Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) <>jana<> válasza russodeby (#2300) üzenetére


<>jana<>
senior tag

az a beömlő levegőt hűti ha jóltudom akkor a turbó elött vagy után van. lehet hogy a turbóval van gáz. de nemsokára jönnek a szakik és elmondják :)

(#2302) <>jana<> válasza russodeby (#2300) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nah meg is van:)

''
Az intercooler, vagy szép magyar nevén töltőlevegő-hűtő a turbófeltöltő hatásfokát javítja. A turbóból a hengerek felé haladó töltőlevegő a nyomás és a súrlódás hatására felmelegszik. Ezt hűti le az intercooler. A hűvös levegőnek számos előnye van: egyrészt sűrűbb, másrészt kevésbé hajlamos a benzinnel keveredve az idő előtti öngyulladásra, így magasabbra lehet srófolni a töltőnyomást, ami nagyobb teljesítményt eredményez. ''
[link]

[Szerkesztve]

(#2303) AMD Power


AMD Power
titán

.

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2304) russodeby


russodeby
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat!! :R :R :R

(#2305) Peter789 válasza russodeby (#2300) üzenetére


Peter789
senior tag

lehet a turbó kopik, kimegy a tengelye mellett az olaj, és az áll meg az intercooler radiátorban... semmiképpen sem örömhír... :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2306) Oly válasza Peter789 (#2305) üzenetére


Oly
senior tag

Sajnos nekem is csupa olaj az interkúler...
Meg kell majd nézetni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2307) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a kiadás már ''félig'' VW úgye? Vagyis vannakbenne VW elemek.

[link]
[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2308) marsu válasza AMD Power (#2307) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Régebben, még 1996-ban dolgoztam egy cégnél, ott a cégesautók között volt pár ilyen is. Nagyon fürge jószág... Úgy tudom volt olyan széria is, amiben porsche motor volt. Én nagyon szerettem, bár nincs túl sok extra benne, és elég műanyag belűl minden. De hozzá lehet szokni.

:)

Press any key to continue ...

(#2309) AMD Power válasza marsu (#2308) üzenetére


AMD Power
titán

Az tudom , hogy van belőle porsche motoros. De pl bátyám 94-s Diesel Toledoja szinte VW. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2310) DeadMeat válasza AMD Power (#2309) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az 1.5-os motorok voltak porsche gyartmanyuak.Nagyon jok amugy,keveset kell veluk foglalkozni,hasonlo mint a golf.Tankolsz oszt mesz :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2311) marsu válasza DeadMeat (#2310) üzenetére


marsu
addikt

Nagyon jó kis motor, simán tartja a 160km/h utazósebességet, de a karosszéria nem túl erős ...

Viszont nem fogyaszt túl sokat.

:DDD

Press any key to continue ...

(#2312) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap ismét kigyulladt az elektronikus motorvezérlés lámpája. (Octavia Tour) A körülményekről annyit, hogy feleségem beindította a riasztó belsőtér védelmét, majd az azt követő indításnál már nem aludt el.

Haza jött a kocsival. Utána mentem vele kb. 10 km, indítottam kb. 5x, majd én is beindítottam egy riasztást. Ezután elaludt a lámpa.

A legutóbb, amikor ilyen történt, akkor is hasonlóan zajlottak az események, csak akkor nem volt riasztó élesítés. Kb. 10 km megtétetele után elaludt a lámpa.
Akkor elvittem szervízbe. A vizsgálat eredménye: Nincs tárolt hiba. Azóta is ment minden rendben.

A gép könyv szerint ha kigyuladt ez a lámpa, akkor csökkent teljesítménnyel üzemel csak a motor, és gyorsan go service. Esetemben nem tapasztaltam teljesítmény csökkenést.

A riasztósok azt mondták, hogy Ők egy Golf-val jártak így, csak szerelés közben. A jelenség uez.

Most akkor mi is van? :F :F :F

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#2313) Peter789 válasza Oly (#2306) üzenetére


Peter789
senior tag

közben eszembe jutott, hogy nem csak a turbóból származhat az az olaj, hanem a kartergáz visszavezetésből is. környezetvédelmi okokból vezetik vissza a retket a motorba. lehet túl lett töltve az olaj, vagy nem tetszik a motornak a fajtája. én hamar ki fogom kötni az enyémen egy külső szűrőre. az octin is be lett tervezve, csak már nem jutottam hozzá...

ilyenkor ajánlott lebontani az intercoolert, és brigéciollal, gázolajjal alaposan átmosni kívül-belül. hamar telemegy porral és bogármaradványokkal a külseje is, és nagyban lerontja a hatásfokát. egy jó intercooler 15-20%-ot is dobhat a motor teljesítményén. ha felére esik a hatásfoka, akkor azt már a kocsi menetdinamikáján is rendesen meg lehet érezni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2314) The7up


The7up
tag

Régen jelentkeztem, vizsgaidőszak meg ilyenek...

