Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49894) üzenetére


F_Gergely
őstag

Sygic-et használom, már megvettem hozzá minden kiegészítőt a valósidejű forgalomkijelzés nagyon jó, simán elkerüli az ember a dugókat.

(#49902) trassher


trassher
addikt

Sorry, bennem az maradt meg a látottak/hallottak alapján hogy egy az egyben fiat dízel. Mondjuk az hogy van benne dmf meg dpf az egy dolog. Ma már mindenbe belerakják a dmf-et legyen az benzin vagy dízel.

Redmi Note 7

(#49903) F_Gergely válasza MunezXBK (#49888) üzenetére


F_Gergely
őstag

lehet akkor törték a srác csomi ajtóját, mert neki benzines van, és cdti felirat van a csomi ajtón.

hahu totál lehalt reggel óta....

[ Szerkesztve ]

(#49904) AMD Power


AMD Power
titán

Nesze nektek CDTI. ;] :R

Hétmérföldes csizma – Opel Insignia ST 1.6 CDTI Ecoflex teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49905) gzbotii válasza trassher (#49852) üzenetére


gzbotii
veterán

Én 2009-ben :B
Mi máson, mint Opel Astra G Classic :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49906) Petyyyyy válasza AMD Power (#49904) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rahedli gomb kormányon is, digit fordulat és sebességmérő és "segítő" egeres menü. Hogy csak a legfontosabbakat írjam, amitől nem tetszik.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49907) F_Gergely válasza AMD Power (#49904) üzenetére


F_Gergely
őstag

alapból egy ocsmány autónak tartom. nekem a csomi tartó is kicsinek tűnik, nagy D oszlop, a kocsi segge fenn, szűk hátsó szélvédő.nem kéne... Halálom mikor a hátsó szélvédő csak egy kis lőrés amin éppen hogy kilátsz...

(#49908) realmadrid válasza Declare (#49897) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Így van, el kellene már véglegesen felejteni személyautókba a dízel motort.

A sas nem vadászik legyekre

(#49909) AMD Power válasza F_Gergely (#49907) üzenetére


AMD Power
titán

Ízlések és pofonok természetesen. De az tény ,hogy az Insignia nem véletlenül az Opel egyik zászlóshajója.

A válság kirobbanásakor jött ki a piacra. Pont a legrosszabbkor. Ettől függetlenül hozza és hozta a számokat bőséggel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49910) trassher


trassher
addikt

No megjött a gumiszőnyeg a boltba. Ma szóltam hogy kell, 4-kor már meg is volt. Frogum el Toro vagy mi a szösz. Azt mondta az egyik tulaj Feri hogy ettől már nagyon bika lesz az autó. :DDD

Redmi Note 7

(#49911) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki használ cicalmot páratlanításra?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49912) tboy93 válasza gzbotii (#49911) üzenetére


tboy93
nagyúr

Klimat tudom javasolni :) Seperc alatt leszedi a parat a szelvedorol.

(#49913) beg válasza tboy93 (#49912) üzenetére


beg
veterán

Utólag melyiket egyszerűbb és olcsóbb szerinted beszerelni? Klíma vagy cicawc? :U

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49914) gzbotii válasza tboy93 (#49912) üzenetére


gzbotii
veterán

Figy, én lennék a legboldogabb, ha a kocsimba lenne klíma. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49915) tboy93 válasza beg (#49913) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fogos kerdes ;]

(#49916) trassher válasza gzbotii (#49911) üzenetére


trassher
addikt

Múltkor volt erről cikk a tc-n. Szerintem nem szeretnél egy macskaalommal teli zoknit a szélvédőd alá. :) Ha nincs víz a kocsiban, jó a pollenszűrő akkor nem is párásodhat.

Redmi Note 7

(#49917) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Megvolt az elemcsere a távirányítóban. Meg állítólag az elem foglalata el volt repedve, az is fixelve lett. 3 perc - 3K.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49918) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Látom másnál is probléma a párásodás. Részben kivédtem páramentesítő spriccnivel de ettől független rohadtul párásodik a verda. Eddig nem volt ennyire gázos. Az idei pára se a régi már. :D Múltkor a nagy reggeli fagyoknál a pára olyan szinten kezdett belülről ráfagyni az ablakra, mintha -40°C lett volna kint. Fentről a szélvédő feléig 3-4mp alatt húzódott le a fagy. :DDD

(#49919) trassher válasza Petyyyyy (#49917) üzenetére


trassher
addikt

Az nem rossz órabér. A foglalat törés - repedés elég gyakori hiba sajnos.
Ma jött meg az utángyártott kulcsház ebay-ről. 470 pénzt bőven megért.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49920) Petyyyyy válasza trassher (#49919) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát nem. Kicsit gondolkodtam, hogy megnyissuk-e a mivel foglalkozik édesanyád nagyon régóta c. kérdést, de nyilván nem történt így. Az egy jó vétel volt. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49921) Findzs válasza gzbotii (#49893) üzenetére


