Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157751) zolikaDB válasza Bendegúz98 (#157742) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az jo, mert ilyenem van ketto is :)

[ Szerkesztve ]

(#157752) kovisoft válasza sopruk (#157743) üzenetére


kovisoft
őstag

Valami ilyesmi nem lenne jó? Ez ugyan nem okulárokhoz van, hanem kis üvegcsékhez, de talán okulárt is bele lehet barkácsolni.

(#157753) glita válasza zolikaDB (#157741) üzenetére


glita
csendes tag

Nekem a kábeleim csak tőlük van, 4-5 éves volt (az első kábelük 3m) ami tönkre ment, úgy h asszony is használta :D és a nők szerintem eszik a kábeleket. És így kibírt ennyit, mondom le a kalappal.

(#157754) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Van olyan kinai oldal ahol egyben kuldik a rendelt dolgokat mint az Amazonnal?

(#157755) Ance válasza Gsx-rr (#157754) üzenetére


Ance
őstag

Gearbest, Geekbuying, Banggood pl.

(#157756) ptesza válasza Mr.Csizmás (#157747) üzenetére


ptesza
senior tag

Azt a fényes típusú táskát pont egy ezresért vettem a lomis piacon. Nem volt benne szivacs meg semmi. Csak mondom ,hogy érdemes lehet körülnézni.

(#157757) pn4hvq válasza GIJoe (#157750) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Egyrészt a legolcsóbb ár 11.11-én US $108.85 ha jól néztem. Láttam, hogy kiírva annyi van, amit te is írtál, csak termék nincs annyiért.
Másrészt +3500 +áfa lesz a vége.

(#157758) farkas-j válasza DeFranco (#157728) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem meg nem biztos, hogy vissza kellene dugni. Vettem egy ilyen műszert, amit a lakás kismegszakítóijaihoz lehet beépíteni. Hát nagyon meglepődtem! Elvileg minden általános eszköz (világítás, hűtő, TV, egyéb háztartási gép stb.) ki volt kapcsolva, mégis 245W fogyasztást mutatott. Szisztematikusan végignéztem a lakást és tényleg meglettek a tettesek: TV digitbokszok, antenna erősítő, vízkőmentesítő, óra tápok, töltők, éjszakai fények stb.stb. Meglepődtem, hogy a sok apró szir-szar eszköz készenléti összfogyasztása milyen sok. Ez napi ~6kW, havi ~180KW, ami kb 6000Ft körüli költség. Ezzel már érdemes komolyan foglalkozni!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#157759) DeFranco válasza farkas-j (#157758) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#157760) macilaci78 válasza farkas-j (#157758) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Havi kb 6000 Ft. Két fős háztartás, kb 60 m2 lakás áramdíja összesen kb 10k nálunk, pedig főzünk (villanytűzhellyel), fürdünk (villanybojler által adott meleg vízzel), mosunk (mosógéppel), stb...
Jó, a TV-ben PCMCIA kártya van, nem box, nincs vízkőmentesítő, csak egy mechanikai szűrő. De van 0-24-ben egy nas, egy router, hűtő, bojler, Blotzwolf 2 portos töltő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#157761) kcsa válasza farkas-j (#157758) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem összesen nincs ennyi a villanyszámla, pedig ugyanezen eszközök (egy része) megvan... Ott valami más gond lesz, vagy a mérés túloz :)

[ Szerkesztve ]

(#157762) cof válasza farkas-j (#157758) üzenetére


cof
veterán

Ez biztos, hogy jól mér a műszer? Ez rengeteg, én 8K-t fizetek havonta, és van olyan év amikor adnak is vissza, vagy neked mindenből az átlagnál több van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#157763) kovisoft válasza cof (#157762) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem értitek: ez egy review akart lenni, hogy ilyen műszert nem szabad venni, mert totál fals értékeket mér.

(#157764) citkar válasza farkas-j (#157758) üzenetére


citkar
addikt

Ehhez elég a villanyórát megnézni rendszeresen (kb havonta). Ezt ajánlom, a többi mérőórával együtt. Kellemetlen meglepetés, ha a víz szivárog, a gázról ne is beszéljünk.

