Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171251) Tim82 válasza DeFranco (#171247) üzenetére


Tim82
nagyúr

Havi az szerintem irreális, hetivel simán megoldható lenne a töltés menedzselése.

Köszönöm, továbbítom ezeket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#171252) patomi válasza gixxergabi (#171244) üzenetére


patomi
őstag

Nagyon úgy tűnik. Gyári is csillióba került pedig.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#171253) zsiz válasza oszy (#171166) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem ilyen karácsonyi világításból van itthon vagy 20-30 darab. Nagyon szép, meg jól néz ki, meg minden, csak elemmel nem lehet győzni. Kis fénnyel sokáig elmegy 3 ceruzaelemről, de persze az első pár estén a legszebb, mikor még új az elem benne. Valahogy át kellene alakítani őket telefontöltősre (kb 4 jut egy ablakba, így ennyi mehetne egy töltőről). Nincs valakinek ötlete rá?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#171254) macilaci78 válasza zsiz (#171253) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vettem olcsót, a második szezon közepén (Szilveszterkor) pusztult el, lett valahol kontaktos.
Tavaly vettem drágát, várakozásokkal tekintek a jövőbe. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#171255) gyemipapa válasza zsiz (#171253) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Pl. veszel [ilyet] , levágod a végét, és ott az érpár amit az elemtartó helyére kötsz és mehet a töltőbe.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#171256) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

AA-AAA akkumulátor és töltő kombót keresek.

Egérbe, kontrollerbe kellenének az akkuk, így mindegy hogy hányszáz óra alatt töltenek fel, inkább az lenne fontos hogy minél tovább bírják, és minél több töltési ciklust kibírjanak. Nem akarok tűzveszélyes holmit sem kifogni, ezért inkább kérdezek :)
Örülnék annak is ha könnyen bővíthető lenne később az akku-szettem, további AA vagy AAA akukkal, amiket esetleg töltő nélkül meg lehet vásárolni.

Első körben két töltőt szeretnék megvenni, nagyjából 8 darab AA akkuval.

Ismertek ilyen minőségibb terméket?

(#171257) Savageboy válasza AeSDé Team (#171256) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#171258) Mizsala


Mizsala
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, ma kaptam egy sms-t és email-t is a postától, hogy vámkezelendő küldeményem érkezett. Meglepődtem, mert soha nem rendelek 20 dollár feletti értékben.
Találtam 2 rendelésemet, ami ugyanazon a nyomkövetési számon van, tehát a kedves kínai barátom összecsomagolta nekem egybe. Holott kétszer fizettem szállításért, de ez most mellékes.
Az egyik termék 8.80$ szállítással együtt a másik pedig 14.49$ szállítással együtt. Ha ezeket összeadom, kijön a 23.29$. Ez a 22 EUR határ alatt van.
Szerintem ezt nem kellett volna hogy megfogják, de mégis fenn akadt. Ez most mi? Csak bepróbálkoznak?
Néha olvasom ezt a topikot, és eszembe jutott hogy van ilyen formanyomtatvány, amivel hivatkozhatok hogy nem vagyok köteles a 10EUR alatti ÁFA tartalmat kifizetni.
Kerestem az összefoglalóban és a topik hozzászólások között is, de magát a nyomtatványt nem találom, amit el kellene küldenem nekik. Mindenhol csak azt találtam tanácsként, hogy ezt kell használni :)
Tudna valaki segíteni, hol van ez a formanyomtatvány?
Gondolom ha ezt megküldöm nekik a termékekről készült screenshottal, az elég lesz, hogy elengedjék.
Köszi előre is a segítséget!

(#171259) Tim82 válasza Mizsala (#171258) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt tudod letölteni az oldalon az "egyszeri import vámkezelési megbízás" szövegrészre kattintva.

