdság

A4-80 jelentése:
ausztenites saválló kötőelem
800 N/mm szakítószilárdság"

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#106954) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ok meggyőztétek, ennek ellenére az air force-nal azoknak hittem akik ezzel foglalkoznak evtizedek óta.

(#106955) Dzsana válasza vadászcsiga (#106954) üzenetére


Dzsana
senior tag

Továbbra is hihetsz nekünk, mert nincs belőle acél tokos! :K
Mellesleg a szovjet, ha acél tokba tette az órát, az bizony nem felejtette el ráírni, mert ritka volt. Vagy angolul, vagy oroszul, de bizony mélyen belevéste a hátlapba, hogy az acél. Nem tud senki olyan acél tokos szovjet órát mutatni, amire ne írták volna rá. Amire nincs ráírva, az nem is acél, chronograph órában meg egyáltalán nem gyártottak acél tokost.

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#106956) JDMKid válasza vadászcsiga (#106948) üzenetére


JDMKid
tag

Megerősítem, az alacsony ötvözőtartalmú korr. acélok simán rozsdásodnak. Még különösebben korrozív környezet sem kell hozzá. Feszültségkorrózió is könnyedén létrejöhet rajtuk adott esetben.

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#106957) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nagy érdeklődéssel olvasom a korrózióálló acélokra vonatkozó információkat, minthogy a rozsdamentes acél lemez termékek legnagyobb hazai disztribútoránál dolgozom, de eddig többnyire stimmeltek a leírt/linkelt dolgok. :)
Kis keresztkérdés haladóknak: milyen anyagminőséget használnak az óratok(és/vagy szíj) gyártásnál, és miért pont azt? ;) Nem AISI kódot, hanem EN szabvány szerinti anyagjelölést kérek(de ha régi MSZ szerintit is kapok, bontok egy sört)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#106958) Dzsana válasza BlacKSouL (#106957) üzenetére


Dzsana
senior tag

X2CrNiMo 17-12-2
Ez már egy alkoholmentes sör! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#106959) JDMKid válasza BlacKSouL (#106957) üzenetére


JDMKid
tag

1.4404? és azért mert antiallergén, és jól megmunkálható, polírozható? :U

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#106960) Deskdiver válasza BlacKSouL (#106957) üzenetére


Deskdiver
senior tag

EN 1.4436 Korrózióálló kepéssége miatt?

[ Szerkesztve ]

(#106961) szundybence válasza redzsi (#106950) üzenetére


szundybence
aktív tag

Húúúúúú, ez nagyon ott van a megszerzendők között! Magyar forgalmazó?

(#106962) vadászcsiga válasza szundybence (#106961) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Melyen nyulj a zsebedbe, ez grand seiko

(#106963) 5-ös kezelő válasza BlacKSouL (#106957) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

316L ? Antiallergén a nikkel kötött volta miatt, és magas a korrózióállósága.

(#106964) redzsi válasza szundybence (#106961) üzenetére


redzsi
senior tag

Sajnos ez valóban olyan drága amilyen szép.

No még egy GS:

SBGM021

(#106965) Deskdiver válasza vadászcsiga (#106962) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Jó mélyen. $5500 :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#106966) Real_Necro válasza vadászcsiga (#106962) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mennyit kóstálhat egy ilyen példány? Szerk.: no ez gyorsan meg is válaszolódott. :R :C

Egyébként annyira megkedveltem már én is a Seikomat: :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#106967) fagyalllo válasza Real_Necro (#106966) üzenetére


fagyalllo
őstag

Németországban már hivatalosan forgalmazzák és árak is vannak a honlapon: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106968) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nekem most ez tetszik : SNK375
Találtam egy gumitömítést, ami át van fúrva, vmi csaphoz tartozott anno. Pompásan lehet vele húzni Rodinát. Nélküle eléggé megviseli a bőrt a hüvelyk- és mutatóujjon. És jobb, mint a töltőceruza.
Bőr óraszíjazok a meleg ellenére /Harry kft/, és tényleg szaga van. Bőrszaga, de inkább illata - kellemes számomra.

