Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106301) Wg5113 válasza Cheesy (#106264) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az a kis mutató másodpercenként tesz meg egy kört. ;]

(#106302) spanyoll


spanyoll
addikt

Üdv Urak!

Melyik az a budget Eco-drive amit még megéri megvenni, esetleg bőrszíjjal jön és nem esik le a kezemről két hét alatt, vagy késik napi 5 percet?
A családi örökség órát imádom, hordom is, de fél év hordás alatt egyszer megúsztattam a bőrszíjat sörben, az üveget pedig sikeresen valamikor megkarcoltam, úgyhogy ha egy mód van rá, akkor vennék egy gondozásmentes automatát igáslónak, az örökséget pedig elküldeném Dzsana úrhoz felpolíroztatni és meghagynám hétvégi órának.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106303) szundybence válasza Wg5113 (#106301) üzenetére


szundybence
aktív tag

Másodpercenként? Akkor pörög rendesen. Ilyet én még sohasem láttam. :F :F :F

(#106304) skx007 válasza WiZARD (#106236) üzenetére


skx007
csendes tag

Ebben bízom, aztán meglátjuk. Felőlem elhagyhatnák a külső bevonatot, nem lenne olyan nagy áldozat.

icm: Szerintem ilyen 7s26 tuningok nincsenek, annyi játéklehetőség azért van, ha a perc mutató a mp mutató előtt van, és érzéssel visszafelé tekered, akkor a mp mutató megállítható.

(#106305) skx007 válasza spanyoll (#106302) üzenetére


skx007
csendes tag

Most akkor Eco-drive-ot, vagy automatát... :)

(#106306) JDMKid válasza spanyoll (#106302) üzenetére


JDMKid
tag

Eco drive és napi 5 percet késik? A kettő nem fér össze... :D

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#106307) excalibur36 válasza Lavie (#106298) üzenetére


excalibur36
senior tag

:K :K :K

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#106308) TakiUZ


TakiUZ
tag

Mai:

(#106309) spanyoll válasza skx007 (#106305) üzenetére


spanyoll
addikt

Jogos. Eco-driveot, mert azt istenítik sokan, meg azzal el is lennék mindennapi használatra. Ja azt kifelejtettem, hogy az átmérő semmiképp ne legyen nagyobb korona nélkül mint 40mm, mert extratörpe csuklóm van.
@JDMKid: tudomisén' :D A lényeg, hogy ne legyen szar.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106310) fagyalllo válasza spanyoll (#106309) üzenetére


fagyalllo
őstag

Van belőle több szín is: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106311) DR01DMAN válasza excalibur36 (#106269) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Ugyanezt a típust rendeltem Skywatches-ról, ragszáma alapján már megérkezett magyarországra, remélem nem fog fent akadni sehol és a héten megkapom. Ha megjön teszek majd fel képeket. :)

(#106312) Cheesy válasza Misi1979 (#106268) üzenetére


Cheesy
őstag

Alig vártam, hogy hazaérjek, ugyanis a youtube le van tiltva a céges hálón.
Egy világ dőlt össze bennem :O
Az a bazi nagy másodpercmutató tényleg csak középen áll és amúgy semmire nem jó, ha nem akar az ember stoppert használni. Olyan szép óra pedig, de most kereshetek másikat. De jó, hogy megkérdeztem, köszi a válaszokat! :R

www.vakbelmutet.hu

(#106313) madarasz92 válasza Cheesy (#106312) üzenetére


madarasz92
őstag

Ez nem tetszik ?

[ Szerkesztve ]

(#106314) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Ma volt szerencsém ezt és sok száz másik Patek Philippe órát megnézni élőben.. Patek Philippe Grandmaster Chime
Szavakkal kifejezni nem lehet...

