Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107651) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Ez meg alig 200 %-os haszonkulccsal árul Seikót... :( [link]

(#107652) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Balcsiban pancsolni vágyó kollégáknak egy szep pulsar?
Nem én hirdetem

az oldal a nehai olx-re hajaz. Feltámad?

(#107653) redzsi


redzsi
senior tag

A Max Bill alapjáraton is jól néz ki, de ez a kombó parádés:

(#107654) squir válasza redzsi (#107653) üzenetére


squir
aktív tag

Gyönyörű!!! :Y :R

(#107655) bendeguz76 válasza redzsi (#107653) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Mennyivel más ezen a képen mint a junghans oldalon

bendeguz_HUN

(#107656) Magnum_ válasza vadászcsiga (#107652) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szép amúgy is, de ez is 43mm...

I humbly and respectfully decline™

(#107657) vadászcsiga válasza redzsi (#107653) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mennyit dob egy képen a PS

(#107658) condy válasza vadászcsiga (#107657) üzenetére


condy
senior tag

Bezony, bezony! :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107659) #57919488 válasza redzsi (#107653) üzenetére


#57919488
törölt tag

Kar, hogy plexi. Igy mar csak egy draga Swatch ;]

(#107660) redzsi válasza vadászcsiga (#107657) üzenetére


redzsi
senior tag

Bizonyára sokat, dee nem kell mindenhez pées. Az általad linkelt kép egy telefonnal készülhetett, míg az előbbi műtermi körülmények között, bizonyára komoly aparáttal. Közös bennük hogy egyik sem mutatja a valóságot.

(#107661) g0n21 válasza vadászcsiga (#107603) üzenetére


g0n21
senior tag

Dzsana mindegyiket jol lovi be, ezt tudom, a hordasi szokasaimmal lehet baj. Ami újonnan került hozzam, az is ilyen volt.

Viszont az új Mako USA fehér változata érdekel... Young78, tudsz olyat?

Más:
Strandon fekszunk,olvasom a topikot, barátnőm nézi az órám es kérdezi: akkor ebben 21kő van? Es ezek hogyan készülnek?

Szóval a kérdés: hogyan készülnek ezek a mesterséges drágakövek?

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107662) condy válasza g0n21 (#107661) üzenetére


condy
senior tag

A gyémánt bolygónk egyik legrégebbi anyaga, 3,5-4,5 milliárd évvel ezelőtt keletkezett 100-200 km mélyen a Föld belsejében. Létrejöttéhez legalább 55000 atmoszféra nyomásra és 1400 ºC-os hőmérsékletre volt szükség. A hagyományos, 1955-ben felfedezett gyémántkészítő eljárás az eredeti keletkezési körülményeket utánozza, tehát a mesterséges gyémántok magas hőmérsékleten és nagy nyomás alatt készülnek.

Így azonban legfeljebb 3 karátos köveket lehet létrehozni, viszont az eljárás olyan drága, hogy 1 karátosnál nagyobb köveket nem is tudnak forgalomba hozni. Ráadásul az ilyen mesterséges gyémántok mindig színezettek és mindössze ipari célokra lehet őket használni, ékszernek vagy optikai célokra alkalmatlanok.

Ennek az eljárásnak a továbbfejlesztett változata az, amikor a szenet 58000 atmoszféra nyomásnak és 1300 fokos hőmérsékletnek teszik ki addig, míg végül az anyag sárgás színű gyémánttá kristályosodik ki. Az így készült kövek negyedannyiba kerülnek, mint bányászott társaik, és már használhatóak ékszerek készítéséhez. Ahhoz azonban még mindig nem elég tiszták, hogy optikában vagy digitális technikában alkalmazni lehessen őket.

Gyémánt mint tömegtermék?

Egy újabb módszernek köszönhetően most már akár 10 karátos köveket is lehet készíteni mesterséges eljárással. A kémiai gőzdepozíción alapuló technológia lényege, hogy egy magkristályra gőz állapotú vegyületből kémiai reakcióval csapatják le a szenet. A magkristálynak egyszerre hat lapján indul el a növekedés, ami azt jelenti, hogy viszonylag gyorsan elkészül egy kő. Egy 5 karátos gyémánt előállítása legfeljebb egy hétbe telik.

A gőzdepozícióval létrehozott gyémántok víztiszták, ékszerminőségűek és az optikában is használhatóak - tehát gyakorlatilag az áruk az egyetlen, ami megkülönbözteti őket a bányászott kövektől. Az ilyen mesterséges kövek ugyanis harmadannyiba kerülnek, mint "eredeti" társaik.

Ennek a technológiának a nagy gyémánt-kitermelő vállalatok egyáltalán nem örülnek. A De Beers mindent megtesz azért, hogy a fogyasztók kizárólag a természetes gyémántot tekintsék igazi gyémántnak. Szerintük félrevezető és elfogadhatatlan az Apollo és a Gemesis gyémántkészítő cégek azon ötlete, hogy a mesterséges drágaköveket a tenyésztett gyöngyök példájára "tenyészett" gyémántként dobják piacra, mert ez azt sugallná az embereknek, hogy a gyémántkészítés természetes eljárás. Holott a De Beers szerint egyáltalán nem az. A mesterséges gyémántok szerintük egyszerűen hamisak és ízléstelenek, jóllehet a szakértők számára is gyakorlatilag képtelenség őket megkülönböztetni a bányászott kövektől. A De Beers ezen is kíván változtatni, olyan gépeket akar fejleszteni, ami a legapróbb különbségeket is képes kimutatni.