A jövőre nézve: az itteni összefoglalóból eljutottam a "külföldi rendelések" topikig, annak összefoglalóját átnézve megtaláltam a posta honlapjáról ezt a linket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#171260) Mizsala válasza Tim82 (#171259) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Köszi, de ez benne van az értesítőben is.
Én a kiskapus megoldásra gondoltam, ahol hivatkozhatok a törvényre, ami lehetővé teszi, hogy nem kell megfizetni a 10EUR alatti áfa összeget, és elengedik ezzel a csomagot. Erre van valami bevált sablon vagy formanyomtatvány?

(#171261) Bendegúz98 válasza Mizsala (#171260) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

(#171262) Tim82 válasza Mizsala (#171260) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor szerintem félreértesz valamit.

Nincsen kiskapus megoldás tudtommal, ugyanezt a nyomtatványt kell kitöltened és beküldened a postának, csak nyilván ha a rendelés értéke alapján nem számítanak fel (vagy elengedik) ÁFA-t, vámot, akkor nem fogsz fizetni semmit.

2018-ban volt utoljára hasonló esetem, akkor 39 USD-s rendelésemre (akkor aktuálisan 42 USD volt a "határ") ugyanezt a nyomtatványt kellett kitöltenem és beküldenem, a postát megjelölve, mint vámkezelőt. Mivel mellékeltem Paypal-bizonylatot a rendelésről és annak megfelelően töltöttem ki az árura vonatkozó részt is, nem kellett fizetnem érte semmit végül, a postai vámkezelés díját sem persze, ami a nyomtatványon fel van tüntetve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#171263) Mizsala válasza Bendegúz98 (#171261) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Ezt kerestem, köszönöm!

@Tim82, akkor ezek szerint működik enélkül a hivatkozás nélkül.
Azért biztos ami biztos, belerakom ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#171264) darkrock válasza Bajgunar (#171173) üzenetére


darkrock
aktív tag

Ez mintha ugyanaz lenne, olcsóbban [link]

(#171265) Bajgunar válasza darkrock (#171264) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Igen. Ua.
Annyi, h ezen nincs "kampó".
Én direkt olyat kerestem, ne kelljen fűzögetni.
Csak beakasztod felül a függönybe.
Ali-ról csak annyi a bajom, h amit eddig ott rendeltem (ok ~4-5 cucc), az ilyen min. ~2+ hónap volt mire ideért! Ok, van ilyen ebay-ről is. De az általában 3-5 hét és itt.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#171266) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Autóba keresnék befúvó rácsba csíptethető mágneses telefontartót, tudnátok segíteni kinek melyik vált be. Kicsit idegenkedek tőle mert a szellőzőrácsba nem vagyok biztos h nem ficcen le, vagy rosszul gondolom?

(#171267) DeFranco válasza vadasz70 (#171266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

a rács alapból leficcenne a telefon súlya alatt, de a telefon "betámaszt" neki így nem veszel észre belőle semmit.

nekem a fenti típus vált be, jobb mint amit itthon vettem próbaképpen.

(#171268) sambenez válasza vadasz70 (#171266) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem ez vált be.
Baseus SUCH-01

(#171269) fateless


fateless
veterán

Huh, azt hiszem, rendeznem kell a soraimat.
Az aliexpress megint kinyomta a statisztikát amiben 1,322,533.66Ft a költésem 9 év alatt náluk. Mindez úgy, hogy a drágább dolgokat (tabletek, telefonok, okosórák, stb) rendre a gearbest, banggood, geekbuying és társai oldalakon veszem (régen meg a tinydeal és társain).
Csak néhány másik ilyen boltot néztem meg, és már 4M-nál járok 10 év alatt. Oké, hogy ajándékokat is, itthoni eszközöket, egyebeket is megveszünk kintről, de akkor is, ha mindet összeszámolnám, félmillió felett lennék éves szinten.
Ez már gáz.
Most arra jutottam, hogy ritkítom az idelátogatást, hogy ne vegyek meg minden vackot. Remélem, ti nem vagytok ilyen gázok...
Ez tíz év alatt egy autó ára :Y

Bakker, hozzánéztem az ebayt és az amazont is, csak ebben a hónapban 87k (meg 167.000 fényképezőgéphez, de az külön tétel), 10 év távlatában meg még közel 3M, valamint a számítógépek, de azokat megint külön számolom.