Londonban, Saatchi Galery

(#106315) spanyoll válasza fagyalllo (#106310) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem rossz, de akkor várok ezzel; hiába budget megoldás ez is, ennyit most sajnálok órára (és ezzel nem akarom elindítani a mennyit költsünk órára vitát, tisztában vagyok vele, hogy ez jó ár, de én most egy 20-asnál többet/kevesebbet nem akarok költeni erre).
Várok akkor úgy érzem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106316) Misi1979 válasza Cheesy (#106312) üzenetére


Misi1979
őstag

Hát, a kronók többségénél márpedig így lesz..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#106317) fiktív1


fiktív1
tag

Mai:

..Ja bocs, az óra lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#106318) fagyalllo válasza spanyoll (#106315) üzenetére


fagyalllo
őstag

20 alatt csak egy réztokos Eco-Drive van TimeCenternél, de az a kopás miatt rendszeres hordásra nem ajánlott.
Egyszerű kvarc nem jó? Pár évente elemet kell cserélni, de az nagyon olcsón, a választék pedig bőséges.
Pl. Orientből 20 alatt bőrszíjas: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106319) Szulita28 válasza Tufa_ (#106314) üzenetére


Szulita28
senior tag

Komolyan beszarok. Mennyibe fáj egy ilyen?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#106320) ad4m1337 válasza Szulita28 (#106319) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

600-700M, de lehet hülyeséget beszélek.. :)

(#106321) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mai eperszedős

(#106322) spanyoll válasza fagyalllo (#106318) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem mondasz hülyeséget. Elhasználni az is jó, de cserébe olcsó. Csak találjak orientekből kisebb méretű átmérővel rendelkezőt, és örülünk is. Köszi a tippet, erre gondolhattam volna igazán.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106323) madarasz92 válasza vadászcsiga (#106321) üzenetére


madarasz92
őstag

Kár hogy nem vagyok eper .. :O :Y

(#106324) szundybence válasza fagyalllo (#106310) üzenetére


szundybence
aktív tag

Mintha lett volna belőle fehér alapon fekete (vagy kék?) mutatóval is, de most nem találom. :F

(#106325) szegi77


szegi77
csendes tag

Sziasztok!
Szemezgetek a Corum bubble típussal :)
Extravagáns vagy "bohóc óra?
Vélemények??

(#106326) fagyalllo válasza szundybence (#106324) üzenetére


fagyalllo
őstag

Passz, a dutyfree-n van néhány kék színű, de pont ilyet nem találtam.

spanyoll: csak számok alapján becsapós lehet a méret, az üzletben felpróbálhatod és kiderül melyik passzol.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106327) spanyoll válasza fagyalllo (#106326) üzenetére


spanyoll
addikt

Jaja, az lesz; fogom szépen magam, besétálok tutuhoz, aztán megnézem mi a stájsz, és úgyis beleszerelmesedek valamelyikbe.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106328) alphaville válasza vadászcsiga (#106321) üzenetére


alphaville
aktív tag

Ne szerènykedj Csiga, Longines is, eper is... :D :DDD

(#106329) szegi77


szegi77
csendes tag

Mai szaladgálós,hazaérős :)

(#106330) glukonon


glukonon
csendes tag

Sziasztok!

A napokban kerültek hozzám nagyapám órái.
Tudnátok esetleg mondani róluk néhány szót?
Mennyire érdemes megcsináltatni őket esetlegesen használatra?


(#106331) válasza glukonon (#106330) üzenetére



senior tag

Ha eszmei értéke van a számodra, akkor megéri. Egyébként nem igazán.

(#106332) JDMKid


JDMKid
tag

Egy tipp a seiko "dagadt" rugósfülek szereléséhez, hátha jól jön valakinek (tegnap olvastam wus-on).
Sima rugósfül szerelővel mindig csak sok bénázás után tudtam kivenni.
Viszont vékony damillal vagy fogselyemmel könnyedén, sérülés nélkül ki lehet venni a stiftet.
A fül szélénél keresztezni kell a selymet a stiften, hogy becsússzon a fül és stift válla közé, majd ezután könnyen kijön.
Garantáltan karcmentes marad minden :)

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#106333) chris-v válasza skx007 (#106300) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi. Már az is elég, hogy tudom, hogy létezik nagyobb, mert akkor nem keresgélek potyára. :)

