Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) tboy93 válasza gban (#50650) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hupsza, az enyembe joval dragabb, igy mar mas a szitu :B

(#50652) _seth_ válasza odrif (#50647) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem 20e volt a múlt hónapban B vekin, amiben a csapágy megegyezik g astrával, a szilent lehet eltér. 2 csapágy + 2 szilent, minden Febi márka.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#50653) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, B Corsamon szeretném cserélni a lengéscsillapítókat. Az a helyzet hogy vagy csak olajos vagy csak gázosat lehet hozzá kapni. Nem létezik "hibrid"? pl. Mercedeseknél van olyan hogy olajos-gázos (Tudom nem egy kategória a kettő)

Ha nincs melyiket és milyen gyártótól ajánlanátok? Nem az ár számít hanem a minőség!

Köszi!

(#50654) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ti urak!

Úgy általában véve mekkora minőségbeli különbség van a Febi és a gyári alkatrészek közt? Néhol előbbi fele annyiba kerül, mégis a plecsnin ott figyel a szöveg, hogy prémium, gyárival megegyező minőségű.
Akkor most hogy is van ez?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50655) trassher válasza #TOTTI (#50639) üzenetére


trassher
addikt

Ezek jól hangzanak. Árban egy nem lefosott 2003 körüli darab mennyit kóstál? Ahogy néztem árban elég nagy szórás van így nem tudom eldönteni hogy mégis mi a reális ára.

Petyyyyy: Febi-vel nem igazán tudsz mellényúlni és a Swag-el sem. A másodikat a Febi gyártja. Gyári minőség csak jobb áron. Az opel sem gyárt futómű alkatrészt hanem valamelyik gyártó címkézi neki. Febi, Bilstein, Swag, TRW mind gyári minőség.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50656) Petyyyyy válasza trassher (#50655) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Febi és Bilstein tűntek névről szimpatikusnak, de köszi az infót.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50657) trassher válasza Petyyyyy (#50656) üzenetére


trassher
addikt

Az kimaradt hogy a Febi-t meg a Bilstein gyártja. :)

Redmi Note 7

(#50658) AMD Power


AMD Power
titán

A következő cserénél én szerintem egy ilyet ki fogok próbálni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50659) sasa58


sasa58
tag

Szerintetek normális az, hogy egy napi állás után úgy lemerül a 3,5 éves akksim, hogy a központi zár sem működik? Pont pár napja néztem a töltőfesz 14,3 -14,5 között volt, az akksi hidegen 12,1 V, indítózáskor 10,1.

[ Szerkesztve ]

(#50660) AMD Power válasza sasa58 (#50659) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyen hidegben szerintem ez benne van ,hogy megdöglik. Most én is aksin agyalok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50661) Borokafa válasza sasa58 (#50659) üzenetére


Borokafa
őstag

Azt mondják a szakik 3év után minden év ajándék :)

(#50662) Petyyyyy válasza sasa58 (#50659) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezek az értékek rendben vannak amúgy?
Én is kíváncsi vagyok az akksimra, de nincs műszerem. Pedig lehet csak fel kell tölteni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50663) AMD Power válasza Borokafa (#50661) üzenetére


AMD Power
titán

Ami mostani Bosch 56Ah van benne az sem lehet már új. Nálam van a gép lassan 2 éve és szerintem már akkor sem volt új mikor megvettem. De amúgy az Opel Fanatic tagok 80% szerint nyugodtan vehetek Jász aksit ha arra kerül a sor.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50664) gzbotii


gzbotii
veterán

Ma reggel -8 fokban próbáltam indítani a kocsit, jó 5mp hajtattam, semmi. Gyújtást le, újra próbáltam és kb 4mp után elkapta. Utánna a motor finoman járt. Érdekes, hogy a motor check lámpa nem ég most (pedig az EGER ki van kötve).

Mitől lehet?
Tavaly télen -20 fokban is első kulcsra röffent 4mp hajtás után.

Utóbbi két hétben ment bele 600km hosszúban es meg 200 rövidebb tavon, szóval volt "edzés"
'95 B Corsa 1.4 16v

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50665) tboy93 válasza gzbotii (#50664) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen olaj van benne amugy?

