Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) kerub99 válasza fagyalllo (#106028) üzenetére


kerub99
csendes tag

Köszönöm a választ,bár a negyedik versenyzőről nem nyilatkoztál certina ds action.

(#106052) KelemenUhr válasza KelemenUhr (#106050) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Elnézést, kép lemaradt és már kicsúsztam az időből:

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#106053) Magnum_


Magnum_
nagyúr

A LeMeridien Hublot kirakataba tenyleg igy, ferden, egy igenytelen nagy foliaval kell kiallitani egy Hublot?

I humbly and respectfully decline™

(#106054) vadászcsiga válasza KelemenUhr (#106052) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Úgy látom világi nagy lustalkodas zajlik ma :D

Saint
Ha levennék rola sem lenne szebb

[ Szerkesztve ]

(#106055) Lavie válasza KelemenUhr (#106050) üzenetére


Lavie
tag

Annyira nem foglalkoztat a dolog. Van játszós 20 ATM órám, a Parnis nem fog elkísérni úszni. :)

(#106056) Magnum_ válasza vadászcsiga (#106054) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem. De nem is ez a lenyeg.

I humbly and respectfully decline™

(#106057) gprspeter válasza vadászcsiga (#106034) üzenetére


gprspeter
senior tag

Ez a típus nem jobb?

Itt egész jó áron.

(#106058) gprspeter válasza vadászcsiga (#106029) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#106059) Deskdiver


Deskdiver
senior tag


ebben a hónapban. :D

(#106060) gprspeter válasza Deskdiver (#106059) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#106061) g0n21


g0n21
senior tag

Csörgős szíjammal annyi előrelépés lett, hogy ragasztottam két réteg vékony celluxot a zárószem órára illeszkedő felére, és így mintha nem csörögne, / tized annyit csak...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#106062) válasza Deskdiver (#106059) üzenetére



senior tag

Az ember átlagos óraigénye : csak még egy utolsó :D

(#106063) Cheesy


Cheesy
őstag

Ma délelőtt felkerekedtem és ellátogattam 2 óraszaküzletbe Szolnokon.

Az Orex a legrégebbi ékszer- és órakereskedés itt, velük kezdtem, naná, hiszen Seiko márkakereskedők. Mikor beléptem 2 távolkeleti úr nézegette éppen azt a vitrint, ahova a pult mellett álló alkalmazott hölgy irányított. Volt ott pár Seiko, Ciziten, a többi nem érdekelt, a bolt kínálatának 90% ékszer, a maradék óra, amiből 6% női, a maradék férfi karóra. Hiába no, nem mi vagyunk ezeknek a célcsoport. Természetesen nem volt ez a típus, a nő is csak nézett rám kérdően, hogy akkor most wtf legyen. Mondtam neki a típusszámot (SSC81P1), mutattam neki a képet róla. Megadtam neki a telefonszámomat, jövő hét péntekre átkérnek egy darabot belőle valamelyik pesti boltjukból. 2 év garancia lenne az órára, amit keveselltem. Árként 104.000 HUF-t mondott. Remélem nem egy utolsó agyonpróbált kiállítási darabot kérnek át.

Következő megálló a Szolnok Pláza földszintjén lévő óraszaküzlet, hátha. 30-as fickó eladó (vagy tulaj?) túlzottan nem zavartatta magát. Kérdeztem, hogy Seiko? Á mi olyat nem árulunk. Mondtam a típust, még a neten sem tudta megtalálni. Első komolyabb órámat szeretném kiválasztani, tudnál benne segíteni? Analóg, sötét számlap, kerek, forma, ha lehet akkor nem fémszíjjal... Hát ezek vannak, nézelődjek. (Még mindig ül a pult mögött.) Te mit ajánlanál? Mondjuk azokat a Policeokat melletted. Órát és nem divatórát keresek. Hát ezekben is ugyanaz a technika van mint a Seikokban amúgy! (Itt eszembe jutott, mit írtatok feljebb a divatórákról... :U ) Na jó, nézzük mitek van még. Ekkor már ott állt mellettem, kimentünk az üzlet elé a kirakathoz, Tissot, Citizen, Swatch, Diesel, Police... Végezetül megmutatta, hogy mi van még a bolt neve alatt: oraszalon.hu. Nézelődjek, ami ott van az van itt is. Elbúcsúztunk.