Cheesy:
Most őszintén, tetszik egy óra és azért nem veszed meg mert a nagy mutató csak áll? :)
Senki nem nézi, én már adtam oda nem 1 ember kezébe, fel sem tűnt eddig senkinek. Igaz engem nem is zavar, mondjuk az első próbánál megijedtem, mert azt hittem áll az óra. :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#106334) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Kicsit "irigykedve" olvasom mindig ezeket a "megtaláltam nagyapám régi óráit" típusú hozzászólásokat. Az enyémnek csak kaszái voltak... meg nagy pofonjai. :D

(#106335) Wg5113 válasza szegi77 (#106325) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az én számomra bohóc kategória egyértelműen.Viszont a Corum Romulus Power Reserve szép szerintem.
Láttam élőben mindkettőt.Ég és föld.Szerintem.

(#106336) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#106334) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dettó :K

(#106337) Cheesy


Cheesy
őstag

A szívem szakad meg annyi szép Seiko óra van és most már feltűnik ami eddig nem: ami Chronograph, annak függőlegesen áll a "mp mutatója" és ami videókat eddig találtam némely ilyes-féle típusról ott ez a mutató a stopper funkciót látta el. Márpedig ha nem használom ezt a funkciót (nem fogom), akkor marhára felesleges oda egy előtérben lévő nagy mutató. Annyira sajnálom pedig :(
Skywatches.org majdhogynem összes férfi karóráját átnéztem, kiejtettem az automata órákat, mert nem fogom minden nap hordani és 1,5-2 nap nyugalom után ezek leállnak, amikor felveszem újra, be kell állítani.
Maradtak a kvarcok és talán a kineticek.

Akad pár versenyző aki megtetszett, bár lehet csak besokalltam párszáz karóra átnézése közben.

Citizen Stars Luminous Mens Watch BI1025-53E - meglepődtem, hogy totál jól néz ki fekete fémszíjjal, szép letisztult számlap
Citizen Stars Luminous Mens Watch BI1025-02E - barna és arany szín, szép összeállítás, bőr szíjjal
Citizen Leather Strap Multifunction Mens Sports Watch AG8310-08A - talán az egyetlen fehér számlapos ami tetszik, fekete bőrszíjjal. Inkább a sötét számlap felé hajlok pedig.
Orient Automatic Mens Watch EM7K00CB - egyszerű mint a bot, de elegáns
Seiko Neo Kinetic IP Black Mens Watch SKA595P1 SKA595P SKA595 - a kakukktojás, az egyetlen kinetic a listában. A tiszta fémszíj helyett valami szövet jobban állna neki szvsz

Úgy látom kezdtek a letisztultabb, kevésbé sportos számlapok felé orientálódni...

Ja és ezek közül 1 kivételével mind out of stock :C :O

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#106338) glukonon válasza (#106331) üzenetére


glukonon
csendes tag

Eszmei nincs túl sok, inkább csak tetszenek.
A Poljot különösen, de a maga 32 milis méretével inkább tűnik egy nagyobbacska női órának.
A Doxa meg az a tipikus tucat vintage, bár ha tisztán és szépen is kicsit bézses a számlap, egy barna szíjjal egész jó öltönyóra lenne belőle szerintem.. :)

106334-106336: Azért ha majd eljön a zombi apokalipszis, azok a hagyatékok talán hasznosabbnak bizonyulnak majd! :DDD

(#106339) fagyalllo válasza Cheesy (#106337) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ne aggódj, kb. a tipikus utat járod be :)
Elsőre mindenkinek tetszik a sok kis segédszámlap, mutató, bigyó, de aztán rájön hogy igazából teljesen felesleges, szinte csak dizájnelem, ami akár a leolvashatóság rovására is mehet.
Szintén ilyen a fekete szín, a most linkeltek között jópár fekete tokos óra szerepel. Ha egyedüliként sok-sok éven keresztül tervezed hordani, nem igazán javasolt, idővel mindegyik bevonat megkopik.

