Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) zolikaDB válasza trassher (#50249) üzenetére


zolikaDB
veterán

Masodik kanna fogy, teljesen jo, most veszteni nem fogsz vele, hidd el. Mondanám, ha nem jo, atveszem :) Cirka 14e km-t mentem vele, nincs gond. Sztem apost is meglepem tavasszal egy flaskaval.

(#50252) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek ez normális ,hogy kb 15km után is csak így áll a vízhőfok mérőm? Nyáron is alig ment 92-93 fok főlé.
Ok a hűtő az "új" benne. Tavaly ilyenkor lett belerakva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50253) trassher válasza zolikaDB (#50251) üzenetére


trassher
addikt

Akkor holnap kipróbálom. Nem azért mert fillérbaszó lennék de fele annyiba kerül mint az eneos. Ha tudja ugyanazt akkor minek vegyem a drágábbat ugye. :)
Azt viszont jól látom hogy csak az 5w30 teljesíti a dexos 2-t? 224K km van a motorban, az 5w40 jó volt bele. Gondolom az 5w30-al sem kéne probléma legyen.

AMD Power: Nekem városban araszoláskor van meg a 90 fok, egyébként sosem ha ilyen hidegebb idő van. 100-as tempónál nem ritka hogy 80 vagy kicsivel alatta ha jobban fűtök. Nem tudom egy termosztát csere megoldaná e a gondot.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50254) beg


beg
veterán

Valaki furán parkolt a H-val :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50255) zolikaDB válasza trassher (#50253) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nalam 95e km-nel es 135e-nel is igy mukodik a Z14XE.
Igen, en ugy tudom, h az 5W30 tudja a minositest. Mondom, ez nem suruseg. Amelyik motor csipegeti, az a 15W-t is meg a pakurat is csipegetni fogja. Az en motoromban, sok-sok varossal is jol teljesit. Amikor leengedtem osszel, eleg szep szine volt.
Remelem, nalad is bevalik.

(#50256) trassher válasza zolikaDB (#50255) üzenetére


trassher
addikt

Nekem annyi olajfogyasztásom van ami elcsepeg a kartertömítés miatt. 4 liter elég 10.000 km-re utántöltéssel együtt. Ha lenne nyomatékkulcsom kicserélném magamnak, szerelőhöz meg időpontot kell kérni. :(

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#50257) mohabá 007 válasza trassher (#50253) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

elsőre én is őt néztem ki,hasonló okokból. :K Minek neki a nagytudású,ha nem tudja kihasználni.Most is 5W30 van benne.Csakhogy belebotlottam ebbe,és nálam ő lett a nyerő 5W40 eszi,nem eszi,nem kap mást. :N
(ha jól látom,ott figyel a dexos 2 régi neve) :))

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50258) haddent válasza trassher (#50249) üzenetére


haddent
addikt

Hosszabb távnak nem mondanám, 10 ezerre volt benne. Életben van, nem fogyasztott belőle sokat, semmi hisztire nem voltam figyelmes.
Majd most jön az igazi próba, ha lesz hideg tél mint tavaly, hogy a Mobil1 -el hamarabb csendesül-e el indítás után. Én egyelőre azt érzem, hogy igen, sokkal hamarabb, és szebben jár indítás után egyből is. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Mannol nincs meg "jó" szintű akár. Sőt, az is lehet, hogy a szorgos pörgetős járásnak velem + a sok sűrű cserének köszönhetően "javult" az egész közérzete olajtól függetlenül. :R

Későbbi hsz.-edre: probléma tuti nem lesz 5w30 -cal, csak az óriási hőségekben szerintem nem árt ha 40 -es.

AMD Power szerintem normális, 8 szelepes, eleve nem pörgeted stb..

(#50259) trassher válasza mohabá 007 (#50257) üzenetére


trassher
addikt

Ezt is láttam webshopokban de sok infót nem találtam. Mondhatni a lényeg hogy tudja az előírást és időben legyen cserélve + a szűrők legyenek normálisak. :)

haddent: Köszi, akkor majd holnap kiderül. A mostani eneos is tökéletes de ha olcsóbban is kaphatok jó olajat akkor miért ne. Azt a pénzt eltudom költeni másra is autóval kapcsolatban. Tegnap összeírtam mi kell még tavaszig. :DDD

Redmi Note 7

(#50260) zolikaDB válasza trassher (#50256) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vót a lidlibe nyomatekkulcs, de iden mar arra nem koltottem, igy is vettem egy racsnis szettet, T45 fej, olajszuroleszedo lanc...

