Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107751) veloke


veloke
tag

Nah eddig 22 óra lefogása alatt mindössze 5 másodperc késést produkált a MeisterSinger hátlapra fektetve....kezd alakulni :))

(#107752) Unsign válasza Skyhunter (#107728) üzenetére


Unsign
tag

Én egy Nautilust :) Majd rakj fel képet, ha megjon

(#107753) WiZARD válasza Brave_86 (#107745) üzenetére


WiZARD
addikt

Van ilyenem (bár csak 20as), szokásos jó BC, puha, illatos :) Bárcsak hosszabb lenne picit.
(cérna valóban koszolódik picit, de szappanos víz megoldja)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#107754) soma1973


soma1973
újonc

Van valakinek tapasztalata rez tokos oraval kapcsolatban? Nem kromozott, hanem natur rez. Konkretan az Armida A1 42mm brass-ra gondoltam. Tetszik a tok, a szerkezet NH35 japan werk, az uveg zafir, az ara sem rossz, csak hezitalok a rez miatt. Az alu Swatch-om hatlapjaba sikerult mm mely kratereket izzadnom, ezert tartok egy kicsit tole. Itt a hatlap ugyan acel, de azert a kezem siman hozzaerhet a szijtarto fulekhez. A csavaros rez korona szerintetek mennyire lehet tartos? Nem fog gyorsan kikopni a finom menet a puha rez anyagban?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#107755) válasza 46Laca (#107737) üzenetére



senior tag

:C

(#107756) BlacKSouL válasza BAti77 (#107749) üzenetére


BlacKSouL
addikt

krokodilbőr

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#107757) Real_Necro válasza skx007 (#107736) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy ilyennel én is szívesen bűnbe esnék. :B ;)

Egyébként használt piacon elérhetőek ezek az órák? Ha igen, kb milyen áron?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#107758) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Esetleg van valami hiresebb eu weboldal, forgalmazó ahol esetleg otthoni ár alatt tudnék eredeti órához jutni?
Michael Kors órákat szeretnék nézegetni megbizható helyről.

Köszi.

yo

(#107759) 5-ös kezelő válasza kenny123 (#107758) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Biztosan a meleg miatt van ez... :D. Itt Parnis a menő márka, M.K. sehol nincs. De a te pénzed, és a te ízlésed. De gustibus non et disputandum.

[ Szerkesztve ]

(#107760) Klemice


Klemice
senior tag

sziasztok!

erről az óráról mit gondoltok? 130 körül újonnan megérné? van egy szintén kronográfos junghans-om fekete szíjjal ami sima acél, amellé lenne ez a rózsaarany bevonatos

tudom nem automata, de ez tetszett meg

(#107761) kenny123 válasza 5-ös kezelő (#107759) üzenetére


kenny123
addikt

Saját magamtól nem az említett órákat neznem (annyira nem is vagyok otthon a nagyon nagy markakban), paromnak lenne, ajándékba. Meg régen említette hogy tetszenek neki ezek az órák.

yo

(#107762) jookomak válasza kenny123 (#107761) üzenetére


jookomak
őstag

Sajnos a nőknek ezek tetszenek. Részünkről azért nem ajánljuk őket, mert kétpálcás kínai gagyik, és jövőre úgyis más lesz a divat. Orientnek, Citizennek vannak szép, modern megjelenésű női órái, tutuban, vagy timecenternél biztos találna kedvére valót normális minőségben. Ha meg ajándékba lesz, akkor meg tökmindegy, muszáj hordania. :D

(#107763) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Létezik az, hogy ennek a Seiko Monsternek 35mm. az üvegének az átmérője?[link]
Ennek pedig 30mm.? [link]
Ha valaki tud róluk némi infóval szolgálni, kérem ne tartsa magában, ossza meg velem. :R :R :R :K :K :K

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#107764) g0n21 válasza kenny123 (#107758) üzenetére


g0n21
senior tag

Michael Kors-ban annyira nem vagyunk otthon sajnos, mert egy túlárazott divat óra. Az EU webshopok pedig nem észrevehetően olcsóbbak hazánknàl. Szerintem nézz ra a creationwatches oldalára, hátha.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#107765) kenny123


kenny123
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek, utánanézek a többinek is. :)

yo

(#107766) JDMKid válasza excalibur36 (#107763) üzenetére


JDMKid
tag

nagyjából igazak lehetnek ezek a méretek, mert az óra lünettája vastag. és mindekettő óra 40-42 mm korona nélkül.
azért a szingapúri webshopokra nézz, rá szerintem onnan talán olcsóbban is megjönnek

