Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171201) gixxergabi válasza zolikaDB (#171200) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Jó de az vmi drága Jeeback...ez meg vmi olcsó...
de azért köszi hogy kikerested :DDD

(#171202) Silent77 válasza gixxergabi (#171199) üzenetére


Silent77
veterán

Van értelme, de ezek mind ugyanolyan alapon működnek.
Ráz, csíp, főleg ha nem jól van felrakva, vagy nedves a nyak. Ettől függetlenül nekem bevált.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#171203) gixxergabi válasza Silent77 (#171202) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi. Akkor rápróbálok egyre...

(#171204) oszy


oszy
veterán

Ablaktörlőgumi "vágó" Ez pénzkidobás vagy van haszna? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#171205) azbest válasza kenand (#171187) üzenetére


azbest
félisten

audo diagnosztika terén azt javaslom, hogy európából rendelj. Mert a kínai kütyüket előszeretettel veszik ki vámkezeléskor és a szakértőnek felkért jogvédő ügyvéd zsarolni próbál.

(#171206) DeFranco válasza oszy (#171204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fogj egy sniccert, vegyél egy közepesen vastag kartonlapot és próbálj meg az egyik élre merőlegesen végigvágni egy szögegyenes csíkot szabad kézzel csuklóból.

ha megy, ez is menni fog.

(#171207) Ciccuka válasza oszy (#171204) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyan ablaktörlőknél lehet jó, ahol csak az él sérült meg.
Az egyik sarkát nem fogja jól megcsinálni, marad némi sorja. Ha pedig a másik felülről is megpróbálod az eszközzel, akkor ott a sarkán túlvágja kicsit. Ilyen jobb minőségű lapátokat lehet így vagy úgy javítgatni (egy darabig még jó lehet talán), de sok jóra nem lehet számítani. Az él eltűnik és tompa lesz, így a tapadás/súrlódás is erősebb lesz, ami jobban hajlítgatja a tengelyénél, ezért könnyebben leválik a maradék él.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171208) oszy válasza Ciccuka (#171207) üzenetére


oszy
veterán

Erre számítottam egyébként. A hátsó ablaktörlő már másodszorra megy tönkre. Visszafelé "szaggat".

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#171209) Ciccuka válasza oszy (#171208) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyébként, amiről én írtam az az eredeti
ECOCUT pro Wiper Blade Cutter
néha akciós

Ha szaggat, akkor ott más probléma is lehet.
Öreg az ablaktörlő lapátgumi, vagy nem megfelelő szögben áll vagy nem megfelelő lapát van benne.
Szaggathat akár a ablaktörlőmotor hibájából is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171210) DJGABI válasza oszy (#171204) üzenetére


DJGABI
addikt

Fillér szegzualizálás. Múltkor nekem mondjuk jól jött volna: utas oldalon a régit már levettem, kapkodtam, úgyhogy a patent nyilván eltörött, utólag néztem csak, ami otthon volt és fel akartam volna tenni nyilván vezető oldali, hosszabb volt. Na mondom remek, reggel meló, sem kedvem sem esélyem nem lesz venni, úgyhogy szakadó esőbe, ablaktörlő nélkül mehettem boltba lapátért.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#171211) oszy válasza Ciccuka (#171209) üzenetére


oszy
veterán

Biztos, hgoy a lapáttal van valami, mert hangja is a guminak van. :)

(#171210) DJGABI: Szerencsére a hátsóról van szó. Az elsőket azonnal cserélem. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#171212) Ciccuka válasza Ciccuka (#171209) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egyébként, ha a szög nem lenne megfelelő, arra is létezik jópár beállító kütyü.



