Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) diablo1984 válasza mohabá 007 (#49199) üzenetére


diablo1984
veterán

életlen a kép, ez így lehet rozsda, olaj, sz@r, csoki, zsír, bármi.....

(#49202) AMD Power válasza mohabá 007 (#49199) üzenetére


AMD Power
titán

Beteg vagy és hánytál? Vagy ez egy másnapos kaksi? :DD :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49203) mohabá 007 válasza diablo1984 (#49201) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

AMD Power :DDD
Kb: egy éve bütyköltem bele a lecsapatót.Minden frankón működött,szűri a kartergázt,de úgy éreztem,lehet ez még jobb is,ezért nekiálltam módosítani,hogy még jobb legyen.(most már tökéletes. :K )
A tartályt kikaptam,és a benne lévő koszos deszt vizet,(kb:2dl) és az életlen képen látható összeállt olajsűrítmény jött ki belőle.

Ez az a trutymó,ami nem ment a pillangószelepre,nem lett a dzsuva a motorral megetetve,no meg kímélve lett az alapjárati motor a mocsoktól.2e km alatt ennyi volt a tartályban. :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49204) zolikaDB válasza mohabá 007 (#49203) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyiért gyártanál egy ilyet?

(#49205) Markizmark válasza zolikaDB (#49204) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez engem is érdekelne, mert bár nem bonyolult, de időm az nincs megcsinálni. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#49206) Findzs


Findzs
addikt

g astra 5 ajtós
találkozott már valaki valamiféle rögzítő eszközzel amivel a csomagtérben jobb oldalra fellehetne valahogy rögziteni pár cuccot? (jégoldó, kaparó, ilyesmi)
úgy mint a bal oldalon ahol a világítás van meg az elsősegély doboz stb.
mert a hely megvan ugyanúgy

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49207) mohabá 007 válasza Markizmark (#49205) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Pedig csak elhatározás kérdése.Nem koszolódik a pill szelepház,(nem kell takarítgatni,ami idő,és molyolás,) alapjárati motor tiszta marad,kíméred,a motor nem eszi ezt a fost,és csak egyszer kell rászánnod magad. :K (és még aCO se lesz rosszabb) :N

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49208) mohabá 007 válasza zolikaDB (#49204) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ezt már korábban megbeszéltük.Nem pénz kérdés.Ha tudok segíteni szivességből teszem.Egyszerű otthon található dolgokból össze lehet hozni.(Mondjuk nekem nem gond,mert van hol,és van mivel) :B Szivesen segítenék,de túl messze laksz.A legnagyobb baj az,hogy nem lehet egyformát,mindenhová jót csinálni,mert nagyban befolyásolja a motortérben lévő szabad hely.Ha megfeszülnék,akkor se tudnék látatlanba csinálni,mert nem tudom hová lehet felfogatni,milyen hosszú cső kell,stb.A jó múltkor tettél fel képet egy más rendszerű lecsapatóról.

Ennek az "öszvér" változatát csináltam meg ma,kíváncsi leszek rá,hogy fog szuperálni.(pontosabban:kartergáz visszavezetés a pill szelepházba nincs,mert minek Nem kell az.) :N

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#49209) AMD Power válasza mohabá 007 (#49203) üzenetére


AMD Power
titán

Tisztelem és el is ismerem az ilyesmit. Látod nekem pl ilyesmi soha nem jutna az eszembe. Vagy ha igen nem lenne se kedvem se türelmem megcsinálni. :DDD

Szabadalmaztatni kéne ezt! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#49210) Findzs


Findzs
addikt

ezek a gm akksik vajon vannak olyan minőségűek mint a gyáriak amivel kigurulnak a kocsik?
[link]
a gyári gm akksik nekem nagyon jól bírták mindig, átlagban több mint 7 évig

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49211) Markizmark válasza mohabá 007 (#49207) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam nem rászánás kérdése, amit akartam eddig megcsináltam. De most ebben a félévben szakdoga és a maradék 3 tárgyam mellett nincs időm semmire. :D Szakértelemből itt sincs hiány, aknás garázsom is van. Csak hát idő ... :D Államvizsga után első dolgom lesz ilyet beépíteni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#49212) zolikaDB válasza Findzs (#49210) üzenetére


zolikaDB
veterán

En a 8 eves akksit meg atadtam adorjant kolleganak... :) Aposnak 12 evet birt, de akkor mar toltogette.

mohaba007: oksa :R Tudom, de a remény hal meg utoljara :DDD Nalam is a hely meg az ido, ami hianyzik, de majd a télen! Hatha tudok idot szanni ra :)