(#106969) fagyalllo válasza 5-ös kezelő (#106968) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezzel nem lenne ilyesmi gondod :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106970) Ereshkigal válasza 5-ös kezelő (#106968) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hm, fura, nekem semmi gondom a Rodina koronájával. :B

(#106971) 5-ös kezelő válasza Ereshkigal (#106970) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Mert te hordod, nem kell felhúznod :D . Én meg csak járatom letéve - ünneplő óra lesz valszeg.
Jut eszembe a japán automatáimról. Ha összeszednek pár mp késést, kompenzálni tudom úgy, h kézről levéve intenzív ingamozdulatokkal felhúzom teljesen - láss csodát, máris előrébb van néhány másodperccel. Nem kell mutatót állítani, koronazárat kicsavarni. Biztos csak nekem új ez a felfedezés, de azért megosztottam.

[ Szerkesztve ]

(#106972) entropy


entropy
tag

Ha valakit érdekel esetleg egy Tissot Le locle, az jelentkezzen privátban :)

(#106973) 5-ös kezelő válasza entropy (#106972) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szép ez a Tissot, elegáns viselet jó szerkezettel.

(#106974) Sungoo válasza Misi1979 (#106939) üzenetére


Sungoo
addikt

;]

(#106975) bence0929


bence0929
tag

Sziasztok.

Akinek van ezek közül a Hirsch csattok közül [link]írhatna róla pár sort, kényelmes vagy sem, elég erősen zár? Jah és aki tudja, hogy kb. Milyen vastag szíjat bírnak befogadni? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#106976) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

üdv.

egy gyors kérdés.. Tissot Seastar1000 Powermatic jo àron van 120.000 - ért? Vadonatuj, origin csomagolàs.
THX :R

(#106977) bence0929 válasza Gempas 70 (#106976) üzenetére


bence0929
tag

Jah. Nagyon, csak legyen eredeti, hibátlan és ne zavarjon a powermatic mp mutató mozgása. Ha ezek stimmelnek hajrá. :C

(#106978) szundybence válasza vadászcsiga (#106962) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ha tetszik, akkor nem számít az ára (egy bizonyos határig).

(#106979) WiZARD válasza bence0929 (#106977) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondhatnánk azt is hogy 36 000 vph-hoz képest a 28800 milyen darabos. Vagy a SD-hoz képest a 36 000 milyen zavaróan darabos...
Volt 21600as órám, és semmi panaszom nem volt a mp mutató mozgására, nem kell ezt ennyire emlegetni szerintem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#106980) Ereshkigal válasza 5-ös kezelő (#106971) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Általában két-három napig van rajtam egy óra, de reggelente mindig rá szoktam húzni az automatákra is; már ha lehet. Szóval biztos virsliujjaid vannak. :P

(#106981) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nahát, örülök hogy vannak jó válaszok.
A 4404-nek a legfontosabb tulajdonsága a savakkal szembeni nagyobb ellenállósága. Az izzadság pedig a többi acélt hasonlóképp kikezdhetné, mint ahogy az alut és a titánt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#106982) icm


icm
tag

Seiya-San most posztolt egy képet facebook-on.
Az alábbi felirattal:
"SBBN013, SBDX011 (1000m diver) were subjected to diving test.They performed perfectly down to a depth of 3,000m by Kaiko7000II
SBBN013
3284m second hand was stopped
5933m Crystal was broken
SBDX011
4299m second hand was stopped
4804m Crystal was broken"

Nem láttam semmiféle hivatalos bizonylatolását, stb. Elsőre elég meggyőző, jó lenne azért bármi írott, dokumentált részt látni. Nem gondolom, hogy sumákolás lenne. Azt sem gondolom, hogy pl egy Rolex Submariner egyből a 31 bar elérésekor gajra menne.. Minden esetre azért nem kevés tartalék volt az órákban.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#106983) bence0929 válasza WiZARD (#106979) üzenetére


bence0929
tag

Elnézést. Nekem is van 21600as és szeretem :D + a következő 28800as és mégis elég darabos. Nem azt írtam neki, hogy rossz vagy baj, csak gondoltam, ha az árral nincs képbe, talán ezzel sem, mert én pl. ezért futottam pár felesleges kört. Szóval csak említettem, mert egy ilyen jött szóba, nem minősítettem. Emiatt nem is kéne magyarázkodnom, de gondoltam, hogy valakinek szúrja majd a szemét :) a baj, hogy írásban könnyen félreérthető az ember.