Gyémántforradalom

Az olcsóbb és korlátlanul előállítható gyémánt lehet az alapja egy új technikai forradalomnak. A gyémánt ugyanis a Földön található legkeményebb, legellenállóbb anyag, így széleskörűen alkalmazható. Gyémántfelhasználással most még elképzelhetetlenül gyors számítógépeket lehet készíteni, és a jelenlegieknél sokkal erősebb lézersugarat lehet vele létrehozni. Az erős lézersugár lehetővé teszi a holografikus optikai tárolást, így rengeteg adatot lehet majd nagyon kis helyen tárolni. Megvalósulhat a karórába épített mobiltelefon, az iPod-ok pedig nem 10 000 dal, hanem 10 000 film tárolására lesznek képesek. A gyémánt az új technológiának köszönhetően betörhet olyan területekre, ahol korábban drágasága és ritkasága miatt nem használták.

(Deluxe Magazin)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107663) vadászcsiga válasza redzsi (#107660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ps az én a mondom :)

[ Szerkesztve ]

(#107664) Ereshkigal válasza condy (#107662) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szerintem ő nem a gyémántra gondolt. :U

g0n21: első blikkre, ha az angol nem gond: [link]

(#107665) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#107663) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#107666) attisx válasza vadászcsiga (#107663) üzenetére


attisx
addikt

CAD-ból "kilopott" renderelt látványterv. (Sajnos manapság egyre kevesebb marketinges "pazarolja" az időt termék fotózásra. Legyen az filléres butafon, vagy sok milliós luxusautó kimentenek a tervezőprogramból pár HD látványterevet, azt: "Nesztek, itt vannak hivatalos sajtófotók!" )

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#107667) axod válasza jookomak (#107505) üzenetére


axod
tag

Értem, köszönöm! Nekem is ez jutott eszembe, ahogy gondolkodtam rajta...

(#107668) szundybence válasza vadászcsiga (#107663) üzenetére


szundybence
aktív tag

...és ez?

(#107669) g0n21 válasza Ereshkigal (#107664) üzenetére


g0n21
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107670) Dzsana válasza Ereshkigal (#107664) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem hát, a gyémántnak semmi köze a fogaskerekek csapágyazásához használt kövekhez.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#107671) vadászcsiga válasza szundybence (#107668) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Passz. Ezen is latszik ez az de a masik látványosabb.

Amugy a chronoscope nekem csak fehérben tetszik de 500 ezer Ft-ból dress órának már másfelé nézelődnék

(#107672) KelemenUhr válasza vadászcsiga (#107652) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ha valami legalapabb Miyota vagy bármiféle más mechanikus szerkezet lenne benne, nem is gondolkodnék, rohadt jól néz ki, nagyon tetszik. Csak nem nagyon akarok már több kvarcot venni... :F Dilemma, köszi szépen! :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107673) redzsi válasza vadászcsiga (#107665) üzenetére


redzsi
senior tag

Gyönyörű ez még mindig! :)

(#107666) attisx Nem igaz. Kíváncsiságból gyorsan utánanéztem. Ez egy profi termékfotó, ami egy középformátumú (phase one p65+) géppel készült melynek 3 napi kikölcsönzési ára kb. megegyezik az óra árával.

[ Szerkesztve ]

(#107674) vadászcsiga válasza KelemenUhr (#107672) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez szerintem igy jó kvarcként. A legalapabb miyotával csak a baj lenne. Késne, sietne.

(#107675) Misi1979 válasza vadászcsiga (#107657) üzenetére


Misi1979
őstag

Ez szimplán csak egy sz.rul fotózott valami. Élőben a max bill kb annyira ütős, mint a ps-es képei..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#107676) fagyalllo válasza KelemenUhr (#107672) üzenetére


fagyalllo
őstag

Talán inkább 7s26, Seiko órában elég ritka a Miyota werk.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107677) vadászcsiga válasza fagyalllo (#107676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azzal mondjuk jobb vétel lenne de akkor az ára sem ennyi lenne. Gondolom

[ Szerkesztve ]

(#107678) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok van egy ilyen karórám amit értékesíteni szeretnék.

szerintetek mennyire lőjem be kb az árát?

ilyent gondoltam helyette [link]

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#107679) vadászcsiga válasza Misi1979 (#107675) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyetértek, lattam már élőben.

(#107680) KelemenUhr válasza fagyalllo (#107676) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Jogos. :) Nem bánnám a magasabb árat, tényleg tetszik, de mióta van mechanikus órám, egyre kevésbé akarok kvarcot venni. Mindegy, pont Szegeden van, írtam neki, ha megvan akkor felpróbálom aztán a pillanat hevében döntök majd. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107681) vadászcsiga válasza Misi1979 (#107675) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs az szarul fotózva, en néztem be. Van belole fehér, fekete es szürke!