Findzs
addikt

ez engem is érdekelne
na majd megkérdem a melóhelyemen :K

(most egy generátorokkal, indítókkal foglalkozó cégnél dolgozom és van egy pár olyan szaki aki vágja a témát)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49922) trassher válasza Petyyyyy (#49920) üzenetére


trassher
addikt

3K még mindig jobb mintha vennél egy bontottat 8K-ért vagy egy komplett gyári újat ami több 16K. Itt a kép a kulcsházról. Kínai természetesen, ugyanezt árulják fb csoportokban 1500 + postáért.

Redmi Note 7

(#49923) gzbotii válasza Findzs (#49921) üzenetére


gzbotii
veterán

Kíváncsi vagyok mit mondanak szakik

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49924) F_Gergely válasza tboy93 (#49912) üzenetére


F_Gergely
őstag

kivéve ha 4 fok alatt van a hőmérséklet.
Ceresitnek van autóba való páramentesítője azt használok, ez a macskaalom sztem hülyeség...
1400 huf egy tasak autóba való páramentesítő két csomagot tartalmaz, nekem 3 hónapra elég.

(#49925) Jofi81 válasza tboy93 (#49912) üzenetére


Jofi81
őstag

És hogy használod a klímát páramentesítésre?

Nekem egyébként most egy páramentesító doboz van benne, fél liter vizet már biztos kiöntöttem belőle, mióta megvan.

(#49926) zolikaDB válasza trassher (#49916) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs viz a kocsiban, pollenszurot mult heten szedtem ki, szaraz volt, de párásodok, eleg komolyan :D
Majd veszek ilyen ceresites zacsit.

(#49927) Petyyyyy válasza trassher (#49922) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na igen, az igaz. Egész jól néz ki az új kulcsod is.

Lekopogom, de nálam sincs pára. Míg be nem ülök. Akkor egy fél tenyérnyi felületen bal első ablakon indulna meg. Fűtés egyesre és annyi volt. Azt viszont nem tudom miért van, hogy állítok mondjuk 25 fokot, mire a két oldalsó rostélyon meleg levegőt tol, a középsőkön meg hideget. :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49928) beg


beg
veterán

Ez az astrapárásodikgyárilagezvan mizéria két változós egyenlet. Az egyik változó a mérnökök áldozatos munkája, mikor kitalálták, hogy a belső levegő keringető csappantyút mozgató motor végállás nélkül működjön, mert azzal 0,2 eurót meg lehet spórolni autóként. Enélfogva állandó terhelés mellett eltörik a mozgató tengely (műanyag ofc), az esetek 80%-ban a belső keringetés állásban. Innentől facsarni lehet belül a vizet.
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a kesztyűtartó mögül betámadtam a 3 ponton mozdítható csuklómmal és a csappantyút a külső állásba rögzítettem gyorskötözővel, a rossz mozgató motort meg kidobtam a pibe.
Azóta nem párásodik úgy, hogy törölni kellene belülről a vizet a szélvédőről. Továbbá a pollenszűrőt évente cserélem, a szélvédőt belülről 1-2 havonta ablaktisztítóval lepucolom, ugyanis a rászálló zsír és kosz jobban megköti a párát. Szélvédő rossz ragasztása miatt valamint a fűtésrendszer tömítetlensége miatt is lehet párásodás.
A másik változó, hogy tényleg egy picivel jobban párásodik, mint más autó :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49929) F_Gergely válasza Jofi81 (#49925) üzenetére


F_Gergely
őstag

A klíma kiszárítja a levegőt, a páratartalmat megszünteti ezáltal.
Belső levegő keringetéssel simán ki lehet szárítani az autót.

(#49930) AMD Power válasza F_Zolee (#49918) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem jobb a helyzet mióta kezelem azzal a páramentesítővel. Persze ha már többen ülünk benne akkor gázos a helyzet. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49931) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt nézzétek meg... Brutál rendőr verda! ;] :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49932) F_Gergely válasza AMD Power (#49931) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez igen, szép verda :)
mondjuk a két első lámpát cserélnem, igy olyan kicsit sufni tuning meg az első lököst ;]

(#49933) tboy93 válasza Jofi81 (#49925) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elinditod az autot, venti fordulat maxra, hofok maxra es az ablakra iranyitod. Nem fog meleg levego jonni azonnal, de nem is az a lenyeg, ugyanis a klimabol kijovo levego szaraz, nincs nedvessegtartalma, igy konnyen osszeszedi az uvegrol a parat :) 30-60mp es szepen lehuzza az egeszet, en minden reggel igy indulok mostanaban.

