Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Octi válasza I_Am (#2699) üzenetére


Octi
aktív tag

:DDD :D :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2702) Oly


Oly
senior tag

Cserélnem kell a talpasokat... azt hittem, hogy egy vagyon lesz. :O
Bementem a boltba... mondtam mi kellene... 1.960 Ft :C
Rendelésre volt csak. Másnap, mikor mentem érte, már csak 1.900 Ft volt :Y

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2703) I_Am válasza Oly (#2702) üzenetére


I_Am
veterán

talpas?

ammegmi? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2704) Oly válasza I_Am (#2703) üzenetére


Oly
senior tag

gömbcsukló a lengővillán... Vidék-rulz

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2705) misimagaki válasza Szux (#2698) üzenetére


misimagaki
aktív tag

SOF-on beregisztrálsz, aztán várod az alkalmat, amikor van kártyarendelés.
Most volt, szerintem idén már nem nagyon lesz, vagy nem :) tudom.


szerK. látom megelőztek.

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#2706) Gebriel válasza Octi (#2692) üzenetére


Gebriel
veterán

Ejjha akkor Te csak 30.000km-t vagy 2 évenkét cseréld az olajat. :(
Szegény autó/d ?!?! :O

(#2707) Octi válasza Gebriel (#2706) üzenetére


Octi
aktív tag

Ha jól vissza olvasol, ebben a témakörben szóba sem került az én autóm. De ha már így rákérdeztél, ''szegény'' autóm 8.000 km-enként kapja az 5w30-as Castrol olajat.

Javaslom menj fel a skoda.hu-ra, és nézz körül a témakörben.

Megint úgy vitatkoztok egy témáról, hogy nem veszitek a fáradságot arra, hogy utána nézzetek :( :O

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2708) Gebriel válasza Octi (#2707) üzenetére


Gebriel
veterán

Két Fabiam volt most egy V Golf.Tudom miröl beszélek. :))
Én nem vitatkozok veled :R

(#2709) Oly válasza Octi (#2707) üzenetére


Oly
senior tag

Nyolcezrenként?
Akkor nekem havonta lehetne cserélni!

Tényleg! Meddig megy el egy Shell Helix Ultra az 1.9-es TDI-mben?
Már 18k körül jár. Még rátölteni sem kellett!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2710) Octi válasza Gebriel (#2708) üzenetére


Octi
aktív tag

Akkor gondolom hallottál már a rugalmas intervallumról ;)

Ha ezt az opciót választod, a komp visít ha szervízbe kell menni. DE max 30e km, vagy 2 év.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2711) Octi válasza Oly (#2709) üzenetére


Octi
aktív tag

95%-ban városban használom.
Ráadásul igen sokszor ki is használom az erejét :D

A 15e-res olajcseréről egyből letettem. Amikor átlépte a km a 100e-res határt, bizony áttértem a 8e km-es olajcserékre. Hosszú távon meghálálja. Ráadásul a turbó sem nagyon csípi ezt a városi araszolgatást.

Szerk: Így bizony évente 4-5 olajcsere beficcen :DDD

[Szerkesztve]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2712) marsu


marsu
addikt

Eljátszottam a gondolattal, hogy milyen lenne az autóm, ha fóliázva lennének az ablakok ...

[kép]

[kép]

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2713) Oly válasza marsu (#2712) üzenetére


Oly
senior tag

Kész a felnid is?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#2714) marsu válasza Oly (#2713) üzenetére


marsu
addikt

Igen, már kész van.

Teljesen jó lett, nem is látszik rajta semmi. Javítva lett, ki lett heggesztve, görgőzve, fényezve ... És csak 6.000.- pénzt fizettem érte. Olyan mintha teljesen új lenne. Arra gondoltam a többi három felnit is megcsináltatom, legalább le lesznek azok is szépen fényezve.

Press any key to continue ...

(#2715) DeadMeat válasza marsu (#2714) üzenetére


DeadMeat
veterán

Micsinaltal vele?A jominosegu magyar katyu?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2716) Kicker válasza marsu (#2712) üzenetére


Kicker
senior tag

mondhatom, széép.. :)

Más fóliát is nézz hozzá, ezek a sima feketén szerintem nem olyan jók... a tükröződőst javasolnám.. :DDD

hány km-et mentél vele?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2717) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Totalcar Olajdoki:

Kérdés


Kedves Olajdoki!

