Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107901) TheZukker válasza (#107883) üzenetére


TheZukker
tag

A meggyőződésem látatlanba is ez volt. :) De mégis, akkor miért mindenki Opinel és egyéb külföldi márkák iránt érdeklődik. És itt most a hagyományos értelembe vett bicskákra gondolok. A márka? Vagy a magyar már túl balkáni lenne? ;]

(#107902) válasza TheZukker (#107901) üzenetére



senior tag

Mert egy Opinel egyszerű mit a faék és 2-3000 Ft. (egyébként ennyit bőven megérnek. Nekem is van egy fél marékkal :) )

(#107903) KelemenUhr válasza pajav8 (#107811) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Egyik legszebb ruszki az elérhetőek közül, gratula! :K

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107904) 5-ös kezelő válasza veloke (#107791) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az én 6497-es klónom 58 órát megy, a 42 kevésnek tűnik. Enyhe sietése van /10 s naponta/, ha csak kétnaponta húzom fel teljesen, pont visszakési magát a végére. - Szabályoztasd be alkalomadtán, de az is lehet, h gyártásnál nem ügyeltek a kenőanyagra v mittudomén. Ha belepiszkálsz, csak óvatosan - tizedmilliméternél többet ne állíts a kulcson elsőre sztem.

Robi1985 : Neked is lesz előbb-utóbb, én is nulláról indultam fiatalon. Becsületes munkából nem lehet meggazdagodni, de a nélkülözést meg lehet úszni, és félre is lehet tenni / annak aki nem szórja el órákra meg zseblámpákra :D /.

[ Szerkesztve ]

(#107905) Lavie válasza trassher (#107899) üzenetére


Lavie
tag

Igen, bőven elég. A funkcionalitása ami vonzóvá teszi. Én sem használom ki a 20-30 bart, de boldogít a tudat, hogy az órám tudja, így biztonságban van a szerkezet. :-)

(#107906) jeneyakos


jeneyakos
csendes tag

Speedmaster Auto és Liberty házassága :).

http://themogulmedia.com/misc/liberty1.jpg
http://themogulmedia.com/misc/liberty2.jpg
http://themogulmedia.com/misc/liberty3.jpg
http://themogulmedia.com/misc/liberty4.jpg

[ Szerkesztve ]

(#107907) Robi1985 válasza 5-ös kezelő (#107904) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Hát úgy legyen.. Csak az a baj, már nem vagyok fiatal.. :O :D És inkább mínuszból indulok, mint nulláról.
Na igen.. állítólag vannak olyan elvetemültek, akik a spórolt pénzt órára költik.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107908) vadászcsiga válasza Robi1985 (#107907) üzenetére


vadászcsiga
félisten

30 évesen nem vagy fiatal?

ha '85-ben születtél

[ Szerkesztve ]

(#107909) Takuun


Takuun
aktív tag

Mai (elnézést a minőségért, sok a meló, csak gyorsban lekaptam):

[ Szerkesztve ]

(#107910) icm válasza Takuun (#107909) üzenetére


icm
tag

jól néz ki az a stein, de kapcsold ki a dátumbélyegzőt, olyan retro :D mint amikor a digitális gépek bejöttek és ezt a nagy funkciót mindenki bekapcsolta, mert milyen jó :D látjuk, hogy 16.-a és 10:10 perc :D

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#107911) Takuun válasza icm (#107910) üzenetére


Takuun
aktív tag

Bocsi, de ilyen telefonom van (ezért olyan "RETRO") :DDD

(#107912) KelemenUhr válasza Takuun (#107911) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ha nem az a műanyagvillás töltőcsatlakozó van rajta de legalábbis nem lesz használhatatlanul érintkezési hibás, szerintem még most is ilyet használnék. :C

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107913) g0n21 válasza Takuun (#107911) üzenetére


g0n21
senior tag

Nekem van egy ilyen a polcon, bronz színű, elméletileg eprom hibás.
Fagyalllo, vállalod az életre keltését?

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107914) fagyalllo válasza g0n21 (#107913) üzenetére


fagyalllo
őstag

Gyakorlatilag jó helyen van az ott :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107915) vadászcsiga válasza Takuun (#107909) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dátum alapján siet. Mennyi az eltérése? Enyém is fixen sietett akármit csináltam

(#107916) Takuun válasza vadászcsiga (#107915) üzenetére


Takuun
aktív tag

Enyém erőszakkal siet (+10-12 sec-et előrébb állítottam) :) Mert amúgy 1 hete hordom és fixem napi -3 sec-et hoz, ha fejen állok, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#107917) #57919488 válasza Takuun (#107911) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ezek voltak meg a regi szep idok. Nem a mai hulladek szutyok tapifonok :W :((

(#107918) vadászcsiga válasza Takuun (#107916) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lehet rosszul számolok de nem jön ki. Vagy hibás a datumplecsni mert nem jön ki.