(#49934) gzbotii válasza F_Gergely (#49924) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez a Ceresti stop pára? Spéci autós kiadás?
Esetleg egy link, h mit is kell keresni

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#49935) F_Zolee válasza AMD Power (#49930) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem is jobb vele. Csak nem ártana mindegyi ablakot lefújni de sötétben nincs sok kedvem mikor hazaérek. :D Meg azt írja az útmutató, hogy szobahőmérsékletű ablaknál kellene ráfúni. Hát kössz...télen mikor lesz az? :DDD

(#49936) F_Gergely válasza gzbotii (#49934) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én levendulásat szoktam venni, de alig érezhető a kocsiban.
Idáig akinek ajánlottam és kipróbálta mindenki elégedett volt,
[link]

(#49937) Findzs válasza F_Gergely (#49936) üzenetére


Findzs
addikt

bírom az ilyen használati utasítást :W

"Miután a párna összes tartalma géllé változott, cserélje ki,majd a régit dobja el."

A sok paraszt meg szó szerint veszi :(((

Miért nem tudják odaírni, hogy egy hulladékgyűjtőbe? :U
Vagy ha újrahasznosítható akkor a megfelelő tárolóba?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49938) F_Gergely válasza Findzs (#49937) üzenetére


F_Gergely
őstag

én simán a szemetesbe dobtam... :U

(#49939) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Skacok ilyet vegyetek inkább, ha megszívja magát, mikróba 5 percre berakod, aztán mehet vissza. Egyet előre, egyet középre vagy hátra. Nekem bevállt.[katt ide]

A sas nem vadászik legyekre

(#49940) szabonagyur válasza realmadrid (#49939) üzenetére


szabonagyur
félisten

És itthon is van ilyen? Ide ugyanis nem szállítanak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49941) realmadrid válasza szabonagyur (#49940) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Google keresőbe beírod, hogy pingi autós páramentesítő. Fehér zsákocskában árulják itthon. Vaterán is van.

A sas nem vadászik legyekre

(#49942) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Ötlet még ehhez, hogy éjszakára rárakod a radiátorra, reggelre szépen kiszárad. Akár napokig is ott lehet, majd induláskor magaddal viszed. Hajrá :C

A sas nem vadászik legyekre

(#49943) trassher válasza zolikaDB (#49926) üzenetére


trassher
addikt

Keringtetés állító jó? Nekem ugye nem ment, lezártam így állandó külsőn vagyok. Más már nem nagyon okozhat párásodást.

Petyyyyy: :R

Redmi Note 7

(#49944) adorjant


adorjant
senior tag

Elkezdtem beépíteni a tempomatot a G-be,indexkart cseréltem,csatlakozót összedugtam,jövő héten megveszem a kuplung- és fékkapcsolót,mert az nincsen benne.
Engedélyezni csak Tech2-vel lehet,vagy Opcommal is? Esetleg Debrecenben tudtok olyan helyet,ahol tudják hogyan kell csinálni? Sajna van pár hely,ahová biztos nem viszem,hiába van Tech2 a műhelyükben...

(#49945) erikke17


erikke17
őstag

Üdv. Meg lett csinálva autó, kapott új szelepfedél tömítést de engedi a mocsok... Most ilyenkor mi ez ennyire jóminőségű alkatrészek? :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49946) zolikaDB válasza trassher (#49943) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem sem ment, en ugy tudom, kulson van. De lehet, amikor a klimast kerdeztem, atb.szott...

(#49947) trassher válasza zolikaDB (#49946) üzenetére


trassher
addikt

Nagyon egyszerű a történet. Kiveszed a kesztyűtartót és megnézed hogy a csappantyú milyen helyzetben van. Ha nyitva van akkor belső keringtetésen vagy, ha zárva akkor külsőn. Nekem nyitva volt, akkor tényleg nagyon párásodott.

Redmi Note 7

(#49948) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nem tudom mi volt ma, de ma egy más után láttam 5 új Merivát kb 10 km-es sugarú körön belül, előtte meg évekig nem kb. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49949) amargo válasza trassher (#49922) üzenetére


amargo
addikt

Igen, csak a gyárinak gumiból vannak a gombjai a kínain meg műanyagból. Én is vettem anno ilyen kínai házat, nekem nem jött be.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#49950) sbazsi válasza trassher (#49756) üzenetére


sbazsi
veterán

én aliexpresen érdeklődtem ezek után a bicskakulcsok íránt.
Ezt és ezt kérdeztem meg, hogy bele tudom-e tenni az elektronikát, abból a gyári kulcsból, ami az első linken van. Mindkettő azt mondta, hogy nem.

Most akkor nem tudja, hogy mit árul, vagy mi van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.