A long life olajok használatáról rengeteg vélemény van, ezért vagyok kíváncsi az Önére is! Először (2 éve) azt mondták, hogy terheléstől függően majd kijelzi az olajcserét az autó, ami 30 és 50 ezer km között várható, amit persze én nem vártam meg. A szervízben közölték, hogy max 30 ezer km az engedélyezett. Majd mások azt mondták, hogy 20 ezrenként mindenféleképpen érdemes cserélni, de akkor igen drága lenne a szervízköltsége az ilyen autóknak. Ön szerint okos találmány ez a long life, vagy csak marketing, amivel az autó még garanciális addig úgyis kibírja.

A másik kérdésem az olajfogyasztás, 2 éve 0W30as olajat kezdtem el használni, amit nem nagyon javasolnak már a szervizek, áttértek a 5w30ra, mivel abból kevesebbet fogyaszt a motor, nálam kb. 30ezer km alatt 0,5 litert eszik. Ez normális vagy, érdemes lenne nekem is váltani? Esetleg a long life olajokról a hagyományosra....?!

Köszönöm:

János


Válasz:


Kedves János!

A Longlife olajokat nem marketing célból, és nem is rosszindulatú, önös számításból - bízva a garanciális idő letelte utáni gyors állagromlásban - fejlesztették ki. Az autógyártók fejlesztései, illetve a korszerű szintetikus olajok és adalékcsomagjai lehetővé tették, hogy hosszabb ideig lehessen használni a kenőanyagot a modern motorokban. Valós a 30-50 000 km olajcsere-periódus, és biztonsággal lehet autózni ilyen hosszú ciklusban is.

Az olajfogyasztás értéke szinte hihetetlen. Az átlag 2-3 liter/30 000 km. Valószínűsítem, hogy példaértékűen kíméli az autóját. Nem kell áttérni a SAE 5W-30 viszkozitású olajokra, bár kétségtelen, hogy a fejlesztések ez irányba haladnak, és a legkorszerűbb VW 504 00/507 00 olaj is csak ilyen viszkozitású lehet.

Üdv:

Olajdoki


[link]

[Szerkesztve]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#2718) Gebriel válasza marsu (#2712) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha jól olvastam Te valamelyik WV márkakereskedönél vagy.
Ha ez igy van akkor talán segiteni is tudsz. :B
V. GTI Golf felni ára érdekelne.
Az egyik kereskedésben megkérdeztem de ott 17'' 130.000Ft/db árat mondtak nekem :Y
Ennyi pénzért exclusiv 20'' felnit tudnék már venni.[link]

Köszi előre is a segitséged.

Szép az autód. ;) Én a Golf feliratot leszedtem az enyémröl úgy ''tisztább'' a hátulja,majd teszek fel képeket én is

misimagaki

:R



[Szerkesztve]

(#2719) dferee


dferee
tag

Sziasztok!

Akit esetleg vonzz a gyorsulás és szívesen kipróbálná magát és a verdáját vagy csak szimplán nézőnek jönne annak had ajánljak egy egyedülálló rendezvényt:

Első Nemzetközi Gyorsulási Futam Pénzdíjakkal és Nemzetközi versenyzőkkel.
TÖKÖL - 2007.AUGUSZTUS.18

Bővebb info:
[link]

(#2720) Octi válasza Gebriel (#2718) üzenetére


Octi
aktív tag

MAM és Keskin felnit tudok szerezni igen baráti áron. Csupaszon, vagy akár felgumizva ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2721) Gebriel


Gebriel
veterán

semmi :))

[Szerkesztve]

(#2722) Gebriel válasza Octi (#2720) üzenetére


Gebriel
veterán

Érdekelhet a dolog.
Hol tudom megnézni a felniket/árakat?

Pár kép a verdámról :B
[kép][kép]
Sajnos nem a legjobb minöségek a képek :((( .