Citizenek közül nézz szét az Eco-Drive modellek között inkább. Itthoni választék: [link] Hongkongi webshop, általában olcsóbb: [link]
Zafírüvegre szűkítve: [link]
A Seiko kinetic is jó választás lehet, az olvasottak alapján mostanra kiforrott technika. A fém szíjtól ne félj, ha nem spéci kialakítású, bármikor lecserélheted bőrre, szövetre, gumira.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#106340) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Jó kis cucc lesz, gondolom nem lesz olcso pláne hogy egy iPhone is kell hozzá
ONEOF® accuracy

(#106341) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Excalibur36 : Jó választás, talán a Csabulaxi által linkelt órák között lévő SNK809 szebb picit, a fekete dátumtárcsák miatt.
Spanyoll : Kvarcban óriási a választék, Timex Weekender is jó lehet. Ha automata, ennyiből Seiko 5. És Tutu néhány napig még zárva, ne ugorj le rögtön.
Icm : Pofás darab az a Seiko.

[ Szerkesztve ]

(#106342) KelemenUhr válasza Ereshkigal (#106334) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Én dédnagyapám óráját kaptam meg nemrég a motorkerékpárjával együtt. :P

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#106343) spanyoll válasza 5-ös kezelő (#106341) üzenetére


spanyoll
addikt

Timex weekender nem mutatja a dátumot, az éppen ezért kuka (tudom, nem írtam, hogy követelmény lenne).
A seiko 5 jó lenne, de mivel 20 a plafon jelenleg, ezért az felejtős, főleg, hogy a szíját is cserélni szeretném bőrre mindenképp. Tutu meg ráér, nem sürgős a vétel. A seiko jó lenne amúgy csak hát no.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106344) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#106302) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Citizen. Élőben nem tudom milyen lehet, 17K-ért Eco-Driveos, bőrszíjas, valamennyire még a vizet/sört is bírja :)
Az outletben vannak jófej cuccok jóárasítva.

Holnap majd jól beletépünk...

(#106345) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#106344) üzenetére


spanyoll
addikt

Tyű, szegény élőben csak jobb lehet, mert képen nekem nagyon nem tetszik. Igazából az eco-hoz nem ragaszkodom annyira, csak azt istenítették, de most ahogy írta a kollega tényleg belegondoltam, hogy jó nekem egy bármilyen egyszerű orient is, arra meg főleg, hogy elnyűjem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#106346) szegi77 válasza Wg5113 (#106335) üzenetére


szegi77
csendes tag

Igen én is ettől féltem,élőben még nem láttam!
Romulus az igen,kicsit komolyabb kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#106347) zotyesz66 válasza Szulita28 (#106319) üzenetére


zotyesz66
őstag

2.6M. Dollár. Plusz kötelező elbeszélgetés a Patek Philippe fejesével.

(#106348) zotyesz66 válasza KelemenUhr (#106342) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nohát! Milyen motor? :)

[ Szerkesztve ]

(#106349) KelemenUhr válasza zotyesz66 (#106348) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Csak egy kis 125-ös DeLuxe TS MZ, a por szépen konzerválta, de forgalmi az nuku meg nagyon zsebbenyúlós téma lenne a restaurálása. Tekintve, hogy épp benne vagyok egy motorépítős projectben nyakig és utána autóépítés van ütemezve, ráadásul viszonylag normál állapotú papíros darabokat egy Simson áráért meg lehet kapni, nem hiszem, hogy belevágok. :( Más lenne a helyzet, ha a Pannónia p10 marad meg, az nem lenne kérdés, belevágnék, de sajnos arról csak fényképeket örököltem. Helyette az órát felújíttattam Dzsanával, az megmarad emléknek tőle. :)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#106350) 5-ös kezelő válasza spanyoll (#106345) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

[link] Ez kijön 20 alatt, és még egy Harry bőrszíj is belefér. Acéllal is csak 65 dodó + tréfa,ám ha elkapják. Csabulaxi linkjében 55 dodót írtak. De ha fontos a pontosság, TimeCenter részletes keresőbe beírod a szűrőket, és kidob egy csomó Casiót húsz rongy alatt.[link] 21,600-ért zafírod is van - fórumtárs segítséggel esetleg húsz alatt(?).[link] .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.