(#50261) Petyyyyy válasza zolikaDB (#50260) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Óóó, ha ezt előbb tudom. Egy nyomatékkulcs készlet nem jött volna rosszul.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50262) mohabá 007 válasza zolikaDB (#50260) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Én nem vettem,csak úgy kaptam. :B

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50263) F_Gergely


F_Gergely
őstag

24.-én lejár a biztosításom, viszont a biztosító még nem küldte a csekket... Ilyenkor mi van? :F

(#50264) diablo1984 válasza F_Gergely (#50263) üzenetére


diablo1984
veterán

vagy bemégy a biztosítóhoz és ott adnak neked egyet(megmondod, hogy nem érkezett még).

(#50265) gban válasza F_Gergely (#50263) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gondolom kötelezőről van szó.
60 napod van befizetni, ennyit csúszhatsz.
De ettől függetlenül utánajárnék, még az is lehet hogy törölték a szerződésed, azért nem küldtek csekket (gondolom évváltás van nálad).
Ezeknél, itt semmin nem kell csodálkozni.

Postázást nem vállalok.

(#50266) F_Gergely válasza gban (#50265) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen kötelező, nem váltottam (nem volt sajnos értelme) nem mondtam fel a biztosítást. Még októberben megküldte a biztosító mennyit kell fizessek ha maradok, én ezt elfogadtam. Vártam idáig hogy küldjenek de nem küldték a csekket. Gondolom ha törölték volna a szerződésem valaki csak szól (Netrisk, vagy a biztosító) hogy törölték.
Csak azért kérdezem, mert én éveset fizetek be, ha megállít mondjuk 26.-án a rendőr és kéri a biztosítási befizetést mivel igazolom hogy van érvényes kötelezőm?
Hazafele megpróbálok beugrani a biztosítóhoz (K&H)

(#50267) gban válasza F_Gergely (#50266) üzenetére


gban
Közösségépítő

A rendőr is tudja hogy van 60 napod :K

Postázást nem vállalok.

(#50268) F_Gergely válasza gban (#50267) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én ezt a 60 napot nem tudtam :B
Ezek szerint ha dec 24-én lejár akkor február végig van időm befizetni? Ez igy faja :)

(#50269) gban válasza F_Gergely (#50268) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt sokminden le van írva.
Találni a neten 45 napot is, de ha minden igaz, a 60 nap a jelenleg érvényes.
Mondjuk én nem várnám meg :N

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#50270) F_Gergely válasza gban (#50269) üzenetére


F_Gergely
őstag

utána járok én is, csak ugye jön a karácsony, szilveszter nem tudom mikor sikerül elintézni. De szóvá teszem majd hogy miért nem küldtek csekket. Igy még nem jártam sose

(#50271) haddent válasza F_Gergely (#50270) üzenetére


haddent
addikt

Pont az ellenkezője történt meg velem. Dec. 18 volt az évfordulóm, óóó jó, akkor átmegyek Uniqa -hoz, Novemberben el is indítottam ott a történetet, aztán szólnak, hogy hé, le kéne mondani a régi, Union24 -est. Mondom minek, lejár, évfordulós váltás. Aha, az nem úgy megy, le. kell. mondani., mindaddig amíg nem teszem ezt meg, addig élni fog. Kössz... Hívom Uniont, hogy ugyan takarodjanak már, le akarom mondani. Ja, hogy 30 nappal az évforduló előtt le kellett volna mondani, így majd jövőre próbálkozzak újra. Na elmennek a bús büdösbe... :(((

A lényeg, hogy ahogy gban is mondta, 60 napod van az előző, utolsó fedezettséget igazolt naptól, addig felmutathatod, hogy rendezett a biztosítás. Ezt nekem le is írták az éves kiküldött értesítőben. Hát nem is fogom befizetni, csak majd Januárban, mivel Uniqa -nál negyedéves fizetést akartam, itt meg csak éves lehet, nincs rá most :W