[Szerkesztve]

(#2723) marsu válasza DeadMeat (#2715) üzenetére


marsu
addikt

Kicsit megütöttem a szélét, de nem volt veszélyes.... Már amikor megvettem akkor sem volt 100%-os, de a felni javítás csodákra képes. Most tényleg olyan, mintha vadonat új lenne.... És még mindig kevesebb pénzemben van, mintha gyári újat vettem volna ....
A kátyúkat messziről kerülöm, és ha lehet nem parkolok a járdára sem. De sajnos néha belepottyan a gödörbe szegény kerék.... Mindenkinek javaslom, hogy legyen óvatos a jó kis magyar utakon....

Press any key to continue ...

(#2724) marsu válasza Gebriel (#2722) üzenetére


marsu
addikt

:C

Szia tesó ....

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#2725) marsu válasza Kicker (#2716) üzenetére


marsu
addikt

Már nem sok kell és 12.000 km lesz benne....

;)

Press any key to continue ...

(#2726) marsu válasza Gebriel (#2718) üzenetére


marsu
addikt

Én acél felnikkel vettem az autómat, de nagyon szerettem volna hozzá gyári alufelniket. De a szalonban horror áron adták még az egyszerűbb 15'' és 16'' méretben is. Interneten találtam a www.hasznaltauto.hu oldalon ...
75.000.- pénzt fizettem érte. Két éves golfon voltak. Az autót eladták, de az új tulajnak nem kellettek a 15''-os alufelnik ... Nekem meg bőven jók. Az acél felnikre majd őszel veszek valami jó téli gumikat és akkor tudom cserélgetni, ha szükséges.... Bár nam tudom mekkora hó lesz, de azért jó ha van téli gumi garnitúra.

;)

Jah, igen, én valamelyik VW márkaszervízben dolgozom ...

[Szerkesztve]

Press any key to continue ...

(#2727) Octi válasza Gebriel (#2722) üzenetére


Octi
aktív tag

A felniket a két gyártó honlapján megtalálod. Ha sikerült választani, árakat megbeszéljük ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2728) Gebriel válasza Octi (#2727) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi. :R
Linkekkel legalább megdobhattál volna :P

(#2729) Gebriel válasza Octi (#2727) üzenetére


Gebriel
veterán

Ez a két felni ára érdekelne felgumizva..

MAM W2 17''
[kép]

KESKIN KT5 17''
[kép]


MARSU

A GTI felni ára még mindig érdekel.
Igazán megköszöném ha kitudnád deriteni nekem az árát. :R



[Szerkesztve]

(#2730) marsu válasza Gebriel (#2729) üzenetére


marsu
addikt

OK, rajta vagyok a dolgon ....

Holnapra mondok neked árat!

;)

Press any key to continue ...

(#2731) DeadMeat válasza Gebriel (#2729) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szvsz utobbi.Hatalmasat mutathat a golfon aval a bohomnagy peremmel :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2732) Szux


Szux
csendes tag

Szevasztok,

OII-be be lehet építeni más WV gyártmányból származó xenon cuccot?Mondjuk passat-ét.
Egyáltalán érdemes vele görcsölni?
A boltokban kapható xenon szett is ugyanazt tudja?

Egy nőnek 70 dologhoz kell értenie a főzéshez, és a 69-hez.

(#2733) Octi válasza Gebriel (#2728) üzenetére


Octi
aktív tag

Ha jól látom, azért sikerült megoldani ezt a komoly keresési feladatot :D

Árakat záros határidőn belül mondok ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2734) Octi válasza Szux (#2732) üzenetére


Octi
aktív tag

Tudtommal más típusé csak nagy faragással rakható be. Annyit szerintem nem ér.

A gyári abban külömbözik leginkább az utólagostól, hogy azokban benne van az automatikus magasság állítás.

Nekem is utólagos van benne. A fényerővel nincs baj. Azzal azért számolj, hogy a xenonhoz (akár gyári, akár utólagos) kötelező a fényszóró magasság állítás lehetősége, illetve a lámpamosó. Ezek nélkül megkúrhatnak érte (főleg ha ki mész vele nyugatra).