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#107767) Dzsana válasza soma1973 (#107754) üzenetére


Dzsana
senior tag

Még ilyet! Ahogy elkezdtem olvasni a soraid, felvontam a szemöldököm, hogy sima réz tok? Bevonat nélkül az oxidálódik... de aztán látom a termékleírásban, hogy The patina process already begun when you receive your watch. :D Baszki, hogy már arra is gyártanak órát, hogy akarattal tönkre menjen a paraszt kezén! Ez ám a nagy biznisz! Úgyhogy a kérdésedre a válasz, de, kráteres lesz, sőt, mire a postás báttya kiviszi Neked, már addigra elkezd patinásodni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#107768) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kapott a Parnis egy rendes szíjat :B (este előlnézeti és MDV-106 ezzel a szíjjal képet is dobok fel, ez csak amolyan kedvcsináló ;] )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107769) vadászcsiga válasza Dzsana (#107767) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Több réz órát gyártó fb csoportot követek, leginkább a Maranezt de egy felhasználó képén sem látszik kráteresedés. Ezek csinalnak vele mindent, fotózzak mindenhol de mind egyben van. Én is akarok majd egy Armida A8-at de még nem jutottam el a rendelésig.

Az meg a kedvenc képem

(#107770) Kbali


Kbali
nagyúr

Pénteken szakácsbácsinkon ilyen volt:

(#107771) @mriya@ válasza vadászcsiga (#107769) üzenetére


@mriya@
őstag

Ott kell nézni, ahol az izzadt emberi bőrrel érintkezik! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#107772) squir válasza vadászcsiga (#107769) üzenetére


squir
aktív tag

Csiga! Ezek nem inkább bronz? Az alsó kép szerintem tuti az. A bronz erősebb, szívósabb, ötvözött anyag, ami szépen patinásodhat károsodás nélkül. A sima réz tok szerintem elég gyenge lehet anyaga miatt.

(#107773) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#107768) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés: A szíj a legutolsó lyukkal is bő, elforog az MDV-106 a csuklómon (tudom, gyúrjak :DDD ), hol érdemes üttetni rá még egy lyukat, ahol rendesen megcsinálják, úgy, hogy az eredetivel megegyező lesz? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107774) vadászcsiga válasza squir (#107772) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az alsó az de azért nem fizetek annyit, az csak kedvenc. Maranez, Armida rézből csinál órát.

@mriya@
Egyértelmű volt

[ Szerkesztve ]

(#107775) Ereshkigal válasza Kbali (#107770) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem a Breaking bad sorozatból ismerős.

(#107776) Dzsana válasza vadászcsiga (#107769) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ahhoz, hogy az izzadság kráteresre marja, azért idő kell, nem pár hónap alatt fog. A szakterületemen található órák acél hátlapjai is sokszor kráteresek, nem hogy egy réz tok! Egészen biztosan 1-2 éven belül csúnya lesz. Az idő függ a user izzadságának savasságától is. Egyszer láttam egy Renault Megan-t, a tulajnak annyira savas volt az izzadsága, hogy szétmarta a kormányt, váltót, ajtó kapaszkodót, mindent. Majdnem belehánytam az autóba, így árulta, én meg mentem megnézni.... Aztán szerencsére rátaláltam az igazi márkára. :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#107777) squir válasza vadászcsiga (#107774) üzenetére


squir
aktív tag

Pedig lehet megérné. Nekem bronztokos Steinhart pilótám volt, gyönyörű patina kezdett kialakulni rajta.

Mondjuk pl a Lum-Tec jobb minőségű bronzot használ a Steinhartnál (mondjuk drágább is), ilyen volt a kezemben, eszméletlen jól nézett ki 2-3 évesen (sós vízben nem járt, a gazdája idehaza hordta, de pancsolt benne a Dunában, Balatonban, stb).