(#50666) gzbotii válasza gzbotii (#50664) üzenetére


gzbotii
veterán

Mentem vele 3km, utána poccre indult. Motor normálisan jár.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50667) gzbotii válasza tboy93 (#50665) üzenetére


gzbotii
veterán

5w40 Mobil1

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50668) gban válasza sasa58 (#50659) üzenetére


gban
Közösségépítő

A 12,1 az igen kevés.
Itt betettem egy cikket is erről.
Új infó: akkukra már csak egy év gar kötelező, és nem is adnak a legtöbben már 2 évet rá.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#50669) Petyyyyy válasza gban (#50668) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi, azt hiszem ez segített. Mikor a tompított hiányát nyomoztuk, rámértünk multiméterrel a sarukra: 12,3.
Első kanyarban akkor töltés lesz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50670) zolikaDB válasza gzbotii (#50664) üzenetére


zolikaDB
veterán

En is mentem hosszabb tavot, aztan videken feltettem a Lidl-s Ctek kopi toltore, es toltotte az akksit. Ez egy 4 eves 65Ah-s Exide.
AMD: en is nezegettem a Jasz akkukat, jok is, van a csaladban egy masik Astraban. Igazabol ugyanakkora meretben annyiba kerul, mint egy Banner...

(#50671) gzbotii válasza zolikaDB (#50670) üzenetére


gzbotii
veterán

Aku lenne? Elég egészségesen hajtotta.
Volt régi kocsimnal aku probléma, most nem arra gyanakszom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50672) zolikaDB válasza gzbotii (#50671) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom. Csak mondom, h nekem is megszivta a hideg. De ezert vettem ezt a kis toltot fillerekert.

(#50673) gzbotii válasza zolikaDB (#50672) üzenetére


gzbotii
veterán

Gond, hogy tömbházban lakom.
Mondjuk a munkahelyemen megoldható..már csak töltő kellene.

Ja, es az kimaradt, hogy 2 napot állt a kocsi -10 fokos hidegben, utánna próbáltam indítani

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50674) tboy93 válasza zolikaDB (#50672) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, en is epp most dobtam ra az akkura a toltot :K

(#50675) AMD Power válasza zolikaDB (#50670) üzenetére


AMD Power
titán

Ha vennem kell majd az lesz belőle. :K

Itt egy videó a mai "reggeli" indításról. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50676) Petyyyyy válasza AMD Power (#50675) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Semmi izzítás? Bár így is elég flottul indult.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50677) AMD Power válasza Petyyyyy (#50676) üzenetére


AMD Power
titán

Izzítás? Mit a benzines autót? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50678) adorjant


adorjant
senior tag

Nekem az Astrában Electric Power címkés Jász-akkum van,már harmadik éve teljesít szolgálatot,idén ősszel ellenőriztem a cellákat először,kb fél liter desztvízzel pótoltam a hiányzó mennyiséget,aztán ALDI-s okostöltővel kapott egy napot :)
Amikor vettem,3-4 ezerrel volt olcsóbb bármelyik másik típusnál,ezért esett erre a választásom,eddig nem bántam meg. Garancia meg ugyanannyi majdnem mindegyikre... :W

Zafirában Exide Premium van,nyáron került bele,természetesen még nincs rá panasz :DDD

Egyébként érdemes ellenőrizni a töltést és a kábeleket,a Zafirán pl az akkusaru volt szar (melegedett,a kábel csatlakozása volt kontaktos),és emiatt csak 13,6-13,8 volt a töltésem,hiába volt meg a generátoron a teljes fesz,és így szépen láthatatlanul elfáradt az akku is.

(#50679) Borokafa válasza gban (#50668) üzenetére


Borokafa
őstag

Azért a mínuszok biztos kicsit lejjebb veszik ezeket a feszültségeket.

(#50680) tboy93 válasza gban (#50668) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem 11.5-el meg vigan indul az auto :D Hifi miatt elofordul neha.

(#50681) trassher


trassher
addikt

Ti az akkut töltitek én meg a flakont. ;]

Redmi Note 7

(#50682) 7Sony7 válasza trassher (#50681) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem bírja a mínuszokat?

-

(#50683) trassher válasza 7Sony7 (#50682) üzenetére


trassher
addikt

Tegnap -14 fok volt este, a bárdis szélvédőmosó meg nem ér egy fillért sem. Ráfagyott az ablaktörlő karokra, szélvédőre szélen. Sheron-t szoktam venni mert az eddig bevált bármilyen hidegben de most nem volt. Vettem bárdist de hiba volt. Másik 2 autónál nem panaszkodtak rá bár nem is nagyon vennék észre. :D Nem kaptam csak sonax-ot tegnap így most ezt leengedem és belerakom azt.