(#49213) Findzs


Findzs
addikt

elfelejtettem :B

astra g, viva+
2003, 1.2, 55kw 75le, z12xe
ezüst metál
120 ezer km

zolikaDB:
na erről van szó, a gyári akksik nagy többségben fa**ák :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49214) haddent válasza Findzs (#49210) üzenetére


haddent
addikt

Az enyém is 5 éves és 180 ezer km -es :B De van is benne anyag, nehezebb az 55AH -ás gyári mint a 75- ös varta :C

Findzs nagyon szép állapotban van a tiéd is :Y

[ Szerkesztve ]

(#49215) bubi92 válasza Petyyyyy (#49188) üzenetére


bubi92
őstag

Nem olvastam vissza teljesen, de ha tetőkárpitot akarsz cserélni akkor [link]

(#49216) Petyyyyy válasza Kickass (#49198) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szép jószág, a beszámolót pedig nagy szeretettel várom, mert felettébb kíváncsi vagyok erre a motorra.
Mellesleg igaz, a futásteljesítményt nem is tudom miért vettem táblázatba. :))

Findzs - Nem elég, hogy "beauty" az Astrád, de a füved is zöldebb. :D

bubi92 - Köszönöm szépen a linket. Cseppet most elgondolkodtam, ugyanis ahonnan ajánlatot kértem a műveletre, ott kb. büntilistán van a palmatexes javítás. Most hogy szuperál a kárpit?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49217) Andor246


Andor246
tag

Astra H GTC
2005 1.9CDTI Z19DTH 110KW 150LE
197000KM

[ Szerkesztve ]

-------iphone13promax-------

(#49218) F_Gergely


F_Gergely
őstag

No akkor én is:
Vectra B Comfort 1998 December havi. (Full B2 packet)
Y20DTH motor 2.0 turbó dízel 101LE (74 kw) 230 Nm
Szín: L266 Novaschwarz (valami baromi ritka fényezés, horror ilyen színben fényeztetni)
Full extra, bőrbelső.
347 ezer km, nem valós nem tudom mennyi van a kasztniban, a motorban 240 ezer van ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#49219) Skizz válasza F_Gergely (#49218) üzenetére


Skizz
addikt

Cép. Belsőről van képed? Én régen vajbőrre pályáztam, volt is egy hirdetve, de aztán nem reagált az eladó. :( Maradt a kiégetett plüss.

(#49220) F_Gergely válasza Skizz (#49219) üzenetére


F_Gergely
őstag

Vajbőr sose kéne, nagyon könnyen sérül, és jobban látszik rajta mint a feketén.
Viszont volt egy kávébarna színű bőrbelső, én eddig egy vectrában láttam olyat, na olyanra bármikor lecserélném a feketét. Egyébként tervben van a két első ülés lecserélésre combtámaszosra csak az is ritka.

(#49221) Skizz válasza F_Gergely (#49220) üzenetére


Skizz
addikt

Nagyon jól néz ki. :R

(#49222) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49220) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezek is - mármint az elsők - fűthetőek, ugye?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49223) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49222) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen a bőrbelső minden esetben fűthető gyárilag, nem csak itt minden gyártó esetében.
Hátsók is fűthetőek (lesznek - sajnos bejött a hideg és nem tudtam a kábelezést megcsinálni).

(#49221) Skizz
köszi :R mondjuk azért ezek sem hibátlanok, de amiket eddig láttam azokhoz képest újak. Nyáron majd rendbe teszem őket, meg ha már csinálom a hátsók ülésfűtését, szerintem a szivacsokat is kicserélem.

(#49224) Declare válasza Andor246 (#49217) üzenetére


Declare
őstag

Hu de jo az a felni :C messze a legjobban tetszik, amit eddig lattam es nem gyari opc s

A kocsi is szepen waxolva...patent :C

(#49225) trassher


trassher
addikt

Szebbnél szebb autók. :R

Declare: Dotz Hanzo

Redmi Note 7

(#49226) tboy93 válasza trassher (#49225) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem speciel ez a felni annyira nem adja, kicsit discos :P

(#49227) trassher válasza tboy93 (#49226) üzenetére


trassher
addikt

Nekem sem a kedvencem csak ismerem. :DDD Nem lehet minden autón rotiform, messer és vossen felni.

Redmi Note 7

(#49228) trassher


trassher
addikt

Szombaton tankoltam és akkor beleöntöttem egy flakon spurit. Eddigi tapasztalat az hogy az alapjárat megjavult. Nincs 2000-s fordulat mint eddig a napi első indításnál.