Ha gondolod, tudok adni elérhetőséget, ahol be tudnak neked rakni gyárit, és még a régi lámpádat is beszámítják. Azért arra készülj, hogy nem olcsó mulatság, bár még így is a szalon ár töredéke lenne.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2735) Szux válasza Octi (#2734) üzenetére


Szux
csendes tag

Abban biztos voltam, hogy drága, ezért gondoltam az utólag a H4 - H7-es égö helyére berakható cuccra.[link]
Megköszönném az elérhetősséget, rákérdeznék náluk.

Egy nőnek 70 dologhoz kell értenie a főzéshez, és a 69-hez.

(#2736) Octi válasza Szux (#2735) üzenetére


Octi
aktív tag

Itt tudsz érdeklődni: [link]

Ajánlott az oldalhoz az IE :DDD

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2737) Gebriel válasza Octi (#2733) üzenetére


Gebriel
veterán

Árakat záros határidőn belül mondok...

Türelmetlenül várom... :U :D

(#2738) Octi válasza Gebriel (#2737) üzenetére


Octi
aktív tag

Sorry, de a nagykeres kapcsolat sütteti a hasát a tengerparton :D

Nincs elfelejtve, amint tudok valamit jelzem ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#2739) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Elektromos ablakhoz kéne alkatrész . Az a két műanyag alkatrész kéne , ami a sínen fut végig ezek tartják azokat a fém lapokat amik az üveget tartják . A komplett az kb 30k lenne , de nekem csak az a 2 műanyag alkatrész kéne . Ha valakinek lenne valami használható ötlete az nagyon jó lenne . Egy 2003-mas Ibizám van , de elvileg kompatibilis az összes WV csoporttaggal .

(#2740) marsu válasza troland26 (#2739) üzenetére


marsu
addikt

Ha tudod az alkatrész számát egy nap alatt meg tudom rendelni neked.

;)

Press any key to continue ...

(#2741) troland26 válasza marsu (#2740) üzenetére


troland26
őstag

de tudod konkrétan mire gondolok ugye?

(#2742) marsu válasza troland26 (#2741) üzenetére


marsu
addikt

Igen, tudom. Nem egyedi eset a tied. Elvileg meg tudjuk oldani. Gyakorlatilag akadálya nincsen.

;)

Press any key to continue ...

(#2743) troland26 válasza marsu (#2742) üzenetére


troland26
őstag

[link] [link] tehát erről lenne szó ebből kéne jobbos ill balos értelem szerüen a két sínre ha tudsz szerezni akkor rögtön több darab is kéne , gondolok a jövőre Sajna nem tudom a számát mert nincs katalógusom . Ahogy nézem ez így egybe van tehát így kéne megrendelni . Nem tudnál a számának ill az árának utánna nézni ?

előrre is nagyon köszönöm :)

(#2744) marsu válasza troland26 (#2743) üzenetére


marsu
addikt

Egy alvázszám kellene.

Holnap megnézem.

;)

Press any key to continue ...

(#2745) DeadMeat válasza troland26 (#2743) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezek azok ami miatt az ablak beesik?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2746) marsu válasza DeadMeat (#2745) üzenetére


marsu
addikt

Igen, leesik az ablak ha ez eltörik.

:((( :(((

Press any key to continue ...

(#2747) troland26 válasza DeadMeat (#2745) üzenetére


troland26
őstag

Ja , nem értem miért nem lehetett valami strapabíróbb anyagból készíteni , tavaly már volt egy cserém e miatt a hiba miatt , csak tavaly a jobb idén a baloldal adta meg magát :(

(#2748) DeadMeat válasza marsu (#2746) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha esetleg tudsz arat majd dobd mar be ide kozosbe is.

Troland:Mert a legolcsobban akarjak kihozni.Az meg mindig a tartossag rovasara megy.... Tudod profit.... Sajnos azt nezik,nem h mi elegedetten 20 evig hiba nelkul hasznaljuk a verdat.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2749) marsu válasza DeadMeat (#2748) üzenetére


marsu
addikt

Ok, holnapra remélem meg lesz az ár.

:)

Press any key to continue ...

(#2750) Octi válasza troland26 (#2743) üzenetére


Octi
aktív tag

Én a filter centermél vettem a két ajtóba való komplett szettet 6e HUF körül. Az octaviába a Polo cucca jó volt, de nagy szopóutca volt kicserélni.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.