(#50272) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Közben megjött a válasz az SDS autótól. Ha beszerezhető az alkatrész, úgy 150K lenne egy EGR csere.
Nem tudom, hogy baj lenne-e az enyémmel, de első körben mégiscsak tisztíttatnám inkább. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50273) beg válasza Petyyyyy (#50272) üzenetére


beg
veterán

G-hez 10-ért vettem ebay-en utángyártottat 1 év garival 3 éve, az van nekem félre fordítva, és 3 ezerért vettem vakoló lemezt, azzal van lezárva. Bruttó 10 perc alatt megcsináltam, azóta tökéletes és nincs sárga lámpa sem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50274) Petyyyyy válasza beg (#50273) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Láttam már pár helyen ezt a levakolást, talán itt fórumon is, de sosem olvastam el miért is jó az.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50275) bubi92


bubi92
őstag

na én autóm felkerült az eladó autók közé :P

(#50276) gzbotii válasza bubi92 (#50275) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem a tavaly vetted egy forumtarstol?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50277) beg válasza Petyyyyy (#50274) üzenetére


beg
veterán

Nem szívja vissza azt a sok szemetet a kipufogóból még egy körre, ami most is teleszemeteli az egr-t.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#50278) diablo1984 válasza gzbotii (#50276) üzenetére


diablo1984
veterán

nem, idén március környékén....

(#50275) bubi92: őszinte és piszok hosszú hirdetés lett! :R

[ Szerkesztve ]

(#50279) bubi92 válasza diablo1984 (#50278) üzenetére


bubi92
őstag

vót az február is :DD

a sok munka meghozta gyümölcsét, és egy nagyobb minőségi szint ugrást engedhetek meg magamnak, azért megy.

[ Szerkesztve ]

(#50280) gzbotii válasza bubi92 (#50279) üzenetére


gzbotii
veterán

Lefingtad mostanig es most eladó? ;] ?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50281) diegho válasza Petyyyyy (#50272) üzenetére


diegho
nagyúr

Milyen motor? 150k nem kevés. Nálam is kezd rángatni és világít is a sárga, holnap olvassuk ki a hibát, ha EGR nálam is csere és vakolás lesz a mutatvány.

(#50282) trassher válasza bubi92 (#50279) üzenetére


trassher
addikt

Leélted aztán most eladod megkíméltként. ;] No offense

Mannol olaj nem volt így ismét eneos 5w40 kerül az autóba. Cserébe hoztam pár képet egy "csodás" c vectra-ról.

Redmi Note 7

(#50283) haddent válasza trassher (#50282) üzenetére


haddent
addikt

Mi ez a ganételep? :DDD

(#50284) trassher válasza haddent (#50283) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem kőműves verda. Autókozmetikában lőttem barátomnál 2 cigi között. :D

Redmi Note 7

(#50285) Petyyyyy válasza diegho (#50281) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valóban nem kevés, ellenben sok. Y20DTH.
Nálam nincs ilyen tünet (kop kop), csak gondoltam jobb ha tudom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#50286) bubi92 válasza trassher (#50282) üzenetére


bubi92
őstag

na meg volt az első két szimpatikus telefonáló:

-szevasz báttya, meg e van e még az ótó ?

- Szevasz testvérem 200ért vinném

(#50287) gban válasza bubi92 (#50286) üzenetére


gban
Közösségépítő

És melyiknek adtad oda, természetesen kölcsönadási üzembentartói mindenfelelősségatiedmarad szerződéssel?

Postázást nem vállalok.

(#50288) F_Gergely válasza bubi92 (#50286) üzenetére


F_Gergely
őstag

En is hirdettem 250-300 k-s ajanlatok... meg jon az ecsetfeju 20 eves a haverokkal hogy "akkor mennyire kapar add a kulcsot", mondtam nekik mig elszivok egy cigit huzzatok el....
Nevetseges mennyire gyoker emberek vannak.

(#50289) trassher válasza bubi92 (#50286) üzenetére


trassher
addikt

Belinkeled a hírdetést? Kíváncsi vagyok :)

Redmi Note 7

(#50290) diablo1984 válasza trassher (#50284) üzenetére


diablo1984
veterán

ez nem kőműves verda, az csúnyább tud lenni. ez egy lusta ember verdája.....

bubi92: komolyan, ha nem lenne verdám, még érdekelne is, de most a következő 10 évre tervezek, csak egyszer érjek a végére és járjon már az enyémben a motor, ami úgy tünik csak januárban lesz esedékes, mert 5 esztergályosból 5 tudná csak januárban vállalni 3 csonk legyártását.....így szopacs......

trassher: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50291) molnarpeter válasza bubi92 (#50286) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első képnek tegyél ki szvsz egy tárgyilagosabb fotót, plusz esetleg a rozsdáról, amúgy nagyon korrekt hirdetés, ritka öröm ilyet olvasni :)

(#50292) trassher válasza diablo1984 (#50290) üzenetére


trassher
addikt

Sóder látszik a képeken is, sofőr oldalon szőnyeg alatt malter szétkenve. Ebből gondoltuk hogy brigád wagen lehet. :D
Köszi a linket. :R Ennyiért ez kb ajándék.

