Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107151) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Apropó. Tudunk itt valakiről akinek van klasszik vintage Rolex 1680-as subja?

(#107152) g0n21 válasza phranxinatra (#107141) üzenetére


g0n21
senior tag

Kell.
Első gyerekem születése alkalmából meg fogom ajándékozni magam egy Subbal.
Fura, a gyerek még nincs tervben :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107153) Mercutio_ válasza vadászcsiga (#107143) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amúgy jópofa, kár, hogy Fossil.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107154) Robi1985 válasza Macyke82 (#107124) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Jól passzol színben. :K
De az hogy lehet, hogy a felső tokfüleknél túl keskenynek tűnik a szíj? A rugós fül 2 vége is kilátszik, alul pedig nem.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107155) t_a_m_a_s válasza chris-v (#107073) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Én is egy hasonló kategóriást rendeltem a parancsnokimra, a legnagyobb meglepetésemre két hét alatt itt is volt.

Egyébként akartam kérdezni, hogy miért jó ez a NATO szíj? Mi a funkciója, lényege ennek a második "ágnak" ?

Holnap majd jól beletépünk...

(#107156) phranxinatra válasza t_a_m_a_s (#107155) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ha leszakad az egyik fülnél, akkor sem veszted el.

(#107157) phranxinatra válasza g0n21 (#107152) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hát nem tudom, sem a Subban, sem a gyerekben nem vagyok per pillanat túl biztos.

(#107158) BAti77


BAti77
aktív tag

Gratulálok minden tulajdonosnak a napokban szerzett új órákhoz! :C
És jó éjt mindenkinek! :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#107159) t_a_m_a_s válasza phranxinatra (#107156) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi!

Holnap majd jól beletépünk...

(#107160) WiZARD válasza phranxinatra (#107156) üzenetére


WiZARD
addikt

Na de ahhoz nem kéne a "másik ág"

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107161) izmike válasza vadászcsiga (#107125) üzenetére


izmike
tag

Ezt honnan sikerült? Égen földön nem találtam eladót... :)
Jah már látom. Ha esetleg eladósorba kerül bejelentkeznék! :D

[ Szerkesztve ]

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#107162) phranxinatra válasza WiZARD (#107160) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Lehet, hogy rosszul értelmeztem az ágat?

(#107163) fagyalllo válasza BAti77 (#107158) üzenetére


fagyalllo
őstag

Amindenit, M1ó Művek újabb remeke, ha jól látom? :)
Jöhet ám a werkről is fotó!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107164) 5-ös kezelő válasza DR01DMAN (#107107) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szívesen, én még nem jutottam el, de talán ma. Ami van, az már 15-20 éves lehet /Meister-Anker/. Csigával ne foglalkozz, nem olvas elég figyelmesen :D , különben nem csipkelődne. Neki nincs rá szüksége, nem érdekli az órája pontossága. Ablak közelébe rakd, ha jó vételt szeretnél - vasbeton árnyékol. Ennyiért jó vétel sztem.

(#107165) BAti77 válasza fagyalllo (#107163) üzenetére


BAti77
aktív tag

:K

...hamarosan... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#107166) Dzsana válasza fagyalllo (#107163) üzenetére


Dzsana
senior tag

Közös cooproductione. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#107167) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#107155) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csecse :C
Nekem küldtek 3 kék, 3 kék-fehér helyett 1 kéket és 5 kék-fehéret :Y

Bati77 :Y "oszteztígyhogy?" :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107168) Macyke82 válasza Robi1985 (#107154) üzenetére


Macyke82
tag

Sajnos jól látod, a felső rész rövidebb, de nagy csodát nem is vártam egy 10 EUR-os szíjtól.
Az összhatás viszont élőben nagyon kellemes, így összességében együtt lehet élni ezzel a hibával.

(#107169) bence0929 válasza g0n21 (#107102) üzenetére


bence0929
tag

Grat :C kell egy? De inkább kettő :DD

vadászcsiga:grat a régi újhoz :D

Macyke82:jó a szín és ez melegben is bírja :C

fagyallo:na így már nagyon adja a werk, durva kis tömzsi, de nagyon jól néz ki :C

t_a_m_a_s: színharmónia, ennyi az egész, egy szó és mégis milyen nehéz jól összehozni, itt sikerült :C

[ Szerkesztve ]

(#107170) fagyalllo válasza BAti77 (#107165) üzenetére


fagyalllo
őstag

Te is még csak beetető fotót kaptál és várod a postást? :)

Dzsana: számlap, vagy werk?