Konklúzió? Egyik bolt sem váltotta ki belőlem, hogy szívesen vásárolnék ott. Nem láttam semmi jelét annak, hogy túlzottan érdekelné őket az, hogy itt valaki hajlandó lenne 100k-s órát venni. Értem én, hogy ez az összeg csak a "dolgozó kisember" szemében nagy pénz egy óráért, de állítólag folyamatosan küzdenek a kiskereskedők az életbenmaradással ebben az országban. Legalábbis azt hallani mindenhonnan milyen nehéz nekik. Biztos én nem vagyok képes megérteni, hogy ez olyan kevés pénz, hogy dugjam fel magamnak? :F

www.vakbelmutet.hu

(#106064) Angelo69


Angelo69
senior tag

Segítségeteket szeretném kérni, mivel óra vásárlás előtt állok.
Már jó pár hete nézelődök, és három órára szűkítettem le a lehetőséget.

Kíváncsi lennék a érveitekre, illetve ellenérveitekre az órákkal kapcsolatban.

Segítségeteket előre is Nagyon Köszönöm! :R

A kiszemeltek:

Steinhart Ocean1 Black

DS Action Diver - 3 hands

Hamilton Khaki Navy Scuba Automatic

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#106065) Magnum_ válasza Cheesy (#106063) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudod, mit nem tud a legtobb magyar kereskedo? Kereskedni.

I humbly and respectfully decline™

(#106066) gprspeter válasza Cheesy (#106063) üzenetére


gprspeter
senior tag

Alkalmazott...

(#106067) Magnum_ válasza gprspeter (#106066) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem 200an ugrananak a helyere, fejlettebb customer-first attituddel.

I humbly and respectfully decline™

(#106068) #57919488 válasza Cheesy (#106063) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat ha atkernek egy masik uzletbol szarmazo darabot en ugy ertelmezem, hogy az marpedig egy onnan szarmazo kirakati / bemutato darab lesz.
De a garancia miert keves? Ennyi a gyari Seiko gari szerintem. (vagy nem?)

(#106069) teratti válasza Cheesy (#106063) üzenetére


teratti
senior tag

Vettem már ott az Orex-ben 100k fölötti Certinát de nem törték magukat a paletta ismertetésével viszont az örökké a sarkadban lévő eladó is idegesítő. Szolnok igen csak Silent Hill ilyen szempontból "is".....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#106070) vadászcsiga válasza Magnum_ (#106067) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van erre magyar szo is. Vevő központú hozzáállás

(#106071) phranxinatra válasza Reverting (#106017) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Fényképek alapján valahogy masszívabbnak gondoltam. Anélkül, hogy hazabeszélnék, azt kell mondjam, a PO egy fikarcnyival sem érződik kevésbé minőséginek. Jó, csat terén még van hova fejlődni a kézen is állítható Glidelockhoz képest, de a másfél milliós árkülönbséget most már különösen indokolatlannak látom. Egyébként a Roli búvárok közül még mindig a Subhoz húz a szívem.

(#106019) vadászcsiga: Így legyen most 5-ösöm a lottón, hogy vártam, hogy ezt valaki elsüti. :)

(#106072) Deskdiver válasza (#106062) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Mindennek ellenállok pedig, kivéve a kísértésnek. :)

(#106073) Cheesy válasza #57919488 (#106068) üzenetére


Cheesy
őstag

Nem tudom mennyi garanciát adnak egy Seikora, de 2 napja vettem a régi helyére itthonra egy vérnyomásmérőt, arra pl. 5 évet adnak :U
Jó, nem hiszem, hogy 2 év alatt bármi baja lenne, csak meglepő volt hallanom, hogy 2 év.

Az Orexes kiemelte, hogy attól, hogy átkérik az még nem kötelez vásárlásra, de élőben is szeretném látni. Nem tudom, hogy egy óraszaküzlet milyen raktárkészlettel rendelkezik, tehát, hogy a kiállított darab-e az egyedüli készlet abból a típusból, de szerintem nem ördögtől való gondolat, hogy 1-2 darabot tarthatnak raktáron bontatlanul... Tudom, a naivságom :B

Melyik webshopot javasoljátok amúgy erre a típusra, ha oda kerülnék?

www.vakbelmutet.hu

(#106074) Magnum_ válasza vadászcsiga (#106070) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vagy akar ugyfelkozpontu, es meg sorolhatnam, de tulajdonkeppen most mi volt a celod ezzel? Mert lattam itt mar mastol is 'nem magyar' kifejezest valamire, toled is, akkor nem jatszottal nyelvtant tanart. Pl sniper straps. Most mi okozta ezt?
felre ne ertsd, nem akarlak ettol kellemetlenebb helyzetbe hozni, de ha akarsz rola beszelni, szivesen meghallgatlak.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#106075) BAti77


BAti77
aktív tag

Megint kimaradt pár nap...de utólag is gratulálok minden új tulajnak! :C

(#105951) bence0929
2834-2...az ETA egyik legtöbbet gyártott/tokozott családjának a tagja...a 2804-2-es kézi-húzós szerkezetre épül mindegyik változata (2824-2, 2826-2, 2834-2, 2836-2)...ez is a 2824-2-nél használt automatikát kapta meg egy külső "day" tárcsás kiegészítéssel (a 2836-2-nél ez belülre került)...robusztus, strapabíró werk, műanyagot nyomokban sem tartalmaz :D ...4 féle minőségi osztályba gyártják (standard, elabore, top, COSC) és ez meghatározza a árát is, illetve többnyire, hogy milyen márka tokozza...

