Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) F_Gergely válasza trassher (#50200) üzenetére


F_Gergely
őstag

EGR-t ideig oraig lehet takaritani de a cseret kikerulni nem lehet, ugyan olyan kopo alkatresz mint a tobbi. 10+ ezret nekem meg meger nem akarok falazni meg mokolni, raadasul nalam kulon bele kell nyulni az ecuba is nem eleg lefalazni.

(#50202) Jofi81 válasza F_Gergely (#50201) üzenetére


Jofi81
őstag

Találtam közben, ez például szállítással is kijön 12 körül.

(#50203) trassher válasza F_Gergely (#50201) üzenetére


trassher
addikt

Kopó alkatrész igen de lényegi értelmi nincs. Vezessem vissza a motorba azt amit már kipufogna és égettessem el vele megint. Nekem ilyen árakon van az autóhoz. Nem szívesen fizetném ki bevallom mert nem látom értelmét.

Redmi Note 7

(#50204) gzbotii válasza trassher (#50200) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem most simán ki van kötve, ezt egy folyamatos motor check lámpával hálálja meg - mivel nem kap onnan jelet, hibát észlel.
Két szerelő is azt mondta, nem érdemes ebből használtat venni, mert nem tudni az milyen állapotú, aztán csak a baj van vele.

(#50195) F_Gergely: tudnál eladót linkelni, vagy támpontot adni, hogy mi alapján keressek egy értelmes darabot eBay-en?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50205) bubi92 válasza trassher (#50179) üzenetére


bubi92
őstag

ahol pénzért nem bírták normálisan megcsinálni a kocsit, oda én nem viszem vissza, hogy "garanciában" csinálja már meg.... úgyhogy elküldtem a picsába. vártunk kicsit és elengedte a féket. konkrétan majdnem hazáig eltudtam jönni motorfékkel. ;]

(#50206) F_Gergely válasza gzbotii (#50204) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem tudom mennyire vagy rutinos ebay hasznalo. Nemetorszagbol erdemes rendelni, ott ami utangyartott az se gagyi. Nekem csak jo tapasztalatom volt/van eddig. Megnezheted elotte az ertekeleseket is.

(#50207) trassher válasza bubi92 (#50205) üzenetére


trassher
addikt

Én meg hazavitettem volna magam vele de előre megmondva hogy ez most a "bánópénz".

gzbotii: Megveszem hozzá a zárólemezt, a szelepet pedig kifordítom oldalra ahogy kell és viszlát. Ott meg már úgy szorul - ragad ahogy akar.

Redmi Note 7

(#50208) AMD Power válasza F_Zolee (#50196) üzenetére


AMD Power
titán

Most januarban en is kiprobalom az OMV MaxxMotiont. :)

Az Auchanos 98-ban nincs hozzadott adalek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50209) F_Zolee válasza AMD Power (#50208) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én azt még nem próbáltam, mert sosincs kiírva az ára nálunk a kúton. Max ha leemelném a pisztolyt. :D Nem is értem miért nem lehet ezt láthatóvá tenni. Némelyik kúton meg ott van kis kijelzőn melyik mennyibe kerül. -.-

(#50210) gzbotii válasza trassher (#50207) üzenetére


gzbotii
veterán

Az enyémnek elektromos baja van, a tekercs ment meg.
110km levezetése után megálltam egy benzinkútnál tankolni, indulás után meg nem volt alapjárat...azt mondtak nyitva maradt a szelep...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50211) Borokafa válasza AMD Power (#50208) üzenetére


Borokafa
őstag

Próbáltam, nem igazán vettem észre változást. Viszont vettem Spuri JG2-őt. Erre kíváncsi leszek.... Régen a G-Astrámnak jó volt

(#50212) Petyyyyy válasza trassher (#50203) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Te még könnyen vagy, nekem ugyanez a mutatvány Cromaxnál 127K. :D
Mégsem, szerencsére 2 a tízedik karakter, úgyhogy 27K :)

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50213) AMD Power válasza F_Zolee (#50209) üzenetére


AMD Power
titán

:)

Aranyosak... Én ezeket a jobb fajta benyákat inkább autópályázás előtt szeretem rakni a gépbe. Jól ki kell olyankor "kormolni" a rendszert. ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50214) AMD Power


AMD Power
titán

Három hengerrel is élmény - Opel Astra 1.0 Turbo teszt
Opel Astra K 1.0 Turbo Enjoy teszt