Redmi Note 7

(#49229) Petyyyyy válasza trassher (#49228) üzenetére


Petyyyyy
addikt

2000 volt az alapjáratod? :Y Az erős. És akkor lesz szűrőcsere ha kiautózod a tankot vagy ehhez pont nem kell?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49230) Declare válasza trassher (#49225) üzenetére


Declare
őstag

:R

Alapbol nekem sem tetszik, neztem en is....viszont most a fenykepen az "en automon" nagyon jol nez ki.....szvsz :)

Lehet egy felni ronda is, diszkos is önmagaban vagy valamilyen auton, de lehet egy masikon viszont baromi jol nez ki. Mondjuk a masik az a meret....Andor246 gtc jen is van ez vagy 17-18 zoll....nekem meg akkora nem kellene, csak 16 es abban lehet maris mashogy festene :)

(#49228) trassher :Y figyi, azert a 2000 es alapjarathoz nem spuri kellene, hanem egy szervizes :F :)

[ Szerkesztve ]

(#49231) tboy93 válasza Declare (#49230) üzenetére


tboy93
nagyúr

True, sok felni szarul néz ki ballon gumival, azért sem vettem sok küllős BBS-t, mert 195/60-al vicc ahogy kinéz :DDD Pedig nagyon tetszett, 45k volt (gyári vw szett).

(#49232) realmadrid válasza trassher (#49228) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Egy egész flakonnal nem sok ?

A sas nem vadászik legyekre

(#49233) realmadrid válasza trassher (#49228) üzenetére


realmadrid
aktív tag

[harmadik bekezdéstől]

A sas nem vadászik legyekre

(#49234) Petyyyyy válasza tboy93 (#49231) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Erre is igaz: a szépségért meg kell szenvedni. :D Én sem tettem le a tizenhetes pacskerekről tavaszra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49235) tboy93 válasza Petyyyyy (#49234) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is szerettem volna 17"-est, de túl sokba kerül. Az 1.4-nek számít a súly nagyon, így egy normálisabb, könnyű 17-es felni simán 100-150k (amit fel is raknék), a rá való jó minőségi gumi meg szintén 100+ ezer.

Nem fért bele, így maradtam a 15"-nál. Az eibach rugók miatt amúgy is kemény a futómű :)

(#49236) Petyyyyy válasza tboy93 (#49235) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még a 2 literes dízellel is óvnak a 17 colltól, de néha nehéz a fejem és figyelmen kívül hagyom a tanácsot.
Ekkora méretben mi számít tényleg könnyűnek egyébként?

Declare - Azért nem eszik olyan forrón. Felnit ki lehet fogni alkalmi vételként 100-120K. A köpenyek mondjuk tényleg drágák, 40K darabja egy jó szettnek.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49237) Declare válasza tboy93 (#49235) üzenetére


Declare
őstag

Nekem a 16 os felni volt közel 100k + a 4db gumi kb 110=~210k . Ugyan ez 17" ban: felni 150-160k, gumi 200-210k=~360k es akkor ugye a nagyobb gumival ez a motor jobban szenved, többet fogyaszt es gyorsabban kopik (marmint a gumi :) ).

Egeszen gyorsan döntöttem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49238) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49236) üzenetére


F_Gergely
őstag

Pedig én is nagyon hajlok a 17-es kerekekre de lehet aztán csak 16 lesz belőle. Pedig Vectra-nál volt gyári méret 17 col.

(#49239) tboy93 válasza Petyyyyy (#49236) üzenetére


tboy93
nagyúr

17"-ban 5-6kg közötti felni már eléggé fasza :) nekem a 15-ös 8kg. Minél nagyobb kerékre való a gumi annál nehezebb, mivel peresebb, több a merevítés benne, így ha nem akarok nehezebb szettet mint most, akkor kb. 6.5-7kg körüli felnit kéne keresnem 17"-ban, ami nem teljesíthetetlen azért, de nem is a 60-80k-s kategória... Gumiból én nem a felső kategóriát szoktam célba venni, hanem inkább a középkat.-ot, most is egy yokohama szett van fent, illetve télre az új hankook mintát vettem.

(#49237) Declare jah, ahogy nézem a mostani gumim 17"-ban 35k/db áron mennek, a 17k/db 15"-os gumiárral szemben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49240) trassher válasza Petyyyyy (#49229) üzenetére


trassher
addikt

Nem mindig csak néha első indításnál. Gondolom az alapjárati motor volt elkoszolódva mert ha adtam egy pici gázfröccsöt akkor beállt normálra. A spuri javára írom mert azóta nem produkált ilyet mióta benne van a tankban.