(#105941) nalpi
Látom erre senki nem reagált...az Aerowatch egy 1910-ben La Chaux-de-Fonds-ban alapított, alsó-középkategóriás gyártó volt sokáig...főleg zsebórák gyártásával alapozták meg hírnevüket...többször eladták/költöztették a céget, míg végül 2001-ben a Bolzli család tulajdonába került...2008-ban Saignelégier-be költözött a családi cég és ekkor kezdtek komolyabban foglalkozni a karóra készítéssel, emelve a márka presztízsét is...ma már egész komoly modellek is készülnek náluk...főleg ETA-Ronda szerkezeteket tokoznak.
Az általad kinézett modellben egy jól bevált ETA-(Unitas) 6497-1-es szerkezet van...ezt a werket az 1950-es évek elején kezdték el gyártani az Auguste Reymond által alapított Unitas szerkezetgyárban, majd a quartz váltság kapcsán tönkrement cégtől a gyártósort és a licenc jogot 1983-ban megvásárolta az ETA SA...ez után "modernizálták" a werket (egy helyett két helyen felfekvő horgonyhíd, rugóház hídjának sarkai lecsapása hogy a szerkezettartó csavart teljesen le lehessen csavarni a csapágylemezig, ETAchron szabályzó, illetve fél-lengésszám növelés) és 6497-1 néven piacra dobták...megbízható, bevált, kézi felhúzású mechanikus szerkezet, ami az általad kinézett órában egy jó minőségű tokozást kapott...

(#106015) phranxinatra
Omega után (vagy mellette?) csak nem Rolexre váltasz? :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#106076) #45302528 válasza Angelo69 (#106064) üzenetére


#45302528
törölt tag

Szia!

Én a Certinát választanám ezek közül: ISO minősítésű Diver. Ha "árérzékeny" vagy, akkor a Steinhart a te órád, de csakis közvetlenül a gyártótól rendeld, ha jót akarsz. :)

A Hamilton 100 m-ig vizálló csak, a másik kettő 200 m-ig, a Haminak 20 mm-es a tokfülek közötti távolság, a másik kettőnél 22-es, viszont a legnagyobb átmérője a Certina tokjának van. A Hamilton tokjának ellenben nyitott a hátulja.

Szerintem mindhárom jó választás, egyikkel sem nyúlsz mellé.

(#106077) szundybence válasza gprspeter (#106057) üzenetére


szundybence
aktív tag

És hogy lehet az ilyet rövidíteni? Mert szemet kiszedni látom nem lehetne egykönnyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#106078) vadászcsiga válasza Magnum_ (#106074) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szeretem a nyelvemet ennyi, ha van magyar megfelelője a hasznalt idegen szónak, ésszerűbb azt használni. A fele magyar, fele angol mondatoktól meg a falra mászok.
A sniperstrapst hogy mondanád magyarul?

(#106079) alphaville válasza szundybence (#106077) üzenetére


alphaville
aktív tag

Flexel. :D

[ Szerkesztve ]

(#106080) BAti77 válasza Angelo69 (#106064) üzenetére


BAti77
aktív tag

A három közül ár/érték alapján a Steinhart éri meg a legjobban...a tokozás minősége alapján talán a Hamilton...a szerkezetek minősége kb. azonos mindháromban (elabore)...a kinézet ugye szubjektív, ami a legjobban tetszik...de ajánlom, nézd meg őket élőben, mert pl. míg a DS Action képen látványos, élőben nekem már nem mutatott olyan nagyot (szerintem túl szögletes a tok)... :))

(#106077) szundybence
Csak vágással...a ploprof szíjat lehet bontani és vissza alakítani, mert abban van kivehető szem... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#106081) kerub99 válasza Angelo69 (#106064) üzenetére


kerub99
csendes tag

Üdv!
Nálam a certina!:-)

(#106082) Magnum_ válasza vadászcsiga (#106078) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En meg az egyenes beszed es konzekvens magatartas hive vagyok. Ezek szerint te nem. Az elozo kommentemben feltett kerdesre nem valaszoltal. Most mi tortent?
Bovebben: milyen impulzus hatasara tort most ki beloled, hogy ezt szova teszed? Eddig miert nem?