[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171213) Bajgunar válasza oszy (#171204) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Én ezt vettem nyáron ~700Ft-ért.
Egy vágásra király. De most cseréltem pont szerdán ablaktörlőket...
Másodikra már nem vágta le jól.
Na de ablaktörlőből sem veszek, csak ilyen 850 Ft-ost! Bőven király! Egy kibír egy tavasz-nyár szezont. Most cseréltem. Az király lesz nyár elejéig.
UA tudja, mint a 3500 ft-os!
Semmivel sem jobb a drága, mert 5x-ös áron van. Nem vettem észre semmi jobbat benne.
Sőt! Ugyanaz a gumi van benne!!! 10-8-ban igen. 1-2 más csak.
Bosoko -t vettem 850-ért, 700mm-est kúton.
Ugyan az némelyik bosch is, vertex meg valeo is. Echte ua, külalakra is, stb. Talán vmelyikben van több rögzítő fej.
Felesleges drágát venni.
Ami meg zavar. Nekem pl peugeot 307-em van. S nincs megkülönböztetve, h bal, jobb oldal. Ezek meg úgy vannak kialakítva, hogy a menetszél leszorítja.
Nah a 3500ft-os bosch is ugyan olyan sz@r. Egy irányú mind...
Vegyél inkább olcsóbb ablaktörlőt. Arra jó +1 vágásra. Aztán csere.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#171214) DJGABI válasza Bajgunar (#171213) üzenetére


DJGABI
addikt

bosoko tényleg jó, legalábbis totalcar-osok is ajánlják. nekem annyira nem vált be, a valeo valahogy jobban törölt, márkásat kb sose vettem, ja de egyszer tescoba bosch akciós volt, de az se váltotta meg a világot szerintem se, ráadásul hagyományos volt, ezek az íveltek százszor jobbak

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#171215) sambenez válasza DJGABI (#171214) üzenetére


sambenez
addikt

Mindenki dicséri a Bosoko-t, nekem 1 év után csíkozott nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#171216) ztibor válasza sambenez (#171215) üzenetére


ztibor
senior tag

Miért nem cserélted le komoly 800 Ft-ért?

Nekem a Bosch garnitúra bőven 5-6k-s tétel, ez meg megvan 1500-ból és állítom jobb és tartósabb mint a Bosch.

(#171217) sambenez válasza ztibor (#171216) üzenetére


sambenez
addikt

Kivágtam a francba és vettem Bosch-t, kb 4 évvel később azzal adtam el az autót most.

(#171218) Laci.M válasza ztibor (#171216) üzenetére


Laci.M
senior tag

Most komolyan te évente cseréled az ablaktörlőt? Én évente 25-30ezret megyek, de 3 évet minimum elmennek az ablaktörlő gumijaim. Pedig én is az olcsóbbat vettem.

Aláírás

(#171219) ztibor válasza Laci.M (#171218) üzenetére


ztibor
senior tag

Nem figyelem mikor cserélem, amikor ugy érzem cserére szorul kuka, nem 1500 forinton fogok rugózni, de azt tudom hogy a Bosch kevesebbet bírt mint a bosoko.

(#171220) Csabex válasza ztibor (#171219) üzenetére


Csabex
őstag

Az kizárt! Téged átvertek akkor... Nem kevesebb mint 5, azaz öt évig használtam a Bosch-t utcán parkolva télen nyáron (kapott UV-t, fagy meg mindent) és évi kb 30 - 40.000 Km...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#171221) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Kocsiba keresek szivargyújtó bluetooth audió vevőt ami rendelkezik 3.5 jack kimenettel jó a hangminősége és van rajta usb port is, amit teló töltésre lehet használni. Melyik típus az ami vállalható ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#171222) sambenez válasza (jan) (#171221) üzenetére


sambenez
addikt

Létezik ilyen cucc?

(#171223) ztibor válasza Csabex (#171220) üzenetére


ztibor
senior tag

Ezen nem érdemes vitázni, 15 éve nálam van az autó és az első 8-9 évben Bosch volt rajta a 11. kerületi Homasitából véve. :) 14 éve került 4500-ba a szett.
utána vettem a tescoban ilyen himihumi akcios vackokat, szerintem vagy 2 pár még mindig megvan mert annyira gáz volt :)
Az utóbbi pár évben van Bosoko, idén tavasszal cseréltem a második garnitúrára.
Legyen elég hogy nálam jobban teljesít töredék áron a Bosoko.