(#107919) Takuun válasza #57919488 (#107917) üzenetére


Takuun
aktív tag

Azzal, hogy te is ilyen "mai hulladek szutyok tapifon"-t veszel támogatod ezt az irányt. :(
Sok szép és jó állapotban lévő régi telefon van a piacon, melyek használhatóak, csak már NEM MENŐ :((
SonyEricsson K810-em volt 2007-2014-ig, de akkor kettétört és hosszúra nyúlt este után. A mostani K800-at 5 eFt-ért vettem egy kisnyugdíjastól, full dobozosan, karc és kopás mentesen extra tartozékokkal. Mintha akkor hozták volna ki a boltból. És tökéletesen megfelel arra amire egy telefon kell. Jó, fészbúkozni ezen nem fogsz (én speciel amúgy sem használom pedig "fiatal vagyok" :) ). Munkámból kifolyólag meg egész nap gép előtt ülök. Hazafelé és otthon már nem vagyok kíváncsi a pixelekre.

vadászcsiga: 2015 - június - 16 (15-06-16) Vagy én nem értem mit akarsz mondani :F

[ Szerkesztve ]

(#107920) dave118 válasza Takuun (#107919) üzenetére


dave118
senior tag

Sose értettem az új, forradalmi stb dolgok, technológiák ellen küzdő-kardozó megnyilvánulásokat. Sok ismerősöm nincs facén sem mert az "ördögtől való". Jesszus, mindent lehet használni csak ésszel. Tök jó a retro telefonok használata, el lehet is velük lenni sőt! Nekem van egy kinyitható Motorola RazorX, eddigi telefonjaim közül máig a legszebb, kár hogy a bill tönkrement. De nem menőségből használ az ember "szutyok tapifont". Lázadni menő az új dolgok ellen ... csak felesleges. Ez is mondjuk csak az én véleményem .. ami már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#107921) chris-v válasza dave118 (#107920) üzenetére


chris-v
senior tag

Egyetértek, mindent lehet használni, csak ésszel! Nem kell belebújni a telefonba és valamit lapozgatni 2 percenként. Angliába az ilyen embereket, akik társaságban vagy szórakozóhelyen a telefonjukat nyomkodják "blue face"-eknek hívják. :)
És ha már retro telefon... :D

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#107922) KelemenUhr válasza dave118 (#107920) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

21 éves vagyok, de én sem szeretem az érintőképernyőt, egyszerűen kellemetlen használni - szerintem. És ez nem lázadás, egyszerűen jobban szeretem, ha meg is nyomok valamit, ha megnyomok valamit. :D Nokia E72-t használok, mindent lehet vele, akár fészbukkozni is. Jó, sörivós alkalmazás nincs, ezt a kompromisszumot meg kellett kötnöm. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107923) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sportosan...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#107924) t_a_m_a_s válasza dave118 (#107920) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezt már sok helyen leírtam, nem akarom szétoffolni a topikot, de azért röviden: évek óta okostelefonozok, és egyre jobban utálom. Beszippant, megeszi az embert, megöli a "normális" emberi kapcsolatait. Anno pont elég volt, hogy kb éjjel-nappal elértek telefonon, sms-ben. Ezzel szemben most éjjel-nappal elérhető vagyok telefonon, sms-ben, 3 mailcímen, facsén, fórumon, viberen, skypon. Tudom, nem kötelező ez, de hamár van, használom. És bizony egyre többször fáraszt, mert hétvégén is pittyeg a céges mail (és akkor már megnézem, ha meg megnéztem, akkor már elindul a vezérhangya...), meg minden szar... Nem hagyja kikapcsolódni az embert, és egy idő után a nagy közösségi mindenféleség rabja lesz. Nézz csak körül, mindenki mindenhol a telefonját basztatja. Minap ebédeltünk hétvégén a halászcsárdában, mellettünk fiatal pár ült. Egyik messengerezett valamit, a másik meg az ebédjét fotózta a telcsivel, gondolom ment fel a facséra... A játszótéren az anyukák a telefonjukat baszkurálják ahelyett, hogy a gyerekkel játszanának. Ha a gyerek nyígik valamiért az orvosnál/akárhol, a többség csak odapattintja neki a telefont, ahelyett, hogy mesélne, beszélgetne vele...

Szóval nem mindenképpen lázadás ez, egyszerűen csak belefárad az ember néha, és ilyenkor jó elővenni az öreg Nokiát, akkor is utolérhető vagy, és azt még tölteni sem kell, csak hetente...

Holnap majd jól beletépünk...