Meglepően jól szerepelt... bár 3 hengeres autó nekem nem kéne. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50215) deicide


deicide
veterán

Ma este 9 előtt a Szerémin Pest felé nem valaki a topikból jött mellettem? Egy GSI volt és el is beszélgettünk az egyik lámpánál, kérdezték, hogy ez tényleg ópécé? Nem maradt időm bólintani, mert zöld lett, a következő pirosig megkapták a választ. ;]
Aztán a Lágymányosin a bűncselekmény fogalmát kimerítő 4-es fokozat leszabályzásáig gyorsultunk a hölgy utasommal, aki diszkrét sikollyal jelezte, hogy sok lesz. Érdekes este volt. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50216) Petyyyyy válasza deicide (#50215) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Bedobtad a stírölj és hajts trükköt? :D

Nem is értem miért kérdeztek rá. Felni, fényezés, fékek és egyértelmű a dolog még oldalról is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50217) beg válasza deicide (#50215) üzenetére


beg
veterán

Szerintem innen a topikból nem kérdeznénk :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50218) deicide válasza Petyyyyy (#50216) üzenetére


deicide
veterán

Egyenes a híd, úgyhogy igen. De azért én nem fékeztem a közepén állóra a verdát. :DDD

Ott még egész konszolidáltan mentem, mert voltak előttem és akkor láttam a tükörben, hogy jönnek utánam, azt hittem buli lesz, de csak meg akarták nézni. Sötétben lehet nem látszott, hogy mi az állás. :B

beg: mondjuk igaz, innen mindenki felismerné. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50219) Petyyyyy válasza deicide (#50218) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ott lettem volna az olajkályhával, megmutattam volna, hogy hiányos a rendszámtábla villanyom...if u know what i mean ;] :DDD

Publikus mit megy negyedikben szabályozásig? Nem youtubeolok telóról.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50220) deicide válasza Petyyyyy (#50219) üzenetére


deicide
veterán

Ennyi, kikapni is meg kell tanulnom. ;]

Kettőtíz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50221) AMD Power válasza deicide (#50220) üzenetére


AMD Power
titán

Kettőtíz.

Beteg ember vagy! :DDD ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50222) F_Gergely válasza AMD Power (#50221) üzenetére


F_Gergely
őstag

+1 :DD

(#50223) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Tegnap jól elintéztem az autót... :W Este mentem fel a 6-os útról az M8-asra és nem tudom, hogy de elbambultam és tetején nekimentem a szalagkorlátnak, szerencsére csak súrolta, de akkor is leszedte a fényezést egy jó darabon...

Kis ízelítő:

Úgyhogy a karácsonyi bónuszból nem telefont fogok venni :(((

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#50224) F_Gergely válasza HoaryFox (#50223) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem a csomagterajtom van torve meg rohad is, en igy vettem 2 eve azota is igy van. 40et mondtak ra, annyiert jo nekem torotten meg rohadva.
Nem irigyellek, egy kis reszen en is meghuztam egy tolatas alkalmaval az autot. Legduhitobb erzes szerintem mikor te vagy a hibas.

(#50225) HoaryFox válasza F_Gergely (#50224) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ez csak a legdurvább rész, első sárvédő, hátsó ajtó meg a hátsó sárvédő is kapott... Mindegy, egyenlőre használom így az autót, aztán majd februárban vagy tavasz elején úgyis megy karosszériáshoz, szóval belezsúfolom a fényezés költségét is.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#50226) gzbotii válasza HoaryFox (#50225) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is, márciusban viszem karosszériáshoz..
Az alján kezdett, küszöbön is két helyen kijött, nem vészes, fél tenyérnyi helyen csak rozsdás de jövő ilyenkorig tuti kilyukadna. Nagybátyám tud valakit, aki neki nagyon szépen és jó árban helyrepofozta a fastrat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50227) deicide válasza AMD Power (#50221) üzenetére


deicide
veterán

Így van. Elismerem.
Nem mentségül, de üres volt a híd, különben nem csináltam volna nyilván. :N

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50228) amargo válasza deicide (#50227) üzenetére


amargo
addikt

Én meg múltkor Velencére menet elnyomtam az 1.4-et 170 ig, már az is sok volt nekem :U

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50229) Petyyyyy válasza deicide (#50220) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Első lecke: hogyan gyorsuljunk 0-100-ra egy dízel által húzott füstfelhőban biztonságosan. :D

Csak azt bánom, hogy ilyenkor nem jártam a híd közelében. Legalább hallanék ilyesmit.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50230) deicide válasza amargo (#50228) üzenetére


deicide
veterán

Más azért ebben a sebesség, észre sem venni, hogy 180-al utazol, de még a 200-at sem nagyon.