De megjött a verda! :C :C

Az elmúlt két hétben 1500 km került bele :)

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#2315) marsu válasza The7up (#2314) üzenetére


marsu
addikt

Gratu az új autóhoz!

:C :C

Képet majd rakj fel!

:DDD :D

Press any key to continue ...

(#2316) <>jana<> válasza The7up (#2314) üzenetére


<>jana<>
senior tag

üdv a klubban:) :C

(#2317) DeadMeat


DeadMeat
veterán

velemeny a roomsterrol?Lehet benevezek egyre.
Esetleg valaki tud valami szeriahibat,ect akarmit rola?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2318) marsu válasza DeadMeat (#2317) üzenetére


marsu
addikt

Amíóta forgalomban van a mai napig 20db Assistance esetünk volt velük ...

Press any key to continue ...

(#2319) DeadMeat válasza marsu (#2318) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igazandibol nagyon meg vagyok elegedve a fabiaval,csak megtortent a 3. baleset is vele,es ilyen esetben babonas vagyok :B 3,ennyi tovabb nem kell az auto :O
Es a jelenlegi kinalatbol ez jon be csak.
A 20 az nem sok.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2320) marsu válasza DeadMeat (#2319) üzenetére


marsu
addikt

... és ebből 19 eset ebben az évben.

Nem tudom mennyit adtak el belőle, de még nem sok jön velem szemben az utcán.

1400ccm-es mororral, asszem ugyanez van az Octavia-ban is.

Press any key to continue ...

(#2321) marsu válasza DeadMeat (#2319) üzenetére


marsu
addikt

Mi volt az a 3 baleset?

:Y :Y

Press any key to continue ...

(#2322) marsu


marsu
addikt

[kép]

:W Szegény autó ....

Press any key to continue ...

(#2323) Peter789 válasza marsu (#2322) üzenetére


Peter789
senior tag

itt videók is vannak: [link] - bár a roomster-ről még éppen nincsen...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2324) marsu


marsu
addikt

Tegnap mentem haza melóból .... Kb 2 órát araszolgattunk a baleset miatt. [link] Az egyik egy VW Polo ...

:(

Press any key to continue ...

(#2325) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

A héten megnéztem eme járgányt [link].
Megkímélt, szép, sérülésmentes..
Bakker, első spoiler le lett fújva kavicsok miatt , azt nem is RS spoiler volt. Csomitartóban a zárnál levő széles műanyag olyan kopott volt, mintha a roncstelepről vették volna le egy 20 éves autóról. Azt már nem is mondom, hogy a szélvédőn egy 20 centis repedés - szintén kavics, pár helyen apró benyomások a kasztnin - nem tudom, mitől (oldalt, tetőn..). Ülések normális, kormány egész jó, váltó szintén, de a fentiek fényében számomra már a km sem tűnik hihetőnek. :O

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2326) marsu válasza tomcsi23 (#2325) üzenetére


marsu
addikt

Nem rossz az autó ... De azért a szélvldőn a 20 centis repedés az sok. Bár most friss vizsga van rajta, de azért egy szélvédőcsere azért mégis aktuális lehet. A km óra állást a szervízfüzettel össze tudod hasonlítani, persze ha van neki. Alvázszám alapján tudok előéletet mondani ...

;)

Press any key to continue ...

(#2327) Octi válasza tomcsi23 (#2325) üzenetére


Octi
aktív tag

Talán nem véletlen, hogy nincs sok kép az autó külsejéről :D

Egyébként nagyon nehéz jó és szép állapotú 1.8T-t találni. Egyik skodris haverom, több mint fél évig keresett egy normálisat. Teljesen esélytelen volt. Vagy szét voltak gyilkolva, vagy rommá törték őket, és össze tákolták eladásra. Végül feladta, és vett egy gyönyörű 1.6-ost.