(#107925) Takuun válasza dave118 (#107920) üzenetére


Takuun
aktív tag

Bocs, akkor félre értettél. Az okos telefonokat is lehet értelmesen használni és van is akinek valóban munkaeszköz, csak nekem nincs rá szükségem. De nem vagyok ellenük és nem lázadok, csak reagáltam K_mester ezen kijelentésére: "mai hulladek szutyok tapifon". Barátnőmnek is kellett évekkel ezelőtt, de ritkán van, hogy nem szidja, pedig Galaxy :D
Amúgy ezt te sem gondoltad komolyan szerintem: "De nem menőségből használ az ember "szutyok tapifont""
Nekem van egy húgom. Összezárom veled, aztán kíváncsi vagyok, hogy fogod látni :DDD . No persze nem akarok általánosítani, ez csak egy réteg.
A fészbúkon fent vagyok, de aktívan sőt szerintem passzívan sem használom. Éven 2x belépek, de azon kívül, hogy megtudom a nyilvánvaló dolgot, hogy melyik ismerősömnek van/volt születésnapja, max azt tudom, meg, hogy Pista bá mikor ment sz*rni reggel és hogy érezte magát közben. És talán még egy képet is lő, csak hogy biztos legyen a siker. Hozzáteszem értelmesen is lehet/lehetne használni, mert látok erre is példát. Szóval ez ellen sem tűntetek. Mindennek megvan a rétege, mint a Mónika Show-nak anno.

[ Szerkesztve ]

(#107926) evo87 válasza t_a_m_a_s (#107924) üzenetére


evo87
őstag

Csak annyit tennék hozzá, hogy azt vettem észre, ha személyesen találkozom valakivel, akkor nincs mondanivalónk egymásnak..... mert napközben már megbeszéltünk egy csomó dolgot fb-n vagy viberen... ergo amikor találkozunk, már nincs semmi újdonság.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#107927) #57919488 válasza Takuun (#107919) üzenetére


#57919488
törölt tag

S5610-et hasznalok mert az legalabb bir tobb napot hasznalat mellett is :P

(#107928) veloke válasza 5-ös kezelő (#107904) üzenetére


veloke
tag

Rendes, Eta 6497, úgy olvasom hogy 46 óra a járástartaléka vagy valahogy így....Ma 8 sec szedett össze egy felhúzással, szóval alakul a kicsike....

(#107929) veloke válasza t_a_m_a_s (#107924) üzenetére


veloke
tag

Az a leggázabb, amikor túldokumentálnak valamit..pl: egy éttermi ebédnél százszor lefotózzák a rántott húst, és ki is rakják face-re mind a száz képet. Most őszintén, erre ki kíváncsi-? :(

(#107930) 5-ös kezelő válasza jeneyakos (#107906) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez ott van a szeren. Szép, jól leolvasható, passzol a szíj, és még márkás is.
Tothgera30 : Szörnyeteg ;] . Ne rázd halálra szegényt, Dzsana nagyon elfoglalt.
Veloke : Akkor storno, az én 6497-esem sokkal sárgább... és 21600 a lengése.

[ Szerkesztve ]

(#107931) userxy


userxy
őstag

Túl lihegitek a tapifonokat. Teló módba elvannak akár 2-3-4 napig is.
Ha valakit zavar a net rajta kilehet kapcsolni.

Az az ember aki inkább fészen beszél a barátjával. Meg nem kommunikál személyesen és elnyeli a világháló az meg szimplán csak balfasz. Ha valaki nem tudja magát szabályozni mikor mennyi telefont és internetet használ az nem a telefon a fészbuk és az internet hibája. Csak és kizárólag a felhasználó felelős ezért.
Tudatosan kell élni és cselekedni józan ember módjára. :R

(#107932) condy válasza vadászcsiga (#107918) üzenetére


condy
senior tag

Megjött a csat. Ahogy Ígértem, próbáltam egy-egy képet lőni. Szerintem ezért a pénzért nem rossz.
Nagyon igényes csomagolásban érkezett, stiftekkel és egy kis szerelő "szerszámmal" egyetemben.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107933) Cha-b válasza condy (#107932) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ez utángyártott ugye?
Certinához is van? Ha igen adhatnál 1 linket, kéne szereznem egy bőrszíjat a DS 1-hez, ha esetleg valamikor elegánsabb viselet kéne, de a gyári Certina pillangóra sajnálnám a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#107934) dave118 válasza userxy (#107931) üzenetére


dave118
senior tag

+1 Ennyi.

(#107932) condy: grat a "Lonzsin" holmihoz :C honnan jött?

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#107935) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy sportos órát venni. Szerintetek ez milyen lehet ? Megéri ? Több éves óra lehet ez már. Amúgy Ciki casio G shockot venni és hordani manapság ? Bár erre sose adtam.
Amúgy sose tudtam eldönteni, hogy mutatós vagy digitális legyen. De a kettő egyszerre meg sokszor hülyén mutat, szerintem.
Szóval, G shockok közül, volna esetleg ajánlás ?