New Junghans Max Bill

[ Szerkesztve ]

(#107682) attisx válasza redzsi (#107673) üzenetére


attisx
addikt

Szerencsére vannak még üdítő kivételek... :)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#107683) fagyalllo válasza KelemenUhr (#107680) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ne siesd el: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107684) vadászcsiga válasza fagyalllo (#107683) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pff es tényleg

(#107685) fagyalllo válasza vadászcsiga (#107684) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tegyük hozzá, lehet nem is tud az akcióról az eladó, másik szín 29.000-be kerül ugyanitt.

Közben keresgéltem, automata Lorust lehet itthon is kapni viszonylag olcsón: [link]
Viszonylag, mert a hajtogatott fémszíj sokakat visszatarthat, de a legolcsóbb SNK 5-ösökön is ilyen van, ez meg azért többet tud.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107686) Ra3 válasza fagyalllo (#107685) üzenetére


Ra3
őstag

Majdnem lett egy ilyen automata Lorus-om 10.000-ért, de végül az eladóval nem bírtunk a részletekben megegyezni, azóta is tetszik...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#107687) condy válasza Dzsana (#107670) üzenetére


condy
senior tag

Tudom én! De biztos hasonlóan készül a többi is! Egy kis szén, meg egy kis nyomás, egy kis dínókaksi, meg még egy kis nyomás, meg ilyenek! :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#107688) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Vasárnapi templomba menős:

(#107689) Magnum_ válasza fagyalllo (#107683) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pffff. Kar, hogy nem 40mm...

I humbly and respectfully decline™

(#107690) BAti77 válasza V-I-D-A (#107688) üzenetére


BAti77
aktív tag

Jól mutat ez diver, még mindig ez tetszik a legjobban a Citizen-ek közül. Neked hogy vált be? :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#107691) vadászcsiga válasza V-I-D-A (#107688) üzenetére


vadászcsiga
félisten

👍

(#107692) @mriya@ válasza Dzsana (#107670) üzenetére


@mriya@
őstag

Csak nagyon ritkán. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#107693) V-I-D-A válasza BAti77 (#107690) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Tökéletesen bevált! Jelenleg csak ez az egy órám van, így ezt hordom mindenhova, de eddig állja a sarat! Mint látod, szódával a kicsit elegánsabb öltözékkel is elmegy, bár diver. Elégedett vagyok vele, jó hogy hallgattam rád! :K

(#107694) Milu87 válasza V-I-D-A (#107688) üzenetére


Milu87
csendes tag

Szia!

Koronazáras a Citizen?

Milu

(#107695) Magnum_ válasza V-I-D-A (#107693) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En hiszem, hogy a diver (Csigusz miatt buvar :-P) oltonnyel is jo.
magam ezt gyakorlom nap mint nap a hetkoznapokon.

Szerintem ez a jo a visszafogottabb/klasszikusabb vonalu buvarokkal, hogy mindenhez jok.
sajat kep

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#107696) V-I-D-A válasza Milu87 (#107694) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Igen, ez ISO minősítéses bûvár, ott meg előírás a koronazár! :K

Saint, egyetértünk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#107697) szundybence válasza condy (#107662) üzenetére


szundybence
aktív tag

A gyémánt bolygónk egyik legrégebbi anyaga, 3,5-4,5 milliárd évvel ezelőtt keletkezett 100-200 km mélyen a Föld belsejében.

Vagyis-hát ezt állítják a tudósok. Hogy igazán hogyan történt azt senki sem tudja.

(#107698) Milu87 válasza V-I-D-A (#107696) üzenetére


Milu87
csendes tag

Köszi:)

Nagyon klassz óra!

Milu

(#107699) Rihy válasza redzsi (#107653) üzenetére


Rihy
újonc

csudaszép... :C

(#107700) KelemenUhr válasza fagyalllo (#107685) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Valószínűleg szerintem sem tud róla, én is jártam már úgy (nem órával), hogy meghirdettem valamit jóval bolti ár alatt, csak közben leakciózták valahol. Ez egy fb csoportban történt, ahol hogy szépen fogalmazzak elég nagy koncentrációban vannak nagyon buta, bunkó emberek, meg is kaptam egyből, hogy én mindenkit át akarok verni, mit képzelek magamról, csak nagy sokára jöttem rá, hogy mi is a bajuk. :N
Mindenesetre köszi, hogy mutattad, azért felpróbálom, aztán ha picit az akciós ár alá engedi, meg is gondolom.

Saint_: Egyetértek, szerintem is nézhet ki jól búvár is valami lazább, kevésbé formális szetthez. Sőt, szerintem a fémszíj vagy urambocsá' a NATO/ZULU sem feltétlen ízlésficam, legalábbis láttam már olyan párosításokat, amik tetszettek. (Pl. nyakkendőhöz passzoló NATO) Persze alkalomfüggő is szerintem, és tényleg csak kevésbé szigorú összeállításhoz, esetleg sportzakó-farmer kombóhoz.


[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.