[ Szerkesztve ]

(#106984) icm válasza WiZARD (#106979) üzenetére


icm
tag

És akkor a 18.000 bph milyen darabos a 21600-hoz képest :DDD

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#106985) csabulaxi válasza fagyalllo (#106967) üzenetére


csabulaxi
senior tag

mindenidők nr1 seiko

[link]
[link]

2
[link]

3
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#106986) Gempas 70 válasza bence0929 (#106977) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Hogy érted a mp mutatò mozgását? Amúgy egy luxus áruház vitrinjében csücsül 50 % OS akcióban

(#106987) csabulaxi válasza bence0929 (#106975) üzenetére


csabulaxi
senior tag

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#106988) fagyalllo válasza icm (#106982) üzenetére


fagyalllo
őstag

A seikós ember is valószínűleg erről a tesztről beszél: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106989) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#106980) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Melos újjá van szerintem, nekem is gondom van az eterna pici koronajaval de én is megoldottam esszel.

(#106990) bence0929 válasza csabulaxi (#106987) üzenetére


bence0929
tag

Köszi.

Igen emlékszem. Én a zsanérzárat venném gombok nélkül, nem nézted azt amikor vetted a pillangót?

Gempas 70:ment privát

[ Szerkesztve ]

(#106991) icm válasza fagyalllo (#106988) üzenetére


icm
tag

6. percnél haláli :C :DDD :DD :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#106992) Real_Necro válasza fagyalllo (#106988) üzenetére


Real_Necro
veterán

Rábukkantam a linken keresztül egy szerintem zseniális videóra: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#106993) Nyufiful


Nyufiful
csendes tag

Sziasztok,

Eddig csak olvasgattam a fórumot, most viszont óravásárlás előtt állok, tanácsotokat szeretném kérni. Omega Seamaster 120M Quartz-on gondolkodom, gyönyörű, új állapotút találtam 200.000 Ft-ért, ami egyben az órára szánt maximum keret is egyben. Nektek mi a véleményetek róla, jó vétel lenne? :R

(#106994) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

(#106995) Misi1979 válasza Nyufiful (#106993) üzenetére


Misi1979
őstag

Sejtem, melyikre gondolsz, az én véleményem az, hogy drága annyiért - 36mm-es modell, fémszíjjal elég kicsinek tud hatni a csuklón, pláne, hogy az kvázi egy búváróra (light).

Ahhoz képest pláne drága, hogy 300 felett ki lehet fogni újabb, 41-es Seamastert (quartzban), de nem sokkal többért már automatában is.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#106996) Dzsana válasza phranxinatra (#106994) üzenetére


Dzsana
senior tag

:Y
Eddig az IWC Portuguese volt a bakancslistás, de most ez kezdi kitúrni a helyéről!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#106997) Misi1979 válasza Dzsana (#106996) üzenetére


Misi1979
őstag

Félve kérdem, hogy miből lehet a számlap..:O nekem is brutálisan bejön.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#106998) Dzsana válasza Misi1979 (#106997) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gondolom ez is réz lap. Csak nem ezüst. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#106999) fagyalllo válasza Dzsana (#106998) üzenetére


fagyalllo
őstag

Valószínűleg az, nemesfém nemigen férne bele az árba: [link] :)

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107000) Misi1979 válasza fagyalllo (#106999) üzenetére


Misi1979
őstag

Uhh, én platinára tippeltem.

Vagy valami nemrozsdásodó-vízkövesedő marsmeteoritból kifaragott számlapra, lásd Omega Soyuz

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.