Petyyyyy: A hangja külön élmény volt, ahogy állva a lámpánál visszadurrogott a kipuff. Persze a magas szerény, vékonyka 4 hengeres hangján. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50231) amargo válasza deicide (#50230) üzenetére


amargo
addikt

persze tudom, egy angliai baratommal mentunk le balatonra, csak 130-140 kozott, ennyit mutatott az ora, kb 10 perc volt mire leesett, hogy merfoldben az eleg sok :) igaz az egy passat volt, de semmit nem ereztem a sebessegbol :)
itt a g astraban meg 170 es boven hallod, erzed mi tortenik.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#50232) haddent válasza deicide (#50227) üzenetére


haddent
addikt

Nem kell a magyarázkodás, akiben ez benne van az tudja miért teszed ;]
Irigyellek is nem kicsit (de jó értelemben, félre ne értsd!), mázlista vagy :K Remélem egyszer majd lesz valamim ami elegendő egy "bulihoz" az OPC mellé :P

Az én hölgy utasom nem diszkrét sikítással jelzett vissza amikor pár napja éles kanyar (tehát több, mint 90 fok, azaz kicsit "vissza" is fordít) nem szép lassan ment mint a többieknek hanem vissza keddő padló kézi. Szegénykém megfelejte az üveget, szerencsére csak annyira, hogy egy percig mondta, hogy "ez miért jóóóó?" :DDD

Másik hsz.-edre: van a 4 henger (még a turbósban is) valami vonzó. Mármint a hangban. Nem csak a sor6, v8, W16 meg hasonlók tudnak szépen dalolni. Legalábbis nekem. Mighty Car Mods srácok 3 hengerest raktak rendbe multkor valami JDM -et, nekem az is bejött. Nem azon múlik. Nem a méret a lényeg ;]

amargo érdekes egyébként, nekem a sima kis H a 190 sem érződött soknak. Csóri motor már sokkal többet nem húzna ki, de a futómű szerintem tök stabil és kellemes maradt, ahhoz képest, hogy nagyon nem erre van tervezve. Egyedül fülsüketítő hanngok a motorból, a paragi kipufból meg úgy miondenhonnan a szigetelés (hiányából) jelezték, hogy ha ezt sokáig tartom akkor elrepülök egy szebb helyre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50233) Petyyyyy válasza haddent (#50232) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Most már nem kérdés...te is nagy "állatkirály" lehetsz ha így adod elő. :D Nekem max gondolat szintjére jutnak az ilyenek, az is csak akkor ha egyedül vagyok. Nem kell autóba ültetni a kislányt ahhoz, hogy sikítson. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50234) Findzs válasza AMD Power (#50214) üzenetére


Findzs
addikt

nekem sem kéne mert turbós
maradnék egy egyszerű szívós 1.4 -1.6 -osnál

egyébként érdekes, hogy dicsérik a fogyasztást a tesztben a végén meg negatívumként szerepel :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50235) haddent válasza Petyyyyy (#50233) üzenetére


haddent
addikt

Nem egyébként, semmi vészes :N Persze, nekem is akkor jobban/inkább, ha egyedül, és nem kell autóba ültetni, de szeret autózni -vezetni :B

(#50236) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Valaki csináltatott már karosszéria fóliáztatást? Lehet olcsóbban úsznám meg, minthogy telibe újrafújassam az egész autót...

Másik kérdés: ha megcsináltatom a fóliázást egy más árnyalatú kékre, akkor a forgalmiban szereplő "kék" színmeghatározás az maradhat, ugye? Hiszen nekik tökmindegy milyen kék az autó, csak kék legyen.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#50237) beg válasza HoaryFox (#50236) üzenetére


beg
veterán

Igen, a kék legyen felismerhető. Bp.-i taxisokat tudsz esetleg megkérdezni, ott mindenki sárgára fóliázott, mert ahogy sejtetted, olcsóbb mint a fújás.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50238) deicide válasza haddent (#50232) üzenetére


deicide
veterán

Akkor neki is emlékezetes marad az út. Az a lényeg. :))

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50239) HoaryFox válasza beg (#50237) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát pont nem vagyok érdekelt Bp.-en vidéki srác létemre, de itt Dunaújvárosban is van 1-2 taxis cég és tudom, hol csináltatják az ő fóliázásukat, szóval majd karosszériáztatás után majd beszélek velük.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#50240) Jofi81 válasza HoaryFox (#50239) üzenetére


Jofi81
őstag

Gondolom a Z betűs fólia. Nekem egy ablakot kellett újrafóliáztatnom, mert a rendőr megkezdette az eltávolítást. Kérdeztem őket is, de végül Sárbogárdon csináltattam, mert jóval olcsóbb volt.