Wg5113, bence0929: Köszi! Egyszer már majdnem elváltam tőle, de aztán jött az átépítés, az új szíjjal pedig sokat komolyodott. A zömök tokhoz képest széles, 20mm-es fültávolság nagyon jót tesz neki.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107171) evo87 válasza chris-v (#107137) üzenetére


evo87
őstag

Ez a Gulf színű NATO szíj már önmagában megér egy misét. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#107172) KunEmber


KunEmber
senior tag

Casio MDV-106-ot honnan lehetne beszerezni? (a kék érdekel) Vagy már nem is gyártják?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#107173) evo87 válasza evo87 (#107171) üzenetére


evo87
őstag

Sőt, mivel nagyon kedvelem a motorsportra utaló megoldásokat, ezért a Ducati vagy a Martini Racing színeit viselő Natók is abszolút tetszenek.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#107174) DR01DMAN válasza 5-ös kezelő (#107164) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Elég pofás kis cucc. Az elem berakása után póbált szinkronizálni, de nem sikerült neki, valószínű a betony leárnyékolt. Most közel tettem az ablakhoz ahogy mondtad, remélem ez megoldja a gondot. Nem tudom milyen időközönként szinkronizálhat a leirásában nem találtam semmit erről, tegnap figyelgettem gépezés közben, de nem sikerült elcsípnem a pillanatot.

(#107109) vadászcsiga
Valóban nem karóra, de időmérő, úgy gondoltam befér még a forumra. :P

(#107175) chris-v válasza t_a_m_a_s (#107155) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez az occsó szíj is itt volt 2 hét alatt. :)

Mercutio_:
Nem olyan rossz ez a Fossil egyébként. Bár lehet sokat emel a fényén, hogy elég körülményesen tudtam csak beszerezni. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#107176) vadászcsiga válasza izmike (#107161) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Haver vette tavaly az olx-en nem sokkal utánam, most meg eladta.
Te vagy a harmadik aki bejelentkezett rá de egyelőre nem eladó.

(#107177) vadászcsiga válasza 5-ös kezelő (#107164) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogyne érdekelne de az én órámnak nincs szüksége ilyenre, 1mp-en belül van az eltérés, nincs szükség karkorzesre :P :D

Egyébként kb.8 éve kelek ilyen órára, még anno aldiban vettem az elsot azóta a harmadikat gyűröm

[ Szerkesztve ]

(#107178) t.mate.t válasza KunEmber (#107172) üzenetére


t.mate.t
csendes tag

Amazonon keresd.

(#107179) KunEmber válasza t.mate.t (#107178) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem enged Mo-ra rendelni amit néztem. Elrontottam, vagy van valami trükk?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#107180) bence0929


bence0929
tag

[link]
Megtetszett ez a háromszög varràs, legyen egy kis izgalom, lássuk ki tud többet linkelni belőle más verziókbanmás màs gyártótól. Hajrá, persze én nem játszom, így mennyivel kényelmesebb :DD

(#107181) attisx válasza t_a_m_a_s (#107155) üzenetére


attisx
addikt

A második ág feladata (szerintem), hogy rögzítse az órát, ne engedje ide-oda csúszkálni a szíjon.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#107182) icm válasza BAti77 (#107158) üzenetére


icm
tag

Mit kell erről tudni? :) jól tippelem, hogy összelegózott? Originál Unitas szerkezetes, egyedi számlapos (nem tudok másra gondolni az EOD miatt így hirtelen, avagy tanulatlanságomból adódóan), a tok az Pam vagy copy?
Marha jó a lume egyébként, erről jöhet infó, hogy milyen mutatók lettek felhasználva mert van egy projekt az eszemben, habár az pont egy asia unitas, pam copy tok-ra épül, idővel max unitas szerkezet az amivel maximálom az egészet.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#107183) alphaville válasza g0n21 (#107152) üzenetére


alphaville
aktív tag

Fordíts a nèzeten!
Az első Subod megszületèsère ajándèkozd meg magad egy gyermekkel. :D

(#107184) condy válasza alphaville (#107183) üzenetére


condy
senior tag

Amikor az én fiaim születtek, még a közelében sem jártam az óráknak.
Így én utólagosan ajándékozgatom... ...magamat. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107185) alphaville válasza condy (#107184) üzenetére


alphaville
aktív tag

:DD :D :DD

(#107186) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

FossilAM4532 órája van a páromnak és az a bronzszínű réteg kezd lekopni. Nem lett hozzávágva semmihez. Csak úgy állásában. Mit gondoltok a Fossil garija kiterjed erre is?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#107187) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mi kerül ezen 2k dodóba???

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107188) 5-ös kezelő válasza vadászcsiga (#107177) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem karkörzés! Ingamozgás. :D Amúgy te győztél, nekem oda kell figyelnem az óráimra, h jó értéket hozzanak. Ezért tartom a konyhaablakban a funckweckert; állandóan ellenőrzöm a karóráim. Beteges. :))

(#107189) chris-v válasza Mercutio_ (#107187) üzenetére


chris-v
senior tag

A sok mutató :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#107190) Denyiro


Denyiro
tag

Orient illetve Seiko vonalon mozgok egy ideje mivel eléggé megfogott az Orient Ray, Seiko skx007 és a Monster sem hagy hidegen abból is a fekete hátlapos. Mivel hosszú távra tervezem az óra beszerzését ezért érdekelne mennyire tartósak, mennyire szervizigényes, költséges a fenntartásuk és hol, honnan lehetne beszerezni biztos forrásból. Napi szinten hordanám ezért fontos lenne, hogy ellenálló legyen, jól bírja az ütődést, ne karcolódjon, jól olvasható legyen a számlap.