Mikor elkezdett nőni az áramfogyasztásom én is utánanéztem, bár nekem fokozatosan havi kb. 160 kWh-ról nőtt 180-ra, új eszköz nélkül. Mint kiderült a régi villanybojler okozta.
Egy okos konnektorral megmértem mi mennyit fogyaszt, hátha valamin változtatni kéne, például az épített NAS-om kb. 20W-ot átlagban és így tovább. Ennek tudatában mérlegeltem megérnek-e nekem az egyébként nélkülözhető (vagy időnként áramtalanítható) eszközök havi állandó működést, példának okáért az említett NAS nagyságrendileg havi 15 kWh-t fogyaszt, azaz nincs 600 Ft havonta.
Aztán mindenki eldöntheti mit enged meg magának, vagy mit optimalizál.

(#157765) tonyrulez válasza farkas-j (#157758) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez nagyon nem jön ki, router, switch 2-3W-ot fogyaszt, kikapcsolt TV <1W, alvó állapotban lévő PC is 1-2W, éjszakai lámpa szintén ~1-2W. Leállított mosógépünk lemértem, az konkrétan 0.2W-ot fogyaszt. Ne csináld már hogy havi 6000Ft-ot fogyasztanak a bedugott de nem használt eszközök, mert akkor tényleg kihúzok mindent és negatívba megyek :D

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#157766) weiss válasza farkas-j (#157758) üzenetére


weiss
addikt

Az még VA-nak is sok lenne.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#157767) citkar válasza tonyrulez (#157765) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem vagy rosszul számolt (kW-t írt kWh helyett is, lehet benézett valamit), vagy van egy (vagy több) rossz eszköze, netalán valamilyen (pl egy melegítő) eszközt nem vett figyelembe, elfelejtette áramtalanítani, vagy ilyesmi.

(#157768) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Nem jött meg egy augusztusi termékem, reklamáltam. Újra akarja küldeni az eladó, nekem jó lenne, mert kell továbbra is. Viszont ha az sem jön meg, utána tudok reklamálni? Vagy vegyem meg újra nála a terméket és ne fizessek?

(#157769) cof válasza citkar (#157767) üzenetére


cof
veterán

Vagy rengeteg éjszakai izzója van, vagy 24.5 Wh akart lenni az a 245.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#157770) macilaci78 válasza macilaci78 (#157760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, reggel megnéztem, 11.721 kWh van a kicsivel több, mint 5 éve felrakott villanyóránkban, ez átlagosan szűk 8k/hó villanyszámlát jelent. Klíma nincs, a fűtés távhőszolgáltatótól van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#157771) Visormail válasza RAiN91 (#157768) üzenetére


Visormail
addikt

Ebay? Én már mindig a pénzt kérem vissza és megrendelem mégegyszer. Korábban próbáltam, hogy küldje újra persze hát az kell nem a pénz. Igen, de akkor az újrarendelést már nem mutatja az oldal, semmit nem tudsz róla, nincs várható érkezési idő. Volt olyan amit 4x kellett újraküldetnem és még akkor sem jött meg, minden alkalommal el kellett magyarázni, hogy miről van szó, addigra már az eredeti rendelésnél eltűnik minden gomb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#157772) Aidan85 válasza bul07 (#157722) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Teljesen jogos a felvetésed, mégis kiindulási alapnak én itt kezdem, ha töltőt, elemet, elem töltőt, akármit vennélk.

(#157773) Gsx-rr válasza Ance (#157755) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez jo hir, koszi :)

(#157774) mobilizmo válasza macilaci78 (#157770) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez elég sok. Ugyancsak 2 fő (120 nm-en, de ez nagyjából mindegy), melegvíz és fűtés cirkóból jön. Viszont nekünk légkonditól (2 is) kezdve, szárítógépig, nagy hűtő és még fagyasztó is van, plusz egy csomó kis fogyasztó állandóan bekapcsolva (NAS, 2 iptv set-top-box, HGW, 3 router, telefontöltők és még a fene tudja mi). Ja és mindennap töltöm a Prius PlugIn-t. Így fizetek C tarifával 4500/hó ez durván 9000 felel meg normál áron. Nem hiszem, hogy csak a villanybojler a különbség.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#157775) tobias40 válasza mobilizmo (#157774) üzenetére


tobias40
veterán

14500(vagy több) lenne a reális havonta,ott vmit nem jól írtál.
Mi az a C tarifa?Nálunk H tarifa van októbertől április-ig.(csak a klímákra)