[ Szerkesztve ]

(#171224) Degeczi válasza DJGABI (#171214) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Valeo márkás (és bevált, ha van akcióban többnyire azt veszek)

(#171225) Csabex válasza ztibor (#171223) üzenetére


Csabex
őstag

Ja nem is vita, csak hogy írtad keveset bír, aztán arra kaptam fel a fejem :) Közbe eladtam az autót velük és a mostanin is Bosch van, így lett behozva. Németeknek is bejön :DDD
Igazából a Bosoko-t nem ismerem, de a Bosch, hogy keveset bír azt nem hittem, bár manapság aztán mindenhol gyártanak mindent...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#171226) macilaci78 válasza Csabex (#171220) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teremgarázs, 3 nap alatt szabad szemmel is láthatóan poros a kocsi a szélvédő. Gyakorlatilag minden alkalommal a lapát szárazon törli a port. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#171227) (jan) válasza sambenez (#171222) üzenetére


(jan)
őstag

hogyne

Csak kérdés melyik az ami nem túl drága, és nem is vacak :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#171228) AndrewBlase válasza Csabex (#171220) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tavaly ilyenkor, mindenszentek-kor cseréltem én is az ablaktörlőimet Bosch-ra. Már most nyikorog, csíkoz. Szóval szerintem is szar. Ennyi pénzért meg pláne. :W
Ennyit a harmadáron vett leg-gagyibb tecsós is kibír.

Ezt a webshopot ismeri valaki? Megbízható? Tesóm akarna innen rendel(tet)ni valamit, de én még nem is hallottam róla.

Miért mindig én???

(#171229) PainKiller13 válasza AndrewBlase (#171228) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem 3 évese a bosch ablaktörlőim és egyik sem csíkoz, a normálisat kell megvenni 4+ezer forintért. Bosoko van a másik kocsin, 1 éves, az sem csíkoz.

(#171230) DeFranco


DeFranco
nagyúr

halkan jegyzem meg hogy ez a csíkozó ablaktörlő pont olyan mint a gyorsan elfogyó wc papír...

nyilván hamarabb lesz gatya az ablaktörlő ha az utcán áll az autó, a tulaja pedig annyit sem tesz meg hogy a lapát élére rakódó porcsíkon legalább átemelje a lapát indulás előtt, nem hogy még két mozdulattal lesöpörje a szélvédőről a rárakódott porréteget.

legális, csak akkor nem kell csodálkozni hogy a bosch lapát is beköhög fél év után, gyakorlatilag ennyi erővel 120-as csiszolópapírral is lehetne simogatni.

mindemellett a valeo is ki tud húzni éveket ha valaki rászán pár mozdulatot és vigyáz rá, nekem is 3-4 évet elment simán a valeo probléma nélkül.

ezek nélkül az infók nélkül meg tényleg kb. vak vezet világtalant a vitában.

[ Szerkesztve ]

(#171231) Ra3 válasza DeFranco (#171230) üzenetére


Ra3
őstag

Ez igaz, sokat számít az olyan apróság is hogy a kocsit hogy programozták. Egyszerű dolog, nekem ha szélvédőt mosok akkor pár mp-ig nyomja a folyadékot és csak utána kezd karistolni a lapát, sok kocsinál látom hogy egyből csinálja mikor még száraz az üveg.
Néha azért ha látom hogy sok a retek kitörlöm a lapát alól, meg időnként befújom ablakmosóval is.
2.5 éve vettem a kocsit használt Bosch lapáttal, 30ezret mentem vele, és még mindig hibátlan, csendes, nem csíkoz, ilyet veszek rá ha beadja a kulcsot megint.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#171232) DeFranco válasza Ra3 (#171231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálam az utóbbi van a mostani autómnál, eléggé zavaró.

(#171234) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Éjszakai lámpára wcbe ( akkus) van valami best buy / valami kuponkód? ;]

(#171235) edk- válasza denko (#171234) üzenetére


edk-
őstag

A Xiaomi Mijia Night Light igen jó.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#171236) edk- válasza AndrewBlase (#171228) üzenetére


edk-
őstag

Ez a webshop 110% kamu.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#171237) Silent77 válasza AndrewBlase (#171228) üzenetére


Silent77
veterán

Kamu, felesjtse el.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#171238) denko válasza edk- (#171235) üzenetére


denko
senior tag

Honnét érdemes rendelni?