(#107936) veloke válasza condy (#107932) üzenetére


veloke
tag

Komoly cucc ezzel a szíjjal meg a csattal. A hátlapját nagyon szépen kidolgozták ezeknek a Conquest/Hydrconquest-eknek....

(#107937) trassher válasza chris-v (#107921) üzenetére


trassher
addikt

Egyik legszebb telefon volt anno, kár volt elcsúfítani a gyári kaméleon színt. :P
Nálam itt pihen egy 6210-es és egy 8850-es is a szekrényben. Backup-nak jók de ma már elég kevés lenne az sms + telefonálás. Nem a facebook meg a viber ami kell hanem az hogy navigáljak, lássam hol van trafi, lefotózzak valamit.

condy: Szép, gondolom így igazán "teljes" az érzés. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#107938) condy válasza Cha-b (#107933) üzenetére


condy
senior tag

Igen, utángyártott. Sajna Certinához nem találtam, de minden nap átnyálazom az Ebay-t, mert Fortis-ra sem volt eddig. A Tag-ra, meg a Bretyó-ra viszont van dögivel. Illetve sok-sok "nagy" márkához, meg Swatch-hoz. :D

dave118: Köszi! Természetesen kicci occo kínai. :D

trassher: Igen. Minden órámra próbálok felhajtani egyet. :D

veloke: Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107939) Cha-b válasza condy (#107938) üzenetére


Cha-b
senior tag

Azért köszi! :R

CSAKAKISPEST!!!!

(#107940) Dzsana válasza t_a_m_a_s (#107924) üzenetére


Dzsana
senior tag

Teljesen egyetértek Veled! Állandóan prüttyög, jönnek-mennek az e-mailek, fórum üzik, privát üzik, facebook üzik, hogy küldhetik-e az órákat, vagy hogy állnak már. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#107941) vadászcsiga válasza Takuun (#107916) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Félretettem. Mindennap hozzáadódik a jaraseltereshez -3mp?

(#107942) BAti77 válasza condy (#107932) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nem néz ki rossznak...ez mekkora méret, 20 mm :F

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#107943) busman válasza Sterilzona (#107935) üzenetére


busman
addikt

Nagy kedvenc:[link]

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#107944) Takuun válasza vadászcsiga (#107941) üzenetére


Takuun
aktív tag

Igen, minden nap -3 másodpercet késik. Miért? Ez fura? A Constellation is napi 3-4 másodpercet késik nálam.

(#107945) szundybence válasza busman (#107943) üzenetére


szundybence
aktív tag

Van itthon is, csak drágábban.

(#107946) Sterilzona válasza busman (#107943) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszönöm!
Ez pl, kifejezetten gyerekkori emlékeket idéz fel bennem. :D
Az előbb belefutottam bluetooth-os órába, ami kommunikál a telefonnal.

(#107947) icm válasza t_a_m_a_s (#107924) üzenetére


icm
tag

Erre azt tudom mondani, hogy okostelefonom van, ráadásul az amivel sokan státuszszimbolumoznak mert menő vagyok és mert... igazából 4 évente cserélek telefont, mert elöregszik annyira. Amióta itthon kapható iPhone azóta iPhone-om van. Sose volt push, fetch bekapcsolva. Egy alkalmazásnál sem. Gép előtt ülök napi szinten, elég az, hogy ha kell elérnek, ami fontos azért hívjanak fel telefonon. Email, stb szintúgy. Viber is, skype is. Tudom én használom rosszul a telefonom. És arra a max 30 percre míg hazaérek és úgymond távol vagyok az értesítésektől - mert buszon nem fogok üzenetet küldeni, ahogy a wc ülve sem, hogy most szartam egy nagyot - kibírja bárki. Mint említettem amikor kell elérnek. Este 10 után ne zavarj módba kapcsol, reggel 7ig. Továbbra is azt mondom, hogy lehet köpködni mindenre de minden rajtad múlik.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#107948) vadászcsiga válasza Takuun (#107944) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem fura. Az én ovm-m ha beállítottam pontosra, mindennap hozzáadódott 10mp kb 10 napon keresztül, aztán megállapodott.

(#107949) condy válasza BAti77 (#107942) üzenetére


condy
senior tag

Köszi. Ez 18-as. A Longisen szíja 21/18-as. De van belőle nagyobb is.

Cha-b: Szívesen, bármikor! Ha találok, szólok. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107950) szegi77


szegi77
csendes tag

Bexei tourbillion :)
Szívesen nézegetném az óratartómban :)
Érdemes megnézni Áron munkáit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.