[ Szerkesztve ]

(#157776) emre válasza sopruk (#157743) üzenetére


emre
veterán

jófogás, otthon / szerszámok / doboz, itt mondjuk ki kell fogni, de azért vannak értékelhető dolgok

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#157777) mobilizmo válasza tobias40 (#157775) üzenetére


mobilizmo
addikt

Villamosenergia-iparban dolgozom, nagyjából a fele a tarifám mint egy teljesen átlagos fogyasztónak. A felsoroltak közül csak a Prius PlugIn új, július óta van meg. Hidd el jól tudom milyen fogyasztóim vannak és mennyit fizetek, 400 kWh-ra van beállítva a havi átalány. De ez itt nagyon off, ha továbbra is szeretnél beszélgetni a témáról, menjünk át privátba.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#157778) tobias40 válasza mobilizmo (#157777) üzenetére


tobias40
veterán

Egy ÁTLAG felhasználónak nem ennyi lenne mint a tied de ez már valóban nagyon off ide.
Az összehasonlítás ezért nem volt jó a te esetedben sztem.. :R

(#157779) GrayMatter


GrayMatter
csendes tag

Csatlakoznék a "ki, mennyi energiát fogyaszt havonta" folyamhoz:
Unicum 0,4 liter, sör 24 doboz, száraz vörösbor ... és ez-az be van dugva olykor.

(#157780) kenand


kenand
veterán

iPhone 8-hoz tudtok nem drága, de azért használható fülest?
Vagy esetleg biztosan működő átalakítót?

(#157781) -secret- válasza kenand (#157780) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ugreen, Baseus márka ajánlott. Vedd nyugodtan!

(#157782) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Tudtok bevált pH mérőt, ami tud talajban is mérni közvetlenül és oldaltban is? Sőt ha tudna EC-t is mérni, az maga lenne a tökély.

(#157783) DeFranco válasza Freddycom (#157782) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ennyire süllyed a pH színvonala hogy már a talajban kell mérni? :Y

(#157784) Gsx-rr válasza kenand (#157780) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Amazonon most vettem Sennheisert 16 dollarert

Valaki nem latott 0,5 meteres usb c lightning kabelt?
Sima lighning bol van olyanom Baseus

[ Szerkesztve ]

(#157785) CHIPman válasza kenand (#157780) üzenetére


CHIPman
nagyúr

FLOVEME aliexpress storeban sokszor szokott lenni 4-4,01 kupon, és sztereó TWS füles elhozható 8$-ért.
[link]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#157786) petipetya válasza GrayMatter (#157779) üzenetére


petipetya
nagyúr

😁

"nincs rá lezsóidő"

(#157787) bul07 válasza bul07 (#157191) üzenetére


bul07
nagyúr

Mai napon megérkezett a pendrive, wowshop-moment -től
SanDisk Cruzer Fit CZ33 32 GB
[link]

13nap alatt ideért Taiwan-ról

Ahogy nézegetem eredeti, kibontani tesztelni nem tudtam mert nem magamnak rendeltem

Képek róla
[kép], [kép], [kép], [kép]

Én még EUR 5.69 vettem, most EUR 5.99, de ahogy nézem ez az ár megegyezik sinceritytrading árával US $6.69
Így ha valaki tiltó listára kerülne(mint én, régen sok rendelés mind megjött, ebben az évben 2db rendelés1db refund miatt) akkor én merem ajánlani

Képeken látszik -5% kupon soarstech.com-ra

Aki vett már SanDisk Cruzer Fit CZ33 pent ránézhetne hogy az ő csomagolása is így nézet e ki

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#157788) cof válasza bul07 (#157787) üzenetére


cof
veterán

Ez nem lesz egy szélvész, USB 2 bár attól függ mibe kell. De ugyanennyiért lett volna USB 3.1 is, ezt vettem a napokban csak 16-os, szerintem ez a testvér oldala wowshopdirect. [link]

Viszont sajnos nem követhető IDsoksokszámTW, remélem nem tetszik meg senkinek útközbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#157789) bul07 válasza cof (#157788) üzenetére


bul07
nagyúr

Akinek vettem kocsiba kellet zenének, így minél kisebb kellet hogy nem lógjon ki
Kocsi fejegységei nem igen ismernek csak 2.0-át így felesleges lett volna jobb

sinceritytrading cuccait se lehet nyomon követni, így ebből a szempontból is ugyan az