Redmi Note 7

(#50684) 7Sony7 válasza trassher (#50683) üzenetére


7Sony7
addikt

Az tuti. Én meg nem nyomattam ki a cégesből a nyárit, csak rátöltöttem, de elszámoltam valamit, mert most néztem, zselé van benne. :)

-

(#50685) AMD Power válasza AMD Power (#50675) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon gázos ez az indítás így? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50686) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Valaki ebben tudna nekem segíteni? :F

(#50687) 7Sony7 válasza AMD Power (#50685) üzenetére


7Sony7
addikt

Szerintem nagyon. Persze attól is függ, mióta áll a gép..

-

(#50688) adorjant válasza Bitpalace (#50686) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem gázosat vegyél.

(#50689) 7Sony7 válasza Bitpalace (#50686) üzenetére


7Sony7
addikt

Bár én annyira nem ismerem őket, azt mondják monroe val nem lehet mellényúlni.

-

(#50690) AMD Power válasza 7Sony7 (#50687) üzenetére


AMD Power
titán

Tegnap este óta csak.... :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50691) Petyyyyy válasza AMD Power (#50677) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ja tényleg, a tiéd benzines. Jóvanna, hangra egy finomabb dízelnek tűnt. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50692) trassher válasza 7Sony7 (#50684) üzenetére


trassher
addikt

Akkor azt jó játék lesz kiszedni a tartályból. :) Én október vége óta már télivel járok. -5 fokig a legócskább is jó de ilyenkor már nem.

Redmi Note 7

(#50693) Findzs válasza ALI_G (#50627) üzenetére


Findzs
addikt

én szabolcs megyében lakom itt ismerek olyan műszerészt aki meg tudná nézni

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#50694) 7Sony7 válasza AMD Power (#50690) üzenetére


7Sony7
addikt

Akkor készülj fel reggel, lehet, hogy nem fog beindulni. A helyedben megnézném a deszt víz szintjét, és felraknám tölteni, hátha. De nagyon már ne bízzál hozzá.

Trassher: kinlódik vele a franc. Majd holnap kiolvad, és kinyomatom. :)

-

(#50695) lsebestyen válasza AMD Power (#50690) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez tényleg gáz. A Skodánkban jászakku van, pár nap múlva lesz 2 éves. Évi 10k km-re használjuk a Skodát is, de van h 1 hétig áll, de utána is pöccre indul. Szóval szerintem jó, én ajánlom. 55Ah, és kevesebb, mint 14k volt.

(#50696) F_Zolee válasza AMD Power (#50658) üzenetére


F_Zolee
veterán

Még jó, hogy kitárgyaltunk 5W40-el jobban jár a motor. :DDD Főleg ha nem most cseréled de ebben a hidegben meg még jobb lenne ha már az lenne benne.

Akksi téma: nekem valami JP akksi van. Azt se tudom eszik vagy isszák. :D De már legalább 4 éve "pöccre" indul az autó és még hozzá se nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#50697) AMD Power válasza 7Sony7 (#50694) üzenetére


AMD Power
titán

Gondozásmentes. Így a víz mennyiségét nem igazán tudom megnézni. Ha jól tudom. Holnap állni fog megint. Kedden kell majd megint a gép. De a lényeges nagy teszt kedd-től szombat reggelig lesz. Akkor állni fog az autó végig. Ha akkor beindul akkor igy hagyom. :DDD :DDD

F_Zolee Tök igazad van. :DDD Nézek majd ebből 5W40-t. De a csere majd csak tavasszal lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50698) beg válasza AMD Power (#50697) üzenetére


beg
veterán

A zselés az igazi gondozásmentes. Amelyik vizes, azoknak elég nagy részét szét lehet kapni, hogy ellenőrizd a szintet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50699) AMD Power válasza Petyyyyy (#50691) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos mióta ez a nagy hideg van ,valóban nem olyan szép a hangja hidegen. Valamit hallok ami nem tudom mi lehet. Valószínűleg kedd délután el is viszem szerelőmhöz ,hogy hallgassa meg.

beg Megnézem majd köszönöm.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50700) F_Zolee válasza AMD Power (#50699) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a dermedt 10W40 olaj se segíti a könnyű indítást. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.