Úkra elkezdem tételesen vezetni excelben, az korábban segített visszafogni...
Oké, most körbenéztem a lakásban, technikai eszközök, bútorok is, lakberendezési tárgyak innen vannak, de akkor is durva szembesülni a tükörképünkkel.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#171270) vince válasza fateless (#171269) üzenetére


vince
őstag

Hol van ez az összesítés? Nem találok ilyesmit a fiókomban.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#171271) kenand válasza Savageboy (#171257) üzenetére


kenand
veterán

LADDA tényleg sokkal jobb mint a LIDL/Aldi által forgalmazottak, azok feltöltés után 1-1 nappal már 0-án vannak ha nem használod őket...(pedig a reklám felirat egészen mást ígér....) és nem is bírnak sokat

(#171263) Mizsala
Előfordul, hogy fennakad és papírt kell küldeni, de 0-sal majd átjön.

[ Szerkesztve ]

(#171272) fateless válasza vince (#171270) üzenetére


fateless
veterán

Az alkalmazásban jött fel [kép]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#171273) fradi81 válasza vadasz70 (#171266) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt is itt ajánlották, megtartja a telót nem fittyen le. [kép]

moto g72, Ninebot d28e

(#171274) gyapo11 válasza fateless (#171269) üzenetére


gyapo11
őstag

Mivel egy kínai webshopból pont olyan egyszerű vásárolni mint egy itthoniból, viszont a kínai vagy ingyen vagy olcsóbban küldi, ráadásul fele-harmada az ára, ezért elég logikus, hogy még a 300 Ft-os cuccot is kintről veszem. Másrészt a villany-gáz-kuka-internet-víz-kaja minden évben többszöröse a kínai vásárlásoknak (nálam kb. tízszerese, nálad lehet hogy nagyságrendileg hasonló), és azt csak itt tudom fizetni, így már nem is olyan sok.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#171275) Met válasza fateless (#171269) üzenetére


Met
nagyúr

kb. havi 12k.
Azt nézd hogy mennyit spóroltál, itthoni ár vs kinti ár.
Nyilván vannak vackok amikre nem feltétlenül lett volna szükséged.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#171276) macilaci78 válasza gyapo11 (#171274) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ő úgy spórol sokat a külföldi rendelésekkel, hogy sokat is költ mellette.
Én például nem rendelem meg 2$-ért sem a Xiaomi tollat, ahogyan itthon sem veszem 100 Ft-ért az eldobhatót, mert tele vagyok kényelmes tollakkal. Más meg mindent összevásárol, hogy legyen a tartaléknak is tartaléka.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#171277) Ra3 válasza fateless (#171269) üzenetére


Ra3
őstag

Hogy számoltad ki, beszoroztad a feldobott összeget a mai dollár árfolyammal? Mert 9 éve nagyon nem annyi volt mint most.
Nekem ~2700 dollár kevesebb mint 4 év alatt, de én is rendelek máshonnan is.
Ez nem is mind az enyém, egy jó részét már el is adtam, vagy alapból kérésre/eladásra rendeltem.

Szerintem egyeltalán nem gáz, én ezt úgy veszem hogy egy csomót spórolok azon hogy nem kell a világbajnok áfát kicsengetni, meg felesleges dolokat se szoktam sűrűn venni, illetve ha hónapokig nincs használva akkor előbb-utóbb minimum árában eladom, de legtöbbször plusszos a vége.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#171278) fateless válasza Ra3 (#171277) üzenetére


fateless
veterán

A rendszer írta ki forintban (lásd kép lejjebb)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#171279) MittuDomain_ válasza fateless (#171269) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nálam 4 év statisztikái, a trend nem túl bíztató:
2017: 137e
2018: 396e
2019: 447e
2020*: 541e :Y (eddig!)