(#50241) HoaryFox válasza Jofi81 (#50240) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Igen, arra gondoltam. Kollegám taxis és a konkurens taxi társaság (Sárga) ott csináltatja, gondoltam, nem lehet rossz. Sárbogárd az sajnos nem esik útba, Kalocsán lakom és Dújv.-ban dolgozom

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#50242) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ti urak, lehet ebből még normális állapotot faragni?

Borzasztó gány munka. :(((

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50243) zolikaDB


zolikaDB
veterán

trassher: Debrecen, kozlekedes.
1, jovunk a Kossuth u iranyabol a belvaros fele, Csonka templom, szombat, lampa nuku, Stop tabla. Megadom az elsobbseget a tobbieknek, mogottem kanyarodik a Nagyallomas fele egy lefingott A4 es dudal b.meg, mert nem tud lekanyarodni tolem, ui en balfasz elsobbseget adok...
2, Vamospercsrol jovunk Debrecenbe, a falubol kifele beeloz 70-el egy 4 karikas, lakott teruleten... Utana ennyivel halad is a fouton egeszen Debrecen Faraktarig, szepen feltartva maga mogott 3 autot, mert elozni mi nem tudunk, annyi roman megy haza a bevasarlasbol. A Faraktaron ismet padloval vereti neki. Az ilyennek mi a f.sz baja van???

Fu, de felmergeltem magam.

(#50244) gzbotii válasza zolikaDB (#50243) üzenetére


gzbotii
veterán

Közel félmilliós nagyvarosban (aglomeroacioval, ami naponta bejár dolgozni/tanulni) több mint két éve, heti 3-400 km vezetek. Az idegrendszerem mar nem a régi. Komolyan. Kurvara ki készít a sok hüelye - es akkor meg finoman fogalmaztam.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50245) diablo1984 válasza Petyyyyy (#50242) üzenetére


diablo1984
veterán

bemégy a tescoba, megveszed az 1890huf-os antennát, tetőkárpit lebont annyira, hogy hozzáférj az antenna túlsó oldalához, kicsavarod az anyát, ami ott van, így ki is tudod venni ezt a fekete rettenetet, váll fölött messzire eldob, a tescoban vett cuccból kiveszed a talpas résszel az antennát, anyát leveszed róla, lyukon átdug, anya meghúz, tetőkárpit visszaigazít és lőn boldogság! ártani nem árt, ha a gumi slá egy kis szilót tolsz, mert hajlamos beázni....

(#50246) haddent válasza gzbotii (#50244) üzenetére


haddent
addikt

Majd próbáld ki Budapestet, mondjuk amikor leesik az első hó :C

(#50247) trassher válasza zolikaDB (#50243) üzenetére


trassher
addikt

Én már nem nagyon tűrtőztetem magam, így év végére elfogyott a türelmem. Ha valaki kretén dudálok és ki is szólok neki. Az utóbbi egy évben lett ennyi balfasz debrecenben, legalábbis így vettem észre. Naponta belefutok már olyanba hogy állunk a pirosnál és mennék jobbra. Várom a kiegészítő lámpát, zöldre vált de az előttem lévő nem arra akar menni. Majd jön a rendes zöld és lefordul jobbra. Az ilyet nem tudom megérteni de azt sem amikor valaki az indexet nem ismeri és a tükröt sem. Ezen a héten 3 alkalommal akartak csak letolni az útról mert ő sávot váltana én meg találjam ki mivel nem indexel......

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50248) gzbotii válasza haddent (#50246) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt tudom, hogy sokszor itt is 3-4km/h sebességgel haladsz. Meg simán összejön 1-2km sor ami araszol.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50249) trassher


trassher
addikt

Holnap olajcsere lesz. Nagyon mozgatja a fantáziám a mannol. zolikaDB & haddent, ti tudom hogy már használtátok hosszabb távon. Továbbra is azt mondjátok hogy jó anyag?

Redmi Note 7

(#50250) AMD Power válasza deicide (#50227) üzenetére


AMD Power
titán

Nyugodj meg én is beteg ember vagyok. Csak nekem nem megy az autóm. :DDD

Findzs Ez valóban elég érdekes volt a cikkben. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.