Redmi Note 7

(#50293) AMD Power válasza trassher (#50282) üzenetére


AMD Power
titán

Igényes egy hulladék.

bubi92 Mi lesz helyette?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50294) mohabá 007 válasza Petyyyyy (#50272) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

.."Közben megjött a válasz az SDS autótól. Ha beszerezhető az alkatrész, úgy 150K lenne egy EGR csere.." :Y

Nem tudom,hogy jól értem e?Egy bő 30ezer Ft-os alkatrészt (anyagköltség)cserél ki a cég kb:110ezer Ft-ért.(munkadíj) :W A hab a tortán,hogy szerintem a sima csere,max 10perc. :O A lentebbi linken látni fogod,azzal kezdik.A gond csak annyi,hogy majd látni fogod,nem elég csak az EGR-el bíbelődni.Akkor már a rendszerben lévő rengeteg kormot is ki kell szedni,és takarítani.Amíg nem késő.

A Te EGR-ed így működik,és ennyi kipuff gázt vezet vissza.[link]
Itt pedig látni lehet a rendszer szétszedését,kitakarítását (eldöntheted:csinálod,vagy csináltatod.[link]

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50295) diablo1984 válasza trassher (#50292) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor most karácsonyi vakációra kinyalják? a munkás autó munkás karácsonykor is! nálunk is mikor építkeztünk nálunk is minden volt mindenhová hordva, okádék volt a passatom, pedig próbáltam tisztán tartani!

(#50296) mohabá 007 válasza haddent (#50271) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

..."Hát nem is fogom befizetni, csak majd Januárban,.."

Megteheted,de rizikós: :K

Első díjrészlet
Az első biztosítási időszakra, vagy annak egy részére megállapított díj. Befizetése különös jelentőséggel is bír: a biztosítás hatálya, vagyis a biztosító kockázatviselési kötelezettsége csak akkor kezdődik, ha a szerződés létrejött és ha az első díj a biztosítóhoz beérkezett (vagy az első díj megfizetésére a felek halasztásban állapodtak meg).

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50297) haddent válasza mohabá 007 (#50296) üzenetére


haddent
addikt

Ahogy olvasom ez pont jól jön nekem. De akkor leírom újra részletesen:
Union24 -nél voltam, vételkor kötődött, most járt le decemberben. Nem mondtam le, mert nem tudtam, hogy le kellett volna, ha váltani akartam. Tehát indult egy újabb év, a 2. év, ami most indult, az lesz csak Januárban befizetve. Az első év, természetesen már be volt fizetve, tehát van/volt egy rendezett első évem, első biztosítási időszakom.

(#50298) gban válasza haddent (#50297) üzenetére


gban
Közösségépítő

Amit leírt az csak új biztosításnál érvényes.
Ezen kívül ha díj nemfizetés miatt szűnik meg a biztosítás akkor nem tudom pontosan, de az induló kategória sem kedvező újraszerződésnél.

Postázást nem vállalok.

(#50299) mohabá 007 válasza haddent (#50297) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Akkor én is mondom.Volt egy éves kötelező biztid, (ez csak példa)
Biztosítás kezdete: (dijrészlettel fedezett időszak) 2014.12.10 -- 2015.12.10
Maradtál ugyanannál a biztosítónál.Az új biztosítási időszak kezdete:2015.12.10-től kezdődött.
Ha csak 2016.01.20-án fizeted be a díjat,akkor van kb:30 fedezetlen napod.Ha ezen időpontban bármilyen vétlen káresemény ér,a biztosító nem fog fizetni,mossa kezeit. Nincs kockázatviselése,mivel nem fizettél. Ebben neked mi a jó?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#50300) zolikaDB válasza bubi92 (#50279) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi lenne a kiszemelt utod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.