Egyébként tapasztalatból mondom, hogy jóval költségesebb egy 1.8T fenttartása, mint egy pl. egy 1.6-é. Én bizony 10e-ként hordom olajcserére a turbó miatt. Ráadásul nem szabad sajnálni tőle a minőségi olajat, ami ugye nem olcsó.
Most volt fékgenerálon. Háááát, baráti áron is igen mellbe vágó költség volt.
A kötelezője sem piskóta, bár nálunk céges autóként szerepel.
Ha kihasználod a moci teljesítményét, igen torkos tud lenni. Persze valamit valamiért :DDD
És hát ugye idén nyakunkba kaptuk a teljesítmény adót. Na, ez pont kétszrese annak, amit eddig súlyadóként fizettem.

Szóval sajnos a legtöbb tulajdonos sajnálja ezeket a többlet költségeket az autótól, és ezért van ennyi lestrapált, szétgyilkolt példány.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2328) I_Am válasza tomcsi23 (#2325) üzenetére


I_Am
veterán

Mennyire látszik, hogy audi (VW) konszern lett. :DD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2329) Octi válasza I_Am (#2328) üzenetére


Octi
aktív tag

Huh, ezt nem értem :F

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2330) I_Am válasza Octi (#2329) üzenetére


I_Am
veterán

A belső tér egy az egyben audi a4. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2331) Octi válasza I_Am (#2330) üzenetére


Octi
aktív tag

Jaaaa, így már világos :DD

Azt hittem, hogy a vázolt állapota miatt írtad :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2332) marsu válasza I_Am (#2330) üzenetére


marsu
addikt

A belső tér egy az egyben audi vw passat ...

;)

Press any key to continue ...

(#2333) marsu


marsu
addikt

Ennek a gépsárkánynak mennyi lehet a teljesítményadója? :F

[link]

Press any key to continue ...

(#2334) Octi válasza marsu (#2333) üzenetére


Octi
aktív tag

Az éves fizetésem :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2335) Tresquante


Tresquante
csendes tag

Szia mindenkinek!

Lehet, h ennek a témának egy saját topic kellene inkább, de megpróbálom nálatok, hátha....
Az alany egy SEAT Ibiza 021A2000 motorblokk sorozaból, 20 éves, a tetejére Porsche System van firkálva gyárilag.....
Ha valakinek vannak tapasztalatai eme özönvíz előtti autóval, örülnék, talán akkor nem egyedül kellene rálelnem minden egyes apró kis turpisságra az autóban. A magyar nyelvű szerelési útmutató kissé...szűkszavú.
Elöre is kösz, jó utat mindenkinek!

Üdv.:
Tres

(#2336) marsu válasza Tresquante (#2335) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

2307-2311-ig esett szó erről a kellemes kis Porsche-Ibizáról ...

Jó kis autó, de sajnos már elég rég óta nem gyártják, pedig a maga idejében ott volt nagyon!

;)

Press any key to continue ...

(#2337) Tresquante válasza marsu (#2336) üzenetére


Tresquante
csendes tag

Igen, láttam, csak kicsit keveseltem a hozzászólásokat, reméltem, valakinek esetleg van hosszútávú tapasztalata ezzel a típussal.
Már 1 éve restaurálom a kocsit, de néhány dologra sajnos nem tudok rájönni magamtól :W

Tres

(#2338) marsu


marsu
addikt

Csak óvatosan a gyorshajtással ....

[link]

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2339) #16741888


#16741888
törölt tag

hellosztok
hát Audi révén írhattam volna már ide,az csak fanatikusság volt, de holnap elhozom az igazi hús-vér autómat.:) nagyon várom már:
[link]

1,8T t kerestem, aztán feladtam:(, egyszerűen nincs jó állapotban lévő, ezt megnéztem és beleszerettem, nagyon bejön, sokkal jobban mint VW konszern beli testvérei, így sokat lendített az 1év korrektnek tűnő garancia, meg a nyílt tulaj.. ha beszopom beszoptam.
Igazából, enni ugyannyit kajál mint az 1,8T, biztosítás, révén mutter az üzembentartó nem vészes, és talán tartósabb egy megoldás mint a turbos.:F Ki fog derülni, ha beszopom akkor nekem kellett vele beszopnom.:)