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#157790) farkas-j válasza cof (#157762) üzenetére


farkas-j
őstag

Tuti! Hitelesítettem több módon. összehasonlítottam az EON-os digit. villanyórával, csináltam a céges profi lakatfogóval is ellenőrző mérést. Ráadásul ahogy mentem körbe a lakásba és húzogattam és kapcsolgattam ki az eszközöket úgy ment vissza a fogyasztás. Egyébként mint kiderült a TV antennaerősítő, a házi miniszerver, és a digitboxok (készenlétben) voltak a legnagyobb fogyasztók. Egyébként a magas fogyasztás azért nem tűnt fel anyagilag, mert alkalmazotti tarifát fizetek.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#157791) cof válasza bul07 (#157789) üzenetére


cof
veterán

Jaja, jeleztem is "bár attól függ mibe kell".

(#157790) farkas-j 245 W óránként minden készenlétben, érdekes lakásod lehet. Néztem ezt az antenna erősítőt, hát... 230 V / 50 Hz / 4,8 W. Gondolom a többi sem eszik többet 10 W-nál. De elhiszem, semmibe nem kerül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#157792) Donki Hóte válasza bul07 (#157789) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kocsiba, zenére tökéletes. Én is ilyet vettem a páromnak a kocsiba zenét hallgatni, elég gyorsan beolvassa róla a tartalomjegyzéket és viszonylag elég gyorsan lehet ugrálni a könyvtárak között (azt nem is említem, hogy a zenét tökéletesen lejátssza, mert az ugye USB1.0-án is ment :) )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#157793) Ciccuka válasza Ciccuka (#128835) üzenetére


Ciccuka
veterán

Smart Power Meter Socket fogyasztásmérő 1 év után ez is megadta magát. :((
Csak felvillan egy időre és utána nem már már semmit.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#157794) mobilizmo válasza Donki Hóte (#157792) üzenetére


mobilizmo
addikt

No de amíg felmásolod rá a zenét. Én sinceritytrading-től vettem 1 hónapja Sandisk Ultra Fit cz430 64 GB ~11 $-ért, ez 3.1-s. Szerintem jobban megéri.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#157795) farkas-j válasza Ciccuka (#157793) üzenetére


farkas-j
őstag

A leggyakoribb hiba ezeknél és az ilyen kinézetű időzítőkapcsolós aljzatoknál a memória akku. (Valami ilyesmi.) Amik nálam javításon megfordultak (5-6db) azok közül egynek nem ez volt a hibája. A többiben a NiMh akku ment tönkre. Persze lehet, hogy a tiéd elemes memória backup-os és nem ez a gondja...

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#157796) Bendegúz98 válasza farkas-j (#157795) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Felteve ha ez idokapcsolos aljzat lenne

[ Szerkesztve ]

(#157797) Ciccuka válasza farkas-j (#157795) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bekapcsol a kijelzője konnektorba dugva, de kb. 5-10 másodperc múlva ki is kapcsol, akár mit csinálok vele és eközben csak 0-ákat mutat, nem mér semmit se.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#157798) powerwade válasza Ciccuka (#157797) üzenetére


powerwade
senior tag

Nincs benne egy kiveheto elem hatul? Nekem LIDLs volt, abban emlekeim szerint egy 9V elem uzemelt amig hasznaltam.

(#157799) gyapo11 válasza Ciccuka (#157793) üzenetére


gyapo11
őstag

Nálam fél éve megy, eddig OK. Ez egy tipikusan bedugva kell hagyni eszköz, jó lenne, ha nem gyulladna ki. Ha csak csöndben elhalálozik, az még a szerencsésebb eset.
Van benne valami akku, lehet az megmakkant, esetleg rá lehet nézni hátha.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#157800) DJGABI válasza gyapo11 (#157799) üzenetére


DJGABI
addikt

bedugva hagyni bármit is? sarlatán

az igazi ebay topicos ha elmegy otthonról kihúz mindent, de még a házat is bedózerolja, hogy mikor hazaér újraépíthesse azt

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.