Tovabba ha ennyire szereted a nyelved, az altalad eletre keltett "brandnek" miert nem valami tradicionalis, sot, akar izes jomagyar nevet talaltal ki? talan a te termekedet nem a nev adja el. Vagy a magyar nyelv szereteted felulirta a marketing?

Egyebkent szabadforditasban: orvlovesz szij? :-)

Egyebkent nem minden esetben esszerubb a magyar megfelelot hasznalni egy angol terminus technicusra, mert nem biztos, hogy annyira kifejezo. Pl banki szakzsargonban a compliance szo.
De nem gyozkodni akarlak, csak nyelvtanbol azert en is elegge felkeszult vagyok :-)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#106083) vadászcsiga válasza Magnum_ (#106082) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ebben az esetben az volt. De ugy látom inkáb te akarsz beszélni róla, ne fárasszuk a fórumot, keress meg inkább privátban

(#106084) Magnum_ válasza vadászcsiga (#106083) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most azzal jossz, hogy ne offoljak, holott te kezdtel el offolni. Az ervekkel meg mar nem akarsz / vagy tudsz (?) kezdeni semmit. Es inkabb a valaszadast is elkerulod. (feltetelezem, hogy miert) pedig a kerdesem orakkal is osszefuggo volt, a szijaidra vonatkozott.

Nem neked kellene ez esetben privatban megkeresni?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#106085) szundybence válasza alphaville (#106079) üzenetére


szundybence
aktív tag

Neeee... :DDD

(#106086) b4zsi- válasza Magnum_ (#106084) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nagyon funny, amit itt most csináltok.

;]

(#106087) Injun


Injun
aktív tag

Kötekedés on :C Ez hiányzott. :C

(#106088) hdman


hdman
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#106089) condy


condy
senior tag

Én már meg is kóstoltam, és fincsi.
Na irany a spejz, kizavarni az oroszokat, és inni egy kupicával.
Aztán hideg fejjel fojtatjuk! :DDD

Amúgy meg, a mai egy kis vintage (bocsi csiga) hangulatban:

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#106090) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

feltúrtam a fiókot :)
ha valamelyik óraszaki valamelyik óráról tud némi információt, ne tartsa magában :)

Junghans zsebóra

Ennek a szerkezetére annyi van írva "lanco"

Sita Watch Prima

Remontoir cylindre 10 rubis


Urania




És végül egy Doxa, szerintem ez egy értékesebb daraba többihez képest, de javítsatok ki ha tévednék :)


Vége :)

[ Szerkesztve ]

(#106091) Laci0808 válasza condy (#106089) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Kellett már ez a szünet, annyi meccs van a tv-ben :)
Ja, az előbb több volt a "j", és kevesebb a "ly" :D

Xdongo567: remélem, hogy a Doxa értékes, mert nekem is van egy ilyen... :)

[ Szerkesztve ]

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#106092) g0n21 válasza Magnum_ (#106084) üzenetére


g0n21
senior tag

Más: Cheesy: omegara is csak ket év van, órákra ket év van. Ez a divat, Es inkabb skywatchesrol rendelt, lényegesen olcsóbb, de ugyanazt kapod.

Angelo:
Szvsz a Hamilton a legszebb, ha nem gond a 100m vizallosag, amugy certina. A steinhart a középút.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#106093) vadászcsiga válasza condy (#106089) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Very állat ez a Fortis, jo vétel volt

Gonzi
Mit adnak ma? :)

[ Szerkesztve ]

(#106094) condy válasza Laci0808 (#106091) üzenetére


condy
senior tag

Tényleg. :R
Hat a pájinka. :D

Vadászcsiga: :D :R THX, na meg LOL. :DDD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#106095) Laci0808 válasza condy (#106094) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Csak óvatosan :D :D :D

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#106096) Magnum_ válasza g0n21 (#106092) üzenetére


Magnum_
nagyúr

At kellett volna szerkesztened a kepen a feliratot magyar nyelvure. Csak mondom

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#106097) phranxinatra válasza BAti77 (#106075) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Mellé nem, helyette valószínűleg nem.
A PO egy szinte tökéletes óra...

...lenne, ha nem lenne ilyen elbaszottul vastag.

(#106098) vadászcsiga válasza phranxinatra (#106097) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vekony az csak vedd fel Wizard POCokját :D PO öltöny órának hat mellette

[ Szerkesztve ]

(#106099) phranxinatra válasza g0n21 (#106092) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Omegára 2500-tól felfelé 4 év van, többire 3.

(#106100) Lavie válasza phranxinatra (#106099) üzenetére


Lavie
tag

Akkor azt kivárom! Bár ha belegondolok, hogy még csak 2015 van... :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.