(#171239) Csabex válasza DeFranco (#171230) üzenetére


Csabex
őstag

Itt a pont :) Nedves törlővel szoktam végig húzni néhanapján az íveket, ha szelesebb idő van, mert olyankor rengeteg a por. Mostani autóm esőszenzoros, azt száraz időben kikapcsolom, de pl. esős időben hasznos, mert csak akkor töröl amikor érzékeli, hogy adott mennyiségű vízcsepp csücsül a szenzor hub-nál, így szárazon sosem töröl.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#171240) edk- válasza denko (#171238) üzenetére


edk-
őstag

Én Gearbestről rendeltem, de már régen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#171241) oszy


oszy
veterán

Köszönöm a sok ablaktörlős tapasztalt megosztást. :)
Elöl nekem is volt már bosch a régebbi autón, de az is hamar tönkrement. A mostanin valeo van, de pár hét után húz egy csíkot, de szerencsére ez nem a látótérben van. :) A hátsó is valeo, nem tudom miért ment ilyen hamar tönkre. De arra jutottam, hogy tényleg a törlőt érdemes venni, nem pedig ezeket a vágókat. :)

Én is szoktam nedves törlőkendővel törölni a gumikat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#171242) gixxergabi válasza oszy (#171241) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Pedig egy vágás erejéig működik Teszt szerint, és tényleg ott marad a végén a csücsök amit ciccuka írt...

(#171243) patomi válasza oszy (#171241) üzenetére


patomi
őstag

Bosch amazonról rendeltem 2 éve azóta hibátlan. Előtte vagy 5 pár, még gyári is volt közte ment el ennyi idő alatt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#171244) gixxergabi válasza patomi (#171243) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Tehát a külföldi cucc itt is jobb, itthon csak a sz*rt kapjuk ebből is?

(#171245) 8 válasza oszy (#171204) üzenetére


8
senior tag

Egyszer volt ilyen vágóm, hullámosra vágta, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Előtte 1 csíkot húzott az ablaktörlő, után ötvenet.
Ahogy itt ajánlották vegyél bosoko-t vagy ha nem sajnálod rá a pénzt akkor bosch-t. Nálam az SCT Hybrid is jól bírja, most is van ilyen, 40.000km után is jó.

Arra érdemes figyelni, hogy ha gyárilag a régi típusú rugós (fémkeretes) lapátok valók az autódra, akkor sima aerodinamikussal nem válthatóak ki! Nagyon más a lapátnyomás eloszlása.
Vannak spec, retrofit aerodinamikus típusok (ezek sajnos általában elég drágák), illetve burkolt rugósok amik jobban néznek ki (pl sct hybrid), csak azzal lesz teljesértékű, csíkmentes, foltmentes, egyenletes és csöndes a törlés.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#171246) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

A következő, viszonylag speciális igényre keresek kütyüt (hátha van valakinek tapasztalata):

- valamilyen övre akasztható vagy karkötő-szerű kivitel
- GPS koordinátákat tud valamilyen módon (pl. mobilnetes sim segítségével) távolról egy okostelefonra továbbítani, ha a telefonról lekérik (nem szükséges állandóan továbbítania, csak ha "megpingelik" a telefonról
- ebből adódik az, hogy megbízható okostelefonos app kellene hozzá
- lehetőleg hosszú üzemidő.

Tulajdonképpen a "gyermek nyomkövetős karkötő/óra" felnőttek számára is elfogadható változatát keressük, mert jelen esetben egy agyvérzésből lábadozó (fizikailag jól lévő, ám komoly memóriagondokkal küszködő) rokon esetében könnyítené meg azt, hogy meg tudják keresni családtagjai arra az esetre, ha elkóborol (mivel nem lehet 0-24 órában vigyázni rá sajnos).

Előre is köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#171247) DeFranco válasza Tim82 (#171246) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen üzemidőt vártok el az eszköztől? heti töltés? havi? managelhető, hogy ténylegesen töltve is legyen, ne maradhasson el a töltés?

(#171248) MADcat válasza Tim82 (#171246) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A t-mobile erre ad megoldást tudtommal..

Meg is van. [link]

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171249) DeFranco válasza MADcat (#171248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vodafone-nak is van [link]

(#171250) Ciccuka válasza 8 (#171245) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az eredeti EcoCut Pro szépen egyenesre vágja. Már amennyiben az ablaktörlőlapát is minőségi volt.

A régi autóknál volt a jó, ott nem kellett az egész ablaktörlőlapátot kidobni, hanem elég volt egyszerűen az ablaktörlőlapátgumit kicserélni (mert ki lehetett).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.