*de a valódi költés 2020ban eddig 120e, mert elkezdtem vezetni az elárazott cuucok refundját ami visszajön /most én is meglepődtem, mennyi elárazásra rárepülök hátha alapon :B /, meg ha eladok pár dolgot.

Teszem hozá ebben minden külföldi rendelés benne van (qwertee pólók, fényképező + obik Amazon-ról, 3db 3D nyomtató + filamentek, stb.), de akkor is k sok...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#171280) ace22 válasza kenand (#171271) üzenetére


ace22
tag

A legtöbb fórum szerint LADDA = Sanyo Eneloop

Nekem több éve nagyobb kapacitásvesztés nélkül mennek.

(#171281) betyarr


betyarr
veterán

ezekből a ladda akkukból lehet úgy rendelni az ikeából,hogy egy csomagban több 4db csomagos akku jöjjön egy postai díjért?mintha úgy rémlene,hogy nem lehet "combine shipping"-et kérni náluk.vagy de?

(#171282) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Milyen 2 portos toltot ajanlotok, ami hozza a 3 eves de most meghalt blitzwolfom minoseget? :R

(#171283) solti válasza Bendegúz98 (#171282) üzenetére


solti
senior tag

újabb blitzwolfot?

(#171284) Ciccuka


Ciccuka
veterán

M.2 SSD hűtők:
Orico
Orico Extra
WareShip Pro
Jonsbo

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171285) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez mennyire lehet jó forrasztó?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171286) CHIPman válasza Ciccuka (#171285) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mindenképp butángázzal akarsz forrasztani?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#171287) ANOka válasza MittuDomain_ (#171279) üzenetére


ANOka
őstag

3 db 3D nyomtató? :Y
Egy nem is elég?

(#171288) varmi2 válasza Ciccuka (#171285) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elektronikusat vegyél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#171289) Ra3 válasza ANOka (#171287) üzenetére


Ra3
őstag

Ha nem elég akkor veszel egyet, és nekiállsz vele nyomtatót nyomtatni :DDD

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#171290) edk- válasza betyarr (#171281) üzenetére


edk-
őstag

Lehet. Én már rendeltem úgy, pont akkukat.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#171291) Ciccuka válasza CHIPman (#171286) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem. Csak jónak tűnt, mert 3 az 1-ben.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#171292) edk- válasza Ra3 (#171289) üzenetére


edk-
őstag

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#171293) varmi2 válasza Ciccuka (#171291) üzenetére


varmi2
nagyúr

1300C-al egyből szétt égeted a forrasztandó alkatrésztm, és a nyákot is. Elektornikusat vegyél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#171294) macilaci78 válasza varmi2 (#171293) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Flame Temperature: 1300C.
A gázláng hőmérséklete 1300°C, nem a hegyé. Persze ettől lehet még bóvli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#171295) MittuDomain_ válasza ANOka (#171287) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Sztem 4 év alatt nem is sok. Pláne hogy kettőt szinte azonnal elvittek. :B

Ra3: köcce, mate :))

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#171296) xcvbxcvb válasza MittuDomain_ (#171295) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hová vitték és kik ? :)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#171297) MittuDomain_ válasza xcvbxcvb (#171296) üzenetére


MittuDomain_
őstag

apró-ságok

Nem ez volt a terv, de beindult a költözés-lakásfelújítás, és az áruk jobban kellett. (Ezért is az idei év az, ahol k sok költésre van viszonylag moderált tényleges egyenleg.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#171298) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Sziasztok!

Dhgate-ről ha Kínából rendelem DHL-lel, akkor vámmentes lesz a szállítás?
Tudja valaki?

köszi

(#171299) 1stVikman válasza fateless (#171272) üzenetére


1stVikman
senior tag

Megtaláltam én is. 5 év alatt 2300$.

Mondjuk ebben nincsenek benne a BG-s Elemlámpák. :B

(#171300) Benoe77 válasza w.miki (#171183) üzenetére


Benoe77
őstag

Tegnapelőtt megrendeltem a nyakmasszírozót, ma ezt kaptam:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.