(#107778) squir


squir
aktív tag

És ha már bronztokos:

Avagy hogyan készítsünk patinát házilag :D
Forced Patina

(#107779) Robi1985


Robi1985
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, vagyis kérésem hozzátok. Szeretnék egy "elegáns" stílusú órát venni, amit elegáns viselethez is hordhat az ember. Az elképzelés annyi, hogy a tokja legyen kerek, acél, kb. 40 mm átmérőjű, ~10 mm magasságú, 20mm tokfül távolságú és polírozott felületű. Egyszerű 3 mutatós (a mp. lehet kicsi) szerkezet (esetleg +dátum), számlap fekete, markerek vonalkásak. Kvarc szerkezet, de csak az anyagi keret miatt, ami kb. 30-40e. Annyiból gondolom nem álmodozhatok automatáról.
Lehet kicsit sok a kritérium így utólag visszaolvasva.. :DDD
Magam is kerestem jó darabig, de sehogy sem találtam ilyet. Valamit nagyon nem jól csináltam..
Akinek eszébe jut ezek alapján egy modell, és küldene nekem egy kinket, annak hálásan megköszönném.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107780) bence0929


bence0929
tag

Mindenkineg nagyon köszönöm. Most nagyon zúzda a nap, de később még visszatérek!
Arnold:

(#107781) Ereshkigal válasza Robi1985 (#107779) üzenetére


Ereshkigal
őstag

ORIENT Bambino ER2400LB / ER24004B?
40 alatt szerintem megoldható egy kis alkuval, vagy lehet itt is tud valaki olcsóbban.

(#107782) fagyalllo válasza Robi1985 (#107779) üzenetére


fagyalllo
őstag

Több Orient automata is belefér a keretbe és megfelel a kritériumoknak: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107783) Robi1985 válasza Ereshkigal (#107781) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Igen, az Orient Bambino-t én is néztem, de azt találtam, hogy a fültávolsága 21mm.. Igazából ez a fültávolság az, ami sosem akar stimmelni, ha találok egy jelöltet. Tudom, hogy buta kritérium, de van egy óraszíjam, amit majd rá szeretnék tenni, és az sajnos csak 20-as.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107784) evo87 válasza Mercutio_ (#107773) üzenetére


evo87
őstag

Nekem az egyébként ugyanilyen Hirsch Rally-val ugyanez a bajom. Nem forog el ugyan, de számomra túl bő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#107785) Robi1985 válasza Mercutio_ (#107773) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Hát ha te tudod hogyan kell csuklóra gyúrni, akkor kérlek oszd meg a világgal mert te vagy az egyetlen. :DDD

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107786) trassher válasza vadászcsiga (#107769) üzenetére


trassher
addikt

Helson-nál is nézz szét. :)

Redmi Note 7

(#107787) KelemenUhr válasza Robi1985 (#107785) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Robi1985: [Csukló]

Ma megint jött a postás, újabb NATO! :)) Persze azóta úton van még 2. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#107788) soma1973 válasza Dzsana (#107767) üzenetére


soma1973
újonc

Köszönöm Dzsana, vadászcsiga a válaszokat!

Sajnos akkor elvetem a réz óra gondolatát. A bronz lett inkább vágyaimnak (távolabbi jövőbeli) tárgya. Sajnos a bronz tokos változatok ára már jóval magasabb, így már nem hangzik annyira jól a dolog. Ami nagyon meglepett, hogy az áruk használtan többnyire magasabb, mint az új ára :(
A patina szerintem amúgy jól mutat, ezerfélét láttam már különféle oldalakon. Van egy csomó trükk, amivel szoktak próbálkozni annak érdekében, hogy mielőbb kialakuljon a réteg. Szerintem egy szépen patinásodott óra nagyon jól mutat, ráadásul min. 100 évesnek néz ki a felülete. A réztől azért is tartottam egy kicsit, mert láttam ronda zöld foltos óráról képet, ami nagyapám rézgálicos permetezőjére hasonlított leginkább. Na az például már nem tetszik. Na mindegy, remélem egyszer majd találok egy megfizethető árú bronz tokost.