Denyiro

(#107191) #17803776


#17803776
törölt tag

Helló mindenki.
Le szeretném írni a nyomáspróba menetét Budapesten röviden. :)
Lehel téri Timecenter: Elmentem a boltba mondtam, hogy nyomáspróbát szeretnék az órámon a fiatal hölgy mondja, hogy 1500 Ft mondom ok. Odaadja az órát a Mesternek aki csak annyit kérdez, hogy volt-e már kinyitva mondom nem tudom mert nemrég vettem használtan. Megnézi nagyítóval, hogy mi van a számlapra írva (1000ft/300M) és beteszi a gépbe. Pár perc és kész, a gép kiadta a bizonylatot mondja a hölgy, hogy vízálló lehet benne úszni fürdeni de búvárkodni nem. Na itt lett gyanús a dolog mondom ez búvár óra meddig lett próbálva? Azt mondja a hölgy 3 bar mondom 30-ig kellett volna erre a Mester bunkón odaszólva mondja, hogy "Nézze már meg mennyi van ráírva." mondom 300 m az nem annyi elveszi megnézi és mondja ja én az ft-t néztem. Nem vagyok az a vitatkozós fajta meg lehet, hogy nekem kellett volna mondanom, hogy meddig nézze meg ezért szépen kifizettem megkaptam a bizonylatot és a számlát és eljöttem. Ezek szerint 3 bar-ig lehet úszni és fürdeni az órába. Azért én mégis szeretném megtudni, hogy mi is van az órával. Irány Hantos mester ott gyorsan lezavartuk a dolgokat azt mondta, hogy nincs most ideje megnézni menjek majd vissza 2-3 óra múlva, nem mentem. Nem voltam messze az Astoriától ezért elmentem ott az óráshoz az Astória Plázába mert azt írták, hogy ott is csinálnak ilyet. Odaértem és megkérdeztem, hogy 30 bar-ig :) tudnak-e mérni azt mondta a hölgy, hogy csak 10-ig mondom ok azzal már be merek menni a vízbe. Megnézték vízálló 100 m-ig. 1000 Ft volt bizonylatot nem adtak csak a számlát. Tanulság:
1: Mindig meg kell mondani, hogy meddig mérjenek.
2: Nem ingyen a nyomáspróba :) Hantosról nem tudok nyilatkozni mert addig nem jutottunk el.

(#107192) #76385920 válasza chris-v (#107137) üzenetére


#76385920
törölt tag

Inkább ezek...
:)

Tag Heuer

Tudor

(#107193) WiZARD válasza #17803776 (#107191) üzenetére


WiZARD
addikt

Seiko szervizben búvárórát 5 barig nyomáspróbázták, javítás kapcsán....

WDL-ben ingyen volt nyomáspróba, de ott nem kaptam bizonylatot, nem is kérdeztem, hogy meddig próbálták.

Setcomp-nál szintén ingyen volt nyomáspróba, bár ott se kaptam bizonylatot, ott se kérdeztem, hogy meddig nézték. (Vicces volt, LLD-t nyomáspróbáztattam, fiatal srácnak odaadom, nézi nagyítóval, forgatja, kocogtatja az üveget. Mondom zafír, Erre: akkor jó, mert ő plexinek nézte, és nem értette mit várok egy régi plexis órától)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107194) g0n21 válasza #17803776 (#107191) üzenetére


g0n21
senior tag

Lehel téren én is voltam, miután megbontottam pontosítás céljából az skx-et párszor, és sikerült beállítani.
Először majdnem elküldtek, mondván a Seiko-t vigyem a Seiko szervizbe. Aztán mondtam, hogy itt a fórumon javasolták, konkrétan a fia.
2000-et fizettem, 3 bar-ért, és azt kaptam mellé, hogy nagyobb nyomással nem mérnek, mert a ráírt érték csak újkorában érvényes az órára (vagy mert a gép ennyit tud). Ha csak egy nem is igazán látható karc van rajta, akkor az üveg berepedhet...
Nem vitatkoztam, fizettem, leléptem.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107195) csabulaxi válasza Mercutio_ (#107187) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Az, hogy örökre a tied, használtan, másodkézből lehetetlen eladni.
Ott a leírásban.
"Second Hand Stop function"

Azt nem tudom, hogy azért ki lehet -e kapcsolni ezt a funkciót.

:DDD

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#107196) fagyalllo válasza csabulaxi (#107195) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ettől lefagyott a topik :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107197) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

A kis herceg - Az IWC limitált modellje

"A hét csillag egy-egy, a kis Herceg által meglátogatott bolygó, melyek a hét folyamán naponta felgyulladnak."

Ezt hogy kell érteni?
vVn benne kis LED lámpa? Csaknem kvárc óra?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#107198) Misi1979 válasza csabulaxi (#107197) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem hiszem, hanem inkább tárcsa van alattuk és szürkéről sárgára vált a csillagok színe.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#107199) Mercutio_ válasza fagyalllo (#107196) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az egész Ph :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107200) phranxinatra válasza csabulaxi (#107195) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.