Declare: Teljesen feketében vagy ezüstben tetszene de így hogy bikolor nekem kicsit sok. :)
Nem 24/7 volt 2000 az alapjárat hanem reggel első indításra hébe-hóba. Alapjárati motor tuti koszos (volt) de nem jutottam el odáig hogy megpucoljam. :) Adott gázpedálállásnál is volt hogy berángatott, mondták hogy kihagy a gyújtás meg kuka a motor. 1 óra alatt kivettem, megpucoltam és visszaraktam az egr szelepet és azóta semmi baja.

realmadrid: Az volt ráírva a flakonra hogy kb 60 literhez. Ha csurig tankolom az autót az bőven 55 liter + amit még beleöntök. 2 hetente tankolom csurig + kannába 10 liter ukrajnában.
Az oldalon amit linkeltél a képen is nagy flakon van.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#49241) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Dec 9-re kaptam időpontot a kárpotis mesterhez. Én naív azt hittem a 30-át még megcsípem.
MID kijelzőt javító szakit meg nyolcadikán hívhatom leghamarabb, addigra jön meg kb. a szalagkábel hozzá.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49242) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49241) üzenetére


F_Gergely
őstag

én inkább vettem bontott tetőkárpitot 4 ezeré mint csináltatni egy újat 30+ ezerért. Nevetséges mennyit elkérnek egy tetőkárpitért...

(#49243) bubi92 válasza Petyyyyy (#49216) üzenetére


bubi92
őstag

4 hónapja csináltam, és még mindig tökéletes. sehol sem engedett, hajlatokban sem, szóval tart mint a kurva élet. pedig utcán, kertben parkolok, süt rá a nap. ráadásul fekete autó. annyi, hogy mikor elkezdtem elsimítani az anyagot az üvegszálra felrakás után, a közepén egy hengerrel csináltam, majd rájöttem, hogy kézzel jobb. ennek most annyi látszatja van, hogy felrakva is látszik hol lett erősebben rányomva, szóval csak kézzel az egészet.
illetve szerintem célszerű úgy körbevágni, hogy kicsit visszatudd fordítani a másik oldalra.majd ott is végig kenni. így legalább oldalaknál plusz tartást kap.
én is féltem a palmatextől, hogy átfog ütni az anyagon a színe, ha felszívta. de semmi. a tartósság a kérdés, de azt (reményeim szerint) már a következő tulajnál fogja megélni.

(#49244) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49242) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehet én nem tudom hol kell keresni. Hatchback-hez találtam használtat, az is 17K. Kombihoz meg csak napfénytetős verzsönt láttam.

bubi92 - Ez talán az a rész, ahol nem próbálnám ki az ügyességem. Ismerem magam, rápánikolnék kicsit és elszúrnám valami banálissal.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49245) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49244) üzenetére


F_Gergely
őstag

nekem is kombim van ;]
facebook-on vannak opelos csoportok ott érdemes. Persze van aki drágán adja a cuccait pl kapcsolók 2500-300 huf darabja én meg pár százért vettem darabját fél éve. Szóval körül kell nézni de alapvetően tetőkárpit kb 4 és 12 ezer között szokott lenni. De 6-8 a standard ár.

(#49246) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49245) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igazad van, hiszen egynek tagja is vagyok. :DDD
A fincsiség az egészben, hogy a hátsó sornak is van olvasólámpája. Vajon nehéz lehet egy anélküli verzióban helyet vágni neki?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#49247) F_Gergely válasza Petyyyyy (#49246) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem problémás, én is akarok majd mert gyárilag nincsen :)

(#49248) Findzs válasza haddent (#49214) üzenetére


Findzs
addikt

ha fiatalabb lenne a kocsi 6 évvel akkor meg is venném bele a gyárit gondolkodás nélkül :K
köszi, már amikor tisztára van pepecselve :)

(#49216) Petyyyyy

az a gyom? az már tiszta lóhere meg pitypang :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49249) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Udv!
Ha mar felni lenne egy kerdesem 16-os 7,5 felnire lehet 195mm széles gumit tenni vagy 205mm a minimum?

(#49250) Petyyyyy válasza F_Gergely (#49223) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jut eszembe, ha már itt tartunk: szoktad kezelni valamivel a bőrt?

Findzs - Nem számít, képen nagyon jól mutat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.