(#107789) 5-ös kezelő válasza Robi1985 (#107779) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Rodina fekete számlapos? És kezdj el spórolni egy Fortis PP-re... :) . [link]

Kenny123 : Bocs, gondolhattam volna. Én is hiába győzködtem volt osztálytársnőmet, h 50. akarom mondani 25. :D szülinapjára egy rendes órát válasszon. Végül egy eco-drive-os kvarc Citizenben megalkudtunk, az első látásra megtetszett neki /aranyozás, ékszercsatolás/. A nők többsége máshogy tekint az órákra. [link]

(#107790) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Közben rákerestem néhány bronztokosra. 1000 dodó meg 44-es tok nem az én világom, asszem. Bár nagyon szépek, meg kell hagyni. Előbb-utóbb lesz low budget Casio vagy Seiko bronz is :K . Annyira nem sürgős.

(#107791) veloke


veloke
tag

Kicsit triviális kérdés, de tényleg érdekelne: mechanikus karórát (unitas 6497) milyen időközönként érdemes felhúzni?

(#107792) Robi1985 válasza 5-ös kezelő (#107789) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Szép óra, tetszik. És tényleg tud mindent ami nekem kell. :)
Köszönöm szépen a segítséget.
Hát igen... Fortisból bőven találok olyat, ami tetszene. :D De nekem sosem lesz annyi pénzem, hogy ebben az árkategóriában nézelődjek.. Csóró vagyok. :U

"You can go to school, but you can't buy class."

(#107793) veloke válasza Robi1985 (#107792) üzenetére


veloke
tag

Használtan azért annyira nem vészes az áruk...

(#107794) icm válasza veloke (#107791) üzenetére


icm
tag

Mielőtt lejár...

Azért adott, hogy mennyi óra járástartaléka van, nem? Unitas esetén 48-50 óra? Vagy mégtöbb? Én a koronáról húzható óráimat 24 órán belül általában szoktam húzni, attól függ melyiket veszem fel. Ha pl. jár az óra és aznap azt veszem fel akkor nem húzok rajta, max este amikor lerakom a többin meg húzok amit tudok, hogy pl nem este húztam. Így naponta egy-egy órát mindig felhúzok. Ha csak egy órád van, akkor máris javul a helyzet, lerakás előtt húzol egyet rajta - 2-3 rugóház fordulat - és kész is.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

(#107795) hdman


hdman
őstag

Ehhez mit szóltok?

Sopron city :)

(#107796) fagyalllo válasza hdman (#107795) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szép, nagy, nem drága. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#107797) veloke válasza icm (#107794) üzenetére


veloke
tag

Köszi a választ! Azért kérdezem, mert nekem napi 2 teljes felhúzással pontos igazán, így 5-6 másodperc a késése, ami szerintem nagyon jó. Ha 24 órán belül csak egyszer húzom fel, akkor viszont 15 másodpercet is késhet, amit egy picit azért már sokallok. Akkor ez így teljesen rendjén van?

(#107798) userxy


userxy
őstag

10 mm vastagság alatti ( max 7-8 mm) elegánsabb órákat linkeljetek légyszi kinek mi tetszik.

Végig néztem már millió meg egy órát de ilyen vastagságút alig találni :D

(#107799) vadászcsiga válasza soma1973 (#107788) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ne add fel, hónapok óta bújom a réz tokos órákat, ha nem vagy extrém izzadós mint ahogy én sem, siman kordában lehet tartani. Konkrétan a user fotók közelében sincsenek a krateresedesnek. Tobb száz fotót mentettem már le. Sok eladó armidat is átnéztem már, értelemszeruen mindegyiknél oda van írva a vétel időpontja de egyáltalán nem ügyelnek rá hogy ne legyen 2 évesnél idősebb, egyik sincs ramaty állapotban csak a patina színében térnek el.

Bronz órák ahogy írod irdatlan drágák, annyit ez a hirtelen fellángolás nem ér. Nekem is a régies, Nemo kapitányos fíling fogott meg.

Ha nem tetszik a kialakult patina, fel lehet polírozni az egész órát és újból lehet kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#107800) icm válasza veloke (#107797) üzenetére


icm
tag

Akkor szabályoztatod kicsit :) a -15mp az még tűrésen belül van, noha persze én se örülnék neki. Le tudod venni a hátlapot, mert ha igen akkor picit tolsz a hajszálrugó kulcson és vársz 3-4 napot minimum, hogy beálljon , aztán nézed, hogy mit mutat.

"Simplicity is the ultimate sophistication." Leonardo da Vinci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.