(#2340) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Ma szépen zárult a napom. Mentem hazafelé melóból, településtábla egyből utána balos kanyar, a kanyar végén mérőautó... :O
83, 50 helyett, ami elég gáz mert 60k ra büntethetnek továbbá 1 hónaptól 1 évig terjedően eltilthatnak a vezetéstől... Apropo most akkor elvehetik vagy elveszik a jogsit? Bár amennyire most rá vannak izgulva a gyorsajtókra tuti elveszik vagy egy fél évre, hiába h még sosem volt ellenem szabálysértési eljárás... :O

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2341) t1 válasza #16741888 (#2339) üzenetére


t1
addikt

szép :R
csak SEAT és a súlya miatt nem lesz vmi sportkocsi

(#2342) marsu válasza ToRR3nt3 (#2340) üzenetére


marsu
addikt

Szia, nekem 5 éve volt 90-es táblánál 153km/h ...

Mivel nem volt korábban szabálysértésem, ezért 15.000.- illetéket kellett befizetnem és levontak 1 pontot.

Két év után elévül. Azóta is óvatos vagyok, nem volt azóta sem gyorshajtásom. Egyszer még fizettem helyszinen ezer forintot, mert nem volt bekapcsolva a biztonsági övem.

Nem tudom azóta mennyire szigorodtak a szabályok és a büntetések.

Press any key to continue ...

(#2343) marsu válasza ToRR3nt3 (#2340) üzenetére


marsu
addikt

Nem tudom mennyire hatásos, de ajánlom ezt a kütyüt: [link]

[link]

:) ;)

Press any key to continue ...

(#2344) Peter789 válasza #16741888 (#2339) üzenetére


Peter789
senior tag

aztaqrva, nem is tudtam hogy létezik ilyen moci... :nyammm: :D

alapjában véve tuti megbízhatóbb, mint az 1.8T, mert mindkét motor 20 szelepes (hidrotőke kopog, kopik, előbb-utóbb csere, de 300e alatt nem illik kimennie), viszont a turbóson ott a turbó plussz hibaforrásnak...

cserélgesd az olajat 10e-enként (ne foglalkozz a longlife kamuval), és lehetőleg minőségi 10W40-est tegyél bele, az jó kenést fog adni neki... hígabb (0W és 5W) felgyorsítja a hidrotőkék kopását, amelynek darabja úgy egy tizes körül alakul - és ebben egyben kell a 20 darabot cserélni...

a 99e km kissé gyanús, vidd majd el egy szakihoz, aki végigturkálja a fedélzeti computert, és megmondja hogy mennyi az ECU belső valós km-e (sajna a kiírt és a belső két külön tárolt szám :( ). ebből lehet tudni hogy mit kell rajta hamar csináltatni: vezérműszíj, vízpumpa, benzinpumpa, etc... meg ha valami hibakódot betárolt annak is érdemes utánajárni...

jó kocsi lesz, ha vigyázott rá az előző tulaj... :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2345) Peter789 válasza t1 (#2341) üzenetére


Peter789
senior tag

ugyanolyan nehéz mint bármelyik passat, octavia, A4, vagy hasonló méretű kocsi. mind 1200-1300 kiló között ingadoznak extráktól függően...

én meg jövőhét kedden adom le a skodát, és kapom helyette az astra-t... sajnálom is, de már nagyon várom... :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2346) marsu válasza #16741888 (#2339) üzenetére


marsu
addikt

Szép autó!

:C

Alvázszám alapján én is tudok mondani róla egy két infót.

;)

Ha érdekel...

Press any key to continue ...

(#2347) t1 válasza Peter789 (#2345) üzenetére


t1
addikt

akkor nem lesz sportos vagyis végülis mihez képest
130LE CRX 900kg szarrá alázá nem is beszélve a 150 pacisról.... pedig elvileg mind2 sportkocsi

(#2348) Peter789 válasza t1 (#2347) üzenetére


Peter789
senior tag

na jah, de a rizsrakétában meghalsz ha szembeszáll egy légy, az 1200-1300 kilósban meg nem... :DDD valamit valamiért... :)

ez inkább egy sportos kinézetű családi autó a csomagtartójával, kényelmével, biztonságával...

[Szerkesztve]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#2349) t1 válasza Peter789 (#2348) üzenetére


t1
addikt

jaja vmit valamiért ebben igazad van :)
CRX-et megkell tanulni uralni

(#2350) I_Am válasza t1 (#2349) üzenetére


I_Am
veterán

uralni?

Akkor az időjárást is meg kell tanulni uralni, mert ha rossz irányból fúj a szél akkor repülő lesz belőle. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.